PDA

View Full Version : Galatasaray İncelemesi | FM 14

Kaka Leite
17.Ekim.2013, 11:17
Galatasaray
http://d1211.hizliresim.com/13/t/g8fq4.png

Kulüp Başkanı (Ünal Aysal)
http://c1211.hizliresim.com/13/t/g8ft8.jpg

Stadyum (Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena)
http://c1211.hizliresim.com/13/t/g8fxc.jpg

Tesisler'in Durumu

Antrenman Tesisleri: Harika antreman tesisleri
Alt Yapı Tesisleri: İyi alt yapı tesisleri
Kurumsal Tesisler: Üst düzey kurumsal tesisler
Genç Takım Antrenörlüğü: Yeterli düzey genç antrenörü
Genç Yetiştirme: Ortalamanın üzerinde genç yetiştirme

Kulüp Hakkında

Galatasaray Spor Kulubü merkezi İstanbul'da olan, özellikle Profesyonel Futbol Takımı ile tanınan spor kulübü.

1905 yılında Ali Sami Yen ve arkadaşları tarafından, öğrenci oldukları Galatasaray Lisesi'nde kurulan kulüp, futbol branşında 19 kez Süper Lig şampiyonu olmuş, 14 kez Türkiye Kupası ve 13 kez de Türkiye Süper Kupası kazanmış; 2000 yılında da UEFA Kupası'nı ve UEFA Süper Kupa'yı kazanmıştır.

Başkan Hakkında

İstanbul 1941 doğumlu olan Ünal Aysal, orta öğrenimini 1960 yılında mezun olduğu Galatasaray Lisesinde, Yüksek öğrenimini de İsviçre - Neuchatel Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladıktan sonra, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden de muadelet diplomasını aldı.

25.05.2013 tarihinde Ünal Aysal prosedür gereği istifa etmiştir.Başkan Aysal, tüzüğe göre eğer istifa etmeden seçime gitseydi seçildiği halde 1 yıl görev yapabilecekti. Bunun önlemini alan Galatasaray başkanı Ünal Aysal istifa ederek 22 Haziranda yapılan seçimde 1537 oyun 1404'ünü alarak 3 yıl daha başkan olarak seçilmiştir.

Başkanlık süresi boyunca 2 Süper Lig şampiyonluğu, 2 tane de Süper Kupa şampiyonluğu görmüştür.

Stadyum ve Tesisler Hakkında

Ali Sami Yen Spor Kompleksi ya da sponsorluk anlaşması gereğince Türk Telekom Arena (kısaca TT Arena) (UEFA tarafından kabul gören adıyla Ali Sami Yen Spor Kompleksi[3]), Şişli, İstanbul'da yer almaktadır. Türk Telekom, 2010-11 sezonunun ikinci yarısından geçerli olmak üzere stadyuma 10 sezonluğuna isim sponsoru olmuştur. 52.883 seyirci kapasitesi ile Atatürk Olimpiyat Stadyumu'ndan sonra Türkiye'nin ikinci en yüksek kapasiteli stadyumudur.[4] Stadyum, Süper Lig ekiplerinden Galatasaray'a ev sahipliği yapmaktadır.

http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/10/17/jWsdX.png
Ekonomik Durum Hakkında

Oyunu açtığımızda tahmini değer olarak 91 MN Euro gözüken Galatasaray'ın, kredi borcu 191 MN Euro olarak gözükmekte.

Teknik Heyet Hakkında

Genel itibari ile iyi bir personel kadrosu var, gözlemci ve fizyoterapist'lere dileyenler ekleme yapabilirler.

Kadro Hakkında

Galatasaray'ın kadrosu lig için çok yeterli bir kadro. Kanatlarda sorunu olan Galatasaray'ın en iyi bölgelerinden birisi Forvet..

http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/10/17/64xwA.png
Kaleciler

İlk bölgemiz kale, burada herkesin ortak fikri muhtemelen Muslera olacaktır. Muslera'nın alternatifi olarak Aykut'u görebilirsiniz..

Eray yaşı genç ancak çok fazla gelişebilecek tipte bir kaleci değil. Dileyenler buraya yaşı genç, gelişime açık bir yedek kaleci alabilirler..

http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/10/17/zIFl.png
Defans

Stoper : 4 oyuncuyu değerlendireceğiz burada.

