PDA

View Full Version : FM 2013 Fenerbahçe İncelemesi

vivoperlei
12.Aralık.2012, 02:40
Fenerbahçe Profesyonel Futbol Takımı, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün en önemli şubesidir. Kulüp gelirlerinin büyük bir kısmı bu şube için harcanır. Şube 1959'dan beri düzenlenen Süper Lig'de 18 kez şampiyonluk ipini göğüslemiştir...

İncelemenin devamı için tıklayın. (http://www.turksportal.net/makale/fm/1031/)

saboje
12.Aralık.2012, 20:38
Selçuk Şahin Fenerbahçe kariyerine açtığımız an direk satış listesinde olduğu için onu orta saha pozisyonundaki oyuncular arasında değerlendirme ihtiyacı duymadınız sanırım. Bir de Kuyt forvet pozisyonunda da çok rahatlıkla değerlendirebilecek bir oyuncu bence, forvet alternatiflerinde onu da belirtmekte fayda görüyorum.

Sorum şu ki; eğer o belirtilen sistemi deneyip, başarılı olup orada belirtme ihtiyacı duyduysanız, kanat pozisyonundaki oyuncuları merkezi hücumcu (destek), orta sahadaki oyunculardan birini çift yönlü orta saha (destek), diğerini çift yönlü orta saha (destek) olarak kullanırsam eğer verim alabilir miyim sence?..

Sheriff
12.Aralık.2012, 23:30
Sanırım yazıyı yazan arkadaşa sordun ama bende fikrimi belirteyim, denenebilir, güzelde olabilir hatta duruma göre kanat hücumcu olarak ayarlarsan daha çok verim alabilirsin, tabi kenarda oynattığın oyuncuyada bağlı bu.

Kaka Leite
12.Aralık.2012, 23:36
Selçuk Şahin Fenerbahçe kariyerine açtığımız an direk satış listesinde olduğu için onu orta saha pozisyonundaki oyuncular arasında değerlendirme ihtiyacı duymadınız sanırım. Bir de Kuyt forvet pozisyonunda da çok rahatlıkla değerlendirebilecek bir oyuncu bence, forvet alternatiflerinde onu da belirtmekte fayda görüyorum.

Sorum şu ki; eğer o belirtilen sistemi deneyip, başarılı olup orada belirtme ihtiyacı duyduysanız, kanat pozisyonundaki oyuncuları merkezi hücumcu (destek), orta sahadaki oyunculardan birini çift yönlü orta saha (destek), diğerini çift yönlü orta saha (destek) olarak kullanırsam eğer verim alabilir miyim sence?..

Selçuk Şahin yedek takımda kalmış kusura bakma benim hatam.

Yazıda yazdım ben Kuyt'ı forvette oynatmak daha iyi olur diye..

Ayrıca oradaki oyuncu komutları otomatik ben yapmadım yani, ben sadece dizilimi söyledim.Tek tek komutları da ayarlardım ancak oyunu açanlar genelde transfer yapıyorlar gerek duymadım.Bunu da belirtmek isterim..

Soruna gelecek olursak alabilirsin tabii ancak Krasic'i Merkezi hücumcu destek değilde Atak oynatmak daha iyi olacaktır.

Eğer başkasını aldıysan yerine tabii o dediğin olabilir..

saboje
13.Aralık.2012, 00:21
Sanırım yazıyı yazan arkadaşa sordun ama bende fikrimi belirteyim, denenebilir, güzelde olabilir hatta duruma göre kanat hücumcu olarak ayarlarsan daha çok verim alabilirsin, tabi kenarda oynattığın oyuncuyada bağlı bu.

Yok, direk incelemeyi yapan kişiler yorumlara cevap veriyor diye düşündüğümden dolayı öyle sordum :) Tek forvet oynarken iki kanat yerine iki merkezi hucumcuyla oynamak daha mantıklı gibi geliyor bana da zaten...

saboje
13.Aralık.2012, 00:22
Selçuk Şahin yedek takımda kalmış kusura bakma benim hatam.

Yazıda yazdım ben Kuyt'ı forvette oynatmak daha iyi olur diye..

Ayrıca oradaki oyuncu komutları otomatik ben yapmadım yani, ben sadece dizilimi söyledim.Tek tek komutları da ayarlardım ancak oyunu açanlar genelde transfer yapıyorlar gerek duymadım.Bunu da belirtmek isterim..

