PDA

View Full Version : Fenerbahce

BoMccalebb
03.Kasım.2012, 23:56
Oyunda Fenerbahce en fazla 28 bin kombine satıyor. Gerçekte 33 bin civarı satıldı bu sene. Küçük bir hata ama düzeltilsin :)

BoMccalebb
04.Kasım.2012, 19:49
Bu arada düzeltiyim 32 bin kombine rakamı oldu sonradan, erken yazmışım heralde biraz :)

sui generis
14.Kasım.2012, 21:31
NextGen Series turnuvasına Fenerbahçe her yıl katılmasına rağmen oyunda sadece ilk yıl katılıyor. geçen seride de böyleydi. bunun sebebi nedir ?

perpetua
15.Kasım.2012, 01:32
NextGen Series turnuvasına Fenerbahçe her yıl katılmasına rağmen oyunda sadece ilk yıl katılıyor. geçen seride de böyleydi. bunun sebebi nedir ?

Hic bir fikrim yok. Katilim bildigim kadariyla davetiyeyle oluyor. Oyunda da herhalde bazen farklilik olsun diye takimlarin degisecegi sekilde kodlamislardir.

Bu arada 2013'te baslayacak UEFA'nin U21 turnuvasi var. Belki onun katilim kriterleri vardir.

sui generis
18.Ocak.2013, 14:09
devre arası güncellemesiyle ; Beykan , Hakan , Gökhan takımda olacaklar mı ? profesyonel sözleşme imzaladılar. Özellikle Beykan'ı merak ediyorum.

gfbcagatay
24.Ocak.2013, 01:15
devre arası güncellemesiyle ; Beykan , Hakan , Gökhan takımda olacaklar mı ? profesyonel sözleşme imzaladılar. Özellikle Beykan'ı merak ediyorum.

arkadaşa katılıyorum Beykan Şimşek umarım olur devre arası yamasında.

Cengo
24.Ocak.2013, 01:38

http://www.tff.org/default.aspx?pageID=438&kulupID=3592

Sadece Beykan şu anda profesyonel görünüyor, eklenecek.

sui generis
24.Ocak.2013, 02:14

profilini çok merak ediyorum. Saf yetenek deniyor :)

Dennis Bergkamp
24.Ocak.2013, 08:00

Diğer oyuncular neden amatör sözleşmeli olarak oyuna eklenmiyor?

Bunun sebebini gerçekten çok merak ediyorum.

Cengo
24.Ocak.2013, 09:29
Diğer oyuncular neden amatör sözleşmeli olarak oyuna eklenmiyor?

Bunun sebebini gerçekten çok merak ediyorum.

Amatör sözleşmeli oyuncular SI Games'in kuralı gereği eklenmiyor.

perpetua
24.Ocak.2013, 12:14
Amator futbolculari eklemek mumkun ama bunu sadece 1-2 takim icin yapamayiz. Butun takimlar icin amator futbolculari takip edecek ve oyuna gercekci bir sekilde yansitacak kadar takimlari detayli inceleyecek bir ekibimiz yok.

Ozellikle bu amator oyuncularin buyuk bir kisminin hic profesyonel sozlesme imzalamayacagini goz onunde bulundurursak acikcasi bu calismanin veritabaninda siskinlik yaratmasi ve oyunu yavaslatmasi disinda pek bir faydasi da yok.

Bu nedenle de oyunculari oyuna eklemek icin profesyonel sozlesme imzalamalrini bekliyoruz.

Burak Akmanoğlu
24.Ocak.2013, 14:00
Beykan ve diğer 2 oyuncunun eklenmesini çok istiyordum şiddet ile merak etmeye başladım. :)

gfbcagatay
27.Ocak.2013, 00:25
hakan çinemre'de imzalamış; http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=30&kisiId=971716

beykan'da burda; http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=30&kisiId=978786

umarım bunlar yeni dbde olur.

fm_monster
27.Ocak.2013, 00:43
database güncellemesi nezaman olucak?

saboje
05.Şubat.2013, 12:33
Bildiğim kadarıyla 2012/2013 sezonu kombine satış ve elde edilen gelirler Fenerbahçe için 32.600 adet - Gelir : 56 milyon 300 TL, Galatasaray için 40.812 adet - Gelir : 80 milyon 960 TL şeklinde oldu.