Chedjou burada açık ara farkla diğerlerinden üstün durumda. Chedjou'nun yanına Dany ile Semih gelebilir.

Semih hem yaşı hem de profil olarak neredeyse Dany ile eş değer olduğundan buna bir de yabancı kontejyanı eklenince açık ara farkla önde oluyor..

Chedjou ve Semih savunmada sizi gayet rahat taşıyabilecek oyuncular. Dany de iyi bir yedek olabilir ancak kontejyan'ı yedekte harcamayacağımız için Gökhan Zan yedek konumuna geçiyor.

Gökhan Zan çok iyi bir yedek diyebiliriz. Zaman zaman kullanabileceğiniz profili gayet iyi olan bir oyuncu..

Dany'i yedek olarak Avrupa maçlarında düşünebiliriz.

Bekler : Gelelim beklerimize, Sol bek için 2 alternatifimiz mevcut.

İlk oyuncumuzu değerlendirelim, Riera savunma olarak Balta'ya göre daha kötü olsa da ofansif anlamda çok çok üstün.

Bana savunsun, hücumda hep katkı istemem diyenler içinde Hakan Balta ideal gibi duruyor.

Eğer hücumu düşünen bir takım çıkaracaksanız Riera bu takımda olması gereken oyunculardan ancak kontrollü bir oyun istiyorsanız Hakan Balta burada işinize çok yarayacak demektir.

Burada seçim için bir kriter daha var o da Riera'nın yabancı olması, bu gerçekten önemli bir sorun. Balta burada benim tercihim..

Sağ beklere baktığımızda Eboue'nin açık ara bir üstünlüğü bulunuyor.

Burada 2 tane daha alternatif mevcut, bunlar Sabri ve Hamit.

Sabri burada ideal bir yedek olabilecek oyunculardan, Hamit ise bu mevkide kullanılmaması gerektiğini düşünüyorum.

Eboue yokken denenebilir ancak Hamit'in ileride daha yararlı olabileceği görüşündeyim.

http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/10/17/biy2R.png
Orta Saha

Orta alana baktığımızda kalabalık olduğunu görüyoruz. Savunmacı orta saha olarak buradaki en önemli oyuncu kuşkusuz Melo.

Defansif orta saha olarak çok büyük önem taşıyor takımda. Alternatifi ise Ceyhun Gülselam..

Yedek olarak ideal bir oyuncu Ceyhun ve gerektiğinde farklı mevkilerde de kullanılabilir.

Selçuk İnan'a en uygun rolün Defansif oyun kurucu olduğunu düşünüyorum, hem savunma hem de ofansif olarak gayet iyi bir profile sahip..

Orta sahada ofansif anlamda en önemli oyuncu ise Sneijder, oyun kurucu ve takımın beyni rollerinde oynatabileceğiniz Sneijder ofansif olarak mükemmel katkı verebilecek bir oyuncu.

Alternatif olarak Engin'i de sakatlık durumlarında oynatabilirsiniz.

Kanatlar : Sol kanat ile başlayalım, burada görevlendirebileceğiniz 3 adet oyuncu var.

Amrabat bunlardan ilki ve ben onu oynatmanız gerektiğini düşünüyorum, isteklerinizi karşılayabilecek durumda olan bir oyuncu Amrabat.

İçeri kat eden oyuncu rolünde oynatmanız iyi olacaktır.

Bruma'yı sağ tarafta kullanmak daha doğru olacaktır, bu yüzden sol tarafta sadece alternetif olarak düşünebiliriz.

Riera da sol kanat oynayabilen oyunculardan ancak Amrabat - Riera ikilisinden seçim yapmak gerekirse Amrabat derim.

Riera çok yönlülüğü ile iyi bir yedek olabilir.

Sağ tarafa baktığımızda, 3 adet oynatabileceğimiz oyuncu var.

Bunlardan birisi Bruma ki benim favorim, hem gelişimi açısından önemli oynaması. Hem de yerine oynayacak oyuncuların kendisinden kat kat iyi olmaması.

Genel olarak düzeyler aynı ve Bruma burada çok rahat oynayabilecek durumda.

