PDA

View Full Version : Regen Oranı

Uche
09.Eylül.2013, 23:42
Merhabalar,

Football Manager 2014'ü 49,99€ verip satın aldım az önce (Hollanda'da fiyat böyle, nedenini bilmiyorum). Yeni oyun hakkında yayınlanan bilgilere baktığımda regenler ile ilgili bir madde göremedim. Acaba bu regen çıkış oranlarında bir düşüşe gidiliyor mu 2014'de ? Çünkü 2013'de 2. sezondan itibaren resmen devir regen devri oluyordu haliyle gerçekçilik çok çabuk kayboluyordu.

CanrY
10.Eylül.2013, 00:13
Ben yeniliklerde bekliyodum böyle bi şey hatta dün sabah aklıma geldi bence regen çıkış oranını belirlemeliyiz, çok az az orta fazla ve çok fazla seçenekleri falan olmalı, çünkü takıma 3 5 regen girince oynayasım gelmiyor :D

heartbreaker007
13.Eylül.2013, 18:37
fm 2013 te ki regen oranıyal oyun da en fazla 8 yıl oynayabiliyorsun. 2020 yılında artık oyunu tamamen regenler kaplıyor. Benim fikrim oyuna regen koymaktansa alt yapıdaki oyuncuların yıllar ilerledikçe gelişmesi daha mantıklı geliyor zira o zaman hiç olmazsa isim futbol dünyasında olduğu için gerçekçiliğini yitirmez. Diğer türlü oyunun çıkardığı ve gerçek hayatta varlığı söz konusu bile olmayan isimlerle oynamak oyundan soğutuyor adamı

ogsusam11
13.Eylül.2013, 19:23
fm 2013 te ki regen oranıyal oyun da en fazla 8 yıl oynayabiliyorsun. 2020 yılında artık oyunu tamamen regenler kaplıyor. Benim fikrim oyuna regen koymaktansa alt yapıdaki oyuncuların yıllar ilerledikçe gelişmesi daha mantıklı geliyor zira o zaman hiç olmazsa isim futbol dünyasında olduğu için gerçekçiliğini yitirmez. Diğer türlü oyunun çıkardığı ve gerçek hayatta varlığı söz konusu bile olmayan isimlerle oynamak oyundan soğutuyor adamı

aynen.

mesela potansiyeli kotu olsa bile, sıradan bir oyuncuyla sen basarilar yakaliyosan ve 2-3 üst lige cıkıyosan, adamın mental ozellikleri kendisi icin tavan yapmali. yetenegi artsin demiyorum ama mesela bir decisions, composure gibi ozellikler 8 ise 14 falan olabilmeli. yasi ilerledikce 16-17 bile olabilir.

heartbreaker007
13.Eylül.2013, 19:34
aynen.

mesela potansiyeli kotu olsa bile, sıradan bir oyuncuyla sen basarilar yakaliyosan ve 2-3 üst lige cıkıyosan, adamın mental ozellikleri kendisi icin tavan yapmali. yetenegi artsin demiyorum ama mesela bir decisions, composure gibi ozellikler 8 ise 14 falan olabilmeli. yasi ilerledikce 16-17 bile olabilir.

kesinlikle. ztn en büyük saçmalık şu: örneğin Real Madrid li Jese. 21 yaş altı kupasını izleyenler çocuğun yeteniğini görmüştür. Şimdi bu çocuğu OYunda Real Madrid Catilla takımında oynatioRum sonra a takıma alıp yıldızlarla çalıştırıorum. Yıl olmuş 2016 çocuk hala beklediğim verimi alamamış. Bir bakıoyorum Real Madrid B takımına aynı mevkide bir regen çıkmış hem mevcut yeteneği Jese ye yakın potansiyeli de yüksek 2018 e gelince o regen almış yürümüş, Jese hala yerinde sayıyor.

