PDA

View Full Version : Football Manager 2013 Maç Sırasında Kasmalar

Partenopei
15.Kasım.2012, 20:53
Arkadaşlar oyunu orjinal aldım ama maç sırasında kasmalar yaşıyorum sistemim şu şekilde ne öneririsiniz? Şimdiden teşekkürler:)

İşlemci:Intel Core i-7 3610QM @2.30 GHz
Ram:8 GB
Ekran Kartı:Nvidia Geforce GT630M 2 GB
İşletim Sistemi:Win 7 Ultimate 64 bit

europeanconquer
15.Kasım.2012, 20:56
Hocam o bilgisayarda bu kadar düşük özellik gerektiren bir oyunda kasma oluyorsa büyük ihtimal virüs vardır.

Partenopei
15.Kasım.2012, 21:02
Hocam o bilgisayarda bu kadar düşük özellik gerektiren bir oyunda kasma oluyorsa büyük ihtimal virüs vardır.

Hocam garip bir durum Fifa olsun 2k olsun Battlefield olsun bu tarz grafik kartını çok yoran oyunları ultra da oynarken Fm'de kasmalar yaşıyorum :D

Apex1912
15.Kasım.2012, 22:04
Bende böyle bir sorun yok o yüzden denemedim, ama bir yerde görmüştüm çözüm olarak şunu öneriyordu. Ayarlarda arayüz sekmesinde "arayüz işleme modu"nu gpu desteği yerine yazılım yaparsan kasma sorunu çözülüyormuş. Bir dene istersen, umarım işine yarar.

barahir
15.Kasım.2012, 22:06
3d maç motorunda bende de hafif kasma oluyor yüksek ayarlarda.. Sanırım detaylandırırken optimizasyonu iyi yapamamışlar..

Partenopei
16.Kasım.2012, 16:19
Bende böyle bir sorun yok o yüzden denemedim, ama bir yerde görmüştüm çözüm olarak şunu öneriyordu. Ayarlarda arayüz sekmesinde "arayüz işleme modu"nu gpu desteği yerine yazılım yaparsan kasma sorunu çözülüyormuş. Bir dene istersen, umarım işine yarar.
Yaptım da pek etkisi olmadı hocam sağol yinede :D

3d maç motorunda bende de hafif kasma oluyor yüksek ayarlarda.. Sanırım detaylandırırken optimizasyonu iyi yapamamışlar..
Evet bende buna bağladım daha iyi bir performans beklerdim açıkcası.

Universal
16.Kasım.2012, 17:45
Bende de oluyor; ama lig maçlarında değil Avrupa maçlarında karşılaşıyorum. Kısaca oynadığım organizasyonda yoğun bir maç programı var ise maç başında gerçekleşiyor. Belli bir dakikadan sonra düzeliyor.

TeNaciOUS MidFieLdeR
16.Kasım.2012, 18:16
Bende de oluyor; ama lig maçlarında değil Avrupa maçlarında karşılaşıyorum. Kısaca oynadığım organizasyonda yoğun bir maç programı var ise maç başında gerçekleşiyor. Belli bir dakikadan sonra düzeliyor.

cok dogru bir yaklasim, ben de ayni seyi soyleyecektim. grafikten ziyade arka planda gerceklesen seyler kasiyor. fikstur yogun olan gunlerde ozellikle bu kasmalar daha fazla oluyor bende de. ilk 10-15 dakika agir aksak takilarak gidiyor mac motoru, sonrasinda duzeliyor. belki yanlis dusunuyoruz, duz mantikla yorum rapiyoruz ama bu rastlanti degildir sanirim, her defasinda fiksturun yogun oldugu gunler bu oluyor.

EndoplazmiK RetikuluM
16.Kasım.2012, 18:56
FM 2012'de avrupa maçlarında benim de başıma geliyordu bu durum.

Ayrıca FM ekran kartını değil, işlemciyi yoran bir oyun :)

okocha6
16.Kasım.2012, 19:45

Benim 2004 model dandik pcimde bile oyun inanılmaz hızlandı. Teşekkürler.