Hamit ve Burak burada sadece alternatif olabilirler.

Hamit'in gerektiğinde orta sahanın ortasında da görev yapabileceğini düşünüyorum. Selçuk'un olmadığı maçlarda orada sırıtmayacaktır..

Burak Yılmaz'ı sağ tarafta kullanmak yanlış olacaktır, bu sebeple kendisini burada düşünmüyorum.

http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/10/17/nfKqr.png
Forvet

Son mevki forvet, burada Drogba ile Burak arasında seçim yapmamız gerekirse seçim Drogba olacaktır.

Bence 4-4-2 ile ikisi yan yana da oynatılabilir. Bu sistemde Sneijder olmayacak belki ama gol açısından bu taktik daha işe yarayacaksa varsın olmasın.

Umut burada Drogba ve Burak'tan sonra iyi bir yedek olabilir.

http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/10/17/sxT1S.png
Taktik Hakkında

Taktiksel önerim budur.

Ben çift forvet oynayacağım diyenler için ideal dizilişte 4-4-2'dir bana göre. Sneijder'den istediğiniz verimi alamazsanız 4-4-2'ye dönerek, Drogba - Burak forvet hattını deneyebilirsiniz..

Herkese iyi oyunlar..

Transfer Önerisi

Takımdaki en eksik bölge kuşkusuz kanat.

Üst düzey bir sol kanat alınması halinde pek bir sorun kalacağını sanmıyorum. Sol bek transferi de düşünülebilir ancak iyi bir kanat alınması halinde savunma olarak Hakan Balta'nın sizi tatmin edeceğinden şüphem yok.

Burak Akmanoğlu
17.Ekim.2013, 11:24
8 Yababcı :(

resoag
17.Ekim.2013, 12:04
Bana göre yabancı sorunundan dolayı sol açık olarak Emre Çolak, kaleye Onur Kıvrak (Sinan Bolat) , ve Melo yerine de Nuri Şahin gibi isimler gelirse daha yararlı olur ki 8 yabancın olmuş oluyor.

Kaka Leite
17.Ekim.2013, 12:16
Bence 4-4-2 bunun formülü.

Sneijder yerine Burak gelmeli kesinlikle.

Burak Akmanoğlu
17.Ekim.2013, 12:18
Galatasaray'da ki en büyük sıkıntı defans ve kale hattın da çok yabancı var. :)

ReaList
17.Ekim.2013, 13:05
Ellerine sağlık Cenker, paylaşım için teşekkürler.

Kaan Souza
17.Ekim.2013, 22:44
İnceleme güzel olmuş eline sağlık.Taktiğe gelecek olursak arkadaşım 4-4-2 ile baya farklı sonuçlar aldı.Bense 4-5-1 Barça Stilde zorlandım.4-2-3-1 ikimize de ters gelmişti.Önerim 4-4-2 ama Sneijder'i de oynatmak istiyorum diyenler 4-5-1'i deneyebilir.

wolfson
18.Ekim.2013, 11:15
Amrabatı satın 5'e Ajax'a. Oynayın 4-3-1-2. selçuk-melo-hamit sneijder drogba-burak 3 yabancı kullandık şimdi kaldı mı 3 :D sağ bekiniz sol bekiniz de yabancı olsun bi de muslera. Göbek'e bi Türk almanız lazım o da sanırım bi Ömer Toprak olabilir garanti oynayacak. Bi de Sol bek alacaksınız. 2 Transfer yani ben öyle düşünüyorum

jevox06
18.Ekim.2013, 11:29
Amrabatı satın 5'e Ajax'a. Oynayın 4-3-1-2. selçuk-melo-hamit sneijder drogba-burak 3 yabancı kullandık şimdi kaldı mı 3 :D sağ bekiniz sol bekiniz de yabancı olsun bi de muslera. Göbek'e bi Türk almanız lazım o da sanırım bi Ömer Toprak olabilir garanti oynayacak. Bi de Sol bek alacaksınız. 2 Transfer yani ben öyle düşünüyorum

4-3-1-2 çok gol yer . Yüksek ihtimal bekleride ofansif bek yapacaksınız. Defansta problem çok fazla olur. Semih Kaya-Ömer Toprak ikilisi de araya atılan toplarda çok ağır kalır.

