PDA

View Full Version : Oyun Kolay mı?

Universal
04.Kasım.2012, 18:57
Açık ve net soruyorum. Oyun kolay mı? Şuan Danimarka liginde tarihi boyunca hiç kupa kaldırmayan ve 10 senedir var olan FC Midtjylland'ı yönetiyorum.

Oyunda defansif bir kurgu ile başlarken yavaş yavaş hücuma alıştırdım ve her takımı yenebiliyorum. Avrupa Hannover'i eledikten sonra Dnipro önünde ki zafer ile grupta liderim. Ligde ise tek mağlubiyet ile ikinci sıradayım.

Yönetim para için Igboun'u sattı ve bir forvetim bile yok maç çevirebilecek. Ortasaha oyuncularımın katkısı ile gülüyorum.

İşte oyundan görüntüler:

http://i50.tinypic.com/53oe8g.png

http://i48.tinypic.com/2jchpcm.png

ReaList
04.Kasım.2012, 19:18
Daha önceki serilerde Korner-Ön Direk organizasyonu taktiği bu seride tamamen kanat organizasyonuna dönmüş durumda. Kanattan alan yardırıyor : ) Her orta tehlikeli, ya gol ya direk ya kaleci... Kanatların bu kadar etkin olması hangi takımı yönetirseniz yönetin rakiple aranızda çok uçurum yoksa rahat gol atmanızı sağlıyor, bu da oyunu kolaylaştırıyor mu ? Takdir sizin.

Night_Mare17
04.Kasım.2012, 19:20
Galatasaray'la ilk sezon transfersiz Şampiyonlar Ligi'nde yarı final oynadım onda da uzatmalarda yenildim.

Universal
04.Kasım.2012, 19:20
Daha önceki serilerde Korner-Ön Direk organizasyonu taktiği bu seride tamamen kanat organizasyonuna dönmüş durumda. Kanattan alan yardırıyor : ) Her orta tehlikeli, ya gol ya direk ya kaleci... Kanatların bu kadar etkin olması hangi takımı yönetirseniz yönetin rakiple aranızda çok uçurum yoksa rahat gol atmanızı sağlıyor, bu da oyunu kolaylaştırıyor mu ? Takdir sizin.

Anndersson diye bir oyuncu var takımın yıldızı konumunda. Fenerbahçe'de ki Alex gibi diyebilirim, kanat oyuncusu değil; ama taktik gereği orada kullanıyorum ve efsanevi sonuçlar almamı sağlıyor. Kanatlar bu kadar etkili ise neden rakiplerim uygulamıyor. :)

ReaList
04.Kasım.2012, 19:25
Anndersson diye bir oyuncu var takımın yıldızı konumunda. Fenerbahçe'de ki Alex gibi diyebilirim, kanat oyuncusu değil; ama taktik gereği orada kullanıyorum ve efsanevi sonuçlar almamı sağlıyor. Kanatlar bu kadar etkili ise neden rakiplerim uygulamıyor. :)

Onu rakiplere sormak lazım :D Bugün Wimbledon kariyerimde bize denk bir rakibe karşı oynuyordum, maçın 3.dakikasında yediğimiz kırmızı kartla 10 kişi kaldık ancak rakip 4-3-1-2 (kanatsız) oynadığından maçı 2-0 kazandık. Oysa kanatları etkin kullanan rakiplere karşı baya gollü müsabakalar ortaya çıkıyor, İş, kim daha fazla atarsa oluyor : )

Universal
04.Kasım.2012, 19:27
Onu rakiplere sormak lazım :D Bugün Wimbledon kariyerimde bize denk bir rakibe karşı oynuyordum, maçın 3.dakikasında yediğimiz kırmızı kartla 10 kişi kaldık ancak rakip 4-3-1-2 (kanatsız) oynadığından maçı 2-0 kazandık. Oysa kanatları etkin kullanan rakiplere karşı baya gollü müsabakalar ortaya çıkıyor, İş, kim daha fazla atarsa oluyor : )

Bende geçen yıl şampiyonana 2-0 yenikken ilk yarının sonunda gelen gol ile morallenerek soyunma odasına gittim. Maç sonu 3-2 ben kazandım 90+'da gelen gol ile. Golü atan oyuncum ise sezonun kaybedeni hiç golü yok. Böyle bir başarı yakalayacağımı düşünmemiştim ilk başta.

