PDA

View Full Version : Football Manager 2014 Takım Tavsiyeleri

Burak Akmanoğlu
26.Eylül.2013, 23:05
Transfer dönemi sona erdi artık,profillerini her ne kadar görmesekde şimdiden takım önerilerinizi bekliyoruz. :)

Newcastle,Fenerbahçe ( 2 Yıl Men meselesi ) Çaykur Rizespor

Moussa Sow7
26.Eylül.2013, 23:06
Bu sezon Cardiff ile başlamak istiyorum.Yenilik şart :D

resoag
26.Eylül.2013, 23:14
Totthenam eğlenceli olur 'Bale'nin Parasıyla Takım Kurduk' gibi :)

Türkiye'de Beşiktaş ve Bursaspor ;

İspanya'da Celta Vigo ve Elche ;

İngiltere'de Totthenam ve Stoke City ;

Fransa'da Marsilya ;

Diğerlerde Shaktar , Academica , Zagreb ve Vaslui

Eğlenceli olabilir (Bence) :)

dAleksic
27.Eylül.2013, 11:47
İngiltere'den Everton

Almanya'dan Hoffenheim

İspanya'dan Villarreal

İtalya'dan Napoli

Türkiye'den de Galatasaray ya da Bursaspor

Goofy
27.Eylül.2013, 14:06
Middlesbrough var uzun zamandır aklımda, daha önce Middlesbrough ile kariyer yapan var mı acaba? Zevkli olur mu ki?

Kaan Souza
27.Eylül.2013, 14:59
AS Roma ile kariyer güzel olcaktır diye düşünüyorum.

beckss
27.Eylül.2013, 15:51
s.s Lazio Efsaneyi Geri Getireceğim

Ronaldinho 10
27.Eylül.2013, 17:46
Ozil'in gelmesiyle birlikte Arsenal kariyeri guzel olur :D
Galatasaray'in bu sezon FM'de cok iyi bir kadrosu olur.
Dortmund'u yonetmek harika.. cok zevk alirsiniz

Bu 3 takimi kesin yonetirim. Bunlarin disinda Shaktar ve Tottenham'da olabilir.. :)

tevez15
27.Eylül.2013, 18:30
Sırbistandan red star(crvena zvezda) acayip taraftarı var her şampiyonlar ligi maçında full çekiyo stad ve acayip çılgınlar bi araştırın çok zevkli oluyo red starla kariyer yapması
Hırvatistandan hajduk u tavsiye ederim onunda alt yapıdan hersene 2-3 tane süper topçu çıkıyor 2 side çok eğlenceli kariyer olur

jevox06
27.Eylül.2013, 21:02
Eintracht Braunschweig Almanya 1.Ligine bu sene çıkmış bir takım.Ligde kadro kalitesi , tesis kalitesi olarak en kötü takım ve mali durumda çok iyi değil.Sonuncu olması bekleniyor. Bu takım yönetilebilecek en zevkli takım olabilir. Almanya'daki para ödülleri ile birlikte 4-5 sezona Şampiyonluk gelebilir.
Tavsiye edilir..

urwrdskkn
27.Eylül.2013, 21:31
Başlangıç Galatasaray'la Olacak Benim.

Sonrası Allahı Kerim :)

HooijDonk07
28.Eylül.2013, 00:45
Arsenal başta düşünüyorum. Oyunu anlamak ve çözmek için

Leonadias
29.Eylül.2013, 02:57
Bursaspor Balıkesirspor

ForCimbom
29.Eylül.2013, 03:32
bi afrika ülkesi ispanyada real madrid diye bi takım varmış, oynayanlar baya övüyor bi bakmak lazım

Corpus
29.Eylül.2013, 03:58
Balıkesirspor ya da İngiltere' nin alt liglerine akarım.

KaRaBükLü KraL
29.Eylül.2013, 04:42
Tottenham ile oynamayan pişman olur.

xwerswoodx
30.Eylül.2013, 03:31
Newry ile başlayacağım bende, ama eğer kısmet olursa aynı kariyer içinde Türkiye, Brezilya, Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, FC Bayern, Real Madrid, Santos gibi takımlarında başında olmak istiyorum. Tabi tottenham gibi bir klüple başlamakta güzel olurdu ama direk üst liglerden başlayınca menajer yeteneklerimiz düşük olduğu için oyuna yansımıyor bu nedenle küçük liglerde başarılı olup sonra yeteneğimi daha büyük takımlarda göstermek istiyorum :)

omersal
04.Ekim.2013, 21:28
Türkiye : Kahramanmaraşspor - Fethiyespor - Ankaragücü
İngiltere : Southport - Wigan - Swansea - Aston Villa
İtalya : Livorno - Lazio - Palermo
İspanya : Deportivo - Villarreal
Almanya : Braunschweig - M'Gladback - Hoffenheim
Fransa : Lyon - Marsieille - St.Etienne
Avusturya : Salzburg
İskoçya : Motherwell

Hoş kariyerler olur bence :)

Ama tabi öncelikle FMnin hangi takımı zengin ya da altyapısı sağlam yaptığına bakmak lazım

mertt90
04.Ekim.2013, 21:37
İngiltere'den Tottenham, Fransa'dan Monaco güzel kariyerler olur diye düşünüyorum. Mevcut transfer bütçesiyle çok sağlam takviyeler yapılabilir.

Hsyn53Yvz
04.Ekim.2013, 22:15
Türkiye; Fenerbahçe, Trabzonspor, Çaykur Rizespor, Ankaragücü.
Almanya; Dortmund, St. Pauli.
İtalya; Livorno, Napoli, Fiorentina,Juventus.
İngiltere; Arsenal, Tottenham, M. United, Southampton, Swansea, Wigan.
Fransa; Saint-Etienne, Monaco, PSG, Marseille.
İspanya; Real Sociedad, Villarreal, Bilbao, Real Madrid.
Diğer Ligler; Partizan, RB Salzburg, Novi Pazar, Legia Warszawa, Lech Poznan, Viktoria Plzen, CSKA Moscow, Shakhtar Donetsk.

Trabzonspor orada dikkatinizi çekebilir. Fenerbahçeliyim ama bence Trabzon kariyeri çok zevkli olur, ben olsam yabancıların çoğunu yollayıp yeni bir takım kurardım. :)

mbasak55
09.Ekim.2013, 12:59
Türkiye:Galatasaray
İspanya:Atletico Madrid
İngiltere:Chelsea

CanrY
09.Ekim.2013, 17:03
Gençlerle PSV ve Rizespor :D

kcabjk
10.Ekim.2013, 02:38
FM 2013'te Olympiakos'u almıştım büyük başarılar yakalamıştım. Gerçi şimdi takımda as oynattığım Torosidis, Djebbour falan yok ama yine de alırım bu sene en başta :)

cimbomlueyup
12.Ekim.2013, 17:03
benim uygulamak istediğim Türkiyede kaliteli gençleri tolıyıp onalrın üstüne bi oyun oluştur öyle başarılı olmak istiyorum gerekirse 17 yaşındaki oyuncuyu 11 de oynatmak istiyorum ama bunun için gençlerin gelmek istiyeceği alt yapısı iyi bi klüp düşünüyorum hala önerileri olan varsa sevinirim bu yapıda ilk sene anca orta sıralar olur sonradan yükseliş olur ve başarılı olduktan sonra Galatasarayın başına geçmek istiyorum

Namzet
12.Ekim.2013, 18:32
Akhisar + Ankaragücü :)

aliCHaN_FM
15.Ekim.2013, 02:12
Herzamanki gibi GALATASARAY sonrasında Monaco-PSG-Juventus-A.Madrid-Arsenal-Şanlıurfaspor

SkyCaptain
15.Ekim.2013, 12:00
Genellikle underdog diye tabir edilen, liglerideki en üst klasman takımların bir altı ekiplerle kariyerlere başlamayı seçerim ama bu sefer oyunu tanımak için Inter ile başlayacağım.

Oyuna iyice hakim olduğumu hissettikten sonra (ve tabiki gelecek yamalarla olası abuk subuk hatalar giderildikten sonra) asıl yapmayı planladığım kariyer RedBull'un yeni oyuncağı RedBull Leipzig olacak.

Lig lig cazip gelen takımlar ise şunlar;

Türkiye; Fenerbahçe,
Almanya; Schalke, Leverkusen,
İtalya; Inter,
İspanya; Atletico, Sevilla,
İngiltere; Tottenham.

merthko02
15.Ekim.2013, 14:17
FB/ arsenal/ juventus

LifeYourself
15.Ekim.2013, 16:25
Orduspor :)

Corpus
18.Ekim.2013, 19:02
İngiltere' nin tüm liglerinden taraftarı sağlam, ama kadro olarak güçlü olmayan bir takım arıyorum. Kariyer açmak için öneri bekliyorum.

5267
18.Ekim.2013, 19:03
İngiltere' nin tüm liglerinden taraftarı sağlam, ama kadro olarak güçlü olmayan bir takım arıyorum. Kariyer açmak için öneri bekliyorum.

Nott Forest , Porstmouth

Corpus
18.Ekim.2013, 19:05
Nott Forest , Porstmouth

Bu takımlar çok kullanıldığı için pek çekici gelmiyor maalesef. Yeni bir yüz, heyecan arıyorum :)

Damigol
18.Ekim.2013, 19:12

Millwall ?

Corpus
18.Ekim.2013, 19:17
Millwall ?

2 sene önce oynamıştım ama aklımdan çıkmış :) Sağol önerin için The Lions ile tekrar yola çıkalım

Birolazar
18.Ekim.2013, 19:31

Stoke , Swensea , Port Vale , Millwall , Wimbledon

omersal
18.Ekim.2013, 21:17

Sheffield Wd. ve leeds önerim..Millwal taraftarları aşırı pislik alma bence :D Ayrıca Gateshead'in stadyumu da baya kapasiteli , taraftarları az tabi ama ileride geliştirmek adına iyidir bence

Corpus
18.Ekim.2013, 21:24
Sheffield Wd. ve leeds önerim..Millwal taraftarları aşırı pislik alma bence :D Ayrıca Gateshead'in stadyumu da baya kapasiteli , taraftarları az tabi ama ileride geliştirmek adına iyidir bence

Sheff. Utd ' ı 8 sezon yönettikten sonra Sheff wed. ve Milwall dan sonra da Leeds i yönetmek ayıp olur :D

fmhastasi
18.Ekim.2013, 22:02
türkiye. a milli

Fanolda
19.Ekim.2013, 00:04
Önce Galatasaray'ı aldım ben, şu an yavaş yavaş oyunu öğreniyorum. Öğrendikten sonra bir şampiyonluk kazanıp Schalke kariyerime başlayacağım. 2013te çok başarılı olmuştum ve 7 sezonda 15ten fazla kupa kazanmıştım. Yine başlayacağım bakalım.

