PDA

View Full Version : Yabancı Transfer Yasağı

ustamfa
28.Aralık.2012, 23:22
Bilindiği üzere Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Süper Lig ve PTT 1.Lig deki takımlar içinde yabancısı olmayan tek takım durumunda.Ve gerek kulüp başkanı Ünsal Gökşen olsun gerek Onursal başkan Asım Güzelbey her fırsatta asla yabancı oyuncu almayacaklarını dile getiriyorlar.Mesela A.Bilbao nun sadece bask uyruklu oyuncular alabilmesi gibi GBB de sadece Türk uyruklu oyuncuları alabilse güzel olmaz mı? Hem oyuna gerçeklik katılmış olur.Böyle bir kural oyuna eklenemez mi?

ozan42
28.Aralık.2012, 23:25
Kural eklenebilir mi bilmiyorum ama kendi kendine bir felsefe edinebilirsin sadece ve sadece turklerden oluşan bir kadro kurabilirsin çok zor olmaz

ustamfa
28.Aralık.2012, 23:42
Kural eklenebilir mi bilmiyorum ama kendi kendine bir felsefe edinebilirsin sadece ve sadece turklerden oluşan bir kadro kurabilirsin çok zor olmaz

tabi öyle yapmak da mümkün ama mesela belirli bir süre o şekilde idare ediyorsun sonra eksik bir bölgene çok ucuza çok iyi bir oyuncu veya potansiyelli bi regen görüyorsun dayanamayıp alıyorsun :icon_biggrin: oyunun orjinaline böyle bi kural eklense çok iyi olur

himone
29.Aralık.2012, 01:51
Ben 2008 de Bilbao ile o şekilde oynamıştım. Sadece Bask oyuncularla çok zevkli bir kariyerim olmuştu. Ve dünyanın en kaliteli futbolcuları bedava bile olsa almamıştım. Zaten öyle yapmazsan en başından takımı seçmenin bir anlamı kalmıyor.