PDA

View Full Version : lato609 TACTİCS 4-1-3-1-1

01demirspor
09.Nisan.2013, 16:41
Evet arkadaşlar bir paylaşımla daha karşınızdayım.Ben taktik paylaşımı konusunda biraz ön yargılıydım.Çünkü bana göre herkesin kendi taktiği ile oynaması her zaman için en iyisidir.Ama bu konuda BİLAL TATOĞLU kardeşimin desteği ile bu tabuyu yıktım ve ilk taktik paylaşımımı sizlere sunuyorum.
Bu taktiğimi dengeli hücum yapabilme ve defans hattımı sıkı tutmak için yaptım.Ataklara çıkarken pek çok kişi ile çıkarken kontradan yakalanmanız çok düşük bir ihtimaldir.

http://c1304.hizliresim.com/18/9/lx669.png (http://bit.ly/c25MCx)

Taktiğinizi yaptıktan sonra ilk yapacağınız şey antrenmanda oyunculara "takım uyumu" çalıştırmak olmalı.Takım uyumunuz arttıkça taktiğin verimini çok daha fazla alırsınız.2-3 ay ilerledikten sonra alacağınız farklı skorları da garanti ediyorum.Şimdi tek tek mevkilere değineceğim ;

KALECİ: Takım taktiğe uyum sağladıktan sonra kalecinize pek iş düşmez.çok ender pozisyon verirsiniz.Bunun için kalecinizde "refleks" özelliği çok önemlidir.Ani gelen topları kalenizde görmemeniz için.Diğer özellikler ise "iletişim" ve "konsantrasyon"dur.bu özellikleri düşük olan kalecilerinizi de kişisel antrenmanlarla sıkıca çalıştırarak geliştirebilirsiniz.

DEFANS (GÖBEK): Defans hattınızı daha sıkı yapmak için 2 göbek oyuncumuza da aynı görevde oynatıyoruz.Hızı düşük olan 1 tane oyuncunuz olsa da sırıtmayacaktır defansta.Bu oyuncularda klasik olarak aranan özellikler "markaj-top kapma-kafa vuruşu"dur.bu tüm savunma oyuncuları için gereken bir özelliktir.Ama bu taktikte ayrıca "güç" ve "pozisyon alma" özelliği ekstradan aranılan özelliğimizdir.Bu özellikleri iyi olan defans oyuncularınız varsa herşey sizin için çok daha kolay olacaktır.

DEFANS (BEKLER): İki bekinizi de otomatik olarak görevlendirebilirsiniz.Ama "dribling" özelliği kötü olan oyuncunuz var ise onu defansif yönde oynatmanız sizin için daha yararlı olacaktır.Orta alanda kanatta oynayan oyuncuya da ona göre görev vereceksiniz.Defans kanadınız savunma ise ; orta alanda ki oyuncu hücum olacak şekilde yani..Bu mevki için "top kapma-markaj-orta açma-pas" özellikleri belirleyici unsurdur.defansınızın da belirleyici bölgesi kanatlar olacağı için olmazsa olmaz özelliklerimizdir.

ÖN LİBERO: Bu görevde ki oyuncumuz için "top kapma-markaj" özelliği çok belirleyicidir.Ama bizim taktiğimiz için bu özelliklerin yanı sıra "pas-pozisyon alma-güç-liderlik" özellikleri olmazsa olmazımızdır.Bir top kapması ile ani hücumları yaratacak kişi olması da bu özelliklerin ne kadar önemli olduğunu belirtmeme en iyi örnektir.Liderlik özelliği olması ile de orta alan ve savunma arasında ki köprü olmasından dolayıdır.Takımı alıp sürüklemesi için.

ORTA SAHA (GÖBEK): Oyuncunun aldığı görevden dolayı ön libero nasılsa bu oyuncumuzun da özellikleri benzerlik taşımalıdır.Ekstradan sadece "takım oyunu" özelliğini arıyoruz.Çünkü takım oyunu oynayarak hücumda daha etkili ve defansif anlamda da zaaf yaratabilecek oyuncu istememizden dolayı.Ama defans hattınız ve ön liberonuz sağlam oyunculardan oluşuyor ise bu oyuncumuza "standart orta saha(otomatik)" görevi de belirleyebiliriz.Hatta "Steven Gerrard" tarzında bir oyuncunuz var ise "iki yönlü orta saha" rolü de uygun olabilir.

ORTA SAHA (KANATLAR): Bu mevkide ki oyuncularınız için "fiziksel özellikler" çok önemlidir.Ama fiziksel özelliklerinin yanı sıra "orta yapma-dribling-teknik-topsuz alan-özel yetenek" özellikleri belirleyicidir.Tüm fiziki özellikleri dengeli bir biçimde yüksek ise ; ekstradan belirttiğim özellikler de yüksek olursa işte o zaman durdurulamayan güç olursunuz.Çünkü kanatlar hücum organizasyonumuz için belirleyici unsurdur.

OFANSİF ORTA SAHA: Forvete yardımcı elemanımız.Forvet oyuncumuzun ileride tek kalmaması için yardımcı etkendir.Aynı zamanda doğru yerde doğru zamanda pas atmasını bilecek kişidir."pas-bitiricilik-teknik-hız" özelliklerinin yanı sıra "uzaktan şut- denge-soğukkanlılık" özellikleri olmazsa olmazımızdır.Rakibimiz forvet oyuncumuzu sindirdiği vakit de gol yollarında önemli bir silahımız olacaktır.Hatta belirttiğim özellikleri olursa hem asist hem de gol krallığı için yarışacak bir oyuncu olur kendisi..Kendisine oyun kurucu ve ofansif orta saha gibi rolleri versem de gizli forvet kadar başarılı olamıyor.

FORVET: Rolümüz "fırsatçı golcü"dür.Fırsatçılığı sayesinde gol yükümüzü çekebilecek bir oyuncu olmalıdır.Bu oyuncumuzda da "fiziksel özellikler" çok önemlidir.rakip defansı yıpratması ve kendine pozisyon bulması bakımından belirleyici özelliktir."Önsezi-kararlılık" özelliği ise pozisyon üretebilmesi ve pozisyonları değerlendirebilmesi açısından kilit noktamızdır.Taktiğimde her zaman için fırsatçı oyuncu olarak forvetlerim yer aldığı için diğer rollerde ne kadar verim alabilirsiniz onu bilemiyorum; siz deneyip siz görebilirsiniz.

http://b1304.hizliresim.com/18/9/lx72d.png (http://bit.ly/c25MCx)

TAKIM KOMUTLARI :

ANLAYIŞ: Oyun anlayışımız akıcıdır.Nedeni ise savunma yapan oyuncularımız savunma ağırlıklı ; hücum yönünden yetenekli oyuncularımız da hücumda kendini belli etmesini istememizden dolayıdır.Ama siz kadroda ki oyuncularınıza göre ayarlayabilirsiniz.Ama ne kadar verim alabilirsiniz onu bilemiyorum...

STRATEJİ: En iyi savunma "hücum"dur felsefesi ile olaya yaklaşıyoruz.Hücum oyunu oynayarak rakibimize oyunumuzu kabul ettirir, zorlu maçlar da mükemmel sonuçlar alabiliriz.Bir ara "dengeli" oyunu denesem de "hücum" kadar verim alamadım.bunu da belirtmek isterim.

PAS TÜRÜ: Kadronuzda pas özelliği yüksek oyuncuları bulundurmalısınız ki taktiğimiz işlesin.Ve aynı zamanda "kısa pas"larla rakiplerine üçgen kurarak hücum nasıl yapılırmış göstersin.Takım uyumu arttıkça kısa paslarla oluşan hücum futbolundan öyle bir keyif alacaksınız ki tadından yenmeyecek...

YARATICILIK: Bu stil hakkında o kadar deneme-yanılma yöntemi yaptım ki tahmin edemezsiniz..Ama son olarak kararım "varsayılan"dır.Çünkü az olunca pozisyon çok fazla üretemiyorsunuz, takımın işleyişi azalıyor.Çok fazla olunca da oyuncularınız bireysel davranarak pozisyonları harcıyorlar.Bunun için orta karar olan "varsayılan" taktiğimiz için biçilmiş kaftandır.

PRES: Oyuncularımız sahada basmadık yer bırakmamalı."Daha fazla pres" yaparak rakibin oyununu ve oyuncularını bozarak, rakibe bizim oyunumuzu kabul ettirecekler.Rakipler size karşı pozisyon dahi bulamayacaktır.Bunu kendi gözleriniz ile pek çok maçta göreceksiniz.

TOP KAPMA: Sert bir oyun benimseyerek rakipleri oyundan düşüreceğiz.Bir nevi yıpratma politikası izleyeceğiz."daha agresif" oynayan oyuncularımızın kart sıkıntısı olabilir ama bize getirisi çok daha fazla olacaktır.Agresif oynadığımız için rakiplerimiz de serbest vuruşları pek çok defa kullanacaktır.Bunun için de "takım antrenmanında-maç günü hazırlıklarına duran topları karşılama" çalışması ile önleminizi almış olursunuz.

