PDA

View Full Version : Oyundan soğutan olaylar

azaptar
08.Kasım.2012, 00:52
1-Futbolcuların rahatça alabilecekleri, etrafında en az 5 6 metre uzaklığa kadar topçu bulunmadığı hallerde havadan gelen topları manasız bir şekilde taça auta ya da rakibe servis etmeleri...
2-2 futbolcu paslaşırken paslaşan takımın futbolcusu olup paslaşmada dahili bulunmayan 3. bir futbolcunun bacağına bileğine kafasına sırtına çarparak topu kaybetmek...Yine top süren bir elemanın kendi takım arkadaşıyla birbirine girmesi neticesinde topu kaptırmak...Yahu biz bunu halı sahada bile yapmıyoruz...
3-Kanat oyuncularının orta yapmaması,çizgiye indiklerinde önlerinde adam olsun olmasın topa basıp beke ya da yakın orta sahaya dönmeleri...Maçta yapılan nadir ortaların da %90 ının forveti bulmaması...Trabzonsporla 15ten fazla maç yaptım şu anda hazırlık maçları hariç, orta-kafa golüm 1 tane...oyuncularım volkan ve olcan,orta açmaları sıkça,rolleri kanat-destek.Taktikle filan alakası yok yani eski yıllarda da oynuyorduk aynı taktiklerle gayet gerçekçi ortalar oluyordu.
4-Ortaların betadaki kadar olmasada alakasız yerlere gitmesi.Kavis hiç almaması.
5-Bu bende mi oluyor bilmiyorum ama rakip kale sahası önünde colman-zokora-soner-olcan-volkan 5 lisi yaklaşık 20 30 pas yapıyorlar boş boş,bir tane forvete ara pas atamıyorlar,bırakın ara pası normal pas da veremiyorlar.öyle 10larca pas yapıyorlar en nihayetinde saçma sapan bir uzun şut atılarak yerleşmiş atağım sonlanıyor.
6-Maç motoru haricinde bedava futbolcuların bana 800 900 bine anlaşmayıp saçma takımlara 200 bine anlaşmaları da ayrı bir garabet.

Bu hatalar sebebiyle fm den soğudum açık söylüyorum,oynayasım gelmiyor.FM 12 nin maç motoruna hiç karışmasalardı ,öyle devam etseydi keşke.

azaptar
08.Kasım.2012, 00:57
7-Her maç en az 4 5 kere topun direkten dönmesi...
o kadar çok hata var ki unutuyor insan.

erayaydemir1903
08.Kasım.2012, 00:58
1-Futbolcuların rahatça alabilecekleri, etrafında en az 5 6 metre uzaklığa kadar topçu bulunmadığı hallerde havadan gelen topları manasız bir şekilde taça auta ya da rakibe servis etmeleri...
2-2 futbolcu paslaşırken paslaşan takımın futbolcusu olup paslaşmada dahili bulunmayan 3. bir futbolcunun bacağına bileğine kafasına sırtına çarparak topu kaybetmek...Yine top süren bir elemanın kendi takım arkadaşıyla birbirine girmesi neticesinde topu kaptırmak...Yahu biz bunu halı sahada bile yapmıyoruz...
3-Kanat oyuncularının orta yapmaması,çizgiye indiklerinde önlerinde adam olsun olmasın topa basıp beke ya da yakın orta sahaya dönmeleri...Maçta yapılan nadir ortaların da %90 ının forveti bulmaması...Trabzonsporla 15ten fazla maç yaptım şu anda hazırlık maçları hariç, orta-kafa golüm 1 tane...oyuncularım volkan ve olcan,orta açmaları sıkça,rolleri kanat-destek.Taktikle filan alakası yok yani eski yıllarda da oynuyorduk aynı taktiklerle gayet gerçekçi ortalar oluyordu.
4-Ortaların betadaki kadar olmasada alakasız yerlere gitmesi.Kavis hiç almaması.
5-Bu bende mi oluyor bilmiyorum ama rakip kale sahası önünde colman-zokora-soner-olcan-volkan 5 lisi yaklaşık 20 30 pas yapıyorlar boş boş,bir tane forvete ara pas atamıyorlar,bırakın ara pası normal pas da veremiyorlar.öyle 10larca pas yapıyorlar en nihayetinde saçma sapan bir uzun şut atılarak yerleşmiş atağım sonlanıyor.
6-Maç motoru haricinde bedava futbolcuların bana 800 900 bine anlaşmayıp saçma takımlara 200 bine anlaşmaları da ayrı bir garabet.

