PDA

View Full Version : Türkiye Bölgesel Amatör Ligi

GFBaTu_KhaN
03.Ekim.2013, 12:47
Arkadaşlar Merhaba,
Son yıllarda FM serilerinde Türkiye Liglerine ciddi ilgi söz konusu takımlar daha net araştırılıp daha düzgün verilerle oynamamız sağlanıyor. Muhtemelen bu sitenin bu forumun bunda etkisi çok büyük. 3. ligimiz her ne kadar seçilmese de kadrosunda ki oyuncuların hemen hemen tamamının varolması sebebiyle ufak bir patch yardımıyla bu da seçilebilir düzeye geliyor. Her ne kadar sürekli değişen ve bir standardı olmayan kurallara sahip olsa da yine de güzel bir oynanabilirlik sağlıyor bizlere.

Arkadaşlar benim asıl değinmek istediğim konu, her ne kadar Bölgesel Amatör Lig takımlarımız oyunun veritabanında renkleriyle stad bilgileriyle bulunsa bile içinde oyuncularının bulunmaması ve bir patch yardımıyla seçilebilir konuma gelse bile regenlerle oyunda istenilen randıman alınamıyor. Benim düşüncem oyuna 14.3 veya daha önceki güncellemelerde 3. lig ve Bölgesel Amatör Lig oynanabilir düzeyde oyuna eklenebilir mi ? Destek göreceğini de düşünüyorum. Çünkü herkes kendi memleketinin, kendi semtinin takımını seçip tanıdığı futbolcuları oyunda yönetmek ister. Mutlaka bunu gerçekleştirmek çok zor gerek Bölgesel Ligin her sene değişen statüsü, gerek geç başlayan liglerden dolayı gerçekleşen geç tarihteki transferler bu konudaki çalışmaları zorlaştıracaktır. Fakat bu konuda en büyük rehberimiz Bölgesel Ligdeki her maçı sistemine oyuncularıyla mevkileriyle giren mackolik.com olabilir. Bu liglerde oynayan oyuncuların bir kısmı bir dönem profesyonel liglerde oynamış olduğundan ve yine FM veritabanında bulunduğundan yine bize büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Düşmeler ve çıkmalar elbette çok ayrı bir sistemde devam etmektedir ama bir standarda bağlanıp herhangi bir hata sorunu yaşanmadan bu da gerçekleştirilebilir.

Her grubun 1 sorumlusu olsa bence güzel bir şekilde bu işin altından kalkılabilir diye düşünüyorum. Eğer böyle bir oluşum olucaksa her türlü özellikle 11. grup ile ilgili yardıma hazırım. Bu önerimin ilgi çekeceğini ve destek bulacağını düşünüyorum.

Herkese iyi günler diliyorum.

lochnes
03.Ekim.2013, 14:13
Dediğin şey yapılabilir ama baya kapsamlı bir araştırma ve zaman gerekecektir bende yardım etmek isterim ama yarıyıl tatilinden önce oyunu almayı planlamıyorum

GFBaTu_KhaN
03.Ekim.2013, 15:17
Tabiki sitenin adminlerinin bize bu konuda yardımcı olması gerekli irtibatları sağlaması gereklidir. Umuyorum gerekli adımlar atılır ve bu liglerimizin de oyuna katılması sağlanır. Kesinlikle zor ama imkansız bişey değil.

ToRoSKaPLaNı
03.Ekim.2013, 18:58
Bende amatör liglerin oyunda yer almasını isterim.Çünkü yama geldikten sonra büyük ligleri değilde amatör liglerden bir takım seçerek ilerliyorum.Fakat şöyle bir sorun var ki en üst liglerimiz için bile araştırmacı bulmak sıkıntı oluyor.Birçok takımın araştırmacısı yok ve bunu abilerimiz kendi imkanlarıyla oyuna aktarıyorlar.Öncelikli sıra üst liglerimizin olduğu için o liglerde araştırmacı bulma çalışmalarına giriliyor.Şimdi amatör liglerde bir sürü takım oluyor ve bu tüm takımların izlenmesi takip edilmesi gerekiyor.Bu da epey bir insan gücü gerektiriyor.Takımlara gerçek oyuncular eklenebilir ancak bu oyuncuların özellikleri yine regenlerde olduğu gibi rastgele yapılabilir çünkü oyuncuların nasıl oynadığı konusunda yeterli istatistik bulunmuyor elimizde.

Kısacası zamanla olabilir bunlar ancak şuan için zor görünüyor.

GFBaTu_KhaN
04.Ekim.2013, 09:07
Bende amatör liglerin oyunda yer almasını isterim.Çünkü yama geldikten sonra büyük ligleri değilde amatör liglerden bir takım seçerek ilerliyorum.Fakat şöyle bir sorun var ki en üst liglerimiz için bile araştırmacı bulmak sıkıntı oluyor.Birçok takımın araştırmacısı yok ve bunu abilerimiz kendi imkanlarıyla oyuna aktarıyorlar.Öncelikli sıra üst liglerimizin olduğu için o liglerde araştırmacı bulma çalışmalarına giriliyor.Şimdi amatör liglerde bir sürü takım oluyor ve bu tüm takımların izlenmesi takip edilmesi gerekiyor.Bu da epey bir insan gücü gerektiriyor.Takımlara gerçek oyuncular eklenebilir ancak bu oyuncuların özellikleri yine regenlerde olduğu gibi rastgele yapılabilir çünkü oyuncuların nasıl oynadığı konusunda yeterli istatistik bulunmuyor elimizde.

Kısacası zamanla olabilir bunlar ancak şuan için zor görünüyor.

Son dediğine kesinlikle katılıyorum en azından takımlarda gerçek oyuncuları ekleyip özellikleri rastgele yapılabilir. Bunun çokta zaman alacağını sanmıyorum çünkü mackolik.com veritabanında tüm takımların oyuncuları mevcut oradan küçük bir operasyonla hepsi toparlanabilir. Bu bir adım olur ve önümüzdeki senelerde bu takımlar daha gerçekçi bir şekilde oyuna aktarılabilir. Bu oyun içinde yine bir 3. lig ve BAL yamasıyla en azından gerçek oyuncularla oyunumuza devam edebiliriz. Takımların çoğu oyuncusu daha önceki FM serilerinde mevcut olduğu için en azından onların özellikler gerçek bir şekilde oyuna dahil olmuş olur. Oyuna eklenmesi konusunda bizlere yardımcı olucak arkadaşlar elbette vardır. Yardımlarını talep ediyorum.

xwerswoodx
16.Ocak.2014, 02:04
Arayan kişilerin bulabilmesi için bahsettiğiniz lig yaması aşağıda verilmiştir;

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=118077

İzninizle konuyu kilitliyorum.