PDA

View Full Version : Bu oyunun yapımcıları sakatlıkları gerçekçi buluyorlar mı?

Stormlord
05.Şubat.2013, 16:25
Kaç yıldır oyundaki sakatlanma sorununu çözemediler. Ben gerçek hayatta hiç böyle sakatlanma görmüyorum. Sürekli 2 ay, 3 ay sakat bir oyuncum var. Şampiyonlar liginde yeter ki çeyrek finale gelim hemen en değerli oyuncularımdan birisi sezonu kapatır. Her 2 maçta bir kesin bir oyuncu sakatlanır. Bazen bir maçta 2, 3 oyuncu birden sakatlanıyor. Call Of Duty'de daha az sakatlanma var yemin ederim. Nasıl bir mantıktır bu çözemedim.

E.Cartman
05.Şubat.2013, 17:50
Beşiktaş'ta bir sezonda 3 oyuncunun çapraz bağı koptu bir şey yok, oyunda olunca auuvvvvv :n::n: Acaba sorun bende mi bilmiyorum da sakatsız devre bitirdiğimi bilirim ben, niye karşılaşmıyorum böyle şeylerle.

himone
05.Şubat.2013, 18:18
Bu sorunu forumda neredeyse her başlık altında tartıştık, herkes bilincinde ve düzeltilmeye çalıştıklarına inanıyorum. Bu arada eski oyunlarda böyle abartılı olmuyordu sana denk geldiyse bilemem ama her oyuna laf atmanın anlamı yok. Hatta 13 oynayanlar tempoyu azalttıklarında sakatlıklarla ilgili sıkıntı yaşamadıklarını söylüyor sen de biraz düzeltebilirsin.

mustiUA
05.Şubat.2013, 18:33
bende çok aşırı sakatlık olmuyo ama oldu mu bende bi terslik oluyo hep aynı mevkiden adamlar gidiyor mesela dün oynarken 3 tane sol açık mevkisinde oynayabilen oyuncumda sakatlandı 4 tane kanadım var zaten :) ama kısa süreliydi en uzunu 3 hafta

Bulstrap87
05.Şubat.2013, 18:40
şöyle düşünün birde gerçekte hangi oyuncu bir sezon full antreman yapıp 1yada2 sezon içinde acaip gelişebiliyor? gerçekte kaç kişi sayabilirsiniz bu sekilde?? oyunda potansiyel varsa antreman yükle oynat adamı gelişsin. bunu normal karşılıyorsanız eğer sakatlıgı da normal karsılamak gerekiyor cünkü cok fazla antremanla yükleniyorsunuz oyuncuya ve sakatlanıyor. bence gayet normal sakatlık olayı sonucta oyun bu adam antremanla devasa gelişebiliyorsa aynı sekilde acaip sakatlıkda yasayabilir..

garez0066
05.Şubat.2013, 18:58
Hocam, bende hiç bir sorun yok. Yani her şey olması gerektiği gibi. Ortalama 2-3 hafta sakatlanıyor oyuncularım. Rotasyonu çok yapıyorum ama belki ondandır. Kondisyonu %95'in altında olan kimseyi almam kadroya. Gerekirse genç takımdan adamlar çıkar oynar.

Stormlord
05.Şubat.2013, 19:55
Sorunun antremanla alakası yok ki. Az önce en önemli oyuncum maçta sakatlandı ve 6 ay sahalardan uzak. Sakatlık sebebi de ayağı kırıldı. Zaten sakatlanan maçta sakatlanıyor, antreman sakatlıkları çok anormal değil. Çok iyi oyuncular aldım ama geçirdikleri sakatlıklar yüzünden eski performanslarını yakalayamadılar iyileştikten sonra. Ayrıca bir maçta 2, 3 oyuncunun sakatlanması gerçek hayatta kaç maçta bir oluyor? Oyunda 2 maçta 1 tane kesin; 3, 4 maçta bir 2, 3 tane oyuncu birden sakatlanıyor. İlk defa para verip aldım bu oyunu ama bundan sonra almayacağım kesinleşti.

