PDA

View Full Version : Kadroda 21 yaş altı oyuncu bulundurma

nekop
06.Ocak.2013, 13:55
Dün Ntvspor'da Yılmaz Vural ile Rıza Çalımbay'ın röportajını dinlerken dikkatimi çekti. Kadroda kulüpte yetişmiş 21 yaş altı 1 oyuncu bulundurma zorunluluğu var. Fakat gerçekte bunu yapmayabiliyormuşuz ve yapmadığımız zaman 50 bin euro ceza alıyormuş kulüp. Oyuna da bu şekilde bir yansıtma yapılabilir mi acaba?

perpetua
06.Ocak.2013, 15:32
50 bin Euro cok para. :) Gerci yanilmiyorsam 50 bin TL odenmesi gereken para.

Hangi kulup 34 mac x 50 bin TL = 1.7 milyon TL oduyorsa sacmaliyor desem. :) Hatta yanilmiyorsam bu surekli yapilinca mac basina ceza 100 bin TL'ye kadar cikiyor. Bu 1.7 milyon TL ozellikle ufak kuluplerde 2-3 oyuncunun maasi.

Bu konuda soylenmek veya bu cezayi odemeyi kabul etmek yerine o parayi alt yapida harcasalar boyle bir sorunlari olmaz. :)

Oyuna yansitilmasi da mumkun degil ayrica.

nekop
06.Ocak.2013, 19:22
50 bin Euro cok para. :) Gerci yanilmiyorsam 50 bin TL odenmesi gereken para.

Hangi kulup 34 mac x 50 bin TL = 1.7 milyon TL oduyorsa sacmaliyor desem. :) Hatta yanilmiyorsam bu surekli yapilinca mac basina ceza 100 bin TL'ye kadar cikiyor. Bu 1.7 milyon TL ozellikle ufak kuluplerde 2-3 oyuncunun maasi.

Bu konuda soylenmek veya bu cezayi odemeyi kabul etmek yerine o parayi alt yapida harcasalar boyle bir sorunlari olmaz. :)

Oyuna yansitilmasi da mumkun degil ayrica.

Biz oyunda zaten yeterince önem veriyoruz altyapıya, fakat ilk sezonlarda Trabzonspor'u yönetirken bu konuda bir sıkıntı yaşıyorum. Anadolu takımlarıyla oynarken çok önemli olmasa da, derbi maçlarında aldığım genç oyuncu stoper ise o stoperlerden birinin maçı tamamlayamayacağı tutuyor. :) FM 2011'de yedeğe Zeki Ayvaz'ı almıştım, as kalecim sakatlanınca Beşiktaş'a 2-0'dan 4-3 maç vermiştim. :) Neyse oyuna yansıtılamıyorsa zaten konuşmanın anlamı yok ama yapılabilse güzel bir durum olurdu. :)

perpetua
07.Ocak.2013, 16:45
Bu kural esasinda oyunda biraz hatali. Alt yapidan cikan oyuncu degil, 23 yas altinda ve kulupte 1 yildir bulunan oyuncu olmasi lazim.

Ocak yamasinda duzelecegini umuyorum. Mesela gelecek sezon Trabzon'da Soner Aydogdu'nun bu kontenjandan sayiliyor olmasi lazim.