PDA

View Full Version : Türkiye Ligine Dünya Çapında Oyuncu Getirme [ Yazılı Rehber ]

NeymarDaSilva7
19.Ocak.2013, 15:32
Herkese Selam öncelikle :) Amacım bilmeyenlere bilgilendirmek ve yardım etmektir . Şimdi ilk önce yapacağımız iş oyuncunun sözleşmesi diyelim 2014 de bitiyor ve siz 2013 yılındasınız . Hemen ayda bir veya iki ayda bir oyuncuyu övün veya tamamen aklını size çevirmek için oyuncu destekle kısmından bu yöntemi yapın . Şunu unutmamakda fayda var çok sık bu yöntemi yaparsanız oyuncu sizden nefret aşamasına kadar gelir . İstediğiniz oyuncuya illa teklif eden olucak bunun içinde oyuncunun profiline gidip takip butonuna tıklıyoruz . Böylelikle oyuncu hakkında bilgi ediniyoruz . Bu yöntemi yapmak istemezseniz şöyle bir yolda vardır oyuncuya transfer teklif etme yerine gelirsiniz hemen sağ tarafta oyuncuya teklif ettiler mi etmediler mi görürsünüz eğer birşey yoksa demekki daha kimse ilgilenmiyordur .

Şimdi en önemli kısımlara yaklaşıyoruz . Oyuncuya teklif edildiğini gördüğünüz an direk en yüksek teklifi verin teklifi 200 m 48 ay 200 m yapın ve böylelikle oyuncunun teklifini sadece sizinkini kabül eder . Şimdi burdaki amaç şu bu yöntemle oyuncunun başka bir takıma gitmesini engelliyoruz . Bu yöntemi oyuncunun sözleşme bitiminin son 6 aya kadar bu işi yapın . Son 6 ay olduğunda oyuncuya imza attır seçeneği aktif olur . Ve böylelikle oyuncuyu bedava alırız . Şimdi derseniz oyuncuya bir sürü teklif olur . Bunun içinde öyle bir sözleşme teklifi gönderin ki oyuncu sadece sizi düşünsün . Ben bu yöntemlerle Neymarı getirdim . Umarım bilmeyenler için faydalı olur .

sentugo
19.Ocak.2013, 20:28
Bu mu şimdi yani ? Türkiye Ligine Normal Oyuncu Getirme olayı da bu şekilde yapılabilir. Size bir kaç sorum olacak...

Dünya çapı bir oyuncu sözleşme teklifimizi görüşmek bile istemiyorsa ne yapabiliriz ? Zannedersem dünya çapı bir oyuncu için en önemli konu bu konu. Yoksa herhangi bir oyuncuya "öyle bir sözleşme teklifi" göndeririz ki oyuncu sadece bizi düşünür.

Dünya yıldızı bir oyuncuyu yukarıda anlattığınız yöntemle İran ligine getirebilir miyiz ?

Dünya yıldızı bir oyuncuyu yukarıda anlattığınız yöntemle Türkiye 1. Ligine veya Sivasspor gibi bir takıma getirebilir miyiz ?

Bahsettiğiniz yoldaki "öyle bir sözleşme teklifi" nedir ? Çok maaş vermek midir ? Yıllık maaş artışını maksimum yapmak mıdır ? Eğer öyle ise bu durum takımın maddi durumunu nasıl etkiler ? Takımdaki diğer oyuncuların sözleşmelerinde yenileme yapılmalı mı ?

Bahsettiğiniz yoldaki "Sözleşmesinin sonuna 6 ay kalana kadar en yüksek teklifi vermek ve kulübün kabul etmesi" durumda, oyuncu ile sürekli sözleşme durumuna geleceğiz. Bu sözleşmeleri 6 ay kalana kadar devamlı iptal etmek, gelecekte aynı oyuncu ile yapacağımız sözleşmeleri nasıl etkiler ? Oyuncunun menejerinin tutumu nasıl olur ?

Dünya çapındaki oyuncular, daha iyi liglerden, bizim teklifimizden çok daha kötü tekliflere evet diyebiliyorlar. Bunun önüne nasıl geçebiliriz ?

Lütfen sorularımı yanıtsız bırakmayın.

NeymarDaSilva7
19.Ocak.2013, 21:13
Bu mu şimdi yani ? Türkiye Ligine Normal Oyuncu Getirme olayı da bu şekilde yapılabilir. Size bir kaç sorum olacak...

Dünya çapı bir oyuncu sözleşme teklifimizi görüşmek bile istemiyorsa ne yapabiliriz ? Zannedersem dünya çapı bir oyuncu için en önemli konu bu konu. Yoksa herhangi bir oyuncuya "öyle bir sözleşme teklifi" göndeririz ki oyuncu sadece bizi düşünür.

Dünya yıldızı bir oyuncuyu yukarıda anlattığınız yöntemle İran ligine getirebilir miyiz ?

Dünya yıldızı bir oyuncuyu yukarıda anlattığınız yöntemle Türkiye 1. Ligine veya Sivasspor gibi bir takıma getirebilir miyiz ?

Bahsettiğiniz yoldaki "öyle bir sözleşme teklifi" nedir ? Çok maaş vermek midir ? Yıllık maaş artışını maksimum yapmak mıdır ? Eğer öyle ise bu durum takımın maddi durumunu nasıl etkiler ? Takımdaki diğer oyuncuların sözleşmelerinde yenileme yapılmalı mı ?

