PDA

View Full Version : Kasımpaşa | Paşa Paşa Lig'de Üst Sıralara

aHm3t
03.Kasım.2012, 05:56
Kasımpaşa Spor Kulübü
http://i.sabah.com.tr/sbh/2011/07/22/Haber/524047683471.jpg

Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu
http://www.gscimbom.com/forum/images/maclogolari/turkiye/turkiye%20stadyumlar/kasimpasa-rte.jpg

Kasımpaşa Tarihçe :
Adını taşıdığı semtte bulunan Altıntuğ Kulübü ile Kasımpaşa Terbiye-i Bedeniye Kulübü'nün birleşmesiyle kurulmuştur. 1942 yılına kadar Altıntuğ adını taşımıştır. 1939-1945 ve 1946-1958 yılları arası İstanbul 1. liginde, 1959-1964 arası Türkiye 1. liginde oynamıştır. En büyük başarısı 1961-62 sezonundaki beşinciliktir. 1963-1964 sezonu sonunda sonuncu olarak 2. lige, 1967-68 sezonunda 3. lige ve 1978-79 sezonunda amatör kümeye düştü. Daha önce Süper Lig'de oynamış olan kulüp 2004-2005 sezonunda 3.Lig'den TFF 2. Lig'e, 2005-2006 sezonunda ise TFF 2. Lig'den Bank Asya 1. Lig'e yükselerek büyük başarı göstermiştir. 2007 sezonunda da Altay'ı finalde yenerek play-off şampiyonu olarak Turkcell Süper Lig'e çıkmışlardır. 2007-08 sezonu sonunda Turkcell Süper Ligi 17. sırada tamamlayan Kasımpaşa Bank Asya 1. Lig'e düştü. 2008-2009 sezonunda ise Bank Asya 1.Lig'ini 4. sırada tamamlayarak play-off oynamaya hak kazanmıştır. Play-off yarı final maçında Altay'ı normal süresi 1-1 biten maçta penaltılarla 4-2 yenmiş, finalde ise bir başka İzmir takımı Karşıyaka'yı 2-1 mağlup ederek 2009-2010 sezonunda tekrar Turkcell Süper Lig'de oynamaya hak kazanmıştır.

2009-2010 sezonuna 6 da 0 yaparak başlayan "Paşa", teknik direktörlüğe Yılmaz Vural'ı getirerek büyük bir çıkışa geçti. Art arda puanları toplayan takım, lig sonuna yaklaşırken düşme tehlikesini atlattı. Yılmaz Vural ile Fenerbahçe'yi Şükrü Saraçoğlu'nda 3-1 mağlup eden takım, devre arasında da Türkiye Kupası mücadelesinde Beşiktaş'ı İnönü Stadı'nda yine 3-1 ile geçti. Aynı başarıyı bir başka büyük kulüp Galatasaray karşısında gösteremedi. Ligin ilk maçını evinde 1-0 öne geçtiyse de 3-1 kaybeden takım, Ali Sami Yen'de de rakibine 4-1 mağlup olmaktan kurtulamadı.2010-2011 sezonunda 31.hafta'da oynanan Konyaspor maçında berebere kalmış ve ligin bitimine 3 hafta kala Spor Toto Süper Lig'e veda etmiştir. 2011-2012 sezonunda ise Bank Asya 1.Lig'ini 4. sırada tamamlayarak play-off oynamaya hak kazanmıştır. Play-off yarı final maçında Konyaspor'u , finalde ise Adanaspor'u normal süresi 2-2 uzatmalarda ise 3-2 mağlup ederek 2012-2013 sezonunda tekrar Spor Toto Süper Lig'de oynamaya hak kazanmıştır.

Futbol dışında boks ve güreş dallarında faaliyet gösteren kulüp, özellikle güreş alanında başarı elde etti. Gazanfer Bilge, Mehmet Oktav ve Ahmet Kireççi (Mersinli Ahmet) gibi güreşçiler uluslararası turnuvalarda birincilikler kazandılar. Bu yüzden kulübün armasında ay-yıldız kullanmasına izin verildi.