Bu hatalar sebebiyle fm den soğudum açık söylüyorum,oynayasım gelmiyor.FM 12 nin maç motoruna hiç karışmasalardı ,öyle devam etseydi keşke.

Katılıyorum

atakankcm
08.Kasım.2012, 01:05
ben en çok bir oyuncu topu alıp giderken kimsenin müdahale etmemesine sinirleniyorum adam tren gibi alıp gidiyor orta sahayı geçiyor defansı geçiyor golü atıyor.. Birde hiç top kazandığımı görmedim ya rakip pas hatası yapıyor ya da faul oluyor onun dışında hiç top kazanamadım :)

azaptar
08.Kasım.2012, 01:13
ben en çok bir oyuncu topu alıp giderken kimsenin müdahale etmemesine sinirleniyorum adam tren gibi alıp gidiyor orta sahayı geçiyor defansı geçiyor golü atıyor.. Birde hiç top kazandığımı görmedim ya rakip pas hatası yapıyor ya da faul oluyor onun dışında hiç top kazanamadım :)

bu dediğin bizde değil de rakipte oluyor.adam alıp gidiyor benm savunma bakıyor öyle sap sap.

atakankcm
08.Kasım.2012, 01:15
bu dediğin bizde değil de rakipte oluyor.adam alıp gidiyor benm savunma bakıyor öyle sap sap.

aynen :confused:

OrcunFB
08.Kasım.2012, 02:33
Ve birde karşı takımın hemen hemen her maç penaltı kullanması.

Krusty
08.Kasım.2012, 02:41
Birde hiç top kazandığımı görmedim ya rakip pas hatası yapıyor ya da faul oluyor onun dışında hiç top kazanamadım :)
muhtemelen sadece önemli anları izliyorsun. maçın tamamını izlersen top kazandığını görürsün..

elapuesto
08.Kasım.2012, 03:00
Sadece yazı ıle takıp edın en azından goz gormezse gonul katlanırmıs dersınız :))

ReaList
08.Kasım.2012, 03:23

http://e1211.hizliresim.com/13/8/fqy05.jpg

Penaltılar çok ucuz oluyor.
Allahtan Frikiği 20 olan adamım varda kaleye 30 metre uzaklıktan topu da 30 metre havaya dikip fizik kurallarına aykırı bir şekilde Frikikten gol atabiliyor : )

erayaydemir1903
08.Kasım.2012, 03:27
Düştüğümüz durum komik yalnız. Eğer bu oyunda bir daha düzelme olmaz ise asla almayacağım

Aydin
08.Kasım.2012, 04:05
Şubat'ta yapılacak yamada şu maç motorunun belini doğrultmaları gerekecek.

Bir sürü şikayet alıyorlar gerçi. Bunun farkındalar. Umarım gözle görülür bi düzenleme olur.

azaptar
08.Kasım.2012, 06:11
İnşallah üstad dediğin gibi olur,ben şu kadar para verdim filan demiyorum yanlış anlaşılmasın da tek zevkimiz fm , o kadar bekledik olmadı yani bu...20 30 tl fazla vereydik yeter ki olmasın bunlar...mersin barral diye bi topçu almış adam 2 gol attı bana 2 side orta sahadan 5 kişiyi geçerek,e insan sinirleniyor kapatası geliyor oyunu filan...

beytullah8888
08.Kasım.2012, 13:58
ceza sahasının etrafında onlarca pas alışverişi yapıp bir kere forvete ara pası denenmesi beni çıldırtıyor.

ikincisi yüklen dediğimde hiç bir şekilde pozisyon bulamıyorum tam tersi rakip ya gol atıyor ya top dolaştırıyor rahat rahat. dakika seksen bir sıfır geridesiniz yapılabilecek şey nedir yüklenmek bundan daha temel bir kaide var mı? ama bu fm'de en son tercih çünkü gol yersiniz üstüne.

