PDA

View Full Version : Selçuk Şahin [13.0]

lakin1907
01.Kasım.2012, 22:26
http://dosya.turksportal.net/research/2013/Fenerbahce_SelcukSahin.jpg

Oyunda da sık sık pas hatası yapabilmeli bence Selçuk, gerçeği yansıtacak şekilde. Decisions 8 e çekilmeli.

Lim10
02.Kasım.2012, 02:58
Oyunda genelde Ball Win tarzındaki oyuncuların Pas özellikleri düşük olur, özellikle küçük ülkelerde oynayan oyuncular.Ben onların bir çoğunun Selçuk'dan daha iyi teknik özellikleri olduğuna eminim.Bu adam bildiğin 4 metre önündeki arkadaşına pas atamayan bir oyuncu.14 fazla olmuş bence.Max 10 olmalıydı Passing.

lakin1907
02.Kasım.2012, 03:07
Oyunda genelde Ball Win tarzındaki oyuncuların Pas özellikleri düşük olur, özellikle küçük ülkelerde oynayan oyuncular.Ben onların bir çoğunun Selçuk'dan daha iyi teknik özellikleri olduğuna eminim.Bu adam bildiğin 4 metre önündeki arkadaşına pas atamayan bir oyuncu.14 fazla olmuş bence.Max 10 olmalıydı Passing.

Bence selcuk'un eksikligi pas atma ozelligi degil, zaman zaman cok uzaga harika paslar cikarabiliyor fakat mental acidan cok zayif bir futbolcu, decisions ve composure ozelligi dusuk bence gercek hayatta. Baski altinda oldugunda cok pas hatasi yapiyor, sacmalayabiliyor. Konsantrasyonu da cok iyi degil 13 cok fazla.

BleedingMoon
02.Kasım.2012, 05:48
passing 14 mü? daha neler... bence flair'ı yüksek selçuk'un :D

GebzeLi1907
03.Kasım.2012, 02:08
Selçuk için pressure ve composure 12 aşırı fazla.
adamın baskı altında yaptığı hataları saymaya kalksak sabaha ancak biter.
composure özelliğinin 6 7 civarında olması gerektiğini düşünüyorum.pressure de aynı şekilde.
agility de aynı şekilde 11 bile fazla selcuk dönene kadar rakibi 3 kere dönüyor, 8 9 civarı iyi
passing de 11 olur en fazla..
nasıl bu kadar şişirilmiş anlamadım
stamina 16 natural fitness 15 w.rate 16 olsa anlışalabilir bunlar dışında iyi özelliği yok denebilir selcuk un.

lakin1907
03.Kasım.2012, 02:28
agility de aynı şekilde 11 bile fazla selcuk dönene kadar rakibi 3 kere dönüyor, 8 9 civarı iyi

Katılıyorum buna.

Kaka Leite
03.Kasım.2012, 02:30
Şu adamın Pas'ı 5 olsun laf edersem ne olayım.

pele96
03.Kasım.2012, 03:06
niye yav geriye dogru cok klas paslar atabiliyor :D

petrol_fb12
03.Kasım.2012, 03:12
niye yav geriye dogru cok klas paslar atabiliyor :D

Süpersin :)

malpince
03.Kasım.2012, 18:01
selçuk bu canım dünyada kaç tane böyle adam var. ister kabul edin ister etmeyin bu adam cevherdir. 3 yönlü oynar hem de... sağa,sola,geriye

perpetua
03.Kasım.2012, 18:25
selçuk bu canım dünyada kaç tane böyle adam var. ister kabul edin ister etmeyin bu adam cevherdir. 3 yönlü oynar hem de... sağa,sola,geriye

O zaman yaraticiligindan bahsediyoruz zaten, paslarindan degil. :)

Dooki
03.Kasım.2012, 19:57
Dribbling 6, Finishing 7 mi? Ben değil video konuşsun! http://www.youtube.com/watch?v=DrmSTLMqQ8M

( ehuehue )

Şaka maka, Selçuk'un bence passing'inin birden 4-5 değer düşmesi değil de, 1'er değer passing-composure-decisions düşse olabilir bence. Hele geçen seneki ve bu seneki hazırlık kamplarındaki dalga gibi pasları vardı. Bu sene içerisindeki resmi maçlarını izlemedim ancak duyduğum çok iyi değildi bu sene için de.

