PDA

View Full Version : Oyunu 1den fazla PC ye yüklemek.

gncilker
03.Kasım.2012, 14:46
Benim sormak istediğim şu. İlk defa bu sene orjinal oyun için para ayırabilmek kısmet oldu o yüzden bu konuyla alakalı pek bilgim yok. Bildiğim kadarıyla oyunun içindeki key tek steam hesabı için geçerli fakat kardeşim de oyunu oynamaya heves etti evde kardeşimin kullandığı diğer pcye de onun steam hesabıyla kurabilir miyiz? Ya da benim steam hesabımla oyunu oraya da yüklesek aynı zamanda aynı steam hesabıyla aynı ağa bağlı 2 pcde sorun çıkar mı?

Ağ aynı olduğu için sorun çıkar mı çıkmaz mı bilemedim. Bilgisi olanlar cevaplarsa sevinirim.

MeMo
03.Kasım.2012, 14:52
Benim sormak istediğim şu. İlk defa bu sene orjinal oyun için para ayırabilmek kısmet oldu o yüzden bu konuyla alakalı pek bilgim yok. Bildiğim kadarıyla oyunun içindeki key tek steam hesabı için geçerli fakat kardeşim de oyunu oynamaya heves etti evde kardeşimin kullandığı diğer pcye de onun steam hesabıyla kurabilir miyiz? Ya da benim steam hesabımla oyunu oraya da yüklesek aynı zamanda aynı steam hesabıyla aynı ağa bağlı 2 pcde sorun çıkar mı?

Ağ aynı olduğu için sorun çıkar mı çıkmaz mı bilemedim. Bilgisi olanlar cevaplarsa sevinirim.

Aynı hesapla 2 pc'ye kurarsınız sorun çıkmaz yalnız birinizin offline modda kalması lazım oynarken.

gncilker
03.Kasım.2012, 15:33
Peki teşekkür ederim offline ayarlayıp steam i kurcalamamasını söylersem sorun kalmaz sanırım

MeMo
03.Kasım.2012, 15:34
Peki teşekkür ederim offline ayarlayıp steam i kurcalamamasını söylersem sorun kalmaz sanırım

Aynen öyle.

SoNSuZLuKC
03.Kasım.2012, 15:43
Steam'i offline konuma nasıl getiriyoruz?

nampster
03.Kasım.2012, 16:07
Merhaba arkadaşlar ,

Sınıftan arkadaşlarla beraber oyunu ortak almayı düşünüyoruz . Fakat bu konuda son derece tecrübesiz . Steam'dan aldığımız oyunu kaç bilgisayara kurabiliyoruz ? Herhangi bir sınırlama var mı acaba ?

Klavooz
03.Kasım.2012, 16:11
Merhaba arkadaşlar ,

Sınıftan arkadaşlarla beraber oyunu ortak almayı düşünüyoruz . Fakat bu konuda son derece tecrübesiz . Steam'dan aldığımız oyunu kaç bilgisayara kurabiliyoruz ? Herhangi bir sınırlama var mı acaba ?

Dilediğiniz kadar bilgisayara kurabilirsiniz tabii ama sadece 1 bilgisayardan online oynayabilirsiniz.
Diğer kurulan bilgisayarlarda da oyuna girmeden önce steamin offline modda başlatılması lazım, diye biliyorum ben.

myres
03.Kasım.2012, 16:12
Merhaba arkadaşlar ,

Sınırsız. Aynı anda online olmamanız yeterli. Biriniz online,diğer 1000 pc offline oynayabilirsiniz.

nampster
03.Kasım.2012, 16:13
Dilediğiniz kadar bilgisayara kurabilirsiniz tabii ama sadece 1 bilgisayardan online oynayabilirsiniz.
Diğer kurulan bilgisayarlarda da oyuna girmeden önce steamin offline modda başlatılması lazım, diye biliyorum ben.