MARKAJ: Herhangi bir markaj uygulamıyoruz.Bazı zamanlarda maçtan önce rakiplere bireysel markaj uygulayarak bu sıkıntımızı gidermiş oluruz.

ÖZEL TALİMATLAR :

DEFANS ÇİZGİSİ: Genellikle defans çizgimizi ortada tutacağız.Çok geride veya çok ileride olması bu taktiğimiz için pek çok sıkıntıyı da peşinde getiriyor.Ondan dolayı orta kararın bir iki tık üzerinde olması sizin için en yararlısı olacaktır.

GENİŞLİK: Oyuncularımızın sahanın her yerini kullanabilmesi için geniş alanda oynamak bizim için avantajdır.Verkaçlarla, üçgenlerle rakiplerimizi kolay geçmemizi sağlayacak pas trafiğini yapacağımız için sıkıntı yaratmayacaktır bizim için.Kısa paslarla oynarken genişlik az kullanılması gerekir derler ama biz o tezi bu taktikle çürütüyoruz..

TEMPO: Oyun tempomuzu ortanın 2-3 tık ilerisinde yapıyoruz.Ama eğer ki sizin oyuncularınızın pas özelliği düşük ise tempoyu biraz daha düşürebilirsiniz.Düşük seviyede bir takım ile oynarken de gol şov izlemek istiyorsanız tempoyu arttırarak arkanıza yaslanın gollerin tadını çıkarın.

ZAMAN GEÇİRME: Genellikle pek çok kimse bu tiki işaretlemez bile.Ama biz zaman geçirmeyi azaltarak seri pas trafiğimizin akışını bozmuyoruz.Seri pas trafiğimiz yeşil sahada resmen akıyor..

KONTRATAK: Bu tiki de işaretliyerek kontratak çıkışımızı onaylıyoruz.Bu sayede bir çok golü kontrataktan da atıyoruz.Fırsatçı golcümüz yeteneklerini bu strateji ile gösteriyor.

PAS ODAĞI-OFSAYT TAKTİĞİ: Bu planları uygulamıyoruz.Ben uyguladım ama verim alamadım, pek çok sıkıntıyı da peşinden getirdi..

TAKTİKLER-OYUNCU-TALİMATLARI GÖSTER tiklerinden gelen ekranda oyuncularımızın talimatlarında ayarlama yapacağız ;

DOS: Anlayışı biraz daha defansif yapıyoruz."Pres ve top kapması"nı ise "kendi sahamızda ve sert" olarak ayarlıyoruz.Uzaktan şutları ise nadiren yapıyoruz.

MC: Verdiğimiz role göre "pres ve top kapma" ayarlarını siz belirleyin.Oyun anlayışını da ona göre ayarlayın.Ama uzaktan şutları bu mevki için de en aza indirin.

MR-ML: Rollerine göre anlayışı siz belirleyin; ofansif veya defansif.Ama presi tam saha olması yararınıza olacaktır.

AMC: Sadece bu oyuncumuzda uzaktan şutları orta yapın.Çünkü kaleciden dönen topları forvetimiz ve kanat oyuncularımız gol yapmakta.Yaratıcılık özelliğini ise biraz arttırabiliriz.

FC: Sadece yaratıcılık özelliğini 17-18'lere çekerek alacağımız verimi arttırabiliriz.

TAKTİĞİMİZ ARTIK HAZIR..MAÇLARA ANTRENMAN'LARIMIZIN ARDINDAN TAM ANLAMI İLE HAZIRIZ..SAKIN UNUTMAYIN!!! TAKIM UYUMU ÇALIŞTIRIN TAKIMA..VE UNUTMAYIN HİÇBİR TAKTİK İLK BAŞLARDA TAM ANLAMI İLE VERİM VERMEZ..İLERLEYEN ZAMANLARDA TAKIMINIZ TAKTİĞE VE DİZİLİŞE UYUM SAĞLAR..VE ARKASI DA GELİR..BENİM PEK ÇOK İŞİME YARADI UMARIM SİZİN DE İŞİNİZE YARAR..

BU TAKTİK İLE "ŞEHRİN ASİ ÇOCUKLARI" KARİYERİMDE :

ADANADEMİRSPOR"DA 7 YILDA: 5 SÜPER LİG ŞAMPİYONLUĞU, 1 PTT 1.LİG ŞAMPİYONLUĞU, 3 TÜRKİYE KUPASI, 4 SÜPER KUPA VE 1 ŞAMPİYONLAR LİGİ ŞAMPİYONLUĞU

ATHLETİC BİLBAO"DA 1 YILDA: 1 LA LİGA ŞAMPİYONLUĞU, 1 UEFA KUPASI, İSPANYA KUPASI 2.LİĞİ

SWANSEA"DA YARIM SEZON GEÇİRDİM.BU ZAMAN ZARFINDA LİGİN İLK YARISI SONUNDA 4.SIRADAYDIK.

TOTTENHAM"DA 1,5 SEZONDA 1 PREMİER LİG ŞAMPİYONLUĞU, 2 ŞAMPİYONLAR LİGİ ŞAMPİYONLUĞU, 1 AVRUPA SÜPER KUPASI, 1 KEZ DÜNYA KULÜPLER KUPASI ŞAMPİYONLUĞU, 1 FEDERASYON KUPASI, 1 CAPİTAL ONE KUPASI

TÜRKİYE MİLLİ TAKIMI"NDA 4 YILDA : 1 DÜNYA KUPASI ŞAMPİYONLUĞU, AVRUPA ŞAMPİYONASINDA YARI FİNAL

BAŞARILARINA İMZA ATTIK..SİZ DE BU BAŞARILARA UZAK DEĞİLSİNİZ..(GÖZ ATMAK İÇİN ; ŞEHRİN ASİ ÇOCUKLARI (http://www.fmlegend.com/forum/konu-sehrin-asi-cocuklari.html?pid=6754#pid6754))

MURAT ZİHNİ TAKTİĞİ KULLANARAK BU SONUÇLARI ALMIŞTIR ;

http://b1304.hizliresim.com/18/9/lxvr3.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

BENİM TERCİHİM BAKARAK TAKIMINIZA GÖRE TAKTİK YAPMANIZ..AMA İNDİRMEK İSTEYENLER İÇİN ;

_İNDİR_ (http://www.fmlegend.com/forum/konu-lato609-tactics-4-1-3-1-1.html?pid=6758#pid6758)

BU TAKTİĞİN HER BİR ADIMI KENDİME (LATİF KARAER) AİTTİR..İZİNSİZ "FMLEGEND.COM" ADRESİNDEN PAYLAŞIM YAPILMASI YASAKTIR..

muratzihni
09.Nisan.2013, 16:49
13.3.3 uyumlu mu?

Namzet
09.Nisan.2013, 16:58
İyi bir taktiğe benziyor,takım talimatlarında örneğiin defans çizgisinin yanında sayısal değer yazıyor o ayarı nasıl yapıyoruz?

muratzihni
09.Nisan.2013, 17:07
Talimatlar taktiğin içinde var mı yoksa biz mi yapıcaz?

01demirspor
09.Nisan.2013, 17:25
talimatlar taktiğin içerisinde mevcut..ama siz yine de kadronuza göre ayarla yapın.. 13.3.3 uyumludur..sayısal değer yok ise belirttim şekilde 2-3 tık gibi yapabilirsiniz..

Namzet
09.Nisan.2013, 17:33
O sayısal değerin gözükmesini istiyorum nasıl yapacağız onu?

01demirspor
09.Nisan.2013, 17:48
benim kullandığım temadan kaynaklanan birşey o kardeşim..

muratzihni
09.Nisan.2013, 18:00
Hemen deniyorum. SS atarım akşam veya yarın sabahtan. teşekkürler paylaşım için.

01demirspor
09.Nisan.2013, 18:03
Hemen deniyorum. SS atarım akşam veya yarın sabahtan. teşekkürler paylaşım için.

taktikten tam verim alman için 2-3 ay ilerlemen lazım kardeşim..ama bakalım senin yapacağın maçlardan ne sonuç çıkacak??

muratzihni
09.Nisan.2013, 18:06
taktikten tam verim alman için 2-3 ay ilerlemen lazım kardeşim..ama bakalım senin yapacağın maçlardan ne sonuç çıkacak??

O zaman seni fazla bekletmiyim ilk maçım;

Fenerbahçe:5-0:Beşiktaş :p

01demirspor
09.Nisan.2013, 18:07
:D işe yaradığını görmek güzel :)

muratzihni
09.Nisan.2013, 18:08
:D işe yaradığını görmek güzel :)

Sırada 6s var :)

01demirspor
09.Nisan.2013, 18:09
resimleri merakla bekliyorum kardeşim.. :)

muratzihni
09.Nisan.2013, 18:15
resimleri merakla bekliyorum kardeşim.. :)

http://b1304.hizliresim.com/18/9/lxdzz.jpg

01demirspor
09.Nisan.2013, 18:37
bunda sadece bjk maçı var :) öncesi taktikten öncesi :D devamını bekliyorum hocam

muratzihni
09.Nisan.2013, 18:39
http://b1304.hizliresim.com/18/9/lxdzz.jpg

http://c1304.hizliresim.com/18/9/lxfv6.jpg

muratzihni
09.Nisan.2013, 18:42
bunda sadece bjk maçı var :) öncesi taktikten öncesi :D devamını bekliyorum hocam

6s macı da geldı kardesım ManCity var şimdi.