Ben yine de geçen seneye göre konuşayım, zorla oynatılıp sürekli yuhalanan bir adam oldu genelde Selçuk. Tamam defans duruşu falan yine fena değil ancak zor anlarda topu doğru oynayamıyor, pas hataları çok oluyor. Keza hücumda da aynı pas hatalarını yapabiliyor, çok top kaybına neden olabiliyor bunlar ve fenerbahçeye atak olarak dönüyor.

RasAnt
03.Kasım.2012, 21:06
Dribbling 6, Finishing 7 mi? Ben değil video konuşsun! http://www.youtube.com/watch?v=DrmSTLMqQ8M (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2F watch%3Fv%3DDrmSTLMqQ8M)

Videodaki yorum çok süpermiş:

Aykut Kocaman'ın her maç Selçuğu oynatma sebebi bu video. Hemen sil kardeş.

malpince
04.Kasım.2012, 01:57
O zaman yaraticiligindan bahsediyoruz zaten, paslarindan degil. :)

ironi falan yapmadım yanlış anlamadın değil mi? sadece selçukla duyduğum bir espriyi yazmak istedim :D

petrol_fb12
04.Kasım.2012, 02:03
Selçuk akhisar maçında attığı golle bitiricliğini konuşturdu :D Bence 10 yapılması lazım :D

brkdnz
04.Kasım.2012, 21:56
itiraz edilebilecek noktalar agility ve composure olabilir.

1 kademe aşağıya inebilir onlar.

onun dışınca olmuş bence.

pa ve cası cuk oturmuş.

lakin1907
04.Kasım.2012, 23:43
itiraz edilebilecek noktalar agility ve composure olabilir.

1 kademe aşağıya inebilir onlar.

onun dışınca olmuş bence.

pa ve cası cuk oturmuş.

Anlamadığınız şey CA'nın araştırmacı tarafından verilmediği, CA özelliklerin belli katsayılarla çarpılıp ulaşıldığı şey.

perpetua
04.Kasım.2012, 23:44
Anlamadığınız şey CA'nın araştırmacı tarafından verilmediği, CA özelliklerin belli katsayılarla çarpılıp ulaşıldığı şey.

Yanlis.

CA'yi diger oyuncularla karsilastirarak veriyoruz.

Ardindan ozellikler bu CA degerine uygun bir sekilde veriliyor.

sui generis
04.Kasım.2012, 23:45

CA araştırmacılar tarafından verilir. sonra da ona göre özellikleri belirlemeye başlanır. bildiğim kadarıyla ilk CA belirleniyor.

Sheriff
04.Kasım.2012, 23:55
Şaka bi yana, Selçuk zaman zaman topla birlikte hareket edebilen bir oyuncu. Bazen kaptırıyor sıkıntı oluyor bize ama bazende hücumda işe yarayabiliyor. Konsantrasyon özelliğinden kaynaklanıyor olabileceğini düşünüyorum,biraz yetenek var ama hata yapma eğilimi yüksek.

lakin1907
05.Kasım.2012, 00:04
Yanlis.

CA'yi diger oyuncularla karsilastirarak veriyoruz.

Ardindan ozellikler bu CA degerine uygun bir sekilde veriliyor.

CA araştırmacılar tarafından verilir. sonra da ona göre özellikleri belirlemeye başlanır. bildiğim kadarıyla ilk CA belirleniyor.

Ben tam tersi olarak biliyordum, CA sonuçta kısa yoldan oyuncuları karşılaştırmaya yarayan bir özellik değil mi? Bence gerçekçilik açısından önce özellikler verilmeli.

perpetua
05.Kasım.2012, 00:32
Ben tam tersi olarak biliyordum, CA sonuçta kısa yoldan oyuncuları karşılaştırmaya yarayan bir özellik değil mi? Bence gerçekçilik açısından önce özellikler verilmeli.

CA, oyuncunun toplam kalitesini belirliyor ve benzer oyuncularla karsilastirmayi kolaylastiriyor.