aliCHaN_FM
18.Ekim.2013, 12:30
4-3-1-2 sisteminde fazla poziyon verilebilir. Onun için en ideal taktik 4-4-2 sistemidir. Tabi Sneijderi illa oynatmak istiyorum diyorsanız 4-2-3-1 taktiğine geçmeniz lazım. Bu taktiktede Drogba-Burak ikilisinden birini kesmeniz lazım.

wolfson
18.Ekim.2013, 12:52
Benim Fm2008de kullandığım ve turnuvalarda işime çokca yarayan bi taktik vardı. MR-MC-ML AMC-AMC ST. MC'yi DMC de yapabiliriz. Bunu bi denemek isterim açıkcası.

Hamit-Melo-Amrabat
MCler

Sneijder-Selçuk
AMCler

Drogba(burak).

Bu taktik nasıl olur çok merak ediyorum. Denemek lazım. Kısa pas yavaş tempo. İleride defans çizgisiyle belki iş yapar da rezil de olabiliriz hiç denenmemiş bi taktik sonuçta.

4-3-1-2'ye gelince bekler ofansif bek olacak evet. Ama dediğiniz gibi defansif anlamda fazla sıkıntı da olmadı. Yine kısa pas ve yavaş tempoyla topu ayağımızda tutmaya çalışıyoruz. Deplasmanlarda
4-1-3-2ye dönüyorum ve ya 4-3-2-1 yapıyorum topa daha fazla sahip olmak için.

4-4-2ye gelince sneijderi oynatmak imkansız o dizilişle. Ayrıca kanatlar Amrabat-Bruma mı Hamit-Amrabat mı nasıl kullancaz? Ben Amrabatı oyun başında 5e satma yanlısıyım. İyi performans gösterebiliyo mu ki?

Ronaldinho 10
18.Ekim.2013, 13:38
Ben hep 4-2-3-1 sistemini kullanirim GS'da ve hep Hamit'i sag kanatta oynatirim. Cok da iyi oynar her sezon verim alirim.

Burak Akmanoğlu
18.Ekim.2013, 20:04
Galatasaray hakkında burada tartışma yapabilirsiniz. :)

wolfson
18.Ekim.2013, 20:08
taktik bölümünde tartışmıştık arkadaşlarla yine söylüyorum bana göre en uygun diziliş 4-1-2-1-2 burda da sorun beklerde oluyor. Eboue oldukça iyi gibi ancak sol beke ilaç kim olur bilmiyorum. Swenseadeki neill'ı almıştım tam hatırlamıyorum tam adını pek de iyi çıkmadı. Şimdi tekrar başlıcam Galatasarayla.

Burak Akmanoğlu
18.Ekim.2013, 20:08
taktik bölümünde tartışmıştık arkadaşlarla yine söylüyorum bana göre en uygun diziliş 4-1-2-1-2 burda da sorun beklerde oluyor. Eboue oldukça iyi gibi ancak sol beke ilaç kim olur bilmiyorum. Swenseadeki neill'ı almıştım tam hatırlamıyorum tam adını pek de iyi çıkmadı. Şimdi tekrar başlıcam Galatasarayla.

Ben Galatasaray'ın defans hattından dolayı yabancıda sınır çektiğini düşünüyorum. :) 4-5 yabancı var orada ya kalede eklenince. :) Bu Fenerbahçe'de böyle değil o yüzden çok sıkıntı çekmiyoruz oyunda. :)

Fanolda
18.Ekim.2013, 20:09
ben 4-1-3-2 oynuyorum defans anlamında sıkıntı yok ama ileride çok kısırlık çekiyoruz

wolfson
18.Ekim.2013, 20:15
3 taktik düşünüyorum. Biri üstte yazdığım 4-1-2-1-2. Takıma diziliş olarak en çok uyan taktik ve ayrıca amrabat'ı 5 mn€'ya satabiliyorsunuz. Danyi rierayı elmanderi kiralıkken satıyorum ben hemen. Yektayı 3.1 e satıyorum iyi bi bütçe oluyor. Sol bek alıcam şimdi bi de. Ama ne hikmetse amrabat'a 5 mnlik teklif gelince dany'e 4.3lük teklif gelmiyor; dany'e gelince amrabat'a gelmiyor :S