01demirspor
09.Nisan.2013, 18:44
başarılar hocam..

muratzihni
09.Nisan.2013, 18:52
başarılar hocam..

Eyvallah :)

http://b1304.hizliresim.com/18/9/lxgbq.jpg

muratzihni
09.Nisan.2013, 19:09
Antalyaspor'u 5-1 yendim :)

Papi44
09.Nisan.2013, 19:24
Yeni bir oyun açıcam bugün takımımı seçeyim bu taktiği deneyecem kardeşim atarım sonuçları.

01demirspor
09.Nisan.2013, 19:38
@papi44 umarım senin de işine yarar kardeşim sonuçları bekliyorum..

@muratzihni taktik senin işine yaradı kardeşim ilerleyen zamanlarda daha iyi olacaktır.. :D

muratzihni
09.Nisan.2013, 19:41
@papi44 umarım senin de işine yarar kardeşim sonuçları bekliyorum..

@muratzihni taktik senin işine yaradı kardeşim ilerleyen zamanlarda daha iyi olacaktır.. :D

rovans 1-1 bitti :)

muratzihni
09.Nisan.2013, 19:50
Sivas'a da tek attım :)

muratzihni
09.Nisan.2013, 20:01
Türkiye Kupası yarı finalinde İnönü'de 1-0 yendiğim Beşiktaş'ı Kadıköy'de 2-0 yendim.

01demirspor
09.Nisan.2013, 20:11
senden o maçlarla ilgili toplu resim bekliyorum kardeşim :D

muratzihni
09.Nisan.2013, 20:16
Crash Dumps ...

01demirspor
09.Nisan.2013, 20:19
hadi ya...

muratzihni
09.Nisan.2013, 20:23
bugun 2. kez oldu laptopu fırlatıcam.

01demirspor
09.Nisan.2013, 20:28
oyunda iken çok fazla masaüstüne geçersen bu da sebep olur kardeşim..

muratzihni
09.Nisan.2013, 20:31
oyunda iken çok fazla masaüstüne geçersen bu da sebep olur kardeşim..

Masaüstüne mecbur geçiyorum. Save yapmayı seven bi insan değilim ben o yüzden çok gerilere gidiyorum.

01demirspor
09.Nisan.2013, 21:31
Canın Sağolsun O Zaman Kardeşim..

muratzihni
09.Nisan.2013, 23:18
senden o maçlarla ilgili toplu resim bekliyorum kardeşim :D

Geldi resim =)) Fakat 1-0 biten Beşiktaş maçında değil 5-0 biten maçla başladım senin taktiğini kullanmaya..

http://a1304.hizliresim.com/18/9/lxsub.jpg

01demirspor
10.Nisan.2013, 00:52
teşşekkürler kardeşim harika sonuçlar almışsın :D

remzi1242
10.Nisan.2013, 01:28
Açıkcası başka sitelere yönlendirerek o sitede sadece linkin olması ve üye olma zorunluğunun olmasına her zaman gıcık olmuşumdur :) Ama yazdığın başarılar ile uzun yıllar oynadığını ve başarılı olduğunu düşünerek taktiği indirip denicem

01demirspor
10.Nisan.2013, 01:33
Açıkcası başka sitelere yönlendirerek o sitede sadece linkin olması ve üye olma zorunluğunun olmasına her zaman gıcık olmuşumdur :) Ama yazdığın başarılar ile uzun yıllar oynadığını ve başarılı olduğunu düşünerek taktiği indirip denicem

seni anlıyorum kardeşim ama alıntı bir paylaşım sonuçta :) deneyen arkadaşlar yararını gördü umarım senin için de yararlı olur.. iyi oyunlar :D

remzi1242
10.Nisan.2013, 01:39
Defans iyi dğeilse ve rakip forvet hızlı bir oyuncu ise dmc mevksiinde oynayan oyuncu 60. dkkada kondisyonu düşüyor deplasmanda antalya ile 3-3 berabere kaldım %61e 39 üstünlük sağladık. Sezon başında denenmeli sezon ortası olmuyor

01demirspor
10.Nisan.2013, 01:44
Defans iyi dğeilse ve rakip forvet hızlı bir oyuncu ise dmc mevksiinde oynayan oyuncu 60. dkkada kondisyonu düşüyor deplasmanda antalya ile 3-3 berabere kaldım %61e 39 üstünlük sağladık. Sezon başında denenmeli sezon ortası olmuyor

defansın iyi değilse bu taktikle ilk maçtan başarı sağlaman çok zor kardeşim..en az 2-3 ay ilerlemelisin ki antrenmanlarla takım taktiğe uyum sağlasın ve takım uyumu artsın..

remzi1242
10.Nisan.2013, 01:51
defans aslında iyi ama defansif orta saha oyuncusuna presi kendi sahamızda yaptırmalı ve savunma oynatmak gerekiyor o bölgedeki adam çok yorulursa maç gider

01demirspor
10.Nisan.2013, 02:00
defans aslında iyi ama defansif orta saha oyuncusuna presi kendi sahamızda yaptırmalı ve savunma oynatmak gerekiyor o bölgedeki adam çok yorulursa maç gider

onu zaten özellikle belirtmiştim yazıda kardeşim =)) yazıyı okumamışsın anlaşılan :D

muratzihni
10.Nisan.2013, 13:04
onu zaten özellikle belirtmiştim yazıda kardeşim =)) yazıyı okumamışsın anlaşılan :D

Markaj talimatlarını sağlam ayarlayınca hayranlıkla izlediğimiz zenciler gibi saldırıyo futbolcular. Tackiller'dan sonra favori taktiğim budur. =))

01demirspor
10.Nisan.2013, 13:20
Markaj talimatlarını sağlam ayarlayınca hayranlıkla izlediğimiz zenciler gibi saldırıyo futbolcular. Tackiller'dan sonra favori taktiğim budur. =))

=))) hayrını gör kardeşim taktiğin

urwrdskkn
10.Nisan.2013, 13:34
İyi Bir Taktiğe Benziyor Bu Lato Ellerine Sağlık ;)

01demirspor
10.Nisan.2013, 13:45
İyi Bir Taktiğe Benziyor Bu Lato Ellerine Sağlık ;)

eyvallah kaan =)))

Papi44
10.Nisan.2013, 16:02
Turnuvada ki son maçımda deneyecem kardesim inşallah güzel bi sonuç çıkar :D

01demirspor
10.Nisan.2013, 16:07
Turnuvada ki son maçımda deneyecem kardesim inşallah güzel bi sonuç çıkar :D

başarılar o halde hocam :D

muratzihni
10.Nisan.2013, 17:06
Oyunu İsveç ligini alarak Şubat ayının ortasından, 22.haftada başlattım yalnış hatırlamıyorsam. 22 haftada 5 gol atan Mehmet Battal geri kalan haftalarda 9 gol attı. Zafer Çevik çoştu. Şimdi sıra Süper Lig'de...

http://b1304.hizliresim.com/18/b/ly8un.png

01demirspor
10.Nisan.2013, 19:50
devamı süper lig'de de gelecektir kardeşim :) başarılar şimdiden

bangbangstar
12.Nisan.2013, 14:16
Arkadaşım taktiğin linkini bir yerden upload edebilirmisin. Verdiğin siteye girilmiyor.

01demirspor
12.Nisan.2013, 14:50
Arkadaşım taktiğin linkini bir yerden upload edebilirmisin. Verdiğin siteye girilmiyor.

GİRİLİYOR KARDEŞİM..ALINTI OLDUĞU İÇİN UPLOAD DA EDEMEM.. TEKRAR GİRMEYE ÇALIŞIRSAN SIKINTI OLMAZ..

bangbangstar
12.Nisan.2013, 15:15
Hocam sende giriliyordur da bende girilmiyor. O site de üyeliğin var ise izin isteyip upload edebilirsin alıntıdır diyerek. Bu ne faşizan bir yaklaşım ya !

01demirspor
12.Nisan.2013, 17:50
Hocam sende giriliyordur da bende girilmiyor. O site de üyeliğin var ise izin isteyip upload edebilirsin alıntıdır diyerek. Bu ne faşizan bir yaklaşım ya !

arkadaşım ilk önce kullandığın kelimenin anlamını bil de öyle kullan.. Illa ki indirmen de gerekmiyor.. Uzun uzun açıklayarak anlatılmış zaten taktik.. Kolaya kaçıp da indirmek isteyen o siteden indirir.. Olay bu kadar basit yani.. Abuk sabuk kelimeler kullanarak da mesaj atmayalım bir daha..

bangbangstar
12.Nisan.2013, 22:30
Peki teşekkür ederim yinede.

freestylee
12.Nisan.2013, 23:46
adam yapmış helal

01demirspor
13.Nisan.2013, 18:08
adam yapmış helal

sağolasın kardeşim.. Umarım seninde işine yarar :)

Night_Mare17
13.Nisan.2013, 19:00
Skorlara baktım skorlar muazzam indireceim taktiği böyle bir taktik yaptığın için teşekkür ederim. Bu arada konuyu açarken koyduğun ss'lerde hangi skini kullanıyordun ?