Remox
06.Şubat.2013, 17:44
Arkadaşlar iş cidden acayip bir noktaya geldi yanlız. Middlesbrough ile oynuyorum ve 2. sezondayım. İlk sezon Npower şampiyonluk yarışındayken 3 hafta içinde sırayla bütün stoperlerim sakatlandı yetmedi stoper oynayabilen bek oyuncum da sakatlandı ve genç kadrodaki tek yıldızlı adamlara kaldım sonunda ve şampiyonluk yarışından kopup play-off yarışına son anda kapak atabildim.
Şu an Premier ligdeyim ve şampiyonlar ligine girme mücadelesi verirken yine bütün defans oyuncularım sırayla sakatlandı ve Uefa'ya katılma mücadelesi verir hale geldim. Yeter ulan :) En iyi kondisyoner ve fizyoterapistleri getirmeme rağmen ve taktik değişmeme rağmen değişen birşey yok.

mustiUA
06.Şubat.2013, 17:51
Arkadaşlar iş cidden acayip bir noktaya geldi yanlız. Middlesbrough ile oynuyorum ve 2. sezondayım. İlk sezon Npower şampiyonluk yarışındayken 3 hafta içinde sırayla bütün stoperlerim sakatlandı yetmedi stoper oynayabilen bek oyuncum da sakatlandı ve genç kadrodaki tek yıldızlı adamlara kaldım sonunda ve şampiyonluk yarışından kopup play-off yarışına son anda kapak atabildim.
Şu an Premier ligdeyim ve şampiyonlar ligine girme mücadelesi verirken yine bütün defans oyuncularım sırayla sakatlandı ve Uefa'ya katılma mücadelesi verir hale geldim. Yeter ulan :) En iyi kondisyoner ve fizyoterapistleri getirmeme rağmen ve taktik değişmeme rağmen değişen birşey yok.

o oluyo yapacak bişey yok benimde kanat oyuncularıma olmuştu aynısı koca takımda 1 tane kanat kalmıştı :)

Remox
06.Şubat.2013, 19:46
o oluyo yapacak bişey yok benimde kanat oyuncularıma olmuştu aynısı koca takımda 1 tane kanat kalmıştı :)

Bak ya bu mesajı yazdıktan 5 dakika sonra Ademilson 3 günlüğüne sakatlandı. Kadrodan çıkarttım ve maça girdim. Maçın ertesi günü adam dinleniyor olmasına rağmen çapraz bağlarını koparmış ve sezonu kapattı sayılır:icon_smile: Neyse Allah'tan forvet hattım çok sağlam Damiao Fierro ve 2 regen var 4.5 yıldızlı. Sene sonunda birini satacaktım Ademilson'a güle güle olacak bu halde.

mustinho03
06.Şubat.2013, 20:51
Gercekten sakatlijlar can yakiyor en iyi fizyoterapisler en iyi kondisyoner antrenörleri vs...hepsi iyi olmasına karsın benimde sakatlıklardan canım sikkin yavaş tempoda oynamama rağmen oyuncular iyi orm tuttu diyorum,süper oynuyorlar diyorum pat bı iki hafta sonra adamlar 3-4 ay gidiyor.. Hadi 2-3 bilemedin 5 hafta gitse birşey demem ama hepsi anlaşmış gibi aylarca yok yekta kurtuluş ağırlık çalışırken çenesini çıkarıyor 3 ay yok :)

mustiUA
06.Şubat.2013, 21:07
Bak ya bu mesajı yazdıktan 5 dakika sonra Ademilson 3 günlüğüne sakatlandı. Kadrodan çıkarttım ve maça girdim. Maçın ertesi günü adam dinleniyor olmasına rağmen çapraz bağlarını koparmış ve sezonu kapattı sayılır:icon_smile: Neyse Allah'tan forvet hattım çok sağlam Damiao Fierro ve 2 regen var 4.5 yıldızlı. Sene sonunda birini satacaktım Ademilson'a güle güle olacak bu halde.

