PDA

View Full Version : Oyuncu Kaydetmedeki Mantık?

ardaskoc
13.Ocak.2013, 00:37
Premier Lig'de 9 Şubattan 25 Marta kadar serbest oyuncuları transfer edebilmeme karşın, oyuncu kaydetme olayı 31 Ocak'ta son buluyor. Ben şimdi bu oyuncuyu kaydedemeyeceksem neden alayım ki, bunun mantığı nedir?

KANaryaa3
13.Ocak.2013, 02:34
Çalışma izni olduğu için İngiltere'de, çalışma izni için gün saydırmış olabilirsin bu şekilde. Tabi oyuncular oynamayı beklemekten sıkılırlarsa yapacak bir şey yok..

themanticors
13.Ocak.2013, 13:52
Serbest oyuncu transferiyle imza attırdığın oyuncuları her zaman kaydedebilirsin.

YakoRYV
13.Ocak.2013, 20:24
hayır her zaman kaydedemiyorsun, QPR kariyerimde şubat ayında zambrotta ile sözleşme imzaladım lakin sezon sonuna kadar oynatamadım lig maçlarında. lakin ne hikmetse kupa maçında oynayabildi sadece.

themanticors
14.Ocak.2013, 01:44
http://a1301.hizliresim.com/15/f/hxvbc.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

En son 3 sezon önce kullanmışım bu yöntemi o yüzden aldığım oyuncunun katıldığı tarih ve maç kadrosunu paylaşamadım çünkü maç özetine giremiyorum malesef ama bir çok kez bu şekilde free transfer (sözleşmesi olmayan oyuncu) alarak kadroma kaydettim ve maçta oynattım.

Spe1907
14.Ocak.2013, 03:02
bildiğim kadarıyla kaydedilebiliyor ama kaydedilmesi için boş yer lazım, yani başkasının kaydını silemiyorsun eğer 25 oyuncu kaydettiysen birini serbest bırakman gerekio yeni geleni kaydedebilmek için. yanlışta biliyo olabilirim.

themanticors
14.Ocak.2013, 03:20
bildiğim kadarıyla kaydedilebiliyor ama kaydedilmesi için boş yer lazım, yani başkasının kaydını silemiyorsun eğer 25 oyuncu kaydettiysen birini serbest bırakman gerekio yeni geleni kaydedebilmek için. yanlışta biliyo olabilirim.

Evet haklısın boş yerin yoksa oyuncu kaydı yapamıyorsun eskisini kaldıramadığın için ama benim için hiç öyle bir sıkıntı olmadı zira maksimum 15-18 oyuncu kaydediyorum ben. 21 yaş altı oyuncu kaydı yapmana gerek yok İngiliz liglerinde ve benim kadromda 21 yaş üstü 10-12 kişi den fazla tutmuyorum.