Preator
19.Ekim.2013, 06:15
Lyon'la başladım ben. Transfer bütçesi yok ilk sezon kontratı bitecek oyuncuların sözleşmesini uzatırken bile zorlandım. Oyunu öğrenme aşamasındayım.

wolfson
19.Ekim.2013, 13:06
Rahat bi kariyer isterseniz olun Napoli bakın rahatınıza :)

Universal
19.Ekim.2013, 20:26
Deli gibi transfer bütçesi veren takım hangisi ilk sezonda.

serwan
19.Ekim.2013, 20:58
Deli gibi transfer bütçesi veren takım hangisi ilk sezonda.

Arsenal 55m $ veriyor. Satabileceğiniz adamlar da var. Epeyce güzel bi kadro kurulabilir, şampiyonluğa oynanabilir.

Universal
19.Ekim.2013, 22:06
Arsenal 55m $ veriyor. Satabileceğiniz adamlar da var. Epeyce güzel bi kadro kurulabilir, şampiyonluğa oynanabilir.

Abi valla bekleyemedim yorumları direkt PSG'yi aldım 40 mm € yıldız transferi isteyen bir başkan ile. Kadroda çok boş rahat rahat takım kuruluyor. Tekrardan teşekkürler. :)

Oğuzcan
21.Ekim.2013, 00:07
Varmı arkadaşlar böyle büyüme potansiyeli olan taraftarı takımı sahiplenen yoktan var olacak takım aklınızda (: tam var olmasada inceden potansiyeli olsa yeterli :D

orhuncet
21.Ekim.2013, 23:17
Şuanda Spor Toto Süper Lig den devam edicem tadını alana kadar Tavsiyelerim ama şunlar:
Türkiye : 5 Büyük takımın dışında Rize denenebilir Akhisar ve Konya zevkli olabilir
İngiltere : Everton, Arsenal , Swansea , Fulham
Almanya : HSV, Gladbach, Hertha
İspanya: Villarreal, Betis Sociedad
Tavsiyelerim bunlar :)

emreozbas09
24.Ekim.2013, 21:33
Türkiye: Kayserispor
İngiltere: Leeds United
Almanya: Borussia Dortmund

Corpus
24.Ekim.2013, 21:39
AIK Stockholm

Universal
25.Ekim.2013, 12:15
PSGyi almayın sadece forvetten oluşuyorlar. İnsanlar başarıları için konu açıyor ben bu gidişle başarısızlığım için açacağım.

raulbravokan
30.Ekim.2013, 20:34
Akşam tam sürümden itibaren uzun soluklu bi kariyere başlamayı düşünüyorum arkadaşlar takım tavsiyelerine açığım :)

egebartu
30.Ekim.2013, 21:38
Ternanayla Başlıcam

kapalicarsi
30.Ekim.2013, 22:32
Glaskow Rangers

ardaskoc
30.Ekim.2013, 22:56
Akşam tam sürümden itibaren uzun soluklu bi kariyere başlamayı düşünüyorum arkadaşlar takım tavsiyelerine açığım :)

Kuban Krasnodar ile oynuyorum şu an. 2-3 takviyeye ihtiyaçları var oyun başında. Bütçesi de 7.5 milyon euro. Forvette D. Cisse, OOS'de skora müthiş etki eden Popov ve OS'de Kabore var. Takıma kontra oynatıyorum ve şu anda ligde zirve yarışı yapıyorum. Avrupa Ligi'nde de gruptan çıkma şansım yüksek. Sana da öneririm kısacası. :)

fmhastasi
30.Ekim.2013, 22:57
spartak arkadaşlar

dogus4621
31.Ekim.2013, 02:16
CM 01-02 den itibaren tüm serilerde ilk olarak Galatasaray'a kariyer açmışımdır, bu seri de de böyle oldu.
Kariyer önerisi olarak Napoli'yi ve Monaco'yu öneriyorum.
Uyuyan devi uyandırmak isteyenler için gerek maddi, gerekse de kadro kalitesi olarak bu iki kulüp gayet iyi..

raulbravokan
31.Ekim.2013, 03:07
Monaco iyi takım gerçekten Falcao zaten müthiş profile sahip bi kaç tanede as takım kalitesinde gelecek vadeden oyuncusuda mevcut .

Kuban takımına bir bakacağım arkadaşın dediği gibi .

omersal
31.Ekim.2013, 03:57
Southampton mükemmel bir hücum hattına sahip.DC DR ve GK alınsa avrupaya oynarlar.
Wigan da hoş olur avrupada oynaması sebebiyle.

oldsaid
31.Ekim.2013, 04:59
9 yıldır fm oynuyorum SİVASSPOR dan başka takım yönetmedim.:icon_smile: denedim ama aklım hep orda kaldı bi sezon malagayla şampiyon oldum sonra geri geldim Sivas a :) memleket hasreti çekilmiyor :icon_smile:

raulbravokan
31.Ekim.2013, 05:52
Saat 4 oldu daha yeni takım buldumda kariyere başlıcam uykum geldi :D

oldsaid
31.Ekim.2013, 06:23
:D aslında benim için takım seçe basıp başlıyacan

jAsain
02.Kasım.2013, 23:09
Adana Demirspor

samasti
04.Kasım.2013, 14:00
AS Roma ile kariyer güzel olcaktır diye düşünüyorum.

Roma iyi tercih... Herzaman Seri A'da ezilen bir takım gibi gelmiştir bana (nedendir bilmem :) )

samasti
04.Kasım.2013, 14:03
Totthenam eğlenceli olur 'Bale'nin Parasıyla Takım Kurduk' gibi :)

Türkiye'de Beşiktaş ve Bursaspor ;

İspanya'da Celta Vigo ve Elche ;

İngiltere'de Totthenam ve Stoke City ;

Fransa'da Marsilya ;

Diğerlerde Shaktar , Academica , Zagreb ve Vaslui

Eğlenceli olabilir (Bence) :)

Tottenham bence iyi olabilir... Ama Bale'ın parasını kullanabilecek miyiz acaba? :)

samasti
04.Kasım.2013, 14:08
Başlangıçta Galatasaray ile açtım sezonu... Ama yeni açacağım kariyerde ilk tercihim Liverpool olacak. Yeni trasnferler ile kadro çok cezbedici ve yıllardır şampiyonluğa hasret kalmak, şampiyonlar liginden uzak kalmış olmak... Bak canım çekti şimdi Galatsaray kariyerime ara verip Liverpool ile yeniden başlangıç yapabilirim. Hatta bunu kariyer hikayelerinde paylaşabilirim diye düşünüyorum...

..JoaQuiN..
04.Kasım.2013, 19:30
Her sezon olduğu gibi Galatasaray ile başladım ama tam bir felaket..Klup beni kovmadan ben istifa etmeyi düşünüyorum hatta emekli olup yeni bir takımla başlıcam.

Lordinas
04.Kasım.2013, 19:47
Her sezon olduğu gibi Galatasaray ile başladım ama tam bir felaket..Klup beni kovmadan ben istifa etmeyi düşünüyorum hatta emekli olup yeni bir takımla başlıcam.

Bende ilk 5 maç 7 puan topladım 442 oynuyordum. 4231 e geçtim sağ tarafada olcan ı aldım devre arası, takım toparladı bitime 10 hafta falan var liderin 4 puan gerisinde 2. yim :) sana tavsiyem ne yap ne et sneijder in uzaktan şut çekmesini engelle başarının yolu bu :) fiziği berbat özelliklerini sahaya yansıtamıyor çoğu zaman skora katkı yapmazsa sahanın en kötü oyuncusu oluyor maalesef :(

..JoaQuiN..
04.Kasım.2013, 19:52
Bende ilk 5 maç 7 puan topladım 442 oynuyordum. 4231 e geçtim sağ tarafada olcan ı aldım devre arası, takım toparladı bitime 10 hafta falan var liderin 4 puan gerisinde 2. yim :) sana tavsiyem ne yap ne et sneijder in uzaktan şut çekmesini engelle başarının yolu bu :) fiziği berbat özelliklerini sahaya yansıtamıyor çoğu zaman skora katkı yapmazsa sahanın en kötü oyuncusu oluyor maalesef :(

valla hocam galatasaraya gelir gelmez amrabatı danyi eboueyi rierayı gönderdim güzel bir para kaldı.büttneri simone pepeyi jem karacanı murat akçayı ve veysel sarıyı aldım.4-2-3-1 oynadım ligin ilk yarısı bitti 1. beşiktaş 2.antalya 3. benim ama beşiktaşla aramda 14 puan fark var.fenerbahçe ise 9. sırada yani çok acaip bişeyler oldu sneijderin uzaktan şut 18 olduğu için ben komut verdim ama dediğin gibi her şutu taç oluyor herifin kaleyi tutturmuşluğu yok öyleki 15 maç 2 gol 3 asist cok verimsiz.bruma 17 maç 10 gol 15 asist ile oynuyor.

