PDA

View Full Version : Mehmet Topal [13.0]

lakin1907
01.Kasım.2012, 22:22
http://dosya.turksportal.net/research/2013/Fenerbahce_MehmetTopal.jpg

brkdnz
05.Kasım.2012, 02:03
aggression ve marking biraz düşük gibi geldi.

marking özelliği üst seviyede bir isim diye düşünüyorum m.topalı.

0-0 biten fb-gs kupa maçında alexi kitlemesini ya da geçen sene madrid maçında yaptığı ronaldo markajları aklıma ilk gelen performansları.

her iki özellikte 2 kademe yukarı çekilmeli bence.

ca ve pa değerleri yine tam oturmuş .

antiochia
05.Kasım.2012, 10:37
pace yüksek geldi bana...

sui generis
05.Kasım.2012, 10:51
Bana kalırsa kararları çok iyi olan biri. Topal basit oynamayı seven biri , iyi kesici. Topu aldıktan sonra Selçuk gibi adam geçme hareketlerine girişmiyor. Onun yaptıgı yüzünden zor duruma düştüğümüzü hatırlamıyorum. Vardır belki ama nadirdir. O yüzden kararlar 14/15 seviyesine cekilebilir. Markaj konusunda emin değilim. Olsa olsa 13/14 olur. Ötesi fazla. Ama ca si iyi olmuş. Hız ve dribling sen kesilerek bunlara verilebilir.

Bir de MC özelliği 14/15 civarı olmalı. 442 oynadığımızda topal MC oynuyor. Genel olarak 433 oynasak da 442 oynadığımızda oluyor. Kadroda yeri garanti olan bir isim topal.

brkdnz
05.Kasım.2012, 11:45
mc özelliği yükseltilebilir evet.

ayrıca karar verme konusunda profilin iyi olduğunu düşünüyorum,zira topal basit oynamayı sevse de doğru karar verme potansiyeli çok yüksek biri değil,en yakın örnek vaslui maçındaki egemene gönderdiği geri pası verebiliriz.ya da hazırlık maçlarında çok fazla önü boşken pas vermek top sürmek yerine şut çekmesi bazen verebileceği en kötü kararı verebiliyor bazen de çok basit işler yaptığı için doğruları buluyor.ortalamanın çok az üstü ideal bence.11-12 idealdir yani.

Facx
05.Kasım.2012, 15:29
mc özelliği gayet yeterli bence topal mcde iyi değil bence dmc oynarken stoperi 3leyen biri en nihayetinde , bide markajı arttırılıp pası düşürülebilir

serkan1520
05.Kasım.2012, 18:45
Bizim türk araştırmacılar gerçekten iyi adam nasıl gittiyse öyle geldi neredeyse hiç oynama yapılmamış Arda içinde aynı durum geçerli

bnmv
19.Kasım.2012, 05:52
bence pasının düşürülüp gücünün arttırılması lazım. mehmet topal hem doğrultu olarak(directionu ceviremedim:D) hem de şiddet olarak çok kötü paslar atıyor. gücünün de 13ten yüksek olduğu kanaatindeyim. ayrıca örümcek lakaplı mehmet topal'ın da work rateinin daha fazla olması gerektiğini düşünüyorum. çünkü adam sürekli delikleri yamamaya çalışıyor.

ReaList
31.Ocak.2013, 12:34
Sezon başındadır orta alanda Mehmet Topal'ın top dağıtımına dikkat ederim hep idare ederdi ama son maçlarda inanılmaz derecede kötü pas kullanımı var. Sezon genelinde attığı uzun paslar zaten evlere şenlik. Bileklerine hakim bir oyuncu olmadığından dolayı top kontrolü ve topun ayaktan çıkma durumu da biraz garip. Sözüm o ki "Passing 14" Topal için çok lüks bir rakam 11-12 ideal olur diye düşünüyorum.

himone
31.Ocak.2013, 13:20
Bence hız ve hızlanma değerleri de düşürülebilir. Sene başından beri Selçuk gibi dönene kadar kaptırdığı toplar haddinden fazla ve geri dönüp alabilecek kadar da hızlı değil. Profili gerçek hayattaki performansına göre çok iyi duruyor. Ama bu durum Aykut Kocaman'ın antremanlarından da kaynaklanıyor olabilir, her oyuncuya olduğu gibi.