PDA

View Full Version : Sil Baştan | Newcastle United

serwan
26.Kasım.2012, 22:10
Uzun yıllardır bu oyunu oynuyor olmama rağmen kariyer paylaşma fikri hiç ilgimi çeken bir konu olmamıştı. Ama işin biraz da eğlence tarafına kaçarak bu sene kariyerimi paylaşmak istedim. Zamanım elverdiğince detaylandırarak, uzun yıllar sürdürmek istediğim bu kariyeri paylaşmayı düşündüm..
Her seriye başlarken 1-2 takımla ufak denemeler yapar, oyunu vs tanır sonra da bir takımla çok uzun süren bir kariyer yaparım. Bu seride de önce Beşiktaş sonrasında ise Liverpool kariyerlerimde yeterince başarısız olduktan sonra (gerçekten çok kötüydüm. Liverpool'dan bildiğiniz yaka paça kovuldum :D) adımı efsaneler arasına yazdırmak için Newcastle United'ı seçtim. Umarım bunu başarabilirim..

http://www.hayatimizfutbol.com/resim/newcastle-resimleri.png

vivoperlei
26.Kasım.2012, 22:35
Kariyeriniz onaylanmıştır. Başarılar.

lofthei
27.Kasım.2012, 02:12
Başarılar dilerim. Beni de feci kovdular ilk kariyerimde :D

Bariscamur
27.Kasım.2012, 02:39
Zor bir başlangıç olacak, EPL'de yükselmek ve kalıcı başarılara sahip olmak ciddi sıkıntılı oluyor. Kolay gelsin..

serwan
27.Kasım.2012, 11:37
Not: Bu başlıkta yazılanların bir kısmı elbette hayal ürünüdür :D
Kulüp Tarihçesi
Köklü bir geçmişe sahip olan Newcastle United Kulübü, Premier League'de sonuncusu 1927'de olmak üzere 4 şampiyonluk kazanmıştır.
Genellikle üst sıraları zorlayan bir takım görüntüsü çizen Newcastle United 2008-2009 sezonunda taraftarlarına büyük bir şok yaşatarak Premier League'e veda etmiştir. Sonraki sezon gol rekoru kırarak geri dönseler de kulüp yönetimi yeniden böyle bir şok yaşamamak adına kulüp yapılanmasında revizyona gitmeye karar vermiş; kulübü baştan aşağı yenileyecek, gençlere değer veren ve uzun vadede kulübe büyük başarılar kazandırabilecek genç bir teknik adam arayışına girmiştir.
Bu doğrultuda 17 Temmuz 2012 tarihinde menajer Alan Pardew ile yollarını ayıran kulüp, her türlü tepkiyi göze alarak henüz 25 yaşındaki tecrübesiz İtalyan menajer Servano Goruggio ile anlaştığını basına duyurdu.
Önce şaka gibi algılansa da kulübün borsada işlem gören bir şirket olması nedeniyle spekülasyona sebep olabilecek böyle bir açıklama yapması pek mümkün değildi. Zaten çok geçmeden kulüp başkanı Mike Ashley yeni teknik adam ile basının karşısındaydı.