[B]Bahsettiğiniz yoldaki "Sözleşmesinin sonuna 6 ay kalana kadar en yüksek teklifi vermek ve kulübün kabul etmesi" durumda, oyuncu ile sürekli sözleşme durumuna geleceğiz. Bu sözleşmeleri 6 ay kalana kadar devamlı iptal etmek, gelecekte aynı oyuncu ile yapacağımız sözleşmeleri nasıl etkiler ? Oyuncunun menejerinin tutumu nasıl olur ?

Dünya çapındaki oyuncular, daha iyi liglerden, bizim teklifimizden çok daha kötü tekliflere evet diyebiliyorlar. Bunun önüne nasıl geçebiliriz ?

Lütfen sorularımı yanıtsız bırakmayın.

Bu yöntem bana başta imkansız gibi geliyordu ama denedim ve oldu .

Cevap : İşte en önemli kısım bu :) Bunun cevabı oldukça basit basın toplantılarında oyuncuyu destekleyin ve övün :) Ama bu yöntemi sadece ayda bir veya üç ayda bir l bir süre sonra emin ol herşey doğru giderse oyuncu seni sevdiğin kişilere alıyor . Ama tabi yinede sözleşme teklifini kabül etmeme durumu var çünkü kadro statüsü vazgeçilmezdir zaten herşeyi o batırıyor . :icon_smile: Neymar başta banada böyle yapıyordu . Sonra sözleşme süresi 6 ay kaldığında imza attır seçeneği aktif oldu . Dedim bu adam yine konuşmak istemeyecek . Şansım yaver gitti ve görüşmelere başladık . İstediği teklifi gönderdim iki üç gün sonra sözleşmeyi kabül etmek için hazır hissetmiyormuş kendini diye bir yazı geldi . Bende bunun üstüne tekrar sözleşme teklifi gönderdim bu sefer baya iyi teklif gönderdim . Yani kabül etti temmuzda takıma katılacak . Yani sözün kısası kadro durumu vazgeçilmez olması engelliyor . Öyle bir teklif gönderelimki sadece bizi düşünsün sözümde demek istediğim çok iyi bir sözleşme göndermemiz gerekecek . Hatta yıllık maaş artışını ve aldığı maç parası falan yüksek olsa gelir kesinlikle :) :icon_smile:

Cevap : Eğer maaş bütçen iyiyse gelir . :) Önemli olan oyuncuyu bedavaya getirmek istiyorsak transfer bütçesinin tamamını maaş bütçesine aktarmaktır .

Cevap : Bir önceki cevabımla aynı olacak . Önemli olan maaş bütçesi :) Galatasaraya dünya çapında bir oyuncu geliyorsa niye Sivasa gelmesin oda türk takımı değilmidir ? :) Fakat şöyle birşeyi hatırlatmak isterim . Takımında baya bir kar etmen lazım ki maaş bütçen iyi olabilesin . :)

Cevap : Evet çok maaş vermektir . Ama tabiki fazla uçuk değil . :) Daha öncede söylediğim gibi takımda ne kadar çok başarı elde edersen o kadar çok kar elde etmiş olursun ve buda demektir ki fazla maaş bütçesi :) Tabi hedefinde bedava dünya çapında oyuncu getirmek varsa :icon_smile:

Bahsettiğiniz yoldaki "Sözleşmesinin sonuna 6 ay kalana kadar en yüksek teklifi vermek ve kulübün kabul etmesi" durumda, oyuncu ile sürekli sözleşme durumuna geleceğiz. Bu sözleşmeleri 6 ay kalana kadar devamlı iptal etmek, gelecekte aynı oyuncu ile yapacağımız sözleşmeleri nasıl etkiler ? Oyuncunun menejerinin tutumu nasıl olur ?

Cevap : İyiki hatırlattın . :icon_smile: Bunun çözümüde kabül edildiği zaman bir gün tatile çıkarsın . Bu nedenle sözleşme önermemiş olursun . Mesela benim Neymarın temsilcisiyle aram çok iyidi yinede sözleşme teklifi edemiyordum peki niye ? Bunun iki nedeni var . Oyuncu artık istediği külübe gidemediği için ikinciside kontratı biteceği için :)

Cevap : İyi bir futbol direktörü bulmalısın . Hemde baya bir iyi :) Transfer hedefleri bölümünde sözleşme bitiş tarihi butonunu görürsün . Futbol direktörü teklif edicek . Sonra başarısızlıkla sonuçlandığını söyleyecek . Ne hikmetse o zaman Neymarın kontratı 6 ay sonra biteceği haberi gelmeden şans eseri imza attır seçeneğini gördüm ve uyarıyı görmeden yaptım . Eğer o uyarıyı geç görseydim Barca Man Utd gibi takımlarla baş etmek zorunda kalacaktım ki buda benim hoşuma giderdi . :) Sözün kısası oyuncuyu daima takip etmelisiniz .

Umarım yardım edebilmişimdir . ;;)

sentugo
19.Ocak.2013, 23:00
Verdiğiniz cevaplar yanlış veya eksik.

Lütfen FM ile ilgili daha fazla makale okuyun ve daha fazla deneyim kazanın. İnsanları yanlış yönlendirmeye gerek yok.

Not: İbret olsun diye konuyu saklıyorum.