Lordinas
04.Kasım.2013, 21:01
valla hocam galatasaraya gelir gelmez amrabatı danyi eboueyi rierayı gönderdim güzel bir para kaldı.büttneri simone pepeyi jem karacanı murat akçayı ve veysel sarıyı aldım.4-2-3-1 oynadım ligin ilk yarısı bitti 1. beşiktaş 2.antalya 3. benim ama beşiktaşla aramda 14 puan fark var.fenerbahçe ise 9. sırada yani çok acaip bişeyler oldu sneijderin uzaktan şut 18 olduğu için ben komut verdim ama dediğin gibi her şutu taç oluyor herifin kaleyi tutturmuşluğu yok öyleki 15 maç 2 gol 3 asist cok verimsiz.bruma 17 maç 10 gol 15 asist ile oynuyor.

evet herşey yolunda olsa bile kötü sonuçlar bir başlayınca bende önünü alamıyorum :) Bruma bendede çok iyi gelişimine özen gösteriyorum bakalım bir yldız olacak inşaallah :)

gncilker
04.Kasım.2013, 23:02
İngiltere sky bet league 2 takımlarından Burton'la başladım bende :) Yanındada Curaçao milli takımı :) Baya ilginç oldu ama bende bunu seviyorum. Güçlü takım almayı sevmiyorum ilk başlarda.

guneykanat
05.Kasım.2013, 02:58
açın bi abd ligi mls'te mücadele edin.. Los Angeles ya da New York.... Zevkli oluyor ;)

samasti
05.Kasım.2013, 14:26

Bu gibi durumları başka arkadaşlarda da duydum... Fakat ben gayet istikrarlı ve iyi başladım. 18 maçta mağlubiyetim yok. Ancak editörden yabancı kısıtlamasını 1 yıl top oynayan türk olsun şeklinde değiştirdim bu yüzden yabancı sıkıntım olmadan oynatıyorum. Bunun büyük etkisi olduğunu düşünüyorum fakat bu şekilde de can sıkıcı olmaya başladı...

ozzymanborn
05.Kasım.2013, 15:30
2. Ligin en düşük reputasyonu için ÇANKIRISPOR

fernando1907
10.Kasım.2013, 17:51
tek tek okudum anderlecht ismi hiç geçmemiş. inanılmaz bir kadrosu var arkadaşlar. timmermans, mitroviç, dennis praet, bruno,n'skala,vico,achembong... ya yemin ediyorum ben böyle potansiyelli kadro görmedim. bu saydığım adamlardan sadece n'skala 23 yaşında gerisi 16-19 yaş arası.

ayrıca u21 ve u19 takımlarında birsürü gelişime açık oyuncu var. ve oyunculara teklif yağıyor büyük takımlardan. teklif reddetmekten ilerleyemez oldum :)

ayrıca lig kolay, şampiyonlar liginden başlıyosun.şiddetle öneriyorum arkadaşlar andelecht'i.

tevez15
15.Kasım.2013, 23:21
taraftarı iyi olan takım diye soran arkadaşlara tavsiyem crvena zvezda(redstar)

GeorgeWeah
16.Kasım.2013, 05:06
Swensea, Hannover, Villarreal, S. Lisbon

Bu 4 takımla bu seride kariyer yapacağım inşallah. :)

marlo41
16.Kasım.2013, 19:00
Yılların Lazio'lusuyum ama bu seride As Roma, Napoli ya da Fiorentina ile oynamak çok eğlenceli olacaktır.

DerBVB1
16.Kasım.2013, 20:34
Su an Arsenalle oynuyorum.Açıkçası büyük takım fakat ligteki çekişme sayesinde çok keyif alıyorum. Diğer önerilere gelirsek Dortmund ve Göztepe zevkli olabilir.

HAKANCAD
17.Kasım.2013, 00:04
Portsmounth Ay Yildizli Logosu yeter bence.. İki üç senedir alt ligden alır önce uefa sonra şampiyonlar liginde başarılar elde etmeye çalışırım. İngiltere ligi zaten çok zevkli (;

eXcitinG
17.Kasım.2013, 01:04
Meksika ligi - CLub America

dAleksic
17.Kasım.2013, 01:54
Velez Sarsfield diyorum. Gerçekten sağlam bir hücum hattı var.

Birolazar
17.Kasım.2013, 02:46
Brondby'den sonra Braga ile başladım ben.
O 3-4 sene önce kök söktüren kadrodan bi tek alan kalmış. Yaşı 33

Enkaz devraldım. Eğer başarılı olursa bi kariyer açmayı düşünebilirim 0'dan. Çok zekli.

dyzo
17.Kasım.2013, 18:46
Everton yazılmamış sanırım. Oyun başında Baines'i 45-55 m. euro civarı bir fiyata satıp, sağlam 1 defans ve orta saha ile zirveye oynayan bir takım yaratabilirsiniz.

Kuzga
18.Kasım.2013, 14:47
Monaco ile oynuyorum şu an. Açıkcası fransa ligi pek kolay değil. Zevkli ama zor ilerliyor.

bjk0398
19.Kasım.2013, 20:49
Gladbach'la baslicam potansiyeli olan bi kadroya sahip öneririm :)

fmhastasi
23.Kasım.2013, 23:12
Türkiye : Kahramanmaraşspor - Fethiyespor - Ankaragücü
İngiltere : Southport - Wigan - Swansea - Aston Villa
İtalya : Livorno - Lazio - Palermo
İspanya : Deportivo - Villarreal
Almanya : Braunschweig - M'Gladback - Hoffenheim
Fransa : Lyon - Marsieille - St.Etienne
Avusturya : Salzburg
İskoçya : Motherwell

Hoş kariyerler olur bence :)

Ama tabi öncelikle FMnin hangi takımı zengin ya da altyapısı sağlam yaptığına bakmak lazım
kahramanmaraş iyi bir takım

fmhastasi
24.Kasım.2013, 15:33
yarım sezon oynadım kapattım kahramanmaraşsporla . bana hic bilinmeyen bir takım lazım.öneri ve görüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar

marlo41
24.Kasım.2013, 16:46
yarım sezon oynadım kapattım kahramanmaraşsporla . bana hic bilinmeyen bir takım lazım.öneri ve görüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar

Kuzey ligleri sarabilir Danimarka ligi falan. Hastası çok o liglerde kariyer yapmanın. Bir dene derim.

fmhastasi
24.Kasım.2013, 16:56
teşekkür ederim

marlo41
24.Kasım.2013, 16:58
teşekkür ederim

Hatta bu forumda Brondby hastası bir arkadaş var. Hep onla kariyer yapan. Onla bir konuş ve fikir al derim ligler için. Rumuzu hatırımda değil ne yazık ki.

Ben teşekkür ederim. İyi oyunlar.

fmhastasi
24.Kasım.2013, 17:17
ismini söylersen yardım alabilirim koskoca forum malum bulması zor olur kardesim

marlo41
24.Kasım.2013, 17:20
ismini söylersen yardım alabilirim koskoca forum malum bulması zor olur kardesim

Aha buldum : Birolazar. Kendisi geçen hafta steam'da ilk 10'daydı Fm 2014 performansı ile. Onunla bir görüş alışverişi yap derim.

fmhastasi
24.Kasım.2013, 17:24
teşekkür ederim

Dennis Bergkamp
28.Kasım.2013, 14:29
3 AMC ile oynayabileceğim yani kanat oyuncusu pek olmayan ama AMC'si bol olan bir takım var mı bildiğiniz?

..JoaQuiN..
28.Kasım.2013, 14:49
3 AMC ile oynayabileceğim yani kanat oyuncusu pek olmayan ama AMC'si bol olan bir takım var mı bildiğiniz?

tottenham.

Dennis Bergkamp
28.Kasım.2013, 15:04
tottenham.

Aklıma gelmişti ama daha küçük bir takım arıyorum maalesef.

serwan
28.Kasım.2013, 15:22

valencia olabilir sanırım...
küçük takım bilemedim ama...

5267
28.Kasım.2013, 15:39
Dün Anderlecht ile online maç yapmıştım, şimdi farkettim o nasıl bir kadrodur.Mitrovic,Preat vs :)

fmhastasi
28.Kasım.2013, 15:57
benfica var. 3 amcli portekiz ligi olabilir

Dennis Bergkamp
28.Kasım.2013, 16:35
Hepinize teşekkür ederim fakat aradığım takım en fazla orta sıralar için mücadele edecek yada alt liglerde başa oynayacak seviyede bir takım.

marlo41
28.Kasım.2013, 16:52
Dün Anderlecht ile online maç yapmıştım, şimdi farkettim o nasıl bir kadrodur.Mitrovic,Preat vs :)

Fm 2014'te Belçika ligi cidden zevkli olabilir gibi. Kafamda var onlarla kariyer yapmak.

Rind-i Şeyda
28.Kasım.2013, 17:07
Southampton çok güzel bir seçenek oynayacaklar için. Kaleci ve stoper eksiği eksiği var. Kadroları zaten güzel.
Wanyama denen insan azmanıyla oynamak çok zevkli yanına da Behrami alıp orta sahada soluksuz bırakabilirsiniz rakipleri. Schneiderlin yeterli ama başkan İsviçreli oyuncu istiyor.

fmhastasi
28.Kasım.2013, 18:09
taraftar ve medya baskısı olmayan rahat kafayla oynancak personeli ve kadrosu zayıf tek basımıza keyifle yönetilcek bir takım yokmu.....yönetim felsefe vermesin sonun cu olsak bile kovulmayak :)

fmhastasi
28.Kasım.2013, 18:12
taraftar baskısı ısteyen ankaragücünü alabilir.18000 biletli seyirciye oynuyoruz. istifa yakında:)

marlo41
28.Kasım.2013, 20:31
Var mı şöyle İngiltere, Almanya, İspanya harici bir ligden potansiyelli, borcu olmayan geliştirmeye açık bir takım önerebileceğiniz ?

jAsain
28.Kasım.2013, 21:22
Var mı şöyle İngiltere, Almanya, İspanya harici bir ligden potansiyelli, borcu olmayan geliştirmeye açık bir takım önerebileceğiniz ?

Redbull Salzburg

AhmetBilgin
28.Kasım.2013, 22:41
Granada muthis potansiyeli var

marlo41
28.Kasım.2013, 22:54
Southampton'ı sakın almayın.

4 m bütçe ile bir sürü şey istiyor başkan.

Başkanın memleketinden topçu alacaksın.

Ofansif futbol oynayacaksın.

Yıldız oyuncu transfer edeceksin.

marlo41
01.Aralık.2013, 21:01
Sir Alex Ferguson sonrası Manchester United'ı alıp büyük bir revizyon yapmak harika olabilir.

fmhastasi
01.Aralık.2013, 21:55
Sir Alex Ferguson sonrası Manchester United'ı alıp büyük bir revizyon yapmak harika olabilir.
:icon_lol:

omersal
01.Aralık.2013, 21:58

bu da büyük gelir mi bilmiyorum ama So'ton..Antep te geçen seride öyleydi bu seride de 3 AMCli olabilir

peker_553
01.Aralık.2013, 23:19
Almanya liginden hangi takımı önerirsiniz arkadaşlar ?

ardaskoc
01.Aralık.2013, 23:57

Frankfurt ve Hannover'e bir bak istersen.

peker_553
01.Aralık.2013, 23:58
amacı olan bi takım olsun istiyorum o dediğin takımlarda hedefi ne olabilir mesela

ardaskoc
02.Aralık.2013, 00:30
amacı olan bi takım olsun istiyorum o dediğin takımlarda hedefi ne olabilir mesela

Frankfurt ilk sezon Avrupa'da oynuyor. Bu istikrarı sürdürmek olabilir. Her sezon hedefini kademe kademe artırırsın mesela.

omersal
02.Aralık.2013, 01:20

Gladbach olabilir , iyi gençleri var ve potansiyeli olan bir takım

peker_553
02.Aralık.2013, 01:21
gladbach ve hannoveri herkez öneriyor karar veremedim :)

marlo41
02.Aralık.2013, 17:00
Alman liginde Freiburg'u öneririm. Çok zevklidir. Uefa'ya da gidiyorlar. Amaç olarak da kendini her sene UEFA'ya katılmak konusunda zorlayıp Freiburg'u bir Avrupa takımı yapabilirsin.

