PDA

View Full Version : Lan Desteği

gazneli_volkan
01.Ekim.2013, 12:39
2012 den sonra elimizden alınan aynı evde aynı net bağlantısı üzerinde hızlı biçimde lan oynayabilme hakkımız geri verilecek mi yoksa ben evde kardeşimle bunu oynamak için 2 tane fm mi alacam

serwan
01.Ekim.2013, 15:24
2012 den sonra elimizden alınan aynı evde aynı net bağlantısı üzerinde hızlı biçimde lan oynayabilme hakkımız geri verilecek mi yoksa ben evde kardeşimle bunu oynamak için 2 tane fm mi alacam

2 tane fm almak durumundasınız..

Redrum
01.Ekim.2013, 19:55
biz geçen sene 3 tane orijinal fm aldık, fakat yurtta internet yavaş oldugu için ve steame baglanmadıgı için zaten oynayamadık. Fm12 oynuyorum ben artık. Lan oynanmayacaksa fm bundan sonra bırak orijinalini, korsanını bile almam.

serwan
01.Ekim.2013, 20:13
biz geçen sene 3 tane orijinal fm aldık, fakat yurtta internet yavaş oldugu için ve steame baglanmadıgı için zaten oynayamadık. Fm12 oynuyorum ben artık. Lan oynanmayacaksa fm bundan sonra bırak orijinalini, korsanını bile almam.

haklısınız bu konuda. sadece ingiltere'deki koşullara bakıp saçma sapan işler yapıyorlar. sanki herkes her an internete bağlı olmak zorunda. bu ülkede kotalı internet diye bişey var mesela hala. multiplayer oynamaya kalksanız kotayı sömürür. ama adamlar bilmiyor ki.. araştırmıyor.
korsanla mücadele konusunda çok mesafe katettiler. ama kullanıcıyı da düşünmek lazım. kuruyla beraber yaş da yanıyor.
ya her şeyi bi kenara bıraktım diyelim ki steam'de online olarak oynuyorsunuz. sonra kalkıp 1 aylığına bi yere gittiniz. dağ başı yahu. olamaz mı? steam'i de offline moda almayı unuttunuz. ne olacak? gitti. oynayamıyorsunuz 1 ay. böyle saçmalık mı olur? oluyor işte
ben geçen sene miles jacobson'a bu konuyla ilgili yazdım twitterdan. tartıştım da. diyorum ki ben orijinal oyun sahibiyim ama her tarafta internet olmak zorunda mı? adam diyor ki e kutuya koskoca internet gerektirir yazdık görmüyor musunuz almasaydınız.. gel de kudurma. bunların rakibi olmadığı sürece eyvallahı olmayacak. o yüzden ne oyun gelişiyor doğru düzgün ne müşteri ilişkileri. adamlar tekel resmen...

Redrum
01.Ekim.2013, 20:28
Müşteri olarak bir talep hakkımız yok adamlara karşı, rakipsiz oldukları için. Hala cm 03 04 oynuyoruz biz yazın kuzenlerle. Veya arkadaşlarla fm12 oynuyoruz. Ya bu oyunu ben tek oynamaktan pek zevk almıyorum, bir kariyer 5-6 sezonluk yapıyorum bitiyor. Ben bu oyunu internetten oynamayı da sevmiyorum aga yan yana olacaksın muhabbet edeceksin cipsini çerezini yiyeceksin kolanı içeceksin sigaranı içeceksin vesaire. Bu oyunun en önemli özelliği insan paylaşma ihtiyacı duyuyor oynarken. bu da en güzel birkaç arkadaş beraber lan game oynarken oluyor. Kimin yazlıgında veya köyünde interneti var? Kimin ögrenci yurdunda steame girme izni var? Gece oturacaksın bahçende , çardagında, muhabbet ede ede serin serin oynayacaksın arkadaş :D hayır bu zevki yaşayan bir tek ben miyim koca dünyada. Yapın ulan şunu herkes tek keyle kullanabilsin satın alsın herkes oynasın kurduktan sonra.

serwan
02.Ekim.2013, 11:04
hayır işin ilginç tarafı lan desteğini tamamen kaldırmış olmaları.. tamam 2 kişi oynayacaksa ikisi de orijinal oyun sahibi olsun diye düşünmelerini anlıyorum. ticaret yapıyor sonuçta adam. ama lan üzerinden çok hızlı oynayabilmek varken bu seçeneği kaldırmış olmaları mantıksız. lan üzerinden oyunu oynamak için de steam'de online olma şartı koyarsın. adam yine orijinal oyun kullanmak zorunda olur ama lan üzerinden rahat rahat oynar..
kaldı ki bu fiyat politikasını sürdürürlerse zaten büyük çoğunluk orijinal almaya yönelecektir. 40 lira koca 1 sene oynanacak bir oyun için normal bi fiyat. alacak durumu olmayanlara sözüm yok. ama evinde bilgisayarı ve interneti olan herkes ayda 3 lira verebilecek durumdadır %99 olasılıkla. kaldı ki kısa bi süre sonra eminim ki 30 lira ve hatta altına da inecek fiyatlar..
olay tamamen SI'ın yürüttüğü politika yüzünden böyle. adamlar biz bu piyasada alternatifsiziz, ne yapsak elleri mahkum diye düşündükleri için müşteri çıkarına hiçbir şey yapmıyorlar.
şu piyasada elle tutulur bi rakipleri olsun, bi yanlış yaptıklarında çok değil %5 müşteri kaybetsinler eminim türlü taklalar atarlar o müşterileri geri döndürmek için.

gazneli_volkan
02.Ekim.2013, 11:59
aynen yine steamdan oynansa bari öle lan koysalar gerçi aynı eve 2 fm almak hoşuma gitmiyorum ama böyle şey olurmu ya nette zaten yavaş oluyor şu adamlara rakip bir firma çıksada hemen ona geçsem belki akıllanırlar