PDA

View Full Version : FM 14 Çıkış Tarihi

Burak Akmanoğlu
13.Eylül.2013, 17:58
RELEASE DATE NEWS: #FM14 will be released at 00.01 (GMT) on Thursday October 31st.

Pre-order now to get the Beta version 2 weeks early: http://bit.ly/FM14info

Also, we've released a new #FMFriday video blog on the Tech advances in the new game - including Cloud Save, Steam Workshop and more.
WATCH IT HERE: http://youtu.be/oQqV1v-BaA8

31 Ekim çıkış tarihi...

byariff
13.Eylül.2013, 18:08
Football Manager 2014 31 Ekim'de piyasada. Ön siparişle alanlar 2 hafta önceden beta versiyonu oynamaya başlayabilecek.

furdun
13.Eylül.2013, 18:09
Doğum günümün gecesinde oyun çıkıyo. Doğum günü hediyem belirlendi :D

heartbreaker007
13.Eylül.2013, 18:31
D&R ın sitesinde ön sipariş tarihi 01.12.2013 olarak gözüküyor ve altındaki notta belirtilen tarihten itibaren sevk edilcektir diyor. Ben eski kafa olduğum için mutlaka elimde dvd olsun isterim o yüzden oyunu box olarak bu tarihten daha erken satışa başlayan bir kurum biliyormusunuz?

caner485
13.Eylül.2013, 18:38
D&R ın sitesinde ön sipariş tarihi 01.12.2013 olarak gözüküyor ve altındaki notta belirtilen tarihten itibaren sevk edilcektir diyor. Ben eski kafa olduğum için mutlaka elimde dvd olsun isterim o yüzden oyunu box olarak bu tarihten daha erken satışa başlayan bir kurum biliyormusunuz?
Aral Game var

PrimeMusic
13.Eylül.2013, 18:50
Playstore 8.11.13 de verecekmiş.

Burak Akmanoğlu
13.Eylül.2013, 18:58

O tahmini bir süre idi oyunun çıkış tarihinden 2 hafta önce beta için kod vermesi zorunlu eğer ki böyle birşey yaparlarsa bir daha alışveriş yapmam oradan.

heartbreaker007
13.Eylül.2013, 18:58
Aral Game var

Aral game in sitesinde d&R daki gibi tarihte verilmemiş kaldı ki d&R ztn aral dan tedarik edior.

Neise ztn bu sene acele etmeyi düşünmüyorum geçen sene erken sipraişle verdiğim oyunu buglar vs yüzünden şubat'ta oynamaya başlamıştım bu sene en azından yorumları takip edtmeden almayı düşünmüorum yine de teşekkürler

PrimeMusic
13.Eylül.2013, 19:14
O tahmini bir süre idi oyunun çıkış tarihinden 2 hafta önce beta için kod vermesi zorunlu eğer ki böyle birşey yaparlarsa bir daha alışveriş yapmam oradan.
İnşallah belirtilen tarihde vermezler :(

serwan
13.Eylül.2013, 20:15
İnşallah belirtilen tarihde vermezler :(

Yok yok. O tarih tahminiydi. Çıkmadan önce keyler gelir çıktığı an da indirilir. Beta da 17sinde gelir. Bayram tatilinde oynanır :D

Burak Akmanoğlu
13.Eylül.2013, 20:18
Beta 15 gibi gelir bana kalırsa geçen sene 1 hafta önce mi ne gelmişti hatta :D

tiktik
13.Eylül.2013, 22:45
Birçok site resmi ilandan sonra oyunun çıkış tarihini güncellemiş; Playstore maalesef hala güncellememiş, aksi takdirde keyleri 1 hafta geç veriyor olacaklar ki böyle bir hata Playstore'dan birçok kişi için bir daha alışveriş yapmama sebebi olur. 16-17 Ekim gibi Beta keyleri, 31'nde de asıl keyleri vermeleri gerek.. Bir de footballmanager.com (http://footballmanager.com)'da Türkiye'deki anlaşmalı alışveriş firmaları arasında Playstore neden yok acaba?

Not: Playstore Facebok ve Twitter sayfasından durumu belirtmekte fayda var arkadaşlar..