maalesef oluyo bunlar aslında futbolda var bunlar ben sıkıntı yapmıyorum benim derdim çok sakatlanmadan ziyade bi başladı mı sürekli aynı mevkiden sakatlanma olması

Stormlord
07.Şubat.2013, 10:12
SI Games Forum'una üye olayım, şikayet edeyim dedim; foruma üye olmak mümkün değil. İnsan olduğumu kanıtlamam için sorulan soruyu cevaplamak için insan üstü olmak lazım. Oyun yapımcılarının yapmaları gereken tek şey oyuncuların sakatlığa yatkınlığını genel olarak düşürmek. Sadece bu. Editörden bizim bile yapabileceğimiz bir şey. Ancak tabiki tüm oyuna uygulanması gereken bir faaliyet olduğu için tüm oyunu düzeltebilmemiz mümkün değil. Nedense yıllardır düzeltmiyorlar bu sorunu.

Stormlord
07.Şubat.2013, 11:52
An itibariyle sezonun ilk yarısı sonunda takımımın durumu:

http://s4.postimage.org/huz3n2z7x/F_C_Barcelona_Squad_Players.png

Sakatlıkların bir tanesi 4 - 5 günlük olup gerisi 1,5 ay ile 3 ay arasında değişmektedir. Iniesta'nın hafif sakatlığı da 3 aylık sakatlığın son evresidir. İşte FM 13, işte verdiğimiz paranın hakkı. Sonra niye korsan alıyorsun diyorlar ;)

kaiserkaan
07.Şubat.2013, 12:28
sakatlık sorunu bu seride ciddi anlamda sıkıntılı sanırım yeni patch de bu sorunu düzelteceklerdir yoksa 35 kişilik kadrolar kurmamız gerekecek . sanki savaş meydanına yolluyoruz topcuları her hafta bir kaç gazi veriyorum

Remox
07.Şubat.2013, 16:13
sakatlık sorunu bu seride ciddi anlamda sıkıntılı sanırım yeni patch de bu sorunu düzelteceklerdir yoksa 35 kişilik kadrolar kurmamız gerekecek . sanki savaş meydanına yolluyoruz topcuları her hafta bir kaç gazi veriyorum

Aynen katılıyorum. Bakın bu konuya 3. mesajım ve ikinci mesajı yazdıktan yarım saat sonra üçüncü stoperim yani sürekli olarak rotasyonda kullandığım adam ayağını kırdı ve 6 ay yok:D Şuan koca takımda 1 tane 16 yaşında stoper kaldı çıldırmamak elde değil vallahi.

Deus Dominus
07.Şubat.2013, 16:26
Squad/Man Management konusuna önem verirseniz ben sorununuzu aşacağınızı düşünüyorum.

Arcade oyun gibi oynamayın, daha dikkatli oynayın, ne bileyim... Bakın işte oyuncu sakatlandıysa neden sakatlandığına, sakatlığının türüne, ne zaman olduğuna, sakatlanma sıklığına vs. vs. Antrenörlerinizden raporlar isteyin mesela maç öncesinde. Sakatlanma riski olan adamı sahaya sürmek bile bile lades demektir. Ya da 3 günde bir maç yaparken yoğun antrenmana devam etmek sakatlığa davetiye çıkarmaktır. Sakatlığa yatkın oyuncuların çoğunlukta olduğu bir kadroda sıkıntı yaşamak çok doğaldır. Sürekli aynı sakatlığı yaşayan oyuncular varsa antrenörleri inceleyin, yeterli seviyede olmayabilir. Birsürü şey var etkileyebilecek. Oyunu gerçek bir menajer gibi bakarak oynarsanız, yani azıcık üzerinde düşünür, kafa patlatırsanız çözersiniz. Bu bir oyun ve her oyunun en az bir çözümü vardır.

