PDA

View Full Version : Efsane Geri Dönmek Zorunda | İzmirspor

NikolaiBelinski
04.Şubat.2013, 00:04
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/tr/thumb/a/a8/Izmirspor.png/150px-Izmirspor.png

İzmirspor 1923 yılında Eşrefpaşa semtinin ileri gelenleri tarafından, turuncu-siyah renklerle “Altınay” adıyla kuruldu. Altınay’ın, Sakarya Kulübü ile girdiği rekabet, bir süre sonra sertleşince camianın ileri gelenleri, bu iki kulübü tek çatı altında birleştirmeye karar verdi. 28 Kasım 1930’da Altınay ile Sakarya, İzmirspor adıyla birleşti.

Uzun yıllar 1. Lig'de oynadıktan sonra destek bulamayan bu köklü çınar, önce 2. Lig'e daha sonra 3. Lig'e ve tarihinde ilk kez amatör lige düştü.

Kulübün içinde bulunduğu acı tabloya yönetimden fazla bir destek gelmemesi ve teknik adamlığa uygun bir isim bulunamaması sonucu deneyimsiz teknik adam İlter AYKAL ile anlaşmaya varıldı. 11 Temmuz günü resmi imzayı atan çiçeği burnunda teknik adam umut dağıttı.

Yerel medyaya konuşan AYKAL, gereksiz her türlü harcamadan kaçınacaklarını ve kulübün içinde bulunduğu maddi tabloyu en kısa süre içerisinde düzelteceklerini belirdi. Sportif başarının, finansal rahatlığa paralel olduğu ve bu zamanda en dipten en yukarı çıkmamız sadece bu yolla olur dedi.

Eksik olan mevkilerin transferi için arayışlara şimdiden başlayan ekibin ayrıca bir futbol direktörü ve antrenör aradığı edinilen bilgiler arasında.

Kuralları okudum ve kabul ediyorum.url (http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=110128)

Geçen yıl San Giovanni ve Turgutluspor takımlarıyla oynadıktan sonra bu seriye İzmirspor takımıyla başlıyorum. Daha önce amatör olarak babamın forma giydiği ve oturduğum ilin dibe vurmuş bir takımı olduğu için seçtiğimi söylemeliyim. Umarım sizin takipleriniz eşliğinde başarılı ve zevkli bir kariyer olur.

vivoperlei
04.Şubat.2013, 00:07
Kariyeriniz onaylanmıştır. Başarılar.

wladcas
04.Şubat.2013, 01:19
Başarılar.

3842
04.Şubat.2013, 02:02
Bir egeli ve İzmir aşığı olarak takip edeceğim, başarılar :)

Abazhanzo
04.Şubat.2013, 04:04
geçen gün kemeraltında dolaşırken altınordu bayrağı görünce, köklü izmir takımlarının şu anki durumları aklıma gelip içim cız etmişti. şimdi izmir takımlarından biriyle açılan bu kariyer samimi olarak söylüyorum bende büyük heyecan yarattı. umarım burda yapmaya çalışacaklarının bi kısmı bile gerçekte olsa ne güzel olur. neyse daha fazla duygusala bağlamadan başarılar diliyorum :)

vivoperlei
20.Şubat.2013, 12:46
Kariyer sahibi iki hafta boyunca mesaj atmadığından dolayı konu kapatılmıştır.