Ancak Galatasaray'ın satılan kombinelerinin 20.000 adeti zaten bir önceki yıl satılan kombinelerdi. Yani yıllık gelir açısından bir yılda satılan kombine adedi bu seneki kombine sayısıyla eş değer değil ama toplam kombineli seyirci sayısı 40.812 kişi diye biliyorum. Ha önümüzdeki sene bu rakama ulaşılır mı bilmiyorum ama bu durumda da oyun içinde şöyle bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum; Galatasaray'ın kombineler için koyduğu fiyatların ortalama değeri Fenerbahçe'nin kombineler için koyduğu fiyatların ortalama değerinden az olmalı, ki gerçekte de bu böyle.

Oyunda bunun tam tersi bir durum söz konusu. Yanlış bir bilgim varsa düzeltin lütfen beni...

E.Cartman
05.Şubat.2013, 13:11
Bildiğim kadarıyla 2012/2013 sezonu kombine satış ve elde edilen gelirler Fenerbahçe için 32.600 adet - Gelir : 56 milyon 300 TL, Galatasaray için 40.812 adet - Gelir : 80 milyon 960 TL şeklinde oldu.

Ancak Galatasaray'ın satılan kombinelerinin 20.000 adeti zaten bir önceki yıl satılan kombinelerdi. Yani yıllık gelir açısından bir yılda satılan kombine adedi bu seneki kombine sayısıyla eş değer değil ama toplam kombineli seyirci sayısı 40.812 kişi diye biliyorum. Ha önümüzdeki sene bu rakama ulaşılır mı bilmiyorum ama bu durumda da oyun içinde şöyle bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum; Galatasaray'ın kombineler için koyduğu fiyatların ortalama değeri Fenerbahçe'nin kombineler için koyduğu fiyatların ortalama değerinden az olmalı, ki gerçekte de bu böyle.

Oyunda bunun tam tersi bir durum söz konusu. Yanlış bir bilgim varsa düzeltin lütfen beni...

Ben düzeltiyim bir önceki yıldan satılan kombine olayı tamamen hikaye. Stad ilk açıldığında devre arasında açıldı bildiğiniz gibi bu yüzden o sene 1,5 sezonluk TTArena kombinesi satıldı. Onlarında süresi geçen sene bitti. Bu sene o kombine sahiplerine özel olarak satış daha erken başladı ve isteyen parasını verip yeniledi, daha sonra genel satış başladı. Yani işin özü 40bin küsür kombinenin tamamı bu sezon satıldı. Bu dedikoduyu kim çıkardı, nerden çıkardı, neye dayanarak çıkardı bi türlü anlayamadım en başından beri.

saboje
05.Şubat.2013, 13:49
Ben düzeltiyim bir önceki yıldan satılan kombine olayı tamamen hikaye. Stad ilk açıldığında devre arasında açıldı bildiğiniz gibi bu yüzden o sene 1,5 sezonluk TTArena kombinesi satıldı. Onlarında süresi geçen sene bitti. Bu sene o kombine sahiplerine özel olarak satış daha erken başladı ve isteyen parasını verip yeniledi, daha sonra genel satış başladı. Yani işin özü 40bin küsür kombinenin tamamı bu sezon satıldı. Bu dedikoduyu kim çıkardı, nerden çıkardı, neye dayanarak çıkardı bi türlü anlayamadım en başından beri.

