PDA

View Full Version : antreman yapmıyorlar

belva21
20.Nisan.2013, 17:00
Arkadaşlar gs da antremanlar işe yarıyor mu ? yada işe yarıyorsa gelişimlerini nereden görebiliriz ?
Ben bu oyunu ilk kez oynuyorum gs ile ama oyuncuların antremanlardan gelişimlerini göremedim nasıl bir antreman programı uygulamalıyım ?
( bu arada sanırım ben bu msj ı başka bir yere yazdım yanlış yere ama onu bulamıyorum yazdığım msj ları veya açtığım konuları nasıl görürüm ?

himone
21.Nisan.2013, 10:53
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=110108

Üstteki linkte antrenman sistemi baştan sona anlatılmış durumda, bu tarz sıkıntıların olursa rehberlerbölümünde çok iyi anlatımlar mevcut. Sağolsun arkadaşlar ciddi emek vermişler. Diğer sorun hakkında benim de bilgim yok.

belva21
21.Nisan.2013, 15:14
Çok saol kardeşim

belva21
21.Nisan.2013, 15:19
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=110108

Üstteki linkte antrenman sistemi baştan sona anlatılmış durumda, bu tarz sıkıntıların olursa rehberlerbölümünde çok iyi anlatımlar mevcut. Sağolsun arkadaşlar ciddi emek vermişler. Diğer sorun hakkında benim de bilgim yok.
Dostum ben verdiğin link i inceledim aynen uyguladım ama bir değişiklik yok. Gelişme olmuyor performanslarında :S ama lig daha başlamadı ondan mı acaba ? :11::11::11:

mustinho03
21.Nisan.2013, 18:33
Kardes lig baslamamis hem oyuncular aninda gelisecek degil ya :)

belva21
21.Nisan.2013, 22:34
Kardes lig baslamamis hem oyuncular aninda gelisecek degil ya :)

kardeşim Lig başlamadığı içinmi gelişimleri görünmüyor ?

manager725
04.Mayıs.2013, 11:13
kardeşim Lig başlamadığı içinmi gelişimleri görünmüyor ?

1 oyuncunun gelişimi 1 ayda olmaz hatta 2 ayda bile olmaz. Ligin ortalarında gelişmeye başlar, lig bittiğinde istediğin özellikler hayvanlaşmış bile olabilir.(antrenörlerine bağlı). 17 yaşında bir oyuncunun çok iyi olması için 3-4 sene bile gerekebilir.

himone
04.Mayıs.2013, 13:32
Bende de oyuncular gelişiyor ama 18 yaşındaki oyuncunun bile bazen özellikleri düşüyor. Sakatlık yok, sürekli oynatıyorum ama düşüş yaşıyor acaba antremanlarla mı ilgilidir, yoksa başka bir durum mu var?

manager725
04.Mayıs.2013, 15:07
Bende de oyuncular gelişiyor ama 18 yaşındaki oyuncunun bile bazen özellikleri düşüyor. Sakatlık yok, sürekli oynatıyorum ama düşüş yaşıyor acaba antremanlarla mı ilgilidir, yoksa başka bir durum mu var?

Oynattığın pozisyon antrenman yükü falan bu durumlarda çok etkili. Daha çok bireysel özellik çalıştırmanızı öneririm.

himone
04.Mayıs.2013, 20:18
Oynattığın pozisyon antrenman yükü falan bu durumlarda çok etkili. Daha çok bireysel özellik çalıştırmanızı öneririm.

Onu da düşündüm ama sanki 30'unu geçmiş oyuncu gibi 20 özelliği birden düşebiliyor. Tabiki sürekli olmuyor ama gelişme dönemindeki bir oyuncunun sakatlık gibi bir sorunu olmadan oynadığı halde özelliklerinin bu şekilde düşmesi garip geliyor bana. Mesela bir oyuncuya çok önem veriyorum 5-6 ayda özellikleri 1'er tık gelişiyor, sonra o özellikler düşüyor.

Acaba Şubat-Mart ayından itibaren antreman yükünü azaltsam çare olur mu?

Bu da bir örnek daha sezonun başı ve oyuncu sapasağlam.

http://j1305.hizliresim.com/19/4/mrm9q.png (http://bit.ly/c25MCx)

manager725
04.Mayıs.2013, 21:42
Onu da düşündüm ama sanki 30'unu geçmiş oyuncu gibi 20 özelliği birden düşebiliyor. Tabiki sürekli olmuyor ama gelişme dönemindeki bir oyuncunun sakatlık gibi bir sorunu olmadan oynadığı halde özelliklerinin bu şekilde düşmesi garip geliyor bana. Mesela bir oyuncuya çok önem veriyorum 5-6 ayda özellikleri 1'er tık gelişiyor, sonra o özellikler düşüyor.

