PDA

View Full Version : Ptt 1. lig yabancı durumu

exe_genesis
04.Kasım.2012, 17:18
Arkadaşlar eskiden sanki 23 yaşından büyük yabancı oyuncu alamıyorduk ve 3 tanesi oynayabiliyordu maçta. Bu sene kural değişti mi?

Oyunda Lig kurallarına baktığımda sadece 5 yabancı transfer edebiliyormuşuz yazıyor sadece. Ama ilk 11 de şu kadar olması gerekiyor veya yaşı şu kadar olacak diye bi ibare göremedim.

Tam kuralı söyleyebilir misiniz. Ona göre transferlere başlayacağım :)

ToRoSKaPLaNı
04.Kasım.2012, 17:30
Kural benim bildiğim kadarıyla şöyle yaş a bakılmaksızın 3 tane yabancı oyuncu bulundurabilme imkanı var.Yani yaş konusu doğru ancak 5 yabancı konusunda bir sıkıntı var sanırım.

hazimyildirim
04.Kasım.2012, 18:01
http://www.tff.org/Resources/TFF/Documents/000013/TFF/STATULER/TFF-1-Lig-Statusu-19.07.2012.pdf burada görülebilir kurallar 3 yabancı hakkın var yaş sınırı yok ayrıca bunun dışında türk cumhuriyetlerinden 2 futbolcu daha alabiliyorsun ama oyunda nasıl bir fikrim yok.

exe_genesis
04.Kasım.2012, 18:15
Kurallarda böyle yazıyor. 5 yabancının 5 ide oynayabilir gibi bi izlenim sezdim ben

http://i50.tinypic.com/oh6xsn.png

Vassili Zaitsev
04.Kasım.2012, 18:18
gerçekte 3 ama oyunda 5 olarak yansıtılmış. 5 yabancı ile yoluna devam edebilirsin. bir büyük hata daha :(

exe_genesis
04.Kasım.2012, 18:35
Hmms. Her ne kadar hatada olsa işime gelen bi hata oldu bu :D Teşekkürler

Sekopej
04.Kasım.2012, 18:41
3 yabancıdan sonra yabancı alınmak istediğinde Türki Cumhuriyerler uyarısı geliyor mu? Deneyen var mı?

hazimyildirim
04.Kasım.2012, 18:41
belki 2 türk cumhuriyetlerinden gelenle birlikte en faza 5 dir bir denemek lazım deneyince sonucu yazarsan sevinirim.

exe_genesis
04.Kasım.2012, 18:44
Şuan 4 yabancım var zaten. Brezilyalı bi oyuncuya teklif yaptığımda Kadronuzda en fazla 5 oyuncu bulundurulabilir şuanda 4 yazıyor kenarda yorumlarda. Yani teklif yapabiliyorum bi sorun yok

ajan_--
04.Kasım.2012, 18:45
3 yabancıdan sonra yabancı alınmak istediğinde Türki Cumhuriyerler uyarısı geliyor mu? Deneyen var mı?

hayır gelmedi ben 2 yabancı oyuncu daha transfer etmiştim şuan 5 yabancım var lig daha başladım ama ilk 11 de kural nasıl onu bilmiyorum.

ToRoSKaPLaNı
04.Kasım.2012, 18:46
4 tane oyuncu var benim takımda.Hiçbirisi türki cumhuriyetlerinden değil.Uyarı filan gelmiyor yani.2 kamerunlu 2 de brezilyalı oyuncum var.

Sekopej
04.Kasım.2012, 18:52
O zaman düzeltimesi gereken bir hata.

hazimyildirim
04.Kasım.2012, 18:56
adamlar ne yapsın o kadar saçma kurallarımız var ki anlayamamışlar demek ki ptt 1.lig oynayacak olan beni sevindiren hatadır.

certay
04.Kasım.2012, 19:34
bende bir ekleme yapayım, bunu sigames forumlarında da söyledim. yabancı kuralı tff'nin düzenlediği kurala göre; 3 tane yaş sınırı olmaksızın yabancı oyuncu ve 2 tanede türki cumhuriyetlerden oyuncu bulundurulmasıydı. fakat oyunda direkt 5 tane yabancı alabiliyoruz. oyunun gerçekçiliği açısından iyi bir durum değil tabii. ve bunun bir sonraki sürümde değiştirileceğini söylemişlerdi bana sigames'den bir araştırmacı ve perpetua(ömer).

perpetua
04.Kasım.2012, 22:06
Oyunda maalesef su anda 2 ayri tip yabanci oyuncu kurali mumkun degil.

Gectigimiz yillarda Turki oyuncularin yabanci sayilmayip, Turk statusunde oynanmasini saglayarak bu sorunu bir nebze cozuyorduk.

Ancak oyunda bu oyuncular bizim ligimizi biraz fazla istila etmeye basladigi ve ozellikle Super Lig takimlari bu oyunculari cok sayida satin aldigi icin bu kuralin kaldirilmasini istedik.

Ilerleyen surumlerde 2 ayri tip yabanci sorunu cozulene kadar, yabanci limitini 3+2 yerine 5 yapmayi uygun gorduk. Biraz gercek disi olsa da sadece 3 olsa bazi takimlarin kullandigi 3+2 kontenjaninin disinda kalan bazi oyuncular olacakti.

cangulerdc
04.Kasım.2012, 22:26
Oyunda maalesef su anda 2 ayri tip yabanci oyuncu kurali mumkun degil.

Gectigimiz yillarda Turki oyuncularin yabanci sayilmayip, Turk statusunde oynanmasini saglayarak bu sorunu bir nebze cozuyorduk.

Ancak oyunda bu oyuncular bizim ligimizi biraz fazla istila etmeye basladigi ve ozellikle Super Lig takimlari bu oyunculari cok sayida satin aldigi icin bu kuralin kaldirilmasini istedik.