Peki o zaman bir de şunu sorayım; Galatasaray'ın VIP koltukları ve locaları 3 yıllık sattığı doğru bir bilgi mi? Ki en çok gelir elde edilen kombine satışları bu satışlardır. Galatasaray'ın 197+3 locası ve 3000 küsür kişilik VIP tribünü var, Fenerbahçe'nin 60 locası 3000 küsür kişilik VIP tribünü var ve Fenerbahçe bunları yıllık olarak satıyor. Eğer 3 yıllık satıştan elde edilen paraya o sezon elde ediyorsa yıllık bazda satış yapılamayan diğer senelerde elde edilen gelir otomatik olarak daha az olcaktır sonuçta. Bu durumda ortalama bilet fiyatı şu ankinden daha az olacaktır doğal olarak. yani önümüzdeki sene 80.000 TL gelir elde edemeyecek.

Benim belirtmek istediğim sadece buydu. Ortalama kombine bilet fiyatları hatalı yansıtılmış diye düşünüyorum.

himone
05.Şubat.2013, 16:10
Peki o zaman bir de şunu sorayım; Galatasaray'ın VIP koltukları ve locaları 3 yıllık sattığı doğru bir bilgi mi? Ki en çok gelir elde edilen kombine satışları bu satışlardır. Galatasaray'ın 197+3 locası ve 3000 küsür kişilik VIP tribünü var, Fenerbahçe'nin 60 locası 3000 küsür kişilik VIP tribünü var ve Fenerbahçe bunları yıllık olarak satıyor. Eğer 3 yıllık satıştan elde edilen paraya o sezon elde ediyorsa yıllık bazda satış yapılamayan diğer senelerde elde edilen gelir otomatik olarak daha az olcaktır sonuçta. Bu durumda ortalama bilet fiyatı şu ankinden daha az olacaktır doğal olarak. yani önümüzdeki sene 80.000 TL gelir elde edemeyecek.

Benim belirtmek istediğim sadece buydu. Ortalama kombine bilet fiyatları hatalı yansıtılmış diye düşünüyorum.

Uluslararası Finansal Raporlama Standartlarına göre (spor kulüplerinin açıklanan mali verileri bu standartlara göredir), gelecek yıllara ait geliri bu seneye yazamazsın. Yani 1 sene sonrası için sattığın locanın gelirini cebine koyar harcarsın ama gelir olarak gösteremez avans olarak gösterirsin. Bir dahaki sene geldiğinde o parayı avanslardan çıkarıp gelir tablona eklersin. Yani GS eğer localarını 3 yıllık sattıysa 2 yıllık kısmını avans olarak yazar, seneye 1 yıllık kısmını gelir 1 yıllık kısmını avans olarak yazar ve 3. yılında tamamen gelirleştirir. Burada şöyle bir durum ortaya çıkıyor örneğin 3 yıllık loca geliri 60 milyon olsun ilk yılında 20 milyonu gelir yazılır 40 milyonu avans yazılır ama bu paranın hepsi alınır ve harcanır bir dahaki senelerde yazılan 20'şer milyonluk gelir tablosuna yansısa da aslında o para gelmemiştir çünkü daha önceden tahsil edilmiştir ve harcanmıştır. Gelir gider tablolarındaki rakamlar sizi yanıltmasın muhasebe verilerini istediğiniz gibi yönlendirebilirsiniz.

saboje
05.Şubat.2013, 20:01
Aslında ben de tam olarak bunu belirtmek istemiştim. Yukarıda verdiğim rakam bu sene kombine satışlarından elde edilen kazançlar. 3 yıllık bir satış içerisinde bunun ne kadarı yıllık gelir tablosuna işleniyor bilinmiyor. Yani kombine satışı olarak Galatasaray rekor kırmış olsa da yıllık kombine geliri olarakta Fenerbahçe daha çok gelir elde etti daha az kombine satmış olmasına rağmen. O bakımdan kombine bilet fiyat oralaması Fenerbahçe'nin daha fazla olması gerekiyor.

Her platformda bir konuyu açıklarken başka bir konu üstünden kıyas yapma alışkanlığı var bu forumda, ben de şu an öyle yapıyorum biliyorum ama editörde takımları incelerken dikkatimi çektiği için belirtmek istedim sadece.

perpetua
05.Şubat.2013, 21:47
Fenerbahce'nin daha cok kombine geliri elde ettigi bilgisinin kaynagini alabilirmiyim?

