PDA

View Full Version : Oyuncu Maaşları

Krusty
13.Kasım.2012, 15:14
yılda 10MN TL kazanan bir oyuncu yeni sözleşmesiyle birlikte yılda ~25MN TL istiyor. takımda önemli bir rolü olduğu için ben de kabul ediyorum fakat diğer oyuncuların da yeni sözleşmesinde talep ettiği uçuk maaşlarla birlikte kulüp ciddi derecede zarara uğruyor. bunun önüne nasıl geçilir?

sentugo
13.Kasım.2012, 15:25
Oyuncu temsilcilerine para yedirip oyuncu ile daha düşük maaşlı ve uzun süreli kontratlar imzalamak yapabileceğin bir şey.

Bunun dışında maaş bütçenin hepsini transfer bütçene aktar her zaman. Oyuncular veya temsilciler kulüpte maaş bütçesi olmadığını düşünüp o kadar yüksek paralar istemiyorlar.

Böyle bir oyuncu varsa sat. Yerine yeni bir adam alırsın. Kimsenin yerinin doldurulamayacağını düşünmüyorum ben.

Krusty
13.Kasım.2012, 15:43
Böyle bir oyuncu varsa sat. Yerine yeni bir adam alırsın. Kimsenin yerinin doldurulamayacağını düşünmüyorum ben.
http://c1211.hizliresim.com/13/f/fwb1z.png (http://bit.ly/c25MCx)
http://c1211.hizliresim.com/13/f/fwb38.png (http://bit.ly/c25MCx)
http://c1211.hizliresim.com/13/f/fwb3q.png (http://bit.ly/c25MCx)

cmyksl55
13.Kasım.2012, 15:49
bunların yeri doldurulmaz yeğen :D

SacrificeGGTC
13.Kasım.2012, 15:55
Oha lan :D Ver bunlara para :D Hakediyorlar

Krusty
13.Kasım.2012, 15:59
bunlar gibi birkaç tane daha var. anlamadığım bir şekilde 1-2 yılda bir maaşının 3-4 katı yeni sözleşme istiyorlar. eğer yeni sözleşme önermezsem de gözle görülür şekilde performansları düşüyor. el mahkum..

sentugo
13.Kasım.2012, 16:37
Kaleci iyi oynamıyor. Kaleciyi değiştir mesela. İbrahim Kaplan Türk diye sözleşme öner yani.. Diğer adamın yerine de bulabilirsin bence. Herşey profil değil. Allahın Cem Sultan'ı ligte 25 gol atabiliyorsa hiç sıkıntı olmaması lazım. (oyuncuların profilleri çok iyi, ona bir şey demiyorum)

Bundan sonra takıma alacağın oyuncular da gerektiğinden fazla para isterler. İyi oyuncuya sahip olacağım derken bir bakmışsın batmışsın. Değerinden fazla maaş alan futbolcuyu sevmem ben.

Krusty
13.Kasım.2012, 17:29
Kaleci iyi oynamıyor. Kaleciyi değiştir mesela. Diğer adamın yerine de bulabilirsin bence. Herşey profil değil.:)

http://g1211.hizliresim.com/13/f/fwdpz.png (http://bit.ly/c25MCx)

sentugo
13.Kasım.2012, 18:17
Arkadaşım kalecin 30 lig maçında 24 gol yiyorsa sıkıntı var demektir. Tabi kaç maç kurtarması, gol yememesi daha önemli ancak kadronda bu tarz müthiş oyuncuların olduğunu düşünerek bu kadar gol yemesi olmamış çünkü başka kaleciler de bu kadar gol yiyebilirler. Oyuncu 6.99 oynuyor. Bundan bahsetmeye çalışıyorum oyuncunu ezmiyorum. Verdiğin maaştan mutsuzsun onu çözmeye çalışıyorum. Yoksa milyon dolarlar ver beni ilgilendirmez. Daha iyi bir kaleci bulmak zor diyorsan konuyu niye açıyorsun ? Oyunda karşılaştığınız en iyi regenler gibi bir başlık olur oraya paylaşırsın profilleri. Oyuncular şampiyonlar liginde bir yerlere gelince, UEFA'da başarı kazanınca hemen coşuyorlar, temsilcileri yüzünden çok fazla maaş istiyorlar. Bu durum böyle oluyor, kaç oyundur var zaten. Sana iki tane olayı söyledim bu istenen ücreti minimuma indirmek için. Uyguladığında farkı göreceksin.

