PDA

View Full Version : Steam update yaptı Avira Virüs diyor?

biyoloji
21.Kasım.2012, 20:28
Merhaba arkadaşlar,

Steam biraz evvel oyun için update yaptı yaparken.. FM.exe'yi virüs olarak algıladı açılmıyor şimdi oyun steam bilinmeyen bir nedenle açılamadı diyor.. Gene FM Editör için aynı şeyi dedi.

TR/Crypt.XPACK.gen trojan olarak algılıyor.. Al birde burdan yak.. Orjinal oyunun exesine virüs diyor.. :mad:

biyoloji
21.Kasım.2012, 20:54
Şimdi'de ne Steam açılıyor ne de FM.. Direk exe'den de açılmıyor bir hata dosyası oluşuyor altında..

fm.exe.4824.STEAMSTART diye birşey oluşuyor altında.. Töbe yarrabbiii... :s7:

martymcfly
21.Kasım.2012, 21:06
1-Steami baştan kur,
2-Fm 13 için dosyaları doğrula de,
3- Oyun açılırken avira uyarı verdiğinda ayrıntılara tıkla daha sonra TR/Crypt.XPACK.gen e sağ tıkla her zaman yok say de.

mustinho03
21.Kasım.2012, 21:18
Avira Bendede aynisini yapti oyun acildi ama fm nin bu sürümü Resmen Bir Saka gibi Yakinda Lap Top kircam oyuna olan hincimdan

biyoloji
21.Kasım.2012, 22:17
Avira'yı kızdım kaldırdım, Avast kurdum tarattım birşey algılamadı. Doğrulattım, yükleme'de bekledi bu sefer hata kodu 3 ü verdi 10 dk sonra kendiliğinden düzeldi herşey update'i kurdu ve işlem tamam..

Teşekkür ederim yorumlarınız için..

XPoseD
22.Kasım.2012, 00:41
crash dump hatası alıyormusun dostum???

hakanergul
22.Kasım.2012, 02:04
aynen bendeki avira'da da verdi aynı virus uyarısı .bu uyarıyı iptal edelim etmesine ama şimdi programda gerçekten virus varmı yoksa yanlış uyarımı

biyoloji
22.Kasım.2012, 05:28
Bu verdiğim TR/Crypt.XPACK.gen trojan nette arattığıma göre oyun *****'lerin de Avira bu hatayı veriyormuş.. Ama orjinal steam update'in den sonra vermesi beni şaşırttı.. Sanmıyorum ben zararlı olacağını.