Bu ufak bir kelime oyunu sadece ve yanlis kullanilmis bir kelime oyunu bence.

Fenerbahce daha cok nakit girisi sagladi dense, belki daha anlamli olabilir. Ama gelir farkli sey, nakit girisi farkli sey.

Diyelim ki ben bugun 3 yilligina locami nakit 120 TL'ye sattim.
Elime bugun 120 TL girer, gelecek yil ve ondan sonraki yil da hic bir para girmez.
Ama gelirim bu yil 40 TL, gelecek yil 40 TL ve ondan sonraki yil 40 TL olur.

Ayrica bugun itibariyle benim borcum 120 TL olur (bir anlasma yaptim ve locami 3 yilligina satin alan kisinin kullanimina acmam lazim ve bu anlasmayi bozamam)

Oyunda localarin 3 yilda bir satilacak sekilde ayarlanmasi mumkun degil.
Ayrica loca gelirlerini sonsuza dek eklememek de var olan gelirleri yok saymak olur.
Bu durumda yapilabilecek en basit sey bu onceden tahsil edilen loca gelirlerine karsilik borc eklemek.

Yani bugun satilan 120 TL'lik locanin parasinin tamamini harcadiysam, oyun loca geliri vermeye devam eder.
Buna karsilik 3 yillik 120 TL'lik bir borc ekleyerek bu loca gelirinin girdigi gibi cikmasi saglanir.
Bu 3 yillik sure bittikten sonra kulup muhtemelen kazanacagi loca gelirlerini kullanabilir hale gelir.

Bu borc da cok yillik satilmis loca vs. gelirleri icin ayirilmis durumda.

Ayrica zaten nakit akisi olarak da bakarsaniz, bu localar kiralandigi anda butun 3 yilin parasi nakit alinmiyor. Hatta zaten bu satilmis localar ve VIP gelirleri 2014 Haziran'ina kadar dernegin borclarina karsilik temlik altinda. Loca/VIP tribun sahipleri aylik Loca/VIP taksitlerini odedikce Galatasaray'in borcu dusuyor.

perpetua
05.Şubat.2013, 22:17
Ortalama bilet fiyatlarina gelince:

Toplam gelirden yola cikarak ortalama fiyatlari hesapliyoruz.

Yani

Ortalama Sezonluk Bilet Fiyati = Sezonluk Bilet Geliri / Satilan Sezonluk Bilet
Ortalama Mac Bileti Fiyati = Sezonluk Mac Bileti Geliri / [(Ortalama Seyirci Sayisi - Satilan Sezonluk Bilet) * Evde Oynanan Mac Sayisi]

saboje
06.Şubat.2013, 01:52
Fenerbahce'nin daha cok kombine geliri elde ettigi bilgisinin kaynagini alabilirmiyim?

Bu ufak bir kelime oyunu sadece ve yanlis kullanilmis bir kelime oyunu bence.

Fenerbahce daha cok nakit girisi sagladi dense, belki daha anlamli olabilir. Ama gelir farkli sey, nakit girisi farkli sey.

Diyelim ki ben bugun 3 yilligina locami nakit 120 TL'ye sattim.
Elime bugun 120 TL girer, gelecek yil ve ondan sonraki yil da hic bir para girmez.
Ama gelirim bu yil 40 TL, gelecek yil 40 TL ve ondan sonraki yil 40 TL olur.

Ayrica bugun itibariyle benim borcum 120 TL olur (bir anlasma yaptim ve locami 3 yilligina satin alan kisinin kullanimina acmam lazim ve bu anlasmayi bozamam)

Oyunda localarin 3 yilda bir satilacak sekilde ayarlanmasi mumkun degil.
Ayrica loca gelirlerini sonsuza dek eklememek de var olan gelirleri yok saymak olur.
Bu durumda yapilabilecek en basit sey bu onceden tahsil edilen loca gelirlerine karsilik borc eklemek.