PrimeMusic
14.Eylül.2013, 14:59
İnşallah dediğiniz gibi olur .. Oyun çıktığı gün hallerim; (::) (tt)

tiktik
16.Eylül.2013, 13:37
Playstore çıkış tarihini güncellemiş arkadaşlar:

Ön sipariş verdiğiniz ürünün download link ve aktivasyon kodu dağıtımı 31.10.2013 tarihinde yapılacaktır.

kral_67
16.Eylül.2013, 16:44
oyun çok geç çıkıyor ya zaten mayıstan sonra pek kimsenin oynama isteği olmuyor yeni sezon bekliyor herkes bu oyunun bence en geç Eylül'ün 2. haftasında Fifa ve Pes gibi çıkması gerek şampiyonlar ligi ile birlikte.

urwrdskkn
16.Eylül.2013, 17:59
oyun çok geç çıkıyor ya zaten mayıstan sonra pek kimsenin oynama isteği olmuyor yeni sezon bekliyor herkes bu oyunun bence en geç Eylül'ün 2. haftasında Fifa ve Pes gibi çıkması gerek şampiyonlar ligi ile birlikte.

Transfer Sezonunun Bitmesi Bekleniyor. Diğer Pes Ve Fifa Gibi Avrupa'da Bitti mi Paylaşmıyorlar. Geçen Devre Arası Yaması İçin Rusya'nın Transfer Döneminin Bitmesi Beklendi.

tiktik
16.Eylül.2013, 20:55
kesinlikle katılıyorum sana kardeşim.. hazır ligler başlamışken bence o heyecanla FM'de de kariyere başlayabilmeliyiz..

beckss
18.Eylül.2013, 14:50
biraz daha erken çıksa keşke

xwerswoodx
27.Eylül.2013, 01:25
kesinlikle katılıyorum sana kardeşim.. hazır ligler başlamışken bence o heyecanla FM'de de kariyere başlayabilmeliyiz..

Transfer dönemi kapanmadan oyunun tüm transferleri bitirmesi mümkün mü sizce?

serwan
27.Eylül.2013, 12:16

şöyle yapılabilir bence..
oyunun çıkış tarihi ekim değil de mayıs sonu olacak şekilde ayarlanır. oyunda takımı hemen sezon sonunda (mayıs-haziran) devralırsınız gerçek hayatta olduğu gibi. transferleri de siz yaparsınız istediğiniz şekilde.
zaten şu hali bence çok saçma. bi düşünün real madird sezon sonu mourinho'yu gönderdi ve ancelotti geldi yerine. ancelotti değil de sizin geçtiğinizi düşünün. belki mesut'u satmayacaktınız belki bale'i almayacaktınız. o 100 milyona 20 tane genç alacaktınız altyapıya belki.
ama oyun size bunu dayatıyor. siz temmuzda takımın başına geçiyorsunuz ama bir tane transfer yapamıyorsunuz çünkü bütçe kalmamış oluyor. ilk sezon heba oluyor. ama gerçek hayatta öyle değil ki.
illa ben transferlerle oynamak istiyorum diyenler için de eylülde bi transfer yaması çıkarırlar. isteyen onu bekler öyle oynar.
hatta oyun ekimde de çıkıyor olsa ilk seçeneği koymaları gerekir. ben ancelotti'nin yaptığı transferlerle oynamak zorunda değilim ki..

xwerswoodx
27.Eylül.2013, 18:48
Tamamda oyunu güzelleştiren şey gerçekciliği, eğer ancelottinin transferlerini istemiyorsan oyunu kurarken Gerçek oyuncuları kullanma seçeneğini aktif edersin :) Olmadı oyun size editör desteğini sunuyor zaten :) Ama dediğine bir yerde katılıyorum, yani transfer sezonu başında başlatıyorsan o zamana kadarki transferleri yaparsın sadece, ama şöyle düşünmekte lazım bir çok kişide bu transferlerin yapılmasını istiyor. Yani orta noktayı sadece transferleri yapıp başka transferler yapma şansı vermek :) Ek olarak Türkiye ligine transfer sezonunda gelen oyuncuların hiç birini getirememek gibi bir sıkıntıda var :)

tiktik
01.Ekim.2013, 17:02
major ligler için transfer dönemi çoktan bitti zaten. geri kalanı da update'lerle kolayca halledilebilir.. FIFA ve PES nasıl çıktıysa FM de çıkabilirdi.

ardaskoc
01.Ekim.2013, 17:13
major ligler için transfer dönemi çoktan bitti zaten. geri kalanı da update'lerle kolayca halledilebilir.. FIFA ve PES nasıl çıktıysa FM de çıkabilirdi.