2. düşündüğüm taktik 4-1-1-2-2.
son derece ofansif bi taktik aslında. DMC-MC-AMR-AML-ST-ST
DMC zaten hiç çıkmayacak yerinde MC de selçuk olacak o da sadece pas atacak ileri koşu yapmayacak. Kanatlardakileri daha tam düşünmedim rol olarak ama kanat oyuncusu olarak dururlar sanırım çünkü zaten 2 ST var ileride. Bu taktik ciddi olarak işe yarıyor yalnız. Çok saçma gelebilir ama DMCye kadarki kısım hücuma çoook az katılıyor. AMR-AML ve ilerisi ise savunmaya çoook az katılıyor ama ne hükmetse işe yarıyor :D

3. düşündüğüm taktik ise asimetrik 4-2-3-1
DMCr-MCl-MR-AML-AMCr-ST
kısa pas yavaş tempo. Bu taktik aslında diziliş olarak en çok uyan taktik. Melo selçuk sneijder hamit amrabat oynar ve ileride duruma göre Burak ve ya Drogba. Drogba oynarsa 4 yabancı ileride oluyor bi de muslera 5 etti. Kaldı mı 1 o da artık defanstan kim olursa :D Burak olursa da 2 hakkınız kalıyor defansın göbeği ve ya beklerinizden biri türk olacak.

wolfson
18.Ekim.2013, 20:16
Ben Galatasaray'ın defans hattından dolayı yabancıda sınır çektiğini düşünüyorum. :) 4-5 yabancı var orada ya kalede eklenince. :) Bu Fenerbahçe'de böyle değil o yüzden çok sıkıntı çekmiyoruz oyunda. :)

Vallahi hiç sorma :D işte başlamıştım bi şimdi tekrar başlıcam :D Türk kimi alabilirsem artık. Ömer Toprakı filan bi alabilsem keşke. Hayır hiç kıymıcam paraya alcam onur kıvrak'ı serbest kalma maddesi ile ancak bu seride illa nakit verecekmişsin o parayı :S o de dert oluyor

jevox06
18.Ekim.2013, 20:35
Galatasaray ile oynayanlara tavsiyem Hakan Balta'yı Salt Bek oynatın. Bir rol bir adama ancak bu kadar yakışabilirdi :) Sistem olarak da 4-2-3-1 mantıklı olur yararlı olur. Hatta şöyle bir tavsiyem var.

Sol Bek : Salt Bek - Sol Açık : Kanat Oyuncusu
Sağ Bek : Ofansif Bek(Hücum) - Sağ Açık : İçe Kat Eden Oyuncu

wolfson
18.Ekim.2013, 21:55
Candrevayı 2 nakit 5 48 ay taksitle aldım. Satın amrabatı 5 e alın candrevayı :)

davidalaba27
21.Ekim.2013, 19:56
Kadro ŞL için iyi ama lig için kötü ilk sene idare edip ilerleyen senelerde Türklere yönelirirse ancak düzelir GS kadrosu lig için :)

E.Cartman
21.Ekim.2013, 20:54
Galatasaray'la kariyer yaptığım için epey kurcaladım takımı. 4-2-3-1'de takım pozisyon bulsa da defansif anlamda sıkıntı yaşıyor ya da bazı takımlara karşı pozisyon bulmakta bile epey zorlanıyor. Eğer 4-2-3-1 oynanacaksa takım direktiflerini çok dikkatli ayarlamak lazım. Takım ya çok fena bocalıyor ya da müthiş saldırıyor.