Lacivert-Beyaz renklere sahip olan kulüp maçlarını Recep Tayyip Erdoğan Stadı oynar.

Ahmet Eren Turan

34 yaşında futbolu bırakmak zor oldu, uzun soluklu futbol hayatımda sakatlık nedeniyle bitirmek durumunda kaldım. Futbola oyuncu olarak veda ettikten hemen sonra antrenörlük kurslarını tamamladım. Kurs sırasında bir çok spor adamı ve spor kulübü yetkilisi ile tanışma fırsatı buldum. Metin Diyadin ile sezon öncesi yollarını ayıran Kasımpaşa Spor yetkilileride onlardan bir kaçıydı ve başkan Zafer Yıldırım ile uzun soluklu görüşmelerimiz oldu. Yönetim olarak başarıya aç yeni bir teknik direktör arıyorlardı, başkan Zafer Yıldırım'ın arkasında ki güçlü yönetimi beni ikna etti. Kulübün artık Süper Lig'de asansör takım olmaktan kurtulması isteniyordu. İleriye dönük hedefleri olan bir kulüpde çalışmak benim içinde muhteşem bir fırsattı ve gelen 1 yıllık teklifi kabul ettim ancak bazı şartlarım vardı, kulübün mevcut antrenörlerini tamamiyle görevden almalarını yerine getireceğim tüm isimleri kabul etmeleri gerekiyordu. Bunu içtenlikle kabul edip ekibimi hazırlamam için bana tam yetki verdiler.

Asistan menejerim olarak süper lig deneyimine sahip Arif Erdem'i seçtim, Antrenör olarak süper ligde forma giydiğim yıllarda takım arkadaşım olan Ümit Karan ve antrenörlük kursalarında tanıştığım Abdullah Ercan'ı yanımda görmek istediğimi belirttim hepsi yeni yönetiminde desteğiyle takıma katılmayı kabul ettiler. Süper ligin ilk yarısından çok ikinci yarısında bize katkı sağlayacak futbolcuları izlemesi için Cüneyt Tarman'ı gözlemci olarak seçtik. Yönetimle birlikte futbolcularla ilgilenecek olan personeli gerçekten kaliteli bir şekilde seçmiştik.

İlk aşamada oturmuş bir kadroya sahip olduğunu fazla sayıda transfer yapmayacağımı biliyordum. Takımın eksik noktalarına nokta atışı transferler yapılması gerekiyordu. Gözlemcim Cüneyt Tarman ile fazla zamanımızın olmadığını biliyorduk hızlı karar almak zorundaydık, transfer piyasasında çok hızlı olmazsak en iyi futbolcuları kaçıracağımızı biliyorduk öncelikli olarak takımdan gönderilmesi gereken isimler üzerine teknik ekiple bir toplanlantı yaptık. Çıkan kararda ofansif sol kanat oyuncularımızın fazla olduğunu gördük o bölgede Porto'dan kiralanan Djalma, bir dönem ses getiren futboluyla Ali Bilgin, gurbetçi genç yetenek Halil Çolak ve üç senedir kulübün formasını giyen Nikolay Dimitrov bulunuyordu. Bu 4 fubolcu ofansif sol kanatta fazla opsiyon demekti. Djalma'nın üstün yeteneği Halil'in ileride ses getirecek bir ofansif oyuncu olacağını biliyorduk Ali Bilgin ve Nikolay arasında seçim yapmak oldukça zor oldu. Ancak 6+2 yabancı statüsü nedeniyle Dimitrov'dan vazgeçtik. Satış listesine koyduğumuz ilk futbolcumuz Nikolay Dimitrov oldu. Ardından Barış Başdaş'ın Süper Lig için deneyimi çok azdı geçen sezon iyi performans sergilesede biraz daha futbolunu geliştirmesi gerekiyordu, onu kiralık listesine yerleştirdik. Aynı şekilde Hüseyin Kala'da futbolunu geliştirmeliydi bu iki futbolcu gelecekte kadromuzda önemli yere sahip olacaklardı ancak biraz daha forma şansı buldukları takımlara gitmeliydiler ve onları kiralık listesine yerleştirdik.

