PDA

View Full Version : Fikstür Sorunu

emrewoo
31.Ekim.2012, 21:23
Merhaba 3 günde bir maça alışıktık ama türkiye kupası elemeleri fln derken 2 günde bir maç olmaya başladı oynatcak adam kalmadı kondisyonlar bitik full surumde bu sorun giderilirmi acaba

hasanonder
31.Ekim.2012, 21:36
Fikstürde arkadaşın dediği gibi sorun var gerçekçilikten uzak.Milli maç arasına çarşamba günü avrupa maçı ile girmek bunun bir örneği.Avrupa'nın sanıyorum hiçbir liginde böyle bir fikstür yoktur en son h.sonu lig maçı oynanır daha sonra milli maç arasına girilir.Ayrıca dünya kupası avrupa elemeleri özellikle fikstürü tamamen yanlış...Umarım beta olduğu için böyledir.

HKi
01.Kasım.2012, 23:34
Bu tip düzenlemeler yapıldı mı acaba?

Bu sorunu yaşayanlar hangi ligde oynuyordular?

SacrificeGGTC
14.Kasım.2012, 12:50
Arkadaşlar bir sıkıntımı dile getirmek istiyorum. 3. sezonumdayım ve fikstürün haline bir bakın.

Arkadaşlar araya yılbaşı girdi. 10 günlük süreç harici hep sıkıntılı. Takımda ne sakat olmayan futbolcu kaldı ne de kondisyonu yüksek olan. 2-3 gün aralarla sürekli maç yapıyorum. İnanılmaz şikayetçiyim bu durumdan. Artık zevk alamıyorum, çünkü ne istediğim futbolcuları oynatabiliyorum, ne de tam kadro sahaya çıkabiliyorum. Üstüne üstlük kış ayında olduğumuz için grip olanlar da çıkıyor başıma. İyice kadro saçmaladı. Sizde bu durumu yaşıyor musunuz? Cidden oynayasım gelmiyor artık oyunu.

http://img802.imageshack.us/img802/1034/fenerbaheskfixturessche.png

ReaList
14.Kasım.2012, 12:56
24 günde yapılacak 10 maç iyiymiş : ) Bana geçen sezon Fenerbahçe'nin sezonun ilk yarısında Avrupa Kupalarında oynamasına rağmen 3 günde bir maç yapmasını hatırlattı.

SteveScarlett
14.Kasım.2012, 13:14
3 günde bir maç hadi neyse. Fark ettiniz mi bilmiyorum bu sene ocak ayında Türkiye Kupası'nda gruplara kalan takımlar 2 gün ara ile 5 Türkiye Kupası maçına çıkıyor. Bu çok saçma. Fikstürü ve maç sayısı en yoğun olan İngiltere Premier ve Championship de bile 2 maç arasında mutlaka 3 gün ara bırakılıyor.

caner485
14.Kasım.2012, 13:49
ben 18 yaş oyuncularını oynatıp eleniyorum türkiye kupasından çok gereksiz bence.

SteveScarlett
14.Kasım.2012, 14:17
ben 18 yaş oyuncularını oynatıp eleniyorum türkiye kupasından çok gereksiz bence.

Katılmıyorum, orta halli takımlarla (Orduspor, Eskişehirspor, İBB, Gençlerbirliği, Gantepspor vb.) oynarken Eğer ilk 4'ü zorlayamıyorsan Türkiye Kupası Avrupa Kupasına katılabilmek için çok önemli. Final bile oynamak yetebiliyor bazen. Bu durumda daha oynanabilir bir fikstür oluşturulmalıydı.

Krusty
14.Kasım.2012, 14:21
ben de aynı dertten müzdaribim.. sırf az önce takımın yarısı sakat diye kapadım oyunu sinirle.. 3 günde bir maç yapıyorum. çözüm olarak ne yapacağız hiçbir fikrim yok.

Apex1912
14.Kasım.2012, 14:24
17-25 ocak arasında 9 günde 5 maç. insanlık dışı.

azaptar
14.Kasım.2012, 14:28
yapacak bir şey yok,Allah yardımcın olsun:)...oyunun saçmalıklarına artık güler oldum..

caner485
14.Kasım.2012, 16:33
Katılmıyorum, orta halli takımlarla (Orduspor, Eskişehirspor, İBB, Gençlerbirliği, Gantepspor vb.) oynarken Eğer ilk 4'ü zorlayamıyorsan Türkiye Kupası Avrupa Kupasına katılabilmek için çok önemli. Final bile oynamak yetebiliyor bazen. Bu durumda daha oynanabilir bir fikstür oluşturulmalıydı.

Ben onu avrupada oynadığın takıma göre diyorum .Eğer avrupada oynuyorsan çok gereksiz bir hal alıyor türkiye kupası.