kanatlarım orta yapmıyor kaleye paralel şut çekme derdinde:D

olmadık şekilde defans oyuncularım aciz. defansım yobo -ömer toprak yada egemen. böyle pozisyon hatası yapabilecek, oyuncu kaçırabilecek kapasitede oyuncu mu bunlar?

daha sayarım maç içinde çok şey var ama ilk aklıma gelen bunlar. bu oyunu oynuyorsam buranın emeklerinin hatırına. keşke maç motorunu da forum yapsa:D

emmre
08.Kasım.2012, 15:33
Beni oyundan soğutan transferler oluyor. Kara adlı oyuncuyu almak istemiştim diğer klüpler 2-3 milyon teklif ediyorlar onlarınki kabül oluyor benim teklif ettiğim 4-5 milyonu hemen geri çeviriyorlar daha fazla vermeme rağmen oyuncuyu alamıyorum sinirden oyunu kapattım daha da oynamam güncelleme çıkana kadar.

Ulgio
08.Kasım.2012, 17:00

Bir sürü şikayet alıyorlar gerçi. Bunun farkındalar. Umarım gözle görülür bi düzenleme olur.

Ne yaptın hocam, şubat mı???Bana göre en geç aralık ayı içinde düzeltmeleri lazım.

Şubatta yama çıkarıp her şey düzelecekse verdiğim orijinal parasına acırım ve bundan sonraki FM lere de vermem.

exe_genesis
08.Kasım.2012, 17:28
Sanki benim oyunumu özetlemişsin. Söylediğin herşey bende de mevcut. 3 taktik değiştim Oyunu baştan açıp 10 maç oynadım 3 farklı takımla sonuç hep aynı.

-Peşpeşe 6 maç oynadım. 6 sındada penaltı yaptırdı defans oyuncum. Adamlar penaltıdan golleri atıp durumu eşitledi. Sinir oldum. Taktiği en sert şekilde bile ayarlasak peşpeşe 6 maçta penaltı mı olur.

-Orta kafa attığım gol sayısı 0. Evet sıfır. Adam sıfıra inince orta yapacağına ceza yayı dışındaki adama pas veriyor. Hadi bi pozisyonda önü kapalı diye verdi anlarız neyse de 10 maştır hiç mi orta açamaz bi kanat.

-Ceza sahası dışında en az 30 kere aralarında pas yapıyorlar. Hiç araya kaçma, defans arkasına sarkma vb. birşey yok. En son biri sıkılıp ceza sahası dışından topa vuruyor bu kadar.

LeoN48
08.Kasım.2012, 19:05
Bu sorunların düzeltileceğini pek düşünmüyorum. Oyundan çıkma hatası vermese FM'12'den devam edicem..Ben orjinal FM12 bakıyorum netten..

azaptar
08.Kasım.2012, 20:27
ikincisi yüklen dediğimde hiç bir şekilde pozisyon bulamıyorum tam tersi rakip ya gol atıyor ya top dolaştırıyor rahat rahat. dakika seksen bir sıfır geridesiniz yapılabilecek şey nedir yüklenmek bundan daha temel bir kaide var mı? ama bu fm'de en son tercih çünkü gol yersiniz üstüne.

mesela fener 2-0 yeniyordu beni kendi evinde,80.dakkadan sonra yüklen dedim 4-0 bitti maç...Herhalde oyunu yapanlar yenilen takımın defans yaparak gol bulabileceğini düşünüyorlar...

mustangshelby
08.Kasım.2012, 21:15
mesela fener 2-0 yeniyordu beni kendi evinde,80.dakkadan sonra yüklen dedim 4-0 bitti maç...Herhalde oyunu yapanlar yenilen takımın defans yaparak gol bulabileceğini düşünüyorlar...

