PDA

View Full Version : Sürekli Kazanmak

fmhastasi
28.Kasım.2012, 12:46
arkadaşlar hazırlık macları falan super geçıyor lıgde bır ıkı mc sonra bozuluoyurz yada resmı mac lar cok agır gelıyor ne yapmalıyım sureklı kazanmayı nasıl basarıyorsunuz

davidvilla
28.Kasım.2012, 14:00
Rotasyon yapman gerekiyor.
Hazırlık maclarında tum oyuncularını dene match fitness'larını %90 ın uzerine getirmeye calış.
Ligde de arada eger 3 gun varsa zaten takımı komple değiştir:) 1 hafta varsa da sürekli oynamış olan oyuncularını değiştir.
Gizli bir özellik var jadedness. Yeni FM'de match fitness olarak biraz yansıtılmış. Eğer oyuncu cok üst üste mac oynarsa jadedness artıyor, hiç oynamazsa da eksilere düşüyor. İki türlü de maçta verim alamıyorsun önemli olan oyuncularını 0'a yakın tutabilmek.
Yani senin sorununun çözümü rotasyon.
Ayrıca çok fazla yeni transferi oynatmak da buyuk sorun.
Zaten oyun acıldıgında klüpler en az 5 yeni adam almış oluyor sen de üstüne 2-3 tane aldın mı 8-9 tane yeni adam bir anda ilk 11 oluyor. Oyuncuların geçmişlerine bak o klüp için emektar olan oyuncuları yanyana oynatmaya çalış en fazla 1 ya da 2 o sene takıma gelmiş oyuncu kullan.

Fm bu olaya çok özel ilgi göstermiş. Bir çok klüpte denedim bunu ve ıspatladım. Takıma yeni katılan oyuncular dünya yıldızları bile olsa hangi taktigi yaparsan yap birbirlerine pas vermek istemediklerinden dolayı duman oluyorsun. Ben her başladıgım takımda kadro oluştururken enerjisinden once kac senedir o klüpte ya da ülkede oynamış ona bakıyorum gerçekten bak kimse bunları yazmamış forumda ama inanılmaz faydasını gördüm.

fmhastasi
28.Kasım.2012, 16:24
Rotasyon yapman gerekiyor.
Hazırlık maclarında tum oyuncularını dene match fitness'larını %90 ın uzerine getirmeye calış.
Ligde de arada eger 3 gun varsa zaten takımı komple değiştir:) 1 hafta varsa da sürekli oynamış olan oyuncularını değiştir.
Gizli bir özellik var jadedness. Yeni FM'de match fitness olarak biraz yansıtılmış. Eğer oyuncu cok üst üste mac oynarsa jadedness artıyor, hiç oynamazsa da eksilere düşüyor. İki türlü de maçta verim alamıyorsun önemli olan oyuncularını 0'a yakın tutabilmek.
Yani senin sorununun çözümü rotasyon.
Ayrıca çok fazla yeni transferi oynatmak da buyuk sorun.
Zaten oyun acıldıgında klüpler en az 5 yeni adam almış oluyor sen de üstüne 2-3 tane aldın mı 8-9 tane yeni adam bir anda ilk 11 oluyor. Oyuncuların geçmişlerine bak o klüp için emektar olan oyuncuları yanyana oynatmaya çalış en fazla 1 ya da 2 o sene takıma gelmiş oyuncu kullan.

Fm bu olaya çok özel ilgi göstermiş. Bir çok klüpte denedim bunu ve ıspatladım. Takıma yeni katılan oyuncular dünya yıldızları bile olsa hangi taktigi yaparsan yap birbirlerine pas vermek istemediklerinden dolayı duman oluyorsun. Ben her başladıgım takımda kadro oluştururken enerjisinden once kac senedir o klüpte ya da ülkede oynamış ona bakıyorum gerçekten bak kimse bunları yazmamış forumda ama inanılmaz faydasını gördüm.
rotasyon olayı biraz garip.tüm takımı degistirince de inanılmaz hatalar olusuyor oyunda. ama aynı kadro da sürekli oynayamıyor dorusu ortasını anlatmıssın zaten tesekkur ederım denıcem.emektar konusuna gelıncede zaten oyleyım bende

