PDA

View Full Version : Steam açılmıyor !!!

fernando1907
01.Kasım.2012, 22:02
Dün d&r 'dan siparişimi verdim.Bugün şifrem geldi ama gün boyu uğraşmama rağmen bir türlü steam'in sitesine giremedim.Bende mi sorun var yoksa sitede mi ? Bugüne ait bir sorun mu aceba.Hayatımda ilk kez orjinal oyun aldım ve ilk kez steam'e girmeyi denedim.Eğer bu site hep böyleyse korsan alsaydık valla daha iyiydi.Tak cd'yi yükle bitti.Şimdi bi de bu steam belasıyla uğraşacağız.Neyse inşallah sorun bugünlüktür ?

Kaka Leite
01.Kasım.2012, 22:04
Steam bende sorunsuz açılıyor.

ToRoSKaPLaNı
01.Kasım.2012, 22:06
Dns den dolayı bazı kişilerde sorun çıkıyor sitede.Dns ini otomatik yapıp tekrar girmeyi dene.

harun26180
01.Kasım.2012, 22:46
Site bendede açılmıyor genel bir durum, zaten siteye girmene gerek yok, steam'ı indir googlede aratarak. İndirdiğin exe'den programı yükle, hesap al ve giriş yaptıktan sonra oyun'u ekle. Senin işin siteyle değil, steam programıyla.

Epitaph
02.Kasım.2012, 01:02
dns ayarlarından kaynaklanıyor, manuel dns girişi yaptıysanız ttnet bazı sitelere girişi engelliyor, otomatik dns ayarlarınıza dönün sorun düzelecektir.

kasım akdemir
02.Kasım.2012, 01:09
Dün d&r 'dan siparişimi verdim.Bugün şifrem geldi ama gün boyu uğraşmama rağmen bir türlü steam'in sitesine giremedim.Bende mi sorun var yoksa sitede mi ? Bugüne ait bir sorun mu aceba.Hayatımda ilk kez orjinal oyun aldım ve ilk kez steam'e girmeyi denedim.Eğer bu site hep böyleyse korsan alsaydık valla daha iyiydi.Tak cd'yi yükle bitti.Şimdi bi de bu steam belasıyla uğraşacağız.Neyse inşallah sorun bugünlüktür ?

Kesinlikle DNS ayarından kaynaklanıyor.

ua_anil
02.Kasım.2012, 01:26
TTnet'in saçmalamasının kurbanı oldu Steam.

fernando1907
02.Kasım.2012, 01:53
Ben pek anlamam bu işlerden ama sanırım sorun dns 'den değil.Çünkü bildiğim kadarıyla dns dolayısıyla olsa hiç açmaz,sayfa görüntülenemez veya yasaklı site gibi uyarı verir.Ama hem ofisteki pc'de hem kendi laptopumda evde denedim.Tam açacak gibi oluyo 1 dakika falan düşünüyo:)sonunda hani bağlantı kötü olunca sayfa yarım yamalak çıkarya yazı formatları falan değişik çıkar resimler gözükmez öyle açıyor.Arkadaşın laptopta pat diye açtı.
Neyse sorun nerdeyse bilemedim ama yukarda harun kardeş uyarmış; google dan arat indir demiş.Öyle yaptım ve şu anda oyun iniyor ama bu kadar mı ağır iner bir oyun ya :) 2 saat 15 dakika oldu hala %39 'da.

harun26180
02.Kasım.2012, 03:46
Dns'yi

156.154.70.1
156.154.71.1

değiştirin. Sitede sorun kalmadan açılıyor

lexoqe
02.Kasım.2012, 04:35
Ben pek anlamam bu işlerden ama sanırım sorun dns 'den değil.Çünkü bildiğim kadarıyla dns dolayısıyla olsa hiç açmaz,sayfa görüntülenemez veya yasaklı site gibi uyarı verir.Ama hem ofisteki pc'de hem kendi laptopumda evde denedim.Tam açacak gibi oluyo 1 dakika falan düşünüyo:)sonunda hani bağlantı kötü olunca sayfa yarım yamalak çıkarya yazı formatları falan değişik çıkar resimler gözükmez öyle açıyor.Arkadaşın laptopta pat diye açtı.
Neyse sorun nerdeyse bilemedim ama yukarda harun kardeş uyarmış; google dan arat indir demiş.Öyle yaptım ve şu anda oyun iniyor ama bu kadar mı ağır iner bir oyun ya :) 2 saat 15 dakika oldu hala %39 'da.

Bu bahsettiğin olay DNS'den kaynaklanıyor işte. DNS ayarlarını otomatik yap öyle gir bakalım. Denemesi bedava :)