dorkhu
03.Aralık.2013, 01:14
Ben 13te Liverpool ile kariyer açmıştım cm01den beri oynuyorum bu kadar zevk aldığımı hatırlamıyorum. sanırım sadece bir arkadaş bahsetmiş. Ama Liverpool gibi müthiş bir tarihi olan bir takımı eski güzel günlerine geri döndürmek ve yeni Sir Alex olabilmek adına müthiş bi şans. Bi deneyin şans verin derim bende şimdi açıyorum.

rcrdnh
05.Aralık.2013, 15:51
tek tek okudum anderlecht ismi hiç geçmemiş. inanılmaz bir kadrosu var arkadaşlar. timmermans, mitroviç, dennis praet, bruno,n'skala,vico,achembong... ya yemin ediyorum ben böyle potansiyelli kadro görmedim. bu saydığım adamlardan sadece n'skala 23 yaşında gerisi 16-19 yaş arası.

ayrıca u21 ve u19 takımlarında birsürü gelişime açık oyuncu var. ve oyunculara teklif yağıyor büyük takımlardan. teklif reddetmekten ilerleyemez oldum :)

ayrıca lig kolay, şampiyonlar liginden başlıyosun.şiddetle öneriyorum arkadaşlar andelecht'i.

tek kelime yazacağım : Mitrovic !

rcrdnh
05.Aralık.2013, 16:02
Oyuna her zaman olduğu gibi Beşiktaş ile başladım, 2. sezonda Almeida , Pektemek ve birkaç oyuncu satarak mitrovic'i aldım, bir arkadaşım ısrarla tavsiye etmişti, ben böylesine güçlü ve skorer forvet görmedim oyunda henüz :)

fm14'ün Tsigalkosu desem heralde abartmış olmam :)

Beşiktaş'ta 5 sezon boyunca 279 maçta tam 260 gol attı.

http://u1312.hizliresim.com/1j/5/v67y5.jpg

http://u1312.hizliresim.com/1j/5/v67yq.jpg

Sırf bu adam için anderlecht kariyeri açmayı düşünüyorum.

Homer J.S
06.Aralık.2013, 21:33
Atletico Madrid ile oynayan arkadaşlar ne düşünüyorlar, güzel bir kariyer oldu mu, oluyor mu biraz aydınlatabilirler mi beni

peker_553
08.Aralık.2013, 02:30
Schalke nasil arkdslar onerirmisiniz?

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MuraTBudaN
08.Aralık.2013, 02:46
Schalke nasil arkdslar onerirmisiniz?

Schalke bence oynanabilir , güzel ve potansiyelli bir kadrosu var.

peker_553
08.Aralık.2013, 02:52
Şampiyonluk hedefiylen mi .aslnda bn kucuk takim secme taraftarym ama bu seride hic buyuk takim secmedim.

Mpower316
18.Aralık.2013, 14:22
Arkadaşlar daha önce hiç kupa kazanmamış mali durumu iyi olan tercihen birinci liglerden takım önerisi yapabilirmisiniz

Krios
18.Aralık.2013, 14:41
Arkadaşlar daha önce hiç kupa kazanmamış mali durumu iyi olan tercihen birinci liglerden takım önerisi yapabilirmisiniz

Kupa kazanmamış diyemem ama mali durumu gerçekten iyi ve Championship'te bir takım istiyosan Nottm Forest olabilir.Başkanı Kuveyt'li ve Premier Lig'e çıkman durumunda çok iyi bir bütçe veriyor :)

swindontown
22.Aralık.2013, 11:22
Her sene ligi domine edip avrupaya yatırım yaparak cl de başarı kazanmak isteyenler için BATE Borisovu öneririm.Fm 12"de çok zevk almıştım.

cimbom2634
25.Aralık.2013, 13:01
Bu oyunda her zamanki gibi Galatasaray'ı aldım ama zevk vermiyor 2. sezondan itibaren hep Anadolu takımlarıyla mücadele etmek sarmyor acıkcası.. Ligde sampiyonluk cekişmesine girecegim ve zorlanacagım, avrupada da uzun vadede basarı yakalayabilecegim bir takım önerisi olan var mı arkadaslar ?

SacrificeGGTC
25.Aralık.2013, 13:08
Ukrayna Ligi: Vorskla Poltava kesinlikle bu takımı öneriyorum. Şuan 2. sezonumdayım ve resmen oyuna geri dönmemi sağlayan takım oldu. :)

zazanas
25.Aralık.2013, 17:50
Arkadaşlar Arsenal'i almayı düşünüyorum. En başta nasıl bir politika izlemeliyim acaba hangi bölgeler iyileştirme ister ?

benzema35
28.Aralık.2013, 01:50
Portekizden , Braga'da iyi olabilir aslında Porto , Benfica , Sportingle hem finansal hemde başarı açısından yarışmak zevkli olacaktır .

Mpower316
30.Aralık.2013, 20:14
Arkadaşlar senede 28 maçı geçmeyen ligleri önerebilirmisiniz

xwerswoodx
07.Ocak.2014, 16:42
San Marino 28 maç

yavuz7
07.Ocak.2014, 21:44
Bende Karabükspor'u önerebilirim iyi performans alabileceğiniz oyunculara sahip bir takım ve finansı iyi durumda yukarılara çıkartılabilir.Sivas kariyeride güzel olur ..

wolfson
17.Ocak.2014, 15:06
Cardiff? Neden Cardiff olunur FMde? Bir çok kişi Cardiff'i seçiyor bi sebep mi var?

xwerswoodx
17.Ocak.2014, 15:26
Cardiff? Neden Cardiff olunur FMde? Bir çok kişi Cardiff'i seçiyor bi sebep mi var?

Sebep bilmiyorum ancak tahminen paralı bir takım olabilir, parası olan takımlar ile başarı yakalamak daha kolaydır elbet

Flammable
17.Ocak.2014, 16:17
Bende de aynı şekilde bi ara Swansea çılgınlığı vardı.
Galler bölgesinin Cardiff ile beraber 2 takımından biri.

Sweansea yi de 2.ligden beri takip ediyorum.Ufaktan taraftarı bile oldum hatta.

lutfucal
17.Ocak.2014, 16:18
büyük liglerden birinde, alt yapısından çok sağlam oyuncular çıkabilecek, kadrosu zayıf ama şanlı bir geçmişe sahip, ilerde şampiyonlar ligini alma potansiyeli olan, başkanı dandirik olmayan bir kulüp arıyorum. özellikle alt yapıya önem veriyorum, ispanya ligi ve hollanda liginden daha zayıf ligler hariç mesela portekiz, almanya, italya, fransa, ingiltere, türkiye liglerinden tavsiye edebileceğiniz takım var mı?

Flammable
17.Ocak.2014, 16:51
büyük liglerden birinde, alt yapısından çok sağlam oyuncular çıkabilecek, kadrosu zayıf ama şanlı bir geçmişe sahip, ilerde şampiyonlar ligini alma potansiyeli olan, başkanı dandirik olmayan bir kulüp arıyorum. özellikle alt yapıya önem veriyorum, ispanya ligi ve hollanda liginden daha zayıf ligler hariç mesela portekiz, almanya, italya, fransa, ingiltere, türkiye liglerinden tavsiye edebileceğiniz takım var mı?

Hertha Berlin !

Stoper ve DM ler süper ve çok sayıda.
Altyapı yetenekli çocuk kaynıyo :Hany Mukhtar,Fanoi Perdedaj,Lassoga ve dahası),tesisler iyi,hocalar ilk sezon idare eder.

Kadro geniş olduğundan satılabilecek ve iyi para edecek çok eleman var .
En az 4-5 milyon Euro kazanabilirsin.Bu parayla birkaç kanat oyuncusu ve iyi bir santrafor alınca tamamdır.(Free olarak Arthuro var,yaş 30 ama gol makinesi ,tavsiye ederim)

Sorun olursa ben burdayım,takıma güvenim sonsuz:D

xwerswoodx
17.Ocak.2014, 16:57
Atletico Madrid ile oynayan arkadaşlar ne düşünüyorlar, güzel bir kariyer oldu mu, oluyor mu biraz aydınlatabilirler mi beni

Ben dün bir maç oynadım, beni tam olarak yansıttığı için oynadığım maçtanda keyif aldım, yenilsemde Atletico iyi bir takım ayrıca çok iyi oyuncularının olması kupayı kazandırabilir eğlenceli bir kariyer olur bence

lutfucal
17.Ocak.2014, 17:01
Hertha Berlin !

Stoper ve DM ler süper ve çok sayıda.
Altyapı yetenekli çocuk kaynıyo :Hany Mukhtar,Fanoi Perdedaj,Lassoga ve dahası),tesisler iyi,hocalar ilk sezon idare eder.

Kadro geniş olduğundan satılabilecek ve iyi para edecek çok eleman var .
En az 4-5 milyon Euro kazanabilirsin.Bu parayla birkaç kanat oyuncusu ve iyi bir santrafor alınca tamamdır.(Free olarak Arthuro var,yaş 30 ama gol makinesi ,tavsiye ederim)

Sorun olursa ben burdayım,takıma güvenim sonsuz:D

evet baktım editor' den iyiye benziyor. birkaç tavsiye daha var mı? karşılaştırma yapalım :)

Walter Sakana
17.Ocak.2014, 19:02

Takımın mevcut kadrosu çift yönlü oyun için çok elverişli.

Gunnarsson, Mutch ve Kiss gibi yetenekli, potansiyelli çift yönlü orta sahalar ile Whittingham ve Kim Bo-Kyung gibi teknik, Cowie gibi çalışkan ofansif orta sahalar, Bellamy ile Cornelius gibi agresif ve çalışkan forvetler koşan ve mücadele eden bir takım yaratmak için oldukça elverişli bir kadro sunuyor. Takımın savunma hattında İngiliz milli oyuncu Caulker'in olmasının dışında Medel gibi gerektiğinde hem bek, hem stoper, hem ön libero hem de orta saha olarak kullanabileceğiniz savunma yönü oldukça güçlü olan bir ismin varlığı kadroyu iyice cazip hale getiriyor.

Nokta atışı 1-2 transfer ile orta sıralarda yer alacak bir takım yaratma ihtimali oldukça yüksek. Ben 14.2.0 çıkmadan önceki kariyerimde biraz abartarak takıma Honda ve Schneiderlin gibi iki çift yönlü orta saha daha katmıştım. Kaleye Victor Valdes ile forvete de Eto'o'yu alıp takımın tecrübe düzeyini de arttırmıştım. Ofansif orta saha olarak ise Kiyotake'i transfer ederek 4-1-2-1-2'ye çok uygun bir kadro kurmuştum. Zevkli bir kariyer olmuştu.