Remox
07.Şubat.2013, 16:46
Squad/Man Management konusuna önem verirseniz ben sorununuzu aşacağınızı düşünüyorum.

Arcade oyun gibi oynamayın, daha dikkatli oynayın, ne bileyim... Bakın işte oyuncu sakatlandıysa neden sakatlandığına, sakatlığının türüne, ne zaman olduğuna, sakatlanma sıklığına vs. vs. Antrenörlerinizden raporlar isteyin mesela maç öncesinde. Sakatlanma riski olan adamı sahaya sürmek bile bile lades demektir. Ya da 3 günde bir maç yaparken yoğun antrenmana devam etmek sakatlığa davetiye çıkarmaktır. Sakatlığa yatkın oyuncuların çoğunlukta olduğu bir kadroda sıkıntı yaşamak çok doğaldır. Sürekli aynı sakatlığı yaşayan oyuncular varsa antrenörleri inceleyin, yeterli seviyede olmayabilir. Birsürü şey var etkileyebilecek. Oyunu gerçek bir menajer gibi bakarak oynarsanız, yani azıcık üzerinde düşünür, kafa patlatırsanız çözersiniz. Bu bir oyun ve her oyunun en az bir çözümü vardır.

Bunların hiçbirini yapmıyorum ben zaten.
Takımdaki en kötü hoca 4 yıldız. Genç takım hocalarında dahi en kötüsü 3.5 yıldızlı 1 tane hoca var. Antrenman programını her maç öncesi kontrol ediyorum ve burada yazdığım adamların hiçbiri sakatlığa yatkın değil ve üstelik sürekli rotasyon yapıyorum kalecim hariç. 3 günlüğüne sakatlanan adamı dinlendiriyor olmama rağmen durduk yerde çapraz bağlarını koparıyorsa bu oyunun ortaya çıkarttığı bir durumdur.
İlk defa oynamıyorum bu oyunu 10 senedir 2006 dışında her oyunu oyun başına yüzlerce saat oynadım. Son üç oyundaki sakatlık saçmalığı aşırı boyutlara gelmiş durumda. Gerçi diğer iki oyunda sonradan çıkan yamalar ile bir nebze düzeltilse de yine de gereğinden fazla sakatlık yaşanıyor.
Sakatlık tabiki yaşanacak ve yaşanması lazım fakat zırt pırt en az 2 ay sakatlık yaşanıyor, eğer gerçekçi oynuyorsak bu gerçekçi değildir.

Deus Dominus
07.Şubat.2013, 16:55
Tamam sana bug bana değil, oldu mu?

Önder HOCA
07.Şubat.2013, 17:05
bjk de zırt pırt sakatlık yaşıyor mesela

attirson
07.Şubat.2013, 17:07
Teknik kadroyla ilgili biraz bende de çok sakat oluyordu en iyi doktorları en iyi kondisyonerleri getirdim azalmaya basladı.Arada oluyor onlarda 1 ayı gecmiyor.

Önder HOCA
07.Şubat.2013, 17:10
en büyük sebebi antreman yoğunluğudur

Önder HOCA
07.Şubat.2013, 17:14
http://www.transfermarkt.com.tr/tr/cesc-fbregas/profil/spieler_8806.html Fabregas'ın sakatlık geçmişi
http://www.transfermarkt.com.tr/tr/andres-iniesta/profil/spieler_7600.html İniesta'nın sakatlık geçmişi

fabregas ve iniesta nın zırt pırt sakatlanması beklenilebilinir diğer leri büyük ihtimal maç içindde bir kasap tarafından yapılmış olabilir

okocha6
08.Şubat.2013, 03:18
Bende sakatlık olmuyo pek biraz da şans işi sanırım.