Peki hocam bu online , offline meselesi nedir tam olarak ?
Net yoksa oyunu oynayamıyor muyuz ? Kusura bakmayın ciddi anlamda tecrübesizim bu konuda . :)

Klavooz
03.Kasım.2012, 16:18
Peki hocam bu online , offline meselesi nedir tam olarak ?
Net yoksa oyunu oynayamıyor muyuz ? Kusura bakmayın ciddi anlamda tecrübesizim bu konuda . :)

Offline mod; Steam programına internet erişimi yokmuş gibi bağlanıyorsunuz.
Online mod; Tam tersi internet erişimini açıyorsunuz.

Kısaca özet geçmek gerikirse, bir oyunu birden fazla kişi aynı hesaptan oynuyorsa offline modu seçmek zorundalar. Aksi takdirde sadece 1 makine sorunsuz bir şekilde oyuna girer. Diğer makineler pasif kalır.

uAburak89
03.Kasım.2012, 16:19
Steam'i offline konuma nasıl getiriyoruz?

İnternet bağlı durumdayken Steam'i çalıştır, bağlantı penceresinde parolamı hatırla, "remember my password" kutusu işaretli olsun. Herhangi bir indirme olup olmadığını kontrol et steam'de, güncelleştirme falan gibi. "Steam"de ayarlar yani "settings" bölümüne gir, "don't save account credentials on this computer" seçeneğinin yani Türkçeyse, hesap referanslarımı bu bilgisayara kaydetme kutucuğu işaretli mi değil mi kontrol et, işaretliyse kaldır. Tamam diyerek çık, sonra yine sol üstte "steam" menüsünden "go offline" seçeneğine tıkla. Yani çevrımdışı ol. "Restart in offline mode" seçeneğini seçerek yeniden başlatınca, işlem tamamdır.

nampster
03.Kasım.2012, 16:34
Offline mod; Steam programına internet erişimi yokmuş gibi bağlanıyorsunuz.
Online mod; Tam tersi internet erişimini açıyorsunuz.

Kısaca özet geçmek gerikirse, bir oyunu birden fazla kişi aynı hesaptan oynuyorsa offline modu seçmek zorundalar. Aksi takdirde sadece 1 makine sorunsuz bir şekilde oyuna girer. Diğer makineler pasif kalır.

Anladım , teşekkürler hocam çok sağolun.

fotosuki
03.Kasım.2012, 16:50
İnternet bağlı durumdayken Steam'i çalıştır, bağlantı penceresinde parolamı hatırla, "remember my password" kutusu işaretli olsun. Herhangi bir indirme olup olmadığını kontrol et steam'de, güncelleştirme falan gibi. "Steam"de ayarlar yani "settings" bölümüne gir, "don't save account credentials on this computer" seçeneğinin yani Türkçeyse, hesap referanslarımı bu bilgisayara kaydetme kutucuğu işaretli mi değil mi kontrol et, işaretliyse kaldır. Tamam diyerek çık, sonra yine sol üstte "steam" menüsünden "go offline" seçeneğine tıkla. Yani çevrımdışı ol. "Restart in offline mode" seçeneğini seçerek yeniden başlatınca, işlem tamamdır.

Bunu iki bilgisayarda da yapmanızı tavsiye etmem. Steam'i başlatırken biriniz online olduğu sırada kardeşin veya sen yanlışlıkla go online'a tıklarsanız hesaplar çakışır.

uAburak89
03.Kasım.2012, 16:53
Tabii kardeşi küçükse falan yapmaması mantıklı olur, bizde öyle bir sorun olmadığından uğraşmasınlar diye yazdım ben. Uyarı için teşekkürler.

hakanergul
04.Kasım.2012, 14:46
merhaba
bende şunu öğrenmek istiyorum.2 makinaya kurduk birini offline modda oynamamız gerektiğini biliyorum.peki 2 makinayıda ayrı zamanlarda 2 makinayıla da online modda oynayıp update'leri yapabilirmiyiz .sorun olurmu bu şekilde

harun26180
04.Kasım.2012, 17:42
merhaba
bende şunu öğrenmek istiyorum.2 makinaya kurduk birini offline modda oynamamız gerektiğini biliyorum.peki 2 makinayıda ayrı zamanlarda 2 makinayıla da online modda oynayıp update'leri yapabilirmiyiz .sorun olurmu bu şekilde