çoğu sefer bendede oluyor bu 70 de diyelimki 1-0 yeniliyorum nasılsa kaybedecek birşey yok diye full yükleniyorum spikerde karşı takımın defansa çekildiğini söylüyor arkadaş 1 tane atağım olmazmı 30 dk'da süre su gibi akıp maç bitiyor.

zeck17
08.Kasım.2012, 21:29
Beşiktaşla kariyer açmıştım bir maçta 2-0 öne geçtikten sonra defansif oynayayim dedim(ersan sakat) yediğim 3 golde sivok-toraman paslaşmasında toramanın ayağına topu çarpıp geri topa koşmamasından oldu sonra oynamaya ara verdim zaten..

GUİN
08.Kasım.2012, 22:47
ben şu an penaltı olayından dolay kafayı yıyorum. Ortalama olarak her 3 maçın ikisinde rakip takımlar penaltı kullanıyor.

sakary Ali
08.Kasım.2012, 22:56
çoğu sefer bendede oluyor bu 70 de diyelimki 1-0 yeniliyorum nasılsa kaybedecek birşey yok diye full yükleniyorum spikerde karşı takımın defansa çekildiğini söylüyor arkadaş 1 tane atağım olmazmı 30 dk'da süre su gibi akıp maç bitiyor.

Belki şöyle birşey vardır.Siz sadece önemli anları izlediğiniz için oluyordur.Belki takımınız rakip takımı ceza sahasına hapsediyor ancak pozisyon bulmakta çok zorluk çekiyordur ki rakip kapanıyorken pozisyon bulamama ihtimaliniz fazla.

azaptar
08.Kasım.2012, 23:03
Belki şöyle birşey vardır.Siz sadece önemli anları izlediğiniz için oluyordur.Belki takımınız rakip takımı ceza sahasına hapsediyor ancak pozisyon bulmakta çok zorluk çekiyordur ki rakip kapanıyorken pozisyon bulamama ihtimaliniz fazla.

yok kardeş ben kapsamlı seyrediyorum bazen de genişletilmiş olarak, önemli anlar yaparsam hepten kafayı yiyeceğimi biliyorum:icon_biggrin:

Lestad
09.Kasım.2012, 01:14
Bir oyun nasıl her sene inanılmaz hatalarla piyasaya çıkar aklım, hayalim, mantığım almıyor. Adamlar bize korsan almayın demekle geçirdikleri sürenin yarısını oyuna harcaslar bu kadar sorun olmaz galiba.

bozoo1903
09.Kasım.2012, 01:57

Madem Şubat'ta öngörülüyor, bundan sonra oyunları 39$ yerine 10$'a alırız o tarihte.

greenbranch
09.Kasım.2012, 13:46
Kimse sözleşme saçmalığından bahsetmemiş.

Volkan sözleşme yenilemek için yıllık 5 milyon Eurodan fazla para istiyor.Seneye baya bir sözleşme yenilemem olacak hadi hayırlısı.

RahmanEmin
09.Kasım.2012, 14:42
Sadece yazı ıle takıp edın en azından goz gormezse gonul katlanırmıs dersınız :))

Son derece mantıklı katılıyorum :0:

RaSenGan
09.Kasım.2012, 14:49
Maç motoru felaket.3D rezalet.Hayır anlamıyorum bu adamlar oyunu açıp hiç mi oynamıyor da utanmadan piyasaya sürebiliyorlar oyunu bu haliyle.

DMX06
09.Kasım.2012, 15:35

ve her frikik direkten dönüyor ayrıca kanat oyuncuları orta açmıyor sıfıra inip kaleye vuruyolar

anlatmaliymis_meger
09.Kasım.2012, 22:17
yıllardır oynarım özellikle Fenerbahçe ile
ilk defa bu kadar kötü gidiyorum hatta Aykut Kocamandan bile kötüyüm.
devreyi 8. bitirdim
CL'de porto'yu,shaktar'ı farklı yenip grubu 1. bitirdim ama gel gör ki
ligde akhisar,karabük,elazığa falan farklı yenildim.
bursa,antep,ibb en az 8 puan fark attılar şimdiden
adamlar barcelona gibi paslaşıp tek kale oynuyorlar neredeyse
4-2-2-2 denedim
4-3-3 denedim
yok fayda!
ne yapıcam bilmiyorum

ayrıca sabri yine coşuyor bu oyunda!!
çok sinir oldum!