İyi de özellikle PES'te çoğu transfer eksik oluyor. Eksik bir FM çıkacağına hiç çıkmasın.

Matteo Ferrari
02.Ekim.2013, 21:56
İyi de özellikle PES'te çoğu transfer eksik oluyor. Eksik bir FM çıkacağına hiç çıkmasın.

Güncel transferleri oyuna yansıtlamaları 1 saatlerini almaz oyun yapımcılarının.
PES'de eski kadroların olmasının nedeni korsan kullanım olduğu içindir. Oyun çıktıkdan birkaç hafta sonra veri paketiyle güncelleniyor.

perpetua
03.Ekim.2013, 02:17
Oyunun Ekim sonunda cikmasinin nedeni transferler degil. Zaten veritabani 10 Eylul gibi teslim ediliyor.

Guncel transferlerin oyuna yansimasinin sadece 1 saat surmesi de cok iyimser bir yaklasim. Veritabanini SI'a teslim ettigimizden beri sadece Turkiye'de gerceklesen teknik ekip degisikliklerini belirlemek ve yansitmak bile 1 saatten daha fazla zaman alir. :)

Sadece en ust 2 ligde toplam 50 tane civarinda teknik ekip degisikligi/eklemesi oldu (alt yapilar dahil). 2. ve 3. Liglerde de 100-150 civarinda vardir tahminen.

Aydin
03.Ekim.2013, 09:18

işte bu işin "kolayca" kısmı olayın içinde olmadığınız için size "kolayca" geliyordur :)

mustiUA
03.Ekim.2013, 09:20
işte bu işin "kolayca" kısmı olayın içinde olmadığınız için size "kolayca" geliyordur :)

:) Kolay gelsin.

serwan
03.Ekim.2013, 11:35
elbette kolay değildir bunları oyuna aktarmak. yine de çok uzun zaman alacak bişey değil. zaten oyunun ekim sonu çıkmasını transfer tarihlerine bağlamak anlamsız. öyle olsa en geç eylül ortası sürülür piyasaya. bu biraz satış stratejisi ile alakalı bence. ekim sonu kasım başı gibi çıkarıp insanların yakın zamandaki noel tatilinden dolayı oyunu satın almaya yöneleceğini düşünüyorlar. çünkü fm diğer oyunlar gibi boş zamanında aç yarım saat takıl kapat tarzı bir oyun değil. oturunca bikaç saat kalıyor insan başında. bu yüzden tatil öncesine denk getiriyorlar oyunun çıkışını diye tahmin ediyorum.

tiktik
04.Ekim.2013, 23:12
teknik olarak kolaylıktan bahsettim, efor olarak değil. Ama sonuçta SI da küçük bir firma değil.

Emek veren başta sizlere olmak üzere herkese çok teşekkürler.

Spe1907
25.Ekim.2013, 16:55
Bu sene demo yok mu? full sürüm yayınlanmadan 1 hafta önce yayınlanırdı bu durumda dün yayınlaması gerekmez miydi?

Papi44
25.Ekim.2013, 20:13
Bu sene demo yok mu? full sürüm yayınlanmadan 1 hafta önce yayınlanırdı bu durumda dün yayınlaması gerekmez miydi?

BETA yayınlandı ya kardeşim demo yok

Spe1907
26.Ekim.2013, 03:10
BETA yayınlandı ya kardeşim demo yok

Beta ile demo aynı şeydi zaten..

Herneyse faceteki resmi sayfalarına baktım orda sık sık sorulmuş soru, oyun yayınlanmadan bir kaç gün önce demoda yayınlanacak diye cevap vermişler.

Aydin
26.Ekim.2013, 05:28
Beta ile demo aynı şeydi zaten..

Herneyse faceteki resmi sayfalarına baktım orda sık sık sorulmuş soru, oyun yayınlanmadan bir kaç gün önce demoda yayınlanacak diye cevap vermişler.

