PDA

View Full Version : Maç İzleyerek Oluşturduğum Rakibi Kitleme Taktiği

okocha6
17.Şubat.2013, 04:30
Arkadaşlar Fenerbahçeyi yönetiyorum. 3. sezonumda maçları izleyerek şampiyonlar ligini aldım Kimi maçlarda 2-0 öne geçtim tur için yetiyordu ve rakibi kitlemem lazımdı. Dizişilişim 2 stoper, 2 kanat bek 1 ön libero 2 mc 2 amrl ve bir forvet normalde. Öne geçtikten sonra çok çeşitli dizliş ve mantaliteler denedim ancak en yararlı olduğunu düşündüğüm 2 taktiği sizinle paylaşmak istiyorum.

İlki aynı hizada 4 defans, 1 ön libero, aynı hizada 4 orta saha ve tek forvet, 4-1-4-1 yani. Bu taktiği standartta kullanıyoruz. Kontra ya da daha savunmacı felsefeler takımın topu sürekli geride dolaştırmasına ve top kaybına neden oluyor, rakipler daha kolay gol atabiliyorlar o zaman. Ben de genelde bu şekilde oynadım(4-1-4-1 standart) ve böyle oynadığım zamanlarda rakipler,sürekli arkada paslaşmak,geri pas yapmak ve toplara dan dun uzun vurmak zorunda kaldılar.(Çoğu auta veya taca giden)

2.si aynı hizada 4 defans 2 dmc, 3 orta saha(ml,mc ve mr) ve yine tek forvet 4-2-3-1 yani. Bunu da standart staratejiyle beraber kullanıyoruz.

Ek olarak 10 kişi kaldığınızda gole ihtiyacınız varsa hücum , yoksa da standart ya da kontra stratejisinden vazgeçmeminiz önerim 10 kişi de kalsanız hücum yaparsanız gol bulabilirsiniz ama yapmadan bulmanız biraz zor. Standart ya da kontra yaparsanız daha da gol yersiniz. Yapay zeka bu şekilde.