Stormlord
10.Kasım.2012, 18:10
Bence PES ile FM anlaşma yapıp beraber oyun çıkartmalı. Pro Evolution Football Manager diye bir oyun çıkarsa ancak o zaman adam gibi bir menajerlik oyunu oynayabiliriz. Yoksa tekniği 20 olan adamların tek bir çalım bile atmadan emekli olmalarını izler dururuz.

enesx86
10.Kasım.2012, 19:31

Bu akıllılar oyuınu çıkarmadan önce test etmiyolar mı? Bu kadar insan boşuna bekleyecek aylarda ondan sonra mı adam gibi oyun oynayabilicez.

raymonda54
10.Kasım.2012, 21:15
Sakaryaspor'la oynuyorum şu an.Yönetimin bana verdiği transfer bütçesi 0 TL. finans kısmından talepte bulundum, gerek yok kadro yeterli gibisinden bi mesaj geldi.bu sorunu nasıl çözerim ? yada bu bi sorun değilde oyun çok mu gerçekçi ? çünkü gerçekte transfer yasağımız var.

general222
10.Kasım.2012, 21:37
Kimse sözleşme saçmalığından bahsetmemiş.

Volkan sözleşme yenilemek için yıllık 5 milyon Eurodan fazla para istiyor.Seneye baya bir sözleşme yenilemem olacak hadi hayırlısı.

Tam da bunu yazmaya girmiştim. 2 senedir şu oyuncuların gerçek dışı ücretler istemelerine bir çözüm bulamadılar.. Volkan'nın ilk sene sözleşme bitiyor. Adam yıllık 10m TL para istiyor. Gel de yenile bakalım :(

Qu3
11.Kasım.2012, 01:18
Fenerbahçe ile maç yapıyorum. İlk yarı 2-1 yenik kapadım. 2. yarı full ofansif ek olarak kenar talimatları verdim. 3 forvet oyuncusu koydum. Ve maç motorum sadece önemli anları göster olarak ayarlı. Dakika 45 ten tam 86 a kadar tek bir pozisyon olmadı. 86 da bir kere kalelerine geldim kaleci kurtardı. Eğer ben yeniyor olsaydım diğer dakikaları saymıyorum 80 ile 90. dakikalar arası en az 5 pozisyon olur o arada bile maç 5 dakika sürerdi. 2. yarı oyun 35 saniye sürdü. Sinirlendim oyunu sildim. Oyun benim için rafa kalkmıştır. Pes oynamaya devam.

azaptar
11.Kasım.2012, 01:26
Fenerbahçe ile maç yapıyorum. İlk yarı 2-1 yenik kapadım. 2. yarı full ofansif ek olarak kenar talimatları verdim. 3 forvet oyuncusu koydum. Ve maç motorum sadece önemli anları göster olarak ayarlı. Dakika 45 ten tam 86 a kadar tek bir pozisyon olmadı. 86 da bir kere kalelerine geldim kaleci kurtardı. Eğer ben yeniyor olsaydım diğer dakikaları saymıyorum 80 ile 90. dakikalar arası en az 5 pozisyon olur o arada bile maç 5 dakika sürerdi. 2. yarı oyun 35 saniye sürdü. Sinirlendim oyunu sildim. Oyun benim için rafa kalkmıştır. Pes oynamaya devam.

hay ağzına sağlık be kardeşim...

Giallorossi
11.Kasım.2012, 01:30
Maç motoru yüzünden yirmisinde saçı dökülen adam tanıyorum. Oyunu baştan yazmaları şart.

tosyalinl
11.Kasım.2012, 17:05
Verdigim paraya aciyorum. Eger steam killik yapmasaydi FM 12'yi oynamaya devam edecektim en az subata kadar ama açamayinca(steam'i silmem gerekiyordu orjinal olmadigi için) mecburen aldim oyunu.
Defans koyacaklarina duba koysalarmis daha çok top kaybi yasatirlardi rakiplere(aynisi karsi takim içinde geçerli) bütün top kayiplari ya faul'den, yada hatali pas/atak'tan.
Penalti meselesi'de çok can sikici. Nerdeyse her maçta ya penalti yiyorum, yada kazaniyorum.