Yani bugun satilan 120 TL'lik locanin parasinin tamamini harcadiysam, oyun loca geliri vermeye devam eder.
Buna karsilik 3 yillik 120 TL'lik bir borc ekleyerek bu loca gelirinin girdigi gibi cikmasi saglanir.
Bu 3 yillik sure bittikten sonra kulup muhtemelen kazanacagi loca gelirlerini kullanabilir hale gelir.

Bu borc da cok yillik satilmis loca vs. gelirleri icin ayirilmis durumda.

Ayrica zaten nakit akisi olarak da bakarsaniz, bu localar kiralandigi anda butun 3 yilin parasi nakit alinmiyor. Hatta zaten bu satilmis localar ve VIP gelirleri 2014 Haziran'ina kadar dernegin borclarina karsilik temlik altinda. Loca/VIP tribun sahipleri aylik Loca/VIP taksitlerini odedikce Galatasaray'in borcu dusuyor.

İktisat ve hukuk fakültelerini bitirmiş biriyim, bir şey izah ederken sadeleştirme yapmana gerek yok yani, ne dediğimi bilerek yazdım, kelime oyunu falan yok. Kaynak bulmak zor bir şey değil, internet çağında yaşıyoruz, sadece iki saniyemi ayırıp bulduğum kaynağı hemen paylaşabilirim. bkz. http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/21172844.asp

Ben tartışma yaratmak istemedim sadece durum eğer böyleyse oyuna yansıyan neden böyle ya da yansıdığı şekilde olması mı doğru onu sormak istedim. Yoksa kelime oyunu yapıp yedirirsem ne ala diyecek bir durumum yok. Üsluba dikkat edelim lütfen.

perpetua
06.Şubat.2013, 02:20
Senin yazdiginin kelime oyunu oldugunu ima etmek istememistim. Bu izlenimi verdiysem ozur dilerim. Bunun yazildigini ben de okudum. Maalesef o haberi yazan kisi(ler) senin veya benim kadar tahsilli degil ve yanlis kullandiklari bir kelime bir cok insanin algisini degistiriyor.

Ayni donemde Fenerbahce'nin kombine fiyatlari daha pahali haberi de yapildi.
http://spor.haberler.com/arena-dan-daha-pahali-3698980-haberi/

Listelediler kombine fiyatlarini, Fenerbahce'nin en pahali bileti 7450 TL (sadece Fenerium D blok), Galatasaray'in en pahali kombine fiyati da 4000 TL yazildi.

Halbuki biraz arastirsalar, Galatasaray'in VIP koltuklarinin yilda 5000 TL ile 11 bin TL fiyat araliginda satildigini ogrenebilirlerdi (ama tabii bunun icin VIP koltuklarini pazarlayan sirket ile irtibata gecip sormalari gerekliydi - veya o listede stadin 2. katindaki koltuklarin fiyati acaba ne diye soru belirebilirdi kafada).

Maalesef yeterince arastirmadan sadece sayfa doldurmak, insanlari kiskirtmak icin cok fazla haber yapiliyor. Haberin hangisinin kayda deger oldugu, hangisinin kayda deger olmadigini degerlendirebilmek lazim. Ozellikle spor sayfalarindaki ekonomi bazli haberlere suphe ile bakmak en dogrusu bence.

barahir
06.Şubat.2013, 02:34
Senin yazdiginin kelime oyunu oldugunu ima etmek istememistim. Bu izlenimi verdiysem ozur dilerim. Bunun yazildigini ben de okudum. Maalesef o haberi yazan kisi(ler) senin veya benim kadar tahsilli degil ve yanlis kullandiklari bir kelime bir cok insanin algisini degistiriyor.

Ayni donemde Fenerbahce'nin kombine fiyatlari daha pahali haberi de yapildi.
http://spor.haberler.com/arena-dan-daha-pahali-3698980-haberi/

Listelediler kombine fiyatlarini, Fenerbahce'nin en pahali bileti 7450 TL (sadece Fenerium D blok), Galatasaray'in en pahali kombine fiyati da 4000 TL yazildi.

