PDA

View Full Version : Okay Yokuşlu

ReaList
17.Nisan.2013, 12:45
OKAY YOKUŞLU

http://www.kotusozluk.com/img/2012/08/okay-yokuslu_1345247606.jpeg

9 Mart 1994 doğumlu Türk futbolcu futbolumuzun yeni parlayan yıldızları arasında gösteriliyor. İzmir şehrinde doğan Okay, profesyonel futbol kariyerine 2006 yılında Altay takımında başladı. 2009 yılı itibariyle takımda şans bulmaya başlayan genç yetenek zamanla yeteneklerinden söz ettiren bir oyuncu olarak kendini gösterdi ve Türk futbolunun ileride yeni gözdelerinden biri olmaya aday konuma geldi. Altay takımıyla çıktığı 33 maçta 4 gol atma başarısı gösteren Okay, 2011-2012 sezonu başında 1.2 milyon € karşlığında Kayserispor'a transfer oldu ve ilk sezonunda 22 lig maçında 2 gole imza attı.

1.88 boyunda ve 78 kiloda olan Okay, Oldukça Profesyonel bir kişiliğe sahip. Oyuna başladığımız zaman 140 bin € civarında değeri bulunan Okay'ın Kayseri takımıyla Haziran 2016'ya kadar sözleşmesi bulunmakta. Yıllık 250.000 € maaş alıyor. Düşük bonservis değeri ve maaşı, mevcut ve potansiyel değerini düşündüğümüz zaman oldukça avantajlı bir durum, Ayrıca Türk ligleri içinde kariyer yaptığınız zaman Türk uyruklu bir oyuncu olduğundan dolayı, ileride düşecek olan yabancı kontenjanına ilaç gibi gelecektir.

http://k1304.hizliresim.com/18/k/m5b5l.jpg

Oyuna başladığımız zaman Okay'ın özelliklerine baktığımızda 18 yaşındaki bir oyuncuya nazaran, çok iyi olduğunu sezebiliyoruz. Ayrıca uzun boyu ve kafa yeteneği, hava toplarında üstün olmasına yardımcı oluyor. Başlangıç yeteneklerine baktığımız zaman Gücü ve Çabukluk özelliklerinin düşüklüğü negatif yönleri olarak dikkat çekiyor. Ayrıca Markaj ve Top Kapma yeteneği de geliştirilebilecek Teknik özellikler arasında, Zihinsel özelliklerinden ise Topsuz Alan ve Pozisyon Alma mutlaka yükseltilmeli.

Ortasaha Merkez ana pozisyonu olsa da Ofansif Ortasaha oynama becerisine sahip. İki Yönlü Ortasaha ve Standart Orta Saha rollerinde rahatlıkla görev yapabilir. Ayrıca Top Kapma, Markaj , Pozisyon Alma, Güç ve Çabukluk özellikleri geliştirilerek ve Defansif Ortasaha pozisyonu bireysel olarak geliştirilerek Defansif Orta Saha mevkisinde görev yapabilir.

Okay potansiyeli yüksek bir oyuncu ve gelişime oldukça müsait. Bir oyuncuyu geliştireceğimiz zaman Antrenman Tesislerimizden, İyi antrenman hocalarına, Bireysel olarak geliştirme sürecimizden, İyi bir oyuncuyla özel çalışma yapmasına kadar bir çok etken onu geliştirebilmemiz için bize yardımcı olacaktır. Ve maç tecrübesi. Ona fazlaca şans verip hızlı gelişimine katkıda bulunacağımız ana durumlardan biri.

2015 yılında -Benim gözlemimde- gelişim durumu

http://k1304.hizliresim.com/18/k/m5b9b.jpg

Namzet
17.Nisan.2013, 15:52
Yerli orta saha arıyorsanız kesinlike Okay!

nfornirvana
17.Nisan.2013, 22:23
Senden bu incelemeyi bekliyordum hocam, ellerine sağlık. Mutlaka kullanmayı deneyeceğim.

KanaKe
17.Nisan.2013, 23:25
oyunda kayseri zar zor birakiyor adami bende aldimda fazla oynatma firsatim olmadi oyunu acmiyorum bu aralar :)

William Rookwood
01.Mayıs.2013, 15:14
Kayserispor küme düşünce ya da oyuncu mutsuz olursa uygun bir fiyata alınabiliyor anca.

Elenaina
11.Haziran.2013, 22:55
Bu adamı almanın bir yolu yokmu ya, en son 1.5'e çıktım, vermiyorlar.

ForCimbom
14.Haziran.2013, 17:16
1.5 a sakız mı alıyorsun dostum :) gerçek hayatta bile 3-4 kagıttan başlar bu adam

europeanconquer
14.Haziran.2013, 17:21
Bu adamı almanın bir yolu yokmu ya, en son 1.5'e çıktım, vermiyorlar.

Aklını çelmeye çalış hocam,hakkında konuş,kulübe katmak istiyorum falan de,oyununu öv,öyle yaparsan belki transfer listesine konmak ister.

Elenaina
14.Haziran.2013, 21:31
Yapıyorun sürekli ancak korkuyorumda malum hakkında fazla konuşunca artık sıkıldım diyebiliyor oyuncular.

europeanconquer
14.Haziran.2013, 23:25
Yapıyorsan valla beklemeye geçeceksin hocam daha fazla bir şey gelmez elinden :)

Near L Mello
27.Temmuz.2013, 02:18
ben 4m'e aldım

Guglielmo
27.Temmuz.2013, 07:05
Avrupa'ya rahat geliyor oyunda Türkiye'deki büyüklere nazaran.Bizim büyüklerimizin seviyemizdeki Schalke-Benfica-Lazio-Napoli gibi ekiplere daha ucuza geliyor.