ozan42
08.Şubat.2013, 05:15
Sezon başında antremanları "Çok yüksek" çalıştırdıktan sonra taktiker sekmesindeki uyum tamamen dolduktan sonra yavaş yavaş antremanlar ağırlığını "Yüksek" ve en sonunda "Normal" olarak çalıştırırsanız sakatlıklar azalacaktır.Bir başka sakatık oluşma nedenide sezon başında kamp süresinde takıma ne çalıştırdığınızdır o sürede 2 hafta boyunca benim yaptığım gibi her 3 veya 4 güne bir maç koyarak ve antremanlarda ise "Kondisyon" çalıştırırsanız her oyuncularınız zinde olmaya başlıyacaktır, oyuncularınız tamamen zinde olduğu zaman maç temposuda aynı şekilde zinde olduğu zaman kondisyon çalıştırmak yerine başka birşey çalıştırabilirsiniz.Bir oyuncunun sakatlıktan cıktığı zaman onun üzerinde ki etkinizde oyuncunun sağlık rolünde büyük etkendir ; eğer bir oyuncu ağır bir şekilde sakatlıktan çıktıktan sonra ona ait bir fizik ağırlıklı ve maç kondisyonu kazandıran bir antreman programı hazırlayın derim bu zor geliyorsa oyuncuya saglam bir şekilde fizik kazandırdıktan sonra yedekler takımı ile maç temposu kazandırana kadar önce "45 "4-5 gün sonra "60" daha sonra ise "90" dakika oynaması ve maç temposunu tamamen kazandırana kadar ilk 11'e sokmamanız gerekir.Unutmayın oyun eskisi kadar transferleri yap kupaları kazan değil artık hertürlü ince ayrıntısına kadar önemli bir oyun olmuş araştırmadan etmeden oyun hakkında kötü yorumlar yapmayın lütfen.İyi oyunlar.

okocha6
08.Şubat.2013, 12:37
Sezon başında antremanları "Çok yüksek" çalıştırdıktan sonra taktiker sekmesindeki uyum tamamen dolduktan sonra yavaş yavaş antremanlar ağırlığını "Yüksek" ve en sonunda "Normal" olarak çalıştırırsanız sakatlıklar azalacaktır.Bir başka sakatık oluşma nedenide sezon başında kamp süresinde takıma ne çalıştırdığınızdır o sürede 2 hafta boyunca benim yaptığım gibi her 3 veya 4 güne bir maç koyarak ve antremanlarda ise "Kondisyon" çalıştırırsanız her oyuncularınız zinde olmaya başlıyacaktır, oyuncularınız tamamen zinde olduğu zaman maç temposuda aynı şekilde zinde olduğu zaman kondisyon çalıştırmak yerine başka birşey çalıştırabilirsiniz.Bir oyuncunun sakatlıktan cıktığı zaman onun üzerinde ki etkinizde oyuncunun sağlık rolünde büyük etkendir ; eğer bir oyuncu ağır bir şekilde sakatlıktan çıktıktan sonra ona ait bir fizik ağırlıklı ve maç kondisyonu kazandıran bir antreman programı hazırlayın derim bu zor geliyorsa oyuncuya saglam bir şekilde fizik kazandırdıktan sonra yedekler takımı ile maç temposu kazandırana kadar önce "45 "4-5 gün sonra "60" daha sonra ise "90" dakika oynaması ve maç temposunu tamamen kazandırana kadar ilk 11'e sokmamanız gerekir.Unutmayın oyun eskisi kadar transferleri yap kupaları kazan değil artık hertürlü ince ayrıntısına kadar önemli bir oyun olmuş araştırmadan etmeden oyun hakkında kötü yorumlar yapmayın lütfen.İyi oyunlar.

Ben fenerin ilk sezonunda 4 günde bir olmak üzere 4 hazırlık maçı yaptım(yedekleri oynatmadım kondisynu %52in altına düşen oyuncu olmadıktan sonra) 2 ön eleme bir de süper kupa var toplam 7 maç yaptım, antremanlara karışmadım hiç, gayet de başarılı oldum. Uzun süreli sakatlık yaşayan oyuncum olmadı pek.