Oyunu çok karmasik bulmamda cabasi.

bozoo1903
11.Kasım.2012, 18:57
4 Oyundur orijinal aldım. Allah beni kahretsin ki bu oyunu açıp oynamaya çalıştığım için. 12 yıldır oynuyorum bu oyunu bu seride başarılı olmanın tek şartı var; bildiklerini unutup bu oyun ile sıfırdan başlamak.

Cidden sinir bozuyor. Bir dil eklediler oyun artık çılgın atıyor, sinirlerim zıplıyor.

Tamam sakinim :)

ReaList
11.Kasım.2012, 21:02
http://g1211.hizliresim.com/13/c/fur41.jpg

Önemli anlar izliyorum, attığım goller ve kaçırdığım net pozisyonlar haricinde rakibin 2-3 pozisyonu gösterir ve maç tamamlanır. İyi güzel de bu şut ne böyle ? Pozisyonu biz buluyoruz diğer pozisyona geçene kadar rakibin şut sayısı 3-5 arttıyor. Yahu madem bu kadar baskın olan taraf hiç önemli pozisyon olmaz bu kadar baskın olan taraf 4 tane yer mi ? Uzaktan şuttur diyecem ama her maç mı ? Bu maç motoru bir harika dostum : )

emrkzl
12.Kasım.2012, 01:37
çok harcama yapmasaydım alırım diyordum da bunları okuduktan sonra hiç istemiyorum hani 30 şut çekip gol atamamayı anlıyoruz artık da! yok transfer rakamındaki saçmalıklar..yok gs-fb ile ilk sene ş.ligi almalar..12 çok kolay diyordum 13de kolay sanırım..bende ne yalan söyliyim oyun çıkana kadar ps de fifa da vakit geçiriyoruz çıkıncada oynarız..ama böyle gitmez bu oyunu yıllardır oynayanlar var

alexalexalex
13.Kasım.2012, 02:03
Şubata kadar kim bekleyecek ya. FM12'mi oynayacagız şubata kadar?

hakanergul
13.Kasım.2012, 03:00
yıllardır oynarım özellikle Fenerbahçe ile
ilk defa bu kadar kötü gidiyorum hatta Aykut Kocamandan bile kötüyüm.
devreyi 8. bitirdim
CL'de porto'yu,shaktar'ı farklı yenip grubu 1. bitirdim ama gel gör ki
ligde akhisar,karabük,elazığa falan farklı yenildim.
bursa,antep,ibb en az 8 puan fark attılar şimdiden
adamlar barcelona gibi paslaşıp tek kale oynuyorlar neredeyse
4-2-2-2 denedim
4-3-3 denedim
yok fayda!
ne yapıcam bilmiyorum

ayrıca sabri yine coşuyor bu oyunda!!
çok sinir oldum!

hocam sana katılıyorum aynı şekilde bende öyle fb yi aldım
ilk 3 maç arka arkaya yenildim.sahaya en iyi kadroyu sürmeme rağmen sonuç değişmiyor.
oyunu baştan oynadım sonuç yine değişmedi.ilk maçları hep mağlu bitirdim.
eskiden böyle bir şey yoktu.büyük takımlarla çok rahat şampiyonluğa oynayabiliyordum.
oyunu zorlaştırmışlarmı anlamadım

ogsusam11
13.Kasım.2012, 04:05
valla gs arastırmacısı kımse helal olsun baya pohpohlamıs. arkadasımla online oynuyoruz. adam benficayi yendi bayerni 4-0 yendi milani 3-0 yendi elini kolunu sallaya sallaya yarı fınale geldı. sımdı de ıyı oynuyorum ayakları falan yapıyo.

burak yılmaz emre colak semih kaya falan yani çüş demek istiyroum profillere bakınca. valla son update cıksın, tr ligini kapayıp ingiltere conference falan oynamak lazım, çünkü eminim ordaki herifler bizden daha iyi calisip, daha objektif olabiliyodur.