Soruna gelecek olursak alabilirsin tabii ancak Krasic'i Merkezi hücumcu destek değilde Atak oynatmak daha iyi olacaktır.

Eğer başkasını aldıysan yerine tabii o dediğin olabilir..

Orta sahalar için ikisini de çift yönlü orta saha diye yazmışım, birini mücadeleci orta saha olarak yazmak istemiştim... Fenerbahçe'nin tek sorunu kadrosunda Selçuk İnan ya da Fernandes tarzı yaratıcı bir orta sahasının olmaması, yoksa gayet yeterli ve dengeli bir kadrosu var oyunda bence...

Kaka Leite
13.Aralık.2012, 00:25
Orta sahalar için ikisini de çift yönlü orta saha diye yazmışım, birini mücadeleci orta saha olarak yazmak istemiştim... Fenerbahçe'nin tek sorunu kadrosunda Selçuk İnan ya da Fernandes tarzı yaratıcı bir orta sahasının olmaması, yoksa gayet yeterli ve dengeli bir kadrosu var oyunda bence...

İşte ben bu yüzden daha çok şut oyunu oynatmak istiyorum Fenerbahçe'ye Baroni ve Meireles ikilisine genel olarak uzaktan şut sık sık yapıyorum.

Gayette başarılı oluyor..

Ayrıca altta yazdığın şey eğer kanatların Bitirici ise dediğin iyi olur.Ancak Mehmet Topuz tarzı oyuncuları o şekilde oynatarak verim alman zor olur.

morukderki
14.Ocak.2013, 01:04
Recep Niyaz fm 13 de ne durumda ? İncelemenizde yer vermemişsiniz.

cabir48
15.Temmuz.2013, 17:23
Teşekkürler.

Kaka Leite
15.Temmuz.2013, 22:53
http://n1307.hizliresim.com/1c/h/qbfhu.png

Recep konusunda istediğim katkıyı kendisinden alamadım ancak Beykan da hep bir potansiyel gizliydi.

Biraz uğraştım ancak ortaya çıkardım bunu, şimdi benimle Fenerbahçe'den sonraki durak olan Valencia da kendisi..

Önceki Fenerbahçe performanslarını da ekliyorum ancak Avrupa kupalarında attığı goller çok fazla bunun da bilinmesini isterim.

Valencia ile ilk maçında 2 asist yaptı, kendisi bende sağ kanat oynuyor arada sırada Forvette oynatıyorum..

http://o1307.hizliresim.com/1c/h/qbfpd.png

Kaka Leite
16.Temmuz.2013, 05:35
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/tr/8/85/200px-Fenerbah%C3%A7e.png

Baroni'yi direk satıyorum, gerek yaşı gerek ise oyunu büyük bir katkı sağlamıyor.

İlk 2 sezon Egemen - Yobo ikilisi stoperi rahatça taşıyor. 2. sezon sonunda genç bir stoperi takıma kazandırıyorum, bu arada Serdar veya Bekir ikilisinden birisini satıyorum..

Salih ve Beykan'ın özellikle Beykan'ın üzerine son kariyerimde çok yoğunlaştım. Meyvesini az önce aşağıdaki gibi aldım..

Taktik olarak Fenerbahçe'ye oynattığım taktik belldir,ne olursa olsun çift forvet oynatırım, 2 sezon Kuyt - Sow orayı çok rahat taşıyorlar zaten..

Topal ne olursa olsun satılmamalı, özellikle şuan ki kariyerimde hem Milli takım hem de Fenerbahçe de vazgeçilmezim durumunda..

Genel olarak aldığım stoper bellidir onu da yazayım ; Aykut Demir'i alıyorum çünkü hem gol hem de gelişme olarak iyi oluyor kendisi.

Bek olarak ise eskiden yabancı bir sol bek alıyordum ancak son 2 kariyerimde de Hasan ve Gökhan sabit oluyorlar.

Gökhan zaten her kariyerimin vazgeçilmezi ölene dek sağ tarafı emanet edebileceğim oyuncudur.

Bunlar kariyerlerimde genel olarak izlediğim yoldur, şuana kadar başarı olarak çok iyi geri dönüş aldım bu yolu izleyerek.

Raporumuzu bu işlemle de genişletmiş olduk :)