01demirspor
14.Nisan.2013, 00:43
Skorlara baktım skorlar muazzam indireceim taktiği böyle bir taktik yaptığın için teşekkür ederim. Bu arada konuyu açarken koyduğun ss'lerde hangi skini kullanıyordun ?

sağolasın kardeşim.. Skins ise alavanja eyegasm, ama ben üzerinde oynama yapmıştım ADANADEMİRSPOR'a göre uyarlamıştım :)

himone
15.Nisan.2013, 18:44
Hocam ben bu taktiği uygulamayı düşünüyorum ama şüphelerim var. Bu sene Leverkusen'den Schurrle'yi transfer ettim. Futbol direktörü de kendi kendine Krasic'in sözleşmeyi yeniledi ve ofansif orta sahada Stoch var. 4-2-3-1 oynamayı düşünüyordum ama senin taktiği görünce dayanamadım. Tek sorum Schurrle sol kanatta verimli olur mu yoksa yazık etme mi diyorsun. Normalde Inside forvet olan bir oyuncu ve içeri kat edip gol atar, bu taktikte daha çok forvet besleyen oyuncu durumunda. Bu adamı daha önce oynatmadığım için bir tereddüt yaşıyorum.

Bir de 4. senemde taktiğimi değiştirip şampiyonlar ligini aldım, başarı konusunda elimde iyi bir taktik var ama ben topa da sürekli sahip olmak istiyorum. Yoksa taktikle hiç uğraşmam.

01demirspor
15.Nisan.2013, 18:48
Hocam ben bu taktiği uygulamayı düşünüyorum ama şüphelerim var. Bu sene Leverkusen'den Schurrle'yi transfer ettim. Futbol direktörü de kendi kendine Krasic'in sözleşmeyi yeniledi ve ofansif orta sahada Stoch var. 4-2-3-1 oynamayı düşünüyordum ama senin taktiği görünce dayanamadım. Tek sorum Schurrle sol kanatta verimli olur mu yoksa yazık etme mi diyorsun. Normalde Inside forvet olan bir oyuncu ve içeri kat edip gol atar, bu taktikte daha çok forvet besleyen oyuncu durumunda. Bu adamı daha önce oynatmadığım için bir tereddüt yaşıyorum.

Bir de 4. senemde taktiğimi değiştirip şampiyonlar ligini aldım, başarı konusunda elimde iyi bir taktik var ama ben topa da sürekli sahip olmak istiyorum. Yoksa taktikle hiç uğraşmam.

SOL KANAT DESTEK OLDUĞU İÇİN SCHÜRRLE ORADA OLMAZ KARDEŞİM..AMA KRASİCTEN VERİMİN DAHA FAZLA ARTACAKTIR..TOPA HAKİM OLABİLİRSİN ONUN GARANTİSİNİ VEREMEM AMA..TAKIMA UYMAZ TAKTİK FELAN KARİYERİNİ SIKICA HALE GETİRMEK İSTEMEM..AMA DENEMEK İSTERSEN DE DENE DERİM.. ŞİMDİYE KADAR DENEYENLERDEN PİŞMANLIK İÇEREN BİR MESAJ ALMADIM..

Tamamı büyük harflerden oluşan yorumlar yazmayınız lütfen.

himone
15.Nisan.2013, 18:59
SOL KANAT DESTEK OLDUĞU İÇİN SCHÜRRLE ORADA OLMAZ KARDEŞİM..AMA KRASİCTEN VERİMİN DAHA FAZLA ARTACAKTIR..TOPA HAKİM OLABİLİRSİN ONUN GARANTİSİNİ VEREMEM AMA..TAKIMA UYMAZ TAKTİK FELAN KARİYERİNİ SIKICA HALE GETİRMEK İSTEMEM..AMA DENEMEK İSTERSEN DE DENE DERİM.. ŞİMDİYE KADAR DENEYENLERDEN PİŞMANLIK İÇEREN BİR MESAJ ALMADIM..

Tamamı büyük harflerden oluşan yorumlar yazmayınız lütfen.

Senin bu taktiği daha erken görseyidm Schurrle'yi almazdım tam senin taktiğe uygun bir sol kanat vardı onun yerine Schurrle'yi aldım. Neyse belki başka bir kariyerde veya ilerleyen senelerde denerim. Ama yine de 2-3 maç denemek istiyorum. Özellikle kupa maçlarında bu taktikle bir çıkmak lazım. Yine de sağolasın.

01demirspor
15.Nisan.2013, 19:17
Senin bu taktiği daha erken görseyidm Schurrle'yi almazdım tam senin taktiğe uygun bir sol kanat vardı onun yerine Schurrle'yi aldım. Neyse belki başka bir kariyerde veya ilerleyen senelerde denerim. Ama yine de 2-3 maç denemek istiyorum. Özellikle kupa maçlarında bu taktikle bir çıkmak lazım. Yine de sağolasın.

sen sağolasın kardeşim..antrenmansız denersen topa o kadar hakim olamazsın ama yine de bir dene bakalım :D

himone
15.Nisan.2013, 20:31
sen sağolasın kardeşim..antrenmansız denersen topa o kadar hakim olamazsın ama yine de bir dene bakalım :D
Yok, sene içinde takım taktiğe tamamen alıştıktan sonra denerim. Zaten direk denersem hiçbirşeye yaramaz. 3. taktik olarak dursun zamanı gelince bakarım.

01demirspor
15.Nisan.2013, 20:34
Yok, sene içinde takım taktiğe tamamen alıştıktan sonra denerim. Zaten direk denersem hiçbirşeye yaramaz. 3. taktik olarak dursun zamanı gelince bakarım.

tamam kardeşim... iyi oyunlar :)

01demirspor
21.Nisan.2013, 18:49
taktiği indirip kullanan arkadaşın istatistiği ;

http://k1304.hizliresim.com/18/p/m98xc.png

01demirspor
23.Nisan.2013, 03:36
bu da benim kariyerimin fikstürü arkadaşlar..gs maçını kaybettim sadece ama ona da asistan çıkmıştı..

http://n1304.hizliresim.com/18/r/mc3g0.png (http://bit.ly/c25MCx)

01demirspor
23.Nisan.2013, 20:10
lig sonu görünümü ;

http://p1304.hizliresim.com/18/r/mcul8.png (http://bit.ly/c25MCx)

himone
27.Nisan.2013, 18:37
R. Sociedad la oynuyorum. Ligde 8 galibiyet 2 beraberlik 1 malubiyet aldım. Real ve Barca ile aynı puana sahibim. Taktik mükemmel işliyor, Schurrle falan dinlemeyip FB ile de denicem. Şu an oyunda değilim, buraya maçları da eklerim.

Bu da ilk yarı fikstürü.

http://p1304.hizliresim.com/18/w/mjcfh.png (http://bit.ly/c25MCx)

01demirspor
28.Nisan.2013, 14:06
R. Sociedad la oynuyorum. Ligde 8 galibiyet 2 beraberlik 1 malubiyet aldım. Real ve Barca ile aynı puana sahibim. Taktik mükemmel işliyor, Schurrle falan dinlemeyip FB ile de denicem. Şu an oyunda değilim, buraya maçları da eklerim.

Bu da ilk yarı fikstürü.

http://p1304.hizliresim.com/18/w/mjcfh.png (http://bit.ly/c25MCx)

teşekkürler kardeşim.. sociedad ile ilk sezon böyle ise 2. veya 3. sezon ne olur sen düşün :D

osman erbil
29.Nisan.2013, 22:25
Açıkcası fm 2013 oynamayı bırakmıştım senin taktiği görene kadar. Beşiktaş ile son kez kariyer açıyorum tutarsa devam yoksa bir daha oynamayacağım. Taktiğini herfiyen uyguladım. Pozisyonlarına uygun oyuncuları oynatacağım. Lig maçlarım başlayınca sonuçları yazacağım. Bakalım ne olacak. :)

01demirspor
29.Nisan.2013, 22:37
Açıkcası fm 2013 oynamayı bırakmıştım senin taktiği görene kadar. Beşiktaş ile son kez kariyer açıyorum tutarsa devam yoksa bir daha oynamayacağım. Taktiğini herfiyen uyguladım. Pozisyonlarına uygun oyuncuları oynatacağım. Lig maçlarım başlayınca sonuçları yazacağım. Bakalım ne olacak. :)

O ZAMAN İNŞALLAH TAKTİK TUTAR KARDEŞİM :) FM'Yİ BIRAKMANI İSTEMEM ÇÜNKÜ, SONUÇLARINI DA MERAKLA BEKLİYORUM.. :)

osman erbil
29.Nisan.2013, 22:59
yok hocam yok ya olmuyor olmuyor olmuyor. Lige iyi başladım ama yine hüsran.

