PDA

View Full Version : Başarısız Bir Menajer İsteyen Var Mı?

lofthei
20.Kasım.2012, 03:10
Şahsi düşünceme göre her futbolcunun yapması gerektiği gibi, sokakta öğrenmeye başlamıştım futbolu. Okulda, okuldan dönünce hava kararana kadar, hava karardıktan sonra evin salonunda plastik topla; kısacası uyanık olduğum her anda futbol oynuyordum.

Çok geçmeden gelecek kaygısı realitesi, tüm çocuklara yapıldığı gibi, korkunç bir şekilde toplum tarafından bana da sunuldu. Arkadaşlarımın gözündeki korku ve endişenin aksine, şaşırtıcı bir şekilde umursamadım bu durumu. Çünkü futbol denen bir oyun vardı ve bu organik kimyadan da, üçgende açı-kenar bağıntılarından da daha ilgi çekiciydi. Öğretmen dönem ödevlerini dağıtırken deftere kadro yazdım, arkadaşlarım test çözerken ben akşamki maçın gidişatını düşündüm.

Olmadı tabii. Zaten mezun olunca hayatın boyunca kazanabileceğin parayı yatırıp okuduğun özel üniversiteleri ucu ucuna tutturabildim. O zamana kadar aileme de çok yük olduğum için üniversiteye gitmeyi istemedim. Ancak hayatın gerçekleri çok geçmeden çirkin yüzünü gösterdi. İnsan muamelesi görebilmek için, eğitim görmeyen sağlıklı bir erkeğin çalışması, para kazanması gerekiyordu. Birçok işe girdim, hepsinden de kovuldum. Garson olduğum zamanlar, restoran sabah 7'de açılacaksa ben 6.30'da Brezilya Ligi izliyor oluyordum. Kasiyer olduğum zamanlar, müşterinin elinden spor gazetesini alıp haberlere bakıyordum. Olmadı, yapamadım. Futbol tutkum peşimi bırakmadı.

6. işten de kovulduğumda, 4 ay sürecek bir depresyona girdim. Ne saç, ne de sakal traşı oldum. Yemekler dışında odamdan dışarı çıkmadım. İnsanlarla konuşmadım. Yuvarlak bir gereçle oynanan bu basit oyun hayatımı nasıl bu kadar mahvedebilmişti? Anlayamıyor, bir cevap bulamadıkça da bu bataklığa daha da çok batıyordum.

Ve o gün, hayatımın değiştiği o gün geldi. 28 Nisan 2010'da, Nou Camp Stadı'nda, total futbolun son temsilcisi Barcelona ve Inter karşı karşıya geliyordu.

Futbol o gün benim için yeniden şekillendi. Nefes almadan, gözlerimi kırpmadan izledim o maçı. Biter bitmez maçın kaydını alıp tekrar tekrar, defalarca izledim o 90 dakikayı. Futbol dünyasının en zeki adamı olarak gördüğüm Jose Mourinho'nun Inter'inin sahaya dizilişi... Atılan uzun topların kafayla karşılanıp geri gönderilmesi ve saçlardan fışkıran ter damlacıkları... Hız ve yetenekle dünyadaki tüm oyuncuları dağıtan bücür Barcelonalılara karşı Inter savunmasının müdahaleleri, o müdahalelerde futbolcuların kasılan bacak kasları... Boştaki topa koşan defans oyuncusunun iki elini yana açarak hücum oyuncusuyla adeta boğuşması... Boyunlara yapışan saçlar... Vücutlara yapışan formalar... Çimleri delik deşik eden kramponlar... Hırs... Azim... Bağlılık... Mücadele... Soğukkanlılık... Futbol buydu! FUTBOL, DEFANSTI!

17 kere izlediğim maçtan sonra, tüm düşüncelerim değişmişti. Futbol, kafamı meşgul ederek hayatımı sefil bir hâle çeviren bir canavar olmak zorunda değildi! Futbol, hayatımı yönlendiren bir tutku olmalıydı. Kafamdaki taktikler, zihnimdeki planlar sahaya dökülmeliydi! Futbol dünyasının bunu görmesi lazımdı. Tıpkı 16 taşına mükemmel bir şekilde hakim olan bir satranç oyuncusu gibi, zekice yöneltilmesi gereken bir savaştı bu. Ve bu savaşın komutanı ben olmalıydım.

http://imageshack.us/a/img846/7742/chessy.jpg

Saçımı sakalımı kestim, bir duş aldım, uzun süredir gardropta duran takım elbisemi giydim, bavulumu hazırladım; annem-babamdan helalliklerini -ve biraz da para tabii ki, heheh- alıp yola çıktım. Futbol yolculuğuna.

Dünyayı gezdim dünyayı. Çalıştığım işlerde futbol kafamı meşgul edip beni sakarlık yapmaya iten bir baş belası değil, yapmak istediğim mesleği düşündürüp bana şevk veren bir kaynak oldu. İyi para kazanıyordum. Futbolla ilgili tüm makaleleri okuyor, aç kalma pahasına, gidebildiğim bütün maçları tribünden izliyor, notlar alıyordum. Elimden geldiğince futbol konusunda bilgili kişilerle sohbet ediyor, onların görüşleriyle kendimi geliştirmeye uğraşıyordum. Zaten iyi olan Türkçe ve İngilizcemin yanı sıra, dünyayı gezince diğer başlıca dilleri de öğrendim. Ve sonunda, 2012'nin sonlarına doğru, keşfedilmeyi bekleyen bir futbol adamıydım! Beni keşfedecek başkanın sayesinde, yöneteceğim kulübe yeni bir vizyon, yeni bir bakış açısı getirip; efsane olmak istiyordum. 3 direği gole kapatıp, asırlarca unutulmayacak bir romanın yazarı olmak istiyordum.

Bekliyorum, dostlarım! Patlamaya hazır bir bomba gibi, kozasından çıkmasına saniyeler kalmış bir kelebek gibi; bekliyorum. Bir şans bekliyorum. Hep kaybettiğim, hep yenildiğim şu hayatta; bana güvenecek bir topluluk, beni ortaya çıkaracak bir fırsat arıyorum.

Başkanlara sesleniyorum: gol yememek isteyen var mı?

http://imageshack.us/a/img651/8999/tacticf.png

Kuralları okudum, kabul ediyorum.

vivoperlei
20.Kasım.2012, 03:18
Kariyeriniz onaylanmıştır. Başarılar.

okocha6
20.Kasım.2012, 04:19
Şahsi düşünceme göre her futbolcunun yapması gerektiği gibi, sokakta öğrenmeye başlamıştım futbolu. Okulda, okuldan dönünce hava kararana kadar, hava karardıktan sonra evin salonunda plastik topla; kısacası uyanık olduğum her anda futbol oynuyordum.

Çok geçmeden gelecek kaygısı realitesi, tüm çocuklara yapıldığı gibi, korkunç bir şekilde toplum tarafından bana da sunuldu. Arkadaşlarımın gözündeki korku ve endişenin aksine, şaşırtıcı bir şekilde umursamadım bu durumu. Çünkü futbol denen bir oyun vardı ve bu organik kimyadan da, üçgende açı-kenar bağıntılarından da daha ilgi çekiciydi. Öğretmen dönem ödevlerini dağıtırken deftere kadro yazdım, arkadaşlarım test çözerken ben akşamki maçın gidişatını düşündüm.

Olmadı tabii. Zaten mezun olunca hayatın boyunca kazanabileceğin parayı yatırıp okuduğun özel üniversiteleri ucu ucuna tutturabildim. O zamana kadar aileme de çok yük olduğum için üniversiteye gitmeyi istemedim. Ancak hayatın gerçekleri çok geçmeden çirkin yüzünü gösterdi. İnsan muamelesi görebilmek için, eğitim görmeyen sağlıklı bir erkeğin çalışması, para kazanması gerekiyordu. Birçok işe girdim, hepsinden de kovuldum. Garson olduğum zamanlar, restoran sabah 7'de açılacaksa ben 6.30'da Brezilya Ligi izliyor oluyordum. Kasiyer olduğum zamanlar, müşterinin elinden spor gazetesini alıp haberlere bakıyordum. Olmadı, yapamadım. Futbol tutkum peşimi bırakmadı.

6. işten de kovulduğumda, 4 ay sürecek bir depresyona girdim. Ne saç, ne de sakal traşı oldum. Yemekler dışında odamdan dışarı çıkmadım. İnsanlarla konuşmadım. Yuvarlak bir gereçle oynanan bu basit oyun hayatımı nasıl bu kadar mahvedebilmişti? Anlayamıyor, bir cevap bulamadıkça da bu bataklığa daha da çok batıyordum.

Ve o gün, hayatımın değiştiği o gün geldi. 28 Nisan 2010'da, Nou Camp Stadı'nda, total futbolun son temsilcisi Barcelona ve Inter karşı karşıya geliyordu.

Futbol o gün benim için yeniden şekillendi. Nefes almadan, gözlerimi kırpmadan izledim o maçı. Biter bitmez maçın kaydını alıp tekrar tekrar, defalarca izledim o 90 dakikayı. Futbol dünyasının en zeki adamı olarak gördüğüm Jose Mourinho'nun Inter'inin sahaya dizilişi... Atılan uzun topların kafayla karşılanıp geri gönderilmesi ve saçlardan fışkıran ter damlacıkları... Hız ve yetenekle dünyadaki tüm oyuncuları dağıtan bücür Barcelonalılara karşı Inter savunmasının müdahaleleri, o müdahalelerde futbolcuların kasılan bacak kasları... Boştaki topa koşan defans oyuncusunun iki elini yana açarak hücum oyuncusuyla adeta boğuşması... Boyunlara yapışan saçlar... Vücutlara yapışan formalar... Çimleri delik deşik eden kramponlar... Hırs... Azim... Bağlılık... Mücadele... Soğukkanlılık... Futbol buydu! FUTBOL, DEFANSTI!

17 kere izlediğim maçtan sonra, tüm düşüncelerim değişmişti. Futbol, kafamı meşgul ederek hayatımı sefil bir hâle çeviren bir canavar olmak zorunda değildi! Futbol, hayatımı yönlendiren bir tutku olmalıydı. Kafamdaki taktikler, zihnimdeki planlar sahaya dökülmeliydi! Futbol dünyasının bunu görmesi lazımdı. Tıpkı 16 taşına mükemmel bir şekilde hakim olan bir satranç oyuncusu gibi, zekice yöneltilmesi gereken bir savaştı bu. Ve bu savaşın komutanı ben olmalıydım.

http://imageshack.us/a/img846/7742/chessy.jpg

Saçımı sakalımı kestim, bir duş aldım, uzun süredir gardropta duran takım elbisemi giydim, bavulumu hazırladım; annem-babamdan helalliklerini -ve biraz da para tabii ki, heheh- alıp yola çıktım. Futbol yolculuğuna.

Dünyayı gezdim dünyayı. Çalıştığım işlerde futbol kafamı meşgul edip beni sakarlık yapmaya iten bir baş belası değil, yapmak istediğim mesleği düşündürüp bana şevk veren bir kaynak oldu. İyi para kazanıyordum. Futbolla ilgili tüm makaleleri okuyor, aç kalma pahasına, gidebildiğim bütün maçları tribünden izliyor, notlar alıyordum. Elimden geldiğince futbol konusunda bilgili kişilerle sohbet ediyor, onların görüşleriyle kendimi geliştirmeye uğraşıyordum. Zaten iyi olan Türkçe ve İngilizcemin yanı sıra, dünyayı gezince diğer başlıca dilleri de öğrendim. Ve sonunda, 2012'nin sonlarına doğru, keşfedilmeyi bekleyen bir futbol adamıydım! Beni keşfedecek başkanın sayesinde, yöneteceğim kulübe yeni bir vizyon, yeni bir bakış açısı getirip; efsane olmak istiyordum. 3 direği gole kapatıp, asırlarca unutulmayacak bir romanın yazarı olmak istiyordum.

Bekliyorum, dostlarım! Patlamaya hazır bir bomba gibi, kozasından çıkmasına saniyeler kalmış bir kelebek gibi; bekliyorum. Bir şans bekliyorum. Hep kaybettiğim, hep yenildiğim şu hayatta; bana güvenecek bir topluluk, beni ortaya çıkaracak bir fırsat arıyorum.

Başkanlara sesleniyorum: gol yememek isteyen var mı?

http://imageshack.us/a/img651/8999/tacticf.png

Kuralları okudum, kabul ediyorum.

Sunum mükemmel. Hazır sunum mu yoksa gerçek mi. Burda acemiyim de pek anlayamadım :)

Başarılar diliyorum ayrıca.

okocha6
20.Kasım.2012, 04:26
Futbol mantalitelerimiz taban tabana zıt. Ben de yerden ve kısa paslı oynanan hücum futbolunu seviyorum. Arsenal ve barcelona favori takımlarım bu nedenle.

Gerçekte bir hoca olsaydım, mesela maçın son yarım saatinde gol veya gollere ihtiyacım varsa çift stoperden birini çıkarım orta saha ya da forvet alırdım. Nasılsa rakip ya hiç forvet bırakmadan ya da tek forvet bırakıp komple kapanıyor.

Bir de Barcanın oynadığı gibi 2 stoper dışında( ki pique de zaman zaman hücumlara katılıyor) hatta yetenekli bir stoperim varsa ve rakip tek forvetle ya da forvet bırakmadan kapanıyorsa 1 stoper dışında herkesle hücum ederdim.(Kalan stoperin de bire bir kalma ve arkaya atılan toplar nedneiyle yobo veya puyol gibi hızlı olması lazım)

lofthei
20.Kasım.2012, 04:37
Kariyeriniz onaylanmıştır. Başarılar.

Teşekkür ederim.

TFF'nin internet sitesine baktığımda, menajer profilimi gördüm. Henüz takım yönetmediğim için hakkımda pek bir şey bilmiyorlardı hâliyle. En beğendiğim sistemi de 4-4-2 olarak girmişler, peh! Aklıma Haim Revivo'nun ''Türk gazetelerindeki doğru olan tek şey tarihtir.'' sözü geldi ve gülümsedim.

http://imageshack.us/a/img707/7595/aydemir1menajerprofili.jpg

Lisansımı kazanmamın ardından, geniş bir araştırma yaptım. Şu anda teknik direktörü olmayan 4 takım bulabildim. 4'ü de İngiltere'dendi. ''İsteyenin bir yüzü, vermeyenin iki yüzü kara'' diyerek, 4 takıma da özgeçmişimi yolladım(sadece 1 sayfaydı).

http://imageshack.us/a/img32/9681/aydemir1basvurulantakim.jpg

Ertesi gün e-maillerime baktığımda, Blackburn, Bournemouth ve Wycombe kulüplerinden aynı yazılar gelmişti. Kısa, resmi yazılardı ve tecrübesiz olduğum düşünülüyordu. Bir kulüpte çalışmadan nasıl tecrübe kazanabilirdim ki?

Beni esas şaşırtan ise AFC Wimbledon'dan henüz bir cevap gelmemesiydi. Milton Keynes'de çalıştığım sürede AFC'nin oyuncu araştırmacısıyla futbol üzerine uzun bir sohbet etme imkânı bulmuştum. Acaba adım görüşülüyor muydu? Acaba profesyonel bir futbol kulübü, menajerlik için bana teklif mi hazırlıyordu?

1 saat sonra e-maillerime baktığımda, yarın sabah 10.00'da kulüp binasında görüşmek için başkan tarafından çağrıldığım maili gördüm. Sevinçten havalara uçuyordum! O gece gözümü kapatıp uyuyamadım. Yoksa hayallerim gerçek mi olacaktı?

Başkanla görüşmemizde, sözleşmenin detayları önüme geldi. Gayet memnundum. Bana para bile vermeselerdi de kabulümdü bu iş be, kabulümdü!

http://imageshack.us/a/img43/4651/aydemir1afcwimbledontek.jpg

Prensipte anlaştık. Tam imzaları atacaktık ki, başkanın ağzından şu sözleri duydum: ''Senden tek beklentimiz var, Aydemir; o da hücum futbolu oynatman.''

http://imageshack.us/a/img854/760/aydemir1afcwimbledonsoz.jpg

Bütün hayallerim bir anda paramparça olmuştu. Ancak ayağıma kadar gelen bu fırsatı da tepmeye hiç niyetli değildim. Başkana bunu kesinlikle kabul edemeyeceğimi, defansif futbolun olmazsa olmazım olduğunu söyledim. Başkan, ofansif futbolda diretti. Ben ondan daha inatçı çıkınca, ilginç bir çözüm geldi; başkan haftalık vereceği maaş tutarını 100 pound artırdı. Sorunun para olduğunu anlayınca başkana yeni bir teklifle geldim: ''Haftalık 750 pounda razıyım, ama defanstan vazgeçemem.'' Başkan, yöneticilerle 15 dakikalık bir görüşme yaptıktan sonra masaya oturdu, bir anda gülümsedi ve ''AFC Wimbledon'a hoşgeldin genç adam!'' diyerek yeni sözleşmeyi önüme koydu. Yarın hayatımın en heyecanlı gününü yaşayacağım. Oyuncularla tanışmak ve efsane olmak için ilk adımı atacak olmak beni sabırsızlandırıyor. Kalbim küt küt atarken, uykuya dalıyorum ve o büyük sabaha uyanıyorum.

okocha6
20.Kasım.2012, 04:47
Teşekkür ederim.

TFF'nin internet sitesine baktığımda, menajer profilimi gördüm. Henüz takım yönetmediğim için hakkımda pek bir şey bilmiyorlardı hâliyle. En beğendiğim sistemi de 4-4-2 olarak girmişler, peh! Aklıma Haim Revivo'nun ''Türk gazetelerindeki doğru olan tek şey tarihtir.'' sözü geldi ve gülümsedim.

http://imageshack.us/a/img707/7595/aydemir1menajerprofili.jpg

Lisansımı kazanmamın ardından, geniş bir araştırma yaptım. Şu anda teknik direktörü olmayan 4 takım bulabildim. 4'ü de İngiltere'dendi. ''İsteyenin bir yüzü, vermeyenin iki yüzü kara'' diyerek, 4 takıma da özgeçmişimi yolladım(sadece 1 sayfaydı).

http://imageshack.us/a/img32/9681/aydemir1basvurulantakim.jpg

Ertesi gün e-maillerime baktığımda, Blackburn, Bournemouth ve Wycombe kulüplerinden aynı yazılar gelmişti. Kısa, resmi yazılardı ve tecrübesiz olduğum düşünülüyordu. Bir kulüpte çalışmadan nasıl tecrübe kazanabilirdim ki?

Beni esas şaşırtan ise AFC Wimbledon'dan henüz bir cevap gelmemesiydi. Milton Keynes'de çalıştığım sürede AFC'nin oyuncu araştırmacısıyla futbol üzerine uzun bir sohbet etme imkânı bulmuştum. Acaba adım görüşülüyor muydu? Acaba profesyonel bir futbol kulübü, menajerlik için bana teklif mi hazırlıyordu?

1 saat sonra e-maillerime baktığımda, yarın sabah 10.00'da kulüp binasında görüşmek için başkan tarafından çağrıldığım maili gördüm. Sevinçten havalara uçuyordum! O gece gözümü kapatıp uyuyamadım. Yoksa hayallerim gerçek mi olacaktı?

Başkanla görüşmemizde, sözleşmenin detayları önüme geldi. Gayet memnundum. Bana para bile vermeselerdi de kabulümdü bu iş be, kabulümdü!

http://imageshack.us/a/img43/4651/aydemir1afcwimbledontek.jpg

Prensipte anlaştık. Tam imzaları atacaktık ki, başkanın ağzından şu sözleri duydum: ''Senden tek beklentimiz var, Aydemir; o da hücum futbolu oynatman.''

http://imageshack.us/a/img854/760/aydemir1afcwimbledonsoz.jpg

Bütün hayallerim bir anda paramparça olmuştu. Ancak ayağıma kadar gelen bu fırsatı da tepmeye hiç niyetli değildim. Başkana bunu kesinlikle kabul edemeyeceğimi, defansif futbolun olmazsa olmazım olduğunu söyledim. Başkan, ofansif futbolda diretti. Ben ondan daha inatçı çıkınca, ilginç bir çözüm geldi; başkan haftalık vereceği maaş tutarını 100 pound artırdı. Sorunun para olduğunu anlayınca başkana yeni bir teklifle geldim: ''Haftalık 750 pounda razıyım, ama defanstan vazgeçemem.'' Başkan, yöneticilerle 15 dakikalık bir görüşme yaptıktan sonra masaya oturdu, bir anda gülümsedi ve ''AFC Wimbledon'a hoşgeldin genç adam!'' diyerek yeni sözleşmeyi önüme koydu. Yarın hayatımın en heyecanlı gününü yaşayacağım. Oyuncularla tanışmak ve efsane olmak için ilk adımı atacak olmak beni sabırsızlandırıyor. Kalbim küt küt atarken, uykuya dalıyorum ve o büyük sabaha uyanıyorum.

Bu saatte kahkaha attım :DDDD

lofthei
20.Kasım.2012, 04:48
Sunum mükemmel. Hazır sunum mu yoksa gerçek mi. Burda acemiyim de pek anlayamadım :)

Başarılar diliyorum ayrıca.

Teşekkür ederim :) Sunumu ben hazırladım ama hikâye gerçek değil.

Futbol mantalitelerimiz taban tabana zıt. Ben de yerden ve kısa paslı oynanan hücum futbolunu seviyorum. Arsenal ve barcelona favori takımlarım bu nedenle.

Gerçekte bir hoca olsaydım, mesela maçın son yarım saatinde gol veya gollere ihtiyacım varsa çift stoperden birini çıkarım orta saha ya da forvet alırdım. Nasılsa rakip ya hiç forvet bırakmadan ya da tek forvet bırakıp komple kapanıyor.

Bir de Barcanın oynadığı gibi 2 stoper dışında( ki pique de zaman zaman hücumlara katılıyor) hatta yetenekli bir stoperim varsa ve rakip tek forvetle ya da forvet bırakmadan kapanıyorsa 1 stoper dışında herkesle hücum ederdim.(Kalan stoperin de bire bir kalma ve arkaya atılan toplar nedneiyle yobo veya puyol gibi hızlı olması lazım)

Görüşünüze son derece saygı duyuyorum tabii ki, hücum futbolu çok rağbet edilen ve göze hoş gelen bir stil. Ama ben hep defansı daha çok sevdim. Kıvrak çalımları değil de, kayarak müdahaleleri ağzım açık izledim; efsanevi gollere değil de, kornerlerdeki taktiksel dizilime hayran kaldım. Nou Camp'taki Barcelona-Inter maçında da bu sevgim tavan yaptı. Bu kariyerde defansif bir oyun oynatmaya çalışacağım. Bakalım hücumu yenebilecek miyim, hep birlikte göreceğiz :)

Bu saatte kahkaha attım :DDDD

Heheheh, emeklerim karşılıksız kalmadıysa bu sevindirici tabii ki :D

okocha6
20.Kasım.2012, 04:54
Teşekkür ederim :) Sunumu ben hazırladım ama hikâye gerçek değil.

Görüşünüze son derece saygı duyuyorum tabii ki, hücum futbolu çok rağbet edilen ve göze hoş gelen bir stil. Ama ben hep defansı daha çok sevdim. Kıvrak çalımları değil de, kayarak müdahaleleri ağzım açık izledim; efsanevi gollere değil de, kornerlerdeki taktiksel dizilime hayran kaldım. Nou Camp'taki Barcelona-Inter maçında da bu sevgim tavan yaptı. Bu kariyerde defansif bir oyun oynatmaya çalışacağım. Bakalım hücumu yenebilecek miyim, hep birlikte göreceğiz :)

Evet benim ilgimi çeken de defansif oynatacak olman oldu zaten. İlginç bir kariyer olacak.

