PDA

View Full Version : Kasma Sorunu

emremetin
01.Kasım.2012, 15:14
FM 2012 de oyunu kusursuz şekilde oynuyordum. Ne tarih ilerlerken nede maç motorunda oyun kasmıyordu. FM 13'de böyle değil. Çok fazla kasma problemi oluyor. Bu betadanmıdır yoksa oyunmu böyle

Sistem Özelliklerim:
İnter Core i5 CPU M 460 @2.53Ghz 2.53Ghz
6 GB RAM
500 GB Harddisk
Nvidia Geforce GT 320M 1 GB Ekran Kartı

lexoqe
01.Kasım.2012, 17:24
Bu kasma olayını bir başka oyunda eş zamanlı deneyin. Eğer başka bir oyunda kasma yoksa muhtemelen hdd'nin FM'yi kayıt ettiği yerde sıkıntı vardır.

emremetin
01.Kasım.2012, 18:32
Başka oyun derken kariyer olarakmı?

tiktik
01.Kasım.2012, 18:39
Bilgisayarın donanımı gayet iyi, mesele yazılımda olabilir. İşletim sistemi process'lerine bakmanı tavsiye ederim, CPU'yu zorlayan başka birşey olabilir. (virüs, antivirüs programı vs.) Oyunu oynarken arkaplanda çalışan process'leri minimum'a düşürmekte fayda var. Kasma-ısınma daha çok ekran kartından kaynaklanır, ekran kartının driver'ını güncelle eğer güncel değilse. Son olarak da harddisk'i taratmanı tavsiye ederim.

emremetin
01.Kasım.2012, 19:32
Tamam teşekkür ederim tavsiyelerinizi uyguluyacağım.

Bohater
01.Kasım.2012, 19:40
Tamam teşekkür ederim tavsiyelerinizi uyguluyacağım.

Ayrica oyunu Game Booster programi ile açmayı da deneyebilirsin.

emremetin
02.Kasım.2012, 15:56
Bilgisayarda Skyrim ve Pirson Break gibi henüz oynamaya başlamadığım oyunlar var onları silip öyle yeni oyun açıcam

Bohater
02.Kasım.2012, 16:36
Bilgisayarda Skyrim ve Pirson Break gibi henüz oynamaya başlamadığım oyunlar var onları silip öyle yeni oyun açıcam

Game boosteri denedikten sonra işe yarayıp yaramadığını bildirirsen sevinirim :)

MelihTrezeguet
02.Kasım.2012, 17:46
FM 2012 de oyunu kusursuz şekilde oynuyordum. Ne tarih ilerlerken nede maç motorunda oyun kasmıyordu. FM 13'de böyle değil. Çok fazla kasma problemi oluyor. Bu betadanmıdır yoksa oyunmu böyle

Sistem Özelliklerim:
İnter Core i5 CPU M 460 @2.53Ghz 2.53Ghz
6 GB RAM
500 GB Harddisk
Nvidia Geforce GT 320M 1 GB Ekran Kartı

Bilgisayarının özellikleri oldukça iyiymiş, ben daha düşük özelliklerle sorunsuz oynuyorum. Acaba çok fazla lig açmış olabilir misin? Eğer değilse bilgisayarına bakım yapmanı öneririm. Disk Birleştiriciyi falan çalıştır, arka planda çalışan programları denetle, fazlalık varsa onları kapat vs. Faydası olacaktır.

emremetin
02.Kasım.2012, 18:15
Türkiye , İngiltere , İspanya , Almanya bazende İtalya ve Fransa'yı açıyorum. Acaba leptop olduğu için olabilirmi?

Edit:Oyunları sildim. Önceden 4.5 yıldız veriyodu bu ligleri seçtiğimde şimdi 5 yıldız oldu. Birazdan maça gircem bakalım orda kasıcakmı hemen yazıcam.

Edit 2:Oyun akışında bir sorun yok şimdilik ama maç motorunda kasma biraz hafiflemişte olsa devam ediyor.

pele96
02.Kasım.2012, 21:22
Bilgisayar isinirsa cok kasar.

remzi1242
02.Kasım.2012, 21:25
Cpu kullanımınla alakalı bir şey görev yöneticisnden performansına bak ve işlemlerde gereksiz olanların görevini sonlardır mozilla ile birlikte açıyorsan etki etme oranı çok yüksek birde lapropun soğutucusu var ise onun içini ve laptopun fanını temizleyebiliyorsan temizle ısınma sorunu oda yapabilir

emrewoo
02.Kasım.2012, 23:52
Beta ilk cıktıgında kasma fln yoktu sonra update geldi kasmaya basladı full surumde geldi hala kasıodu . C yi bi temizledim combofix yaptım disk gozden gecirme yaptım oyunu kendi klasorunun yani steamin icinden yonetici olarak baslat dedim pc performansı ve grafik performansı tek yıldız olmasına ragmen kasma ortadan kalktı

narakan1969
03.Kasım.2012, 13:00
Bende maç kadrosunu oluştururken acayip kasıyor adamları seçerken filan ama diğer bölümler de böyle sorun yok.

lexoqe
03.Kasım.2012, 13:02
Kasma sorunun oyunla bir alakası olduğunu sanmıyorum arkadaşlar. Mutlaka sistemde bir hata vardır.

emremetin
03.Kasım.2012, 14:50
Bende maç kadrosunu oluştururken acayip kasıyor adamları seçerken filan ama diğer bölümler de böyle sorun yok.

Maç kadrosu kurarken fazla yok ama ondan sonra başlıyo kasma ve gol olduğu zaman top kendi kendine diğer kaleye gidiyor. Sonra birden hızlı çekim gibi oyuncular hareket ediyor.