4-4-2 oynandığında ise takım kötü oynasa bile mutlaka gol buluyor. İleride Drogba'yı pivot destek Burak'ı da Fırsatçı golcü oynatıyorum. Göbekte Selçuk(Sneijder) Melo yapıyorum. Selçuk oynarsa Defansif oyun kurucu destek, Wesley oynarsa Oyun kurucu destek yapıyorum rolünü. Stoperde Chedjou ve Semih var. Bekler de iki yönlü bek olarak yapıyorum. Açıkcası takım efsane oynuyor. Fenerbahçe ve Beşiktaş'a karşı deplasmanda ilk yarıyı 2-0 geride kapattıktan sonra bu taktiğe geçtim. Fener'i 2-2 bitirdim, Beşiktaş'ı 4-2 yendim :D Ayrıca deplasmanda Shaktar ve Leverkusen'i içerde de Lyon'u yendim. Tavsiye ederim.

walcott07
23.Ekim.2013, 13:27
3-5-2 oynatmak mantıklı olmaz mı ?
muslera
gökhan chedjou semih
melo selçuk
bruma sneijder e.çolak(belki türk bir takviye yapılabilir)
burak drogba
zor bir takıma karşı iken bruma yerine hamit kullanılabilir defansiz özelliği yüzünden, aynı şekilde e.çolak yerine riera

Eboue gidebilir.sağ bek illa lazım olursa sabri ve hamit var zaten.sol bek hakan balta var.sol bek e de alternatif olarak genç bir türk kadroya katılabilir.

cureshot
23.Ekim.2013, 14:38
3-5-2 oynatmak mantıklı olmaz mı ?
muslera
gökhan chedjou semih
melo selçuk
bruma sneijder e.çolak(belki türk bir takviye yapılabilir)
burak drogba
zor bir takıma karşı iken bruma yerine hamit kullanılabilir defansiz özelliği yüzünden, aynı şekilde e.çolak yerine riera

Eboue gidebilir.sağ bek illa lazım olursa sabri ve hamit var zaten.sol bek hakan balta var.sol bek e de alternatif olarak genç bir türk kadroya katılabilir.

352 için sağda Zambrotta solda Roberto Carlos gerekir. :)

walcott07
23.Ekim.2013, 19:04
352 için sağda Zambrotta solda Roberto Carlos gerekir. :)

Doğru söylüyorsun hocam ama hem selçuk hem sneijder hem burak hem drogba en mantıklı şekilde bu takitkle oynatılır bence.. :uzgun:

aliCHaN_FM
30.Ekim.2013, 16:07
4-2-3-1 en ideal taktik bence. Ama defansif anlamda çok sıkıntı oluyor. ileri 4 lü takım defansına yardımcı olmuyor. Orta sahada selçuk ve meloyu ekarte ettikleri an rakip takım defansını yürüyerek geçiyor. Bu arada defansta ceyhunu deniyebilirsiniz, chedjou sakatlandıktan sonra savunmada ceyhunu denedim ve mükemmel bir performasn gösterdi 40 yıllık stoper gibi. Şampiyonlar Ligi maçlarında bile harika işler çıkardı Manuyu Ceyhun sayesinde yendim. Tabi bide 90+2 de semihin korner golünü unutamam :D

xwerswoodx
30.Ekim.2013, 16:33
4-1-2-1-2 bana en mantıklı taktik gibi geliyor, sağlam bir kanat oyuncusu yok bu nedenle

GK - Muslera
DR - Hamit Altıntop
DL - Hakan Balta
DC - Semih Kaya - Chedjou
DM - Melo
MC - Selçuk İnan - Emre Çolak
AMC - Sneijder
FC - Drogba - Burak

Sanırım bu beş yabancı dışındakiler satılabilir yada defansif oynayan takımlara karşı revizyona gidilerek 4-2-3-1 oynatılabilir. Selçuk İnan çift yönlü olarak oynarsa 4-1-2-1-2 de daha fazla yararlı olabilir :)

Ronaldinho 10
30.Ekim.2013, 18:49
4231 oynatiyorum takimi.. Sadece Sneijder'den hic verim alamiyorum.. mac basina en az 30 sut cekiyorum :D 10/15 arasi kaleyi tutuyor en fazla 1 tane gol atiyorum.. rakip geliyor 1/2 kez hemen atiyorlar.. :) :)

Bariscamur
31.Ekim.2013, 23:58
Beta sürümde Hamit Altıntop ve Şener Özbayraklı'yı sağ bek olarak denedim, pek fena sayılmazdı.