Halbuki biraz arastirsalar, Galatasaray'in VIP koltuklarinin yilda 5000 TL ile 11 bin TL fiyat araliginda satildigini ogrenebilirlerdi (ama tabii bunun icin VIP koltuklarini pazarlayan sirket ile irtibata gecip sormalari gerekliydi - veya o listede stadin 2. katindaki koltuklarin fiyati acaba ne diye soru belirebilirdi kafada).

Maalesef yeterince arastirmadan sadece sayfa doldurmak, insanlari kiskirtmak icin cok fazla haber yapiliyor. Haberin hangisinin kayda deger oldugu, hangisinin kayda deger olmadigini degerlendirebilmek lazim. Ozellikle spor sayfalarindaki ekonomi bazli haberlere suphe ile bakmak en dogrusu bence.

Koyulaştırdığım kısmı yanlış gibi lanse etmişsin ancak doğru. Benim sormak istediğim Galatasaray'ın VIP koltukları 5000 ila 11 bin TL. Peki Fenerbahçenin VIP koltuğu yok mu, eğer varsa onların fiyatları ne kadar, gerçekten bilmediğim için soruyorum.

Önder HOCA
06.Şubat.2013, 02:50
oyunda ilk sezon bilet fiyatı 30 euro ortalama kombine 759 euro

2. sezonda bilet fiyatı 21 euro ortalama kombine fiyatı 591 euro

ilk sezonu şl, lig, kupa ve süper kupayla kapadığım halde bilet fiyatı neden düşüyor ?
ligin repiyle alakalımı ?
gerçekte ligde şampiyon olmuş bir klübün gs yada fb bilet fiyatlarının lig popülaritesi gözetmeksizin artışı beklenmezmi ?

perpetua
06.Şubat.2013, 02:57
Koyulaştırdığım kısmı yanlış gibi lanse etmişsin ancak doğru. Benim sormak istediğim Galatasaray'ın VIP koltukları 5000 ila 11 bin TL. Peki Fenerbahçenin VIP koltuğu yok mu, eğer varsa onların fiyatları ne kadar, gerçekten bilmediğim için soruyorum.

http://www.fenerbahce.org/fb2008/detay.asp?ContentID=29149

http://www.biletix.com/static/images/live/venue/seatingplan/FB_sukrusaracoglu_10kategorili.gif

Sukru Saracoglu Stadi'nin butun bloklarinin fiyatlari ve stadin krokisi yukarida (7500 TL'lik bolum Fenerium D blok 11-26 siralar - yani 16 sira - her sirada krokiye gore 38 koltuk yani toplam 608 koltuk).

Sukru Saracoglu'nun VIP olarak tabir edilen bolgesi localar.

TT Arena'da VIP olarak tabir edilen stadin 2. katinda Bati ve Dogu tribunundeki koltuklar ve bu koltuklarin arkasindaki yemek servisi yapilan, oturma yerleri olan salon (ve tabii arac park etme hakki). Birinci katta da VIP bolumu var ve bunlarin fiyatlari 5000 ile 6250 arasinda. 2. Kat 7000'den basliyor ve orta bolume dogru 11 bin'e gidiyor. Bunlara ek olarak localar var ve bunlar stadin 3. katinda.

barahir
06.Şubat.2013, 03:04
Biraz araştırma yaptım VIP koltuklarla ilgili ve şu verilere ulaştım.

Fenerbahçe VIP koltuk olarak 1907 tribünü olarak görünüyor ve 1295 koltuk kapasitesine sahip. Bu tribünün hakları toplu olarak 2010 yılında Ali Koç'un başkanlığını yaptığı 1907 Derneğine 3 yıllığı 15 Milyon 174 Bin Dolar bedelle satışı gerçekleştiriliyor ve Dernek bunu kendisi 2 - 6 bin lira arasında satıyor ve bu satışın geliri tamamen derneğe geliyor.

küçük hesaplara geçersek ortalama VİP kombine sayısı yıllık 3905 Dolar ya da 7030 TL yapıyor.