Santiago Garcia ve Volkan Yaman bizden önceki teknik ekibin transferleriydi. Volkan Yaman transferden hemen sonra 8 ay sahalardan uzak kalmıştı, kendisinden faydalanmayı çok isterdik ama 8 ay uzun bir süreydi ve defansın solunda kaptan Sancak'dan başka kimse yoktu. Transferde birinci bölge defansın solu olduğuna karar verdik. İlk aklımıza gelen Galatasaray'da yedek bekleyen Çağlar Birinci ile Trabzonspor'un sol kanat yedeği Ferhat Öztorun oldu. İki oyuncunun kulübüyle görüştükten sonra menejerlerini İstanbul'daki ofisimize çağırdık ve görüşmelere başladık. Çağlar'ın istediği fiyat oldukça yüksekti ve bu parayı Galatasaray'dan da kazanmıyordu. Ferhat genç ve İstanbul'u bilen Galatasaray'ın altyapısından çıkan kaliteli bir sol bekti ve seçimimizi Ferhat'dan yana kullandık. Anlaşma sağlandı ve bonservisiyle (500.000 Euro)Ferhat'ı aldık. Daha sonra Barış Başdas'ın kiralık verileceği üzerine Galatasaray'dan ayrılması beklenen ve satılık listesine konduğunu öğrendiğimiz Gökhan Zan ile görüştük ancak kulübü bonservis bedeli olarak yüksek bir miktar istiyordu, bunu kulübümüzün ödemesi imkansızdı bu nedenle kiralik formülünü önerdik, futbolcu yıllarımda Galatasaray'daki dostlarım sayesinde bu teklifimizi kırmadılar ve 1 yıllığına Gökhan'ı kiraladık (40.000 Euro + %50 Maaş). 2 futbolcuyu kiralık olarak gönderdik ve Gökhan ile Ferhat'ı transfer ettik. Santiago Garcia'nın futbol oynama yasağı bizi forvet hattına takviyeye zorladı ancak transfer imkanlarımız ancak bonservisi elinde olan oyuncuları alabilmemizi sağlıyordu. Santiago'nun sözleşmesini fesh etmemesi bizi maaş bütçemizde de kısıntıya gitmemizi gerektirdi. Bu zorlu şartlar altında Fatih Tekke ve İbrahim Akın ile görüştük ancak her iki futbolcuda da para faktörü ortaya çıkınca biri İBB'ye diğer Manisaspor'a imza attı. Forvet transferinde başarısız olmuştuk ancak elimizde 3 forvet vardı birde ofansif sağ kanat oyuncumuzu zaman zaman forvette kullanabileceğimizi biliyorduk. Satılık listesine koyduğumuz Nikolay için birçok görücü geldiysede futbolcuyu elden çıkaramadık bu iki yabancı oyuncudan kurtulabilseydik belki iyi bir forvet alabilirdik ama olmadı bu şekilde lige başlama kararı aldık.

Sırasıyla 5 İstanbul takımı 1'de İzmir takımıyla hazırlık maçı oynadık. Hazırlık kampı istediğimiz gibi gitti, yenilgi almamıştık bir beraberlik 5 galibiyet takıma güven depoladı. 4-3-3 sistemini hazırlık maçlarında oturtmuştuk. Ernst gibi bir ön libero ile çalışmak gerçek bir şans. Takım kaptanı olarak takımın adeta beyni ve lokomotifi. 33 yaşındaki Alman futbolcu keşke biraz daha genç olsaydı. Futbolu burda bırakacağına eminiz ama önce bize başarılar kazandırmalı. Takımın ikinci kaptanı Sancak Kaplan hemşerim olduğu için gayet iyi anlaşıyoruz sezon sonu bitecek olan sözleşmesini 2 yıl daha uzattık oda bu kulübün artık simge ismi olacaktır futbolu burda bırakmasına yardımcı olacağım buna eminim.