Dennis Bergkamp
13.Kasım.2012, 18:22
Bu maaş olayı aslında çok basit.Kimseye hakettiğinden fazla maaş vermeyeceksin.As oyuncunsa kadrodaki diğer as oyuncularla aynı seviyede maaş alacak ve kilit oyuncudan as oyuncuya geçerken ki maaş farkı 1 milyonu geçmeyecek.Sen tüm anahtar oyuncuların 3 milyon alırken bir oyuncu transfer edip o adama 5 milyon verirsen diğer anahtar oyuncularda 5 milyon istiyor bazen kendilerini daha üstün görüyorlar 6 milyon istiyorlar.Aynı şekilde 2 milyon alan as oyuncular anahtar oyuncuya 5 milyon verildiğini görüp 4 milyon istiyorlar böyle böyle takımın hepsi bir anda astronomik maaşlar almaya başlıyor.Bu dengeyi kurmak zor ama yapabildiğinde maaş sıkıntısı hiç olmuyor.Ben FM12'de Fenerbahçe'de 6. senemde en yüksek maaşımın 2.9 milyon euro olduğunu gördüm.

Krusty
13.Kasım.2012, 18:36
Arkadaşım kalecin 30 lig maçında 24 gol yiyorsa sıkıntı var demektir. Tabi kaç maç kurtarması, gol yememesi daha önemli ancak kadronda bu tarz müthiş oyuncuların olduğunu düşünerek bu kadar gol yemesi olmamış çünkü başka kaleciler de bu kadar gol yiyebilirler. Oyuncu 6.99 oynuyor. Bundan bahsetmeye çalışıyorum oyuncunu ezmiyorum. Verdiğin maaştan mutsuzsun onu çözmeye çalışıyorum. Yoksa milyon dolarlar ver beni ilgilendirmez. Daha iyi bir kaleci bulmak zor diyorsan konuyu niye açıyorsun ? Oyunda karşılaştığınız en iyi regenler gibi bir başlık olur oraya paylaşırsın profilleri. Oyuncular şampiyonlar liginde bir yerlere gelince, UEFA'da başarı kazanınca hemen coşuyorlar, temsilcileri yüzünden çok fazla maaş istiyorlar. Bu durum böyle oluyor, kaç oyundur var zaten. Sana iki tane olayı söyledim bu istenen ücreti minimuma indirmek için. Uyguladığında farkı göreceksin.
bu sezon pek önem vermedim lige, daha çok tatile gittim maç öncesi. yiyebilir yani. 'maaşları nasıl aza indirebilirim?' diye konu açtım, 'kaleci tavsiyelerinizi bekliyorum' diye değil. profilleri de 'kimsenin yerinin doldurulamayacağını düşünmüyorum ben.' cümlene istinaden paylaştım. sakin ol.

