PDA

View Full Version : Metincan Cici

Dennis Bergkamp
05.Temmuz.2013, 14:55
Konuyu doğru yere mi açtım emin değilim şimdiden kusuruma bakmayın o yüzden.

Fenerbahçe'nin genç oyuncusu Metincan Cici bu hafta içinde profesyonel sözleşmeye imza atacağını twitter adresinden duyurdu.Benimde aklıma ilk FM geldi ama geçmiş tecrübelerimden biliyorum ki hiç alakası olmayan bir profil,CA ve PA değeriyle oyuna girecek Metincan.Bu yüzden çok ufakta olsa bir fikriniz olsun diye 2 tane golünü paylaşmak istedim.

Metincan

Metincan 2

Cengo
05.Temmuz.2013, 14:57
Konuyu kapatıyorum. Şu anda amatör lisanslı bir oyuncu ve FM 2013 datasında bulunmuyor. FM 2013 araştırmasına dahil değildir.

perpetua
09.Temmuz.2013, 21:42
Cengiz kilitlemis ama bu tip kisa videolarla ilgili bir kac satir yazmak zorunda hissettim kendimi.

Ilk olarak ilgilendigin ve bu videolari paylastigin icin tesekkurler.

Sadece bu iki videoya dayanarak ne gibi bir cikarim yapabiliriz?
Sol ayakli oldugunu cikartabiliriz. O Kesin. Sag ayagini ne kadar kullanabildigini ise cevaplamak zor.

Goruntuye gore toplara oldukca iyi vuruyor ama bu videodan topa kotu vuruslarini goremiyoruz. Kotu vuruslarinin neden kaynaklandigini da goremiyoruz. Acaba kotu vurusu dengesini koruyamadigi icin mi? Yoksa heyecan yaptigi icin mi? Yoksa sut cekecegini rakibe cok belli edip rakibin sut acisini kapatmasina izin verdigi icin mi? Yoksa teknik eksikligi oldugu icin mi?

Iki tane kisa video ile bir oyuncu rezil de edilebilir, vezir de. Uzun uzun izlemek, oyuncunun artilarini ve eksilerini degerlendirmek gerekli.

Videolardan pek baska bir sey de cikartamiyorum ben acikcasi?

Guzel bir ornek asagida.
http://www.youtube.com/watch?v=aa1CAop1ckY

Ozer'i Fenerbahce'de uzun uzun izledik. Bu videoda attigi ara paslari her mac kac defa atabildi? Denediyse de kac tanesi isabetli oldu? Guzel arapasi atabilmek ile ara paslarini dogru zamanda, dogru sekilde atmak arasinda buyuk fark oldugunu gosterdi bize Ozer.

Benzer videolar Aydin Yilmaz icin de var.

Hatta bir de Sercan Yildirim var. Ne guzel kavisli vurmus degil mi? Ama bu videonun disindaki Sercan neler yapiyor? :)
http://www.youtube.com/watch?v=BMrLdf5FH4s

Kisacasi bu tip kisa videolarla bir oyuncu hakkinda cok fazla sonuca varmak pek kolay degil.