PDA

View Full Version : Orta Açma Sorunu

thsndrn
07.Kasım.2012, 12:50
Arkadaşlar yaptığım hiçbir maçta oyuncularım orta açamıyor. Oyuncum topu kanattan sürüyo, son çizgiye geldiğinde bek oyuncusuna dönüyo oda göbektekine dönüp göbekteki oyuncuda şut çekiyo. Bu nasıl iştir anlamadım. Orta açmak için denemediğim komut kalmadı.

Danger90
07.Kasım.2012, 13:05
pas yönünün iki kanada birden yapıp orta açma beerisi iyi olan oyuncularla denermisiniz

thsndrn
07.Kasım.2012, 13:07
Yaptım kardeşim. Topları kanatlara yaymada sorun yok ama içeri ortalamıyolar. Kanatlarda Nani, Valencia, Di Maria gibi oyuncuları kullandım ama olmadı.

Danger90
07.Kasım.2012, 13:10
ilginç peki oyun kurucunuz ve hedef forvetiniz gibi şeyler varmı ben İBB de bile kanat organizasyonları yaptığım için şaşırdım

thsndrn
07.Kasım.2012, 13:17
Oyun kurucu ve hedef oyuncu kullandım ama değişen bişi olmadı

kral_67
07.Kasım.2012, 13:45
aynı durum bende de Galatasaray ile var...
Hakan Balta - Amrabat
Eboue - Hamit
ikilileri ile oynuyorum kanatlarda
bekleri ileri çıkart ve kanatları kullan talimatları veriyorum
topla kanatlarda buluşma problem değil, sıfıra kadar iniyorumda ama sürekli topa basıp geri oynuyorlar ve top sürekli ceza alanı dışında bulunan Selçuk - Melo ikilisine geliyor...
çok nadir orta yapıyorlar, bazen çalımla ceza sahasına girmeye çalışıyor oyuncular hatta...
oyun tıkanıyor yani, hakkaten gerçek hayattaki Galatasaray gibi oldum...

sui generis
07.Kasım.2012, 13:48
Oyuncu komutlarından orta açmayı sık sık yapın , acarlar.

azaptar
07.Kasım.2012, 13:56
arkadaşa sonuna kadar katılıyorum,çift kanatla oynuyorum , maç başına yaptığım orta ya 2 ya 3tür.Olcan veya volkan topu çizgie getiriyor önü boş da olsa topa basıyor anlamsızca vekleyip geri dönüyor ve soner le colmana...Futbolcuların topu kontrol edebilecekler pozsiyonlarda anlamsızca kafa vurup topu rakibe servis etmeleri de ayrı bir rezalet..

thsndrn
07.Kasım.2012, 14:00
Anlaşıldı taktikle alakası yok genel bi sorun bu patch beklicez her zamanki gibi

kasım akdemir
07.Kasım.2012, 14:01
Ben yazılanların hepsini yaptım ama arkdaşların dediği gibi orta açmıyorlar sıfıra inip topa basıyorlar.

Deus Dominus
07.Kasım.2012, 14:06
Yaratıcılıklarını sınırlayın, serbest rol varsa kaldırın. Orta açma tercihini çizgiden yerine derinden yapın.

Danger90
07.Kasım.2012, 15:02
ben İBB de nasıl orta açıyorum o konuda şaşkınım :O

vkalem
07.Kasım.2012, 17:55
Arkadaşlar bunun yetenek, serbest rol vs ile ilgisi yok. Ben bu sorunu FM 2012e ilk basladigim zamanlar yogun olarak yasamistim. Oyuncuları atadığımız roller (Defans Merkez - Central Defender, Mücadeleci Orta Saha - Ball Winning Midfielder, Açık Kanat Oyuncusu - Wide Midfielder, vs gibi) ve görevler (savunma, destek, hücum - defend, supoort, attack) nedeniyle oluyor bu durum. Eger kanat oyuncularınız (Inside Forward-Merkezi Hücumcu) gibi bir rolde ve Hücum görevinde iseler, amaçları orta açmak yerine, ceza sahasına doğru girmeye çalışıp rakip defansı karıştırmak olacaktır. Eğer oyuncu ceza sahasına giremiyorsa da arkasındaki adama pas verir. Bu tip oyunculara Kanat, Açık Kanat veya Savunmacı Kanat (ozellikle Savunmacı Kanatların tek amacı topu kapıp hemen orta acmak) gibi roller verin ve Hücum yerine Destek gorevi verin (Hücum gorevindeki bir Kanat oyuncusu gorevi orta acmak olsa da Hücumu once dusunup ceza sahasina girmeye calisacaktir. Destek gorevindeki Kanat Oyuncusu ise ceza sahasindaki arkadaslarina orta acarak destek olur.) Bu bilgileri taktikler kismindaki oyuncu gorev ve rolleri kısmında okuyarak ogrenebilirsiniz :) iyi oyunlar

fotosuki
07.Kasım.2012, 19:03
Taktikle alakası yok. Ben de bu sorunu yaşıyorum. Komutlar da işe yaramıyor. SI forumlarında da sıkça belirtilmiş zaten. Patch ile düzelir diye umuyorum.

