PDA

View Full Version : Yeni bir Yılmaz Vural vakası

SteveScarlett
06.Kasım.2012, 00:18
Ligde orta sıralarda ilerleyen Beşiktaş'ın başına Yılmaz Vural getirilir.

http://b1211.hizliresim.com/13/5/fnw31.png

Takım sürekli kötü gidişatını sürdürür ve son maç. Ligde kalma mücadelesi veren iki takım Beşiktaş ve Sivasspor karşı karşıya.

http://b1211.hizliresim.com/13/5/fnvzw.png

http://b1211.hizliresim.com/13/5/fnw1y.png

Sivas maçı alır ve Beşiktaş lige veda eder.

http://b1211.hizliresim.com/13/5/fnw4n.png

Benim için sürpriz olmadı zira başında Yılmaz Vural gibi bu rekoru elinde bulunduran bir ''hoca'' var. Ama Beşiktaş'a yazık oldu. :)

elapuesto
06.Kasım.2012, 00:25
Ne. Olursa olsun bjk nın kume dusmesı gercekcılıkten cok cok uzak

atakankcm
06.Kasım.2012, 00:25
demek kendi kendilerine bıraksak küme düşecekler , o zaman bu takımı küme düşürmemek başarıdır arkadaş :D artık buna göre oynıycam :zuhaha

SteveScarlett
06.Kasım.2012, 00:27
Ne. Olursa olsun bjk nın kume dusmesı gercekcılıkten cok cok uzak

Haha, evet haklısın. Ama şu da bir gerçek Yılmaz Vural Barcelonayı bile düşürebilecek ''meziyette'' bir teknik adam:)

William Rookwood
06.Kasım.2012, 00:28
Vay be ilk defa dört büyük takımlardan birinin küme düştüğünü görüyorum :)

SteveScarlett
06.Kasım.2012, 00:29
Vay be ilk defa dört büyük takımlardan birinin küme düştüğünü görüyorum :)

Geçen seneki serinin 2. sezonunda Trabzonspor da düşmüştü. Hep mi bana denk gelir? haha:)

perpetua
06.Kasım.2012, 02:32
Takimlarin morallari bir kere dustu mu, toparlanmalari cok zor oluyor.

Bu nedenle oyunda her takim kume de dusebilir, gercekte yapabildiginden cok da basarili olabilir.

biyoloji
06.Kasım.2012, 07:12
Bende de 17.Hafta da Samet hocayı kovup, Şifo'yu getirdiler.. Hiç bir şey değişmedi aksine kötü gitti 12. Bitirebildier.

snaru
06.Kasım.2012, 11:40
Takimlarin morallari bir kere dustu mu, toparlanmalari cok zor oluyor.

Bu nedenle oyunda her takim kume de dusebilir, gercekte yapabildiginden cok da basarili olabilir.
kesinlikle katılıyorum moral düştü mü takımı toparlamak gerçekten zor istediğiniz kadar toplantı yapın olmuyor. Ancak dandik bir takımı büyük farkla yenerseniz falan toparlanıyor

SteveScarlett
06.Kasım.2012, 12:15
kesinlikle katılıyorum moral düştü mü takımı toparlamak gerçekten zor istediğiniz kadar toplantı yapın olmuyor. Ancak dandik bir takımı büyük farkla yenerseniz falan toparlanıyor

Aslında takım konuşması çok işe yarıyor. Ben faydasını gördüm. Orduspor ile (yukarıda ''SS'' leri gördüğünüz üzere) devre arasına girdiğimde 20 puanla 14. sırada idim. Devre arası kampında oyuncularımı sürekli motiveler ile, takım ve bireysel konuşmalarla morallerini yükselttim ve faydasını gördüm. 2. yarıda 36 ve toplamda 56 puanla Lig 3.'sü oldum. Gerçi taktiksel diziliş, oyun planı, ve oyuncu rollerini de değiştirdim. Sürekli takım uyumu üzerine antrenman yaptırdım. Bununda etkisi olabilir tabi.