şu beta muhabbetini işin "pazarlama" kısmına döktükleri için demo olayı çok geri planda kaldı.

eskiden gold sürüm, silver sürüm diye demolar çıkardı ancak şimdi bu türden demolar var mı hiçbir bilgim yok. senin bilgi vermen güzel olmuş :)

Oğuzcan
27.Ekim.2013, 21:25
Geçen sene %100 türkçe olacağı açıklanınca FM13 baya bi gündeme geldi Türkiye'de kime sorsam kimle konuşsam oyunu orjinal aldılar alacaklarını söylediler yıllardır korsan alanlar bile acaba sigames geçen seneki Türkiye satış hasılatından memnunlar mı? bu konu hakkında bilginiz varmı?

thegt26ts
28.Ekim.2013, 03:48
Beyler tam sürüm çıkıp elimize ulaştığında betada oynadığımız oyuna devam edebilecek miyiz? Geçen sene ilk defa orjinal almıştım ama beta falan kullanmamıştım bilmediğimden soruyorum :)

eXcitinG
28.Ekim.2013, 04:38
Beyler tam sürüm çıkıp elimize ulaştığında betada oynadığımız oyuna devam edebilecek miyiz? Geçen sene ilk defa orjinal almıştım ama beta falan kullanmamıştım bilmediğimden soruyorum :)

Devam edebilirsin.

pegahmet10
30.Ekim.2013, 17:14
playstore kodları bu gece dağıtacak mı? bilen var mı?

Lordinas
30.Ekim.2013, 18:00
full sürüme geçince yeni kariyer açacaklar burdamı ? :D

xwerswoodx
30.Ekim.2013, 18:49
playstore kodları bu gece dağıtacak mı? bilen var mı?

Tam sürüm için yeni kod gönderilmeyecek olan kendi kendini güncelleyecek

manager725
30.Ekim.2013, 19:02
full sürüme geçince yeni kariyer açacaklar burdamı ? :D

Beta çıktığı ikinci gün oynadım sonra bıraktım ve full sürümü beklemeye başladım. Hem bu forumda hem SI Games forumlarında okuduğum hatalar yüzünden de doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum. Yarın ben de yeni kariyer açacağım fakat yine büyük hatalar olursa çok güzel eleştirilerim olacak hem Jacobson'a hem de bütün çalışanlarına.

pegahmet10
30.Ekim.2013, 20:29
Tam sürüm için yeni kod gönderilmeyecek olan kendi kendini güncelleyecek onu anladımda ben bu gece gücellicek mi onu merak ediyorum ona göre uyumicam :D

raulbravokan
30.Ekim.2013, 20:36
Gece 02.00 çıkıcak deniliyor bakalım :)

xwerswoodx
30.Ekim.2013, 21:07
onu anladımda ben bu gece gücellicek mi onu merak ediyorum ona göre uyumicam :D

TR saati ile 02:01 civarlarında güncelleme başlayacaktır, saat farkına bağlı olarak 02:04 veya 01:50 de dahi başlayabilir yani saatiniz tam vaktindeyse 02:01 de başlayacaktır yani uyumazsan oynayabileceksin. (Eğer son dakikada SIGames bir açıklama yapıp ertelemezse :)) Bende şahsen 12yi bekliyorum :)

egelikartal_
30.Ekim.2013, 22:00
Geçen sene de d&r'dan önsiparişle almıştım ama tam hatırlamıyorum; kargo sizce mağazalardan önce mi gelir sonra mı?

Universal
30.Ekim.2013, 23:52
Offline all afternoon due to interviews - 1) #FM14 comes out at 00.01 GMT. Doesn't matter if you have a boxed copy early - still same time.

Türkiye saati ile 02.01de indirmeye başlayacağız.

manager725
31.Ekim.2013, 00:04
Real Time Editor de aynı zaman da çıkıyor.

ozan42
31.Ekim.2013, 00:28
Arkadaşlar ben oyunu Playstore'dan aldım.Fakat herkese 2 kod gelmiş bana tek kod geldi, etkinleştirme kodu bende steamden etkinleştirip indirdim.Oyunu açmaya çalıştığımda şu hatayı alıyorum.
warning: failed to find a default database to use.please make sure your installation is not corrupt.
var mı bir bileniniz ?

xwerswoodx
31.Ekim.2013, 00:31
Uyarı: Varsayılan bir veritabanı bulunamadı. Yüklemenizin yarıda kesilmediğinden emin olunuz.

Yani kısacası veritabanını yüklememiş oyunun key ile alakası yok dosyaları tanımlayı seç düzelecektir bunuda oyunun adına sağ tıklayıp

Özellikler > Yerel Dosyalar > Oyun Dosyalarını Doğrula yolunu izleyerek yapabilirsin

amorti
31.Ekim.2013, 00:39
Real Time Editor de aynı zaman da çıkıyor.

Real Time Editor'u nasil satin alacagiz veya ne kadar, bilginiz var mi?

xwerswoodx
31.Ekim.2013, 00:47
Real Time Editor'u nasil satin alacagiz veya ne kadar, bilginiz var mi?