Ve lige konsantre olma zamanı geldi. Teknik ekip ve futbolcular lige hazırlar. Ligde üst sıraları zorlamak istiyoruz. Sert futbol ve kaliteli rakiplerimiz karşısında 23 kişilik kadromuz bizi 2012-2013 sezonunun ilk yarısında nerelere getirecek göreceğiz.

(Not: Ligin ilk yarısını bitirdiğimde kariyer yazıma devam edeceğim.)

Kariyer'den Görüntüler

* Teknik Kadro

http://f1211.hizliresim.com/13/3/fkr3c.png

* Kasımpaşa Spor Futbol Takımı

http://f1211.hizliresim.com/13/3/fkr36.png

* Hazırlık Kampı Alınan Sonuçlar

http://f1211.hizliresim.com/13/3/fkr2y.png

* Kocaelispor' ile oynadığımız Hazırlık Maçında As Takımı Deneme Çalışmamız

http://f1211.hizliresim.com/13/3/fkr3m.png

* Transferler

http://f1211.hizliresim.com/13/3/fkr3w.png

sui generis
03.Kasım.2012, 08:43
Kariyeriniz onaylanmıştır , basarılar dilerim.

SacrificeGGTC
03.Kasım.2012, 08:55
Başarılar diliyorum...

SnickeedTR
03.Kasım.2012, 12:10
Başarılar.

ablukaalarm34
03.Kasım.2012, 12:36
Çok az transfer yapmışsın boşta mükemmel futbolcular var keşke bi iki tane alsaydın

aHm3t
03.Kasım.2012, 14:51
başarı dileyen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum,

Çok az transfer yapmışsın boşta mükemmel futbolcular var keşke bi iki tane alsaydın

transfer bütçesi azdı bu nedenle teklif ettiğim futbolcular gelmedi.

ablukaalarm34
03.Kasım.2012, 14:54
başarı dileyen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum,

transfer bütçesi azdı bu nedenle teklif ettiğim futbolcular gelmedi.

Peki başarılar takipteyim

Papi44
03.Kasım.2012, 16:40
Başarılar ..

immortal86
03.Kasım.2012, 17:03
İlk 8 içinde bitirmeni bekliyorum.Başarılar...

ReaList
03.Kasım.2012, 17:04
Ne kadar bütçe ayırdılar, Maaş ve Transfer olarak ?

aHm3t
03.Kasım.2012, 19:36
Ne kadar bütçe ayırdılar, Maaş ve Transfer olarak ?

Transfer : 890000 Euro
Maaş : 218640 Euro

bütçesi

Burak Akmanoğlu
03.Kasım.2012, 19:43
Gökhan Zan transferin son günlerinde serbest bırakıyorlar ben öyle alıyorum. :)

aHm3t
03.Kasım.2012, 20:13
İlk 8 içinde bitirmeni bekliyorum.Başarılar...

teşekkürler umarım avrupaya gidebilirim.

Gökhan Zan transferin son günlerinde serbest bırakıyorlar ben öyle alıyorum. :)

ne kadar maaş verdin anlaşmanın detaylarını verir misin ?

nuwanda1925
03.Kasım.2012, 20:13
başarılar..