Ömer abi bu durumda Fenerbahçenin de VIP gelirleri aşağı yukarı GS ile eşit hale gelmiyor mu? (GS'nin VIP gelirini bilmiyorum).

Ortada ya bende ya da sizde yanlışlık var ve bunu tartışıp doğru yolu bulalım.

Vatan Gazetesi'nin 16.01.2010 tarihli haberi

1907’den ekstra 1 milyon dolar

F.BAHÇE yönetimi, 1907 Tribünü’nün 3 yıllık satış haklarını verdiği 1907 Derneği’nden 16 milyon dolar almayı yaptığı kontratla garantiledi.. 1295 koltuğun tamamının satılması halinde 15 milyon 174 bin dolar kazanılması hesap edilirken yönetim, 1907 Derneği’nden 16 milyon dolar alacak. Yani 1907 Tribünü, beklenenden de bereketli olacak!

KOLTUKLARIN yıllık fiyatları 2 bin ila 6 bin dolar arasında değişiyor.

perpetua
06.Şubat.2013, 03:44
Yilda 5 milyon dolar ile esit olmasi pek mumkun degil. Bir tarafta 1295 koltuk, diger tarafta 4500+ koltuk.

Localarda da TT Arena hem sayi, hem de fiyat olarak daha yuksek seviyede.

Toplam stat geliri Galatasaray'in bu sezon en azindan 90 milyon TL civarinda olacaktir (dernekteki gelirler + halka acik sirketteki gelirler - gecen sezon 90 milyon TL idi). Fenerbahce gecen sene butun stat gelirini 62 milyon TL olarak acikladi, bu sezon bir de 5 maclik ceza var.

barahir
06.Şubat.2013, 03:56
Yilda 5 milyon dolar ile esit olmasi pek mumkun degil. Bir tarafta 1295 koltuk, diger tarafta 4500+ koltuk.

Localarda da TT Arena hem sayi, hem de fiyat olarak daha yuksek seviyede.

Toplam stat geliri Galatasaray'in bu sezon en azindan 90 milyon TL civarinda olacaktir (dernekteki gelirler + halka acik sirketteki gelirler - gecen sezon 90 milyon TL idi). Fenerbahce gecen sene butun stat gelirini 62 milyon TL olarak acikladi, bu sezon bir de 5 maclik ceza var.

Olabilir, zaten benim bu konuya girişim VIP koltuk fiyatlarından dolayı idi. Kaldı ki GS'nin ne Loca sayısı ve fiyatı ne de VIP koltuğu ve sayısıyla ilgili bilgim de yoktu.

Ancak ben Fenerbahçe'nin bu yıllık 5 milyonluk VIP gelirinin oyuna yansıtılmadığını düşünüyorum. Yansıtılmış olsa,

Sukru Saracoglu'nun VIP olarak tabir edilen bolgesi localar.

cümlesini kurmazdın. Tahminim o ki 1907 tribününün VIP Tribünü olduğunu da, tıpkı benim gibi bilmiyordun. Hatta Biletix'ten alıntıladığın stad krokisinde bile 1907 Tribünü görünmüyor.

Tüm bunları toplayınca naçizane görüşüm yıllık 5 milyon doların oyuna yansıtılmadığıdır.

perpetua
06.Şubat.2013, 04:14
Olabilir, zaten benim bu konuya girişim VIP koltuk fiyatlarından dolayı idi. Kaldı ki GS'nin ne Loca sayısı ve fiyatı ne de VIP koltuğu ve sayısıyla ilgili bilgim de yoktu.

Ancak ben Fenerbahçe'nin bu yıllık 5 milyonluk VIP gelirinin oyuna yansıtılmadığını düşünüyorum. Yansıtılmış olsa,

cümlesini kurmazdın. Tahminim o ki 1907 tribününün VIP Tribünü olduğunu da, tıpkı benim gibi bilmiyordun. Hatta Biletix'ten alıntıladığın stad krokisinde bile 1907 Tribünü görünmüyor.