Acaba Şubat-Mart ayından itibaren antreman yükünü azaltsam çare olur mu?

Bu da bir örnek daha sezonun başı ve oyuncu sapasağlam.

http://j1305.hizliresim.com/19/4/mrm9q.png (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fbit.ly%2Fc25MCx)

Yani antreman yükünden başka bir şey gelmiyor aklıma. Herhalde biraz fazla çalıştırıyosun.:icon_smile:

himone
04.Mayıs.2013, 22:48
Siz antreman yükünü nasıl ayarlıyorsunuz. Sen dedikten sonra hepsini avarage yaptım bakalım bu sene nasıl olcak. Bu arada Recep'in özellikleri düşerken zaten antreman yükü medium.

manager725
05.Mayıs.2013, 19:26
Siz antreman yükünü nasıl ayarlıyorsunuz. Sen dedikten sonra hepsini avarage yaptım bakalım bu sene nasıl olcak. Bu arada Recep'in özellikleri düşerken zaten antreman yükü medium.

Sakatlık geçirmediğine ve sürekli oynattığına emin misin? Yani belli bir dönem düşebilir ama uzun süre sürekli böyleyse sıkıntı sende değil oyundadır.

himone
05.Mayıs.2013, 20:29
Sakatlık geçirmediğine ve sürekli oynattığına emin misin? Yani belli bir dönem düşebilir ama uzun süre sürekli böyleyse sıkıntı sende değil oyundadır.

Kadromda bütün oyuncuları oynatırım, en az oynayan senede 15 maç yapar. Zaten eklediğim resimde sezon başı ve daha ligin 2. haftasıydı. Bu şekilde sene içerisinde sürekli olabiliyor. Mesela genç bir forvetim var sürekli oynuyor ve özellikleri gelişiyor, sonra birden aynı resimdeki gibi özellikleri düşüyor. Çok sık rsatladığım birşey olmasa da bazen oluyor. Normalde oynamayan, sakatlanan veya antreman odağını değiştirdiğim birisi olsa anlarım ama dediğim gibi hiç olmaması gereken adamlarda oluyor.

Normalde takımın antreman yükünü hep yüksek yapıyodum bu sene ortalama yaptım bakalım yine olacak mı? Olmazsa tamamdır, olursa da diyecek birşey yok.

JohnConner
06.Mayıs.2013, 01:40
Kadromda bütün oyuncuları oynatırım, en az oynayan senede 15 maç yapar. Zaten eklediğim resimde sezon başı ve daha ligin 2. haftasıydı. Bu şekilde sene içerisinde sürekli olabiliyor. Mesela genç bir forvetim var sürekli oynuyor ve özellikleri gelişiyor, sonra birden aynı resimdeki gibi özellikleri düşüyor. Çok sık rsatladığım birşey olmasa da bazen oluyor. Normalde oynamayan, sakatlanan veya antreman odağını değiştirdiğim birisi olsa anlarım ama dediğim gibi hiç olmaması gereken adamlarda oluyor.

Normalde takımın antreman yükünü hep yüksek yapıyodum bu sene ortalama yaptım bakalım yine olacak mı? Olmazsa tamamdır, olursa da diyecek birşey yok.

aynı durum 13.0 da başıma geliyordu 13.3 te pek olmadı ama bence bu oyundaki bir bug

Deus Dominus
06.Mayıs.2013, 02:56
Dikkat edersen pace-hızında yükseliş olmuş. Yani benim yorumum bu ss'e göre oyuncunun c.a.'sı artmamış ama diğer özelliklerindeki düşüş sayesinde hızında yükselme olmuş.

Gelecek haftalarda telafi edecektir kendini bu kayıp, aynen düşen tüm özellikleri 0.1 geri kazanır, bu sefer de dersin süper antrenman yaptırıyorum :)

himone
06.Mayıs.2013, 12:20
Dikkat edersen pace-hızında yükseliş olmuş. Yani benim yorumum bu ss'e göre oyuncunun c.a.'sı artmamış ama diğer özelliklerindeki düşüş sayesinde hızında yükselme olmuş.

Gelecek haftalarda telafi edecektir kendini bu kayıp, aynen düşen tüm özellikleri 0.1 geri kazanır, bu sefer de dersin süper antrenman yaptırıyorum :)

Bu durumun potansiyeline ulaşmamış oyuncularda olduğunu ilk defa duyuyorum. Zaten 25 yaş ve üstü oyuncularda olsa ca değişmeden özellikleri değişiyor derim ama hala gelişmeye açık oyuncularda olması garip geldi. Bir de sırf hız artsın diye 20 özelliği birden düşmek zorunda mı :(?

Bu arada dediğin gibi ilerleyen haftalarda özellikleri artış gösterdi.