Universal
06.Kasım.2012, 13:01

Beşiktaş bir derbi zaferi elde etsin, sonra kötü bir takıma karşı zafer al, zaten Avrupa Ligine gidersin, moraller hemen artıyor.

İki seçenek var ya devre arası transfer ya da derbi zaferi.

Arunas
06.Kasım.2012, 17:45
Komedi ya acaba Bank Asya'dan ilk sene Süper Lig'e çıkış yapabilecek mi? :D

Danger90
06.Kasım.2012, 22:27
şöle bir gerçek var yılmaz vural Türkiyenin fatih terimden bile lisans konusunda en deneyimlisi aldığı lisans fatih terimde bile yok ben öyle biliyorum

serwan
06.Kasım.2012, 22:55
Yılmaz vural teknik anlamda türkiye'deki tüm hocalardan iyidir bence. Biraz sakin olsa ve fatih terim kadar sağlam arkası olsa çok farklı yerlere de gelebilirdi. Fatih terim her boşta kaldığında ya milli takımda ya galatasaray'da kötü gidişat oluyor nedense ve kurtarıcı olarak da terim geliyor. 10 senedir böyle bu. Başarı konusuna girmek istemiyorum. Eski bi gs başkanının dediği gibi bunu mehmet ağar'a sormak lazım.

SteveScarlett
07.Kasım.2012, 00:19
Yılmaz vural teknik anlamda türkiye'deki tüm hocalardan iyidir bence. Biraz sakin olsa ve fatih terim kadar sağlam arkası olsa çok farklı yerlere de gelebilirdi. Fatih terim her boşta kaldığında ya milli takımda ya galatasaray'da kötü gidişat oluyor nedense ve kurtarıcı olarak da terim geliyor. 10 senedir böyle bu. Başarı konusuna girmek istemiyorum. Eski bi gs başkanının dediği gibi bunu mehmet ağar'a sormak lazım.

İyi bir hoca olduğuna lafım yok ya da hocalığını yargılamak da bana düşmeyecektir. Ben sadece eleştirimi ve reel verilerin oyuna nasıl yansıdığından bahsetmek istiyorum. Maalesef bugünlerde basında da konuşulduğu gibi başına geçtiği bir çok takımı küme düşürmüştür kendisi. Belki bu takımlar Yılmaz Vural gelmese dahi düşebilirlerdi. Ama kümede kalma savaşı veren hangi takımın başına geçse, kötü gidişat ivmesi her zaman stabil kalmayı sürdürmüş ve takımlar bir alt ligin yolunu tutmuşlardır. Gerçek veriler bunu gösteriyor:)

19karabulut07
07.Kasım.2012, 01:19
Adaminda kendine göre bir istikrari var tebrik etmek lazim Sega'ya bile kendini kabul ettirmiş :)

garez0066
07.Kasım.2012, 01:37
Yılmaz Vural aslında en beğendiğim teknik direktörlerden biridir. Bu bit istisna tabii ki :) Ancak eğer Fenerbahçe, Galatasaray gibi takımlarda şans verilirse başarılı olacağına inanıyorum. Sonuçta hangi takım son sıradaysa o adamı çağırıyor. Doğal olarak da küme düşüyor.

ReaList
07.Kasım.2012, 02:23
Yılmaz hoca açık futbolu seven ve savunma yerine hücumu tercih eden bir hoca. Elinde oyunu çevirebilen 1-2 oyuncu olunca da çok iyi pas oyunu da oynatabiliyor. Gel gelelim ki genelde teknik adamlığa getirildiği takımlar açık futbol oynayacak takımlar olmadığı için bu oyun stili ters tepiyor.