Tüm bunları toplayınca naçizane görüşüm yıllık 5 milyon doların oyuna yansıtılmadığıdır.

Yaniliyorsun. Hatta Fenerbahce'nin stat geliri su anda oyunda gercektekinden bir hayli fazla.

http://g1302.hizliresim.com/16/6/jtv9g.png

62 milyon TL civarinda olmasi gereken stat geliri, 100 milyon TL civarinda.

Hatta 7 milyonluk mac gunu gelirini de eklersen fark daha da aciliyor.

barahir
06.Şubat.2013, 04:19
Peki bunun sebebi nedir? Sezon biletler için değil de Gişe hasılatı için o sezonki başarının payı vardır yükselmesinde ancak aradaki fark çok fazla.

saboje
06.Şubat.2013, 09:32

Yanlış anlamışım, kusura bakma, ben de özür dilerim...

perpetua
06.Şubat.2013, 14:41
oyunda ilk sezon bilet fiyatı 30 euro ortalama kombine 759 euro

2. sezonda bilet fiyatı 21 euro ortalama kombine fiyatı 591 euro

ilk sezonu şl, lig, kupa ve süper kupayla kapadığım halde bilet fiyatı neden düşüyor ?
ligin repiyle alakalımı ?
gerçekte ligde şampiyon olmuş bir klübün gs yada fb bilet fiyatlarının lig popülaritesi gözetmeksizin artışı beklenmezmi ?

Lig ve Kulup itibarlarinin veritabaninda fazla yuksek olmasi.

UEFA siralamasindaki yerimiz ile lig itibari birbiriyle uyusmadigi icin oyun ikinci sezon lig itibarini ve beraberinde kulup itibarlarini dusuruyor ve bu bilet fiyatlarina etki ediyor.

Yama ile beraber duzelmesini bekliyorum.

Peki bunun sebebi nedir? Sezon biletler için değil de Gişe hasılatı için o sezonki başarının payı vardır yükselmesinde ancak aradaki fark çok fazla.

Tahminen Avrupa kupasi ve kupa maclarinda kombinelerin gecmedigini oyunun varsaymasi (Ingiltere'de boyle ama bizde kombine ic sahada oynanan butun maclari kapsiyor). Sezonluk bilet geliri asagi yukari bekledigim seviyede ama mac basina gelirde sorun var. Bu rakam yaklasik 5-6 milyon TL olmasi gerekirken 34 milyon TL civarinda.

ParduS
06.Şubat.2013, 21:35
Sizlerin bahsettiği konudan çok uzak olacak ama bir şey sormak istiyorum. Oyunda Fenerbahçe'yi yönetiyorum, 2021 yılındayım. Görevde bulunduğum 9 sene boyunca hiç başkanlık seçimi olmadı. Başkanın değişmemesini anlıyorum, ama neden hiç seçim olmadı ? Bunun başarı veya başarısızlıkla mı ilgisi var, yoksa ben mi bir şeyler kaçırdım acaba ?

Önder HOCA
07.Şubat.2013, 00:47
Sizlerin bahsettiği konudan çok uzak olacak ama bir şey sormak istiyorum. Oyunda Fenerbahçe'yi yönetiyorum, 2021 yılındayım. Görevde bulunduğum 9 sene boyunca hiç başkanlık seçimi olmadı. Başkanın değişmemesini anlıyorum, ama neden hiç seçim olmadı ? Bunun başarı veya başarısızlıkla mı ilgisi var, yoksa ben mi bir şeyler kaçırdım acaba ?

dikta rejimi :)

perpetua
07.Şubat.2013, 02:04

Secimlerle ilgili haber, sadece baskan degisecegi zaman oluyor.

ParduS
07.Şubat.2013, 02:52
Teşekkürler cevap için, bekleyeceğiz artık :)