Trabzonspor
14.Kasım.2012, 16:44
Erteleme falan olmuyor mu maçlar yaklaştığında.Bu olab,iliyor ya.Geçen sene Trabzonspor sıkışık fiktürde bunları yaşamıştı.

SacrificeGGTC
14.Kasım.2012, 17:11
Yahu çıldıracağım, cidden soğudum. Beklemenin bir faydası olur mu acaba patch, update falan?

Mamadou
14.Kasım.2012, 21:20
Rakiplere bakılınca oynayacağın maçların zorluğu da epey iyiymiş ha :) Mübarek zayıf rakipte yok ki kadroda rotasyon yapabilesin. Galatasaray, Trabzonspor gibi ligin enleri ile bide.

SacrificeGGTC
15.Kasım.2012, 13:29
Rakiplere bakılınca oynayacağın maçların zorluğu da epey iyiymiş ha :) Mübarek zayıf rakipte yok ki kadroda rotasyon yapabilesin. Galatasaray, Trabzonspor gibi ligin enleri ile bide.

Üstüne birde grup maçları var, Türkiye kupası. Onlarla eşleştim

PaVLeNKo
15.Kasım.2012, 13:38
Es geçiyorum ben Kupa maçlarını gereksizleşmiş iyice..

elapuesto
15.Kasım.2012, 13:45
En ıyı cozum rotasyon :)

SteveScarlett
15.Kasım.2012, 14:09
Ben onu avrupada oynadığın takıma göre diyorum .Eğer avrupada oynuyorsan çok gereksiz bir hal alıyor Türkiye Kupası.

İlk dörde hiç sıkıntı çekmeden girebilecek bir takım isen evet gereksiz olabiliyor. Ama ilk dördü zorlayabilecek kaliteye ve kadroya sahip değilsen, Türkiye Kupası'nı almak hem Avrupa Ligi'ne gidişi sağlayacak aynı zamanda takımda ki başarısızlığınıza göre kulüp yönetimi tarafında üstünüzde ki güvensizlik azalacaktır. Belkide kovulmanızı bile engelleyebilir.

Ama şu var Türkiye Kupasında alınan başarıyla birlikte gelen yüksek moral ve ya elenmeden kaynaklı moral bozukluğu lige de yansıyabiliyor. Bu da ayrı bir dezavantajı tabii. Sonuç olarak bu kişinin tercihlerine kalmış bir şey. İsteyen elenir, isteyen Türkiye Kupası'nda yoluna devam eder.

themanticors
20.Aralık.2012, 21:57
http://a1212.hizliresim.com/14/n/h2ypd.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Yukardaki ekran görüntüsünden de görüldüğü üzere 14 günde 6 maç fikstürü oluşturmuş oyun. 3 kulvarda yarışan bir takımın fikstürünün sıkışık olduğunu bende normal karşılarımda bu biraz fazla sıkışık olmuş gibi bence. Eğer normal değilse oyunun yapımcılarına bu konuyla ilgilenmeleri gerektiğini aktarmanızı rica ederim.

Lord Black
20.Aralık.2012, 22:46
Kupada rotasyona gidersen sıkıntı yaratmaz bence bu fikstür o kadar da.

themanticors
20.Aralık.2012, 23:19
Zaten öyle yaptım. Sene başında 2 tane farklı 11 çıkaracak şekilde kadro kurdum kalecisinden forvetine kadar. Benim burada anlatmak istediğin gerçekçi fikstür olmamasından ötürüdür. Gerçekte bir takıma böyle bir fikstürü hiç bir federasyon vermez-veremez.

Tunguska1907
25.Aralık.2012, 03:26
Bu kadar sakat ve yorgun oyuncuyla ne yapacağım hiç bilmiyorum.

http://imgim.com/ananinamiibnefederasyon.jpg

KaRaBükLü KraL
25.Aralık.2012, 03:32
Mecburen belli maçlara yedeğin yedeği oyuncularla çıkacaksın.Kaçarı yok.Ha fikstür saçmalık abidesi o ayrı konu:)

Tunguska1907
25.Aralık.2012, 03:35
Mecburen belli maçlara yedeğin yedeği oyuncularla çıkacaksın.Kaçarı yok.Ha fikstür saçmalık abidesi o ayrı konu:)

Ligde şampiyonluğu garantiledim. mecburen ligi sallıycam o mecbur fakat avrupa ligi ve kupa maçları arasında da neredeyse hiç boşluk yok. son 5 maçtan en fazla en fazla zorlasam herhalde 2 maç kazanırım başka açıklaması yok.