Burak Akmanoğlu
03.Kasım.2012, 21:48
Hiç hatırlamıyorum hocam. :)

aHm3t
05.Kasım.2012, 00:22
NTVSPOR : SüperLig'de İlk Yarı Değerlendirmesi (Kasımpaşa)

Lige Gaziantep galibiyetiyle başlayan Paşalar daha sonra oynadıkları 2 lig maçında önce Karabükspor ile daha sonra ligin yeni ekiplerinden Akhisar Belediye ile 1-1 berabere kalara kafalarda soru işareti oluşturdu. Üst üste 2 deplasmanda Galatasaray ve Fenerbahçe ile karşılaşan Paşalar bu iki maçtan iki mağlubiyet alarak Puan Cetvelinde iyice alt sıralara geriledi.

Çiçeği burnunda teknik direktör Ahmet Eren Turan ve kurmaylarını oynanan 5 maçtan alınan 5 puan memmun etmemişti. Futbolcularla toplantı yapan teknik kadro artık seri galibiyetlerin ve iyi oyunun gelmesi gerektiğini futbolcularına vurguladı. Aksi taktirde alınacak başarısız sonuçlar hem teknik kadroyu hemde futbolcuların kötü günler yaşamasına sebep verecekti.

Geride kalan 5 haftalık periyodun ardından Orduspor galibiyeti gerçekten ilaç gibi geldi ardı sıra gelen 4 maçlık galibiyet serisi takımın havasını değiştirdi. Özellikle 5 galibiyetli bu seride 4-0'lık Trabzonspor maçı gerçekten yıllar boyu unutulmayacaktı. Güçlü rakibi karşısında 90 dakika boyunca maçı absorve eden bir Kasımpaşa vardı.

Türkiye Kupa'sında da yedek kadro ile bölgesel amatör lig takımı Sandıklispor'u 7-1'lik farkla yenen Paşalarda artık yüzler gülüyordu. Deplasmanda oynanan Kayserispor maçının son dakikalarında gelen gol ile uzun bir aradan sonra mağlubiyetle tanıştı takım. Mersin İdmanyurdu ile sahasında oynadığı maçı kazanmış olmalarına rağmen deplasmanda İstanbul BB'sine 3-1 mağlup olunca puan cetvelinde üst sıralara tırmanma hayali biraz daha sekteğe uğradı.

Bu mağlubiyetin ardından 6 maç yenilmeden sadece 1 beraberlik alan takım tekrar üst sıralar için umutlandı. Ligin son haftasında alınan Eskişehirspor mağlubiyeti takımı hedeflerinden uzaklaştırmış gibi gözüksede şuan için Paşalar 17 maçta topladıkları 30 puanla 5. sırada yer alıyorlar.

Türkiye Kupasında gruplara kalma başarısını gösteren takım Trabzonspor, Gençlerbirliği ve Denizlispor ile eşleşti. İlk yarıda ligde başarılı olan takım Türkiye Kupası'nda da sonuna kadar gitmek istiyor.

TRİBÜN DERGİ : Ahmet Eren Turan ile Durum Değerlendirmesi

Kasımpaşar Teknik Direktörü Ahmet Eren Turan, ligin ilk yarısında başarılı olduklarına inandığını söyledi..

Turan ile kulüp tesislerinde düzenlediğimiz söyleşide, iyisiyle kötüsüyle ligin ilk yarısını bitirdiklerini kaydetti.

Kasımpaşa olarak sezon başında kendilerinden önce gelen teknik kadronun oluşturdukları takıma fazla takviye yapmadan iyi bir takım kurmanın çabasıyla yola çıktıklarını ifade eden Turan, ‘’Yeni bir takım olmamız ve gençlere önem vermemiz açısından başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Son maçımızda yenilmezlik serimişizi devam ettiremedik, bunun üzüntüsünü içimizde hissettik ama buna rağmen rakiplerimizin puan kaybetmesi bizim tesellimiz oldu. Eğer son Eskişehir maçını kazansaydık, ilk yarıyı 4. sırada bitirecektik, olmadı. Liderle aramızda 14 puan fark var, Galatasaray ligde oturmuş ve kaliteli kadrosuyla şuan iyi gidiyor, hedefimiz ilk 5 sırada yer alabilmek’’ diye konuştu.