Ilerleyen surumlerde 2 ayri tip yabanci sorunu cozulene kadar, yabanci limitini 3+2 yerine 5 yapmayi uygun gorduk. Biraz gercek disi olsa da sadece 3 olsa bazi takimlarin kullandigi 3+2 kontenjaninin disinda kalan bazi oyuncular olacakti.

bir kere anlamadım Turki cumhuriyetlerde acayip derece yetenekli oyuncular var da biz mi görmedik.. zaten o cumhuriyetlerin liglerini açmadığımız için, ki ligleri de yok, çok az oyuncu çıkıyor.. istila ediyorlar diye bir durum yok açıkçası..

atıyorum 5 tane Brezilyalı, 5 tane Afrikalı oyuncu görmekten daha mantıklı olur Turki cumhuriyetlerinin oyuncularının yabancı sayılmaması..

di canio
04.Kasım.2012, 22:36
bir kere anlamadım Turki cumhuriyetlerde acayip derece yetenekli oyuncular var da biz mi görmedik.. zaten o cumhuriyetlerin liglerini açmadığımız için, ki ligleri de yok, çok az oyuncu çıkıyor.. istila ediyorlar diye bir durum yok açıkçası..

atıyorum 5 tane Brezilyalı, 5 tane Afrikalı oyuncu görmekten daha mantıklı olur Turki cumhuriyetlerinin oyuncularının yabancı sayılmaması..

Bence de mevcut sistem çok yanlış. Ligleri olmayabilir ama geniş veritabanı seçiminde Süper Lig'de ve hatta 1. Lig'de pek fazla olmasa da daha alt liglerde takımların Reputation'ları düştükçe fazlasıyla istila ediyorlar. Buna bir çözüm getirilmeli ama şu durumda gerçekçi olmayan çözümlerle idare edilebilecek maalesef.

cangulerdc
04.Kasım.2012, 22:42
bu yüzden keşke 3 olarak düzenlenseymiş yabancı sınırı.. elbette bazılarının işine gelicek 2 tane yabancının daha olması; fakat bu işte tamamen gerçekliğin koptuğunu düşünüyorum.. televizyonda maç izlerken atıyorum Adanaspor'da 3 yabancı görüyorken, oyunda 5 tane görmek iyi olmuyor..

William Rookwood
04.Kasım.2012, 22:45
Beş 5 tane 23+ yaş yabacılarıda aynı anda oynatabiliyorum Türkiye kupası hariç

di canio
04.Kasım.2012, 22:52
Madalyonun o yüzü var, bir de başka yüzü var. Örnek vermek gerekirse Çaykur Rizespor'da şu an 4 yabancı oyuncu var. Bu oyuncuların tamamı da dün oynanan Erciyesspor maçında 11'de idi. Oyunculardan 3'ü Ousman Jallow (Gambiya), Uche Kalu (Nijerya), Hossam Hassan (Mısır) idi. Dördüncü ise Kazak kaleci David Loria. 3 yabancı kuralı uygulansa idi Rizespor ve mevcut 3+2 kuralını uygulayan takımlar için sıkıntı olacaktı.

cangulerdc
04.Kasım.2012, 23:34
Bu görüşe katılıyorum.. Haklısın..
Ama bence yine de öncelik 3 yabancı olmalıydı.. Atıyorum Ç.Rize'yi aldım ve ertesi gün Loria'yı sattım. Cillop gibi 2 yabancı hakkım daha oldu.. Mevcut durumda Türkiye'de oynayan Türki oyuncular için özel düzenlemeler getirilebilirdi.. İkinci vatandaşlığın Türkiye olması gibi..

cengizvarts
05.Kasım.2012, 11:07
PTT 1. Lig de süper lig gibi zannedersem her sene 1er yabancı oyuncu sayısında azaltmaya gidebilir bunu da fm de 2014 te 4e 2015te de 3e inmiş şekilde görebiliriz kanımca.

Arkadaşlar PTT 1. ligde takım yönetiyorsanız oyuncu olarak türk ve o lige gelebilecek yabancı gelecek vaadeden oyuncu öneriniz var mı? ben de oyuncu aramaktayım malum fm genie scout 2013 gelene kadar ;)

exe_genesis
05.Kasım.2012, 13:02
PTT 1. Lig de süper lig gibi zannedersem her sene 1er yabancı oyuncu sayısında azaltmaya gidebilir bunu da fm de 2014 te 4e 2015te de 3e inmiş şekilde görebiliriz kanımca.

Arkadaşlar PTT 1. ligde takım yönetiyorsanız oyuncu olarak türk ve o lige gelebilecek yabancı gelecek vaadeden oyuncu öneriniz var mı? ben de oyuncu aramaktayım malum fm genie scout 2013 gelene kadar ;)

ibrahim akın, jaba yı beleşe alabilirsin.

Mehmet çakır çok ucuz. Önceki senelerde alırdım bu sene nasıl deneme fırsatım olmadı. 50k ya falan aldım galiba.

Tjikuzu var bide. Beleşe bunuda alabilirsiniz. Oyundaki(ptt 1.lig için tabi) en iyi defansif ortasahalardan biridir.

cengizvarts
05.Kasım.2012, 14:13
gelecek vaadeden oyuncu yok mudur :)

exe_genesis
05.Kasım.2012, 17:32
gelecek vaadeden oyuncu yok mudur :)

Bende dün açtım. Fazla bakamadım. Yabancı alacaktım oynatamam 3den fazla falan diye bi foruma soriyim dedim. Akşam oynayınca bulursam haber veririm. :icon_razz:

cengizvarts
05.Kasım.2012, 20:51
iyi olur paylaşalım ;)