HeracLes
25.Aralık.2012, 10:14
Bu yıllardır süregelen bir sorun. Önceki seride 2 günde 1 maç yapıyordum. Miles'a tweet atmıştım zamanında güncelleme öncesi kariyerinize devam ederseniz(örneğin kariyeri 13.1.3'te açtın 13.2 çıktı ve kariyerine devam ettin) böyle sorunlarla karşılaşabilirsiniz demişti ama yeni kariyer de açmamıştım. O yüzden doğru mu söylüyor yoksa sallıyor mu bilemem.

antiochia
25.Aralık.2012, 10:28
Bu yıllardır süregelen bir sorun. Önceki seride 2 günde 1 maç yapıyordum. Miles'a tweet atmıştım zamanında güncelleme öncesi kariyerinize devam ederseniz(örneğin kariyeri 13.1.3'te açtın 13.2 çıktı ve kariyerine devam ettin) böyle sorunlarla karşılaşabilirsiniz demişti ama yeni kariyer de açmamıştım. O yüzden doğru mu söylüyor yoksa sallıyor mu bilemem.
Geçen seride de vardı bu. Yeni kariyer açsan bile 2 günde bir maç yaptırıyorlardı...

Universal
25.Aralık.2012, 11:46
Bu oyunda şu dikkatimi çekti, bütün serilerde hem Avrupa hem Lig hem Kupada mücadele ediyorsanız, ligin ikinci yarısı fikstür yoğunluğundan takım revire dönüşüyor. Oyun Şubat ayından sonraki fikstürü bir türlü ayarlıyamıyor.

mustinho03
25.Aralık.2012, 11:51
2.sezondayim 3günde bir Mac Lig maci,SL vs...bu ne kardesim resmen man City gibi takimi oyuncu ciftligine mi cevirelim böyle sacma bir fikstür olmaz dicem ama Malesef oluyormus :)

davidvilla
25.Aralık.2012, 12:14
C.tesi lig pazar kupa. Yanlış görmüyorum değil mi? daha ne kadar saçmalayabilirler acaba :D

futureless
25.Aralık.2012, 12:23
Resmin adını değiştirip tekrar upload eder misiniz küfür içeriyor :zuhaha

Oyunun fikstür konusunda saçmaladığı aşikâr, utanmasalar bir maç bitip bir maç başlayacak o ne öyle cumartesi pazar 2 maç.

Papi44
25.Aralık.2012, 13:38

:n: :n: :n: :n:

Birolazar
25.Aralık.2012, 14:05

Oyunun fikstür konusunda saçmaladığı aşikâr, utanmasalar bir maç bitip bir maç başlayacak o ne öyle cumartesi pazar 2 maç.

:icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin::icon_bi ggrin::icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin:

Smal
25.Aralık.2012, 14:24
özellikle İngiltere gibi zirilyon tane kupası olan liglerde insan cinnet geçirebilir :)

en güzeli 2 kondisyoneri tek tek atletik ve güç antermanına vermek, çok rahatlatıyor.

ua_anil
25.Aralık.2012, 18:26
5 değil 6 gün yalnız :)

Börk
25.Aralık.2012, 18:58
resmin adı muazzam olmuş

Estranged
25.Aralık.2012, 19:06
5 değil 6 gün yalnız :)

Sorun çözüme kavuşturuldu, teşekkürler konuyu kapatabilirsiniz :n:

Tunguska1907
25.Aralık.2012, 19:20
resmin adı için üzgünüm fakat harbi sinirlendim. perşembe cumartesi pazar günlerinde maç fikstürü nedir arkadaş? 3 günde bir olsa anlarım. en azından groningen maçını ileri bir tarihe atsa gerçekten çok rahatlayacağım. regenlere bel bağlasak bu sezon en fazla 2 yıldızlı regen geldi. bir önceki sezondan 1 tane 4 yıldız geldi. 2 de kendi transferim var. şimdi ben nasıl bir diziliş yapmalıyım kimleri oynatmalıyım bilmiyorum. lyon'dan fark yememek için takıma kontra futbolu oynatacağım mecbur. groningen maçına full yedekle çıksam fark yerim gayet etkili futbol oynuyorlar. kupa maçı ise feyenoord'la ve çok iyi bir ekip. ligi garantiledim diyebilirim ajax'ın bu puan farkını kapatması neredeyse imkansız groningen maçını alırsam şampiyonum diyebilirim. fakat bu fikstürde benim sağ çıkmam imkansız gibi bir şey. kondisyon antrenörlerim çok iyi. biri 5 yıldız diğeri 4.5 yıldız o konuda bir sıkıntı yok fakat bu denli mantık hatası fikstüre ne antrenör dayanır ne de oyuncu. zaten sakatlıklarla başım dertte. takımın bel kemiği kevin strootman, as kalecim tyton ve forvet/kanat oyuncum destro sakat. regenlerimde de sakat çok. üçü de giderse yeminle çocuğumu keserim.