grkm33
07.Kasım.2012, 19:13
Arkadaşlar bunun yetenek, serbest rol vs ile ilgisi yok. Ben bu sorunu FM 2012e ilk basladigim zamanlar yogun olarak yasamistim. Oyuncuları atadığımız roller (Defans Merkez - Central Defender, Mücadeleci Orta Saha - Ball Winning Midfielder, Açık Kanat Oyuncusu - Wide Midfielder, vs gibi) ve görevler (savunma, destek, hücum - defend, supoort, attack) nedeniyle oluyor bu durum. Eger kanat oyuncularınız (Inside Forward-Merkezi Hücumcu) gibi bir rolde ve Hücum görevinde iseler, amaçları orta açmak yerine, ceza sahasına doğru girmeye çalışıp rakip defansı karıştırmak olacaktır. Eğer oyuncu ceza sahasına giremiyorsa da arkasındaki adama pas verir. Bu tip oyunculara Kanat, Açık Kanat veya Savunmacı Kanat (ozellikle Savunmacı Kanatların tek amacı topu kapıp hemen orta acmak) gibi roller verin ve Hücum yerine Destek gorevi verin (Hücum gorevindeki bir Kanat oyuncusu gorevi orta acmak olsa da Hücumu once dusunup ceza sahasina girmeye calisacaktir. Destek gorevindeki Kanat Oyuncusu ise ceza sahasindaki arkadaslarina orta acarak destek olur.) Bu bilgileri taktikler kismindaki oyuncu gorev ve rolleri kısmında okuyarak ogrenebilirsiniz :) iyi oyunlar

Kesinlikle bu sebepten abimiz çok güzel açıklamış :)

thsndrn
07.Kasım.2012, 19:45

Bunları yaptım zaten. Denicek bişey kalmadığı için açtım bu konuyu.

Epitaph
07.Kasım.2012, 20:18
aslında oyuncularınız orta açıyorlar. ancak isabetli orta açamadıkları zaman biz bunları maç özetinde göremiyoruz. analizler kısmına bakarsanız açılan ortaların tüm istatistiklerine ulaşabilirsiniz.

http://d1211.hizliresim.com/13/7/fqh32.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

mustangshelby
07.Kasım.2012, 20:52
aslında oyuncularınız orta açıyorlar. ancak isabetli orta açamadıkları zaman biz bunları maç özetinde göremiyoruz. analizler kısmına bakarsanız açılan ortaların tüm istatistiklerine ulaşabilirsiniz.

http://d1211.hizliresim.com/13/7/fqh32.jpg (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fbit.ly%2Fc25MCx)

evet ben her maç sonu burdan paslara ortalara top çalmalara adam geçmelere bakarım ve gerekli ayarlamalarda bulunurum oyunculara.

azaptar
08.Kasım.2012, 00:40
Arkadaşlar teşekkürler yardımlarınız için lakin uzun süredir fm oyuncusuyum , bu taktiklerin farkındayım, olcan ve volkanın rolü kanat-destek, olcan adamı geçiyor çizgiye inse de inmesede orta atmıyor adam.Topu dönüp dolatırıp sonerle colmana veya zokoraya atıyor.Çok orta açılıor ama önemli olmadığından göstermiyor diyorsunuz yaie kardeşim bu adamlar hiç mi iyi orta açmıyorlar ben 15 maçtır orta kafa golüm yok ayıptır ya...Ki olcanla volkan türkiye ligi için ortanın üzeri kanat oyuncuları fm de.

mustangshelby
08.Kasım.2012, 01:45
oysaki karşı takım çokta güzel atıyor :)

thsndrn
08.Kasım.2012, 11:31
Ne desek boş arkadaşlar fazla takmayın bu durumları kafanıza oyun sorunlu.. Yeni patchleri beklicez artık.

connesione
08.Kasım.2012, 12:03
ah nerde o eski muz ortalar, topun dibine girmeler :)

beta da orta kafa gol üçlüsünün fazlalığından dolayı bir ayarlama mı yapmışlar ne olmuş bilmiyorum ama bu seferde aynen denilen şey oluyor ve kanatlar topa basıp dizi izlemeye başlıyorlar!

ha bazen açıyorlar ortaları, o da kaleye gidiyor ve ya direğe çarpıyor (özellikle üst direğe) ya da kaleci çıkartıyor ve "aslında bunu yapmayı amaçlamıyordu" oluyor. ah bizde bilebilsek bi amaçlarını.. :)