Oyunun ana menüsündeki İndirmeler butonuna tıklayıp satın alacaksın, aktif ettiğinde sağ üstte simge görünecek :) Fiyatı £3.99 10TL ye falan denk geliyordur :)

ozan42
31.Ekim.2013, 00:50
vallahi 3-4 kere oyun dosyalarını doğruladım her seferinde birşeyler yüklüyor fakat oyun bir türlü açılmıyor o hatayı aldıktan sonra hemen ardından şu hata cıkıyor
http://img826.imageshack.us/img826/1397/eau2.png

wolfson
31.Ekim.2013, 00:51
bu bildiğin crash dump :D alışman lazım bunlara

ozan42
31.Ekim.2013, 00:54
Evet crash dumps oldugunu bılıyorum fakat oyunun neden acılmadığını anlamadım.Benim gibi Playstoreden alıpta oyunu açamayan baska arkadaş yokmu ? bana gönderdikleri etkinleştirme kodu acaba full sürüm içinmiydi yani gece 02:01 beklemem gerek ?

bluepaw
31.Ekim.2013, 02:16
oyunu ne zaman aldınız? playstore 26sında bir duyuru yapmış tek key verilecek artık diye

asg23
31.Ekim.2013, 02:25
ben aral gameden kutulu sıparıs ettım.yarın gelecek kargoyla ama herkes gibi sabırsızım bir an önce oynamak ıstıyorum.beta yuklu bende guncelleme olunca ben full oyunu oynayabılecek mıyım yoksa bosuna beklemeyeyım??

uaemrah
31.Ekim.2013, 02:26
Aralgame'den oyunu alanlar mecbur CD yi bekleyecek değil mi ? mail'le key falan geliyor mu ? offf herkes 2 saat sonra oynayacak biz kargo bekleyeceğiz.

uaemrah
31.Ekim.2013, 02:36
Şöyle bir haber paylaşıldı ;

If you already have the #FM14 beta version & input your retail code at 00.01GMT, it'll just be a small download to install for full version.

If you pre-purchased from Steam, you don't need to input any code, and it will be a small update to go from the beta to full version #FM14.

translate.google ;

Zaten 00.01GMT de # FM14 beta sürümü ve giriş perakende kodunuz varsa, sadece tam sürümü için yüklemek için küçük bir indirme olacak.

Eğer Buhar gelen önceden satın aldıysanız, giriş herhangi bir kod gerekmez, ve tam sürüm # FM14 için beta gitmek için küçük bir güncelleme olacak.

Burak Akmanoğlu
31.Ekim.2013, 02:47
Jacobson onu yazdı Face'den

asg23
31.Ekim.2013, 02:47
yanı kutulu oyun bekleyenler de bugun oynayabılecek oyle mı ???

aliCHaN_FM
31.Ekim.2013, 02:49
Son 1 saat 10 dakika

Burak Akmanoğlu
31.Ekim.2013, 02:56
Son 1 Saat :(

uaemrah
31.Ekim.2013, 02:58
yanı kutulu oyun bekleyenler de bugun oynayabılecek oyle mı ???

o çıkıyor yazılandan ;)

inşallah diyelim..Sabah 8 de iş'e gideceğiz ama bakalım uyumadan bir gün dayanabilirim :)

ozan42
31.Ekim.2013, 03:02
oyunu ne zaman aldınız? playstore 26sında bir duyuru yapmış tek key verilecek artık diye

Ben oyunu bugün aldım.Sanırım dediğiniz gibi 26 sından sonra tek key paylaşılacakmış yalnız ben şuanda oyuna girememen normal o zaman değil mi ? çünki full sürüm için bu elimde key zaten ben 2.8 gb lık bir oyun indirdim beta olması çok zor, saat 2 de bir güncelleme gelecek onu güncellicem ve oyuna giriş yapabileceğim o zaman yanlışmı anladım ?

kapalicarsi
31.Ekim.2013, 05:33
Julio Alves tam sürümde de Beşiktaş ta komedi yemin ederim

Universal
31.Ekim.2013, 09:07
Ben de herhangibi bir geçiş olmadı. Nasıl indireceğiz?

sui generis
31.Ekim.2013, 09:31
Steam'i kapat tekrar aç, sonra oyuna gir. Hatta istersen pc yi kapat aç. Steam kendi güncellemesi yapılmadan oyunu güncellemiyor.