İlk sezon takımın öyle acil bir ihtiyacı yok. Mevcut kadroyla yola çıkılabilir. Hatta güzel bir taktikle orta sıraları zorlayabilir. Transferde öncelik sağ kanada olmalı. Sol kanatta Kim Bo-Kyung gayet iyi ama sağda beklenenden yüksek bir performans sergileyen Conway (en çok asist yapan oyuncum olmuştu) ile Cowie var ki eğer hızlı ve iyi top süren oyuncular istiyorsanız bu konuda yetersizler.

Hedefleriniz arttıkça kaleci ve bek transferleriyle devam edebilirsiniz. Caulker-Turner ikilisi 2 farklı Cardiff kariyerimde de ligin "key headers" sıralamasında ilk sıralarda yer aldılar. Caulker her 2 kariyerimde de ilk sıradaydı, Turner ise birinde 2., diğerinde 6.sıradaydı. Bunun dışında "interceptions made" sıralamasında da gene üst sıralarda yer aldılar. Yani özetle uyumlu ve başarılı bir ikili oldular, Turner taraftarlar tarafından yılın oyuncusu seçildi vs... ama uzun vadede daha yüksek başarılar için Caulker'in yanına daha üst düzey bir stoper almak şart. Ön libero transferi de kadroya derinlik katacaktır. Oyun kurucu bir ön libero alıp Medel'i orta sahada "ball winning midfielder" oynatmak Medel'in performansını arttırıyor.

Cardiff dışında Southampton da kadro kalitesi dışında alt yapı potansiyeliyle de cazip bir takım. Diğer arkadaşların da değindiği gibi kaleci ve stoper transferleriyle üst sıraları zorlayabilecek potansiyele sahipler. Oyunun başında 17 yaşında olan Luke Shaw'ın yeni Gareth Bale olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim ki Bale'in yetiştiği takım da Southampton zaten. Shaw ile bilikte Clyne, Chambers ve Ward-Prowse ilerleyen sezonlarda rahatlıkla İngiliz milli takımına kadar yükseliyorlar. Hepsi de çok yetenekli gençler. Takımın nasıl bir altyapısı varsa... yetiştirdikleri oyunculara bakın:

Gareth Bale (2007'de 7,25m €'ya Tottenham'a sattılar)
Theo Walcott (2005'te 13.25m €'ya Arsenal'e sattılar)
Alex Oxlade-Chamberlein (2011'de 14m €'ya Arsenal'e sattılar)
Wayne Bridge (2003'te 11,25m €'ya Chelsea'ye sattılar)

VatKenAyDu
18.Ocak.2014, 15:16
Altınordu,2.ligde.Altyapısı mükemmel.Ben kariyer yapmadım ama denemekte fayda var.

canerozaskin
18.Ocak.2014, 15:35

Stade Rennais. FM 2013'de ilerleyen yıllarda gitmiştim bu takıma, altyapısı çok iyi. 2023 yılında 8-9 tane altyapıdan çıkan adamlar vardı kadromda. Alt takımlarda daha da sürüyle gelenler vardı :D FM 2014'de de fena olmayan kadrosu var. Bütçe maaşla birlikte 5 m €. Geçmişinde şampiyonluğu falan yok, başkanı nasıl bilmiyorum ama altyapı bakımından tavsiye edebilirim. Geçmişinde de iyi oyuncular çıkarmış bir kulüp gerçekte.

fmhastasi
19.Ocak.2014, 22:22
bana arap oyuncuları fazla olan bir takım lazım.özellikle orta sahaları güclü olan bir takım önerirmisiniz?kafama chelsea yatıyor essien -mikel-ramires fazlasıyla iyi acaba chelsea nasıl olur bılgısı olan bır arkadaş yardım edebilirmi?

Tuskarr
19.Ocak.2014, 22:44
Değişik bir macera arıyan arkadaşlara önerim FC Viitorul Constanta.Romanya 1.Ligi'nde oynuyor.Takımın sahibi Gheorghe Hagi.Tesisler çok iyi,Romanya Ligi'nin en iyi tesisleri ve altyapısına sahipler.

benzema35
23.Ocak.2014, 15:00
Rizespor'da zevkli oluyor .

egmnblgn
23.Ocak.2014, 15:48
2006'dan beri Lyon ile oynarım, çok nadir 2. takımı aldım.

Çok zevkli. Hele ki o veletleri 15 yaşından beri takip edip, A takıma alıp show yapmlarını izlemenin keyfi paha biçilmez.

Kulup alt yapıdan adam çıkartmanı istiyor zaten der noktayı koyarım ;)

marlo41
24.Ocak.2014, 15:44
Frankfurt.

Barnetta, Inui, Aigner ve Kadlec gibi iyi ofansif adamlar var.

Rode'yi 10 milyona satıp o parayla revizyon yapmak çok zevkli.

EsEs34
24.Ocak.2014, 20:57
Kesinlikle Athletic Bilbao bu kadar zevkli kariyer yapmamıştım ve sezonlardır bıkmadan oynuyorum.Sakatlıklar ve fikstür sıkışıklığından ötürü de oyun içi editör kullanıyorum.

fmhastasi
24.Ocak.2014, 21:14
gladbach. bence bu takıma torpil geçmişler cok iyi forvetleri var. luuk de jong tek başına sırtlıyor takımı. yanında max kruse var.arangoda gol paslarının aranan adamı tavsiye ederim cok zevkli oluyor.

Sirius Black
24.Ocak.2014, 23:31
Üniversiteye başlamamla beraber bol bol boş vaktimin olacağını ve bu vakitlerde doyasıya FM oynayacağımı düşünürdüm geçen sene. Üniversiteyi kazandım, bolca boş vaktim de oldu cidden. Ancak son kariyerime kadar FM benim için tam bir hayal kırıklığı oldu. Maç motorundaki saçmalıklar bana saç baş yoldurttu. Oyunu silmenin eşiğine geldim defalarca. Sonraları FourFourTwo dergisinin internet sitesinde Altınordu ile ilgili bir yazı okudum. Bu yazının akabinde hemen Football Manager 2014'ü açtım ve hevesle Altınordu'yu aldım. Spor Toto 2.Lig'te yer alan Altınordu, mükemmel altyapı tesisleri sayesinde sanki bir oyuncu fabrikası. Her sene birer lig atlayarak Süper Lige kadar ulaştım ve Süper Lig'te ilk sezonumda 7. oldum. Harika altyapı sayesinde birçok oyuncu kazandım ve bunları geliştirip göze hoş gelen harika futbol oynamak gerçekten beni çok mutlu etti. Takımın belki de tek kötü yönü ufak bir stadı olması. Ben şu an Süper Lig'te 2. sezonumu yaşıyorum 15.hafta sonunda liderim ancak ortalama seyirci sayısında 15. sıradayım.

Altınordu cidden oyuna geniş vakit ayırabilecek birileri için harika bir seçim olur. Kariyerimden birkaç ekran fotoğrafı da paylaşmak isterim.

http://i.hizliresim.com/eo8Xyo.jpg (http://hizliresim.com/eo8Xyo)

İlk sezonumda Ankaragücü 2.ligi adeta domine etti. Bir ara liderliğe kadar yükselsek de oralarda tutunmadık son haftalardaysa play off'u düşünerek rotasyona gittik ve 3.sıradan play off'a girdik. Play off'u kolayca aştık.

http://i.hizliresim.com/KnmQpg.jpg (http://hizliresim.com/KnmQpg)

İkinci sezon PTT 1.Lig gördüğünüz üzere acayip çekişmeli geçti. Play off maçlarını bile ecel terleri dökerek geçtik. Açıkçası hemen yükselmemizi beklemiyordum, şans da biraz yanımızdaydı.

http://i.hizliresim.com/w1D60p.jpg (http://hizliresim.com/w1D60p)

Üçüncü sezonumuz Süper Lige alışma sezonuydu az sonra profillerini de paylaşacağım gençlerimiz lige adapte oldular, başarılı sayılabilecek bir pozisyonda da ligi noktaladık.

http://i.hizliresim.com/KD6YA6.jpg (http://hizliresim.com/KD6YA6)

Şu an dördüncü sezonun ortalarındayım ve ligde adeta esip gürlüyoruz.

Biraz da altyapıdan çıkan genç yetenekleri tanıtayım.

http://i.hizliresim.com/eNgnBO.jpg (http://hizliresim.com/eNgnBO)
Daha gelişiminin başında olan kalecim. 1 sezondur as oynatıyorum biraz fazla gol yiyor ancak hızla gelişiyor, bu da beni onu oynatmak konusunda cesaretlendiriyor.

http://i.hizliresim.com/KdZvAX.jpg (http://hizliresim.com/KdZvAX)
2,5 yıldır rotasyonun içinde, bu sezon ise tamamen ilk 11'de mevcut olan bir oyuncu. Stoperde güven veriyor, yaşı ise malumunuz.

http://i.hizliresim.com/KnmQ4M.jpg (http://hizliresim.com/KnmQ4M)
Kendisi tam bir gol makinesi. Cidden böyle bir oyuncu altyapılarımdan ilk kez çıkardım. Çok daha iyilerini gördüm ama bu kadar etkilisini görmedim.

http://i.hizliresim.com/x82aA1.jpg (http://hizliresim.com/x82aA1)
Buyrun arkadaşın istatistikleri...

Bu üçü ilk 11'ime direkt dahil olan altyapı oyuncuları. Onların haricinde 4+ yıldız potansiyele sahip olan altyapı ürünü 9 oyuncum daha var.

Üstüne üstlük scouting sayesinde kaptığım 5-6 tane 17-21 yaş arası yabancı oyuncu var. Genelde büyük takımların altyapılarından ucuza kapatıyorum. Potansiyelleri 4,5-5 yıldız hepsinin.

Son sözüm, eğer zamanınız varsa Altınordu harika bir seçim.