Dany, Eboue, Riera, Amrabat, Elmander. Bu beş oyuncuyu oyunun başında satarak transfer bütçesi yaratmaktan pek çekinmedim doğrusu amma velakin yerlerine alabileceğimiz yerli oyunculardan aynı düzeyde / yada daha fazla katkı beklemek doğru olmuyor.

samasti
01.Kasım.2013, 02:32
Beta sürümde Hamit Altıntop ve Şener Özbayraklı'yı sağ bek olarak denedim, pek fena sayılmazdı.

Dany, Eboue, Riera, Amrabat, Elmander. Bu beş oyuncuyu oyunun başında satarak transfer bütçesi yaratmaktan pek çekinmedim doğrusu amma velakin yerlerine alabileceğimiz yerli oyunculardan aynı düzeyde / yada daha fazla katkı beklemek doğru olmuyor.

Bence dogru karar... bu oyunculari gondererek butce yaratma fikri kulaga hos geliyor. En azindan satis listesinde para eden oyuncular

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

semihgenc85
03.Kasım.2013, 01:33
Ben bu takıma taktik bulamadım sanırım. Her maç en az 20 şut geliyor kaleme, her maç kesin gol yiyorum, yediğim tüm gollerde de kalecinin eline değip kaleye giriyor :(

Taktik önerilerinizi bekliyorum..

samasti
04.Kasım.2013, 14:31
Ben Galatasaray'ı FM12-13 te 4-4-2 olarak oynattım ve gayet başarılı sonuçlar aldım... Sneijder'den istediğim gol pozisyonu yaratmasıydı ve bu yüzden 4-4-2 nin göbeğinde oynattım. Yerine göre savaşçı orta saha bile oynadığı oldu iki yönlü oyuncu da ama verim aldım. Forvet arkası 5 yıldız değerinde verimli oluyorsa göbekte 4 yıldız oluyor bana göre. Deneyebilirsiniz.

William Rookwood
04.Kasım.2013, 18:26
Sefa Isci ve Anil Koç'u alabilirsiniz yerli olarak.

..JoaQuiN..
04.Kasım.2013, 19:54
Emre Çolak Sol tarafta oynatabilirsiniz Kanat olarak iyi performans gösteriyor..çok top kaybediyor ama iyi de asistler yapıyor.

alozz
07.Kasım.2013, 02:19
Eboue'nin konsantrasyonu nedeniyle eğer yerine bek bulabilirseniz satmanızı öneririm, saç baş yolduruyor.

mustinho03
07.Kasım.2013, 23:51
Sneijder i 22.5 m euro reale kaktirdim yerine hondayi aldim eboue yi saticam deli ediyor adami amrabati ajax yolladim sol acik icin kimi önerirsiniz ve de hakan balta yerine yerli bir sol bek lazim hem ligde hem sl siritmicak birisi

Önder HOCA
07.Kasım.2013, 23:59
adnan jajunaj

burak434
08.Kasım.2013, 01:44
Hasan Ali Kaldırım

..JoaQuiN..
08.Kasım.2013, 11:41
sneijderi satamayan sadece benim galiba.

mustinho03
08.Kasım.2013, 11:54
sneijderi satamayan sadece benim galiba.

Realle,man utd istedi sneijder reali istedi bende sasirdim yanlis mi görüyorum acaba dedim.:D

mustinho03
08.Kasım.2013, 11:55
adnan jajunaj

Man utd 30 m euro istiyor o kadar para vermem.12 m euro teklif ettim reddedildi

caner485
08.Kasım.2013, 12:23
sneijder maç sayısına yakın asist yapabilen bir adam. İlk sezondan sonra bende satıyorum malesef. yerine hondayı alıyorum. Kaynak yaratmak açısından mantıklı.

53Erdogan
20.Kasım.2013, 00:34
Leblebi gibi gol atıyor adam :0:

http://i.imgur.com/0LvStys.png

LifeYourself
20.Kasım.2013, 00:54
FM 2013'de çok sakatlanıyordu.Bu seride daha dayanıklı yapmışlar demek ki :)

Kaka Leite
24.Kasım.2013, 09:11
http://i.imgur.com/moPNi3H.png

Milan kariyerime bakınırken gördüm, 2. sezon 15 Milyon € karşılığında almış Real. :icon_biggrin:

Ronaldinho 10
24.Kasım.2013, 14:52
Sneijder ilk sezonda muthis bir performans gosteriyor ama 2.sezonda hemen satmamiz lazim. Ben satmadim ama pisman oldum, cok sakatlaniyor..

