PDA

View Full Version : Faydali Kenar Talimati Kombinasyonlari

TeNaciOUS MidFieLdeR
14.Ocak.2013, 22:22
Faydali Olabilecek Bazi Kenar Talimatlari Kombinasyonlari;

- Rakibiniz fazlaca topa sahip oluyorsa baski kurmak icin Push Higher up, Get Stuck in, Hassle Opponents
- Skoru korumak istiyorsaniz Retain Possession, Drop Deeper, Pass to Feet
- Oyunu domine etmek ve defans arasina oynamak icin Play out of Defence, Push Higher Up, Pass into Space, Play Through Defence, Work Ball into Box ve Retain Possession
- Hizli ve yetenekli rakiplere gecit vermemek icin Drop Deeper, Stay on Feet, Stand off Opponents
- Kati defans oynayan rakipleri uzerinize cekmek ve defans arkasinda tehlike yaratabileceginiz bosluklar yaratmak icin Drop Deeper, Play Wider, Stand off Opponents
- Takiminizi ortadan hucum yapmaya yonlendirmek icin Exploit the Middle, Play Narrower
- Takiminizi kenarlardan hucum yapmaya yonlendirmek icin Exploit the Flanks, Play Wider

http://www.guidetofootballmanager.com/match-day/adapting-tactics/touchline-instructions#hassle-opponents linkinden ceviri yoluyla aktardim. akliniza gelen ya da diger forum ya da sitelerde rastladiginiz baska kombinasyonlar varsa paylasabilirsiniz.

Escochae
14.Ocak.2013, 23:46
Çok faydalı bir bilgi kendi adıma teşekkür ederim ancak türkçe karşılıklarınıda yazsan daha iyi olurdu. Oyunu çoğu kişi türkçe oynuyor sonuçta.

LeoN48
16.Nisan.2013, 15:25
Harika bilgiler, teşekkürler.

equinox_cs
17.Nisan.2013, 12:47
şunu düzeltmek istiyorum, eğer ki skoru koruma adı altında her takıma pass to feet (ayağa oyna) talimatı verirseniz, rakibiniz eğer önde basıyorsa ve becerikli top kapan bir takımsa golü yemeniz an meselesidir. bazen topu koşu yollarına direkt olarak yollamak, size hem kontra ataklarda yardımcı olur hem de sizin tehlikeli bölgede top kayıplarınızı azaltır.

Mamadou
17.Nisan.2013, 13:00
Ayağa pas kenar talimatının bir işe yaradığını şimdiye kadar hiç görmedim. Göbekten oynamaya çalışanlar için belki bu kenar talimatı işe yarıyordur bilemem. Tek tek oyuncu komutlarından ayarlamaya çalışıyorum ben. Kimin uzun,kısa oynayacağını.

Bek oyuncularım fiziksel ve zihinsel açıdan az çok iyiyse bekleri ileri çıkart kenar talimatını devamlı açık tutarım.

martymcfly
25.Nisan.2013, 14:03
Ayağa pasın ben de şimdiye kadar işe yaradığını hiç görmedim.
Topu ileri oyna ve sakin oyna seçeneklerini duruma göre kullanıyorum ama sakin oynanın da pek işe yaradığını görmedim.

TeNaciOUS MidFieLdeR
05.Mayıs.2013, 03:03
Ayaga pas oynayacaksaniz pozisyonu koru ya da sakin oyna talimatini da vermeniz gerekir. oyunculariniz birbirine yakin olursa bu komut islev gorur. forvetleriniz ve ortasahaniz alir basini giderse defanslar pas atacak fazla alternatif bulamadigi icin topu rakibe kaptirmasi olagan hale gelir. bir de macin belirli donemlerinde uygulamalisiniz, tamaminda degil.

ozan42
05.Mayıs.2013, 06:09
Ayağa pas talimatı genelde top kayıplarını azaltan bir direktif direktifin amacı koşu yollarına veya savunmacının arkasına adam kaçırma gibi hareketleri en aza indirip garant ayağai pas yapma amacı taşır.Ve ayağa pas talimatı geniş alanda oynanan bir taktikte dahada zor olur dar alanda top kontrol pas teknik özellikleri yüksek olan oyuncular arasında iyi bir talimattır.Sakin oyna komutu ise oyuncularınızı daha yavaş haraketler yaparak oyunu sogutmaya çalışmasıdır bu komutu kullanabilmeniçin takım talimatlrından zaman geçirme tikini kaldırmanız gerekir eğer zaman geçirme birimi en sola çekmişseniz ve sakin oyna direktiği verirseniz bu direktif hiçbir işe yaramayacaktır.

Bulstrap87
06.Mayıs.2013, 14:14
ben sakin oyna ve risksiz paslasma kullanıyorum o zmaan cok güzel pas yapıyor takım ve organize ataklar geliştirebiliyorum.
sürekli hücum taktigim var 3-0 öne gectikten snra kondisyonlar düsmesin diye takımı geri cekeyim diyorum skoru korumak amaclı ancak her zaman gol yiyorum skoru korumak icin ne yapmak gerekli ki ? takım top cevirsin zamanı eritmek istiyorum. cünkü bzı maclarda gol yiyince yapay zeka ne yapıyor bilmiyorm ama zaman bianda geciyor atak olmadan bnde bu sekilde komutlar verebilir miyim??

TeNaciOUS MidFieLdeR
06.Mayıs.2013, 16:09
oyun mentaliteni fazla bozmadan daha cok kenar talimatlariyla mudahele etmeye calis. takimi geriye cekmek faydali bir hareket degil, gerceginde de hicbir teknik adam takimini geriye yaslamaz, belki macin sonlarinda yapar. sogutmaya yonelik direktifler verilebilir mesela skoru korumak icin, tabi takimin buna uygunsa.

bhll
07.Mayıs.2013, 11:45
Türkçe karşılıkları nedir acaba? Oyunu Türkçe oynayınca malum komutlarda Türkçe=)

sanr
18.Temmuz.2013, 00:57
TÜRKÇE KARŞILIKLARI

- Rakibiniz fazlaca topa sahip oluyorsa baski kurmak icin defansı ileriye çıkart, topa dal, rakibi rahatsız et
- Skoru korumak istiyorsaniz geriye yaslan, ayağa pas yap, risksiz paslaşma
- Oyunu domine etmek ve defans arasina oynamak icin defanstan kısa pasla çık, defansı ileri çıkart, koşu yoluna pas yap, ara pasıyla savunma arkasına sark, rakip ceza alanına paslaşarak gir
- Hizli ve yetenekli rakiplere gecit vermemek icin geriye yaslan, ayakta savun, katı savunma uygula
- Kati defans oynayan rakipleri uzerinize cekmek ve defans arkasinda tehlike yaratabileceginiz bosluklar yaratmak icin geriye yaslan, geniş alanda oyna, katı savunma uygula
- Takiminizi ortadan hucum yapmaya yonlendirmek icin dar alanda oyna, göbekten oyna

- Takiminizi kenarlardan hucum yapmaya yonlendirmek icin geniş alanda oyna, kanatları kullan