Bu arada mücadeleci futbol oynayan biriyim ben halı sahalarda. Ama yine de mücadelenin de pres yaparak ofansta olması gerektiğine inanıyorum. Yani benim gibi kazmalardan ama çok koşan, pozisyon alamyı bilen ve yorulmayan oyunculardan oluşan bir takım da hücum futbolu oynayabilir :D

guneykanat
20.Kasım.2012, 05:10
dünyada hiç bir ülkede hücum bakanlığı yoktur fakat Savunma bakanlığı vardır.... :) Hücum yaparak sadece 1 maç kazanırız , fakat savunma yaparak şampiyon olunur ;)

Arunas
20.Kasım.2012, 05:46
Mükemmel!

Hayalgücü------Kelimelere hakimiyet-------İfade etme tarzı--------Kurgu

Defansın sağlam! :)

Not: Bu arada FM 2012'de paylaştığın buna benzer bir kariyerin varsa linkini atabilir misin? Okumak isterim, bitmiş kariyerleri okumak daha keyifli oluyor, beklemeyi sevmiyorum da :)

61trabzon61
20.Kasım.2012, 06:43
çok hoş sunumun var gerçekten. defansif oyunu bakalım nasıl yansıtacaksın yapay zekaya. merakla bekliyorum :) takipteyim. başarılar.

borusan1905
20.Kasım.2012, 11:36
Sunum çok iyi gerçekten..

Başarılar dilerimm..Ben de senin gibi savunmayı severim...Takipteyim..

nessus
20.Kasım.2012, 13:20
Vay vay vay! FM'de gerçek manada olmayacağını düşündüğüm bir iş bu. Taş gibi güç-agresiflik-cesaret-top kapma özellikli takımlara bayılırım. Mourinho'nun Inter'i o zaman beni de etkilemişti. Zanetti-Cambiasso-Muntari 3MC oynuyordu. (muntari sık sık değişti tabi)

Lafı gelmişken Mourinho sevmem ama büyük adam hakkaten. İngiltere'de 433, İtalya'da 4312 İspanya'da 4231 oynadı. Hepsiyle başarılı oldu.

Tam teşekküllü defansif bir takım nasıl oluyor sayende göreceğiz. Yolundan dönmek yok :) Başarılar.

Juan Diaz
20.Kasım.2012, 13:23
başarılar kardeşim (: bizde sayende skoru korumamız gerekirken ne yaparız onu öğreniriz :P

LeoN48
20.Kasım.2012, 17:44
Hikaye mükemmel.. Başarılar dilerim savunma ağırlıklı kariyerinde..

lofthei
20.Kasım.2012, 19:47
Evet benim ilgimi çeken de defansif oynatacak olman oldu zaten. İlginç bir kariyer olacak.

Bu arada mücadeleci futbol oynayan biriyim ben halı sahalarda. Ama yine de mücadelenin de pres yaparak ofansta olması gerektiğine inanıyorum. Yani benim gibi kazmalardan ama çok koşan, pozisyon alamyı bilen ve yorulmayan oyunculardan oluşan bir takım da hücum futbolu oynayabilir :D

Defansif futbol oynayacağım için, bulduğumuz nadir atakları değerlendirmem gerekecek ve bu nedenle stoperlerimin de teknik olmasını istiyorum. Stoper oyuncularım en az hücum futbolundakiler kadar oyun kurma becerisine sahip adamlar olacak. Bakalım bu standartlarda o tarz adamları bulabilecek miyiz, hep beraber göreceğiz :)

dünyada hiç bir ülkede hücum bakanlığı yoktur fakat Savunma bakanlığı vardır.... :) Hücum yaparak sadece 1 maç kazanırız , fakat savunma yaparak şampiyon olunur ;)

İşte aradığım bakış açısı buydu! Teşekkür ederim...

Mükemmel!

Hayalgücü------Kelimelere hakimiyet-------İfade etme tarzı--------Kurgu

Defansın sağlam! :)

Not: Bu arada FM 2012'de paylaştığın buna benzer bir kariyerin varsa linkini atabilir misin? Okumak isterim, bitmiş kariyerleri okumak daha keyifli oluyor, beklemeyi sevmiyorum da :)

Çok sağol dostum :) Daha önce bu kadar net bir amaca hizmet eden ya da öykü tarzında paylaştığım bir kariyerim olmamıştı, üzgünüm.

çok hoş sunumun var gerçekten. defansif oyunu bakalım nasıl yansıtacaksın yapay zekaya. merakla bekliyorum :) takipteyim. başarılar.

Teşekkür ederim. Maç motorunun azizlikleri her oyuncu gibi bizi de bulacaktır tabii ki. Amacım bu sayıyı en aza indirmek olacak :)

Sunum çok iyi gerçekten..

Başarılar dilerimm..Ben de senin gibi savunmayı severim...Takipteyim..

Teşekkürker. Savunma candır.

Vay vay vay! FM'de gerçek manada olmayacağını düşündüğüm bir iş bu. Taş gibi güç-agresiflik-cesaret-top kapma özellikli takımlara bayılırım. Mourinho'nun Inter'i o zaman beni de etkilemişti. Zanetti-Cambiasso-Muntari 3MC oynuyordu. (muntari sık sık değişti tabi)

Lafı gelmişken Mourinho sevmem ama büyük adam hakkaten. İngiltere'de 433, İtalya'da 4312 İspanya'da 4231 oynadı. Hepsiyle başarılı oldu.

Tam teşekküllü defansif bir takım nasıl oluyor sayende göreceğiz. Yolundan dönmek yok :) Başarılar.

Ben de daha önce bunu denememiştim. Seviyesi çok yüksek bir takımla oynamadığım için, rakibe karşı kapandığımızda civelek oyuncunun biri kritik bir hata yapabilir ve bütün taktiklerim suya düşebilir; ancak işler tam planladığım gibi gidebilir ve beraberlik-galibiyet karışımı, uzun bir seri yakalayarak nPower League 1'e de yükselebiliriz! İlginç olacak. Senin de dediğin gibi, yolumdan dönmek yok:)

başarılar kardeşim (: bizde sayende skoru korumamız gerekirken ne yaparız onu öğreniriz :P

Teşekkürler. Kendimi çok yetenekli bir taktisyen olarak görmesem de bir şeyler yapmaya çalışacağız :)

Hikaye mükemmel.. Başarılar dilerim savunma ağırlıklı kariyerinde..

Teşekkürler dostum...

Otobüsle kulüp binasına doğru giderken, yaklaşık 1 sene önce kısa bir süre çalıştığım fast food şirketinin önünden geçtik. El sallayıp kendimi göstermeye çalıştım ancak arkadaşlar sabah mahmurluğunun da etkisiyle beni görmediler.

Binaya geldiğimde, önceden emir aldığı belli olan görevliler beni büyük bir güleryüzlülükle karşıladı. İlk durağım başkanımız Erik Samuelson'un odası oldu. Başkanla yaptığımız görüşmede klasik ''Şanlı kulübümüze hoşgeldiniz. Takımımızın asaletine yakışacak hareketlerde bulunacağınızı temenni ediyoruz hede hödö...'' konuşmalarının ardından transfer üzerine sohbet ettik. Başkan sahip olduğumuz transfer ve maaş bütçelerini bana bildirdikten sonra, şu tanıdık sözleri sarf etti: ''Sadece kulüple ve oyuncuyla anlaşmak yetmiyor ki??! Arada oyuncu menajerleri var, brokerlar var, var oğlu var! Her gazetede yazanı alsaydık bu kulüp çoktan batmıştı Erenciğim, ehaha eharaha!!'' Başkanın düz bir adam olduğu kanaatine vardım bu görüşmeden sonra.

http://imageshack.us/a/img835/4463/aydemir1afcbaskanlagoru.jpg

Başkanla görüşmemiz bittiğinde, asistan menajerim Michael Hamilton'u odasında ziyaret ettim, kendisiyle hoş bir sohbet yaptık. Yardımsever bir futbol adamı.

http://imageshack.us/a/img248/4599/aydemir1afcasistanlagor.jpg

Sonra Hamilton'un önerisiyle teknik ekiple bir görüşme yaptık. Bu görüşmeden pek memnun kalmadım açıkçası. Yok şu şu sistemle oynayalım, yok frikikleri şuna kullandıralım, yok şunu oynatalım bunu satalım. Biz ne iş yapıyoruz burada?

Teknik ekiple görüşmem de bittikten sonra, odama geçtim, sandalyeme oturdum. Vay be! Bu güzel, bu imrenilen oda benim olmuştu ha?

Koltuğumda oturup kendimle yeterince gurur duyduktan sonra, artık işe koyulmam gerektiğine kanaat getirdim. Cep telefonumu çıkardım, rehberden ''Nestor''u buldum, ve arama tuşuna bastım. 1 saat sonra Nestor ofisimde olacak. Kendisi benim için son derece değerli biridir, ayrıca menajerlik hayatımda da bana çok yardımcı olacak. Nestor'un hikâyesini önümüzdeki yazılarda öğreneceksiniz.

AlperKSK
20.Kasım.2012, 19:49
Hikaye müthiş olmuşşş hadi bakalım başarılar Kardeşim..

cangulerdc
20.Kasım.2012, 20:20

Kesinlikle katılıyorum. Hücum oyunu büyük ölçüde futbolcuların kişisel yetenekleriyle oluşur. Ama savunma oyunu büyük ölçüde Teknik Direktörün dehasıyla oluşur...
Hücum kolay bir oyundur; savunma zor bir oyundur..

Başarılar.. Burada buna benzer bir kariyer açan biri olarak, böyle hikayesi olan kariyerlerin artmasını diliyorum..

Dennis Bergkamp
20.Kasım.2012, 23:27
Başarılar Ziya Doğan :D

Şaka bir yana inşallah istediklerini gerçekleştirebilirsin her ne kadar topa hükmettiğin oyun stillerini sevsemde defansif oyunlar her zaman ilgimi çekmiştir.Hala Yunanistan'ın Avrupa Şampiyonluğu'na hayranımdır ve hep taktir ederim.

Leonadias
20.Kasım.2012, 23:52
Taktiği çok merak ediyorum acaba paylaşacak mısınız ?

lofthei
21.Kasım.2012, 02:46
Hikaye müthiş olmuşşş hadi bakalım başarılar Kardeşim..

Eyvallah abi, teşekkür ederim.

Kesinlikle katılıyorum. Hücum oyunu büyük ölçüde futbolcuların kişisel yetenekleriyle oluşur. Ama savunma oyunu büyük ölçüde Teknik Direktörün dehasıyla oluşur...
Hücum kolay bir oyundur; savunma zor bir oyundur..

Başarılar.. Burada buna benzer bir kariyer açan biri olarak, böyle hikayesi olan kariyerlerin artmasını diliyorum..

Çok sağolun. Ben de savunmanın her zaman daha asil olduğuna inanan biri olarak bu amaca hizmet etmeye çalışacağım.

Başarılar Ziya Doğan :D

Şaka bir yana inşallah istediklerini gerçekleştirebilirsin her ne kadar topa hükmettiğin oyun stillerini sevsemde defansif oyunlar her zaman ilgimi çekmiştir.Hala Yunanistan'ın Avrupa Şampiyonluğu'na hayranımdır ve hep taktir ederim.

Teşekkürler :) Yunanistan'ın Avrupa şampiyonu olması gerçekten takdir edilecek bir başarıydı.

Taktiği çok merak ediyorum acaba paylaşacak mısınız ?

Evet, paylaşacağım. Ama henüz taktik aşamasına geçemedim. Biraz yoğun olmamdan dolayı yavaş ilerliyorum.

Nestor'u beklerken, fırsat bu fırsat diyerek oyuncularımla görüşme şansım oldu. Şunu söyleyebilirim, takım tam bir İngiliz takımı. Beyaz tenli elemanların arasına serpiştirilmiş birkaç normal adam ve birkaç devşirme zenci; ve istisnasız hepsinin ağzı bira kokuyor. Geceden kalma oldukları apaçık ortada. Takımı biraz disipline etmek gerekecek ancak ilk buluşmada oyunculara çok sert de davranmak istemedim. Kendimi oyunculara sade bir şekilde takdim ediyor ve odama dönüyorum. Görüşme gayet iyi geçti.

http://imageshack.us/a/img811/1557/aydemir1takimlagorusme.jpg

Odamın kapısını açtığımda, masamın önündeki koltuğa oturmuş ve üstünde ''Eren Aydemir-AFC Wimbledon Teknik Sorumlusu'' yazan eşyayı inceleyen Nestor'u görüyorum. Hemen birbirimize sarılıyoruz, ve ben imza sürecinde yaşananları ve kulüpteki ilk günümü ona anlatmaya başlıyorum.

Nestor'la tanışmamız çok eski günlere dayanır. İlköğretimde aynı sıraya oturmamız vesilesiyle tanışıp, arkadaşlığımızı yıllar geçtikçe ilerletmiştik, birer kardeşten farksız olmuştuk.

Ancak Nestor, ailesinden hiçbir zaman sevgi veya kol-kanat germe görmedi. Bu gün geçtikçe onu farklı uğraşlara itti. Önce sanal dünyaya merak salan ve bilgisayar konusunda yaşıtlarından hep üstün olmuş olan Nestor, ilerleyen yıllarda en büyük yeteneğinin dil öğrenmek olduğunu fark etti ve sanal alemi avucunun içi gibi bildiği için, onu dil öğrenmek için kullandı. Gün geçtikçe yabancı dil konusunda kendini geliştirdi ve bir gün artık zirveye ulaştı. Bu onun için bir bakımdan kötü de oldu.

Hayattaki diğer dallarda dil öğrenmek kadar başarılı olmadığını öğrendiğinde, derin bir boşluğa düştü. Bu boşluk, üstün zekâsı ve kültürünün de nedeniyle, illegal işlerde aranan 1 numaralı adam olmasıyla sonuçlandı. Birçok mevzu işledi, birçok yanlış yaptı. Foyası ortaya çıkınca da ilk önce ''Nestor'' takma ismini kullanarak, ülkede adeta bir kaçak gibi yaşamaya çalıştı, yapamayınca da, yaklaşık 1 sene önce yanıma, İngiltere'ye geldi.

Nestor, futbol konusunda çok bilge olmasa da, hayatımda gördüğüm en zeki, en kültürlü ve en vefakâr adamdır. Hayatım boyunca hep en iyi arkadaşım oldu. Ve yolumun AFC Wimbledon'la kesiştiği gün, umarım onun için de yeni bir başlangıç olacak.

''Ne zaman resmi olarak burada çalışacağım oğlum?'' diye sordu. ''Sakin ol Nestor'' dedim, ''sakin ol. Zamanı gelecek.''

Asistan menajer, ya da koç olarak Nestor'a görev vermeyi düşünüyorum. İngilizce'yi o kadar iyi bilir ki, Britanya'nın neresine giderse gitsin, onun İngiliz mi, İskoç mu yoksa İrlandalı mı olduğunu anlayamazsınız. İngilizce'nin yanında ana dili Türkçe, Fransızca, İtalyanca, Rusça ve Münih'te yaşamını sürdürebilecek düzeyde Almanca biliyor. ''Almanca bilmenin Almanya'da sana bir faydası yoktur, Türk olman yeterlidir. Almanca, şaşırtıcı bir şekilde Almanya'nın dışında sana fayda sağlayacak bir dildir.'' der hep. Çok yönlü bir adamdır. Napoleon'un ilk yaptığı savaşın tarihini sorsanız bilir. Dediğim gibi, çok zeki ve fazla kültürlü bir adamdır. Bilgisayar ve internet konusunda da çok başarılıdır. Her işi yordamına göre yapmayı çok iyi bilir. Ve bana en çok yarayacak özelliği de şudur: Britanyalılarla nasıl konuşulacağını, kendilerinden bile daha iyi bilir.

Futbol konusunda ilk danışacağım kişi olmayacak. Ancak saha dışındaki her alanda, bütün kulübün yükünü çekecek bir nebze. Futbol anlayışlarımız her zaman çok farklıydı zaten. Ben hep defans yaptım, o ise saldırdı; hücuma ve yok etmeye uğraştı. Tıpkı yıllardır oynadığımız satranç karşılaşmalarındaki gibi... Onun ataklarına karşı ben hep savundum. AFC'de de rakip bana saldırmadan önce, o bana rakibin nereden saldırabileceğini söyleyecek ve ona göre önlemlerimi alacağım. Adeta, parasıyla bir rakip tutacağım, gerçek rakiplerimi geride bırakabilmek için.

61trabzon61
21.Kasım.2012, 03:59
sabırla eren-nestor 2lisinin şovlarını bekliyoruz :)

Mete07
21.Kasım.2012, 16:35
Bir nefeste okudum bütün hikayeyi Savunma'nın her alanda daha asil oldugunu düşünüyorum bu yüzden imrenerek,merakla ve sabırsızlıkla bekliyorum kariyerin gelecegini . Zeus'dan yardım isteyebilirsin Yunanistan asla yalnız yürümüyordu :)

lofthei
21.Kasım.2012, 19:26
sabırla eren-nestor 2lisinin şovlarını bekliyoruz :)

Bekleyin. Ya tarihin en tırt ikilisi olacağız ya da efsane :D

Bir nefeste okudum bütün hikayeyi Savunma'nın her alanda daha asil oldugunu düşünüyorum bu yüzden imrenerek,merakla ve sabırsızlıkla bekliyorum kariyerin gelecegini . Zeus'dan yardım isteyebilirsin Yunanistan asla yalnız yürümüyordu :)

Teşekkür ederim. ''The Best Greek Manager''da son bulmaz yolum umarım :)

Başkanla sözleşme imzaladıktan sonra, internet üzerinden takımı araştırmış; ve kafamdaki oyun planına göre bir sistem hazırlamıştım. Hazırladığım sistemi 1 sayfalık bir not şeklinde en basit hâlinde bir kağıda dökmüştüm. Buyrun, o kağıdın görüntüsünü sizinle paylaşayım. Olası ekonomik aksilikler dışında bu plana sadık kalmayı umuyorum:

http://imageshack.us/a/img213/9574/21112012485.jpg

Kadromuzda şu anda 2 kaleci, 1 sol bek, 4 stoper(biri 3 ay sakat), 3 sağ bek, 4 orta saha, 1 sol orta saha, 2 sağ orta saha ve 4 tane de forvet(biri 4 ay sakat) var. Planladığım diziliş ve takviye etmeyi düşündüğüm mevkiler kağıtta yazıyor. Satılacak isimler ise şu şekilde, 3. DR yazan yerde, 3 DR oyuncusunun en kötü olanını belirtmek istedim.

Planladığım transferlerden sonra kadroda 3 kaleci, 2 libero(stoper oyuncusu olarak takıma katılacaklar), 2 sol bek, 4 stoper, 2 sağ bek, 2 ön libero, 2 orta saha, 2 sol orta saha, 2 sağ orta saha ve 3 forvet olacak. Bu transferleri yapabilmek için gereken talimatları ise şu şekilde sıraladım:

1. Nestor'a serbest oyuncuları tarattır
2. Satılığa çıkartılan oyunculara talip çıkmazsa Nestor devreye girsin
3. Kiralık oyuncuları araştır
4. Revizyon başlayana kadar Nestor rakip takımların kampında bilgi toplasın
5. Özellikle kondisyon ve fiziksel güç koçları hakkında araştırma yap

Bu planlar doğrultusunda, akşama transfer harekâtına başlıyorum. Nestor şimdiden çalışmalarına başladı.

razerss
21.Kasım.2012, 19:37
Harika bir kariyer olacak gibi. Gerçekten muazzam anlatım muazzam sunum :)

cemre29
21.Kasım.2012, 19:44
Hikaye ve kurgu mukemmel umarim yarida birakmaz ve sonuna kadar ilerlersin basarilar..:)

Kreus
21.Kasım.2012, 19:59
Kurgu, hikaye ve düşüncelerin gerçekten çok güzel. FM 2013'ün efsane kariyerlerinden biri olacak gibi :) Takipçinim, başarılar.

samasti
21.Kasım.2012, 20:37
güzeeel... sunum gerçekten etkileyici olmuş. Ayrıca savunma futbolunu sevmemden dolayı muhakkak takip edeceğim seninle tarışacak çok şeyimiz olacak gibi... Ama biraz daha makineleşmiş oyun ve oyunculardan yanayım. Hem savunma yapacak hem hücum yapacak... Hem rakip yarı alanda gol arayacak hem de savunma bölgesinde takımı müdafaa edecek. Örnek verecek olursak Steven Gerrard... Gerçek bir deha! Takipçinim :)

lofthei
21.Kasım.2012, 21:44
Harika bir kariyer olacak gibi. Gerçekten muazzam anlatım muazzam sunum :)

Çok teşekkür ederim :)

Hikaye ve kurgu mukemmel umarim yarida birakmaz ve sonuna kadar ilerlersin basarilar..:)

Çok teşekkürler :) Hızlı oynanmayan bir oyun hep özlenir ve aynı istekle oynanır. Hızlı da oynayamadığım için uzun süre gideceğiz gibi duruyor :)

Kurgu, hikaye ve düşüncelerin gerçekten çok güzel. FM 2013'ün efsane kariyerlerinden biri olacak gibi :) Takipçinim, başarılar.

Teşekkürler. O kadar iddialı konuşmayalım :)

güzeeel... sunum gerçekten etkileyici olmuş. Ayrıca savunma futbolunu sevmemden dolayı muhakkak takip edeceğim seninle tarışacak çok şeyimiz olacak gibi... Ama biraz daha makineleşmiş oyun ve oyunculardan yanayım. Hem savunma yapacak hem hücum yapacak... Hem rakip yarı alanda gol arayacak hem de savunma bölgesinde takımı müdafaa edecek. Örnek verecek olursak Steven Gerrard... Gerçek bir deha! Takipçinim :)

Görüşlerin için teşekkür ederim. Kendi tezimi savunmaya kalkışacaktım ama öyle bir örnek vermişsin ki, kelimeleri ağzımda bağladı :) Gerrard gibi bir üstad varsa o takımla her sistem oynanabilir bence. Günün birinde onu alırsak sistemimizi değiştiririz :D

Başkanın isteği üzerine, ilk defa kameralar karşısına çıktım. Pek heyecanlandığım söylenemez. Televizyonlarda gördüğümüz o şaaşalı basın açıklamalarından değildi. 3-5 tane çulsuz adam isteksiz isteksiz soru sordular :D Toplantıdan sonra basın mensuplarına kulüple ilgili çalışmam gerektiğini söyleyerek izin istedim. 1 saat sonra da gazetenin internet sitesine baktığımda açıklamalarımın yer aldığını gördüm. ''Defansif oyun oynatmaya hazırlanıyorum'' başlığı altında sunmuşlardı haberi. Hoşuma gitti.

http://imageshack.us/a/img542/4972/aydemir1tanismatoplanti.jpg

Bu arada, Nestor'la harıl harıl çalışmaya devam ediyoruz. Gece yarısı revizyonun ilk adımları atılacak. Çok hoş olaylar oluyor, AFC gelişiyor.

samasti
21.Kasım.2012, 21:48
Çok teşekkür ederim :)

Çok teşekkürler :) Hızlı oynanmayan bir oyun hep özlenir ve aynı istekle oynanır. Hızlı da oynayamadığım için uzun süre gideceğiz gibi duruyor :)

Teşekkürler. O kadar iddialı konuşmayalım :)

Görüşlerin için teşekkür ederim. Kendi tezimi savunmaya kalkışacaktım ama öyle bir örnek vermişsin ki, kelimeleri ağzımda bağladı :) Gerrard gibi bir üstad varsa o takımla her sistem oynanabilir bence. Günün birinde onu alırsak sistemimizi değiştiririz :D

Başkanın isteği üzerine, ilk defa kameralar karşısına çıktım. Pek heyecanlandığım söylenemez. Televizyonlarda gördüğümüz o şaaşalı basın açıklamalarından değildi. 3-5 tane çulsuz adam isteksiz isteksiz soru sordular :D Toplantıdan sonra basın mensuplarına kulüple ilgili çalışmam gerektiğini söyleyerek izin istedim. 1 saat sonra da gazetenin internet sitesine baktığımda açıklamalarımın yer aldığını gördüm. ''Defansif oyun oynatmaya hazırlanıyorum'' başlığı altında sunmuşlardı haberi. Hoşuma gitti.

http://imageshack.us/a/img542/4972/aydemir1tanismatoplanti.jpg

Bu arada, Nestor'la harıl harıl çalışmaya devam ediyoruz. Gece yarısı revizyonun ilk adımları atılacak. Çok hoş olaylar oluyor, AFC gelişiyor.

:) Taktiğini merakla bekliyorum..

hakankor
21.Kasım.2012, 22:12
Kariyer harika gidiyor sunumun harika , beklemekten sıkılıyorum :(

24kobebryant
21.Kasım.2012, 22:30
Başarılar dostum.Kariyer gayet güzel.

cilqin
21.Kasım.2012, 23:13
Bir hikaye bir olay ancak böyle özetlenirdi galiba, okuyucuları sıkmadan yormadan böyle güzel ifade edilirdi.

Bu hikayeyi okurken ne olduğunu bilmek ister misin? Bilmiyorum ama; ben yine de anlatmak istiyorum, okuduğum ilk cümlen den sonra kapatıp hemen oyuna girmek istedim, içimde ki ''menejer'' olma hayalini uyandırdı bende ; Her ne kadar hayal olsa da ''Umudumuzu'' yaşa dan ayakta tutan hayaller değil midir ? Merak da ediyordum tabi devamının ne olduğunu sonra devamını okumaya karar verdim ve okudum. Bir kaç arkadaşın dediği gibi beklemek istemiyorum artık :) hatta daha da ileri gidiyorum lütfen, gerçek den lütfen bir an önce yeni paylaşımını yapar mısın? :)

Orada neler olduğunu, takımın senin için neler düşündüğünü, personellerin seni nasıl karşıladığını ve senin orayı nasıl bulduğunu Merak ediyorum... Sana bir yabancı gibi mi bakıyorlar orada ? ama sen kendini yabancı hissetme orada en yakın dostun Nestor'un yanında olduğu gibi 'biz Çılgın Türklerde yanındayız :)

Mete07
22.Kasım.2012, 00:00
Bir hikaye bir olay ancak böyle özetlenirdi galiba, okuyucuları sıkmadan yormadan böyle güzel ifade edilirdi.

Bu hikayeyi okurken ne olduğunu bilmek ister misin? Bilmiyorum ama; ben yine de anlatmak istiyorum, okuduğum ilk cümlen den sonra kapatıp hemen oyuna girmek istedim, içimde ki ''menejer'' olma hayalini uyandırdı bende ; Her ne kadar hayal olsa da ''Umudumuzu'' yaşa dan ayakta tutan hayaller değil midir ? Merak da ediyordum tabi devamının ne olduğunu sonra devamını okumaya karar verdim ve okudum. Bir kaç arkadaşın dediği gibi beklemek istemiyorum artık :) hatta daha da ileri gidiyorum lütfen, gerçek den lütfen bir an önce yeni paylaşımını yapar mısın? :)

Orada neler olduğunu, takımın senin için neler düşündüğünü, personellerin seni nasıl karşıladığını ve senin orayı nasıl bulduğunu Merak ediyorum... Sana bir yabancı gibi mi bakıyorlar orada ? ama sen kendini yabancı hissetme orada en yakın dostun Nestor'un yanında olduğu gibi 'biz Çılgın Türklerde yanındayız :)

Şu kariyeri okumaya basladıgım an bende senin gibi yeni oyunumu açtım aslında birazda ön ayak oldu defansif futbolu cok sevmeme ragmen FM'de hiç bir zaman defansif bir sekilde cok da elde tutulur bir başarı elde edemedim bana yeniden deneticek kişi oldu bu mükemmel adam dediklerinin altına bende imzamı atabilirim sabırsızlıkla bekliyorum kariyerin devamını hatta söyle söyliyim inan ki bugun sabah okudum ilk kez az önce geldim eve bilgisayarı actım ve ilk işim yeni paylasımını okumak oldu dısardayken acaba paylasmısmıdır diye düsünmedimde degil :)

Kaan Souza
22.Kasım.2012, 00:01
Başarılar dilerim güzel yerlere gelecektir takım :)

lofthei
22.Kasım.2012, 01:01
:) Taktiğini merakla bekliyorum..

Bu gece taktiği paylaşmış olurum yüksek ihtimalle.

Kariyer harika gidiyor sunumun harika , beklemekten sıkılıyorum :(

Teşekkür ederim. Daha hızlı olmaya çalışacağım :)

Başarılar dostum.Kariyer gayet güzel.

Eyvallah hafız.

Çok teşekkür ederim güzel düşüncelerin için :) Burada yabancılık çektiğimi söyleyemem. 1 yıldır İngiltere'de yaşıyorum(oyunda). Ancak personeller falan bir garip karşıladılar tabii. Eminim ismim açıklanınca kulüslerde ''Who's this barbarian young Turkish guy?'' konuşmaları geçmiştir. Ama artık kontrol bende. Asarım da, keserim de :icon_biggrin:

Şu kariyeri okumaya basladıgım an bende senin gibi yeni oyunumu açtım aslında birazda ön ayak oldu defansif futbolu cok sevmeme ragmen FM'de hiç bir zaman defansif bir sekilde cok da elde tutulur bir başarı elde edemedim bana yeniden deneticek kişi oldu bu mükemmel adam dediklerinin altına bende imzamı atabilirim sabırsızlıkla bekliyorum kariyerin devamını hatta söyle söyliyim inan ki bugun sabah okudum ilk kez az önce geldim eve bilgisayarı actım ve ilk işim yeni paylasımını okumak oldu dısardayken acaba paylasmısmıdır diye düsünmedimde degil :)

Yahu çok teşekkür ederim, onurlandırıyorsunuz beni :)

Başarılar dilerim güzel yerlere gelecektir takım :)

Teşekkürler dostum :)

Oyunu açıyorum şimdi. Hazırlık maçlarını kendim oynayacağım için sezona başlayamam ama transferleri ve taktikleri aktarabilirim sanırım. Bu gece biraz geç uyuyalım :)

lofthei
22.Kasım.2012, 02:22
Basın toplantısından çıktık, ve başladık işe koyulmaya. Takımın tüm kontrolü bende olduğu için, istediğim gibi at koşturabiliyordum. İlk olarak can dostum, değerli adam Nestor'u ''AFC Wimbledon sportif direktörlüğü'' görevine getirerek işe başladık. Sonrası çorap söküğü gibi geldi zaten. Nestor'la el ele vererek çok kısa bir süre içerisinde çok değerli futbol adamları getirdik takımımıza. Akşam antremanındaki performanslarını da yıldız şeklinde belirttim. Çok güzel bir antreman sistemimiz olacağını düşünüyorum.

http://imageshack.us/a/img849/2774/aydemir1personeltransfe.jpg

http://imageshack.us/a/img443/33/aydemir1antrenman.jpg

FA'in sitesinden merak edip Nestor'un profiline baktım. Artık kimlerle irtibata geçip işi hâllettiyse, profiline ofansif bir futbolu tercih ettiğini yazdırmayı başarmış :)

http://imageshack.us/a/img687/1324/aydemir1nestorprofil.jpg

Nestor geldi, hocalar geldi. Geriye ne kaldı? Onları yönlendirmek!

Akşam antremanından sonra, bütün hocaları taktik odasında toplayıp, başladım stilimi, sezon boyunca oynayacağımız futbolu anlatmaya. İnanıyorum ve biliyorum ki, gözlerimdeki ışığı gördüler. Ben ''defans'' derken gözleri parlıyordu, ben ''mücadele'' dedikçe kalp atışları hızlanıyordu. İnanıyorum ki, değerli yardımcılarımın da sayesinde bu sistem takımımıza oturacak.

İşte, o toplantıdan satır başları:

1. TAKIM TAKTİKLERİ

http://imageshack.us/a/img820/8370/aydemir1takimtaktikleri.jpg

Stil: Katı
Yaratıcılık özgürlüğü: Daha disipline(Liberoya koyduğum oyuncu kalkar rövaşatayla ara pas atmaya kalkarsa deliririm.)
Kapanma şekli: Daha çok pres
Markaj: Adam adama(Bu tamamen FM'nin oynanış tarzıyla, yani maç motoruyla ilgili olarak ayarladığım bir seçenek.)
Pozisyon Değiştirme: Pozisyonuna bağlı kal
Tempo: Düşük
Kontra atak: Her türlü!
Oyun kurucu: MC
Hedef adam: ST

2. SIKI MARKAJ

http://imageshack.us/a/img846/5418/aydemir1sikimarkaj.jpg

SW, DR, DC, DL ve DMC: Açık(DR'yi açmayı unutmuşum. Düzeltilmiş kabul edin)
Diğerleri: Kapalı

3. TOP KAPMA

http://imageshack.us/a/img41/7554/aydemir1topkapma.jpg

SW, DR, DC, DL ve DMC: Her türlü
Diğerleri: Kararında

4. TOP SÜRME

http://imageshack.us/a/img28/7117/aydemir1topsurme.jpg

ML ve MR: Yardır
DL, DR, MC ve ST: Kararında
GK, SW, DC ve DMC: Aman diyeyim!

5. TOPU TUTMA

http://imageshack.us/a/img832/9876/aydemir1topututma.jpg

DMC ve ST: Topu tut
Diğerleri: Tutma

6. UZAKTAN ŞUTLAR

http://imageshack.us/a/img809/9623/aydemir1uzaktansutlar.jpg

Herkes: ŞUT ÇEKENİ ASARIM!(Bu da tamamen FM'nin maç motoruyla ilgili bir olay benim düşünceme göre. Uzaktan şutlarla rezil edilmeyen ataklar çok nadir bulunuyor eğer bu önlemi almazsanız. Fenerbahçe'yle bir kariyer açayım dedim, açmaz olaydım. Meireles, Baroni, M.Topal, M.Topuz dağlara bombalayıp duruyorlar, organize atak sıfır)

7. YARATICILIK ÖZGÜRLÜĞÜ

http://imageshack.us/a/img255/1481/aydemir1yaraticilikozgu.jpg

GK, SW ve DC: Kısa pas candır
DL ve DR: Üsulüne uydur, çok cıvıtma
DMC ve ST: Kararında
ML, MC ve MR: Koçumsunuz!

Taktiklerimi bu şekilde ayarladım. Yarınki idmandan sonra, hazırlık maçlarının da etkisiyle taktiğimizin işleyip işlemeyeceğini göreceğiz, çok meraklıyım doğrusu. En az bunlar kadar önemli olan duran top ayarlarını ise transferler bittikten sonra yapacağım.

Ben ve dostum Nestor, önerilerinizi dikkate almaya hazırız, baylar!

Kaan Souza
22.Kasım.2012, 04:18
Taktiğin tam da düşündüğüm gibi olmuş.Şu alan markajı yerine adam markajı olayı da maç motoruna göre yapılması gereken bir şey ama şuana kadar oynamadım pek.Mevkiye sadık kal seçeneğini ben de aktif etmiştim ama pek etki etmiyor maç motorunda.

Adam markajı ile ilgili görüşlerini bekliyorum.

Mete07
22.Kasım.2012, 10:22
Taktik dizilisi tam bekledigim gibi duran toplarin onemi cok buyuk , antrenmanlarda ustunde duruldigunda baya ise yariyor , adam markajinida merakla bekliyorum

lofthei
22.Kasım.2012, 11:45
Taktiğin tam da düşündüğüm gibi olmuş.Şu alan markajı yerine adam markajı olayı da maç motoruna göre yapılması gereken bir şey ama şuana kadar oynamadım pek.Mevkiye sadık kal seçeneğini ben de aktif etmiştim ama pek etki etmiyor maç motorunda.

Adam markajı ile ilgili görüşlerini bekliyorum.

Taktik dizilisi tam bekledigim gibi duran toplarin onemi cok buyuk , antrenmanlarda ustunde duruldigunda baya ise yariyor , adam markajinida merakla bekliyorum

Dediğim gibi, bu oyunun maç motoruyla ilgili bir özellik. Alan markajı seçeneğinin seçilmesiyle oyuncuların rakibe çok uzak durduklarını ve atakları yeterince engelleyemediğini fark ettim. Bu nedenle adam adama markaj yaptıracağım. Böyle bir olay olduğunu bilmeseydim bazı oyunculara alan yaptıracaktım, kısmet değilmiş.

samasti
22.Kasım.2012, 14:01
taktik nele olarak beklenildiği gibiymiş. Ben orta sahayı daha kalabalık tutmayı düşünürsün diye tahmin etmiştim bir zamanların Roma taktiği 4-6-0 gibi :) ama yanıldım başarılar

entolik
22.Kasım.2012, 14:05
Taktikler iyi. Başarılar hocam

lofthei
22.Kasım.2012, 16:02
taktik nele olarak beklenildiği gibiymiş. Ben orta sahayı daha kalabalık tutmayı düşünürsün diye tahmin etmiştim bir zamanların Roma taktiği 4-6-0 gibi :) ama yanıldım başarılar

Teşekkürler. Roma'dan nefret ederim :D

Taktikler iyi. Başarılar hocam

Teşekkür ederim.

Nestor'la gece gündüz uyumadık, karın ağrısı şeklinde geçen transfer dönemini olumlu bir şekilde tamamlamayı başardık. Şu an istediğim tek şey var: UYUMAK! Gece 03.00'da Brighton'daydım, 05.00'da Londra'da! Uykusuzluktan öleceğim.

İşte, takımımıza katmayı başardığımız 9 oyuncu:

1. DAN HART

http://imageshack.us/a/img694/8563/aydemir1danhart.jpg

Genç oyuncu, yedek DMC/MC olarak transfer edildi. Transferinde ''genç oyuncu'' kapsamında sözleşme imzalaması ve haftalık sadece 55 pound istemesi etkili oldu. Umut vadeden bir profili var. Takıma katkı sağlayabileceğini düşünüyorum. DMC'de defensive midfielder/support, MC'de deep lying playmaker/support olarak oynayacak.

2. DANNY JACKSON

http://imageshack.us/a/img843/9417/aydemir1dannyjackson.jpg

Tecrübeli oyuncu, SW mevkisine transfer edildi ancak elimiz sıkışırsa stoperde de kullanacağız. Hamle becerisi, havasal hakimiyeti ve engin tecrübesiyle takıma faydalı olacaktır. Kendisi defans oyuncularından en baba olanın giydiği ''2'' numarayı hak etti. SW'de sweeper/defend, DC'de central defender/stopper olarak oynayacak. Oyuncu haftada 600 pound alacak.

3. JASON BANTON

http://imageshack.us/a/img542/4639/aydemir1jasonbanton.jpg

MR mevkisine aradığımız oyuncuyu serbest transferde bulduk. Arsenal altyapısından yetişmiş, ayrıca Tottenham ve Liverpool gibi köklü kulüplerde de oynamış olan Banton, haftalık 800 pound alarak takımımıza elinden geldiğince yardımcı olacak. Genç yaşı büyük bir avantaj. Winger/support olarak oynatmayı düşünüyorum.

4. MICHAEL DOUGTHY

http://imageshack.us/a/img59/1374/aydemir1michaeldougthy.jpg

QPR'dan hiçbir ücret vermeyerek kiraladığımız 19 yaşındaki Dougthy, takımımızın ML mevkisinde ilk tercihim olacak. Hız ve yaratıcılığıyla ön plana çıkan Michael'in defansif olarak takıma hiçbir şey veremeyecek olması büyük bir sorun. Kanat transferlerini yaparken çift yönlü oyuncuları ilk sırada tutuyordum ancak bu standarttaki bir takımda bunu yapmanın çok zor olduğunu anladım. Elinizde zaten 1 ya da 2 tane seçenek var ve alternatif diye bir şey yok. Yine de Dougthy ve Banton transferlerinden memnunum. Bu arkadaş da winger/support olarak oynayacak.

5. NEIL ETHERIDGE

http://imageshack.us/a/img42/3417/aydemir1neiletheridge.jpg

Kaleyi sağlam ellere bıraktığımızı söyleyebilirim. Fulham'dan hiçbir bedel ödemeden sezon sonuna kadar kiraladığımız Neil Etheridge, 22 yaşında olmasına rağmen ülkesi Filipinler ile tam 35 maça çıkma başarısını göstermiş! Gözüm kapalı yaptım bu transferi, son derece de güveniyorum.

6. NICHOLAS BIGNALL

http://imageshack.us/a/img28/9882/aydemir1nicholasbignall.jpg

Reading'den sezon sonuna kadar bedelsiz olarak kiraladığımız Bignall, hız ve güç gibi yırtıcı özellikleriyle ön plana çıkıyor. Bitiricilik ve golü koklama gibi özelliklerini geliştirebilirse çok canlar yakacak. Genç oyuncuyu poacher/attack rolünde oynatmayı planlıyorum.

7. SCOTT GRIFFITHS

http://imageshack.us/a/img585/7632/aydemir1scottgriffiths.jpg

Griffiths de Peterborough'dan, yine ücretsiz olarak sezon sonuna kadar kiraladığımız DL oyuncusu. Kendisine beklerin numarası olan ''3''ü verdim, umarım yüzümü kara çıkartmaz. Full back/support rolünde oynayacak.

8. STEVEN GREGORY

http://imageshack.us/a/img687/7097/aydemir1stevengregory.jpg

Bir Nestor başarısı! Transferin son günlerine girilirken, ön libero açığımızı bir türlü kapatamamıştık ve maaş bütçesi konusunda diplerdeydik. Artık gözümü karartmış ve sezona ön liberoda genç Dan Hart'la başlamaya karar vermiştim. Ancak o sırada aklıma güvenebileceğim kadim dostum Nestor geldi. Nestor'la konuştum, bu mevkinin olmazsa olmazım olduğunu ve kesinlikle Gregory'i takımımıza katmamız gerektiğini bildirdim. O da ayarlayacağını, rahat olmamı söyledi. Ve birkaç gün sonra Steven Gregory 5 aylığına kiralık olarak takımımızdaydı! ''Haftalık 1.6k pound maaşı nasıl verebildin dostum?'' diye sorunca ''Üzümünü ye bağını sorma.'' dedi. Alem adam bu Nestor. Oyuncu DMC pozisyonunda, defensive midfielder/support rolünde oynayacak.

9. SUAT USTA

http://imageshack.us/a/img19/3420/aydemir1suatusta.jpg

Stopere mutlaka bir takviye lazımdı ve bu takviye için eldeki en iyi aday Rui Marques'ti. Marques başka bir takıma gidince, Rui'ye en iyi alternatif olan Suat'a yöneldik. Çok para istedi ancak vermeye mecburduk. Verdik de. Böylece transfer tatlıya bağlandı. PSV altyapısından yetişen, Galatasaray başta olmak üzere birçok Türk takımında da top koşturmuş olan Suat Usta'yı 2 yıllığına renklerimize bağladık. Çok atletik bir defans oyuncusu, fiziksel özellikleri muazzam. DC mevkisinde, ball playing defender/stopper olarak görev vereceğim kendisine. Şimdilik biraz dil sıkıntısı çekiyor ancak 1-2 aya kalmadan Nestor ona aksanları bile öğretmiş olur.

Genel olarak transfer dönemimizi şöyle özetleyebiliriz:

http://imageshack.us/a/img833/9184/aydemir1sbtd.jpg

Kulübe gelmeden önce yaptığım planla, aldığım oyuncuların sayısının ve mevkilerinin bire bir uyuşması benim açımdan çok güzel oldu. Ancak oyuncu satma konusunda beklenen rakama ulaşamadık. Artık o işi tamamen Nestor'a bıraktım. Oyunculara çatır çutur talip bulmaya başladı. Transfer dönemi kapanmadan takımı fazlalıklardan kurtarmış olacağız herhalde onun sayesinde.

Artık gözlerim kapanmaya başladı baylar! Bir sonraki yazıda sezon başı hazırlıklarını bırakıp, aksiyona geçelim artık!

Mete07
22.Kasım.2012, 16:49
Transferler yerinde gibi duruyor kaleciye bayıldım kaleci gibi kaleci :D

lofthei
22.Kasım.2012, 17:31
Transferler yerinde gibi duruyor kaleciye bayıldım kaleci gibi kaleci :D

Aynen öyle :)

Transfer bitince, ''Oyuncular takıma katıldığına göre, artık duran topları ayarlamaya başlayabilirim.'' diye düşündüm. Duran toplar bizim için çok önemli olacak. Çünkü tahminime göre birçok maçta gereken gol pozisyonlarını bulamayacağız. İşte burada devreye bu hamleler girecek. Korner, frikik ve penaltı gibi atışlarla gol sayımızı artırmamız gerekiyor.

İşe kornerlerden başladım. Önce kornerleri kullanacak oyuncuları seçtim. Sağ taraftan sağ ayaklı, sol taraftan sol ayaklı oyunculara kullandırmaya çalıştım kornerleri. Ancak sol ayaklı duran top kullanabilen oyuncu sayımız yeterli olmadığı için bazı sağ ayaklı futbolcuları kullanmak zorunda kaldık orada da.

http://imageshack.us/a/img5/9073/aydemir1kornerler.jpg

Bizim kullandığımız kornerlerde, şu şekilde bir varyasyon belirledim:

#İki taraftan kullanılan kornerler de ön direğe atılacak.
#DCR pozisyonundaki oyuncu(Suat Usta) ön direğe koşu yapacak.
#SW pozisyonundaki oyuncu(Danny Jackson) arka direğe koşu yapacak.
#DCL, DL ve DMC pozisyonundaki oyuncular ne olursa olsun geride kalacaklar. Bu hamleyle olası karşı kontra atakları önlemek istedim.
#DR pozisyonundaki oyuncu gerekirse geride kalacak.
#MC pozisyonundaki oyuncu ceza sahasının çevresinde bekleyecek. Bu hamleyle dönen topları teknik bir oyuncuya kullandırtmak istedim.
#MR, ML ve ST oyuncuları ceza sahasında duracak.

http://imageshack.us/a/img607/4849/aydemir1ofansifkornerle.jpg

Rakibin kullandığı kornerlerdeki talimatlarım ise şu yönde oldu:

#SW ve DC oyuncuları uzun rakipleri savunacak.
#DL ve DR oyuncuları ön ve arka direği tutacak.
#DMC ve MC oyuncuları defansa yardımcı olacak.
#MR, ML ve ST oyuncuları ileride bekleyecek. Böylece ML ve MR tarafından hızlıca ileriye taşınılan topta ST bitirici vuruşu yapacak ve kontra atak zihniyetinin altın kuralı uygulanacak.

http://imageshack.us/a/img7/9339/aydemir1defansifkornerl.jpg

Kornerleri bitirdikten sonra, sıra geldi frikiklere. Frikiklerde kornerlerin aksine, sol taraftan sağ, sağ taraftan sol ayaklı oyunculara atışları kullandırdık. Yine sol ayaklı oyuncu sıkıntısı çekildi ve sistemin biraz dışına çıkılmak zorunda kalındı. Frikiklerdeki tek isteğim ters ayağıyla frikiği kullanan oyuncunun yakın direğe plase vuruş bırakmasıydı(Ölü yaprak vuruşu tarzında. Umarım kafanızda canlanmıştır).

http://imageshack.us/a/img195/6963/aydemir1frikikler.jpg

Bizim kullandığımız frikiklerde oyuncuların dizilimini şu şekilde ayarladım:

#SW ve DC oyuncuları ne olursa olsun geride kalacak.
#DR ve DL oyuncuları ihtiyaç durumunda geride kalacak.
#DMC ve MC için özel bir talimat yok.
#MR, ML ve ST ceza sahasında gol arayacak.

http://imageshack.us/a/img22/3647/aydemir1ofansiffrikikle.jpg

Rakibin kullandığı frikiklerde ise şu talimatları verdim:

#SW, DR, DC ve DR oyuncuları adam markajında kullanılacak.
#DMC oyuncusu defansa yardım edecek.
#MC ve ST pozisyonundaki oyuncular barajı oluşturacak.
#MR ve ML ileride kalacak(yine bir kontraatak planı).

http://imageshack.us/a/img571/1582/aydemir1defansiffrikikl.jpg

Taçlarda işim çok komplike olmadı.

http://imageshack.us/a/img441/7673/aydemir1tacatislari.jpg

Taç atışları kullanılırken, fantezi kurularak topun rakibe verilmesinden hiç hazzetmem. Olabildiğince basit kullandırırım taçları. Yine öyle talimat verdim. Soldan kullanılan taçlarda DL tacı kullanırken DMC, ML ve MC oyuncuya yaklaşarak top isteyecek; sağdan kullanılan taçlarda da DR tacı kullanırken DMC, MR ve MC oyuncuya yaklaşarak kendini gösterecek ve en basit şekilde top oyuna sokulmuş olacak.

http://imageshack.us/a/img441/7673/aydemir1tacatislari.jpg

http://imageshack.us/a/img401/6833/aydemir1tacatislarisol.jpg

http://imageshack.us/a/img703/1830/aydemir1tacatislarisag.jpg

Akşam antremanını sadece penaltıya ayırarak oyuncularımın yeteneklerini gördüm. Penaltı, kaçmaması gereken bir duran toptur. Bu nedenle oyuncularımı penaltı sırasına sokarken çok titiz davrandım. Forvetimiz Jack Midson sahadaysa penaltıları o kullanacak, en iyi isabet tutturan oyuncum oydu.

http://imageshack.us/a/img708/703/aydemir1penaltilar.jpg

24kobebryant
22.Kasım.2012, 17:33
Suat Usta umarım saç baş yoldurmaz.Bir üst lige çıkacağına inanıyorm ama ingiltere bu belli olmaz.Başarılar.

guneykanat
22.Kasım.2012, 17:46
Forvete bir tane takviye yap :) Bu adamla bu iş yürümez gibime geliyor :)

lofthei
22.Kasım.2012, 17:51
Suat Usta umarım saç baş yoldurmaz.Bir üst lige çıkacağına inanıyorm ama ingiltere bu belli olmaz.Başarılar.

Umarım öyle bir şey olmaz dediğin gibi :) Hamle ve özellikle mental olarak çok üst düzey değil tabii ki ama lige göre fazla atletik. Onu almamın en önemli sebebi de buydu zaten. Lig başlamadan 1 gün önce bütün takımların kadrolarına bakıp kendi kadrom hakkında net bir yorum yapma fırsatı bulacağım, o zaman daha net bir bakış açısı belirtebilirim kendisiyle ilgili.

Forvete bir tane takviye yap :) Bu adamla bu iş yürümez gibime geliyor :)

Bu adam dediğiniz zenci olansa, ilk 11 forvetimiz o değil hocam :) Lig başlamadan önce kadrodaki belli başlı elemanların profillerini koyacağım, oradan bakarsınız.

Her şey hazırdı, ve sonunda oyuncularımı görme fırsatım olacaktı! 4 tane deplasman hazırlık maçı ayarlayarak kulübe az da olsa bir gelir sağladı Nestor. Ve maçlar başladı, yeni yüzüyle AFC Wimbledon görücüye çıktı.

http://imageshack.us/a/img534/5742/friendlylogo.png

http://imageshack.us/a/img843/7747/aydemir1hazirlik1.jpg

Huuhh, ne ilk maçtı be! Kafamdaki planı sahaya yansıtan bir simülasyon olsa, ancak bu kadar etkili olabilirdi! Santrforumuz Jack Midson, 3 tane bebek gibi santrfor golü atarak beni ilerisi için umutlandırdı. Maç motorunun azizliğinden kaynaklanan bir kendi kalemize gol yesek de, her şey çok iyiydi. İstatistikler de bunu gösteriyor zaten. Rakibe ne net gol şansı, ne de ortalama şans verdik; 5 şutlarının 4'ü uzaktandı, biri de oyuncularımızın bloğuna takıldı!

http://imageshack.us/a/img29/7554/aydemir1hazirlik2.jpg

İkinci maçımız da tam istediğim gibi geçti. Kafamdaki plan uygulanırsa, ligde kazanacağımız maçların çoğunun bu şekilde kazanılacağını tahmin ediyorum: çok iyi defansla rakibi kilitlemek ve etkili bir kontrada golü bulmak. Rakibe yine hiçbir şans vermedik, 6 şutlarının 6'sı da uzaktandı. Topla oynamada da rakibimizden üstün olarak ekstra bir iş yaptık.

http://imageshack.us/a/img145/7111/aydemir1hazirlik3.jpg

Defansif taktiğimizin 3. maçta da tıkır tıkır çalıştığını gördük. Rakibe yine hiç pozisyon şansı vermedik; ve attıkları 10 şuttan 8'inin uzaktan atılmış olduğunu, 2'sinin de bloğa takıldığını görüyoruz. Yediğimiz tek gol de 30 metredendi. Yedek kalecim üzerine gelen topu içeri çeldi. Etheridge'nin böyle bir hatayı yapma ihtimali %1. Gollerimizin çok ekstra oyunculardan gelmesi de sevindiriciydi.

http://imageshack.us/a/img32/351/aydemir1hazirlik4.jpg

En ciddi hazırlık maçımızda zorlandığımızı söylemem lazım. Rakibe 1 net gol şansı, 3 de ortalama şans vermemiz hoş değildi. Ancak bu durumlarda da Etheridge kalesinde başarılıydı, 4 tehlikeli pozisyondan sadece biri gol oldu onu da insan olan yerdi :) Bu maçtan önce hazırlamış olduğum duran top taktikleri sayesinde golü bulmamız çok gurur vericiydi. Rakibin kullandığı kornerde bir anda kontra atağa çıktık ve Midson çizgiye inerek topu içeriye çevirdi, yeni transfer Banton boş kaleye topu göndermekte zorlanmadı. 1-1'i iyi bir sonuç olarak değerlendiriyorum ancak kalemizde gördüğümüz ortalama pozisyon miktarını en kötü 3'te tutmalıyız. Girdiğimiz tek pozisyonun gol olması ise sevindirici bir hadiseydi.

Hazırlık kampının ardından, oynanan futboldan ümitli olan taraftarımız yüzümüzü güldürdü. 5340 kişilik stadın 2600 koltuğunu kombine olarak satmamız çok güzeldi ve taraftar desteğinin arkamızda olacağını gösterdi.

http://imageshack.us/a/img13/7656/aydemir1kombinesatislar.jpg

Oyuncular, antreman programı, taktikler; her şey yeni sezon için hazır! Biz de hazırız!

Sezonu İngiltere Lig Kupası'nda Ipswich deplasmanına giderek açacağız. Muhtemelen sezonun en zor maçı olacak. Maça yedek kadroyla çıkıp, elenmeyi isteyeceğim. Bir an önce bu ayak bağı turnuvadan kendimizi kurtarıp ligimize ve FA Cup'a odaklanmamız gerekiyor.

Mete07
22.Kasım.2012, 18:00
Takım istenileni yapıyor gibi gözüküyor , tek sıkıntı en önemli hazırlık macı olarak nitelendirdigin son Crawley macında sadece 3 sut cekebilmiş olman eger takım dişli ekiplere karsı pozisyona girmekte zorlanırsa herhangi bir oyuncu hatası ile yenilecek goller geri çevrilemeyecek maçlara dönüşebilir

lofthei
22.Kasım.2012, 18:05
Takım istenileni yapıyor gibi gözüküyor , tek sıkıntı en önemli hazırlık macı olarak nitelendirdigin son Crawley macında sadece 3 sut cekebilmiş olman eger takım dişli ekiplere karsı pozisyona girmekte zorlanırsa herhangi bir oyuncu hatası ile yenilecek goller geri çevrilemeyecek maçlara dönüşebilir

Ben bunu o kadar önemli olarak görmüyorum. Crawley maçındaki sıkıntı bence kalemizde çok pozisyon görmemizdi. Zaten 1 gol bulduk ama gol yememeliydik. Yani bakış açıma göre ''gol atmak'' ekstra bir şey. Gol yemediğinde hiçbir şey yapamasan bile 1 puan kazanıyorsun zaten. Biz sonuna kadar gol yememeye çalışıp, gol atarsak da eyvallah diyeceğiz :icon_biggrin: Dediğin durum 2 farklı geriye düştüğümüz maçlarda sıkıntı yaratabilir. Henüz onun için bir atraksiyon yapmadım. 2 farklı geriye düşersek maçı çevirmemiz imkansız gibi bir şey olacak. O zaman yakarım takımı :D

cangulerdc
22.Kasım.2012, 18:17
Rakibin kullandığı kornerlerdeki talimatlarım ise şu yönde oldu:

#SW ve DC oyuncuları uzun rakipleri savunacak.
#DL ve DR oyuncuları ön ve arka direği tutacak.
#DMC ve MC oyuncuları defansa yardımcı olacak.
#MR, ML ve ST oyuncuları ileride bekleyecek. Böylece ML ve MR tarafından hızlıca ileriye taşınılan topta ST bitirici vuruşu yapacak ve kontra atak zihniyetinin altın kuralı uygulanacak.

http://imageshack.us/a/img7/9339/aydemir1defansifkornerl.jpg

[/IMG][/CENTER]

Usta, naçizane önerim.. ceza sahası dışında birini bırakman. Stoperlerin iyi, kafa toplarında rakibe geçit vermeyebilir ama topu çıkardıkları nokta genelde ceza sahası dışı oluyor. Rebound şansı vermeyelim aman rakibe.. Bence tabi, sen bilirsin.. :)

61trabzon61
22.Kasım.2012, 19:27
hazırlık maçları defansif anlayışın simulasyonunun çok da zor olmadığını uygulanabileceğini gösterir nitelikteydi. resmi maçların güzel olmasını diliyourm.

lofthei
22.Kasım.2012, 20:06
Usta, naçizane önerim.. ceza sahası dışında birini bırakman. Stoperlerin iyi, kafa toplarında rakibe geçit vermeyebilir ama topu çıkardıkları nokta genelde ceza sahası dışı oluyor. Rebound şansı vermeyelim aman rakibe.. Bence tabi, sen bilirsin.. :)

Hmm, çok mantıklı! Kesinlikle ayarlayacağım bunu. Teşekkürler.

hazırlık maçları defansif anlayışın simulasyonunun çok da zor olmadığını uygulanabileceğini gösterir nitelikteydi. resmi maçların güzel olmasını diliyourm.

Teşekkür ederim :) 3 tane resmi maç oynadım ama sunum yapmak için oyunu alta aldığımda bilgisayar feci kastı. Marsilya-Fenerbahçe maçından sonra gece geç saatlerde koyacağım maçları.

razerss
22.Kasım.2012, 20:23
Her şey harika. Öncelikle taktiğin ve transferlerini oldukça iyi buldum. Nestor ve sen AFC Wimbledon'ı en iyi yerlere getireceğinizden eminim ilk haftalarda bunun kanıtı :)

Mete07
22.Kasım.2012, 20:28
Fakat hala Nestor'u tanımıyoruz !!!!111!!! :)

nessus
22.Kasım.2012, 20:29
İngiltere yeni Stokecelona'sını buldu heyyo :)

Taktiğindeki liberoya şerh koyuyorum itirazım var :) Liberoyu öne alırsan (çift DMC gibi) uzaktan yediğin gollere de bir çözüm olabilir. Zaten ileri çıkan bir takım olmadığın için libero iş yapar mı bilemiyorum. Ama oyunu sen görüyorsun tabi.

İkinci olarak oyuncuların çok dandik ya Allah kolaylık versin :) Hangi ligde Wimbledon? Premier ligden itibaren bir rakam verirsen anlarım ;)

Forvetin pivot santrafor mu yoksa fast striker mı?

Maç öncesi hazırlık defansif pozisyon mu seçeceksin?

Her şeye rağmen hazırlık maçlarında golsüz biten maç tek maçın olması oyunun cilvesi işte. Tam manasıyla izin vermiyor olabilir. Eğer bunu da mesela üç maçta bir gol yiyecek şekilde düşürürsen efsane olur :)Bu arada ben de geçen sezon çektiğim acılardan sonra yaz sezonuna bıraktığım defansif oyunumu hazırladım. İşe yarayacak gibi duruyor.

Ahiret soruları için kusura bakma, benim gibi bir taktiksel bir yol seçtiğin hele ki defansif bir konu seçtiğin için kariyerine ilgim tavan durumda ;) Haydi başarılar.

lofthei
22.Kasım.2012, 21:30
Her şey harika. Öncelikle taktiğin ve transferlerini oldukça iyi buldum. Nestor ve sen AFC Wimbledon'ı en iyi yerlere getireceğinizden eminim ilk haftalarda bunun kanıtı :)

Teşekkür ederim güzel düşüncelerim için :)

Fakat hala Nestor'u tanımıyoruz !!!!111!!! :)

Öyle biri yok malesef, benim uydurduğum bir karakter :icon_smile:

İngiltere yeni Stokecelona'sını buldu heyyo :)

Taktiğindeki liberoya şerh koyuyorum itirazım var :) Liberoyu öne alırsan (çift DMC gibi) uzaktan yediğin gollere de bir çözüm olabilir. Zaten ileri çıkan bir takım olmadığın için libero iş yapar mı bilemiyorum. Ama oyunu sen görüyorsun tabi.

İkinci olarak oyuncuların çok dandik ya Allah kolaylık versin :) Hangi ligde Wimbledon? Premier ligden itibaren bir rakam verirsen anlarım ;)

Forvetin pivot santrafor mu yoksa fast striker mı?

Maç öncesi hazırlık defansif pozisyon mu seçeceksin?

Her şeye rağmen hazırlık maçlarında golsüz biten maç tek maçın olması oyunun cilvesi işte. Tam manasıyla izin vermiyor olabilir. Eğer bunu da mesela üç maçta bir gol yiyecek şekilde düşürürsen efsane olur :)Bu arada ben de geçen sezon çektiğim acılardan sonra yaz sezonuna bıraktığım defansif oyunumu hazırladım. İşe yarayacak gibi duruyor.

Ahiret soruları için kusura bakma, benim gibi bir taktiksel bir yol seçtiğin hele ki defansif bir konu seçtiğin için kariyerine ilgim tavan durumda ;) Haydi başarılar.

Estafurullah, bilakis böyle bir mesaj geldiği için çok mutlu oldum :) İstersen tek tek cevaplayayım.

Liberoyu rakibin arkaya attığı toplarda stoperlerin muhtemel olarak kaçırabileceği oyuncunun karşısında dursun diye koydum. Bir de, rakip kanattan gelirken içeriye kestikleri topta stoperlerim topa rakipten daha geç hareketlenirse emniyet sübabı olmasını planlıyorum. 5 defansı hiç denememiştim, ilginç bir deneyim oldu. Haz alıyorum açıkçası :D

Oyuncular lige göre fena değil :icon_biggrin: Premier Lig 1 numaraysa, biz 4 numarada oynuyoruz. nPower League 2 olarak geçiyor ligimizin ismi. Yukarımızda nPower League 1 ve Championship var.

Santrfordaki oyuncu complete forward rolünde oynuyor. Hız ve top sürme konusunda çok yetenekli olduğunu söyleyemeyeceğim ama yetersiz de değil. Özellikle kafa toplarında ve golü koklamada çok iyi. Henüz karşı karşıya da kaçırmadı. Az giriyor(taktikten dolayı) fakat girdiğini de atıyor. Gece atacağım mesajda profilini koyacağım.

Maç öncesi hazırlık olarak şimdilik özel bir çaba göstermedim. Henüz ligde 2 maç oynadım. 7-8 maç oynadıktan sonra takımın eksiklerini görür ve ona göre bir seçeneği işaretlerim diye planlıyorum.

Hazırlık maçları cidden talihsiz oldu. 2 maçı daha gol yemeden tamamlayabilirdik. O post'larda anlattığım gibi biri 30 metreden yenilen gol, diğeri de tamamiyle maç motorunun hatası(rakip orta açtı, top penaltı noktasındaki bir oyuncumun kafasına çarpıp geriye düştü, ilginç bir şekilde sadece o oyuncum topa hareketlendi ve kayarak topu kaleye attı. Hiç müdahaleye kalkışmasa auttu, az dokunsa kalecideydi). Senin kariyeri sıklıkla takip ediyorum zaten, taktik işe yaradı herhalde, çok iyi başlamışsın yeni sezona. De Fotomagen esprisine çok gülmüştüm :D

KanaryaFC
22.Kasım.2012, 22:11
Konu,hikaye, amaç herşey mükemmel.Genelde baz ıyazıları okumadan geçeri kariyerlerde ama bu kariyerde gözlermi alamadım.Sana taktiksel olarak güveniyorum sen yaparsın kanka :D

AlperKSK
22.Kasım.2012, 22:30
Kardeşim Korner taktiğinde ters ayaklı oyuncuları denersen çok daha etkili ortalar gelir düşüncesindeyim sol taraftan sağ ayaklı sağ taraftan sol ayaklı biri kessin ortaları emin ol daha etkili olur..

hakankor
22.Kasım.2012, 23:12
Her şey harika , bi an önce başlasın şu lig.

lofthei
23.Kasım.2012, 02:14
Konu,hikaye, amaç herşey mükemmel.Genelde baz ıyazıları okumadan geçeri kariyerlerde ama bu kariyerde gözlermi alamadım.Sana taktiksel olarak güveniyorum sen yaparsın kanka :D

Teşekkür ederim :)

Kardeşim Korner taktiğinde ters ayaklı oyuncuları denersen çok daha etkili ortalar gelir düşüncesindeyim sol taraftan sağ ayaklı sağ taraftan sol ayaklı biri kessin ortaları emin ol daha etkili olur..

Öyle mi diyorsun abi? 7-8 maç bu taktikle gideyim, kornerden en az 2 gol atamazsak değiştiririm direk :D

Her şey harika , bi an önce başlasın şu lig.

Teşekkürler. Lig başladı zaten.

Bekir'in mükemmel golünün üzerine bir keyif FM'si atalım bakalım :icon_biggrin:

cangulerdc
23.Kasım.2012, 02:50
Bekir'in mükemmel golünün üzerine bir keyif FM'si atalım bakalım :icon_biggrin:
yaa maç motorunda bug vardı.. ne biçim gol attı yahu Bekir.. Bekiroviç midir nedir?!!

hadi usta göster gücünü.. "defans yaparak sadece ligde kalınmaz, lig de çıkılır"ı göster herkese..

lofthei
23.Kasım.2012, 04:13
yaa maç motorunda bug vardı.. ne biçim gol attı yahu Bekir.. Bekiroviç midir nedir?!!

hadi usta göster gücünü.. "defans yaparak sadece ligde kalınmaz, lig de çıkılır"ı göster herkese..

Teşekkürler, bizim amacımız da bu :) Ibrahimovic de o golü atarak dünya çapında reklamını yaptı bedavadan(gerek yok gerçi de), her röveşataya ''IBRAHIMOVIC'I KISKANDIRACAK GOL'' diye bağırıyor spikerler, adam 30 metreden atmış sen 2 :D

http://imageshack.us/a/img443/2002/carlingcuplogo.jpg

Önceden de belirttiğim gibi sezona İngiltere Lig Kupası'nda Ipswich deplasmanında başlayacaktık. Maçtan önce nasıl inandıysam artık takıma, 1 ya da en kötü 2 farklı mağlubiyet bekliyordum takımımdan.

http://imageshack.us/a/img571/5186/aydemir1ligkupasi.jpg

Kötü bir futbol oynayarak rakibimize 3-0 mağlup olduk. Ancak maçtan sonra bir de baktım ki; 1 değil 2 değil 5 gömlek kalite farkı varmış be usta. Bunu gördükten sonra oyuncularıma olan sinirim geçti. Zaten turnuvadan elenmek istediğimi bir önceki post'ta söylemiştim, iyi oldu.

Ve lig başladı!

http://imageshack.us/a/img809/7737/npowerleague2logor.png

İlk haftada medya tarafından ligi 5. bitirmesi öngörülen güçlü rakibimiz Oxford'u evimizde ağırladık.

http://imageshack.us/a/img705/9561/aydemir1mac1.jpg

Resimde de görüldüğü gibi geldikleri tek ciddi pozisyonun gol olması bizim açımızdan talihsizlik oldu ancak en az 1 gol de atmalıydık. Bunu başaramayınca sahadan mağlup ayrıldık. ''Olur böyle şeyler'' diyerek önümüzdeki maçlara baktık.

Maçtan sonra, e-postama transfer sezonunun 2 hafta sonra kapanacağı haberi geldi. Nestor'u aradım ve son bir kez serbest oyunculara bakmamızı ve kelepir fiyata iyi oyuncu bulursak kadro derinliği açısından sözleşme imzalamamızı istedim. O ise bir yıldızla döndü: 7 sene PSV'de oynamış, 45 gez Gana milli takımı forması giymiş Eric Addo ile!

http://imageshack.us/a/img838/8219/aydemir1ericaddo.jpg

Addo'yla haftalık sadece 750 pounda 2 yıllık sözleşme imzaladık. Bu transferden sonra bizde kiralık oynayan, yetersiz profilli ve haftalık 300 pound alan stoper Angus MacDonald'ın sözleşmesini feshettim. Kalan açığı da Nestor 18 yaş altı takımından gereksiz oyuncuları serbest bırakarak kapattı; böylece bu transfer bize bedavaya gelmiş gibi oldu. Bariz olarak lig için fazla iyi bir oyuncu. Hem DC hem de DMC oynayabiliyor olması bu ligde düşündüğünüzden daha iyi bir avantaj. Tam bir joker olarak kullandım onu 3 maçta.

2. haftada, medya tarafından sonuncu olarak ligden düşmesi öngörülen Port Vale deplasmanındaydık.

http://imageshack.us/a/img24/5310/aydemir1mac2.jpg

Defansif olarak iyi bir maç çıkarmasak da ofansif olarak tahmin ettiğimden çok daha fazla etkiliydik ve deplasmanda 3 gol bularak tüm otoriteleri şaşırttık. Jack Midson 2 golle maçın yıldızı olurken, sonradan onun yerine giren Luke Moore kendi yaptırdığı penaltıyı gole çevirmeyi başardı. Eric Addo da ilk maçında 1 asist yaparak kalitesini kanıtladı.

3. hafta, evimizdeki ilk galibiyetimizi almak istiyorduk. Rakip maçtan önce 5. sırada bulunan tehlikeli takım Wycombe'du.

http://imageshack.us/a/img12/2725/aydemir1mac3.jpg

Oldukça sıkıcı(bizim kontrolümüzde yani heheheh) geçen ilk yarıdan sonra, ikinci yarıda gol olduk yağdık! Dakika 54'te korner pozisyonunda Suat Usta'ya yapılan hareket penaltıydı. Jack Midson'un penaltısını kaleci kurtarsa da kurt forvet dönen topu boş kaleye atmakta zorlanmadı. Sonra yine Midson'un asistinde Dougthy'nin enfes bitirici vuruşuyla farkı 2'ye çıkardık, dakika 83'te de Yussuff kaleciyi geçerek yaptığı vuruşla maçın sonucunu belirledi.

4. hafta maçı, bizden 2 sıra aşağıda olan namağlup Exeter'e karşı deplasmandaydı. Kulağa korkutucu geliyor.

http://imageshack.us/a/img694/7356/aydemir1mac4.jpg

Defansif olarak harikalar yarattık, Exeter'e pozisyon şansı bile tanımadık ancak ofansta bulduğumuz 1 net 3 ortalama şansın hiçbirini gole çeviremememiz nedeniyle sahadan 1 puanla ayrıldık. Ofansif olarak çok etkiliydik, büyük şanssızlık oldu bu maç bizim için ama sonuçtan son derece memnunum.

4 hafta sonucunda sadece 1 gol yiyip 6 gol atarak tam da istediğim performansı sergilemiş olduk. Puan sıralamasındaki yerimiz de çok güzel. Umarım bu gidişatı devam ettirebiliriz.

http://imageshack.us/a/img600/4027/aydemir1hafta4pd.jpg

Transfer ettiğim çoğu oyuncum 11'de oynuyor ya da yedekten oyuna girerek katkı sağlıyor. Ancak önceden takımda olan ve bolca oynattığım oyuncuları tanımıyorsunuz elbette. İzin verin onları sizinle tanıştırayım:

http://imageshack.us/a/img109/6707/aydemir1christianjolley.jpg

Christian Jolley, MR yedeği olan oyuncumuz. Jason Banton kondisyonsuz ya da sakat olduğunda o oynuyor, maç içinde de oyuna girebiliyor.

http://imageshack.us/a/img803/596/aydemir1jackmidson.jpg

Santrforumuz Jack Midson, tam bir komple forvet. Takımın gol yükünü çeken oyuncu oldu şu ana kadar. Çektiği şutların %85'inin kaleyi bulması çok sevindirici. Kendisinden çok yüksek performans alıyorum, böyle devam etmesini umuyorum.

http://imageshack.us/a/img824/3967/aydemir1matmitchelking.jpg

Takımımızın kaptanı Mat Mitchel-King, 4 maçın 4'ünde de ilk 11'de görev aldı ve çok etkili oldu. Addo'yu DMC ya da DC oynatmam konusundaki kararım onu yakından ilgilendirecek. Addo'yu DC oynatmaya karar verirsem tam kadro durumunda yedeğe çekilir ancak stopere bir oyuncu gerektiği bir anda her zaman ilk tercihim olur.

http://imageshack.us/a/img685/3853/aydemir1rashidyussuff.jpg

Takıma geldiğimde en beğendiğim oyuncuydu Rashid Yussuff. Hâlâ da çok beğeniyorum. Oyun kurucumuz Stacy Long'un yokluğunda MC oynayarak çok önemli katkı yaptı. Her zaman alternatiflerim arasında, her zaman elimin altında.

http://imageshack.us/a/img593/4968/aydemir1sammymoore.jpg

Sağ bek oyuncumuz Sammy Moore, çok komple bir oyuncu olması nedeniyle kadroda en beğendiğim isimlerden biri. Gerçekten çok seviyorum bu tarzdaki oyuncuları. Kadroya ilk koyacağım isimlerden biri.

http://imageshack.us/a/img26/3962/aydemir1stacylong.jpg

Hazırlık maçlarında şov yapan takımımızın beyni Stacy Long, sakatlığı nedeniyle henüz ligde oynayamadı ancak artık iyileşti. Onun da takıma katılmasıyla(duran toplardaki ilk alternatifimiz kendisi) gol sayımızın artacağını düşünüyorum. Bu da daha çok puan demek!

Şimdi önümüzde Johnstone's Paint Trophy'de oynayacağımız Gillingham maçı var. Maça yedek ağırlıklı kadroyla çıkarak kadromuzun ne kadar derin olduğunu öğrenmiş olacağız.

61trabzon61
23.Kasım.2012, 04:41
ismail güldüreni almanı öneririm :D tam senin işine yarar :) sonuçlar gerçekten güzel. oyuncular bulunduğun konuma göre yeterli sayılabilecek düzeydeler.inşallah ilk sezon gol yememe rekoru kırarsın

lofthei
23.Kasım.2012, 11:55
ismail güldüreni almanı öneririm :D tam senin işine yarar :) sonuçlar gerçekten güzel. oyuncular bulunduğun konuma göre yeterli sayılabilecek düzeydeler.inşallah ilk sezon gol yememe rekoru kırarsın

Almam ben öyle güldüren ağlatan falan :) Dileklerin için teşekkür ederim, umarım sezonu az gol yiyerek kapatabiliriz.

samasti
23.Kasım.2012, 20:15
lige iyi bir giriş yapmışsın... oyuncularının tamamından (yedekler dahil) verim alıyor olman çok güzel. Bu güzel formu devam ettirirsen şampiyon olman işten bile değil :)

EndoplazmiK RetikuluM
23.Kasım.2012, 21:10
Zevkle okudum, özellikle JM'un İnter'de uyguladığı savunma futboluna hayranım. Başarılar.

lofthei
23.Kasım.2012, 22:25
lige iyi bir giriş yapmışsın... oyuncularının tamamından (yedekler dahil) verim alıyor olman çok güzel. Bu güzel formu devam ettirirsen şampiyon olman işten bile değil :)

Teşekkürler. Sahada oyun ne olursa olsun sonuç iyi olsun diyorsam saha dışında da pozisyon ne olursa olsun sonu bir üst lig olsun diyorum :icon_biggrin:

Zevkle okudum, özellikle JM'un İnter'de uyguladığı savunma futboluna hayranım. Başarılar.

Teşekkür ediyorum. Ben de bayılmıştım o futbola, bu oyuna karşı bakış açıma yeni bir vizyon getirmişti Mourinho'nun defans anlayışı + Milito'nun santrfor performansı.

Kulüpten haberler:

İyi gidişattan memnun bir vaziyette teknik heyetle 5 çayımızı içerken, asistan menajerim Michael Hamilton, koçluk kariyerinde ''Kıtasal B Lisansı'' almak için kurslara başladığını bize bildirdi. Bu gelişmeden ziyadesiyle memnun oldum. Teknik ekibimde eğitilmiş elemanın fazla olması her alanda kulübe olumlu yansır. Ayrıca Hamilton, kurs süresince harcanacak 1.2k poundu da cebinden ödeyeceğini söyledi. Buna da ayrı bir memnun oldum tabii, kulübün ekonomisi önemli :D

http://imageshack.us/a/img829/6333/aydemir1hamiltonokuyor.jpg

Yedek sağ bekimiz Curtis Osano, ülkesi Kenya milli takımına çağrıldı! 2 maçlık periyodun ikisinde de oynayan oyuncumuz çok mutlu olduğunu medyaya yaptığı açıklamada belirtti. Umarım sene sonu kendisini elden çıkarırken bu özelliği bize bonservis kazandırır :icon_biggrin:

http://imageshack.us/a/img19/244/aydemir1osanomillioldu.jpg

http://imageshack.us/a/img132/6615/jptlogo.jpg

Önceki post'ta da bahsettiğim gibi, Johnstone's Paint Trophy'de Gillingham deplasmanındaydık.

http://imageshack.us/a/img195/8579/aydemir1jpt.jpg

Gereksiz bir turnuvadan daha başarıyla elenmiş olduk. Maçta yedek kadromuz sahadaydı. Açıkçası bu maçla ilgili daha fazla bir şey söylemeye gerek duymuyorum, bizim için tam bir formalite maçıydı çünkü. Tek kötü yan orta saha oyuncumuz Dan Hart'ın 5 ay gibi bir süreyle sakatlanması oldu. Zaten kendisini gelişime açık oyuncu olarak almıştık; e 5 ay sakatlıktan sonra nereye gelişiyorsun? Rezerve takıma yolladık talihsiz futbolcuyu.

5. hafta maçında, düşme potasının hemen üstünde bulunan Plymouth'u evimizde konuk ediyorduk. Lig Kupası'ndan elendikten sonra ligde de mağlup olmuştuk; aynı senaryo yaşanır mı diye tereddüt etmedim değil ama yine de takımımdan galibiyet bekliyordum.

http://imageshack.us/a/img801/6427/aydemir1mac5.jpg

Çok dengeli bir oyun oynayarak 3 puanı almasını bildik! Rakip 10 kişi kaldıktan sonra çok rahatladık. Golü de o kısımda yememiz şanssızlıktı, rakibin uzaktan şutu çok falso aldı ve ağlarımıza gitti. Ama 2-0'dan sonra maçı alacağımızdan emindim açıkçası, öyle de oldu. Mutluyuz.

6. haftada, en net şekilde şöyle ifade edebilirim: korkuyordum! Rakip, 6 maçta 16 puan almış, 15 gol atmış ve sadece 1 gol yemiş lider Rotherham'dı! Santforları Nardiello 6 maçta 6 gol 4 asistle ligin tozunu attırıyordu. Maçtan önce oyuncularıma ''0-0'a oynayacağız dostlarım, ama bu gol atarsak kabul etmeyeceğiz demek de değil tabii ki!'' diyordum ancak puan alacağımıza esasında ben de inanmıyordum. Bu şartlar altında maç başladı.

http://imageshack.us/a/img201/5681/aydemir1mac6.jpg

Sansasyonel bir galibiyet aldık! Çok güçlü rakibimize sadece 1 net ve 1 ortalama gol şansı tanıyarak mükemmel bir iş başardık! Dakika 75'te Midson'un yerine oyuna giren Bignall'ın harika pasında Yussuff topu kalecinin yanından ağlara yuvarladı ve sevinçten bütün yedek kulübesini ayağa kaldırdı! İşte oynattırmak istediğim futbol bu, bu maç bunun en güzel örneği!

''Lider avcısı'' takımımız, 7. haftada ligin orta sıra takımlarından Aldershot'u kendi evinde ağırlayacaktı. Geçen haftadan gazı almışım tabi, kadroyu hiç bozmadım.

http://imageshack.us/a/img338/9528/aydemir1mac7.jpg

Yine ''gereken futbol''u mükemmel bir profesyonellikle oynayarak galibiyet serimizi 3, yenilmezlik serimizi 6 maça çıkardık! Midson ve Banton inanılmaz oynadı. Yediğimiz gol de duran top organizasyonundan geldi.

7 hafta sonucunda puan tablosundaki yerimizden ziyade taktiksel olarak antrenörüne müthiş derecede bağlı bir takım izliyoruz. Aşırı mutluyum.

http://imageshack.us/a/img404/6978/aydemir1hafta7pd.jpg

Defence rulez!! (Henüz 7 maç oynadığımızı belirtmek isterim.)

Önümüzdeki hafta Accrinton'u kendi sahamızda ağırlayacağız. Hedef, formda takımımızın sahadan gol yemeden galip ayrılması. Skor tahminim: 2-0, goller Midson ve Suat Usta!

entolik
24.Kasım.2012, 00:49
Hocam gol yiyorsun olmuyor ama :P :D

61trabzon61
24.Kasım.2012, 12:00
çok güzel bir periyot yakalamışsın tebrik ederim. devamını dilerim :) taktiğe bağlı kalınması gerçekten sevindirici :)

lofthei
24.Kasım.2012, 13:42
Hocam gol yiyorsun olmuyor ama :P :D

Daha dur hocam, daha ne goller yedik. Fırçayı kaydım takıma :D

çok güzel bir periyot yakalamışsın tebrik ederim. devamını dilerim :) taktiğe bağlı kalınması gerçekten sevindirici :)

Kaan Souza
24.Kasım.2012, 16:55
Lige çok iyi başlamışsın.

babafm
24.Kasım.2012, 16:57
Bravo hocam süpersin hadi 1.lige

Mete07
24.Kasım.2012, 19:12
Cok iyi gidiyor +9 averajda cok iyi :)

lofthei
24.Kasım.2012, 21:21
Lige çok iyi başlamışsın.

Teşekkür ediyorum, gerçekten iyi başlamıştık.

Bravo hocam süpersin hadi 1.lige

Eyvallah dostum. Dur daha Premier'e çok var :icon_biggrin:

Cok iyi gidiyor +9 averajda cok iyi :)

Teşekkürler. Yeni averajımız 7! Nasıl ama? :(

İlk 7 haftada şov üstüne şov yapan takımımız, 8. haftada kendi sahasında Accrinton Stanley'i konuk etti. Maça da mükemmel başladık. Rakibin korner organizasyonunda tam anlamıyla harika bir kontra atağa çıktık. Takımı hiç bu ataktaki kadar yırtıcı görmemiştim. Dougthy defansımızın uzaklaştırdığı topu aldı ve topu ileri taşıyarak Midson'a verdi. Çok iyi bir top sürücü olmayan Midson, 3 adamı peşine takarak ceza alanına yardırdı ve müthiş bir vuruşla topu ağlara gönderdi! 2. yarıda da ceza sahasında sırtı dönük aldığı topa dönerek vuran Midson farkı 2'ye çıkardı. Sonrasında ise zor anlar yaşadık. Rakibin, defansımızın arkasına attığı 2 tane çok tehlikeli topun ikisi de Karl Sheppard'la buluştu ancak oyuncu sadece birini gole çevirebilince mücadeleden galip ayrıldık.

http://imageshack.us/a/img844/2084/aydemir1mac8.jpg

8. haftadan sonra ligin ilk ayı tamamlanmış oldu. Ayın ödülleri açıklanınca 2 tane ödülde yer aldığımızı gördük ve gururlandık. Ayın en güzel golü Midson'un biraz önce açıkladığım golü seçilmişti. Ben de ayın en başarılı 3. menajeri olarak seçilmiştim. Bunlar güzel şeyler.

http://imageshack.us/a/img441/8858/aydemir1ayingolumidson.jpg

http://imageshack.us/a/img20/3839/aydemir1ayin3menajeriay.jpg

9. haftada, medya tarafından ligi 3. bitirmesi öngörülen ancak bu sezon beklentilerin hafif aşağısında kalmış bir takım olan Southend'le karşılaşıyorduk.

http://imageshack.us/a/img16/8273/aydemir1mac9.jpg

Şunu söylemeliyim ki, Southend bizi çok iyi çözmüş. İlk olarak bizim üzerimize nasıl gelinmesi gerektiğini çok iyi öğrenmişler. Bir oyuncunun özel yeteneğiyle, ara paslarla ya da hava toplarıyla defansı yarmaya kalkışmayıp; kısa paslarla, yavaş yavaş ve bir blok hâlinde hücum yaptılar. İkinci olarak da bize nasıl gol atılması gerektiğini iyi çalışmışlar. Sabırlı futbol oynayıp, heyecan yapmayıp sonunda sağ çaprazdan yapılan bir vuruşla ilk golü buldular, sonra da duran top organizasyonunda kaleciden dönen topu tamamlayıp 2 yaptılar. Böylelikle biz de bu sezon ligde ilk defa 2 gol yiyip, bir güzel de ibret alıp evimize dönüyoruz.

10. haftada orta sıra takımlarından Morecambe ile evimizde oynuyorduk. Geçen haftaki şaşkınlıktan sonra kendimize gelmek için son derece uygun bir maçtı!

http://imageshack.us/a/img600/545/aydemir1mac10.jpg

15. dakikada, artık nihayet kornerden bir gol bulduk. Bu sezon ''korner bugını düzeltelim'' derken yine abartıp korner gollerini çok azaltmışlar gibi geldi bana. Neyse, ne diyordum, korner golünü bulduk ama adamlar göstere göstere cevap verdiler ve sadece izledik! Kalan dakikalarda da cevap veremeyince bir güzel fırçayı kaydım oyunculara. Beni ilk defa böyle gördükleri için şaşkınlardı.

11. haftada, lideri deplasmanda devirip tarih yazdığımız maçtan sonra 2. defa kritik bir maç oynayacaktık. Rakip bence tamamen şansıyla lig ikinciliğinde oturan Northampton'du ve kendi sahamızdaydık.

http://imageshack.us/a/img94/4352/aydemir1mac11.jpg

Rakibin o konumda nasıl olduğunu bir kez daha görmüş olduk. Fatih Terim'in de dediği gibi ''Pozisyon yemeden gol yedik!'' Rakibin kadrosu çok sıradan ama resmen benim almak istediğim skorları alıp benim olmak istediğim yere kuruldular! Oyuncuları artık kırıcı laflar kullanarak azarladım bu maçtan sonra da. Formanın değerini bilecekler.

12. hafta Cheltenham deplasmanındaydık. Takıma çok sinirliydim, ve bu maç defans bloğunun son şansıydı.

http://imageshack.us/a/img27/7932/aydemir1mac12.jpg

Savunma görevini gayet güzel yerine getirdik ancak gol bulamayınca kazanmamız gereken bir maçtan daha boynumuz bükük ayrıldık! Bu sefer ağzımdan birkaç küfür kaçtı artık soyunma odasında sinirle, yapacak bir şey yok. Gelecek maç da artık hücum bloğunun son şansı olacak. Son 4 haftada sadece 1 gol atabildik, bu duruma bir çözüm gerek. Haftaya da galibiyet gelmezse padişah gibi takılan elemanları kulübeye bir çekeceğim, dumur olsunlar.

12 hafta sonunda 2 maç eksiğiyle 8. sıradayız. Bu oynamadığımız 2 maçtan 6 puan alabilirsek çok güzel olacak. Alamazsak vay hâlimize.

http://imageshack.us/a/img853/3945/aydemir1hafta12pd.jpg

En büyük silahımız olmasını beklediğim duran toplarda bu sezon resmen sıfırız arkadaşlar. Takım hiçbir şey yapamıyor duran toplarda. Kornerleri Alper abinin dediği gibi yapacağım, frikikleri de kaleye vurmaktan vazgeçip orta açma şeklinde ayarlayacağım herhalde. Önerilerinizi bekliyorum bu konuda. Nestor'a da gün doğdu zaten. Kıs kıs gülüyor, ''Defans futboluyla lig mi bitirilir lennn'' diyor adam. Deli mi ne?

Ferhat Kiraz
24.Kasım.2012, 22:17
Çok iyi bir kariyer gerçekten. İyide gidiyorsun başarılar ve tebrikler.

entolik
25.Kasım.2012, 00:30
Hocam ümitlendirdin başta o kadar gol yemiyceğiz diye ama yiyorsun :( :D

babafm
25.Kasım.2012, 00:51
Hocam iyi gidiyoruz. Ne zaman devam edersin merakla takip ediyorum.başarpilar

lofthei
25.Kasım.2012, 03:03
Çok iyi bir kariyer gerçekten. İyide gidiyorsun başarılar ve tebrikler.

Teşekkür ederim.

Hocam ümitlendirdin başta o kadar gol yemiyceğiz diye ama yiyorsun :( :D

Ben elimle alıp kaleye mi atıyorum kardeşim, adamlar yiyorlar napayım yani :D

Hocam iyi gidiyoruz. Ne zaman devam edersin merakla takip ediyorum.başarpilar

Elimden geldiğince devam etmeye çalışıyorum, teşekkürler.

13. hafta maçında, toparlanmak için bulabileceğimiz en iyi maçı bulmuştuk! Ligin vasat ekiplerinden Dagenham&Redbridge'i kendi sahamızda konuk ediyorduk ve hedef mutlak galibiyetti.

http://imageshack.us/a/img203/6393/aydemir1mac13.jpg

Maça çok iyi başlamıştık ancak, olmadı; gol orucumuz devam etti. Kendi sahanda kötü bir takıma karşı 2 net, 2 de ortalama gol şansı buluyorsan birini atacaksın abi. Adamlar tek yan topta işi bitirdi. Bu kadroyu sildim artık, sonraki maça yepyeni bir kadroyla çıkacağım.

Malumunuz gidişat kötü. Dag&Red maçının ertesi günü, sabah antremanında oyuncuları topladım yanıma, memnuniyetsizliğimi ifade ettim. Başta kaptan olmak üzere oyuncular da hatalarının farkında olduklarını, bunu düzeltmek için ellerinden geleni yapacaklarını ifade ettiler. Toplantıdan mutsuz ayrılan olmadı, tüm oyuncular çok iyi reaksiyon gösterdi.

http://imageshack.us/a/img839/3917/aydemir1takimtoplantisi.jpg

14. hafta maçında ligin güçlü ekiplerinden, kupada da yenildiğimiz Gillingham'la karşılaşıyorduk. Hedef bu zorlu deplasmanda, 11 kişiden 9'u değişmiş kadroyla en azından 1 puan alabilmekti.

http://imageshack.us/a/img687/2505/aydemir1mac14.jpg

Malesef hiçbir varlık gösteremedik ve yenildik. Bu sonuçta daha maçın 15. dakikasında 3 oyuncu değişiklik hakkımızı da zorunlu olarak kullanmamız etkili oldu, oyuna hamle hakkımız kalmadı. Buna rağmen defansif olarak çok diri olduğumuzu söyleyebilirim. Maçta sadece 1 topta hata yaptık, kafa topunda biri öne diğeri arkaya doğru hamle yapan 2 savunma oyuncumuz birbiriyle çarpıştı ve top arkadaki oyuncuya düştü, oyuncu da altıpastan affetmedi. Ofansif olaraksa hiçbir varlık gösteremediğimiz bir hayal kırıklığı maçı oldu.

15. hafta maçı, erteleme maçımızdı. Ligin ne yapacağı belli olmaz ekiplerinden Chesterfield deplasmanına konuk oluyorduk.

http://imageshack.us/a/img841/8327/aydemir1mac15.jpg

Kara biberim, vur kadehlere! ''Kara'' oyuncuları takıma kazandırdık resmen! İlk 45 dakikadaki etkisiz oyundan sonra ikinci yarıda oyuna aldığımız Bignall, ligdeki ilk golünü attı, Kenya milli takımıyla 3 maça çıkan Osano sağ bekte şov yaptı, orta sahadaki lakaytliğe Frankie Merrifield son verdi! Bizim açımızdan tam bir aydınlanma maçı oldu. Kadro seçiminde bazı oyunculara ne kadar da haksız davranmışım meğerse. Bu üç zenci neler yaptı öyle. Deplasmanda oynadığımız maçı tam 4 net gol şansıyla bitirdik. Beybi!

http://imageshack.us/a/img231/3352/aydemir1hafta15pdb.jpg

Bir ara bayağı ümitsizliğe kapılmıştım vallahi. Görevimden istifa etmeyi düşünmüş, LEMANS, Bochum gibi takımlara teknik direktörlük için göz kırpmıştım. Ama şimdi durumumuza bir daha bakıyorum ve ligin dandik ekiplerinden Bradford'la oynayacağımız eksik maçımızı kazanırsak 6. sıraya yükselip Play-Off potasına gireceğimizi görüyorum. Gidişat hiç de fena değil, içim yeniden umutla doldu desem yeridir.

BAŞARININ ARKASINDAKİ SIR: AŞURE!

http://imageshack.us/a/img854/2677/aydemir1asuremotivasyon.jpg

Chesterfield maçında özlenen AFC'yi yeniden sahaya yansıtan kadronun başarısının sırrı ortaya çıktı. Oyunculara biraz haksız davrandığını fark eden ve antremana paket paket aşureyle gelen teknik sorumlu Aydemir, jestinin karşılığını sahada aldı. ''Mm, wonderful!'', ''Oh my god, delicious!'' ve ''Cizıs!'' nidaları eşliğinde aşureleri bitiren oyuncular, ertesi günkü maçta şov yaptı ve toparlanma sürecine girdi. - BBC

Kaan Souza
25.Kasım.2012, 04:11
Takım son haftalarda düşüşte bir ayar çekmen lazım

Mete07
25.Kasım.2012, 13:43
Cizıs nidaları hahah :D Keep Calm and Aşure !

nessus
25.Kasım.2012, 15:03
Play-off seviyesinde kalmanı çok isterim. Gol yiyorsun hakkaten ama bu oyunda gol yememek diye bir şey yok ben onu anladım :) Sothend maçında rakip 14 şut çekmiş 10 uzak şut. Aslında bu bir başarı. Ama oyuncuların yetersizliği de söz konusu. Kontrataklara hızlı çıkmak için tempo ayarı yapmanı tavsiye ederim.

Benim defansif taktiğim de 5 atıp 2 falan diyorum yine. Defansif diye yaptığım oyuna bakar mısın? :)

Vitesse D 1-5
R. Madrid D 5-2
RKC D 2-4

Oyun illa gol yedirtiyor. RKC maçında ilk yarı yıldırım gibi kontralarla 4-0 yapıyorum. Ama skoru koruyamıyorum. Sen bu kötü oyuncularla iyi bile idare ediyorsun. Maçlarının sıkıcı geçtiği ortada :) Yani hedeflenen şey. Play-off iyi olur valla. Bi tempo ayarı diyorum. Ve hala liberodan vazgecebilirsin. Keşke kupa maçlarında deneseydin.

61trabzon61
25.Kasım.2012, 15:40
gidişat kötüyken aşure sayesinde nefes alman çok iyi oldu:) seri galibiyetlerle plaf off u garantilemek süper olacaktır.

lofthei
25.Kasım.2012, 16:09
Takım son haftalarda düşüşte bir ayar çekmen lazım

Katılıyorum, gidişata bir el atmak gerekiyor.

Cizıs nidaları hahah :D Keep Calm and Aşure !

Bu keep calm geyiği o kadar çok yapıldı ki orjinali nedir bilmiyorum ben, ''KEEP CALM AND TRUST AŞURE''yi twitter'da TT yapıp orjinalinin yerine koyabiliriz :D

Play-off seviyesinde kalmanı çok isterim. Gol yiyorsun hakkaten ama bu oyunda gol yememek diye bir şey yok ben onu anladım :) Sothend maçında rakip 14 şut çekmiş 10 uzak şut. Aslında bu bir başarı. Ama oyuncuların yetersizliği de söz konusu. Kontrataklara hızlı çıkmak için tempo ayarı yapmanı tavsiye ederim.

Benim defansif taktiğim de 5 atıp 2 falan diyorum yine. Defansif diye yaptığım oyuna bakar mısın? :)

Vitesse D 1-5
R. Madrid D 5-2
RKC D 2-4

Oyun illa gol yedirtiyor. RKC maçında ilk yarı yıldırım gibi kontralarla 4-0 yapıyorum. Ama skoru koruyamıyorum. Sen bu kötü oyuncularla iyi bile idare ediyorsun. Maçlarının sıkıcı geçtiği ortada :) Yani hedeflenen şey. Play-off iyi olur valla. Bi tempo ayarı diyorum. Ve hala liberodan vazgecebilirsin. Keşke kupa maçlarında deneseydin.

Kesinlikle katılıyorum. Maç motoru ne yapıyor ediyor o topu senin kalene sokuyor yani. Oyunda şu taktiğimden daha defansif bir taktik yok neredeyse, bununla bile gollere engel olamıyorum, yapacak bir şey yok gerçekten.

Tempo ayarına bakacağım. Liberodan vazgeçmeyi değil de MC oyuncusunu DMC'ye çekmeyi düşünüyorum. Bu şekilde rakibin ceza sahası dışında top yapmasını engelleyebilirim belki.

İşin taktik kısmı üzerinde durduğun bu yorumlar beni çok mutlu ediyor. Her zaman beklerim :icon_smile:

gidişat kötüyken aşure sayesinde nefes alman çok iyi oldu:) seri galibiyetlerle plaf off u garantilemek süper olacaktır.

Aynen aşure işimize çok yaradı :D Play-Off'tan çıkma hayali daha gerçekçi duruyor gibi. Hedefimizi olası olarak belirledik.

REKLAM

http://ekonomi.haberturk.com/teknoloji/haber/796917-football-manager-sayesinde-teknik-direktor-oldu

Yetkililere sesleniyorum, beni de görün!!

REKLAM

nessus
25.Kasım.2012, 16:37
Hahah ohaa lofthei imzandaki habere bak! Çok aptalca bişey gerçek olamaz bu :) Benim de şöyle bir hayalim var. Bir gün olur da birkaç milyon doların üstüne oturursam (daha azı da olabilir) amatör bir takımı ya da 3lig falan satın alacağım. Bir hoca seçip ona sen yardımcı hoca olacaksın diyeceğim. FM gibi gerçekte oynuycam takımla :) Ben ana hatlarını veririm onlar gereken işleri yaparlar :)

babafm
25.Kasım.2012, 16:47
Benim de en büyük hedefim teknik adam olmak.herşey den çok istdiyorum

EndoplazmiK RetikuluM
25.Kasım.2012, 17:25
FM her geçen yıl maç motorunda birkaç adım daha geriye gidiyor. Keşke 3D işine hiç bulaşmasalardı. Ben oyun çıktığından beri 2D oynuyorum saçmalıkları görmemeye çalışmak için.

lofthei
25.Kasım.2012, 22:21
Hahah ohaa lofthei imzandaki habere bak! Çok aptalca bişey gerçek olamaz bu :) Benim de şöyle bir hayalim var. Bir gün olur da birkaç milyon doların üstüne oturursam (daha azı da olabilir) amatör bir takımı ya da 3lig falan satın alacağım. Bir hoca seçip ona sen yardımcı hoca olacaksın diyeceğim. FM gibi gerçekte oynuycam takımla :) Ben ana hatlarını veririm onlar gereken işleri yaparlar :)

OOOOOOOOFFFFFF, OF! Milletin şansına bak bir de bizimkine bak be! Lotoya devam :D (Bu arada haberi ben koydum, salak mı yaptın yoksa inandın mı çözemedim bir açıklama bekliyorum :D )

Benim de en büyük hedefim teknik adam olmak.herşey den çok istdiyorum

Muhtemelen olmayacak hocam, keyfine bak :icon_biggrin:

FM her geçen yıl maç motorunda birkaç adım daha geriye gidiyor. Keşke 3D işine hiç bulaşmasalardı. Ben oyun çıktığından beri 2D oynuyorum saçmalıkları görmemeye çalışmak için.

Kesinlikle katılıyorum. Geçen seneki gayet güzeldi işte, aynısını kopyala yapıştır yapsalardı ne olurdu?

lofthei
26.Kasım.2012, 03:14
Çöpe attığımız 2 turnuvadan sonra, önem verdiğimiz bir kupa gelmişti: FA Cup.

http://imageshack.us/a/img208/8121/facuplogo.png

İlk turda güçsüz bir amatör küme takımını zor da olsa elemeyi başardık, 2. turda ise ligimizin güçlü ekiplerinden Rotherham'a asistan menajerin kontrol ettiği maçta elendik. O maçın resmini alamayı unutmuşum, neyse artık.

http://imageshack.us/a/img829/4110/aydemir1fatur1.jpg

http://imageshack.us/a/img705/4379/aydemir1fatur1tekrar.jpg

Kupadan elendikten sonra ligimize geri döndük. Torquay deplasmanında son kazandığımız maçtan sonra bir seri yakalamak istiyorduk.

http://imageshack.us/a/img14/3007/aydemir1mac16.jpg

Ancak Torquay'ın kadrosu iyiymiş ya. Bu şartlar altında etkili olamadık ve mağlup olduk. 1-2 tane net pozisyonumuz vardı, onları atsaydık sonuç farklı olabilirdi ama olmadı. Sağlık olsun.

17. haftada kendi evimizde ligin güçsüz ekiplerinden Bristol Rovers'ı konuk ediyorduk. Galip gelmemiz lazımdı.

http://imageshack.us/a/img834/6564/aydemir1mac17.jpg

1 net, 1 de ortalama gol şansımız olmasına rağmen golü bulamadık; ve umutsuzluğumuz devam etti.

18. haftada, 24 kişilik ligimizin 21. sırasındaki Burton'u konuk ediyorduk! Artık galibiyet alamazsak delirecektim.

http://imageshack.us/a/img525/7980/aydemir1mac18.jpg

Kendi evimizde, lig 21.'sine 2 şut çekebildik. Bunun üzerine başka bir şey söylemeye gerek duymuyorum.

19. hafta maçında ligin en kaliteli takımlarından Rochdale deplasmanındaydık. Takımdan pek bir şey beklediğim de yoktu aslında, bir nebze küsmüştüm oyunculara.

http://imageshack.us/a/img33/1949/aydemir1mac19.jpg

Beklenen oldu, Rochdale şov yaptı. Kalemize 21 şut, 3 net, 2 ortalama gol şansı. Tam anlamıyla ezildik.

20. hafta maçında, Fifa'da menajer mod oynadığım, bu bakımdan yakından tanıdığım York City'le oynuyorduk. Fifa'da oyunun en kötü takımı olan ekip, Fm'de de etkisiz ilerliyordu.

http://imageshack.us/a/img15/252/aydemir1mac20.jpg

Ancak bizim galibiyet almamız için rakibimizin etkisiz değil, rezalet olması gerektiğini bir kez daha gördük.

Bu maçtan sonra, oyuna olan isteğimin devam edebilmesi için, oyunu kapattım ve 2-3 saat sonra devam etmeyi planladım.

2-3 saat sonra oyunu yeniden açtığımda, taktiği değiştirdim. MC oyuncusunu DMC'ye çektim, tempo, zaman geçirme ve en önemlisi duran top gibi özellikleri yeniden ayarladım ve önümdeki maça giriş yaptım.

http://imageshack.us/a/img41/6083/aydemir1mac21.jpg

4 net, 1 de ortalama gol şansı! Uzun süreden sonra galip gelmek çok iyi oldu. 2 golün yanı sıra birçok da pozisyon kaçırdık. Yeni taktiğimiz takıma cuk oturdu.

Galibiyet önemli, ancak seri olmayınca bir önemi olmuyor. Bu nedenle 22. hafta maçımızda da galibiyet istiyordum.

http://imageshack.us/a/img341/461/aydemir1mac22.jpg

Golü bulabilecek pozisyonları bulmamız önemliydi, golü atamamamız kötü oldu ancak takımın olumlu futbolu devam etti. 1 puan da iyi.

23. hafta, lig sonuncusu Barnet'i ağırlıyorduk. Galibiyet alma ihtimalimiz %80'di ancak bizim takımın sağı solu belli olmuyordu :D

http://imageshack.us/a/img18/2496/aydemir1mac23.jpg

Mükemmel futbol ve haftalar sonra gelen ''gol atmanın hazzı'' bir yana, cefakâr Barnet camiasını kutluyorum. Yazık yani adamlara, şut çekiyorlar taca gidiyor falan. Onları en iyi biz anlarız. Barnet'e acayip bir sempati besledim. Kardeş takım ilan ediyorum Barnet'i :D

OH, o neydi öyle sevgili dostlarım be. Bir ara 15.'liğe falan vurduk, gol atmayı, galibiyeti unuttuk ama şu 3 maçlık periyotta durumu toparladık. Yeni taktiğimiz iyi işliyor. Puan durumundaki yerimiz de şu şekilde:

http://imageshack.us/a/img801/7105/aydemir1hafta23pd.jpg

Eksik maçımızı kazanırsak 8.'liğe yükseliyoruz. Gayet güzel!

Bu arada, 17. ya da 18. haftadan sonra falan, serbestten bir oyuncu kattık takıma. Şimdilik pek etkili olamadı, ilerleyen haftalarda bakıp göreceğiz.

http://imageshack.us/a/img210/7619/aydemir1davidlynch.jpg

Yarın istatistiki ve taktiksel bir değerlendirme yapacağım. Görüşmek üzere.

entolik
26.Kasım.2012, 03:17
Sonuçlar pek iç açıcı değil gibi :/
bu arada hocam medya tahmininde kaçıncı olarak gözüküyorsun ?

lofthei
26.Kasım.2012, 03:23
Sonuçlar pek iç açıcı değil gibi :/
bu arada hocam medya tahmininde kaçıncı olarak gözüküyorsun ?

10-15 maçlık kabus gibi bir periyoda girmiştik ancak 3 maçtır toparladık. Puan tablosundaki yerimiz hâlâ iç açıcı.

Medya tahmininde yanlış hatırlamıyorsam 16. olarak gösteriliyorum. Yarın oyunu açınca daha net bir yorum yapabilirim.

61trabzon61
26.Kasım.2012, 16:04
zor bir görevdesin öncelikle bunu kabul ediyoruz. sen bunu daha da fantastikleştirip defansif sistemi oyuna kabul ettirebilme olayın var. o yüzden sonuçları çok önemsemiyorum :) hatta başarılı oluyorsun.

lofthei
26.Kasım.2012, 18:50
zor bir görevdesin öncelikle bunu kabul ediyoruz. sen bunu daha da fantastikleştirip defansif sistemi oyuna kabul ettirebilme olayın var. o yüzden sonuçları çok önemsemiyorum :) hatta başarılı oluyorsun.

Teşekkürler dostum :)

babafm
26.Kasım.2012, 21:22
Hocam gidişat güzel ama ben senden daha iyisini bekliyorum .Fakat yine de kötü bir periyottan çıktığın için oyuncuların moralsiz .Takımı toparlarsak 5.6 oluruz bence hocam

lofthei
27.Kasım.2012, 14:17
Hocam gidişat güzel ama ben senden daha iyisini bekliyorum .Fakat yine de kötü bir periyottan çıktığın için oyuncuların moralsiz .Takımı toparlarsak 5.6 oluruz bence hocam

Teşekkürler. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız.

AFC Wimbledon 2012-2013 İLK DEVRE DEĞERLENDİRMESİ

Ligde 23 maçı tamamlamamız sebebiyle ilk devre bitti. Yani hayali olarak bitti, İngiltere alt liglerinde devre arası diye bir şey oluyor mu bilmiyorum, çünkü çok maç var. Şimdi bu 23 maçlık periyottaki istatistiki bilgileri size aktaracağım.

Ligde 23, Lig Kupası'nda ve Johnstone's Paint Trophy'de 1 ve FA Cup'ta 3 maç oynayarak, takımdaki ilk devremizde 28 resmi maç oynadık. Bu periyotta 10 galibiyet, 7 beraberlik ve 11 mağlubiyet alarak çok ortalama bir performans gösterdik.

Ligin ilk 8 haftasında 1'den fazla gol yemedik, ilk 2 golümüzü 9. haftada, ikincisini ve sonuncusunu da 16. haftada yedik.

9. ve 14. hafta arasındaki 6 maçlık periyotta sadece 2 gol atabildik ve 2 puan aldık.

15. haftadaki galibiyetimizden sonra, yine 5 maçlık bir galibiyet alamama serisine girdik. Bu periyotta sadece 1 gol atabildik, 2 puan topladık.

Son 3 haftada ise 7 puan topladık, kalemizde sadece 1 gol gördük ve rakip filelere 5 gol bıraktık.

Genel olarak ligde 23 maçta 16 gol yedik, 23 gol attık. Maç başına 1 gol ortalamasıyla oynuyoruz.

Duraklama anlarında hiç gol yemedik ve sadece 1 gol attık, o da skoru değiştiren değil pekiştiren bir goldü. Yediğimiz en geç gol 87'de geldi, sonrasında ise 83, 72, 69 diye gidiyor. Bu istatistik takımın rakibi maç içerisinde çok fazla yorduğuna dair bir işaret olabilir.

Kupalarda ise performansımız iyi değildi. Toplamda oynadığımız 5 kupa maçında 1 galibiyet, 1 beraberlik ve 3 mağlubiyet aldık; kalemizde 10 gol görürken rakip filelere 5 gol bıraktık. Maç başına 1 gol ortalamamız burada da şaşmamış gözüküyor.

Taktiksel olarak takımı değerlendirecek olursam: ilk 19 haftada SW-DR-2 DC-DL-DMC-MR-MC-ML-ST şeklinde oynarken, son 3 haftadır MC oyuncusunu DMC pozisyonuna çekmiş bir vaziyette oynuyoruz. Geride kalan 28 resmi maç sonucunda kafamdaki ideal 18 şu şekilde:

GK: Neil Etheridge
SW: Danny Jackson
DR: Curtis Osano, DC: Suat Usta&Mat Mitchel-King, DL: Scott Griffiths
DMC: Eric Addo&Sammy Moore
MR: Jason Banton, ML: Michael Dougthy
ST: Jack Midson

S1: Seb Brown
S2: Callum McNaughton
S3: Pim Balkestein
S4: Steven Gregory
S5: Frankie Merrifield
S6: Rashid Yussuff
S7: Nicholas Bignall

3 haftada 7 puanın coşkusuyla, ligde 2. olan Oxford deplasmanına çıkıyorduk. Takım ligin ilk maçında kendi sahamızda bizi yenmişti ve bu sezonki performansı oldukça etkileyiciydi.

http://imageshack.us/a/img339/1224/aydemir1mac24.jpg

Maça adeta 1-0 yenik başlasak da, oyuncularım maçı çevirmekteki kararlılıklarını gösterdiler ve müthiş bir bitiricilik yüzdesiyle bu zor maçı 2-1 kazanarak Oxford'dan sadece 3 puan değil, ikili averajı da aldılar! Hani pek onlarla puan eşitleyeceğimiz yok da, olursa diyorum :icon_biggrin: 2 şutumuzun ikisi de kaleyi buldu ve ikisi de gol oldu. Soyunma odasında oyuncularımı ''İşte sezon başından beri sizden beklediğim oyun bu koçlarım'' diyerek motive ettim ve ertesi gün eksik maçımıza hazırlanmaya başladık.

Bradford'la oynayacağımız eksik maçımızdan önce, son haftalarda kaledeki performansını beğenmediğim Neil Etheridge yerine yedek kalecimiz Seb Brown'a 11'de şans verdim. Yorgunluk nedeniyle birkaç değişiklik daha yapmak zorunda kaldım.

http://imageshack.us/a/img27/9444/aydemir1mac25.jpg

Malesef Bradford'a mağlup olduk ve onlar tarafından geçildik; puan tablosunda 9. sırada kaldık. Kaleci Seb Brown ilk golde çok etkisiz kaldı, Etheridge yine iyiymiş diyorum ve kendisini onbire geri döndürüyorum :D Bitiricilik konusunda yüksek yüzdemizi korumaya devam ediyoruz ayrıca. 2 şutumuzun ikisi de kaleyi buldu ve biri gol oldu. Gol şanslarını boşa harcamayarak önemli bir iş yapıyoruz gibi geliyor bana.

Haftaya da Play-Off potasında bulunan Wycombe deplasmanındayız. Bu kadar iyi 3 takıma karşı üst üste 3 deplasman olacak şey mi?

61trabzon61
27.Kasım.2012, 15:24
Oxford maçında çok önemli 3 puan geldi ama keşke en azından sonraki maçta 1 puan alabilseydik. bayağı güzel olacaktı. acısını çıkaracaksın inşallah sonraki maçlarda.

EndoplazmiK RetikuluM
27.Kasım.2012, 20:41
Oxford maçındaki Oxford'un istatistiklerini yıllardır biz yakalayıp yeniliyoruz, acısını iyi çıkartmışsın :D

lofthei
27.Kasım.2012, 23:01
Oxford maçında çok önemli 3 puan geldi ama keşke en azından sonraki maçta 1 puan alabilseydik. bayağı güzel olacaktı. acısını çıkaracaksın inşallah sonraki maçlarda.

Aynen, güzel olurdu.

Oxford maçındaki Oxford'un istatistiklerini yıllardır biz yakalayıp yeniliyoruz, acısını iyi çıkartmışsın :D

Eheh evet öyle oldu :D

Önceden de bahsettiğim gibi 26. haftada Wycombe deplasmanındaydık.

http://imageshack.us/a/img231/1903/aydemir1mac26.jpg

Maçla ilgili söyleyecek fazla bir şey yok. 17. dakikada 10 kişi kalan bir takımdan 3 gol yemek, ve maçı çevirememek açıkça söylenmesi gerekirse acınacak bir durum; ve biz de acınacak bir hâldeydik.

Maçın akşamında başkanın odasına gittim. Kendisine kulüpten 2 hafta gibi bir süreyle ayrılmamın ve tatil yapmamın gerektiğini, aksi hâlde bu 2 haftada yapılabilecek herhangi bir puan kaybında kendime kalıcı zihinsel zarar verecebileğimi söyledim. Başkanın gözlerinde korku vardı. Ancak konuştuklarım da gayet netti. Başkan 2 haftalık izni verdi. Cep telefonumu ve bütün iletişim araçlarımı İngiltere'de bırakarak 2 haftalık bir tatil için ülkeme döndüm.

Tatilden döndüğümde, 2 haftadır oynanan maçların sonucundan haberim yoktu. Başkan 2 maçın da raporunu bana sundu. Skorlar ve istatistikler şu şekildeydi:

http://imageshack.us/a/img838/8939/aydemir1mac27.jpg

http://imageshack.us/a/img339/8789/aydemir1mac28.jpg

28. hafta itibariyle takımın geldiği nokta da budur:

http://imageshack.us/a/img15/1364/aydemir1hafta28pd.jpg

Başkana raporlar için teşekkür ettim, ve odasından ayrıldım. Akşam saatlerinde yeniden buluşacağımıza dair hiçbir tahminim yoktu...

lofthei
27.Kasım.2012, 23:23
30 Aralık 2012, saat 21.00. Arabamla kulüp binasına doğru ilerlerken hep kulüp için yaptıklarımı düşünüyorum. Yarım yıldır çalıştık, gece gündüz, uyumadık. Masaların başında sabahladık, çıkış yolu için kafa patlattık. Olmadı be. İlk günden itibaren, oturmadı. Masadan düştü düşecek bir örtü gibiydik hep. Düşmeye gidiyoruz işte.

Odasına girdiğimde, başkan şaşırdı. Çıkmaya hazırlanıyordu çünkü. ''İki dakika konuşabilir miyiz başkanım?'' dedim. ''Tabii, otur.'' dedi. Konuştuk. Pek uzun sürmedi zaten. Neden belliydi, amaç belliydi, sözlerim netti. Sırtımı sıvazladı. ''Hayatında başarılar genç adam.'' dedi. Sarıldık. Odasından ayrıldım. 6 ay önce bir hiç olarak girdiğim bu odadan, şimdi yine bir hiç olarak çıkıyordum. Belki özgeçmişime bir şeyler eklenmişti, ama ne farkı vardı ki? Başarısızlığım resmi olarak özgeçmişime de yansımıştı adeta.

http://imageshack.us/a/img33/900/aydemir1afcdenistifa.jpg

30 Aralık 2012, saat 21.15. Elimde viski, hava yağmurlu, müzikçalarda Dilemma. Gözyaşlarım viskiyle birleşirken, o çarpıcı sözler geliyor: ''Farkı yok aslında sonların / Bana, bana, hep bana / Ayrılıklar hep bana.''

Smal
27.Kasım.2012, 23:31
neyse üzülme en azından kıyamet kopmamış :)

lofthei
27.Kasım.2012, 23:33
neyse üzülme en azından kıyamet kopmamış :)

Farklı bir bakış açısı :icon_biggrin:

gzbjk
28.Kasım.2012, 00:01
Kariyer anlatımın süper bence kovulduğuna üzülme bu senin için tecrübe olmuştur :)

Esssteban
28.Kasım.2012, 00:17
Bence FM yi bırak, yazarlığa başla :D Gerçekten mükemmel anlatımın var. Fm yi bırak kısmı şakaydı :) Başarılar..

Arunas
28.Kasım.2012, 00:33
Devam devam, Türkiye ligine gel ya 2. lige falan, bilindik bir ligde bu anlatımla daha eğlenceli bir kariyer olur garanti.

lofthei
28.Kasım.2012, 02:20
Kariyer anlatımın süper bence kovulduğuna üzülme bu senin için tecrübe olmuştur :)

Kovulmadım zaten, istifa ettim :) Düşüncelerin için teşekkürler.

Bence FM yi bırak, yazarlığa başla :D Gerçekten mükemmel anlatımın var. Fm yi bırak kısmı şakaydı :) Başarılar..

Çok teşekkür ederim. Henüz profesyonel olarak temaslarım olmadı ancak bir yazar olabilmek en büyük hayallerimden biri. Konu sadece futbol olduğu için küçük bir yelpazeyle sınırlı kalıyorum burada, normalde değişik konulara değinmeyi severim.

Devam devam, Türkiye ligine gel ya 2. lige falan, bilindik bir ligde bu anlatımla daha eğlenceli bir kariyer olur garanti.

Malesef oyunun başında Türkiye'yi açmamıştım. Keşke açsaymışım.

Antrenörü kovulan her kulübe başvurdum şu ana kadar. Neler oluyorsa, önce kulübün başkanları ''Hhahahahahah o fakir mi bizim kulübü yönetecekmiş'' diye açıklama yapıyor, bir hafta sonra da sözleşme teklifiyle kapıma geliyorlar. Bu tarz bütün yüzsüzleri reddettim.

http://imageshack.us/a/img27/552/aydemir1burghausen16sub.jpg

http://imageshack.us/a/img850/8054/aydemir1burghausen22sub.jpg

http://imageshack.us/a/img685/9945/aydemir1darmstadt28suba.jpg

http://imageshack.us/a/img717/286/aydemir1darmstadt5mart.jpg

http://imageshack.us/a/img442/692/aydemir1halle23subat.jpg

http://imageshack.us/a/img211/8868/aydemir1halle25subat.jpg

http://imageshack.us/a/img708/5959/aydemir1munster7mart.jpg

http://imageshack.us/a/img268/2500/aydemir1munster14mart.jpg

http://imageshack.us/a/img268/6214/aydemir1stuttgarter27su.jpg

http://imageshack.us/a/img38/5130/aydemir1stuttgarter7mar.jpg

Diğer teklif aldığım 2 kulübü de kadroları ve hedefleri küçük olduğu için reddettim, ancak diğerlerinin aksine bir menajer olarak bana saygı duydukları için ikisini de takdir ettim; dost defterine yazdım.

http://imageshack.us/a/img547/2622/aydemir1andriateklif.jpg

http://imageshack.us/a/img31/1770/aydemir1feralpisalotekl.jpg

İlk tercihim ikinci lig kulüpleri olacak. Ancak yeni sezon açılana kadar herhangi bir ikinci lig kulübünden teklif alamazsak, Andria veya Feralpi Salo tarzı daha alt lig kulüplerden gelecek bir teklifi kabul edeceğim. Bu tarz durumlarda ekonomi kriterini önde tutacağım çünkü AFC'deki başarısızlığımın bana göre temel sebebi olan, taktiksel anlayışımın vazgeçilmez noktası olan bölgelere -en azından o lig için- kusursuz takviyeler yapamama engelini aşmak istiyorum.

AlperKSK
28.Kasım.2012, 09:19
Geçmiş olsun bu seri hakikaten zor ve bir çok yanı saçmalıklarla dolu yeni maceralara yelken açalım bakalım :)

Smal
28.Kasım.2012, 10:48
sonradan lig ekleyebiliyorsun diye biliyorum ama yanlış da biliyor olabilirim.

fermanager
28.Kasım.2012, 13:41
doğru biliyorsun dostum. eklenebiliyor ve çıkarılabiliniyor. ;)

entolik
28.Kasım.2012, 13:44

eklenilebiliyor ama sezon sonunu beklemek gerekiyor ligin aktif olması için

Smal
28.Kasım.2012, 15:36

hah işte bende arada denedim olmadı, bende yanlış mı biliyorum demiştim, meğer böyleymiş.

lakin1907
28.Kasım.2012, 16:48
Harika bir sunum olmuş, başlığın çok ilgi çekici olmadığından bu zamana kadar girmemiştim kariyerine, ama artık takipçinim :)

lofthei
28.Kasım.2012, 18:17
Geçmiş olsun bu seri hakikaten zor ve bir çok yanı saçmalıklarla dolu yeni maceralara yelken açalım bakalım :)

Eyvallah abi :) Bir yandan da seviniyorum, oyunun gerçekçiliği arttı.

doğru biliyorsun dostum. eklenebiliyor ve çıkarılabiliniyor. ;)

hah işte bende arada denedim olmadı, bende yanlış mı biliyorum demiştim, meğer böyleymiş.

Türkiye Ligi'ni eklemeyi düşünüyorum içten içe. Yurt dışında başarısız olan her sporla ilgilenen kişi gibi yurda mı dönsek :icon_biggrin:

Harika bir sunum olmuş, başlığın çok ilgi çekici olmadığından bu zamana kadar girmemiştim kariyerine, ama artık takipçinim :)

Teşekkürler :)

61trabzon61
28.Kasım.2012, 19:21
Hayırlısı olsun be dostum... yalnız senden wimbledon'dan ayrılmadan önce bi tenis maçına gitmeni beklerdim yapmadın :D bi ona üzüldüm sadece :D..neyse Bakalım kime gideceksin...beklemedeyiz.

EndoplazmiK RetikuluM
28.Kasım.2012, 19:37
Hayırlısı... Defansif sistemine devam edecek misin ?

lofthei
28.Kasım.2012, 20:45
Hayırlısı olsun be dostum... yalnız senden wimbledon'dan ayrılmadan önce bi tenis maçına gitmeni beklerdim yapmadın :D bi ona üzüldüm sadece :D..neyse Bakalım kime gideceksin...beklemedeyiz.

Gittim ama anlatmadım... Federer'in şampiyonluğunda tribündeydim ama Djokovic'i tuttuğum için moralim bozuldu, buraya aktarmadım :D

Hayırlısı... Defansif sistemine devam edecek misin ?

Sistem olarak evet, ama diziliş olarak biraz değiştireceğim.

Çeşitli flörtlerden, yani kulüp başkanlarından köpek gibi iş istememden sonra; Hollanda 2. Lig(Jupiler League) kulübü AGOVV'dan bir teklif alabildim. Çok düşündüm gidip gitmemek konusunda, ancak sonrasında teklifi kabul ettim ve AGOVV ile haftada bin pound'dan 2 yıllık sözleşme imzaladık! Bütün ayrıntıları Fenerbahçe'nin kupa maçından sonra aktaracağım. AFC'de de yeterince ilgi göstermiştim herhalde, ama bu kariyerde ilgiyi biraz abartacak, gerçek futbol kulübü yönetiyormuş kadar zaman harcayacağım takıma. Bekleyiniz... Tıpkı Nessus gibi, Hollanda'ya defansif futbolu getiriyorum hüleeeyyn!! :icon_biggrin:

http://imageshack.us/a/img707/458/aydemiragovvda.jpg

hakankor
28.Kasım.2012, 20:59
hayırlı olsun . :n:

lofthei
28.Kasım.2012, 21:58
hayırlı olsun . :n:

Teşekkürler. AGOVV'da başarılı olursam yeni hedefim Ankaragücü olacak. Şimdi Beşiktaş'la maçlarını izliyorum da, o çocukların çabası tıpkı benim AFC'deki çabam gibiydi :D

AlperKSK
28.Kasım.2012, 22:20
Teşekkürler. AGOVV'da başarılı olursam yeni hedefim Ankaragücü olacak. Şimdi Beşiktaş'la maçlarını izliyorum da, o çocukların çabası tıpkı benim AFC'deki çabam gibiydi :D

Ankaragücü bu seride bank asyanın yani yeni adıyla tff 1.ligin favorisi çok sıkıntı çekmezsin :)

lofthei
29.Kasım.2012, 01:43
Ankaragücü bu seride bank asyanın yani yeni adıyla tff 1.ligin favorisi çok sıkıntı çekmezsin :)

Hahahaha burada bir acı hissettim :D

entolik
29.Kasım.2012, 02:18
Yeni takımın hayırlı olsun usta

fermanager
29.Kasım.2012, 15:17
hadi bakalım. umarım daha başarılı bir yönetim olur :) hep daha iyi hep daha iyi.

61trabzon61
29.Kasım.2012, 16:36
yeni takımın hayırlı olsun.. arkadaşın nestoru alcakmısın yanına :)

OrcunFB
29.Kasım.2012, 17:07
Çok keyifli bir kariyer oluyor, başarılar yeni kulübünde. :)

lofthei
29.Kasım.2012, 19:07
Yeni takımın hayırlı olsun usta

Teşekkürler.

hadi bakalım. umarım daha başarılı bir yönetim olur :) hep daha iyi hep daha iyi.

Eyvallah dostum :)

yeni takımın hayırlı olsun.. arkadaşın nestoru alcakmısın yanına :)

Nestor'un işinden olmaması için boşta olduğum dönemde işinde kaldı. Ancak ekonomik durumumuz elverirse yine çalışmak isterim en iyi dostumla :)

Çok keyifli bir kariyer oluyor, başarılar yeni kulübünde. :)

Bu akşam halı saha maçım var arkadaşlar. Artık yarın yeni takımım AGOVV'da işbaşı yapacağız :icon_smile:

61trabzon61
29.Kasım.2012, 20:59
anladım bakalım neler göreceğiz. :)

XelcukGS
29.Kasım.2012, 22:44
halısaha maçında ve yeni takımında başarılar büyük bir değeri kaybetmiş afc... :)

orhuncet
29.Kasım.2012, 22:48
Arkadaşım çok güzel bir kariyer oluyor her gün girip paylaşmışmı diye bakıyorum forumda çok aktif olmasamda yazı yazmasam da okuyorum her şeyi 2 yıldır okuyorum fm 2011 zamanından beri forumdayım her türlü kariyer hikayesine bakıyorum ama aktif değilim seninde hikayeni anlatım kurgunu çok beğendim çok iyi yazıyorsun biraz daha fazla yazarsan çok memnun olacağım çünkü bekleyemiyorum çok güzel kariyer :) :) neyse iyi oyunlar arkadaşım yeni takımında başarılar .. :)

lofthei
29.Kasım.2012, 23:28
anladım bakalım neler göreceğiz. :)

Bakalop :)

halısaha maçında ve yeni takımında başarılar büyük bir değeri kaybetmiş afc... :)

Teşekkür ederim. Spor Toto Süper Lig'i ve PTT 1. Lig'i ekledikten sonra İngiltere'den nPower League 1 ve 2'yi, İtalya'dan Serie C'yi ve Almanya'dan Third Division'u çıkardım oyundan kalabalık yapmasın diye. AFC artık istese de beni takımın başına getiremez. ŞİMDİ ONLAR DÜŞÜNSÜN :D

Arkadaşım çok güzel bir kariyer oluyor her gün girip paylaşmışmı diye bakıyorum forumda çok aktif olmasamda yazı yazmasam da okuyorum her şeyi 2 yıldır okuyorum fm 2011 zamanından beri forumdayım her türlü kariyer hikayesine bakıyorum ama aktif değilim seninde hikayeni anlatım kurgunu çok beğendim çok iyi yazıyorsun biraz daha fazla yazarsan çok memnun olacağım çünkü bekleyemiyorum çok güzel kariyer :) :) neyse iyi oyunlar arkadaşım yeni takımında başarılar .. :)

Çok teşekkür ederim dostum :) Yeni takımımda her alandaki inceleme kısımlarını biraz şişkin tutacağım. O nedenle fazlaca paylaşım yapabilirim.

Halı sahada yenildik ama kondisyonum iyidir, pek yorulmadım. Bir duş alıp yemek yiyeyim, AGOVV maceramıza başlayalım :)

lofthei
30.Kasım.2012, 01:06
Uçakla Hollanda'ya gidip takımla sözleşme imzaladıktan sonra, başkan bana kalacağım yeri gösterdi. Zaten bekar olduğum için bir eve gerek yoktu, kulübün misafir konutlarında kalacaktım.

Tarih daha erken olduğu için AFC'ye nazaran avantajım şu: hemen ertesi gün antremana çıkmayacağım. Oyuncular tatilde olduğu için saha içerisinde bir işim yok şu an. Yapmam gereken şey takımın teknik analizini yapmak, kadroyu tanımak, sonrasında da satılığa veya kiralığa çıkarılan, ya da sene sonunda sözleşmesi bitecek oyunculara imza attırıp taktik konusuna yönelmek. Bu bağlamda başkandan geçen sezonda oynadığımız bütün maçların kasetlerini istedim, evde izleyeceğim.

Konutuma döndükten sonra, kulüp üzerine biraz araştırma yaptım. Hollandaca bilmediğim için İngiltere'yi, Suat Usta'yı aradım, o çevirdi söylediklerimi. Sezonu 13. bitirmişler. ''Hayırlısı olsun'' dedim kapattım telefonu. Suat'la da daha işim olmaz.

Gelgelelim, çevirdikleri önemliydi. Bunları size de aktarmak istiyorum:

http://imageshack.us/a/img818/9678/agovvlogo.jpg

AGOVV Apeldoorn, Jupiler League(Hollanda 2. Ligi)'de oynayan, renkleri mavi-beyaz olan bir futbol takımıdır.

25 Şubat 1913'te kurulan ekip, şu ana dek 2 kere isim değiştirdi. İlk ismi AGOSV(Apeldoornse Geheel Onthoudersvoetbalvereniging Steeds Voorwaarts) olan kulüp, sonrasında başka bir kulüpte de Steeds Voorwaarts kelimelerinin geçmesi üzerine isimini AGOV(Apeldoornse Geheel Onthouders Voetbalvereniging)'a çevirdi. Bu kelimeler ''İçki karşıtları için Apeldoorn kulübü'' anlamına geliyordu. Sonrasında kulübün ismi bir kez daha değiştirildi ve şu anki ismi olan AGOVV(Alleen Gezamenlijk Oefenen Voert Verder) oluştu. Bu kelimeler ''Sadece çalışmak bizi bir araya getirir'' anlamını taşıyor.

Kulüp tarihi boyunca önemli bir başarı elde edememiş, hep asansör takım olmuştur. AGOVV'un altyapısı ise Hollanda'dan genel yapısından kaynaklanan bir şey mi bilmiyorum ama, etkili oyuncular çıkarmıştır. Kulübümüzün çıkardığı(ya da yetişmesine büyük katkıda bulunduğu diyelim) en önemli 3 oyuncu şu şekildedir:

1. Klaas-Jan Huntelaar

http://imageshack.us/a/img211/2366/huntelaaragovvdayken.jpg

2. Dries Mertens

http://imageshack.us/a/img22/2212/mertensagovvdayken.jpg

3. Nacer Chadli

http://imageshack.us/a/img51/4962/chadliagovvdayken.jpg

2003'ten beri Jupiler League'de mücadele eden kulübümüz, 18 takımlı ligde son 2 sezonu da 17. bitirdi, ancak sadece 18. küme düştüğü için ligde kalmayı başardı.

61trabzon61
30.Kasım.2012, 14:12
bakalım şuan alt yapıda iyi oyuncular varmı?

Mete07
30.Kasım.2012, 16:19
Bir kaç gün giremedim yine neler neler olmuş yeni takımında başarılar dilerim Hunte Mertens ve Chadli gibi hücumcu yetenekler çıkaran bir klubun defansif futbol oynayacak olması komik geldi bana :D bakalım belki de yeni Stam , De Boer'larıda sen çıkartırsın

lofthei
30.Kasım.2012, 18:50
bakalım şuan alt yapıda iyi oyuncular varmı?

Hayır yok :) Ama ben serbestteki genç oyuncuları taramaya başladım bile.

Bir kaç gün giremedim yine neler neler olmuş yeni takımında başarılar dilerim Hunte Mertens ve Chadli gibi hücumcu yetenekler çıkaran bir klubun defansif futbol oynayacak olması komik geldi bana :D bakalım belki de yeni Stam , De Boer'larıda sen çıkartırsın

Heheheh komikmiş harbiden :icon_biggrin: Teşekkür ederim iyi dileklerin için.

RasAnt
30.Kasım.2012, 19:41
En iyi savunma Hücumdur ! Bu stratejiyle bu kulüptede kalıcı olamayacaksın.Ben taraftar sözcüsü Rııııd Van Zortinger senden isteğimiz hücum futbol,liberolu savunma dönemi fiiii tarihinde kaldı bu düşüncelerimize önem vermez isen ayağını kaydırmak için gerekenleri yapacağız !

lofthei
30.Kasım.2012, 23:10
En iyi savunma Hücumdur ! Bu stratejiyle bu kulüptede kalıcı olamayacaksın.Ben taraftar sözcüsü Rııııd Van Zortinger senden isteğimiz hücum futbol,liberolu savunma dönemi fiiii tarihinde kaldı bu düşüncelerimize önem vermez isen ayağını kaydırmak için gerekenleri yapacağız !

Aynı görüşte değilim :) Liberoyu kaldıracağımı söylemiştim zaten. O oyuncuyu MC mevkisine çekeceğim.

orhuncet
01.Aralık.2012, 00:53
Biraz daha atak olursak iyi olur bence savunma taktiğini büyük maçlarda yap derim aynı interin barcaya yaptığı gibi .. :)

Bujsas
01.Aralık.2012, 00:56
kuruldukları tarihi ayrıntılı biçimde yazmış adamlar helal olsun hollanda liginde savunma olmaz come on man !!

lofthei
01.Aralık.2012, 03:00
Biraz daha atak olursak iyi olur bence savunma taktiğini büyük maçlarda yap derim aynı interin barcaya yaptığı gibi .. :)

kuruldukları tarihi ayrıntılı biçimde yazmış adamlar helal olsun hollanda liginde savunma olmaz come on man !!

Arkadaşlar, yorumlarınızdan sonra ''Aslında mantıklıymış ya ehe mehe hücum mu oynasak'' diyecek değilim. Kariyer hakkında görüşünüzü belirtecekseniz başımla beraber; diğer türlü mesajlarla karşılıklı olarak yorulmayalım diyorum.

Geçen sene düşmekten 3 puanla kurtulduğumuz Jupiler League'de, bu sezon yükselmek ya da en azından üst sıralarda yer almak için oynayacağız. İşte ligimizin logosu ve diğer takımlardan en beğendiğim oyuncular:

http://imageshack.us/a/img441/7929/jupilerleaguelogo.png

http://imageshack.us/a/img43/6020/rkpjacktuyp.jpg

http://imageshack.us/a/img39/913/rkpruudterheide.jpg

http://imageshack.us/a/img194/5281/rkpyassinayoub.jpg

Bu oyuncular ligin en baba oyuncuları, öyle düşünün. Üst sıralarda yer alan takımlarda bu kalibrede 2-3, bu oyuncuların bir tık aşağısındaki seviyede de 4-5 tane iyi oyuncu var. Kadromuz, bu sezon lig yükselen De Graafschap'a göre çok yetersiz yani. Yapacağımız transferleri bu resimlerini gördüğünüz oyunculara göre değerlendirirseniz, ligde alacağımız pozisyonla ilgili net bir tahmin yapmış olursunuz.

Transferde bayağı zorlanacağım için bugün transferi bitirip, burada sunumumu yapıp kapatacağım oyunu. Yarın da taktik ve hazırlık maçları ile ilgili bilgileri aktarırım.

lofthei
01.Aralık.2012, 05:08
Arkadaşlar transfer dönemi bitti ama ben de bittim. Bütün kadroyu yeniledik, çok iyi oyuncular aldık ama gözlerim kapanma noktasında. Yarın paylaşırım artık. İyi geceler.

lofthei
01.Aralık.2012, 22:50
Göreve geldiğimde, ilk olarak oyuncu transferinden ziyade personel transferine yöneldim. Önce asistan menajerimle bir görüşme yaptım ve kulüpteki yeteneksiz personeller hakkında bilgi aldım. Onlarla karşılıklı sözleşme feshedince elimizde sadece 2 personel kaldı.

http://imageshack.us/a/img547/6325/aydemir2astmenajer.jpg

http://imageshack.us/a/img820/634/aydemir2coach3.jpg

Asistan menajerim çok neşeli adam, çok sevdim kendisini. Koç da görevini layığıyla yerine getiriyor ama gördüğünüz üzere 35 yaşına rağmen çökmüş, dede gibi olmuş. Pek disiplinli. ''Hollandalılar sever böyle adamı'' diyerek kendisiyle yola devam etme kararı aldık.

Kulübümüze gelen personeller ve zaten elimizde olan 2 personelle kadromuz tamamlandı. İşte asistan menajerimle el ele vererek yaptığımız çalışmalarla kulübümüze kazandırdığımız personeller:

Sportif Direktör

http://imageshack.us/a/img203/6026/aydemir2dof.jpg

Nestor'la telefonda görüşüp buraya gelmesini istediğimde, İngiltere'de mutlu olduğunu ve yeni bir takım kurmak gibi bir uğraşa bir kez daha girmeyi istemediğini söyledi. Bu sözler beni derinden yaraladı açıkçası. Ben de inadına gittim süper bir sportif antrenör buldum. İllegal işleri Nestor kadar başarıyla yürütemese de iletişim ve sportif bilgi açısından çok değerli bir futbol adamı.

Genç Oyuncu Antrenörü

http://imageshack.us/a/img14/465/aydemir2hoyd.jpg

Koçlar

http://imageshack.us/a/img203/1566/aydemir2coach.jpg

http://imageshack.us/a/img805/9526/aydemir2coach2.jpg

Kondisyon Antrenörü

http://imageshack.us/a/img841/751/aydemir2fitnesscoach.jpg

Bu antrenörü alırken bir kurnazlık yaptım. Kulüp, takımın bünyesinde bir kondisyon antrenörü barındırmama izin vermiyordu, ve ben de yönetimle görüşerek alabileceğim koç sayısını artırdım. Kondisyon özelliği yüksek olan bu antrenörümüz de bu vesileyle takımın kondisyonundan sorumlu oldu.

Kaleci Antrenörü

http://imageshack.us/a/img706/6275/aydemir2gkcoach.jpg

Futbolunun son dönemlerini yaşayan oyuncu, teklifimizin sadece kaleci antrenörlüğü kısmını içerdiğini görünce futbolu bıraktı ve antrenörlük hayatına ilk adımını bizde atacak.

Gözlemciler

http://imageshack.us/a/img204/5910/aydemir2scout1.jpg

http://imageshack.us/a/img832/9987/aydemir2scout2.jpg

http://imageshack.us/a/img832/9987/aydemir2scout2.jpg

Fizyoterapist

http://imageshack.us/a/img341/2465/aydemir2physio.jpg

(Önceki kariyerlerimden birinde Spartak Moskova'da kadın bir başkanla çalışmıştım. Ondan sonra ilk defa oyunda bir kadın personel görüyorum.)

Bu personel transferlerimizden sonra, antrenmanlardaki kalitemiz şu şekilde oluştu:

http://imageshack.us/a/img204/9462/aydemir2antrenmanyildiz.jpg

Genel olarak antrenman kalitemizden memnunum, bu ligde yapabileceğimizin en iyisi buydu. Geriye oyuncuların bu antrenmanlara kendilerini vermeleri kalıyor.

lofthei
01.Aralık.2012, 23:00
Bir zorlu transfer dönemi daha geride kaldı. Bizim için çok aktif bir transfer dönemi oldu doğrusu. Tam 30 futbolcuyla yollarımızı ayırırken, kadromuza da 18 futbolcu kattık. İsterseniz takımdan giden en önemli oyuncularımıza ve sezon başı transfer döneminin geneline bir göz atalım. İlk olarak takımdan ayrılan önemli oyuncular:

http://imageshack.us/a/img717/8906/aydemir2outcruzvicente.jpg

http://imageshack.us/a/img13/3066/aydemir2outgieljantissi.jpg

http://imageshack.us/a/img577/4600/aydemir2outistvanbakx.jpg

http://imageshack.us/a/img69/5210/aydemir2outnickhengelma.jpg

http://imageshack.us/a/img13/6439/aydemir2outreneoosterho.jpg

http://imageshack.us/a/img194/355/aydemir2outsanderfische.jpg

http://imageshack.us/a/img571/5/aydemir2outsofianelaghm.jpg

http://imageshack.us/a/img690/442/aydemir2outstanleytaylo.jpg

http://imageshack.us/a/img803/5156/aydemir2outthomasdecort.jpg

http://imageshack.us/a/img856/7024/aydemir2outvojtechschul.jpg

30 tane oyuncu satarken, en büyük başarı sportif direktörümüz Regilio O'Niel'indi. ''İstenmeyenler Listesi''ne koyduğum tüm oyuncuları başarıyla satan O'Niel, kulübü hem fazlalıklardan temizledi hem de maaş bütçesini temize çıkarttı.

Sezon başı transfer döneminin genel görünümü de şu şekildeydi:

http://imageshack.us/a/img197/9676/aydemir2sbtd.jpg

E artık yeni kadroyu görücüye çıkarmak gerekiyor değil mi?

lofthei
01.Aralık.2012, 23:05
AGOVV Apeldoorn 2013-2014 Tam Kadro

1. Kaleciler

''Son telafi umutları''

3 kalecimiz de takıma bu sezon katıldı. İşte kalecilerimizin profilleri:

http://imageshack.us/a/img542/1760/aydemir2injobbulters.jpg

Job Bulters, takıma serbest transfer olarak kattığımız oyuncumuz. Çok dengeli bir profili olması beni ona yöneltti, as kalecimiz olacak. Kendisine çok güveniyorum.

http://imageshack.us/a/img145/5304/aydemir2inismaeloruc.jpg

Yedek kalecimiz, aynı zamanda da vatandaşım Ismael Oruc da takıma serbest transfer olarak katıldı. Kim bilir, belki bir gün onunla birlikte memleketin yolunu tutarız :P

http://imageshack.us/a/img820/3258/aydemir2inyannickderix.jpg

Sezon sonuna kadar kiraladığımız Yannick Derix, 3. kalecimiz olacak.

lofthei
01.Aralık.2012, 23:15

2. Defanslar

''Taktiğin merkezi''

Sol bek mevkiinde 2 oyuncumuz bulunuyor. 2 oyuncuyu da bonservis bedeli ödeyerek takıma katmamız ilginç oldu.

http://imageshack.us/a/img829/3369/aydemir2inkevinvanassou.jpg

http://imageshack.us/a/img823/6650/aydemir2indiegovannucci.jpg

Açık konuşmak gerekirse sol bek, orta sahayla birlikte takımın en sağlam bölgesi. 2 oyuncu da lig için muhteşem, ikisi de rotasyonda eşit şansları bulacaklar. Hangisini koyarsam koyayım yüzümü kara çıkartacaklarını düşünmüyorum, güvenim tam.

Stoperde 4 oyuncumuz bulunuyor. Bu oyuncuların biri takımda zaten olan bir oyuncuydu, diğer 3'ü yeni geldi.

http://imageshack.us/a/img51/2002/aydemir2injosvannieuwst.jpg

http://imageshack.us/a/img197/552/aydemir2introybrown.jpg

http://imageshack.us/a/img14/4453/aydemir2peterreekers.jpg

http://imageshack.us/a/img27/8427/aydemir2instefanmarinko.jpg

Takımda önceden de olan oyuncu Peter Reekers, diğer üçü yeni gelenler. Stoper mevkimiz biraz kapalı kutu; çok iyi de oynayabilirler, çok kötü de oynayabilirler. Jos Van Nieuwstadt, Troy Brown ve Peter Reekers onbirde oynayacak 2 yer için sene boyunca kapışacaklar. Dördüncü stoper olarak kiraladığımız Stefan Marinkovic ise bu üçlünün arkasında kalacak, zorunluluk olursa şans bulacak.

Sağ bekte bulunan 2 oyuncumuzdan bir takımda önceden de vardı.

http://imageshack.us/a/img211/2682/aydemir2benitoolenski.jpg

http://imageshack.us/a/img836/2602/aydemir2ingulianodiaz.jpg

Takıma geldiğimde en beğendiğim oyunculardan olan Olenski sağda ilk tercihim olacak. Guliano Diaz ise ona yedek olarak takımımıza katıldı.

lofthei
01.Aralık.2012, 23:28

3. Orta Sahalar

''Çift yönlü müsün, değil misin?''

Taktiğimde çift ön libero olacak. Bu nedenle 2 as 2 de yedek olmak üzere 4 tane ön liberoya ihtiyacımız vardı, ve hepsi takıma bu sezon geldi.

http://imageshack.us/a/img585/6673/aydemir2inabdiibrahim.jpg

http://imageshack.us/a/img15/880/aydemir2ingeorgeboateng.jpg

http://imageshack.us/a/img42/5441/aydemir2inremondevries.jpg

http://imageshack.us/a/img248/1702/aydemir2injoeybelterman.jpg

Bu sezonki en flaş ve en pahalı transferimiz, ve ligin de en baba oyuncularından olan Abdi Ibrahim! Takımımızın en değerli oyuncusu, taktiğimizin vazgeçilmezi olacak. Ibrahim'in yanında 45 dk. Boateng, 45 dk. da De Vries'in oynamasını planlıyorum çünkü bu iki oyuncunun dayanıklılığı 90 dakika çıkarmaya yetmez. Bu ikilide bir problem olduğunda gelecek vadeden genç oyuncumuz Belterman sahneye çıkacak ve Abdi abisinin yanında mücadele verecek.

2 DMC'nin önünde tek MC oynayacak. Bu oyuncunun çok teknik olmasına, yani oyun kurucu görevinde oynamasına özen gösterdim.

http://imageshack.us/a/img39/5051/aydemir2insimoncziommer.jpg

http://imageshack.us/a/img819/4065/aydemir2hayripinarci.jpg

Ünlü futbolcu Simon Cziommer bu bölgedeki ilk tercihimiz olacak. Gerçekten çok teknik ve tam bir duran top cambazı kendisi. Takıma geldiğimizde kadroda olan ve yerini korumayı başaran Hayri Pınarcı da onun arkasında forma bekleyecek.

Sol kanada aldığımız 2 oyuncu da kiralık.

http://imageshack.us/a/img41/677/aydemir2intobiassana.jpg

http://imageshack.us/a/img69/9260/aydemir2innickcoster.jpg

Ajax'tan kiraladığımız Tobias Sana, çok hızlı, teknik ve yetenekli oluşuyla tam bir kanat oyuncusu olarak öne çıkarken; onun yedeği Nick Coster da çift yönlü bir oyuncu olarak güven veriyor.

Transferde sağ kanada hiç enerji harcamadık.

http://imageshack.us/a/img24/4479/aydemir2sergiozijler.jpg

http://imageshack.us/a/img826/7806/aydemir2inmohamedelmakr.jpg

Göreve geldiğimde takımda olan Sergio Zijler bu bölgedeki ilk tercihim olacak. Yine göreve geldiğimde takıma sezon sonunda katılması kesinleşmiş olan Mohamed El Makrini de MR'nin yanı sıra MC ve DMC de oynayabiliyor oluşuyla tam bir joker.

lofthei
01.Aralık.2012, 23:35

4. Forvetler

''Emeğin karşılığı''

Tek santrfor oynattığım takımlarda hep 3 tane forvet oyuncusu bulundururum. Şu anda elimizde 2 santrfor var ancak ilerleyen günlerde 1 tane daha alacağız.

http://imageshack.us/a/img689/1839/aydemir2inemreozturk.jpg

http://imageshack.us/a/img607/7172/aydemir2joeygodee.jpg

İki santrforumuzun da çok iyi olduğunu düşünüyorum. Göztepe'den takımımıza kattıığmız vatandaşım Emre bu bölgedeki ilk tercihim olacak. Onun yedeği(yedeği derken tam da yedeği değil. Sezonda 5 maç oynayacaksak 3 maç Emre 2 maç Godee oynar, öyle düşünün) Joey Godee de berbat oynadığımız geçen sezonda bile sadece ligde 14 gol atarak kalitesini kanıtladı. Kiralık gelecek 1 oyuncuyla birlikte, bu bölgede de sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum.

Transferlerimiz bu şekildeydi. Gece geç saatlerde taktiği de ayarlayıp hazırlık maçlarıyla sezona başlarız.

kerim1990
01.Aralık.2012, 23:37
Şuana dek transferlerinden sol beklerini ve kalecini beğendim.
Stoperler defansif oyun anlayışında nasıl oynayacak çık merak ediyorum.
Yeni sezonda başarılar.İnşallah AGOVV'da kalıcı olursun :)

Smal
01.Aralık.2012, 23:41
Godee'yi beğenmedim, çok dağınık bi oyuncu, Emre güzel.

lofthei
01.Aralık.2012, 23:43
Şuana dek transferlerinden sol beklerini ve kalecini beğendim.
Stoperler defansif oyun anlayışında nasıl oynayacak çık merak ediyorum.
Yeni sezonda başarılar.İnşallah AGOVV'da kalıcı olursun :)

Teşekkür ederim :) Bir daha baktım da hakikaten stoperler takımın en zayıf halkası olmuş. Ama siz de takdir edersiniz ki bu standartta fazla seçme şansınız olmuyor. Bu kadroyla ilk 5'e giremezsem kendimi başarısız sayarım. Bir de Eredivisie'e yükselirsek değmeyin keyfime :D

Godee'yi beğenmedim, çok dağınık bi oyuncu, Emre güzel.

Yok be hocam fena değil sanki yahu :) Kötü çıkarsa çok üzülürüm.

Smal
01.Aralık.2012, 23:50
Yok be hocam fena değil sanki yahu :) Kötü çıkarsa çok üzülürüm.

poaca olarak oynatırsan iş yapar belki :)

lofthei
02.Aralık.2012, 01:11
poaca olarak oynatırsan iş yapar belki :)

Oyuna girip bakacağım, poacher ya da advanced forward oynar muhtemelen.

entolik
02.Aralık.2012, 14:11
Takım kurulmuş , Başarılar hocam :)

nessus
02.Aralık.2012, 14:13
Hollanda'ya hoşgeldin :)

hakankor
02.Aralık.2012, 14:53
Bu takım iş yapar :)

orhuncet
02.Aralık.2012, 14:56
Transferler iyi dostum :) Godee iyi oyuncudur kendisi ona iyi bak fena oynamıyor bence .. :) Bu sene iş olur bu takımdan .. :)

EndoplazmiK RetikuluM
02.Aralık.2012, 15:44
Çok sağlam takım kurmuşsun. Rahat rahat lig atlarız.

61trabzon61
02.Aralık.2012, 19:55
cziommer ve emre takımı sırtlayacaktır inşallah :)

lofthei
02.Aralık.2012, 20:18
Takım kurulmuş , Başarılar hocam :)

Çok sağolun hocam :)

Hollanda'ya hoşgeldin :)

Teşekkürler saygıdeğer dostum, bir ara Hollanda'nın neyi meşhursa onu yemeye/içmeye uğrayacağım artık :)

Bu takım iş yapar :)

Vallahi bana da öyle geliyor :icon_smile:

Transferler iyi dostum :) Godee iyi oyuncudur kendisi ona iyi bak fena oynamıyor bence .. :) Bu sene iş olur bu takımdan .. :)

Çok teşekkürler :) Godee'yi göreceğiz bakalım iyi mi kötü mü. Ben de beğeniyorum takımı :icon_smile:

Çok sağlam takım kurmuşsun. Rahat rahat lig atlarız.

Eyvallah çok teşekkürler. Şimdi sadece 1. olan takım direkt lig atlıyor, 2. ve 9. arasındaki takımlara ''Play-Off oynayabilir'' diye bi ibare koymuşlar, o neye göre oluyor onu anlayamadım, ligin sonunda göreceğiz artık. Ama ben de takımın sağlam olduğunu düşünüyorum, üst sıraları banko zorlarız :icon_biggrin:

cziommer ve emre takımı sırtlayacaktır inşallah :)

Umarım öyle olur hocam :icon_biggrin:

lofthei
04.Aralık.2012, 03:26
Önceden de bahsettiğim 3. forvet transferini de yaptık. Para harcamadan, sonuna kadar zorladığımız maaş bütçesinin de verdiği kısıtlamayla Ajax'tan Jordi Bitter'i sezon sonuna kadar kiralayarak kadroda derinlik oluşturduk.

http://imageshack.us/a/img40/6299/aydemir1jordibitter.jpg

Sonunda A takım için transferler bittiğinde, rezerve ve 19 yaş altı takımında hiç oyuncumuz yoktu. Bu durumu değiştirmek istedim ve serbest transferde bulunan genç oyuncuları iyice bir araştırdım. Bu durum için daha önce Hollanda'da oynamış ve şu an kulüpsüz olan genç oyuncuların katıldığı bir deneme maçına bile gittim.

http://imageshack.us/a/img689/2550/aydemir1aydemirtrialmac.jpg

Bir genç oyuncuya verebileceğimiz ideal sözleşmeleri kabul edenlerle anlaşma sağladık ve rezerve takımlar ligine katılma başvurusu yaptık. Gençler orada kendilerini göstermeye çalışacaklar. Sonuçta hepsi bedelsiz geldiği için, birini bile satsak ya da as takıma çıkarsak bizim için kârdır.

http://imageshack.us/a/img442/610/aydemir1rsvaaronmaria.jpg

http://imageshack.us/a/img687/9753/aydemir1rsvardavazdgaza.jpg

http://imageshack.us/a/img703/2598/aydemir1rsvbecirogric.jpg

http://imageshack.us/a/img203/9539/aydemir1rsvchavezuitenw.jpg

http://imageshack.us/a/img594/607/aydemir1rsvgeorgiliev.jpg

http://imageshack.us/a/img819/4619/aydemir1rsvjeromeadingr.jpg

http://imageshack.us/a/img641/6858/aydemir1rsvjorisluijten.jpg

http://imageshack.us/a/img843/2296/aydemir1rsvkevinverkoel.jpg

http://imageshack.us/a/img833/2527/aydemir1rsvmitchellfaer.jpg

http://imageshack.us/a/img839/4890/aydemir1rsvtelmocastanh.jpg

http://imageshack.us/a/img9/6396/aydemir1rsvterellondaan.jpg

http://imageshack.us/a/img268/9229/aydemir1rsvtimreceveur.jpg

Rezerve takımın kontrolünü genç oyuncuların gelişiminden sorumlu antrenörümüze bıraktıktan sonra A takımımıza geri döndük. Sırada taktik kısmı vardı.

http://imageshack.us/a/img703/2306/aydemir2dizilis.jpg

Bir görüş değişimi, sakatlık, ceza veya kondisyon eksikliği durumları dışında oynatmayı planladığım başlıca diziliş bu. Diğer dizilişimiz ise MC konumundaki oyuncunun AMC pozisyonuna çekilmiş olanı.

Taktikleri de bu şekilde belirledim:

http://imageshack.us/a/img841/3681/aydemir2takimtaktikleri.jpg

Taktiklerden sonra, sırada başarılı takımların bir numaralı sırrı olan antrenman vardı. Önceki senelerdeki schedule olayını kaldırdıktan sonra pek bir şey yok zaten antrenmanda. En doğru düşündüğüm şekilde ayarladım. Hazırlık kampında 1 hafta team cohesion/very high, 1 hafta tactics/very high şeklinde çalıştık, son haftalarda very high'ları high'a indirdim; sezon boyunca da balanced/high şeklinde antrenmanlarda çalışacağız.

http://imageshack.us/a/img442/931/aydemir2antrenmancesitl.jpg

Bireysel antrenmanlarda her oyuncuya özel olarak yükseltmesini istediğim bir özelliği çalışmasını istedim. Alt ligde olduğumuz için dayanıklılık ve güç gibi özellikler ön planda olması gerekirken takımda bu kısımda yetersizlik var. Bu nedenle genelde oyunculardan stamina, balance ya da strength çalışmalarını istedim. Çok fazla forma giymeyecek oyuncular ve reserve takımdaki koçerolar ağır bir şekilde bu özelliklere çalışırken sahada görmeye aşikar olduğumuz oyuncular dengeli bir bireysel antrenman programı izleyecek.

http://imageshack.us/a/img228/3897/aydemir2bireyselantrenm.jpg

Değişik pozisyonlarda oynatmayı planladığım birkaç oyuncuya da o mevkiye alışmaları için özel bir antrenman programı hazırladık antrenörlerle birlikte.

http://imageshack.us/a/img42/9234/aydemir2bireyselpozisyo.jpg

lofthei
04.Aralık.2012, 03:41
Her şey hazır olduğunda sezon başı hazırlık kampına başladık. Oyuncuların antrenmanlardaki istekli tavrı beni fazlasıyla mutlu etti. Antrenörlükte tecrübe kazanmak hakikaten çok eğlenceli bir işmiş.

http://imageshack.us/a/img28/1820/aydemir2agovvhazirlikka.jpg

Hazırlık kampına sakat olan sağ bekimiz Benito Olenski katılamadı ama sezona yetişti, hatta son hazırlık maçında 45 dakika oynadı. 4. stoperimiz Stefan Marinkovic ise hiç oynayamadı ve sezonun ilk maçına da muhtemelen yetişmeyecek. Ara sıra küçük sakatlıklar oldu tabi ancak Marinkovic dışında sezona tam kadro giriyoruz. Son maçta 6 gün sakatlanan Cziommer de sezonun ilk maçına yetişti ancak kondisyon eksikliği olduğundan orta sahada Hayri'yi izleyeceğiz.

Ekonomik bakımdan yetersiz bir kulüp olduğumuzdan hazırlık maçlarında şehir dışına çıkma iznimiz yoktu. Bu nedenle şehrimizin amatör kümede oynayan 2 takımyla ve rezerve takımımızla bir maç yaparak 3 hazırlık maçıyla kampı tamamladık.

http://imageshack.us/a/img534/5742/friendlylogo.png

http://imageshack.us/a/img825/7747/aydemir1hazirlik1.jpg

http://imageshack.us/a/img835/7554/aydemir1hazirlik2.jpg

http://imageshack.us/a/img855/7111/aydemir1hazirlik3.jpg

Yani her ne kadar bu takımlar bize rakip olamayacak seviyede olsalar da kalemizde hiç gol görmememiz ve çok az şut çektirmemiz sevindirici. Yine de ligdeki takımlar için bir ölçü olarak saymıyorum bu maçları. Onun dışında Godee etkili bir görüntü çizdi, ön direk korner taktiğimizden de 2 gol bulduk, bu güzeldi.

Hazırlık kampı da bitince, ''sezona hazırlık'' kapsamında son bir şey yaptım. nannar hocamdan öğrendiğim, oyunculara değer verme işlemini hallettim. Oyuncuları satılık listesine çıkarmadan, sadece kendi istediğim meblağlara göre onlara bir değer biçtim. Bu sayede geçen seride çok iyi oyuncu satılabiliyordu, bu sene de öyledir muhtemelen. Bu sezon iyi performans gösterirsek bazı oyuncularımı iyi paraya yollayabilirim.

http://imageshack.us/a/img268/2590/aydemir2istenilenfiyatl.jpg

Rezerve de defolu mallar gibi oldu, ''Ne alırsan 1 TL :D''

http://imageshack.us/a/img842/2590/aydemir2istenilenfiyatl.jpg

Artık sezona tamamen hazırım. Oyuncularım da fiziksel olarak zirveye çıkmak için 2-3 haftaya gereksinim duysalar da mental olarak hazırlar. Yarın yeni sezona başlarız artık. Kendinize iyi bakın, iyi geceler.

kerim1990
04.Aralık.2012, 05:06
Ajax,Psv,Feyeenord şimdiden korkmaya başlayabilir çünkü AGOVV geliyor :)
Başarılar hocam yeni sezonda :)

Mete07
04.Aralık.2012, 10:51
Acemi birliğini İngiltere'de yaptıktan sonra Hollanda'da usta olmaya doğru ilerleyecegine eminim kadroda cok iyi oldu sakatlık falan olmadan geçerse sezon eredivisie bizi düşünmeye başlasa iyi olur

orhuncet
04.Aralık.2012, 18:25
Yeni sezon yeni heyecan inşallah senin için iyi olur hocam takımında başarılar :)

lofthei
04.Aralık.2012, 19:12
Ajax,Psv,Feyeenord şimdiden korkmaya başlayabilir çünkü AGOVV geliyor :)
Başarılar hocam yeni sezonda :)

İddialı bir açıklama, teşekkürler :icon_smile:

Acemi birliğini İngiltere'de yaptıktan sonra Hollanda'da usta olmaya doğru ilerleyecegine eminim kadroda cok iyi oldu sakatlık falan olmadan geçerse sezon eredivisie bizi düşünmeye başlasa iyi olur

Teşekkür ederim. 2 maç oynadım, bu sene Eredivisie zor diyorum :D

Yeni sezon yeni heyecan inşallah senin için iyi olur hocam takımında başarılar :)

Eyvallah dostum :)

ReaList
05.Aralık.2012, 01:21
Yeni sezonda başarılar, sezon öncesi sıkı bir antrenmandan geçirseydin oyuncuları : )

borusan1905
05.Aralık.2012, 01:24
Hazırlık maçları çok iyi..

Başarılar..

orhuncet
05.Aralık.2012, 20:48
Birşey dile getirmek istedim.Hocam kariyerin çok yavaş ilerliyor.İlgide azalıyor çok bekliyoruz,anlatımın çok güzel kariyerinde çok güzel lafım yok ama çok yavaş ilerliyorsun daha fazla paylaşım bekliyoruz biz lütfen biraz daha hızlı ilerlersek hem ilgi artar hemde bizde mutlu oluruz kariyerin iyi yanlış anlaşılmasın.

lofthei
06.Aralık.2012, 00:10
Yeni sezonda başarılar, sezon öncesi sıkı bir antrenmandan geçirseydin oyuncuları : )

Teşekkür ederim. Biraz öyle oldu :)

Hazırlık maçları çok iyi..

Başarılar..

Teşekkürler.

Birşey dile getirmek istedim.Hocam kariyerin çok yavaş ilerliyor.İlgide azalıyor çok bekliyoruz,anlatımın çok güzel kariyerinde çok güzel lafım yok ama çok yavaş ilerliyorsun daha fazla paylaşım bekliyoruz biz lütfen biraz daha hızlı ilerlersek hem ilgi artar hemde bizde mutlu oluruz kariyerin iyi yanlış anlaşılmasın.

Kendi açınızdan haklı olabilirsiniz ancak ben bu sene üniversite sınavına gireceğim + birçok sıkıntıyla boğuşuyorum. Bu şartlar altında Fm benim için lüks bile ama kafa dağıtmak için oynuyoruz işte. Hayır kafamı da dağıtamıyorum, psikopat olacağım bu oyun yüzünden :D

orhuncet
06.Aralık.2012, 20:18
Tabii üniversite sınavında haklısın ben sadece söylemek istedim teşekkürler :)

lofthei
07.Aralık.2012, 01:18
Arkadaşlar 5. hafta maçını oynadıktan sonra oyunu alta alıp internete girmiştim; bu nedenle oyun çok yavaşladı. Continue'ya basıyorum yarım saatte 1 gün atlıyoruz falan. Oyun da hazır save'liydi, ben direk bilgisayarın açma düğmesine uzunca bastım ve bilgisayarı kapatıp yattım. Ancak şimdi oyuna giremiyorum, ''Save game could not be loaded.'' yazısı çıkıyor, oyun kayıtlı kariyerimi bulamıyor. Bunu çözmenin bir yolu var mı? Yoksa o kadar emek boşa gidecek.

antiochia
07.Aralık.2012, 01:21
Oyun versiyonu farklı olabilir. Güncelleme falan yapılmış veya yapılmamışsa

orhuncet
07.Aralık.2012, 01:23
Usta saven zedelenmiş banada öyle oluyor savenin yedeği yoksa gitti save bende yedek vardı biraz geriden gelip devam ettim bir daha öyle birşey yapma bizde elektrik gidip geliyor bazen çok tehlike oluyor save için alt yedek bir saven yoksa %90 gitti save.. :(

lofthei
07.Aralık.2012, 02:18
Oyun versiyonu farklı olabilir. Güncelleme falan yapılmış veya yapılmamışsa

Oyunum orijinal, böyle bir ihtimal yok malesef.

Usta saven zedelenmiş banada öyle oluyor savenin yedeği yoksa gitti save bende yedek vardı biraz geriden gelip devam ettim bir daha öyle birşey yapma bizde elektrik gidip geliyor bazen çok tehlike oluyor save için alt yedek bir saven yoksa %90 gitti save.. :(

Tüh, yapacak bir şey yok o zaman. Başka kariyerlerde görüşmek üzere :D