PDA

View Full Version : Football Manager 2013'ü DVD'den kurmak

phoenix58
24.Kasım.2012, 23:59
Öncelikle kotalı internet kullanıyorum.Sırf steamdan oyun indirmemek için gidip kutulu oyun aldım.Ancak oyunu bir türlü kuramadım.Sürekli steamı açıp ordan indirmeye başlıyor.Oyunu dvd'den kurmanın bir yolu yok mu acaba? Madem kutulu oyunda da steam istiyor o zaman bu dvd ne işe yarıyor anlamış değilim.Şuanda aldığıma çok pişmanım.Bu konuda beni bilgilendirecek birileri varsa şimdiden teşekkür ederim.

lexoqe
25.Kasım.2012, 00:03
DVD'yi takıp install yapıyorsunuz. O oyunu yüklüyor sonra güncelleme için indiriyor olmasın verileri.

phoenix58
25.Kasım.2012, 00:08
DVD'yi takıp install yapıyorsunuz. O oyunu yüklüyor sonra güncelleme için indiriyor olmasın verileri.

İnstall'a tıklayınca steamı açıyor ve yaklaşık 4650 mb'lık bir dosya indirmeye başlıyor.Aslında bu indirdiği şeylerde fazla büyük gibi geldi bana.Sağda solda yazılanlara baktım yaklaşık 2 gb indirme oluyormuş bende neden bu kadar büyük onu da anlayamadım.İlk defa orjinal oyun aldım böyle bir şeyle karşılaşacağımı düşünmüyordum.

aliCHaN_FM
25.Kasım.2012, 00:15
O 4650 mb lık dosya güncellemedir DVD yi takıp install yapcan ardından steam otamatik güncelleme yapcak.

phoenix58
25.Kasım.2012, 00:18
O 4650 mb lık dosya güncellemedir DVD yi takıp install yapcan ardından steam otamatik güncelleme yapcak.

installa tıklayınca direk bu yüklemeyi yapıyor.Güncelleme için önce oyunu kurması gerekmiyor mu?

lexoqe
25.Kasım.2012, 00:51

Güncelleme değil oyunu internetten indiriyor.

Soruna gelince tahminimce sen dvd nin içinde ki key'i önce STEAM'e okutmuşsun.

ardnz
25.Kasım.2012, 01:18
dvd yi takip, install deyip daha sonra steam icin key mi istiyor? dvd den kuran birisi tam olarak adim adim aciklayabilir mi? Gecen birisi daha diyordu dvd aldim ama steamden indiriyor oyunu diye

phoenix58
25.Kasım.2012, 01:24
Arkadaşlar sorunu hallettim.FM'nin sitesinde ingilizce bir kaynak gördüm orada anlatılana göre yapınca sorun halloldu.Önce steam üzerinden diskten yükledi sonra yine steamdan güncellemeri yükledi.Güncelleme kısmı kotayı yedi ama yapacak bir şey yok artık bir hafta bekleyemezdim.

Şimdi yeni kariyer açıyorum. İlgilenen herkese teşekkür ederim.

kareem1987
25.Kasım.2012, 03:15
Bende yüklerken steam'den indirdim.Dvd olmasına rağmen.Anlam verememiştim.Demek ki araştırmak lazımmış. :)

Arunas
09.Aralık.2012, 02:49
Bir müslüman evladıda çıkıp şunu anlatmamış ya, nerden kuruluyor bu oyun aga şu steam zırvalığı yüzünden oyunu kırıp atıcam şimdi. Oyunun dvd'sini alıyoruz niye bir daha steam'den indiriyor arkadaş izah ediniz lütfen. Dvd'nin içine bakıyorum full steam'le ilgili şeyler oyunu nereden kuracağım ben?

ForCimbom
24.Haziran.2013, 02:20
arkadaşım madem öğrendn neden anlatmıyorsun bize de? hem yardım almak isteyip konu açmışsın hem de yardım etme konusu sana gelince aklının ucundan geçirmemişsin. yazaydın da biz de faydalanaydık. kotalı internet kullanmak durumundayım, dvdden yuklemek istiyorum ama başlıktaki sorunun aynısını yaşıyorum. yardım edebilecek bir kul var mı?

ForCimbom
24.Haziran.2013, 20:04
iyilik yap denize at, balık bilmezse halık bilir. haydi beyler, ha gayret.... bir yardım eli uzatın. fm oynayamadığımız her saat topluma daha zararlı bir birey oluyoruz....

byKpln
26.Haziran.2013, 09:15
Ben başka bir forumda şöyle bir yazı görmüştüm.Ama ben yapamamıştım.

Eğer oyunun disk sürümüne sahipseniz, aşağıdaki adımları takip ederek oyunu Steam üzerinden etkinleştirebilirsiniz:

Steam"i açın.
Pencerenin sol altındaki +OYUN EKLE"ye basın.
Yeni bir ürün etkinleştir…"i seçin.
Kullanım kılavuzunun arkasındaki Aktivasyon Kodu"nu girin.

Şimdi Steam tam sürüm oyunu indirmeye başlayacaktır. Lütfen aşağıdaki adımları takip edin:

Oyun Kütüphane"sini açın.
Oyuna sağ tıklayın ve Diskteki Dosyaları Sil seçeneğine basın.

Oyunun isminin yanında yüklenmediğine dair bilgi gelecektir.

Programı Steam menüsünden Çıkış"a tıklayarak kapatın. (STEAM"in sistem saatinin yanında Bildirimler Alanı"nda olmadığından emin olun. Eğer duruyorsa simgeye sağ tıklayıp çıkışı seçin.)
Disk 1"i DVD sürücünüze takın ve Autorun"ı seçin.
Masaüstünde XP için Başlat Menüsü"nden Çalıştır"ı seçin, Vista ve 7"de arama alanına Çalıştır yazıp listede çıkan programı seçin.
Çalıştır ekranına E:\Setup.exe yazın. (Eğer CD/DVD sürücünüz E: değilse lütfen doğru harfi yazın.)
Tamam"a tıklayın. Steam oyunu diskten yüklemeye başlayacaktır.
Yükleme tamamlandıktan sonra Steam küçük bir güncelleme indirmek için internete bağlanacaktır.

ForCimbom
26.Haziran.2013, 10:22
sagol arkadaşım yardımın için deneyeceğim çok teşekkür....

byKpln
28.Haziran.2013, 12:55
Benim dediğim şekilde 1.2 GB diskten geri kalanını internetten indiriyor.