Oyunda R.Madrid veya Barcelona gibi ekipleri yönetsek 50 maç oynayıp 50sini kazanabiliriz gibi.

kaiserkaan
06.Kasım.2012, 00:50
96 yılından beri championship manager zamanlarından beri oynarım oyunu. Fikrim o ki özellikle son 2 senedir oyun aşırı kolay hale geldi. Takım uyumu sağlayıp moralı yuksek tutunca iş bitiyor. Gecen sene 2. sezonumda vitesse ile şampiyonlar ligini aldığımda oyunu direk rafa kaldırmıştım. Bu senede başladım Sunderland ile 6 da 6 galibiyet ve benım için hayal kırıklığı. Yanlış anlaşılmasın oyle süper oyuncu falan değilim ahım şahım efsanelerim azdır benım zaten sıkıntı o ya kendimi bildiğim için bu bahsettiğim başarılar olmamalıydı bir anda. Acıkcası zevk almıyorum eski serileri özlüyorum bu senede hayal kırıklığı.

HeracLes
06.Kasım.2012, 01:12

Oyunu kolaylaştırıyor mu bilmem ama kanatlardan yapılan ortalar çok hoşuma gitti benim. Öyle çok fazla gol de atmadım aslında. Erkan Kaş ile bir kafa golü attım zamanında Delgado'nun Zürich'e attığı gibi direkten girdi. Bayağı gerçekçi geldi bana.

Danger90
06.Kasım.2012, 01:54
pas odağı iki kanada birden kornerler sağdan soldan altıpasa yararını gördüm bilmem :D

Sadixx
06.Kasım.2012, 03:18
fm 2013 classictemi oynuyorsan eğer öyleyse bende o şıkkı seçip oynadığımda ilk sezon celta ile son anda 1 puan ile reale şampiyonluğu kaptırdım hatta 1 transfer filan yapmıştım bedelsiz.

mogutcu
06.Kasım.2012, 11:31
takım uyumu ve moral aşırı etkiliyor bu da oyunu kolaylaştırıyor. QPR ile transfer yapmadan ilk sezon ligi 3. bitirdim. 2. sezon sadece freeden Bochhettiyi aldım ilk yarı bitti man city ile şampiyonluk mücadelesi veriyorum şampiyonlar liginde bayern ve sporting lizbonu içerde dışarda yenip gruptan çıktım.
Yıllardır kendi yaptığım 442 dizilişli bir taktik kullanırım , belki çıkacak olan patch ile moral in etkisini azaltabilirler

Krusty
06.Kasım.2012, 11:39
ah ah nerede o eski cm'ler, fm'ler demek istiyorum sadece..

Universal
06.Kasım.2012, 12:59
Kendi takımım için olayı çözdüm, Avrupa'da rakiplerim çok güçlü 11 kişi ile savunma yaptım ve Braga'yı deplasmanda 2-0 yendim, maçta ise bir atağım var, diğer gol bir oyunucumun ileride pres yapıp iki kişiyi çalımlayarak attığı kişisel becerisi.

Lig ise zaten çok kaliteli değil, çok komik goller oluyor. Ama Avrupa'da 5 maç 3 galibiyet 2 beraberlik böyle bir takımla adeta mucize.

mpaker66
06.Kasım.2012, 13:09
oyun 2 senedir cok kolay malesef. Bu çok can sıkıcı bi durum.

Bohater
06.Kasım.2012, 13:22
Oyun kolay diyen arkadaşlar birde Beşiktaş'la kariyer yapsınlar :mad:

kasım akdemir
06.Kasım.2012, 13:54
Bana biraz zor gibi geldi ama...Sanırım benim bilmediğim birşeyler var :) daha doğru dürüst taktik bile oturtamadım...

hazimyildirim
06.Kasım.2012, 13:58
ben kardeşimin ilk sezon yaptığını anlatıyım siz karar verin ona galatasarayla kariyere başladı elmanderi sattı sol bek tiene yi kiraladı şamp.ligi grubunda man.utd,olympiakos ve molde vardı gruptan lider çıktı real madrid le eşleşti evinde 1-0 kazandı deplasmanda 2-1 kaybetti sonra udinese ile eşleşti 0-0 berabere kaldı iki maçta da penaltılarla yarı finale çıktı ardından juventus ile karşılaştı evinde 6-1 kazandı deplasmanda 4-0 kaybetti ve finalde barcelona'nın rakibi oldu devre arasında baros'U sattı emre can ve veloso'yu kiraladı henüz finali oynamadı yani bence galatasaray ve fenerbahçe ile kariyer yapmak kolay.