Bu maaş olayı aslında çok basit.Kimseye hakettiğinden fazla maaş vermeyeceksin.As oyuncunsa kadrodaki diğer as oyuncularla aynı seviyede maaş alacak ve kilit oyuncudan as oyuncuya geçerken ki maaş farkı 1 milyonu geçmeyecek.Sen tüm anahtar oyuncuların 3 milyon alırken bir oyuncu transfer edip o adama 5 milyon verirsen diğer anahtar oyuncularda 5 milyon istiyor bazen kendilerini daha üstün görüyorlar 6 milyon istiyorlar.Aynı şekilde 2 milyon alan as oyuncular anahtar oyuncuya 5 milyon verildiğini görüp 4 milyon istiyorlar böyle böyle takımın hepsi bir anda astronomik maaşlar almaya başlıyor.Bu dengeyi kurmak zor ama yapabildiğinde maaş sıkıntısı hiç olmuyor.Ben FM12'de Fenerbahçe'de 6. senemde en yüksek maaşımın 2.9 milyon euro olduğunu gördüm.
bu saatten sonra da bu dengeyi kurmak daha da zor olur. yorumun için teşekkürler..

antiochia
13.Kasım.2012, 18:59
Önemli olan oyuncunun kalitesinde çok sistemin işleyişini sağlanmasıdır. Bence de hakettiğin fazla vermeyeceksin.Dengeyi kuracaksın.Fazla istedi mi güle güle.Kimse kulüpten ve menajerlerden üstün değildir. Oyuncuların oyuncağı değildir. Daha iyisini bulamayabilirsin ama sisteme uygun oyuncular bulursun.

ozan42
13.Kasım.2012, 19:29
Öncelikle menejer olarak prensiplerin olacak, takımda şuan iş yapan oyuncuları ve ilerideki iş yapan oyuncuları belirleyip takımını ona göre yapıcaksın ve tabiki sözleşmeler imzalayacaksın.Mesela Beşiktaş'dan Muhammet Demirci örneğini verelim bu oyuncu ile oyunu ilk açtığım anda 5 yıllık bir anlaşma imzalarım niye mi çünki bu oyuncu benim 2 sene sonra en önemli oyuncum olacağını kararlaştırmış durumdayım.Oyuncuyu parlatmadan sözleşme imzaladığımı anladınız umarım eğer ben bu oyuncuyu tam geliştiği çağlarda sözleşme imzayamaya kalkarsam oyuncu haliyle artık gelişmiş, kendini kanıtlamış ve haliyle sizden daha yüksek meblağlar isteyecektir.Oyuncunuzun neden böyle bir sözleşme istediğinizi anlatabimişimdir umarım, işte bunlarla alakalı, iyi oyunlar.

Krusty
13.Kasım.2012, 20:09
Öncelikle menejer olarak prensiplerin olacak, takımda şuan iş yapan oyuncuları ve ilerideki iş yapan oyuncuları belirleyip takımını ona göre yapıcaksın ve tabiki sözleşmeler imzalayacaksın.Mesela Beşiktaş'dan Muhammet Demirci örneğini verelim bu oyuncu ile oyunu ilk açtığım anda 5 yıllık bir anlaşma imzalarım niye mi çünki bu oyuncu benim 2 sene sonra en önemli oyuncum olacağını kararlaştırmış durumdayım.Oyuncuyu parlatmadan sözleşme imzaladığımı anladınız umarım eğer ben bu oyuncuyu tam geliştiği çağlarda sözleşme imzayamaya kalkarsam oyuncu haliyle artık gelişmiş, kendini kanıtlamış ve haliyle sizden daha yüksek meblağlar isteyecektir.Oyuncunuzun neden böyle bir sözleşme istediğinizi anlatabimişimdir umarım, işte bunlarla alakalı, iyi oyunlar.
yorum için teşekkürler fakat zaten normalde 3-4 yıllık sözleşmesi olan oyuncu birden yeni sözleşme istiyor (asistan menajer ile). eğer kabul etmezsem de formunda düşüş gözüküyor..

exe_genesis
14.Kasım.2012, 19:02
Eski takımında 280 bin TL alan oyuncuya sözleşme önerdiğimde kapıyı 1.6 milyon TL'den açıyor. Çok üst düzey oyuncu olsa neyse diyeceğim de ptt 1. ligdeyim antalyadaki oyuncuyu alırken yaşıyorum bu durumu. Allah aşkına hadi 2-3 kat istersin neyse de 6 kat para istemek nedir ya.