Bugün Elazığ'ın başında, kadroda bizlerin yakından tanıdığı onun sistemini taşıyabilecek bir kaç önemli isim var ve göreceksiniz Yılmaz hoca bu oyuncular üzerinde oyunu oynatıp puanları yine toplayacaktır. Ligin ilk yarısı bittiğinde düşme potasından çıkacak ve Sezon sonunda hatırı sayılır bir pozisyonda ligi tamamlayacaktır.

harun26180
07.Kasım.2012, 09:54
Bir yılmaz vural klasiği, adamın zaten teknik direktörlükle yakından uzaktan alakası yok. Bundan 20 yıl öncede takımları düşürüyordu geçtiğimiz bir kaç yıl içinde küme düşürdüğü takımlar oldu. Oyunda bile bjk'yi düşürerek kariyerine devam ediyor :D

ftw1903
07.Kasım.2012, 12:04
Eski serilerden birinde şimdi tam yılını hatırlayamıyorum fakat GS nin takım morali ve finansı çok kötüydü. Bu UEFA kupasından sonra yaşanılan mali kriz dönemlerinde, ben 2 alt lige düştüğünü hatırlıyorum. Sonra bir üst lige yani 1. lige döndü fakat orta sıra takımı olmuştu.
Bir keresinde de ben FB nin mali durumu iyi olduğu için denemiştim, biraz abarttım transfer olayını ve ligi 7. bitirdim, ne Türkiye kupası ne de başka bi kupa alamadım avrupada 0 çektim. Sonra kovuldum tabiki, yerime Yılmaz Vural ya da Hikmet Karaman gelmişti ama büyük ihtimal Yılmaz hocaydı :) O da 2 sene üst üste orta sıralara oynadı, fakat takip ettim ne digen nede gelen oldu takıma transfer olarak. Sonraki sezonun başında FB iflas etti tüm oyuncuları satıldı, sonra ben Karabüksporla UEFA da üst turlara oynarken :) her sene bir alt lige gitti, sonra bir daha göremedim, sanırım en alt ligden düşünce oyundan silinir gibi bişey oluyo :)
Yılmaz Vural diyince aklıma geldi ama O mu yoksa ben mi sebep oldum tartışılır ^^

Danger90
07.Kasım.2012, 13:04
Adamı düşme 15. ile arasın da 18 puan fark varken takıma getirirseniz ve son haftaalrda bu adamdan bişi bekliyemezsiniz bugün trabzona yılmaz vuralı koyun beşiktaşa fenere koyun yılmaz hocayı anlarsınız

SteveScarlett
07.Kasım.2012, 13:10
Adamı düşme 15. ile arasın da 18 puan fark varken takıma getirirseniz ve son haftaalrda bu adamdan bişi bekliyemezsiniz bugün trabzona yılmaz vuralı koyun beşiktaşa fenere koyun yılmaz hocayı anlarsınız

Samet Aybaba'yı kovdukları zaman 19. hafta oynanıyordu ve Beşiktaş 12. sırada yer alıyordu. Samet Aybaba'dan verim alamadıklarını düşünüp Yılmaz Vuralı getirdiler. Yılmaz Vural da düşüşü hızlandırdı aslında..

Danger90
07.Kasım.2012, 13:14
tmm işte aynı şeyden bahsediyoruz morali bozulmuş taraftarın beklentisi azalmış bi takımı morinho yu getirsende pek toparlıyamassınız

nekop
09.Kasım.2012, 06:20
Benim kariyerimde de Mehmet Özdilek düşürdü. Fernandes, Almeida, Quaresma, Sivok gibi isimlerin aynı dönemde sakatlanmasıyla seri yenilgiler aldılar ve bir daha toparlanamadılar. Beşiktaş'ın kadrosu çoğu takıma göre iyi, fakat rakipleri onlara karşı kapalı bir oyun oynadığı için pek gol bulamıyorlar. Takımın ünü 1500 puan düşse muhtemelen her sezon en kötü 7. 8. olurlar. :) Ama işin iyi yanı Mustafa Pektemek, Necip gibi yerli isimleri rahatlıkla kadroma katabileceğim. :)

BleedingMoon
09.Kasım.2012, 06:31
ne yılmaz vural beşiktaş'a gelir, ne de beşiktaş küme düşer. gerçekçilikten hayli uzak.

enigma 31
09.Kasım.2012, 23:45
ben takımın morali düzelsin diye hazırlık maçlarında dandik takımlarla yapıyom