İ.B.B: 3-1

Elazığ: 2-2

Karabük: 1-0

sadece Bld'yi yenebildim. Devam edelim bakalım ne olacak.

01demirspor
29.Nisan.2013, 23:10
yok hocam yok ya olmuyor olmuyor olmuyor. Lige iyi başladım ama yine hüsran.

İ.B.B: 3-1

Elazığ: 2-2

Karabük: 1-0

sadece Bld'yi yenebildim. Devam edelim bakalım ne olacak.

devamı iyi gelir inşallah hocam ya..taktiğin sende işe yaramasını çok istiyorum şuanda..

osman erbil
29.Nisan.2013, 23:20
Mersin: 2-0
Ordu: 1-0

yendim. İnşallah böyle devam eder.

01demirspor
29.Nisan.2013, 23:21
Mersin: 2-0
Ordu: 1-0

yendim. İnşallah böyle devam eder.

güzel..gol yememen de daha bi güzel tabi kardeşim..devamı da gelir umarım

osman erbil
29.Nisan.2013, 23:27
:) 1-0 Kayseri galibiyeti. Yola dewam.

osman erbil
29.Nisan.2013, 23:32
Çok zorlu bir Bursa deplasmanı var şimdi. Bu maç ilerisi için belirleyici olacak. İnşallah istediğimiz gibi olur herşey.

01demirspor
29.Nisan.2013, 23:38
Çok zorlu bir Bursa deplasmanı var şimdi. Bu maç ilerisi için belirleyici olacak. İnşallah istediğimiz gibi olur herşey.

dualar seninle kardeşim :D

osman erbil
29.Nisan.2013, 23:53
Bursa maçını 2-1 kaybettim Fernandes 52 de takımı 10 kişi bıraktı. İlginç olan Bursa maçından sonraki Sivas maçını Cale(36), G.süzen (39) atıldı 9 kişi ile 60 dk oynamama rağmen 2-0 yendim. :)

01demirspor
29.Nisan.2013, 23:55
Bursa maçını 2-1 kaybettim Fernandes 52 de takımı 10 kişi bıraktı. İlginç olan Bursa maçından sonraki Sivas maçını Cale(36), G.süzen (39) atıldı 9 kişi ile 60 dk oynamama rağmen 2-0 yendim. :)

:) :) şans birinde yanında diğerinde yanında değilmiş hocam :)

osman erbil
30.Nisan.2013, 00:04
9 maç sonudaki sonuçlar:

http://p1304.hizliresim.com/18/x/mlh8g.png (http://bit.ly/c25MCx)

osman erbil
30.Nisan.2013, 00:06
Ve puan durumu:

http://n1304.hizliresim.com/18/x/mlhc4.png (http://bit.ly/c25MCx)

İlginçtir lideriz :)

osman erbil
30.Nisan.2013, 00:09
10.hafta itibariyle yatkınlık tüm kutucuklar doldu.

01demirspor
30.Nisan.2013, 00:24
10.hafta itibariyle yatkınlık tüm kutucuklar doldu.

bundan sonrası belirleyici olacaktır kardeşim..

osman erbil
30.Nisan.2013, 18:56
20.hafta sonu puan durumu:

http://p1304.hizliresim.com/18/y/mm2ws.png (http://bit.ly/c25MCx)

01demirspor
30.Nisan.2013, 20:26
yenilgin biraz fazla olmuş kardeşim ya..ama umarım daha da olmaz..

osman erbil
01.Mayıs.2013, 13:50
Çok fazla kırmızı kart görüyorum, puan kayıplarımın hemen hepsi bu maçlarda oldu. Acaba top kapmayı daha agresif yerine varsayılan yapsak daha iyi olmaz mı?

01demirspor
01.Mayıs.2013, 14:36
Çok fazla kırmızı kart görüyorum, puan kayıplarımın hemen hepsi bu maçlarda oldu. Acaba top kapmayı daha agresif yerine varsayılan yapsak daha iyi olmaz mı?

yararı olmaz olur mu kardeşim tabiki de olur ama defansif anlamda sıkıntı yaratır mı bilemiyorum :icon_confused:

Bulstrap87
01.Mayıs.2013, 22:04
bende hic ise yaramadı taktik besiktasla oynuyorum 10. macta kovuldum..

01demirspor
01.Mayıs.2013, 22:19
bende hic ise yaramadı taktik besiktasla oynuyorum 10. macta kovuldum..

BİLEMİCEM KARDEŞİM..TAKTİĞİ PEK ÇOK KİŞİ İNDİRİP OYNADI AMA SADECE SENDE DAHİL 2 KİŞİ VERİM ALAMADIM DEDİ..İKİNİZ DE "BJK".. =))

Bulstrap87
02.Mayıs.2013, 10:51
Beşiktaşa uyan bir taktik yok gibi inatla beşiktaşla kariyer acıyorum tutturacagım bir taktik aksam kndim bi taktik yaptım iyi basladım aslında takım gol yemiyor onu çözdüm ama macları 1-0 kazanıyorum acaip gol pozisyonum var %70 topa hakimim 25 sut var 1-0 bitio maclar kafayı yemezsem iyidir..

01demirspor
02.Mayıs.2013, 12:17
Beşiktaşa uyan bir taktik yok gibi inatla beşiktaşla kariyer acıyorum tutturacagım bir taktik aksam kndim bi taktik yaptım iyi basladım aslında takım gol yemiyor onu çözdüm ama macları 1-0 kazanıyorum acaip gol pozisyonum var %70 topa hakimim 25 sut var 1-0 bitio maclar kafayı yemezsem iyidir..

ANTRENMANLARA SIKI ÇALIŞTIR KARDEŞİM TAKTİKTE BELİRLİ OLAN ANTRENMAN HAZIRLIĞIDIR..BELKİ ONDANDIR..

balinger
03.Mayıs.2013, 14:04
leeds unıted'ı eskı gunlerıne dondurmek ıcın yenı bır karıyer açıcam umarım taktık ıse yarar

01demirspor
03.Mayıs.2013, 17:29
leeds unıted'ı eskı gunlerıne dondurmek ıcın yenı bır karıyer açıcam umarım taktık ıse yarar

İYİ HABERLERİNİ BEKLİYORUM HOCAM.. :)

vivoperlei
03.Mayıs.2013, 17:44
Tamamı büyük harflerden oluşan mesajlar yazmayınız lütfen. Teşekkürler.

himone
03.Mayıs.2013, 20:59
ligde 2. yarı fikstürü

http://p1305.hizliresim.com/19/3/mqfzb.png (http://bit.ly/c25MCx)

Bu da lig tablosu

http://l1305.hizliresim.com/19/3/mqg0k.png (http://bit.ly/c25MCx)

Taktikte en çok dikkatimi çeken defansif orta sahanın çok önemli olduğu. Ben gayet memnun kaldım ama rezalet beklerim yüzünden çok gol yedim. Şimdi FB ile başlıyorum yeni sezona oldukça umutluyum.

01demirspor
03.Mayıs.2013, 21:30
sonuçlar gayet güzel hocam.. fener'de kanat ve beklerinin verimi ile daha güzel oyun ortaya koyacaksındır..

Bulstrap87
06.Mayıs.2013, 14:15
bu taktik bir tek bnde olmadı sanırım..

balinger
07.Mayıs.2013, 10:01
leeds ıle denemeden once sıvasspor karıyerımle denedım 6-7 maç yaptm galıbıyet alamadım benım takımada uymadı dıkkatımı ceken top rakıpteyken cok bosluk verıyoruz takım savunmasında

01demirspor
07.Mayıs.2013, 19:35
oyuncuların özelliklerine göre taktikte oynama yapmanız gerek arkadaşlar..taktiği direk olduğu gibi kullanırsanız verim alamazsınız..her takımda farklı oyuncular var ve her takımda farklı roller gerekebilir.. bende de durum böyle oldu en son ;
http://j1305.hizliresim.com/19/7/mupnk.png (http://bit.ly/c25MCx)

01demirspor
17.Mayıs.2013, 22:06
http://l1305.hizliresim.com/19/k/n586s.png (http://bit.ly/c25MCx)

erpeker1907
19.Mayıs.2013, 22:48
taktiğin linkini arıyorum verebilecek var mı teşekkürler

01demirspor
20.Mayıs.2013, 01:14
taktiğin linkini arıyorum verebilecek var mı teşekkürler

LİNKİ PAYLAŞIMDA MEVCUT..

erpeker1907
21.Mayıs.2013, 11:40
başka bir siteye yönlendiriyor da o yüzden söyledim indiremedim...