Matteo Ferrari
30.Ocak.2014, 01:18
Arsenal FC.

jevox06
06.Şubat.2014, 21:58
İngilterede en dip liglerde tavsiye ettiğiniz bi takım var mı ? Ama oldukça düşük bi takım olursa daha iyi olur. O tarz kariyerler çok daha zevkli oluyo da :D

resoag
10.Şubat.2014, 14:30
İngilterede en dip liglerde tavsiye ettiğiniz bi takım var mı ? Ama oldukça düşük bi takım olursa daha iyi olur. O tarz kariyerler çok daha zevkli oluyo da :D

AFC Wimbledon (Yazılış hatalı olabilir)

Hyde

Luton Town

CanrY
11.Şubat.2014, 15:35
1860 Münih'i aldım çok zevkli medya 6. gösteriyodu düsseldorf ve köln favori ligde üst lige çıkarırım bi teklif gelmezse 1 2 yıl çalıştırırım diye düşünüyorum çok zevkli bayerne kafa tutamayız ama ezeli rakibiyiz yani :D

kta
11.Şubat.2014, 22:32
southampton

egelikartal_
12.Şubat.2014, 15:25
PAOK

Stoch, Necid, Ninis(3'ü kiralık), Kitsou, Kace ve Lucas keyif veren oyuncular. Media Prediction 2. Olympiakos ta biraz kötü performans gösterince ilk sezon şampiyon olduk.

Yunanistan ligi tahmin ettiğinizden daha zevkli.

cklnc
14.Şubat.2014, 17:33
uzun yıllar keyif verecek (2. lig olması fark etmez) gelişime açık, belli bir taraftar potansiyeli olan altyapısı gelişmiş bir takım önerir misiniz? (aşırı büyük bir takım olmazsa iyi olur ortalama bir takım tercihim)
nottingham forest ı denedim çok zevkliydi başka önerileriniz var mı?

Walter Sakana
14.Şubat.2014, 18:42
uzun yıllar keyif verecek (2. lig olması fark etmez) gelişime açık, belli bir taraftar potansiyeli olan altyapısı gelişmiş bir takım önerir misiniz? (aşırı büyük bir takım olmazsa iyi olur ortalama bir takım tercihim)
nottingham forest ı denedim çok zevkliydi başka önerileriniz var mı?

İngiltere: Championship- Leeds United, Reading, Derby County, Ipswich Town, Middlesbrough, Charlton Athletic. League 2- Portsmouth. Premier League- Southampton, West Ham United

Almanya: 2. ve 3. liglerden bir çok takım. Bundesliga- Hertha Berlin, Hoffenheim

Fransa: 2.lig- Metz, Lens, Auxerre. Ulusal Lig- RC Strasbourg. 1.lig- Montpellier

İspanya: Liga Adelante- Alaves , Tenerife, Mallorca, Sporting Gijon, Zaragoza. Liga BBVA- Osasuna, Real Sociedad

cklnc
14.Şubat.2014, 18:56
İngiltere: Championship- Leeds United, Reading, Derby County, Ipswich Town, Middlesbrough, Charlton Athletic. League 2- Portsmouth. Premier League- Southampton, West Ham United

Almanya: 2. ve 3. liglerden bir çok takım. Bundesliga- Hertha Berlin, Hoffenheim

Fransa: 2.lig- Metz, Lens, Auxerre. Ulusal Lig- RC Strasbourg. 1.lig- Montpellier

İspanya: Liga Adelante- Alaves , Tenerife, Mallorca, Sporting Gijon, Zaragoza. Liga BBVA- Osasuna, Real Sociedad

Mallorca aklıma yattı gibi birde onları deneyim :)

LegioNaokiGenzo
17.Şubat.2014, 03:56
İngiltere 2.Lig' inden borcu olmayan güzel 2-3 takım önerir misiniz ?

Oğuzcan
25.Şubat.2014, 18:07
İkinci veya üçüncü lig takımlarında sadık,ateşli taraftara sahip takım varmı arkadaşlar edit ten sanırım bakıyorlardu taraftar değerlerine.

kasva58
01.Mart.2014, 02:21
arkadaşlar burdan soruyorum ama bana alt yapı tesisleri yani tesislerin genelikle iyi olduğu özellikle Türkiye liginden ptt lig de olur ortalama bir takım önerirmisiniz yabancı liglerde olur ama öncelik türkiye ligi

Ronaldinho 10
01.Mart.2014, 02:29
arkadaşlar burdan soruyorum ama bana alt yapı tesisleri yani tesislerin genelikle iyi olduğu özellikle Türkiye liginden ptt lig de olur ortalama bir takım önerirmisiniz yabancı liglerde olur ama öncelik türkiye ligi

Genclerbirligi :)

kasva58
01.Mart.2014, 02:38
Genclerbirligi :)

Teşekkür ediyorum :) başka tavsiye edebileceğin takım varmı

Ronaldinho 10
01.Mart.2014, 02:45
Teşekkür ediyorum :) başka tavsiye edebileceğin takım varmı

Bursaspor, Kayserispor.. alt liglerden Buca ve Altinordu :)

kasva58
01.Mart.2014, 02:49
Bursaspor, Kayserispor.. alt liglerden Buca ve Altinordu :)

teşekkür ederim tavsiyeler için altınordu yu bi deniycem :) süper lige çıkarmak keyifli olur

Chamberlain
01.Mart.2014, 20:17
İngiltere

* AFC Telford United

* Oxford United

* Plymouth Argyle FC ( Taktik uydurmak ve devamlılık sağlamak zor inatçı bir takım. )

* Preston North End

Türkiye

* Kartalspor

* Ankaraspor

caca08
02.Mart.2014, 19:09
Almanya'dan Freiburg ve Hannover'i şiddetle öneririm . İngiltere'den Everton ve Cardiff zevkli olur. Bunların dışında Macaristan , Sırbistan , Danimarka ve Hırvatistan ligleri zevkli olabilir

MuraTBudaN
04.Mart.2014, 18:56
14.3 ile kesinlikle L'pool denenmeli derim , tıpkı gerçekteki gibi hücum bölgesi kuvvetli bir takım genç takımdaki isimleri de alt yapıdan oyuncu çıkarmak isteyenlerin iştahını kabartabilir. Özellikle 16 yaşındaki J.Rossiter ''next Gerrard'' alt yapı konusundaki baştaki isimlerden biri olabilir.

marlo41
06.Mart.2014, 23:42
PSV.

12 milyon bütçe.

Depay, Bakkali, Maher, Bruma, Jetro gibi tonlarca genç yetenek. Rekabetin de olduğu zevkli bir lig.

Çok zevkli bir kariyer olur.

KadirGok
07.Mart.2014, 01:26
Real Madrid. :D

jAsain
13.Mart.2014, 19:03
Arkadaşlar 5 büyük lig dışındaki ligler için takım önerisi olan var mı?

Örneğin, Sırp, Hırvat ligi gibi avrupa'ya da gidebilen takımlar.

KadirGok
13.Mart.2014, 20:34
Arkadaşlar 5 büyük lig dışındaki ligler için takım önerisi olan var mı?

Örneğin, Sırp, Hırvat ligi gibi avrupa'ya da gidebilen takımlar.

Partizan.
Dinamo Zagreb.

caca08
30.Mart.2014, 22:30
Arkadaşlar bana 2. veya 3.ligten bol kombine satan dişe diş bir takım önerir misiniz ? öncelik EPL olursa sevinirim :)

Papi44
30.Mart.2014, 23:05
Arkadaşlar bana 2. veya 3.ligten bol kombine satan dişe diş bir takım önerir misiniz ? öncelik EPL olursa sevinirim :)

Nottingham Forest vardı sanırım

Lordinas
31.Mart.2014, 00:11
Kredi borcu olan takımları tercih etmeyin arkadaşlar kısa vadede problemler yaşıyorsunuz. öde öde bitmiyor

FearlesSamu
01.Nisan.2014, 00:30
Eğer Spor Toto Süper ligde borçsuz,antreman ve alt yapı tesisi yapımı ve sorunu olmayan,Türkiye dışı pilot takım alma şansı olan ve yönetimin hedefi düşük,güveni yüksek olan bir takım arıyorsanız Kayserispor tam size göre :D

certay
17.Nisan.2014, 09:05
Fransadan Lyon. Cok iyi ve dengeli bir takim. Altyapisi gayet iyi. Benzia ve Ballaidi diye oyunculari oyun baslarken var ve yetenekliler. Onlarin disinda Gomis, Lacazette var.
Almanyadan Wolfsburg olabilir. Buyuk ligler disindan takim almak istiyorsaniz Kazakistan takimi Shakhter Karagendy olabilir.

Ralph
17.Nisan.2014, 17:11
Aradığım bir takım var ama adı aklıma gelmiyor. Alt yapısı böyle çok sağlam. Kahverengi veya turuncu bir logosu var. İng,isp,italya falan böyle önde ülkelerden değildi. M ile başlıyordu sanki adı.

Oki buldum; Midtyjlland

Kuzga
19.Nisan.2014, 19:37
Hırvatistan 2. liginden Nk Zagreb takımını öneririm. İnternetten okuduğum bir makale sonrasında merak saldım ve bu takımı aldım. Söz konusu makalede Hırvatistan Ligi'nin sadece Dinamo ve Hajduk un tekelinde olan ve çok sıkıcı bir lig olduğu, bu takımlardan farklı olarak sadece Nk Zagreb'in tek bir sefer de olsa şampiyon olabilidiğini ancak bu takımın da son senelerdeki düşüşünden sonra 2. lige düşerek devre dışı kaldığı yazıyordu. Hırvatistan 2. liginde olmasına karşın mükemmel alt yapı tesisleri ve muazzam tesislere sahip klüp aynı zamanda üstelik sadece tek bir şampiyonluğu yine tek bir ikonu var ve efsaneler kısmı boş. Tam olarak efsane olunacak klüp yani.

aytekin79
19.Nisan.2014, 19:44
Yeni bir kariyer açmış olsam bu kesinlikle Salzburg'la olurdu :)

Socrates
20.Nisan.2014, 14:22
Spor Toto Süper Lig:Kasımpaşa,Sivasspor,Elazığspor
Fransa:Nice,Sochaux,Monaco(Fazla transfer yapıp takımı baştan kurmak isteyenler için ideal bir takım)
İspanya:Real Valladolid,Espanyol
İngiltere:Norwich City,Fulham,Cardiff,Hull City
Almanya: Mainz, Borussia Mönchengladbach
Hepsi ile oynadım ve şuan bazıları ile devamda ediyorum gerçekten heyecanlı oluyor :icon_biggrin:

Papi44
20.Nisan.2014, 15:59
Real Sociedad . Şiddetle tavsiye :)

Ronaldinho 10
20.Nisan.2014, 19:21
Barcelona'yla oynayan hic oldu mu acaba? :zuhaha
Bence gayet zevkli olabilir, bircok eksik var takimda. Hatta su transfer yasagini da oyuna eklersen genclere onem verip yeniden bir yapilanma yapabilirsin :)

jAsain
24.Nisan.2014, 23:00
Paris FC Fransa 3.liginde oynuyor gayet iyi bir kadrosu var 3.lig için.