Buna saçmalık vs demeyeceğim sadece oyun regen çıkarma yerine bu şekilde oyuncuyları (Örneğin Recep Niyaz Salih Uçan Eray Atsu Atınç Nukan)gibi isimlere, regenlere verilen özellikleri yüklese oyuna başladığın genç kuşak 2020 lerde 2. kuşak olarak oyuna entegre edilse oyununun oynama süresi artar. Diğer Türlü sıkıldım başladığım her kariyere 2019 da nokta koymaya çünkü oyunu hayaletler basıo:)

Danger90
18.Eylül.2013, 17:48
fm 08 dede hiç regen çıkmıyodu doğru düzgün bi ortalıyamadılar şu işi

serwan
19.Eylül.2013, 00:18
kesinlikle. ztn en büyük saçmalık şu: örneğin Real Madrid li Jese. 21 yaş altı kupasını izleyenler çocuğun yeteniğini görmüştür. Şimdi bu çocuğu OYunda Real Madrid Catilla takımında oynatioRum sonra a takıma alıp yıldızlarla çalıştırıorum. Yıl olmuş 2016 çocuk hala beklediğim verimi alamamış. Bir bakıoyorum Real Madrid B takımına aynı mevkide bir regen çıkmış hem mevcut yeteneği Jese ye yakın potansiyeli de yüksek 2018 e gelince o regen almış yürümüş, Jese hala yerinde sayıyor.

Buna saçmalık vs demeyeceğim sadece oyun regen çıkarma yerine bu şekilde oyuncuyları (Örneğin Recep Niyaz Salih Uçan Eray Atsu Atınç Nukan)gibi isimlere, regenlere verilen özellikleri yüklese oyuna başladığın genç kuşak 2020 lerde 2. kuşak olarak oyuna entegre edilse oyununun oynama süresi artar. Diğer Türlü sıkıldım başladığım her kariyere 2019 da nokta koymaya çünkü oyunu hayaletler basıo:)

ne fark eder ki? yani ha adı salih uçan olmuş ha cenk yılmaz..
evet başlangıçta iyi oluyor piyasadaki oyuncuları bilmek. nereye kimi alacağını az çok biliyor insan. ama 3-5 sene geçince zaten scoutlar falan tüm dünyayı önünüze seriyor. varsın jese'yi satın altyapıdan çıkan diğer adamı oynatın.

nessus
19.Eylül.2013, 13:45
fm 2013 te iki ve üçüncü sezonlarda ortalık regen doluyor katılıyorum. Dolması bir yana mevcut CA ile birçok takımda ilk onbir oynayacak düzeyde oluyorlar. Biraz makaslanmalı bu durum.

Jese örneğine de şu yönden katılıyorum. Farzı misal Jese gerçek hayatta R.Madrid'de oynayacak potansiyele erişmese bile duruma göre birinci lig veya en kötü ikinci lig topçusu olarak futbol hayatına devam eder (istisnalar olabilir). Ama oyunda hiçbir yere varmayacak çöp futbolcu olarak hayatına devam ediyor. Regenler de gümbür gümbür geldiği için hiçbir değeri kalmıyor. Mental özelliklerin yıllar boyunca artması bakımından oyun bu tür futbolculara karşı çok "ketum" davranıyor.

bhll
19.Eylül.2013, 15:23
Bide bu fransa liginden ne kadar çok regen çıkıyor yoksa banamı öyle geliyor. Ben son 5 yıla damga vuran yada vuracak bir fransız yıldız hatırlamıyorum(Genç olarak). Ama her seride lyon nice schoux falan hepsi en az PA 170 civarı adam basıyorlar. Bu neden böyledirki neye dayanarak yani=)

caner485
19.Eylül.2013, 15:35
Bir de bu çıkan regenler nedense hem dmc oluyor :)

xwerswoodx
22.Eylül.2013, 00:25
Ben yeniliklerde bekliyodum böyle bi şey hatta dün sabah aklıma geldi bence regen çıkış oranını belirlemeliyiz, çok az az orta fazla ve çok fazla seçenekleri falan olmalı, çünkü takıma 3 5 regen girince oynayasım gelmiyor :D

Zaten veritabanının büyüklüğünü küçük seçersen az regen çıkıyor :) Bu özellik var yani :)