PDA

View Full Version : Kakadu Umbrella Papağanı

SAİT71
23.Ağustos.2013, 14:29
Merhaba arkadaşlar. Kakadu papağanı almayı düşünüyorum. Ancak internette bir sitede ilanlar dışında başka bir yerde bulamadım. Ordada sanırsam hepsi yetişkin ve özellikli (konuşan vs.). Bana yavru lazım. Fiyatları 1.500'den 5.000'e kadar çıkıyor. Ancak dediğim gibi bu fiyattakilerin hepsinin bir çok özelliği olmasından dolayı bu kadar yüksek. Yavrularının fiyatları hakkında bilgim yok ancak bu kadar pahalı olacağını sanmıyorum.

Nereden bulabilirim, fiyatları nelerdir, besleyen var mıdır?

Goffin Kakadu Papağanı'da olur. Hatta bu olursa çok daha iyi ve ucuz olur.

Aşağıda Kakadu cinsi papağanların videoları var:

Goffin Kakadu:
1

Sülfür Kakadu:
2

Umbrella (Şemsiye) Kakadu:
3

HooijDonk07
09.Eylül.2013, 17:17
Merhaba arkadaşlar. Kakadu papağanı almayı düşünüyorum. Ancak internette bir sitede ilanlar dışında başka bir yerde bulamadım. Ordada sanırsam hepsi yetişkin ve özellikli (konuşan vs.). Bana yavru lazım. Fiyatları 1.500'den 5.000'e kadar çıkıyor. Ancak dediğim gibi bu fiyattakilerin hepsinin bir çok özelliği olmasından dolayı bu kadar yüksek. Yavrularının fiyatları hakkında bilgim yok ancak bu kadar pahalı olacağını sanmıyorum.

Nereden bulabilirim, fiyatları nelerdir, besleyen var mıdır?

Goffin Kakadu Papağanı'da olur. Hatta bu olursa çok daha iyi ve ucuz olur.

Aşağıda Kakadu cinsi papağanların videoları var:

Goffin Kakadu:
1

Sülfür Kakadu:
2

Umbrella (Şemsiye) Kakadu:
3

Abi bunlar çok dengesiz sevdiği kişiye karşı çok iyi ama birisinden nefret ederse adamı eve bile sokmaz :D

Börk
09.Eylül.2013, 17:51
Baya pahalıymış bunlar.

SAİT71
09.Eylül.2013, 18:48
Yok be bunların özellikleri insana çok yakın olması. KEndini aile bireyinden birisi olarak görüyormuş ve sürekli ilgi istiyor. Çok uzun süre evde yalnız kalınca depresyona giriyorlar. En akıllıları şemsiye cinsi. Benim alacağım ise Goffin cinsi. 500-600 TL'den başlıyor. Şemsiye türüne göre daha az yetenekleri ancak yinee diğer papağanlara göre çok üstün :)

europeanconquer
09.Eylül.2013, 19:44
Abi kedi al kedi 500-600 liraya 2-3 tane kedi alırsın,ev şenlenir :n: Hatta git bir barınağa gönüllü olarak al kediyi :D Papağan nedir yahu :0:

SAİT71
10.Eylül.2013, 07:10
Papağan'ı daha çok seviyorum. Çok akıllı hayvan. Kedi bana boş geliyor yani eğitimi felan kafası almaz. Üstelik kedi beslemem imkansız çünkü evde izin vermez annem. Muhabbet kuşum var. 4 yıl felan oldu ona alıştı şimdi papağana bir şey demiyorda kedi-köpek istemiyor. :)