PDA

View Full Version : Kadro Durumu - Yedek Oyuncular

RasAnt
10.Kasım.2012, 19:19
Sakatlıktan çıktı oyuncu hazır olana kadar yedeklerde oynasın diye seçeneği seçtim ancak şimdi o işareti kaldıramıyorum sürekli ydk yazıyor nasıl kaldırcaz oyuncuyu yedeğe atığ sonra as takıma çıkarıyorum bu seferde mutsuz oluyor

atakankcm
10.Kasım.2012, 19:35
oyuncuyla konuşa gir ordan en üstte gelişimi seç sağdanda yedeklere koymaya tıkla altta da en üstteki seçeneği seçersen yedek yazısı kalkar :)

caner485
10.Kasım.2012, 19:53
nasıl seçtiysen aynı yolla tiki kaldırıyosun :)

Bonzi
02.Mart.2013, 01:05
http://img827.imageshack.us/img827/5633/kadrodurumu.png

Resimde de görebildiğiniz gibi, ilk 11'deki oyuncularımdan tutun da as takım dışındaki oyunculara kadar herkesin isminin yanında "Ydk" ibaresi var. İşlevsel olarak bir sıkıntısını görmüyorum bunun ama gözümü rahatsız ediyor bu durum. :D Bundan nasıl kurtulabilirim?

Ayrıca ne oldu, nerede ne tür bir hamle yaptım da tüm takım, yedek olarak gözükmeye başladı? Bu konuyu izah edebilecek olan var mı? :rolleyes:

kalemci
02.Mart.2013, 01:11
Yedek takımda oynayabilir olarak ayarlamışsın. Oyuncu üzerine gelip sağ tıklayarak yedek kadro için uygunu kaldırarak düzeltebilirsin.

okocha6
02.Mart.2013, 01:36
kondisyon problemi olan oyuncularını yedek takımda 45 60 90 dakka oynat duruma göre.

Bonzi
02.Mart.2013, 01:54
Yedek takımda oynayabilir olarak ayarlamışsın. Oyuncu üzerine gelip sağ tıklayarak yedek kadro için uygunu kaldırarak düzeltebilirsin.

Dediğin yere bakıyorum ama düzeltecek zımbırtıyı bulamadım. Gözümün önündeki şeyi mi göremiyorum yoksa yorgunluktan?

http://img195.imageshack.us/img195/7649/kadro2.png

kondisyon problemi olan oyuncularını yedek takımda 45 60 90 dakka oynat duruma göre.

İlk sene oyuncu transferini biraz abartmışım, bu yüzden oyuncular sürekli olarak dönüşümlü oynuyorlar. Haliyle kondisyon kaybı olmasın diye yedeklerle maça çıkartıyorum o hafta as kadroda olmayanları. :P

HeracLes
02.Mart.2013, 02:13
Oyuncuları nasıl yedek takıma seçtiysen aynı şekilde iptal edebilirsin. Örneğin Dany Nünkü için 90 dakika seçmişsin, tekrar aynı yerden 90 dakikaya tıklarsan düzelir.

Bonzi
02.Mart.2013, 02:16
Ahahaha... :D Rezillik diz boyu bende. :D

Ben oyuncuları tek tek yedeğe ayarlamak yerine, yedek takımın maçı olduğunda gelen haberin içinden ayarlıyordum topluca. Demin de SS'i almak için sağ tık menüsüne girdiğimde Yedek Kadro'daki 90 dakika seçeneğinin üzerine tıklamak hiç aklıma gelmedi açıkçası. "Yedek kadrodan çıkart" gibi bir opsiyon arayıp durdum hep. :/

burock0
16.Mayıs.2013, 15:34
çok dlomabaçlı aptalca bişey olmuş. öyle kalkıyo yedek ibaresi ama tamamen yedek takıma atıyor. bide ordan as takıma alcaksın flan ooo çok uzun yapmışlar

Bonzi
16.Mayıs.2013, 15:46
çok dlomabaçlı aptalca bişey olmuş. öyle kalkıyo yedek ibaresi ama tamamen yedek takıma atıyor. bide ordan as takıma alcaksın flan ooo çok uzun yapmışlar

O kadar uzun uzadıya bir şekilde kaldırmana gerek yok ki. Bende zamanında bu konudan muzdarip durumdaydım, şu başlıkta (http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=113456) daha pratik bir yol tarif ettiler bana. :)

vivoperlei
16.Mayıs.2013, 15:54
Konular birleştirilmiştir.

burock0
16.Mayıs.2013, 16:23
Oyuncuları nasıl yedek takıma seçtiysen aynı şekilde iptal edebilirsin. Örneğin Dany Nünkü için 90 dakika seçmişsin, tekrar aynı yerden 90 dakikaya tıklarsan düzelir.

bu nasıl gelmedi benim aklıma:)