general222
13.Kasım.2012, 12:47
Fb ile Gs ilk sezondan CL finali oynuyor. Gerçekçilik 10 numara gerçekten. Bravo (2)

http://www.fm-base.co.uk/forum/attachments/football-manager-2013-tactics-training/282450d1352651074-mr-hough-fm13-first-patch-tactics-fenerbah-e-sk_-fikst-r-program.png

Tedesco
13.Kasım.2012, 14:04
Benim oyunda kenardan açılan ortaların %99 u gol.anlamadım gitti alayı gol oluyor..penaltı çok kolay çalınıyor..

cmyksl55
13.Kasım.2012, 15:47
oyun barındırdığı önemli hatalar yüzünden her geçen sene kötüye gidiyor. 70 tl verilip de alınacak bir oyun değil. hastasıyım oyunun ama durum budur. yapılan yorumlara ve bulunan hatalara katılıyorum. patchlerle falan düzeleceğini sanmıyorum oyunu en baştan maç motoruna yoğunlaşıp gerçekçi bir futbol maçı deneyimi yaşatmaları lazım. Türkçe'ye katkısı olan arkadaşların emeğine sağlık 2013'te takdir ettiğim bir tek bu.

anlatmaliymis_meger
18.Kasım.2012, 04:37
hayatımda ilk defa orjinal oyun aldım pişman oldum
CL'de bayern,shaktar,bate grubundan lider çıktım
ajax'ı eleyeceğim büyük ihtimal
ligde ise
bursa 12
trabzon 10
gs 7 puan fark attı
18. elazığ kadıköyde 3 penaltı kullandı 3-3 bitti maç
gençlerbirliği 5 attı
mersin herkesten 3-5 yerken geldi beni yendi
gs ligde ,kupada,içerde dışarıda yenior beni
sabri şov yapıyor
taktik teknik bilgi ayrıntı falan hikaye
bu ne saçmalık ya!!
1 haftada 3. kez yeni oyun açtım
ben bu kadar acemi ya da kötü bi fm ci değilim ki
yıllarımı verdim bu oyuna!

eXcitinG
18.Kasım.2012, 14:03
Sabri nin show yapması sadace bende oLan bir oLay değiLmiş demek. Adam bana hattrick yaptı.

Sevdiğim arkadaşLarımın Türkçe de emeği var diye orjinaL aLmıştım bu yıL. 2007 den beri orjinaL aLırım, her seri başLangıcında biraz hayıfLanırız ama sonrasında aLışırız. Ama FM2013 tam bir hayaL kırıkLığı ve FM 2012 oynamaya devam ediyorum.

KanaKe
18.Kasım.2012, 14:24
türkiye ligi zaten uzun zamandir zevk vermiyor fm 2008 den sonra bozuldu iyice..

aLka
25.Kasım.2012, 01:45
fenerbahçe ile türkiye süper kupası maçı öncesi Türk milli takımına çagırılan oyuncuların selçuk,hamit,burak vs oyuncuların süper kupa macında oynatamamam ama fenerli millilerin volkan topal gibi oyuncuların maçta oynaması nasıl neyle açıklanabilir

bozoo1903
25.Kasım.2012, 13:02
Türkçe diye düşünmeden aldım, pişman değilim. Yükledim duruyor kenarda. Ama bundan sonra gerçekten orijinal almayı düşünmüyorum.

Oyundan soğutan olaylar; oyunun kendisidir.

Mamadou
25.Kasım.2012, 16:00
Bazı maçlar oynuyorum hiç ummadık bir maçta ilk yarı 3 pozisyonda 3 gol atıp devreyi 3-0 önde kapatıyorum. İkinci yarı pas yaptırsam da, oyunu soğutma, tempoyu düşürsem de taktiksel değişiklik ne yaparsam yapayım maç motoru resmen ikinci yarıda rakibe 3 gol attırıp 3-3 bitiriyor. Sanki maçın özetini izliyorum. Bu seride abartısız 7,8 kez oldu. Yani bunun olacağını artık kestirebiliyorum direk bu maç beraber biter diyorum içimden öyle oluyor. Sayabileceğim daha dolu tuhaflık var oyunda. Öyle bir seri ki kazandığım maçı bile kaybettirdi bu oyun.

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=111279