Bir de ben doğu avrupa liglerinde oynamak istiyorum şöyle sert taraftarı potansiyeli olan takım var mı acaba bilenler yazarsa sevinirim

not : partizan, kızılyıldız haricinde

Kuzga
27.Nisan.2014, 23:32
Bu seride nedense klasik 4-4-2 oynatmayı seviyorum. Oyun başına bu taktiğe uygun olan takımları yazarsanız sevinirim.

anil luque
28.Nisan.2014, 00:09
Bu seride nedense klasik 4-4-2 oynatmayı seviyorum. Oyun başına bu taktiğe uygun olan takımları yazarsanız sevinirim.

Wolverhampton'da 4-4-2 ile premier lig şampiyonluğuna kadar uzandım. Tavsiye ederim. Cassidy diye bir forvetleri var akıllara zarar :)

ThersoN
28.Nisan.2014, 08:28
Biraz fantezi yapıcam ama aklımdaki projeye uygun bir takım arıyorum

Süper Lig'in iyi yerlilerini (Selçuk İnan, Burak Yılmaz, Gökhan Gönül, Caner vs.) hem finansal ve repütasyon açısından almakta sıkıntı çekmeyecek. Ancak aldığım bu oyuncuların da takım kadrosunda 3.5 - 4 yıldız civarında kaliteli sayılabileceği bir takım arıyorum. Baş altı dediğimiz şampiyonluğun zor ama şampiyonlar liginin olası olduğu bir takım. Tabi bu fanteziyi gerçekleştirmek için Milli Türk oyuncuların yabancı problemi yaratmayacağı bir lig olması da lazım

egelikartal_
03.Mayıs.2014, 12:56
Wolverhampton

BMAais28
03.Mayıs.2014, 13:05
Beyler alacaksanız Ankarasporu alın çok zevkli oluyo :) veya Bursaspor

YCekem
03.Mayıs.2014, 16:17
Arkadaşlar, regenleri toplayabileceğim-yabancı sınırı olmayan- bir avrupa ligi önerisi olan var mı?

Gözlerden uzak ligler olabilir, Sırbistan-Polonya vs. Ama yabancı sınırı kuralını bilmiyorum hiçbirinde. Nereden bakabilirim?

Hsyn53Yvz
03.Mayıs.2014, 16:43
Arkadaşlar, regenleri toplayabileceğim-yabancı sınırı olmayan- bir avrupa ligi önerisi olan var mı?

Gözlerden uzak ligler olabilir, Sırbistan-Polonya vs. Ama yabancı sınırı kuralını bilmiyorum hiçbirinde. Nereden bakabilirim?

http://www.dunya.com/diger-liglerde-yabanci-sinirlamasi-ne-durumda-152849yy.htm

Sırbistan'dan Partizan'ı şiddetle tavsiye ederim. Polonya'dan da Lech Poznan veya Legia. Portekiz'de de sınırlama yok, ben yıllardır Porto'yla oynarım, her seride ayrı keyif verir.

Chamberlain
14.Mayıs.2014, 20:39
Celtic FC hem ligine göre fazlasıyla kaliteli bir kadrosu var hemde avrupada söz sahibi sayılmazlar. İnanılmaz derecede bir Bayern Münih potansiyeli var bu takımda, ayrıca İskoçya liginde yabancı sınırlaması yok. İstediğini getir oynat. :)

mpaker66
15.Mayıs.2014, 14:57
Oyunu aldığımda yama çıkana kadar Galatasaray ile oynadım.

Yama çıktı SOUTHAMPTON ile oynuyorum. İnanlımaz zevkli. tavsiye ediyorum.

Chamberlain
15.Mayıs.2014, 22:28
Bende Premier Ligde West Brommich takımını öneriyorum. Adamların borcu derdi yok, Söz sahibi bir takım haline getirmek için oldukca ideal bir takım.:icon_biggrin:

pusathan01
15.Mayıs.2014, 23:18
Türkiye PTT 1. lig den Adanasporu öneririm. Hiç borç derdi yok. İk yıl yabancı sıkıntısı çekeceksinizdir. Ligde 3 yabancı şartı var.

Chamberlain
16.Mayıs.2014, 18:17
Galler,İskoçya,İrlanda,Kuzey İrlanda,Polonya,Portekiz,Sırbistan liglerinde hiç bir şekilde yabancı sınırlaması yok.

Tunguska1907
17.Mayıs.2014, 19:34
Bildiğim kadarıyla Hollanda'da da yok sınırlama. Bir de Frankfurt çok güzel bir takım olmuş. Güzel genç oyuncuları var.

cryshal
23.Mayıs.2014, 09:14
Porto gibi hem liginde hem avrupada üst sıralara oynayabilcek, alt yapısı iyi, transferde hem alış hem satış yapabilcek, ekonomisi orta seviyede başka takım var mı önerebilceğiniz?

mmllhh
23.Mayıs.2014, 12:05
Porto gibi hem liginde hem avrupada üst sıralara oynayabilcek, alt yapısı iyi, transferde hem alış hem satış yapabilcek, ekonomisi orta seviyede başka takım var mı önerebilceğiniz?

Roma olabilir.

mustangshelby
29.Mayıs.2014, 20:03
Çalıştırılması gereken takımlar,

Herenveen, Salzburg, Lech, Partizan, Anderlecht, Braga, Zagreb, Basel, Rosenborg bunların harici Rusya veya Ukrayna liglerindede güzel takımlar var denenebilir.

kajmeran48
10.Haziran.2014, 01:44
İlk sezon Avrupa kupalarına katılmayan, altyapısı iyi borcu olmayan orta düzey bir takım var mı acaba?

zulazula
22.Haziran.2014, 20:36
öncelikle selam arkadaşlar hep üst düzey takımlar ve hileli bir oyun oynamışımdır o yüzden oyunu tam kavrayamadım ama simdi hilesiz ve milli takım oynamak istiyorum tavsiyeleriniz nelerdir hangi ülke olmalı çük tabir ettiğimiz ülkeler mi yok sa dev ülkelermi almalıyım ?

MoisHaLe
22.Haziran.2014, 20:40
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?p=2653357#post2653357

takım tavsiyeleri bölümü var burada. Yeni konu açmak yerine buradan bakabilirsiniz.

zulazula
22.Haziran.2014, 20:59
çok özür dilerim araştırmadan açtığım için benim hatam

GameOver01
09.Temmuz.2014, 15:07
arkadaşlar bu üç takım veya başka takım önerirmisiniz

CocukMenajer
09.Temmuz.2014, 15:31
Roma'nın kadrosu güzel 1 defans 1 forvet ilk sezon ligi alırsın 2.sezon da Şampiyonlar Liginde bir şeyler yaparsın.Liverpool da iyi bir kariyer olur.Portoyu tavsiye etmem Portekiz ligi biraz sıkıcı geldi bana :D

dAleksic
09.Temmuz.2014, 16:39
Bu bence tamamen senin menajerlik yeteneklerine ve tarzına bağlı. Eğer para harcamayı, transfer yapmayı seven ve kadronda istediğin isimleri görmeyi seven bir menajersen Liverpool derim. Fakat yok ben kendi yeteneklerimi kendim yaratırım, oyuncuya göre değil sistemeye göre oyuncu oyuncu alırım diyorsan da Roma ya da Porto'dan birisini seçmelisin. Benim tercihim Porto olurdu. Minimum 3 sene içinde Şampiyonlar Ligi'ni alabilecek kaliteye ulaşan bir kadro yapısı var. Başta Quintero ve Martinez olmak üzere birçok süper star adayını da kadrosunda bulunduruyor :)

cklnc
09.Temmuz.2014, 19:11
bir seçenekte ben ekleyim inter borç batağında (buna rağmen transfer parası verebiliyor) kadrosu seria a daki ezeli rakiplerine oranla daha güçsüz onları eski günlerine getirmek eğlenceli olabilir :)

egelikartal_
29.Temmuz.2014, 21:17
5 gündür 1 kariyer açamadım. İngiltere, İspanya, İtalya, Almanya, Fransa harici yani bir alt kademe liglerde potansiyelli, maddi problemi olmayan, alt yapısı kuvvetli takım arıyorum. Bir el atın.

5267
29.Temmuz.2014, 23:59
5 gündür 1 kariyer açamadım. İngiltere, İspanya, İtalya, Almanya, Fransa harici yani bir alt kademe liglerde potansiyelli, maddi problemi olmayan, alt yapısı kuvvetli takım arıyorum. Bir el atın.

Hajduk , Partizan vb. klüplere bakabilirsin.

Walter Sakana
30.Temmuz.2014, 01:03

İsviçre'den Basel senin beklentine en uygun takım gibi.

Benim tavsiyem ise Danimarka'dan AaB.

Seçersen oyun başı transferi kapatıp başla yoksa oyuncularına gelen tekliflerden bunalabilirsin :)

Kadrosu oldukça iyi, genç yıldız adayları ile tecrübeli oyuncuların karışımından oluşmuş çok güzel bir kadrosu var. Maddi durumuna bir şey diyemem ama mevcut kadrodaki birkaç oyuncuyu satsan zaten ülkenin en zengin takımı olursun herhalde. Kusk ile Thomsen hangi takımı alırsam alayım listeme aldığım oyuncular. Kusk'un sözleşmesinde yabancı takımlar için geçerli olmak üzere 600K € serbest kalma maddesi var. Hemen yeni sözleşme yapıp bu rakımı yükseltmek veya serbest kalma maddesi koydurmamak en mantıklısı. Çünkü çok daha fazla edecek bir oyuncu.

Bunun dışında diğer İskandinav ülkelerinin liglerini de önerebilirim. Önceden hiç sıcak bakmıyordum ama oynayınca bambaşka. Çok zevkli geçiyor gerçekten. Mesela Norveç'ten Start ile bir kariyer yapmıştım ve EPL'den çok daha fazla keyif aldım açıkçası.

Saydığım ligler düşük geldiyse Hollanda, Portekiz, Yunanistan, Rusya ve Ukrayna gibi ülkelere yönelebilirsin.

