PDA

View Full Version : ürün kodu kullanıldı hatası

alexalexalex
06.Kasım.2012, 02:57
bugün d&r dan almıştım oyunu. steamdan yükleme yapmak için kodu girin dedi fakat şu hatayı aldım.

ne yapabilirim bu durumda?

http://e1211.hizliresim.com/13/6/fp1dy.jpg

fotosuki
06.Kasım.2012, 03:04
Geri götüreceksin. Derdini anlatacaksın, yenisini verecekler.

alexalexalex
06.Kasım.2012, 03:07
geri deyip tekrar denedim. Aktive oluyor deyip alttaki bar dolmaya başladı. Fakat ondan sonrada "sunucu yoğun, bağlanamadınız" gibi bişeyler dedi.. Anlamıyorum neler oluyor.

metinoktay
06.Kasım.2012, 04:40
sorunun sebebi şu: (bana göre) önce ingilizcesi:

Steam: We'll be doing routine maintenance on the Steam Servers on Tuesday November 6th around 16:00 PDT (GMT-0700)

Game play should not be interrupted, chat, game lobbies and community web features will be affected for the duration of the maintenance. Some content downloads may be briefly interrupted.

Please subscribe to this thread for latest updates:
http://forums.steampowered.com/forums/showthread.php?t=784745&goto=newpost

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

gerçi öğleden sonra dört gibi demişler ama, görüldüğü gibi bakım çalışmaları yüzünden download aksamaları da olacaktır deniliyor. merak etme steam bu, ben kaç defa oyuna girememiştim bu bakımlar yüzünden :)

pappi
07.Kasım.2012, 12:28
eğer resimdeki mesajı ilk yükleme denemende aldıysan oyunu aldığın yere gidip derdini anlatmaktan başka birşey yapamazsın.o mesajda

"girdiğiniz seri numarası zaten başka bir hesaba kaydedilmiş,fm2013 aktivasyon işleminiz gerçekleştirilemedi.
eğer cdkey'i daha önceden kaydettiyseniz ve hesap adınızı hatırlamıyorsanız hesap bilgilerinizin mail atılması için "retrieve account" e tıklayın."

gibi birşey diyor.eğer cdkey'i yanlış yazmadıysan oyunu aldığın yere gitmelisin.aralgame'de bu tür sorunlar dvd kutusu dvdsi oyunun key'i görünür şekilde foto çekilip yollanınca halloluyordu ama dnr nasıl çalışır bilmiyorum.

metinoktay
09.Kasım.2012, 02:00
gerçi arkadaş diğer yzısında yüklemeye başladı ve sonra durdu demiş, steam de o gün güncelleme yapıyormuş ve bu hataların olabileceğinden bahsetmiş, arkadaşdan da ses çıkmadı sonra, sanırım işini halletti? bi bilgi verse iyi olur :)

alexalexalex
11.Kasım.2012, 16:05
gerçi arkadaş diğer yzısında yüklemeye başladı ve sonra durdu demiş, steam de o gün güncelleme yapıyormuş ve bu hataların olabileceğinden bahsetmiş, arkadaşdan da ses çıkmadı sonra, sanırım işini halletti? bi bilgi verse iyi olur :)

hocam yok işi halledemedim daha.

ertesi gün d&r gittim ve orada oyunlardan sorumlu eleman bana mail adresini verdi. kitapçıgın üzerindeki kodun resmini çekip gönder dedi. o da aral'a yollayacakmış ve yeni bir kod vereceklermiş.

bende öyle yaptım fakat 4 gündür beklemedeyim. hala mail gelmedi.

@pappi, evet öyle halloluyormuş. ya da steam'ın destek sayfasına mail atabilirim fakat onlar aynı zamanda oyunu orjinal aldıgıma dair belge, yani fişin de fotogarfını istiyorlar.

alexalexalex
13.Kasım.2012, 01:48
yeni kod gönderdiler. şimdi bir sorun yok. ;)