01demirspor
21.Mayıs.2013, 13:35
başka bir siteye yönlendiriyor da o yüzden söyledim indiremedim...

herkes öyle indiriyor kardeşim..paylaşımın öyle dağıtılması için izin aldık.. indiren 243 kişiden sadece 2 kişi de uymadı taktik.. 2'si de beşiktaştı..

erpeker1907
21.Mayıs.2013, 14:40
tamamdır üye olup indirmeyi deneyceğim

01demirspor
21.Mayıs.2013, 16:42
tanan kardeşim umarım sende de işe yarar..

muratzihni
21.Mayıs.2013, 17:34
Klasik Mod'da Man City'e uyguladım. Santrafora Falcao, orta sahaya Vidal takviyelerini yaptım. Namağlup tüm kupaları aldım. SS'leri unutmazsam akşam paylaşırım.

cmyksl55
25.Mayıs.2013, 22:32
crash dumps alanlar yüz paketini silsin düzeliyor. benim de başıma gelmişti özellikle 5.5 yüz paketi güncellemesinde. sildim sadece 5.4 e kadar yükledim.

demirsporlu
26.Mayıs.2013, 14:20
şu taktiği manisa maçlarında uygulayaydık iyiydi yeni yönetim seni getirsin takımın başına gardaş:)

01demirspor
27.Mayıs.2013, 14:33
şu taktiği manisa maçlarında uygulayaydık iyiydi yeni yönetim seni getirsin takımın başına gardaş:)

bu taktik bizim oyuncularımız için biçilmiş kaftandı..takımın başında ben olmasam bile bu taktiği uygulasak puan kayıplarını en aza indirirdik..seneye umarım defans yapamayan bir takıma defans oynatmaya çalışmaz hocamız...sağolasın güzel yorumun için renkdaşım..

Frenzyer
27.Mayıs.2013, 16:25
taktik trabzonsporada uymadı kardeş avrupada başarılıyım ama ligde vasat

01demirspor
28.Mayıs.2013, 15:43
taktik trabzonsporada uymadı kardeş avrupada başarılıyım ama ligde vasat

ben denedim TS ile uymuştu..ama tabi farklı oyunlar ve farklı sonuçlar olabilir..ama bence mutlaka eksik yaptığın birşeyler vardır..çünkü TS ile denediğim için başarısız olması biraz eksiğinin olduğu anlamını çıkarıyorum..

foyuk
10.Haziran.2013, 00:54
Abi ben bu taktiği de seni de takip ediyorum.Oyun çıktığından beri sadece Beşiktaş'la en azından biraz başarılı olmaya çalışıyorum,şu ana kadar hiç olamadı.

Taktiği daha önce öylesine denedim,ama çok vasat bir takımla denemişti.

Şimdi tekrar Beşiktaş olacağım.Biraz da sorunlar ne onları anlamaya çalışıp,inşallah güzel haberlerle gelirim buraya tekrar :D

01demirspor
19.Haziran.2013, 17:15
Abi ben bu taktiği de seni de takip ediyorum.Oyun çıktığından beri sadece Beşiktaş'la en azından biraz başarılı olmaya çalışıyorum,şu ana kadar hiç olamadı.

Şimdi tekrar Beşiktaş olacağım.Biraz da sorunlar ne onları anlamaya çalışıp,inşallah güzel haberlerle gelirim buraya tekrar :D

kardeşim geçenlerde bir arkadaş denemiş ve şampiyon olmuş ilk seneden, türkiye kupasında da final oynamış..bence mutlaka senin atladığın birşeyler vardır.. dikkat edersen onlara fazlası ile işine yarayacaktır..

jevox06
19.Haziran.2013, 21:28

kardeşim taktiği direk olduğu gibi kullanırsan verim sağlayamayabilirsin . Çünkü taktik farklı bir takım ve farklı oyuncular için ayarlanmış takım komutlarını içeriyor. Sen Beşiktaş için ayarlama yaparsan ve iyi bir antreman uygularsan kesinlikle başarılı olabileceğine inanıyorum . sezon bittikten sonra SS paylaşırsan sevinirim bizde bilgilenmiş oluruz . Başarılar diliyorum sana :icon_biggrin:

01demirspor
22.Haziran.2013, 02:51
jevoks06 taktiği direk kullanmama konusunda sana katılıyorum.. yazıda da belirtmiştim bu konuyu ama sanırım etkili olmamış..

ayrıca şunu iddia ediyorum ki ; "bu taktik fm2013 için yapılmış en iyi taktiktir".. bu yazıyı okuyanlar bana inanmayabilir ama taktiği denemeyen kişilerdir onlar da..

jevox06
22.Haziran.2013, 17:33
"bu taktik fm2013 için yapılmış en iyi taktiktir"

Bence bunu başlık olarak yazarsan daha dikkat çekici olur . Ben zaten en iyisi olduğuna sonuna kadar katılıyorum fakat denemeyip sadece bakan arkadaşlar bu yazıyı gördüklerinde kesinlikle denerler .Sonuçta önemli olan herkese yararlı olması değil mi :icon_smile:

01demirspor
25.Haziran.2013, 02:17
bu taktikle ilk sezonda ANKARAGÜCÜ ile süper lig'e çıkmak ve süper lig'de ki ilk sezonda AVRUPA LİGİ'ni 1 puanla kaçırdım..diğer takımlarda ki başarılardan ziyade sıkıntılı ANKARAGÜCÜ ile bu başarıları yakalamak her şeyi açıklıyor sanırım

cabir48
02.Temmuz.2013, 18:44
Taktiği deneyeceğim emin olabilirsin. Ama diyelim İngiltere 3.ligden bir takım aldık. Oyuncular kötü olduğu için ona göre taktiği düzenledik. Sence ilk sezon ne olur? :D

01demirspor
02.Temmuz.2013, 21:33
ilk başlarda sıkıntı çekebilirsin ama 1 ay geçtikten sonra takımın çıkışa geçecektir.. antrenmanı iyi bir şekilde yaptırırsan bu söylediğimin doğruluğunu görmüş olacaksın kardeşim :) üst lige de çıkarsın ;)

cabir48
03.Temmuz.2013, 13:47
Bu taktik en iyi hangi versiyonda işliyor? Yani sen hangisinde kullanıyorsun? Ayrıca dikkatimi çekti sen Trabzon'da bu taktiği deneyince takır takır ama başkası kullanınca neden olmuyor? Sanırım antrenman ve oyuncu düzeni farklı olabilir. Doğru mudur? :D

01demirspor
03.Temmuz.2013, 19:05
Bu taktik en iyi hangi versiyonda işliyor? Yani sen hangisinde kullanıyorsun? Ayrıca dikkatimi çekti sen Trabzon'da bu taktiği deneyince takır takır ama başkası kullanınca neden olmuyor? Sanırım antrenman ve oyuncu düzeni farklı olabilir. Doğru mudur? :D

13.3.3 oynuyorum kardeşim..ve taktikte ufak ayarlamalar ile her seride oynanabiliyor..Taktiği indirenlerin sayısı 1000 kişiyi geçti.. yüzlerce başarılı sonuçları arkadaşlar bana attı..sadece bende başarılı sonuçlar alınmıyor yani kardeşim..sadece 1 takım ile deneyerek de bu taktiği hazırlamadım ; tam 21 takımda denedim taktiği hazırlarken..başarılı sonuçlar da aldım.. başarısız sonuç alan arkadaşlar oluyor tabi.. onlara ise sezon öncesi antrenmanlara daha fazla dikkat etmelerini ve takıma göre ufak ayarlamalar yapmalarını söylüyorum..ve sonrasında taktik onlarda da işe yarıyor..sende bu durumlara dikkat edersen sende de fazlası ile işe yarayacaktır kardeşim..

jevox06
04.Temmuz.2013, 00:15
soran oldu mu bilmiyorum ama savunma ve hücum için hangi ayarlamaları yapmamız lazım takım talimatlarında ?

01demirspor
04.Temmuz.2013, 00:42
soran oldu mu bilmiyorum ama savunma ve hücum için hangi ayarlamaları yapmamız lazım takım talimatlarında ?

takımının hızı, top kapması, markajı v.b defansif özelliklerine göre savunma hattını belirlemen defans hattını daha fazla saplam tutar.. hücum konusunda ise pas özellikleri ile pas türünü ; yaratıcılık, teknik, hız gibi özelliklerle genişliği ayarlamak lazım..sonuçta her takımın oyuncu özellikleri farklıdır.. ondan dolayı ben ortalamayı alarak taktiği hazırladım..sen bunu takımına göre dikmelisin ki tam anlamı ile verim alabilesin :)

zifir98
10.Temmuz.2013, 03:24
yav kardeşim bu taktiği uyguladım ilk başta galibiyet aldım sonra full beraberlik şimdi ise arka arkaya mağlubiyetler yani ne yapayım hiç bir şey olmuyor nasıl bir talimat vereyim ya da nasıl bir markaj yada rakip talimatı vereyim bu kadrom:http://imgim.com/4542incid252258.png buda fikstür: http://imgim.com/1902incin557863.png

01demirspor
10.Temmuz.2013, 16:45
yav kardeşim bu taktiği uyguladım ilk başta galibiyet aldım sonra full beraberlik şimdi ise arka arkaya mağlubiyetler yani ne yapayım hiç bir şey olmuyor nasıl bir talimat vereyim ya da nasıl bir markaj yada rakip talimatı vereyim bu kadrom:http://imgim.com/4542incid252258.png buda fikstür: http://imgim.com/1902incin557863.png