Stormlord
08.Şubat.2013, 12:44
Beyler sakatlıkların engellenmesi konusunda yapılması gerekenleri teker teker yazmışsınız, hepsini okudum, sağolun. Ama bunlar benim zaten atlamadan yaptığım faaliyetler. Ben oyunu açtığım gibi aa sakatlandı deyip de buraya başlık açmadım. Sakatlıkların bu derece fazla ve uzun olması için antreman programını çok ağır yapmam lazım anca. Tam hangi oyun hatırlamıyorum ama eski FM serilerinde antreman programının ağırlığına göre değişiyordu sakatlıklar. Acemi olup da "fazla antreman yaptırayım da gelişsinler" diyerek ağır antreman yaptırırdım ve sakatlıklar artardı. Sonra forumdan okuyup düşürdüm ağırlığı ve sakatlıklar normale döndü. Ancak son 2 - 3 yıldır bu konu çok abartılmış. Sezon başı oyuncular taktiği öğrenene kadar genel antremanı çok ağır yapıyorum ama maç antremanı %50'de olduğu için sağ alttaki antreman yoğunluğu orta derecede oluyor. Hiç bir zaman ağır antreman uygulamıyorum. Bir oyuncum maçta hafif sakatlansa bile dakikasında çıkartıyorum. 10 yıldır oynarım bu oyunu bir defa bile sakatlanan oyuncuyu iğneyle oynatmadım. Kısacası bu sakatlıklar gerçekçi değil. Bu başlığa bir yazışımdan diğer yazışıma kadar bile oyuncum sakatlanıyor. Birisi iyileştiği anda başka birisi sakatlanıyor. Yapmayın beyler bu kadar da değil. Gerçek hayatta profesyonel takımlara baktığımız zaman maksimum 3 oyuncu uzun süre sakat kalıyor. Diğerleri maksimum 1 ay sahalardan uzak kalıyor. Hiç mi maç izlemiyorsunuz? Takımlara baktığımız zaman sezon boyunca 4 - 5 maç hariç sürekli oynuyor as oyuncular. Ben FM'de sırf sakatlıklar yüzünden 30 kişi bulunduruyorum kadromda. Çünkü kesin bir yerlerden sakatlık çıkacağını biliyorum. Yedek oyunculara yatırdığım parayla 2. Ligden bir takımı çıkarıp dünya kulübü yapardım. Oyunu zorlaştırmak için gerçekçilikten uzaklaştırmışlar. Bu açık ve net.

okocha6
10.Şubat.2013, 09:42
Beyler sakatlıkların engellenmesi konusunda yapılması gerekenleri teker teker yazmışsınız, hepsini okudum, sağolun. Ama bunlar benim zaten atlamadan yaptığım faaliyetler. Ben oyunu açtığım gibi aa sakatlandı deyip de buraya başlık açmadım. Sakatlıkların bu derece fazla ve uzun olması için antreman programını çok ağır yapmam lazım anca. Tam hangi oyun hatırlamıyorum ama eski FM serilerinde antreman programının ağırlığına göre değişiyordu sakatlıklar. Acemi olup da "fazla antreman yaptırayım da gelişsinler" diyerek ağır antreman yaptırırdım ve sakatlıklar artardı. Sonra forumdan okuyup düşürdüm ağırlığı ve sakatlıklar normale döndü. Ancak son 2 - 3 yıldır bu konu çok abartılmış. Sezon başı oyuncular taktiği öğrenene kadar genel antremanı çok ağır yapıyorum ama maç antremanı %50'de olduğu için sağ alttaki antreman yoğunluğu orta derecede oluyor. Hiç bir zaman ağır antreman uygulamıyorum. Bir oyuncum maçta hafif sakatlansa bile dakikasında çıkartıyorum. 10 yıldır oynarım bu oyunu bir defa bile sakatlanan oyuncuyu iğneyle oynatmadım. Kısacası bu sakatlıklar gerçekçi değil. Bu başlığa bir yazışımdan diğer yazışıma kadar bile oyuncum sakatlanıyor. Birisi iyileştiği anda başka birisi sakatlanıyor. Yapmayın beyler bu kadar da değil. Gerçek hayatta profesyonel takımlara baktığımız zaman maksimum 3 oyuncu uzun süre sakat kalıyor. Diğerleri maksimum 1 ay sahalardan uzak kalıyor. Hiç mi maç izlemiyorsunuz? Takımlara baktığımız zaman sezon boyunca 4 - 5 maç hariç sürekli oynuyor as oyuncular. Ben FM'de sırf sakatlıklar yüzünden 30 kişi bulunduruyorum kadromda. Çünkü kesin bir yerlerden sakatlık çıkacağını biliyorum. Yedek oyunculara yatırdığım parayla 2. Ligden bir takımı çıkarıp dünya kulübü yapardım. Oyunu zorlaştırmak için gerçekçilikten uzaklaştırmışlar. Bu açık ve net.

