PDA

View Full Version : Oyuncu alma-satma

hangover1907
21.Temmuz.2013, 19:03
iyi günler arkadaşlar ben dün aranıza katıldım. benim anlayamadığım bir sorun var aslında sorun gibide değil. Şimdi benim takımımda olmayan bir oyuncuya dünyanın parasını teklif edip alıyorlar bende o sezon çok çok iyi performans gösteren futbolcuya daha az para teklif ediyorlar. Benim oyuncu ispanya liginde gol kralı oldu 30m'e zor sattım ama aynı seviyede başka takımın oyuncusuna 40-45m veriyorlar.ben mi oyuncuyu pazarlamıyorumbir püf noktasını bilen var mı acaba?

Lord Black
21.Temmuz.2013, 19:28
Arz-talep meselesi bu biraz. Tok satıcı olursan daima daha yüksek fiyatlara oyuncu satma ihtimalin var. Demek istediğim, sen oyuncuyu transfer listesine koyup takımlara önerdiğinde tok satıcı olmaktan çıkıyosun. Oyuncuyu gözden çıkarmış durumda olduğun için diğer takımlar da tok alıcıyı oynayabiliyor bu durumda.

Ama mesela oyuncuyu satmak aklının ucundan bile geçmezken gelen talipler çok daha astronomik tekliflerde bulunabiliyor oyuncularına. 14m€ değeri olan stoperime 35-40m€ veren PSG bilirim ben mesela. Aynı oyuncuyu transfer listesine koysam maksimum 25'e satabilirim aslında. Umarım anlatabilmişimdir :)

hangover1907
21.Temmuz.2013, 19:35
Arz-talep meselesi bu biraz. Tok satıcı olursan daima daha yüksek fiyatlara oyuncu satma ihtimalin var. Demek istediğim, sen oyuncuyu transfer listesine koyup takımlara önerdiğinde tok satıcı olmaktan çıkıyosun. Oyuncuyu gözden çıkarmış durumda olduğun için diğer takımlar da tok alıcıyı oynayabiliyor bu durumda.

Ama mesela oyuncuyu satmak aklının ucundan bile geçmezken gelen talipler çok daha astronomik tekliflerde bulunabiliyor oyuncularına. 14m€ değeri olan stoperime 35-40m€ veren PSG bilirim ben mesela. Aynı oyuncuyu transfer listesine koysam maksimum 25'e satabilirim aslında. Umarım anlatabilmişimdir :)

işte öyle oluncada kimse istemiyor düşünüyorum acaba çok mu maaş veriyorum diye?mesela transfer listesine koyarken ben oyuncu için bir değer belirmeli miyim yoksa değer belirtmeyim tekliflere açık gibi mi durayım?ben genelde kulüplere öneriyordum.

Lord Black
21.Temmuz.2013, 20:21
Satmak istiyorsan kulüplere belirlediğin bir fiyat karşıılığında önermen en mantıklısı.

tosyalinl
21.Temmuz.2013, 21:16
Hangi takimi yönettigininde etkisi oldugunu düsünüyorum. Napoli ile inanilmaz fiyatlara oyuncularimi satarken Dynamo Kiev ile çok daha düsük fiyatlara satabiliyorum.

Napoli'de Mattia de Sciglio'yu 59 milyon euro'ya
Ter Stegen'i 49'a
Gylfi isimli Izlandali'yi 50 milyona
Hamsik'i 34,5
Cavani 40
Yasi 30 olduktan sonra Gökhan Inler'i 22,5'a sattim.

Dynamo'da yildiz bir oyuncuyu(veya ayni oyunculari) asla bu miktarlara satamam, en fazla Yarmolenko'yu belki 30'a okutabilirim :D

hangover1907
21.Temmuz.2013, 21:57
birde benim bi regen vardı oyun antrenmanın ile oynadım gelişmesi durdu tamamen hep gelişirdi.