Sonraki Mesaj: BasınToplantısı

serwan
27.Kasım.2012, 13:40
Basın Toplantısı

Başkan(B): Hoşgeldiniz. Yeni teknik direktörümüz Servano Goruggio ile sözleşme imzalamak için buradayız. Sorabileceğiniz soruları kestirmek pek zor olmadığı için öncelikle bazı açıklamalar yapmak istiyorum. Bildiğiniz üzere yeni menajerimiz henüz 25 yaşında. Araştırmadım ancak Premier League ve hatta tüm Avrupa birinci ligleri için tarihin en genç menajeri olma olasılığı yüksek. (Doğru mu Samet :D) Bildiğiniz üzere kulüpte köklü bir değişim yapma isteğimizi daha önceden duyurmuştuk. Bu düşüncemiz bazı çevrelerce gerçek dışı olarak yorumlanmıştı. Aslında bugün karşınıza dünyanın en ünlü menajerlerinden biriyle de çıkabilirdik ancak eğer bir karar verdiyseniz bunu her anlamda uygulayabilmenin önemli olduğu kanısını taşıyoruz. Servano Goruggio bu köklü değişimin ilk adımı olmakla beraber değişimi gerçekleştirecek kişi de olacaktır. Kendisini uzun süren araştırmalarımız sonucu buraya getirdik. Yeteneklerine ve kişiliğine güveniyoruz.
Şimdi kendisinin de söyleyecekleri vardır. Sözü kendisine devrediyorum..
Servano Goruggio(SG): Merhabalar.. Sanırım hepiniz adımı bile birkaç saat önce duydunuz. Hatta çoğunuz henüz tam olarak bilmiyor bile olabilirsiniz. Burada uzun yıllar kalma düşüncesindeyim ve bunun için elimden gelenin fazlasını yapacağım. Bu sebeple tanışmak için çok zamanımız olacak. Aslında heyecanımı sizlerle paylaşmak isterdim ama ve aklınızda onlarca soru olduğunu tahmin edebiliyorum. Bu yüzden hemen sorularınızı alabilirim.
Muhabir(M1): Henüz 25 yaşındasınız ve en ufak tecrübeniz dahi yok. Böyle bir görevi kabul etmek için sizce de çok erken değil mi?
SG: Açıkçası hiç kimse 25 yaşında böyle bir şey yaşayabileceğini tahmin edemez. Hayalini dahi kurmanız pek mümkün değildir. Evet yeteneklerime çok güveniyorum, evet günün birinde dünyanın sayılı teknik adamları arasına gireceğime eminim ama hal böyleyken bile teklif geldiğinde gerçekten biri beni işletiyor sandım. Benimle görüşmek için randevu istediler ve hangi arkadaşımın böyle zekice bir şaka yapabileceğini görmek için görüşmeyi kabul ettim. Yoksa telefonu tak diye kapatabilirdim :) Birkaç gün sonra karşımda kulüp sekreteri ve 2 çalışanı görünce hissettiklerimi tahmin edebiliyorsunuzdur. Zerre kadar hazırlıklı değildim. Sonra bana planlarını, beni nasıl bulduklarını, neden istediklerini anlattılar. İlk aklıma gelen kariyerimin henüz başlamadan birkaç hafta içinde bitebileceğiydi. Ama sonra bitecekse de bu şekilde bitsin diye düşündüm. Dünyanın en iyi liginde o ligin en köklü kulüplerinden birinin başında olacaktım. Şu an buradayım ve benim için inanması hala güç. Ama böyle bir teklife asla hayır diyemezdim.
M2: Kulüpte kariyerli ve tanınan oyuncular var, yıldızlar var ve yaşı sizden büyük oyuncular var. Onları idare edebileceğinizi düşünüyor musunuz? Saygı göreceğinize inanıyor musunuz?
SG: Bence saygı kişilerin yaşlarına gösterilmez. Bir teknik adam, bir oyuncu ya da herhangi biri yaşı ile değil yaptıklarıyla, başardıklarıyla, duruşuyla saygı görmeli. Henüz bir şey başardığım yok ama bu yapamayacağım anlamına gelmez. Zamanla yapabileceklerimi gördüklerinde bana saygı duyacaklarına eminim. Ama önyargılarla sırf yaşımdan ya da kariyerimin henüz başında oluşumdan ötürü bana ve dolayısı ile kulübe saygısızlık yapacak birileri olursa gereken elbet yapılır.
M3: (imalı ve alaycı) Görünen o ki tüm bu şartlar altında buraya alışmanız biraz zor olacak. Anne ve babanızı buraya getirip onlarla yaşamak sizin için hayatı biraz daha kolaylaştırabilir. Bunu düşünüyor musunuz?
SG: Ne demek istediğinizi ve ne yapmaya çalıştığınızı anlıyorum. Ailem bugüne dek benim için çok şey yaptı. Eğer bugün buradaysam onlardan aldıklarımın büyük payı vardır. Ve eğer size almanız gereken asıl cevabı vermediysem bu yine onların bana öğrettiği saygı sebebiyledir. Ailemi buraya çekerek onlardan düzenlerini bozmalarını isteyemem. Ama bence siz bu konuyu gözden geçirebilirsiniz. Yaşınız bir hayli ilerlemiş fakat hala ailenizden bir şeyler öğrenmeye ihtiyacınız var gibi duruyor.
(Gülüşmeler)
B: (Gülerek) Herkes sorularına cevap bulduysa toplantıya son verebiliriz. Umarım herkes için iyisi olur. İyi günler
SG: İyi günler

serwan
27.Kasım.2012, 15:25
Bu kadar geyik yeter :)
Hedeflerimi ve bu doğrultuda yapacaklarımı kısaca özetleyeyim..
yönetim gençleştirme ve ofansif futbol istiyor. hedeflerimiz uyuşuyor yani.
En kısa vadeli hedefim (ilk sezon) avrupa kupalarına mümkünse şampiyonlar ligine katılma hakkı elde edebilmek. bu hem kulüpteki geleceğim açısından hem de finansal açıdan önemli. Ayrıca şu an avrupa ligindeyiz ve gidebileceğimiz en üst noktaya gitmek istiyoruz.
Orta vadede ise takımın yaş ortalamasını 22 civarına çekmek gibi bir düşüncem var. Aynı şey sahaya çıkan kadro için de geçerli. yani 10 tane çok az şans bulan 18 yaşında oyuncu ile düşmeyecek bu yaş ortalaması.. Bunun dışında yine orta vadede şampiyonlar liginin değişmez takımı olup istikrar yakalamak önemli. ve premier league'de de zirveyi zorlamak.
Uzun vadeli hedeflerimiz ise finansal açıdan güçlü (değeri 1 milyar dolara ulaşmış), katıldığı her turnuvada kupa kaldırmış, transfere büyük paralar harcamayan, kendi yeteneklerini altyapıdan çıkaran ya da çok genç yaşta keşfeden bir kulüp olmak.