Almanya'yı hariç tuttuğun için şu an yönettiğim takım olan Hoffenheim'ı tavsiye etmedim. Takım wonderkid cenneti adeta. Yönetim hücum futbolu oynatmanı ve gençlere şans vermeni istiyor. Bu yüzden altyapıyla ilgili taleplerini geri çevirmiyorlar. Fm14'te yönetmekten en çok keyif aldığım takım diyebilirim.

egelikartal_
30.Temmuz.2014, 16:00
@5267
@Walter

2'nize de çok teşekkür ederim. Sanırım 12'de bir Hajduk kariyerim olmuştu, Hırvat ligini denedim. AaB baya çekici geldi. İskandinav liglerini severim. Şimdilik bunu deniyim, Partizan'ı da listeye attım.

egebartu
31.Temmuz.2014, 14:41
San Marino-Libertas :)

cklnc
02.Ağustos.2014, 20:54
cska moskova mı sporting lizbon mu? cska ile rusya nın en çok kupa kazanan ve avrupa da bir yerlere gelme amacı için oynanabilir s.lizbon la ise ligde porto ve benfica hegemonyasına son vermeye çalışılıp avrupa da başarı aranabilir her iki ligi de oynamadım daha önce fm 2014 te sizce hangisi zevkli olur, uzun soluklu bir kariyer açısından?

Leonadias
02.Ağustos.2014, 21:03
Sporting baba alt yapısında sağlam Cskaya göre galiba

cklnc
02.Ağustos.2014, 22:13
Sporting baba alt yapısında sağlam Cskaya göre galiba

aklımdan cska geçiyordu ama sporting i deneyeceğim cska sanki kolaya kaçmak gibi geldi kadrosu mali yapısı fena :icon_biggrin:

playeray
02.Ağustos.2014, 23:50
Sporting'i tavsiye ederim ancak mali açıdan sorunlu bir takım. Ligi 3 sene içerisinde domine edersin.

BASQUE
05.Ağustos.2014, 17:16
Vizelerden finallerden fırsat bulup oyunu daha alamadım. Bugün yarın oyunu almayı planlıyorum takım olarak da Athletic Bİlbao'yu alacağım. Yıllardır fm serilerini alıp oynarım ve. Undan da büyük bir haz duyarım ve bu oyunlarda şimdiye kadar hiç ülkemizden bir takımı almışlığım yok genelde Ajax,Köln,Juventus ve Salzburg'u alırım.. Ama bu sefer Avrupa'da tuttuğum takım olan Athletic Bİlbao'yu alacağım..

KaRaBükLü KraL
22.Ağustos.2014, 15:40
Millet Cardiff ve Freiburg arasındayım siz olsanız hangisini seçerdiniz ?

anil luque
22.Ağustos.2014, 15:43
Freiburg. Net. :)

Leonadias
22.Ağustos.2014, 15:55
Millet Cardiff ve Freiburg arasındayım siz olsanız hangisini seçerdiniz ?

Freiburg tabiki de

serkan1520
02.Eylül.2014, 21:03
İsviçre'den Basel senin beklentine en uygun takım gibi.

Benim tavsiyem ise Danimarka'dan AaB.

Seçersen oyun başı transferi kapatıp başla yoksa oyuncularına gelen tekliflerden bunalabilirsin :)

Kadrosu oldukça iyi, genç yıldız adayları ile tecrübeli oyuncuların karışımından oluşmuş çok güzel bir kadrosu var. Maddi durumuna bir şey diyemem ama mevcut kadrodaki birkaç oyuncuyu satsan zaten ülkenin en zengin takımı olursun herhalde. Kusk ile Thomsen hangi takımı alırsam alayım listeme aldığım oyuncular. Kusk'un sözleşmesinde yabancı takımlar için geçerli olmak üzere 600K € serbest kalma maddesi var. Hemen yeni sözleşme yapıp bu rakımı yükseltmek veya serbest kalma maddesi koydurmamak en mantıklısı. Çünkü çok daha fazla edecek bir oyuncu.

Bunun dışında diğer İskandinav ülkelerinin liglerini de önerebilirim. Önceden hiç sıcak bakmıyordum ama oynayınca bambaşka. Çok zevkli geçiyor gerçekten. Mesela Norveç'ten Start ile bir kariyer yapmıştım ve EPL'den çok daha fazla keyif aldım açıkçası.

Saydığım ligler düşük geldiyse Hollanda, Portekiz, Yunanistan, Rusya ve Ukrayna gibi ülkelere yönelebilirsin.

Almanya'yı hariç tuttuğun için şu an yönettiğim takım olan Hoffenheim'ı tavsiye etmedim. Takım wonderkid cenneti adeta. Yönetim hücum futbolu oynatmanı ve gençlere şans vermeni istiyor. Bu yüzden altyapıyla ilgili taleplerini geri çevirmiyorlar. Fm14'te yönetmekten en çok keyif aldığım takım diyebilirim.

AaB'yi bende tavsiye ederim oyunda anderletchı yonetırken dıkkatımı ceken bır kuluptu 2018 yılına geldıgımde altyapsıından en az 5 6 tane dünya çapında oyuncu çıkarmıştı kesınlıkle oynanabılecek bir kulüp.

LongestNameEver
09.Eylül.2014, 23:15
Kaç gündür 3-4 kariyer açtım ama bir türlü zevkli hale getiremedim. En zevkli takım Her zaman Southampton olmuştur oldu. 1 Kaleci 1 stoper 1-2 kanat alıp gereksiz bir çok oyuncuyu satarsanız ilk Sezon Şl vizesini zorlarsınız çünkü Wanyama-Schnederlin-Lovren-Ramirez- 4'lüsü harika Ama şimdi bana başka bir takım lazım öneri bekliyorum Başta güçsüz ama birkaç sene içinde parasal sıkıntı çekmeyecek bir takım lazım destek bekliyor teşekkür ediyorum

RagnarLothbrok
10.Eylül.2014, 03:17
Kaç gündür 3-4 kariyer açtım ama bir türlü zevkli hale getiremedim. En zevkli takım Her zaman Southampton olmuştur oldu. 1 Kaleci 1 stoper 1-2 kanat alıp gereksiz bir çok oyuncuyu satarsanız ilk Sezon Şl vizesini zorlarsınız çünkü Wanyama-Schnederlin-Lovren-Ramirez- 4'lüsü harika Ama şimdi bana başka bir takım lazım öneri bekliyorum Başta güçsüz ama birkaç sene içinde parasal sıkıntı çekmeyecek bir takım lazım destek bekliyor teşekkür ediyorum

Para sıkıntısı çekmek istemezsen alman takımları biçilmiş kaftan olur senin için. Bundes Liga veya 2.lig farketmez zaten her maç stadı fulluyosun ve çok iyi gelir elde ediyosun stadtan. Kişisel önerim Hoffenheim, Köln, Braunschweig gibi takımlar çok zevkli oluyor

Walter Sakana
10.Eylül.2014, 11:36
Ragnar'a katılıyorum. Alman ligi hem potansiyelli takımlarla dolu hem de çok zevkli. Her yerden iyi oyuncu fışkırıyor. Ragnar'ın saydığı takımlardan Braunschweig ligdeki diğer takımlara kıyasla baya zayıf kalıyor. Takımı başarıya taşımak için kadroyu baştan aşağı yenilemek gerekir çünkü çok yetersiz.

Hoffenheim yönettiğim takım. Almanya'nın Southampton'ı diyebilirim. Başta 6m € civarı bir transfer bütçesi veriyorlar. Kadrosu genç yıldızlarla dolu. Kevin Volland Bayern, Dortmund, Atletico, Barcelona gibi kulüplerin gözdesi. Onun dışında Roberto Firmino, Süle, Vestergaard, Toljan, Romario, Hamad, Elyounoussi, Thesker, Bruno Nazario ve kaleci Casteels başta olmak üzere birçok yetenekli genç var. Salihovic duran top ustası ve takımın lideri.

Yönetim cömert. Genç oyunculara şans vermeni ve hücum futbolu oynatmanı istiyorlar. Junior Coaching ve Youth Reqruitment ile ilgili taleplerini geri çevirmiyorlar. Ayrıca daha ilk sezonun başlarında bile ekstra transfer bütçesi isteğime olumlu yanıt vermişlerdi.

LongestNameEver
10.Eylül.2014, 13:04
Ragnar'a katılıyorum. Alman ligi hem potansiyelli takımlarla dolu hem de çok zevkli. Her yerden iyi oyuncu fışkırıyor. Ragnar'ın saydığı takımlardan Braunschweig ligdeki diğer takımlara kıyasla baya zayıf kalıyor. Takımı başarıya taşımak için kadroyu baştan aşağı yenilemek gerekir çünkü çok yetersiz.

Hoffenheim yönettiğim takım. Almanya'nın Southampton'ı diyebilirim. Başta 6m € civarı bir transfer bütçesi veriyorlar. Kadrosu genç yıldızlarla dolu. Kevin Volland Bayern, Dortmund, Atletico, Barcelona gibi kulüplerin gözdesi. Onun dışında Roberto Firmino, Süle, Vestergaard, Toljan, Romario, Hamad, Elyounoussi, Thesker, Bruno Nazario ve kaleci Casteels başta olmak üzere birçok yetenekli genç var. Salihovic duran top ustası ve takımın lideri.

Yönetim cömert. Genç oyunculara şans vermeni ve hücum futbolu oynatmanı istiyorlar. Junior Coaching ve Youth Reqruitment ile ilgili taleplerini geri çevirmiyorlar. Ayrıca daha ilk sezonun başlarında bile ekstra transfer bütçesi isteğime olumlu yanıt vermişlerdi.
Teşekkürler aklıma çok yattı hoffenheim özellikle Almanya'nın Southampton'u süper benzetme İngiltere'deki takımım So'ton :D
Almayı düşünüyorum hatta yeni kariyeri açtım bile ;) hocam peki sizce yamalı mı oynayayım yoksa 14.1.3 versiyonu mu?

Para sıkıntısı çekmek istemezsen alman takımları biçilmiş kaftan olur senin için. Bundes Liga veya 2.lig farketmez zaten her maç stadı fulluyosun ve çok iyi gelir elde ediyosun stadtan. Kişisel önerim Hoffenheim, Köln, Braunschweig gibi takımlar çok zevkli oluyor
Ragnar çok teşekkürler :)Almanya ligine sıcak bakmıyordum ama artık görev büyük hadi bismillah
İşte bu yüzden Bu forumu seviyorum ;)

Walter Sakana
10.Eylül.2014, 18:47
Teşekkürler aklıma çok yattı hoffenheim özellikle Almanya'nın Southampton'u süper benzetme İngiltere'deki takımım So'ton :D
Almayı düşünüyorum hatta yeni kariyeri açtım bile ;) hocam peki sizce yamalı mı oynayayım yoksa 14.1.3 versiyonu mu?

Yamalı nasıl bilmiyorum, ben 14.3.1 oynuyorum.

Sarmazsa alternatif olarak Frankfurt'u da önerebilirim. Röde sezon sonu takımdan ayrılıyor ama kaleci Trapp başta olmak üzere diğer oyuncuları da oldukça kaliteli. Ama finansal açıdan ne durumdalar onu bilmiyorum.