PDA

View Full Version : oyun başlatılamıyor (uygulama zaten çalışıyor) hatası

sakinopulos
31.Ocak.2013, 21:10
Arkadaşlar merhaba,

Lütfen bana birisi yardımcı olsun.

- Bilgisayarıma format attıktan sonra steam i ve football manager i yükledim.
- Oyunu açmak için steam - kütüphaneden oyna düğmesine basıyorum ve oyunun açılmasını bekliyorum ama oyun açılmıyor.
- Tekrar tıkladığım zaman oyun başlatılamıyor (uygulama zaten çalışıyor) hatasıyla karşılaşıyorum.

Saatlerce forumlarda dolaştım ama düzeltemedim.

Bana bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

Şimdiden teşekkürler

Crazycat
31.Ocak.2013, 21:29
Görev Yöneticisini açıp Fm 2013'ü seçip "İşlemi Sonlandır"mayı denediniz mi?

sakinopulos
31.Ocak.2013, 23:11
evet yaptım. tekrar tekrar denedim. yine aynı sorunla karşılaşıyorum

sakinopulos
01.Şubat.2013, 00:59
yardım edebilecek kimse yok mu ya ?

duktil
09.Şubat.2013, 21:49
Bendede aynı hatayı veriyor yardımcı olabilecek varmı

scout1
20.Şubat.2013, 17:04
yardım edebilecek kimse yok mu ya ?

Aynı sorun bende de var. Çözdüğün zaman paylaşır mısın kardeş.

urwrdskkn
20.Şubat.2013, 18:14
Tek Çözümü Var Yeniden Başlatın Pc yi Düzelir

scout1
20.Şubat.2013, 18:16
Tek Çözümü Var Yeniden Başlatın Pc yi Düzelir

yeniden başlattım offline denedim online denedim görev yöneticisinden kaç kere başlattım olmadı.

urwrdskkn
20.Şubat.2013, 19:07
yeniden başlattım offline denedim online denedim görev yöneticisinden kaç kere başlattım olmadı.

allah allah o zaman yapacagin sey su pc yi kapat 5 dakika sonra tekrar ac

Deus Dominus
20.Şubat.2013, 19:13
cache klasörünün olduğu yerdeki herşeyi sil usta, bir daha dene. Belki işe yarar. Ben oyun içinde maç grafiklerini yükseltmiştim, benzer bir sorun oluştu. Oyun açık görünmesine rağmen oynayamıyordum. Sonra girdim cache'nin olduğu yere, settings'i sildim düzeldi.

scout1
20.Şubat.2013, 23:44
allah allah o zaman yapacagin sey su pc yi kapat 5 dakika sonra tekrar ac

hocam 2 gündür uğraşıyorum zaten 5 dakika kapatıp açmak değil bir gün beklettim yine aynı.

cache klasörünün olduğu yerdeki herşeyi sil usta, bir daha dene. Belki işe yarar. Ben oyun içinde maç grafiklerini yükseltmiştim, benzer bir sorun oluştu. Oyun açık görünmesine rağmen oynayamıyordum. Sonra girdim cache'nin olduğu yere, settings'i sildim düzeldi.

cache klasörünü buldum ama içi boş kardeşim. :icon_cry:

scout1
23.Şubat.2013, 11:52
yok mu beyler yardımcı olabilecek kimse. tekrar tekrar kurdum ama hala aynı hata.

DisCo
17.Temmuz.2013, 21:58
Bu sorunun çözümünü bilen var mı?

Ronaldinho 10
19.Temmuz.2013, 04:38
Bende de oluyor ama bir kac dk bekledikten sonra aciliyor. Acilmadiginda da laptop'u kapatip yeniden aciyorum sonra oluyor.

DisCo
19.Temmuz.2013, 14:43
Bu konu ile ilgili tüm sitelerde başlıklar mevcut ancak sağlıklı çözüm noktasında pek bilgi bulmak mümkün olmuyor.

Oyun dosyaları eksik yüklenmiştir. Görev yöneticisinden işlemi sonlandır ve steam üzerinden oyun dosyalarını doğrulat deniyor. Evet, bu bir çözüm getirebilir. Tabi çoğu kişiye ise çözüm getirmemiştir.

Bilgisayarın sistem özellikleri oyunu kaldırmıyor deniyordur. Buna "%90 oranında eski masaüstümde çalıştırıyor burada çalıştırmıyor, sistem özelliklerim iyi cevabı" geliyor. Bu yüzdende oyun açılmıyor olabilir ama sisteminiz yetiyorsa yeni bir çözüm gerekir.

Oyunu yeniden yükle, steam'i yeniden kur gibi çözümlerde öneriliyor. Buna da defalarca yapıldığı ancak sonuç getirmediği şeklinde yanıt veriliyor.

Ekran kartının güncellemesi yapılmamıştır deniyor. Aygıt yönetici üzerinden ekran kartını bulup sürücüyü güncelleştir seçeneğinin seçilmesi isteniyor. Ancak insanlar bunu yaptığında sürümün güncel olduğu yanıtını alıyorlar ve yine çözüm olmuyor.

Çözüme gelince Bilgisayarımda sağ tıklayıp özelliklere giriyoruz. Açılan sayfanın sol üstünde aygıt yöneticisine giriyoruz. Görüntü Bağdaştırıcıları bölümünden ekran kartımızın üzerine geliyoruz. Sağ tıklayıp özellikler diyoruz. Açılan bölümde Ayrıntılar sekmesine gelip Özellik bölümünde yazan "aygıt açıklaması" kısmını "Donanım Kimlikleri" diye değişiyoruz.

En üstte yazan değer üzerinde sağ tıklayıp kopyala diyoruz. http://devid.info/en/ sitesine girip search kısmına yapıştırıp aratıyoruz. Arama sonucu çıkanlar bizim ekran kartımızın güncel sürümleridir. En güncel olanı indirip kuruyoruz.

Artık oyuna giriş yapabiliriz.