PDA

View Full Version : 48 Ay Taksitli Transfer

sentugo
05.Kasım.2012, 00:04
48 Ay Taksitli Transferler

Arkadaşlar hala bir kaç soru geliyor. Ben de herkes için değinmiş olayım dedim. Fm 2013 ile birlikte bu olay daha gerçekçi hale geldi. Artık oyuncuları alırken kulüplere anlık ücret de vermek zorundayız. Gelin bu 48 ay taksitle transferin formülüne bakalım.

"Ücret" + "İlk 12 aylık taksit tutarı" = "Transfer Bütçesinden Harcanan Rakam"

Daha sonraki senelerde de her ay geri kalan rakamı taksitle ödüyorsunuz.

Eğer 48 ay taksikli transfer yapmayı bilmeyen varsa lütfen sorsun, herkesin yapabildiğini düşünerek devam ediyorum.

Olay şu;

1) Eğer transfer bütçeniz yetiyorsa, lütfen oyuncuyu taksitle almayın! Gelecek senelerdeki transfer bütçenizi yemeyin.

2) Eğer yeterli transfer bütçeniz yoksa o zaman 48 ay taksitli bu transferi gerçekleştirebiliriz. Bu durumlarda Anahtar Oyuncu transfer etmeliyiz. Eğer birden fazla 48 ay taksitle transfer yaparsak (Diyelim ki 4-5 tane), bu oyunculara ödediğimiz bonservis bedeli de yüksek olacaktır ve her ay 1 milyonu bulan harcama yapabiliriz. Bu sebeple dikkat etmek gerekir.

3) Bu yöntemi herkes yapıyor, bunu saklamaya gerek yok. Ancak batmamak için başarılı olmamız, kupalar kazanmamız gerekir.

4) Her ay ödediğimiz paraları düşürmek için 48 ay taksitle oyuncu satışı da yapabiliriz. Bu da bir yöntemdir.

Özetlersek

1) Sadece Anahtar Oyuncular için uygulayın!
2) 1 milyon değerindeki bir oyuncunun size aylık gideri 21 bin dir. Uygundur.
3) Oyuncu satışıyla bu taksitleri dengelemeye çalışın.
4) Mali Durumunuzu sürekli konrol edin.

Son olarak bu konu için daha öncelerden Aydın'ın yazmış olduğu bir yazıyı paylaşmak istiyorum.

Oyunda hepsinin bir karşılığı vardır. Bütçen yetmediği halde 48 ay vadeyi kullanarak astronomik transferler yaptığınızda bu sizin yanınıza kâr kalmıyor. Para sonuçta kulübün bütçesinden kesiliyor. Taksit zamanı geldiğinde kulüpte para yoksa olacak muhtemel sonuçlar şunlar olur:

- Kulübün zengin bir başkanı yoksa bir sonraki sezon çok az bir transfer bütçesiyle sezona başlarsınız.

- Dolayısıyla oyuncu almak için oyuncu satmak zorunda kalırsınız.

- Maaş bütçeniz düşürülebilir.

- Transfer ambargosu yiyebilirsiniz ve ligde puanınız kırılabilir.

- Menajer olarak finansal kontrol özelliğiniz düşüşe geçer ve bu sizin popülaritenizi düşürür.

Eğer zengin bir kulübü yönetiyorsanız bu gibi konularda sorun çekmeyebilirsiniz belki. Düşük bütçeli kulüplerde olsanız bile, kasanızda taksitleri ödeyecek kadar para tutarsanız yine sorun olmaz. Ama bu yazdığım maddeler, kasanızda para kalmazsa olacak şeylerdir. Sonuçta taksitle ödeme yaptığınız için kasanızda sürekli para olacaktır. Bu parayı iyi kullanmanız gerekiyor.

Not: “Turksportal” adını geçirmek üzere bu yazıyı istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Sorularınızı ve görüşlerinizi lütfen belirtiniz.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Takipte olunuz.

BU YAZININ PDF HALİ İÇİN TIKLAYINIZ. (https://hotfile.com/dl/232269535/cf85d93/48_ay_taksitli_transfer_rehberi.rar.html)

-sentugo-

ReaList
05.Kasım.2012, 00:08
48 ay taksitle oyuncu transfer etmenin bir sakıncası yok zaten, bugün dünyada yüksek oranlı bonservis bedelini tık ödeyen kaç tane kulüp var ? Tüm kulüpler transfer yaparken bir ödeme planı yapar ve bu vadelere bölünür öyle uzar gider. Ekonomik olarak kulüplerin içten nasıl işlediğini bilmediğimiz için paranın tüm halinde direk ödendiğini zannederiz.

sentugo
05.Kasım.2012, 00:12
Aynen, gerçek hayatta böyle olduğunu düşünüyorum ben de. Belki yüksek olmayan bonservis bedelleri için direk ödeme yapılabilir. FM'de de bir şekilde bunu dengelememiz gerekiyor.

zalim0773
19.Ocak.2013, 15:52
Hocam sitemizde paylaştım rehberini güzel rehber turksportal ve adınızı sentugo diye yazdım saolun :D

NeymarDaSilva7
19.Ocak.2013, 17:24
Güzel rehber emeğine sağlık :) Ama şöyle bir durumda var oyuncu eğer külübünde vazgeçilmez durumundaysa birde büyük külübe gitmek istiyorsa sorun olabiliyor . :)

sentugo
19.Ocak.2013, 20:03
Güzel rehber emeğine sağlık :) Ama şöyle bir durumda var oyuncu eğer külübünde vazgeçilmez durumundaysa birde büyük külübe gitmek istiyorsa sorun olabiliyor . :)

Bu rehber zaten nasıl yapılacağını ve yapıldıktan sonra bizi nelerin beklediğini anlatıyor. Oyuncu satın alma rehberi değil ki.

NeymarDaSilva7
19.Ocak.2013, 20:09
Bu rehber zaten nasıl yapılacağını ve yapıldıktan sonra bizi nelerin beklediğini anlatıyor. Oyuncu satın alma rehberi değil ki.

Biliyorum sentugo ;;) Sadece aklıma geldi öyle söyledim . :)

thebizkit
20.Mart.2013, 20:50
kesinlikle dikkat edilmeli 48 ay taksit olayına. ben yeni kadro kurmak için çok fazla yaptım bu olayı 5-6 oyuncu da ve hepsi 20-30 milyon dolar fiyatlı oyunculardı. kariyerimdeki ilk 2 yıl kulüp her ay çok büyük zararla kapatıyordu. ancak başarılı olduğum için 2 yıl sonunda gelen paralarla ve başarılarla bi şekilde dengelemeyi başarmıştım. şimdi mecbur kalmadıkça taksit olayına girmemem gerektiğini öğrenmiş durumdaıym :)