Tunguska1907
25.Aralık.2012, 19:21

o adamın twitter adresini verir misin ona bu fikstürü göndermek istiyorum.

davidvilla
26.Aralık.2012, 14:14
Bari bir özellik koysunlar maça çıkmayalım maçtan cekilelim :D Federasyona erteleme talebinde bulunalım olmaz derlerse gitmeyelim maça cezası neyse katlanalım

Papi44
26.Aralık.2012, 15:23
o adamın twitter adresini verir misin ona bu fikstürü göndermek istiyorum.

https://twitter.com/milesSI

Al kardeşim yanlız resmin adıyla birlikte gönder :n: :n:

Universal
15.Mart.2013, 01:06
1 gün ara ile iki kariyer açtım ikisinde de Fenerbahçe'yi seçtim.

Şampiyonlar Ligi 1. ön elemede Brugge geldi ardından Malaga.

İkinci oyunumda da aynı kurayı çektim.

İşin garibi iki kez Feyenord Pana ile eşleşti ikisinde de turu geçerek beni birinci seribaşı yaptı.

Oyun neden bu kadar benzer kuralar çekiyor. İstatistik olarak çok düşük bir oranın başıma gelmesi şaşırtıcı oldu.

NikolaiBelinski
15.Mart.2013, 01:08
Bana ayrı iki tane kayıtlı oyunda, ligin ilk maçı TT Arena'da derbi geldi. Hatta fikstürün geri kalanı 1-2 değişiklik harici benziyor, iki kayıtlı oyunda olduğu gibi Beşiktaş ve Trabzonspor maçları arka arkaya geliyordu.

Şampiyonlar Ligi kuralarını daha anlayışla karşılıyorum fazla takım olmadığı için ama 34 haftanın benzemesi ilginç.

di canio
15.Mart.2013, 04:54
Benzer şeyi ben de yaşadım. Kura çekimlerini izlerim genellikle tüm takımlar eşleşene kadar. Avrupa Ligi grup kuraları çekildi. Crash dumps hatası verdi, oyunu tekrar yükleyince kura çekimini yine izledim. Ön elemeyi geçince kaydetmiştim. O yüzden grup kuralarına katılan takımlar değişmedi. Bütün gruplar aynı takımlardan oluştu yine. Bir önceki turun maçları bitince oyun eşleşmeleri belirliyor sanırım.

emremetin
15.Mart.2013, 15:52
Bide mesala Türkiye Kupası kurası çekilirken o hafta ligde kuradaki takımlardan biriyle oynuyosam illa o takım geliyor.

Bonzi
15.Mart.2013, 17:58
Bide mesala Türkiye Kupası kurası çekilirken o hafta ligde kuradaki takımlardan biriyle oynuyosam illa o takım geliyor.

Bu bana da çok oluyor, özellikle de grup maçlarındayken. Hatta fikstür öyle bir denk geliyor ki aynı takım ile 10 gün içinde 3 maç yaptığım bile oluyor.

heartbreaker007
23.Nisan.2013, 23:41
Fenerbahçe ilk sezonda ŞL den elinip Avrupa ligine düştüm grupta maçlar perşembe oynanıyor FAKAT benim grupta ki ilk maçımdan önceki oynayacağım milli maç arası sonrasındaki lig müsabakam P.tesiye verilmiş. Bu başka arkadaşlarda da olan bir şey mi we bu nasıl bir saçmalıktır arkadaş ya?

himone
23.Nisan.2013, 23:46
Fikstür olayı bu sene tam saçmalık herkesin başına böyle olaylar geliyor. 5 günde 3 maç, 2 hafta boyunca 2 günde 1 maç şeklinde fikstür oluyor. Yapay zeka gerçekten saçmalamada sınır tanımıyor.

BleedingMoon
19.Mayıs.2013, 18:24
http://img41.imageshack.us/img41/1034/fenerbaheskfixturessche.png (http://imageshack.us/photo/my-images/41/fenerbaheskfixturessche.png/)

her maç arasında bir- belki iki gün var, her bir hafta- belki 8 günde 4 maç :icon_eek: iki günde oyuncularım telef oldu. devam etmeye çekiniyorum :icon_smile:

TeNaciOUS MidFieLdeR
19.Mayıs.2013, 18:26
ayni sorun bende de olustu maalesef, genel bir sorun. ustelik 16-17 kisilik bir kadro var, napacagini sasiriyorsun. tukenene kadar kullanican, mecbur. napican :D

BleedingMoon
19.Mayıs.2013, 18:30
ve hepsi tvden yayınlanıyor. iki günde bir ekran başına. izleyiciler için büyük zevk :D fakat bir gün arayla iki kere beşiktaş'la türkiye kupasında karşılaşacak olmam? federasyon bize yardım etsin :(.

vivoperlei
19.Mayıs.2013, 19:02
Fikstür sorunu ile bağlantılı olan yedi konu birleştirilmiştir.

Dooki
19.Mayıs.2013, 22:35

Yarım saattir gülüyorum :n: :n: