PDA

View Full Version : Oyunun Girişinde Niye Türkçe Yok?

rkmen
20.Kasım.2012, 05:19
Oyunun girişinde çeşitli dillerde "Yükleniyor" yani "Loading", "Laddar" vs. yazarken, güya Türkçe de oyuna eklenmesine rağmen niye Türkçe "Yükleniyor" yazılmamış? Bu durum aslında yıllardır gönüllülerin zaten çıkarttığı illegal Türkçe eklentisinin daha oyun çıkmadan legalleştirilmesi yoluyla Sports Interactive'nin sadece gözümüzü boyamasından mıdır?

steave
20.Kasım.2012, 08:51
postuna hıtaben yazmıyorum hocam :).

turkce olmamıs..herkes farklı farklı forumlarda bunu dıle getırıyor.saygısızlık yapmadıkcada haklılar.burda bu ısı yapan adamlarında (cevırıde emegı gecen herkes) ıcıne sındıgını dusunmuyorum onlarda begenmıyor belkı ama bu turkceye cevırenlerın degıl tamamen SI nın sucu.adamlara ıstedıklerı sartları ıstedıklerı sureyı saglamadılarkı tam anlamıyla duzgun cevırıyı tamamlasınlar.orjınal alanlarda ıster ıstemez parasının hakkını arıyorlar.haklarıda..lakın bu burdakılere yuklenerek olacak ıs degıl.heves baltalamaktan oteye gıtmıyor bence.SI bu oyunu duzeltecektır ondan pek kuskum yok.o zamana kadar ıllakı herkes yaygaraya devam edecek.seneye fm cıktıgında ben dunya capında cok az sayıda pre order yapılcagını dusunuyorum.yanı oyle olmalı hatta ılk bıkac ay alan sayısı bıle barız azalıs gostermelı.belkı bu az da olsa SI nın aklını basına getırır.eksık turkcenınde hatalı oyununda tek suclusu SI bence.Tabır ı caızse SI ınsaattan calıp zengın olan mutahıt, laf yıende burdakı ameleler..SI nın yaptıgı amele muamelesınden ote degıl bence dısardan gordugum kadarıyla..ıyı nıyet somurusu..

Sozumu bıtırırkende çeviride emegı gecen ve basında olan herkese tesekkur edıyorum ben kendı adıma.bu kadar elestırıyı goguslemek cesaret ve sabır ısı..
yapcak yok ama :).

mustiUA
20.Kasım.2012, 15:22
arkadaşta bence çeviri ekibimizi değil de si'yi eleştirmiş gibi geldi bana

fakakte
20.Kasım.2012, 16:05
oyunun yıllar sonra nerdeyse kamçı zoruyla türkçeleştirildiğini göz önünde bulundurursak, si 'ın bu konuya 'aman yükleniyor da yazmayıversin' diye yaklaşmış olabileceği kuvvetle muhtemeldir.

perpetua
20.Kasım.2012, 16:24
Buyuk ihtimalle o videoyu yenilemeyi unuttuklari icin. :)

Komplo teorisi uretmeye gerek yok. (::)

mustiUA
20.Kasım.2012, 17:18
galiba en güzelini sen söyledin :)

heartbreaker007
21.Kasım.2012, 22:11
bence google translate'e bakmışlar ve görmüşlerki bir sürü şey çıkıo hangisini koyalım diye düşünmüşler en sonunda da hiç koymayalım deyip sallamışlardır :)