Turan, ligin ilk yarısında 23 kişi ile idmana çıkmış olmalarına rağmen Süper Lig’de oynayabilecek kapasitede oyuncu sayılarının yeterli olmadığını ifade ederek, transfer ettikleri futbolculardan Gökhan Zan'ın hayal kırıklığı yarattığını anlattı.

Bu nedenle oynadıkları maçlarda oyuncu değişikliğinde sıkıntı yaşadıklarını dile getiren Turan, şöyle devam etti:

‘’İlk devrede başkanımız, yönetim kurulumuz, taraftarımız bir bütünlük içinde 17 maçta 30 puan topladık. Ben bunu başarı olarak değerlendiriyorum. İkinci devre için yönetim kuruluna raporumu sundum. Başkanımız hafta sonu gelip, zannedersem yönetimi toplayarak gerekli değerlendirmeyi yapacaktır. İkinci devre elbette ki takımımızın eksik yerlerine oyuncu transfer etme isteğim oldu ancak gelen oyuncunun mutlaka iyi futbolcu olmasından ziyade, kişilikli, karakterli olması gerekir. Buna çok dikkat edeceğiz. İnşallah ikinci devre çok daha iyi bir kadroyla takımımızı layık olduğu yere getireceğiz.’’

Turan, 3-4 oyuncu transfer edilmesini istediğini belirterek, gelecek oyuncuların mevcut futbolcuların maliyetinden yüksek olmamasına dikkat edeceklerini anlattı. Raporunda 15-20 futbolcu belirttiğini anlatan teknik direktör özellikle Fenerbahçe'de forma şansı bulamayan Selçuk Şahin, Galatasaray'da bir türlü istenileni veremeyen Aydın Yılmaz'ı özellikle istediğini belirtti. Forvet hattına ve defansın ortasına yapılacak takviyeyle ligin ikinci yarısına başlayacaklarını anlattı.

Ligin ikinci yarısında takım kadrosunu en fazla 26 kişi ile sınırlı tutacağını söyleyen Turan, Antalya kampının da 1 Ocak’ta Limak Lara Otel’de başlayacağını sözlerine ekledi.

Puan Durumu :

http://a1211.hizliresim.com/13/4/fmws7.png

İlk Yarı Fikstürü :

http://a1211.hizliresim.com/13/4/fmwt5.png

Kasımpaşa Oyuncu Formları :

http://a1211.hizliresim.com/13/4/fmwuf.png

Süper Lig Takım Değerlendirmesi :

http://b1211.hizliresim.com/13/4/fmwv3.png

Süper Lig Oyuncu Değerlendirmesi :

http://b1211.hizliresim.com/13/4/fmwwj.png

Süper Lig Transferler :

http://b1211.hizliresim.com/13/4/fmwyp.png

-----------------------

Ali Bilgin'den istediğim verimi alamadım bu nedenle satış listesine koydum, ilk yarının başında listeye koyduğum Dimitrov'u Adanaspor'a sattım. Şuan için bütçeme bakarsak bonservisi ile transfer yapmam pek mümkün görünmüyor.

Kiralık formulü ile Aydın Yılmaz ve Selçuk Şahin'i transfer etmeyi düşünüyorum. Forvet'e acil bir transfer şart. Zaman zaman Uche'nin formu istediğim düzeyde olmuyor. Adem Büyük'ün istatistiklerine aldanmayın Türkiye Kupası maçlarında gösterdiği performansı tam olarak Lig'e yansıtamadık.

Defansa kiraladığım Gökhan Zan'dan verim alamayınca kendisi kiralık anlaşmasını bozmak istedi ve gönderdim. Defansa transfer yapamazsam sanırım Barış Başdas'ı kiralık olarak gönderdiğim Balıkkesirspor'dan tekrar isteyeceğim.

4-3-3 aslında 4-3-2-1'in tek forveti için maliyeti az bir transfer arıyorum. Önerililerinizi bekliyorum.