Antreman ayarlarıyla oynamadan 4 günde bir hazırlık maçı yapmayı dene sezon başında. %52 kondisyonu görünceye kadar da çıkartma as oyuncularını, bende sakatlık falan olmuyo bu şekilde. Oyuncularla takım taktiğe kısa sürede alışıyorlar.

Daimon Lupus
11.Şubat.2013, 16:33
galatasaray ile ilk sezonumda çeyrek finalde barcelonayı eleyerek şampiyonlar ligi yarı finaline kaldım rakibim manutd idi ve iki maçlık seriye gelmeden önce ilk 11den sekiz oyuncum sakatlandı ve hiç birisi şampiyonlar ligi yarı finaline yetişemedi sonuç olarak elendim, ben böyle saçmalık görmedim, ilk 11den sekiz oyuncu uzun süreli sakatlanır mı arkadaş

himone
11.Şubat.2013, 17:11
galatasaray ile ilk sezonumda çeyrek finalde barcelonayı eleyerek şampiyonlar ligi yarı finaline kaldım rakibim manutd idi ve iki maçlık seriye gelmeden önce ilk 11den sekiz oyuncum sakatlandı ve hiç birisi şampiyonlar ligi yarı finaline yetişemedi sonuç olarak elendim, ben böyle saçmalık görmedim, ilk 11den sekiz oyuncu uzun süreli sakatlanır mı arkadaş

Ben aynı şekilde ilk 11'den 6 oyuncumu kaybettim ve bir daha oynamadım. Yeni güncellemeyi bekliyorum o zaman acısını çıkaracam. Bu durumu düzelteceklerine eminim.

okocha6
11.Şubat.2013, 22:58

Ligde rotasyon yaptın mı o arada?

Daimon Lupus
13.Şubat.2013, 12:37
evet ilk devreyi rotasyonlu oynadım hatta oyuncular sakatlanmasın diye önemli maçlar hariç yedek takımla çıktım ama yinede bu sakatlık oldu

okocha6
17.Şubat.2013, 03:10
Bende de sakatlıklar arttı. Kadrom geniş olduğu için sorun olmuyor ama, oyuncuların kondisyonlarına mümkün olduğunca dikkat ederek oynuyorum. Sakatlıktan yeni çıkmış oyuncuyu 11de başlatınca muhtemelen yine sakatlanıor. Yedek takımda( kondisyonu en az %75e geldiyse) 45 dakika oynatarak başlıycaksın sakatlıktan dönünce %85 falan olunca 60, %90 ve üzeri olunca 90 dakka oynatıcan yedeklerde. Ama ne olursa olsun sakatlıktan dönünce isterse %90 kondisyonda olsun 90 dakkayla başlatmayın kesinlikle.