Tüm bunlara yönelik öncelikle mevcut sıradan personeller yerine takımı bir adım öteye taşıyacak yeni adamlar getirmeye çalışacağım.
Ayrıca kadroda düşünmediğim oyuncular var. Bunların yerine düşük maliyetli, yetenekli oyuncular bulup almak, bulamıyorsak kiralamak gibi bir düşüncem var. O da olmuyorsa transfer yapmak için transfer yapmayacağım. Asıl hareketlilik sonraki sezon..

serwan
27.Kasım.2012, 15:29
4-2-4 türevi bir taktikle oynamayı düşünüyorum. Diziliş olarak ise şunu benimsedim.. Tabi bu değişmez bir kural değil. Zamanla değişime uğrayabilir.. Ancak kısa zamanda bir taktik oturtup uzun süre devam etmek niyetindeyim..

http://hizliresimyukle.com/showoriginal-374065/ss2.jpg

serwan
27.Kasım.2012, 15:35
Personel Değişiklikleri

http://hizliresimyukle.com/showoriginal-374066/ss1.jpg

serwan
27.Kasım.2012, 15:38
Gidenler
http://hizliresimyukle.com/showoriginal-374064/traout.jpg

Gelenler
http://hizliresimyukle.com/showoriginal-374068/transferin.jpg

İş yapmayacağını düşündüğüm, aklımdaki oyun tarzına uymayan, yüksek ücret alan oyuncuları elden çıkarıp genç oyunculara yöneldim. Sadece kalede bir sorun vardı. Tim Krul şimdilik yeterli olabilir fakat çok çok daha iyi bir kaleci almak istiyorum. Piyasadaki kaleciler malum. Fiyatları da uçuk genel olarak. Bu yüzden bu sezon genç kaleci transferini pas geçtik.. Transfer sezonu sona erdikten sonra dank etmiş olacak ki iyi bir yedeğe ihityaç duydum ve serbest kaldığını gördüğüm Craig Gordon'u kadroma kattım. Defansın iki kenarına ve göbeğine takviye yaptım. Hücum hattını Rochina ile güçlendirdim. Hızı ve soğukkanlılığı ile takıma katkıda bulanacağını düşünüyorum. Ayrıca alternatif oluşturması açısından defansif orta saha Simao'yu da transfer ettim. Asıl hedefim Kara idi ancak malesef çalışma izni sorun oldu..

romelon
27.Kasım.2012, 15:54
4-2-4 sistemi ile EPL 'de çok zorlanırsın , ön liberoya yerinde olsam , anita'yı koyardım , onun haricinde tiote, demba ba ve cisse ara transfer döneminde yaklaşık 2 ay afrika kupasına gidiyor onların 3'ü gidince'de haliyle takım çöküş yaşıyor , Demba ba'nın cuzi bir rakama serbest kalma maddesi var belki gözünden kaçmış olabilir.

serwan
27.Kasım.2012, 16:23
4-2-4 sistemi ile EPL 'de çok zorlanırsın , ön liberoya yerinde olsam , anita'yı koyardım , onun haricinde tiote, demba ba ve cisse ara transfer döneminde yaklaşık 2 ay afrika kupasına gidiyor onların 3'ü gidince'de haliyle takım çöküş yaşıyor , Demba ba'nın cuzi bir rakama serbest kalma maddesi var belki gözünden kaçmış olabilir.

Sözleşmeyi yeniledim.. Teklif gelince farkına vardım hemen yeni sözleşme önerdim kabul etti. Afrika kupası başa bela ama sırf onun için de transfer yapamam.. belki devre arasında transfer yapabilirim. Zaten transfer sezonunu kapattım. Birazdan hazırlık maçlarının ve ilk maçların ss'lerini koyarım. Taktik sıkıntı yaratabilir gibi görünüyor evet..

cengavs
11.Aralık.2012, 16:33
4-2-4... çok cesur bir teknik adamsın :) umarım amaçladığın başarılara ulaşabilirsin takipçinim :)

vivoperlei
11.Aralık.2012, 16:59
Kariyer sahibi, iki hafta boyunca mesaj atmadığı için konu kapatılmıştır.