Zaten transfer yaparken 6 oyuncuya en çok kazanana eşitle, millimaçta oynarsa şu kadar artış vb. sözleşme imzalattım. Kulup batacak neredeyse. Adam 15 maç oynuyor. maaşı %20 artıyor. Hoop takımdaki 6 kişide %20 zam :D:D:D Biri milli olur maaşı %20 artar. Takımın yarısı %20 zam alır.

Çakallar aralarında anlaşıyorlar mı nedir anlamadım. Biri milli olur zam yaptırır, biri x kadar maç oynar zam yaptırtır :D:D:D

perpetua
14.Kasım.2012, 19:09
Kasada bol bol paran varsa, oyuncu da senin icin onemli bir oyuncuysa ve daha cok para istemezse oyunun hatasi olur esas. :)

Madem cok para istiyor, risk alin. Sozlesmesi bitene kadar yeni sozlesme onermeyin.

Veya koyun transfer listesine. Alicisi varsa gitsin. :)

Krusty
14.Kasım.2012, 19:22
Kasada bol bol paran varsa, oyuncu da senin icin onemli bir oyuncuysa ve daha cok para istemezse oyunun hatasi olur esas. :)

Madem cok para istiyor, risk alin. Sozlesmesi bitene kadar yeni sozlesme onermeyin.

eğer yeni sözleşme önermezsek bu sefer oynadığı oyunda gözle görülür bir düşüş oluyor işte..

Chivalry
14.Kasım.2012, 20:40

2011 den beri olan bir problem bu lütfen gerçekçiymiş gibi göstermeye çalışmayın. Volkan Demirel'in yılda 7 milyon euro isteyeceğini sanmıyorum ben hiçbir zaman. Takımda Avrupa'da başarı gelmediği halde 4-5 tane yerli oyuncunun 7+ milyon euro istediğini hatırlıyorum ben. Gerçekçilikle açıklanabilecek bir durum değil bu.

ozan42
14.Kasım.2012, 20:42
yorum için teşekkürler fakat zaten normalde 3-4 yıllık sözleşmesi olan oyuncu birden yeni sözleşme istiyor (asistan menajer ile). eğer kabul etmezsem de formunda düşüş gözüküyor..

Sözleşme istediği zaman sürekli oyalamaya çalış derim, o arada da o adamın yerine yeni alternatifler bulmaya çalış eğer bulamıyorsan aynı fıyatlarda 1 yıllık daha uzat sözleşmesini.

perpetua
14.Kasım.2012, 21:49
eğer yeni sözleşme önermezsek bu sefer oynadığı oyunda gözle görülür bir düşüş oluyor işte..

Bu da dogal. Oyuncunun sozlesmesi bitiyor ve gelecek sezon icin sozlesmesi yok. Tedirgin olmasi dogal bence.

2011 den beri olan bir problem bu lütfen gerçekçiymiş gibi göstermeye çalışmayın. Volkan Demirel'in yılda 7 milyon euro isteyeceğini sanmıyorum ben hiçbir zaman. Takımda Avrupa'da başarı gelmediği halde 4-5 tane yerli oyuncunun 7+ milyon euro istediğini hatırlıyorum ben. Gerçekçilikle açıklanabilecek bir durum değil bu.

Ben Volkan'i sezon sonuna kadar bekleterek 2.5 milyon Euro'ya imzalattirdim.

Ama bu parayi istemesi mantiksiz diyorsan da hak veriyorum. Kapiyi 7'den degil 4'ten acip 2.5'tan anlassa cok daha mantikli olur.

Krusty
14.Kasım.2012, 22:23
Bu da dogal. Oyuncunun sozlesmesi bitiyor ve gelecek sezon icin sozlesmesi yok. Tedirgin olmasi dogal bence.
hayır hayır, aksine sözleşmesine 2 yıl varken, sırf maaşı arttırmak için yeni bir sözleşme istiyor.