1 makine ofline şekilde kaldığı müddetçe sorun olmaz diğer makine online modda oynayabilir. Tek kural aynı anda 2 makinanın online olmaması, olamamasıdır.

hakanergul
04.Kasım.2012, 22:00
1 makine ofline şekilde kaldığı müddetçe sorun olmaz diğer makine online modda oynayabilir. Tek kural aynı anda 2 makinanın online olmaması, olamamasıdır.

açıklaman için teşekkürler

nampster
07.Kasım.2012, 17:10
Arkadaşlar oyunu dvd olarak D&R'den almayı düşünüyorum şimdi . Aldıktan sonra kaç bilgisayara kurabiliyoruz ?

nampster
07.Kasım.2012, 17:25
Yok mu arkadaşlar yardımcı olacak birisi ?

hakanergul
09.Kasım.2012, 19:43
Yok mu arkadaşlar yardımcı olacak birisi ?

arkadaşım yukarıdaki mesajlarında aynı soruyu zaten sorup cevabını almışsın

istediğin kadar makinaya kur ama oynarken aynı anda steam hesabın sadece 1 tanesinde online olsun diğerlerini oyuna girmeden önce offline al sorun olmaz.
online mode olduğuna ne oluyor diye de sorabilirsin.online mode yken internet üzerinden arkadaşlarınla,off line modda sadece bigisayarda lokal olarak olarak oynarsın

sananes
30.Kasım.2012, 22:53
arkadaşlar konuyu bu başlığa açtım ama açacak bir yer bulamadım açıkcası. Biz 3 arkadaş ortak almak istiyoruz oyunu. fakat almak için gittiğimde teknosa'da da bimeks'de de girdiğim her yerde işte sadece 1 pc'ye yükleme yapabilirsiniz denildi. Böyle bir şey var mı gerçekten?

aLka
01.Aralık.2012, 16:38
ben oyunu aldım iki arkadaşa kurup steamden offline mod yaptım bide tembihledim sakın steamle ugrasmayın diye geldim bide kendime kurdum sorunsuz oynuyoruz

hasmert06
03.Aralık.2012, 13:47
arkadaşlar oyunu sadece tek bir steam hesabından mı kurmak gerekiyo ve devamında her iki kişi aynı hesaptan mı oynaması gerekiyo .yoksa farklı steam hesaplarından oynayabilirmiyiz birimiz online birimiz offline olduğumuz sürece.bilgilendirirseniz sevinirim acil!!!

nannar
03.Aralık.2012, 13:57
arkadaşlar oyunu sadece tek bir steam hesabından mı kurmak gerekiyo ve devamında her iki kişi aynı hesaptan mı oynaması gerekiyo .yoksa farklı steam hesaplarından oynayabilirmiyiz birimiz online birimiz offline olduğumuz sürece.bilgilendirirseniz sevinirim acil!!!

aynı steam hesabına biriniz online diğeri offline olarak bağlanacaksınız. yahu online olmanın çok da önemi yok bence. ikiniz de offline olarak oynayın, güncelleme yapacagınızda ise sırayla online olup güncelleştirmeyi kurar ve tekrar offline moda geçersiniz...

hasmert06
03.Aralık.2012, 14:48
aynı steam hesabına biriniz online diğeri offline olarak bağlanacaksınız. yahu online olmanın çok da önemi yok bence. ikiniz de offline olarak oynayın, güncelleme yapacagınızda ise sırayla online olup güncelleştirmeyi kurar ve tekrar offline moda geçersiniz...

bilgilendirdiğin için teşekkürler ama farklı steam hesabından girmek istesek giremiyomuyuz ?

Lord Black
03.Aralık.2012, 14:56
bilgilendirdiğin için teşekkürler ama farklı steam hesabından girmek istesek giremiyomuyuz ?

Hayır oyun tek bir steam hesabına kayıtlı olduğundan o hesap üzerinden yapmak zorundasınız işlemlerinizi.