KARDEŞİM ANTRENMAN BÜYÜK BİR ÖNEM ARZ EDİYOR ONDAN DOLAYI ONA GEREKEN ÖNEMİ GÖSTERMELİSİN..AYRICA RAKİPLERE GÖRE DE MAÇ HAZIRLIĞI YAPMAK İŞİNİ DAHA DA KOLAYLAŞTIRACAKTIR.. RAKİP ANALİZİ YAPARAK DA RAKİBİNİ KİTLEYİP HÜCUMDA DAHA ETKİLİ OLABİLİRSİN..

jevox06
11.Temmuz.2013, 14:23
En çok zevk aldığım kariyer olduğu için paylaşmak istedim.Burada paylaşmamın sebebi ise bu taktiği kullanarak bu zevki aldım.

http://o1307.hizliresim.com/1c/c/q4fy4.png (http://bit.ly/c25MCx)

http://r1307.hizliresim.com/1c/c/q4fyb.png (http://bit.ly/c25MCx)

http://k1307.hizliresim.com/1c/c/q4fyp.png (http://bit.ly/c25MCx)

http://r1307.hizliresim.com/1c/c/q4fyl.png (http://bit.ly/c25MCx)

Görüldüğü üzere Göztepe ile 77 puan ile ligi şampiyon bitirdim.Bu gerçekten inanılmazdı.Ben bile gözlerime inanamadım.Hatta son haftalar şampiyonluk gitti dedim fakat görüldüğü üzere ligi aldık.Kupada üzücü şekilde Yarı Finalde elendik.Ama müthiş zevkli bir 2 sezon oldu.
Başarının sırrı antrenman , maç hazırlığı ve maç analizidir.Eğer bunları doğru şekilde yaparsanız daha iyisini yapacağınıza ben kefilim.
Not: İnanmayan ya da hile olduğunu söyleyen varsa Oyun Bilgisini gönderebilirim.Evet çok save yapmak zorundayım çünkü her zaman oynayamıyorum çalıştığım için fakat gene de save sayısı kurallar dahilindedir.(Bir sezonda en fazla 30 save yapılabilir.Fazlası olursa sıkıntı :icon_biggrin: )

01demirspor
13.Temmuz.2013, 19:51
fotoğraflar için teşekkürler kardeşim :) umarım aldığın verimi ve zevki diğer arkadaşlar da alır..

goosfraba
14.Temmuz.2013, 05:04
taktikte verim alamayanlar,

sezon öncesini çok iyi geçirmeniz gerekiyor. ben almanya ve türkiye liglerini seçip, haziran'dan başladım. çünkü sadece türkiye ligini açınca temmuz'da başlatıyor, bu da sezon öncesini kaçırmama sebep oluyordu. ilk sezonun başını böyle atlattım, gerçi devam ediyorum. en az 10 hazırlık maçı yapıp oyuncuların taktiğe yoğunlaşmasını sağladım. bu arada kondisyon olarak da iyi seviyelere geldim.

genelde şl ve al'de aynı anda elendiğim savelerim oldu. ama bu taktikle ve yaptığım sezon öncesi hazırlığıyla her iki turu da geçip şl gruplarına kaldım. ligde de namağlup gidiyorum henüz 5. hafta.

eline sağlık hemşehrim.

not: takım fenerbahçe

abdulmuttalip
14.Temmuz.2013, 19:19
antrenman ayarlarını ve maç hazırlığını asistana mı bırakıyoruz
bu konu hakkında bilgi verseniz

01demirspor
14.Temmuz.2013, 20:31
antrenman ayarlarını ve maç hazırlığını asistana mı bırakıyoruz
bu konu hakkında bilgi verseniz

antrenmana bırakılmasını tasvip etmiyorum ben.. maç hazırlığını rakibe göre siz kendiniz belirlerseniz alacağınız verim daha fazla olacaktır..antrenman ayarlarını da siz belirlerseniz daha iyi olur.. takımın eksik bölgelerine çalıştırma yapmak her zaman için hataları en aza indirir

01demirspor
14.Temmuz.2013, 20:32
taktikte verim alamayanlar,

sezon öncesini çok iyi geçirmeniz gerekiyor. ben almanya ve türkiye liglerini seçip, haziran'dan başladım. çünkü sadece türkiye ligini açınca temmuz'da başlatıyor, bu da sezon öncesini kaçırmama sebep oluyordu. ilk sezonun başını böyle atlattım, gerçi devam ediyorum. en az 10 hazırlık maçı yapıp oyuncuların taktiğe yoğunlaşmasını sağladım. bu arada kondisyon olarak da iyi seviyelere geldim.

genelde şl ve al'de aynı anda elendiğim savelerim oldu. ama bu taktikle ve yaptığım sezon öncesi hazırlığıyla her iki turu da geçip şl gruplarına kaldım. ligde de namağlup gidiyorum henüz 5. hafta.

eline sağlık hemşehrim.

not: takım fenerbahçe

sağolasın kardeşim ayrıca erken lig açma konusuna da değindiğin iyi oldu.. taktik daha da başarılara götürecektir seni..keyifli fm'ler :)

bangbangstar
14.Temmuz.2013, 22:52
antrenman konusunda geniş bir bilgi alabilirmyiz ? sezon öncesi ve sezon içi olarak. Bir de mac oncesi antrenman yaptıralım mı sonrasında dinlendirelim mi ? Tesekkürler.

01demirspor
15.Temmuz.2013, 15:53
antrenman konusunda geniş bir bilgi alabilirmyiz ? sezon öncesi ve sezon içi olarak. Bir de mac oncesi antrenman yaptıralım mı sonrasında dinlendirelim mi ? Tesekkürler.

Bu cevaplarını ve konuları rehberler kısmında bulabilirsin kardeşim.. fazlası ile açıklayıcı olacaktır senin için..

bangbangstar
15.Temmuz.2013, 16:40
Bu cevaplarını ve konuları rehberler kısmında bulabilirsin kardeşim.. fazlası ile açıklayıcı olacaktır senin için..

O rehberi okudum ben zaten ama senin taktiğinle alakalı olarak sormuştum nelere dikkat etmeliyiz diye. Nasıl bir sezon öncesi geçirelim ? sezon içinde antrenmanda hep aynı program mı kullanılsın ? maç öncesi maç antrenmanı yapılsa mı iyi olur yapılmasa mı ? Gibi. Çünkü bu taktikle 2-3 değişik takımda başarı yakalayamadım ve kovulmak ya da istifa etmek durumunda kaldım. Takımlar Norwich City , Beşiktaş ve Toulouse

01demirspor
15.Temmuz.2013, 17:05
O rehberi okudum ben zaten ama senin taktiğinle alakalı olarak sormuştum nelere dikkat etmeliyiz diye. Nasıl bir sezon öncesi geçirelim ? sezon içinde antrenmanda hep aynı program mı kullanılsın ? maç öncesi maç antrenmanı yapılsa mı iyi olur yapılmasa mı ? Gibi. Çünkü bu taktikle 2-3 değişik takımda başarı yakalayamadım ve kovulmak ya da istifa etmek durumunda kaldım. Takımlar Norwich City , Beşiktaş ve Toulouse

amç antrenmanı rakiplere göre yapılır belirli bir çalışma söz konusu değildir..rakibi analiz eder ona göre çalıştırılır oyuncu..

genel antrenman olarak ise kondisyon-savunma-hücum klasikleşmiş sezon öncesi antrenmanıdır..ama bunların yanında takım uyumu muhakkak çalıştırılması gerek.. çünkü takım uyumu yakalandıkça takımdan alınacak olan verim çok daha fazla artar..

tüm sezon boyunca da aynı antrenman çalıştırılmaz..muhakkak değiştirilmesi lazım.. takımda eksik bölge görüldükçe o konuda antrenman değiştirilmeli..sabit 1 tanesi kalırsa anlamsız ve işe yaramaz olur..

bangbangstar
15.Temmuz.2013, 17:24
amç antrenmanı rakiplere göre yapılır belirli bir çalışma söz konusu değildir..rakibi analiz eder ona göre çalıştırılır oyuncu..

genel antrenman olarak ise kondisyon-savunma-hücum klasikleşmiş sezon öncesi antrenmanıdır..ama bunların yanında takım uyumu muhakkak çalıştırılması gerek.. çünkü takım uyumu yakalandıkça takımdan alınacak olan verim çok daha fazla artar..

tüm sezon boyunca da aynı antrenman çalıştırılmaz..muhakkak değiştirilmesi lazım.. takımda eksik bölge görüldükçe o konuda antrenman değiştirilmeli..sabit 1 tanesi kalırsa anlamsız ve işe yaramaz olur..

şimdi oldu teşekkür ederim en kısa zamanda beşiktaş kariyerimi paylaşırım.

01demirspor
16.Temmuz.2013, 15:34
merakla bekliyorum kardeşim

jevox06
18.Temmuz.2013, 13:09
Taktiğin nazar boncuğu olsun fakat Arsenal ile başarılı olamadım.Yaklaşık 10 takımda deneyip hepsinde başarılı olmama rağmen Arsenal ile olmadı.Acaba Pas türünü Daha Seri ve tempo ve genişliği ona göre ayarlamam yüzünden olmuş olabilir mi ? Yani Daha Seri bu taktik için uyumsuz diyebilir miyiz ?