jesmatador
28.Kasım.2012, 17:26
Rotasyon, tüm takımı değiştirmek anlamına gelmez. Mesela Galatasaray kulübünün başındasın. Öbür Maçın Elazığspor ile. Ama ondan sonraki maç Fenerbahçe ile. Bu Elazığ Maçında, Fenerbahçe maçında banko oynatacağın oyuncuları yedeklere al sadece. Ve gerekirse oyuna alma. Ama yedeklerini de dinç tut. Yedek takım maçlarında oynat. Elazığ Maçında takımı çok yorma. Ve Antrenörlerinde çok iyi olsun.

Ben böyle yapıyorum. Bazen takım fazla iyi oynayamıyor. Ama ileriye dönük olarak çok iyi yerlere varabiliyoruz...

davidvilla
28.Kasım.2012, 18:20
Bu arada rotasyona giderken aynı oyuncularını her zaman aynı mevkide oynatmaya dikkat et.
Mesela bir oyuncuyu bir mevkide oynatıosan yerine oyuncu yok diye baska bir mevkiye cekme.
Kısacası kendine 2 tane takım yarat. her mevkide 2 oyuncun olsun 2-3 tane de joker oyuncun olsun cok mevkili.
Rotasyona gideceğin maç as sol bekin cok yoruldu değiştircen yedek sol bekin de sakat, joker oyuncularıın arasında da sol bek yok ise takımın içinde sol bek oynayabilecek bir adamı değil de genclerden alt takımdan sol bek oynatabilecegin bir adamı al. Yani kısacası taşlarla çok oynama. Alışkanlık kazandırmak FM'nin kilit noktalarından biri.

fmhastasi
29.Kasım.2012, 15:12
Bu arada rotasyona giderken aynı oyuncularını her zaman aynı mevkide oynatmaya dikkat et.
Mesela bir oyuncuyu bir mevkide oynatıosan yerine oyuncu yok diye baska bir mevkiye cekme.
Kısacası kendine 2 tane takım yarat. her mevkide 2 oyuncun olsun 2-3 tane de joker oyuncun olsun cok mevkili.
Rotasyona gideceğin maç as sol bekin cok yoruldu değiştircen yedek sol bekin de sakat, joker oyuncularıın arasında da sol bek yok ise takımın içinde sol bek oynayabilecek bir adamı değil de genclerden alt takımdan sol bek oynatabilecegin bir adamı al. Yani kısacası taşlarla çok oynama. Alışkanlık kazandırmak FM'nin kilit noktalarından biri.

tesekkür ederim(::)

simbat26
08.Aralık.2012, 21:24
arkadaşlar hazırlık macları falan super geçıyor lıgde bır ıkı mc sonra bozuluoyurz yada resmı mac lar cok agır gelıyor ne yapmalıyım sureklı kazanmayı nasıl basarıyorsunuz

kardeşim kadronu geniş tut.zaten playofflardan dolayı hiç bir oyuncu o maçları kaldıramaz.mesela ben de en az 40 oyuncu vardır hatta 50.hazırlık maçları ni 2-3 günde bir yaparım tabii herkesi lige formada sokmak için iki ayrı 18 kişilik kadro yaparım.yani rotasyon yapmalısın aynı futbolcularla olmaz.benim ligde büyük ve zor maçlar dısında yedek kadromla oynarım ve 11 senedir üst üste lig şampiyonuym.asıl kadromda 11 senede 6-7 kere şampiyonlarligini aldı tabii herkesin maç kondisyonu %100 olmalı en az %95 olmalı ki maça çıksınlar.ayrıca maçta kondisyonu %70 in altına inen oyuncuların varsa onlara haftada bir maç yaptır.ya fizikleri yetersizdir kaldıramıyorlardır yada sen çok yoruyorsundur.ben kondisyonu maçta %70 in altoına inen oyuncum olursa(ki genelde 2-3 oyncunun düşer)onları öncelikle oyundan alırım