CA degeri, oyuncuya verilebilecek ozelliklerin (agirlikli) toplamini da belirliyor. Oyuncuya ozellik degerleri verdikce, CA puani harciyorsunuz. Taa ki CA puanlari bitene kadar.

Oyuncunun mevkisine gore bazi ozellikler daha degerli, bazi ozellikler ise daha az degerli. Mesela bir forvet oyuncusunun hizinin 1 puan artmasinin CA maliyeti yaklasik 2 CA puani. Ama bitiricilik ozelliginin 1 puan artmasi yaklasik 1 CA puani. Veya top kapma ozelliginin 1 puan artmasinin CA maliyeti 1 puandan cok daha dusuk.

Ozellikler tabii onemli ama CA'nin amaci bir oyuncunun zaaflari ile kuvvetli yonlerini yansitmamizi saglamak. Oyuncunun 150 birimlik kalitesi varsa, her ozelligi 14 olamaz. Ama bazi ozelliklerinin 17-18 olmasi gerekiyorsa, bazi diger ozelliklerinin de 8-9 olmasi gerekir ki ozelliklerinin ortaya koydugu toplam kalite ile karsilastirma yaparak degerlendirdigimiz CA kalitesi birbirini tutsun.

Tabii bir oyuncunun bir cok mevkide oynayabilmesi veya iki ayagini da iyi kullanabilmesi de CA puanina mal olan ozellikler.

lakin1907
05.Kasım.2012, 00:43
CA, oyuncunun toplam kalitesini belirliyor ve benzer oyuncularla karsilastirmayi kolaylastiriyor.

CA degeri, oyuncuya verilebilecek ozelliklerin (agirlikli) toplamini da belirliyor. Oyuncuya ozellik degerleri verdikce, CA puani harciyorsunuz. Taa ki CA puanlari bitene kadar.

Oyuncunun mevkisine gore bazi ozellikler daha degerli, bazi ozellikler ise daha az degerli. Mesela bir forvet oyuncusunun hizinin 1 puan artmasinin CA maliyeti yaklasik 2 CA puani. Ama bitiricilik ozelliginin 1 puan artmasi yaklasik 1 CA puani. Veya top kapma ozelliginin 1 puan artmasinin CA maliyeti 1 puandan cok daha dusuk.

Ozellikler tabii onemli ama CA'nin amaci bir oyuncunun zaaflari ile kuvvetli yonlerini yansitmamizi saglamak. Oyuncunun 150 birimlik kalitesi varsa, her ozelligi 14 olamaz. Ama bazi ozelliklerinin 17-18 olmasi gerekiyorsa, bazi diger ozelliklerinin de 8-9 olmasi gerekir ki ozelliklerinin ortaya koydugu toplam kalite ile karsilastirma yaparak degerlendirdigimiz CA kalitesi birbirini tutsun.

Tabii bir oyuncunun bir cok mevkide oynayabilmesi veya iki ayagini da iyi kullanabilmesi de CA puanina mal olan ozellikler.

Tesekkurler ayrintili aciklamaniz icin.

brkdnz
05.Kasım.2012, 01:58

anlamış oldunuz sanırım:)

bnmv
19.Kasım.2012, 06:00
şu özelliklere bakıyosun gayet oynatılabilir ilk 11 başlayabilir türk olması sebebiyle falan diyosun. ama gerçekte oyuna girdiğinde yüzün düşüyor. hatta hemen hemen herkesin yüzü düşüyor.

Cengo
19.Kasım.2012, 06:04
Creativity 10 ve Plays Short Simple Passes ve Stops Play PPM'i var.

Yan pas yapan, tamamen basit oynayan bir oyunu olması lazım. Sadece profili ile değil, oyunda da test etmenizi rica edeceğim sizden arkadaşlar.

malpince
19.Kasım.2012, 18:22
Creativity 10 ve Plays Short Simple Passes ve Stops Play PPM'i var.

Yan pas yapan, tamamen basit oynayan bir oyunu olması lazım. Sadece profili ile değil, oyunda da test etmenizi rica edeceğim sizden arkadaşlar.

aslında selçuk ara sıra defansın arkasına top atmayı seven bir adam. ne kadar başarılı o tartışılır ama atmıyor değil bence