Nicha5an
18.Temmuz.2013, 15:08
bana göre oyunun en iyi taktiği fenerbahceyle oynuorum bu sene 12.senem 11 lig sampiyonlugu 10 tr kupası 10 süper kupa 1 sampiyonlar ligi 1 kulupler sampiyonlugu 1 avrupa süper kupa sampiyonlugu yaşadım

01demirspor
19.Temmuz.2013, 23:36
Taktiğin nazar boncuğu olsun fakat Arsenal ile başarılı olamadım.Yaklaşık 10 takımda deneyip hepsinde başarılı olmama rağmen Arsenal ile olmadı.Acaba Pas türünü Daha Seri ve tempo ve genişliği ona göre ayarlamam yüzünden olmuş olabilir mi ? Yani Daha Seri bu taktik için uyumsuz diyebilir miyiz ?

Arsenal ile ben denemiştim ama demek ki oyundan kaynaklı sana uymaması :) pas türünü değiştirmen taktiği etkilemiştir..çünkü tam pas trafiği için bu taktiği ayarlamıştım..büyük ihtimalle ondan kaynaklanmıştır kardeşim..

01demirspor
19.Temmuz.2013, 23:37
bana göre oyunun en iyi taktiği fenerbahceyle oynuorum bu sene 12.senem 11 lig sampiyonlugu 10 tr kupası 10 süper kupa 1 sampiyonlar ligi 1 kulupler sampiyonlugu 1 avrupa süper kupa sampiyonlugu yaşadım

tebrikler kardeşim umarım daha fazla kupa ile doldurursun müzeni :D

SyNexT
26.Temmuz.2013, 16:18
hocam taktiği denemeyi düşünüyorum ama taktikte oynama yapın demişsin. nelerde oynama yapabiliriz yada kesinlikle deyiştirme dediğin bişey var mı takım talimatlarında ?

01demirspor
26.Temmuz.2013, 18:16
hocam taktiği denemeyi düşünüyorum ama taktikte oynama yapın demişsin. nelerde oynama yapabiliriz yada kesinlikle deyiştirme dediğin bişey var mı takım talimatlarında ?

defans çizgisini, genişliği, bazı oyuncu talimatlarında yapılacak olan değişiklikler yapmak taktikten alınacak verimi arttırır..direk olarak indirmek ve kullanmak hatadır bana göre..ben sonuçta bu taktiği çeşitli takımlarda denedim ve hepsinde de oynama yaparak verim aldım..her takımda farklı tipte oyuncular vardır çünkü

ysf1461
27.Temmuz.2013, 19:41
YA ALLAH BİSMİLLAH başladım hocam fenerbahçe ile 2-3 defa okudum yazınızı birebir aynılarını yaptım oyuncu ayarlarında.Bakalım ilk sezonun yarısına kadar bununla oynıcam verim almak için biraz daha artırabilirim zamanı.Ama gerek arkadaşlar gerek siz,iyi bir portre çizdiniz gözümde.Hadi hayırlısı :)

01demirspor
27.Temmuz.2013, 22:09
YA ALLAH BİSMİLLAH başladım hocam fenerbahçe ile 2-3 defa okudum yazınızı birebir aynılarını yaptım oyuncu ayarlarında.Bakalım ilk sezonun yarısına kadar bununla oynıcam verim almak için biraz daha artırabilirim zamanı.Ama gerek arkadaşlar gerek siz,iyi bir portre çizdiniz gözümde.Hadi hayırlısı :)

kazasız belasız bir süreç diliyorum kardeşim :)

inter_23
28.Temmuz.2013, 01:48
Bende bugün itibariyle indiriyorum ve Manchester City ile başlıyorum. Bakalım neler olacak :)

01demirspor
28.Temmuz.2013, 02:59
Bende bugün itibariyle indiriyorum ve Manchester City ile başlıyorum. Bakalım neler olacak :)

Sonuçları merakla bekliyorum hocam :)

01demirspor
18.Ağustos.2013, 05:42
YENİ LİNK EKLENMİŞTİR ARKADAŞLAR.. 4SHARED'DEN İNDİRMEK İÇİN ;

TIKLAYINIZ (http://www.4shared.com/get/egN14e2z/lato609_tactics.html)

Balthazar1907
21.Ağustos.2013, 16:59
YENİ LİNK EKLENMİŞTİR ARKADAŞLAR.. 4SHARED'DEN İNDİRMEK İÇİN ;

TIKLAYINIZ (http://www.4shared.com/get/egN14e2z/lato609_tactics.html)

Link bozuk galiba :0:

XPoseD
21.Ağustos.2013, 17:18
link sağlam

HooijDonk07
04.Eylül.2013, 12:20
Linkler bozuk yeni link atarsan sevinirim

emirby
08.Eylül.2013, 12:12
Link bozuk yenilermisin.

urwrdskkn
08.Eylül.2013, 14:01
Linki Hazırlayan Arkadaş Tatilde Bulunuyor Bir 2 Hafta İçinde Gelecek Merak Etmeyin...

emirby
09.Eylül.2013, 14:07
Elinde olan biri uploadlayabilirmi acil lazım.

jevox06
09.Eylül.2013, 16:15
Fotoğraflara bakarak taktiği yapabilirsiniz arkadaşlar her şey açıkça anlatılmış zaten

bilaltatoglu
11.Eylül.2013, 16:45
Çok iyi dizayn edilmiş bir sistemdir denemenizde fayda var..

01demirspor
18.Eylül.2013, 22:20
kusura bakmayın arkadaşlar tatilde olduğum için bir süre yoktum..taktiğin orjinal hali de ne yazık ki yanımda değil..umarım daha önceden indiren bir arkadaşta vardır ve o upload eder..

01demirspor
19.Eylül.2013, 01:04
5.sayfada yenilediğim link sağlamdır arkadaşlar ben denedim sorun yok..sorun yaşayanlar da internet sunucularını değiştirirse sorun olmayacaktır..

emirby
19.Eylül.2013, 17:06
galatasaraya gidermi bu taktik.bu arada link çalışmıyo gene.başka yere uploadlıyabilirmisin.

HooijDonk07
19.Eylül.2013, 17:32
Aynen link bozuk

01demirspor
19.Eylül.2013, 20:22
arkadaşlar yanımda orjinal dosya yok ondan dolayı upload edemiyorum ben..eğer ki bir arkadaşta varsa lütfen o eklesin..bu durumdan dolayı özür dilerim..taktik GS'da denendi ve başarı sağlandı kardeşim umarım senin de işine yarar..

jevox06
19.Eylül.2013, 21:27
http://www.mediafire.com/?x59d4b93bar4bip

Buyurun arkadaşlar :)

01demirspor
22.Eylül.2013, 19:24
teşekkürler kardeşim sağolasın yardımcı olduğun için

jevox06
22.Eylül.2013, 19:49
teşekkürler kardeşim sağolasın yardımcı olduğun için

Arkadaşlara fotoğraflara bakarak yapabileceklerini söylemiştim ama çok istek olunca uploadlayım dedim . İşe yaradıysa ne mutlu

emirby
23.Eylül.2013, 13:57
Galatasaray'da nasıl bir 11 tavsiye edersin ?

na4master
23.Kasım.2013, 13:48
:icon_smile: BANA YARDIM EDİN 4 AY GEÇTİ TAKTİK OLMUYOR NE FENERBAHÇE'DE NE SWANSEA DE

01demirspor
23.Kasım.2013, 17:49
:icon_smile: BANA YARDIM EDİN 4 AY GEÇTİ TAKTİK OLMUYOR NE FENERBAHÇE'DE NE SWANSEA DE

Denediğim takımlar içerisinde 2 takımda bulunuyor ve verim de almıştım..sezon öncesinde takım uyumu çalıştırman lazım..Swensea'da Michu ofansif de takımı sırtlar zaten tek başına..FB'de ise kanatlar çok kuvvetli olduğu için sorun olmuyordu taktik..Ama belirttiğim gibi takım uyumu çok önemli..

Özellikle şunu da belirteyim ; taktiği takıma uyarlamak lazım..direk oynarsak verim alamayız..takımınıza göre defans hattında ve genişlikte değişiklik yapmalısınız..

na4master
26.Kasım.2013, 01:35
bana bir yardım etsen oolur mu? latif bi iyilik yapsan ben swansea ile sıfırdan başlayım sen bana 1 kadro söylesen yada fenerde taktige uyan bir kadro ben anladım kadro kısmını beceremiyorum.:icon_frown:

na4master
26.Kasım.2013, 01:39
fbde kalede-volkan defans(göbek)-egemen-yobo sagbek-gökhan g. solbek-zigler ön libero - baroni - ortada emre bölözoglu sag kanat krasic sol kanat stoch arasıra caner ikinci forvet birini koyuyordumda unuttum ilerde musa soww

na4master
03.Aralık.2013, 15:34
Abi Lütfen Bea

01demirspor
02.Ocak.2014, 04:02
mesajları şimdi gördüm kardeşim gerçekten kusura bakma..özel mesaj atıp face linkini atarsan hatamı telafi etmek isterim..