Sinser
26.Kasım.2013, 04:56
Sneijder Galatasray harici bir çok takımda istenileni verebilcek düzeyde oluyor. Bizim işimize gelmeyen yanı yüksek maaş durumu, yabancı sınırı gibi nedenler 2. sezon itibari ile emre çolak oynatılabilir..Yerini yabancı ile doldurmanın bir mantığı yok :)
Sneijder'den gelen parayı ben olsam sadece yerli ve gelecek vaad eden oyunculara adardım diğer bütçe ile yabancı mevki adamına :) Sonuçta uzun kariyer hedefliyorsak bu şart.

conchis
26.Kasım.2013, 16:56
Avrupada kullandiginiz ilk 11'lerinizi siralayabilirmisiniz? Nerdeyse butun mesajlarda insanlar hep turk oyunculara yonelmis. Hangi yabancilari oynatiyorsunuz merak ettim. Sonucta yabanci siniri 8, 0 degil.

Benim Avrupa ilk 11'im su:
ter Stegen - Corchia, Balanta, Semih, J.Silva - Mascherano, I.Gundogan - A.Ayew, Quintero, Januzaj - Mitrovic.

Su anda 2016 yazindayim. Kadrodan goruldugu uzere 4-2-3-1 oynatiyorum takimi

Ronaldinho 10
26.Kasım.2013, 17:53
Avrupada kullandiginiz ilk 11'lerinizi siralayabilirmisiniz? Nerdeyse butun mesajlarda insanlar hep turk oyunculara yonelmis. Hangi yabancilari oynatiyorsunuz merak ettim. Sonucta yabanci siniri 8, 0 degil.

Benim Avrupa ilk 11'im su:
ter Stegen - Corchia, Balanta, Semih, J.Silva - Mascherano, I.Gundogan - A.Ayew, Quintero, Januzaj - Mitrovic.

Su anda 2016 yazindayim. Kadrodan goruldugu uzere 4-2-3-1 oynatiyorum takimi

Ben su an 2014-2015 sezonunu geride biraktim ve Avrupa'da ilk 11'im su sekildeydi; Muslera-Hamit-Chedjou-Semih-Hasan Ali-Mjiailovic-Selcuk-Sneijder-Bruma-Burak(Serdar Guler)-Drogba. Takimi 4-2-3-1 veya 4-3-3 oynatiyordum

Buda Emre Colak'in onu Sneijder'in yoklugunda oynattim maclarda ki performansi;

http://m1311.hizliresim.com/1h/u/uwv1h.png (http://bit.ly/c25MCx)

..JoaQuiN..
27.Kasım.2013, 17:14
Sol bek için, Atila Turan öneriyorum şiiddetle...Gelişim gösteriyor ve çok iyi performans ortaya koyuyor çok ucuz.
Sağ bek için, Şener Özbayraklı tavsiye ederim.Üst düzey bir profil yok ama idare ediyor hem lig hem avrupada..
Ben ikinci sezon başında Muslerayı, Sneijderi, Rierayı, Dany'i, Chedjouyu, Eboue'yi, Meloyu, Amrabatı, Brumayı yani Drogba hariç bütün yabancıları iyi paralara satıp güzel bir takım kurdum.Ayrıca Semih'i 40 M'ye İntere Sattım.işyerindeyim akşam SS atarım.
Takım şu şekilde.

--------------------Sinan Bolat-------------------------
Şener---Aykut Demir--Ömer Toprak---Ali Adnan
---------Mehmet Ekici---Selçuk---------
Adnan Januzaj----Stanciu-----Kevin de Bruyne
------------------Drogba-------------------------

Özellikle Sağ Kanatta Adnan, Sol Kanatta Kevin de Bruyne mükemmel performanslar gösteriyo.
2.Sezonum yeni bitti..
Adnan'ı 42 M'ye Schalke'ye..Kevin DE Bruyne'yi 60 M' Barcelonaya, Stanciu'yu 71 M'a Shaktar'a sattım :)
Köşe oldum.Regenlere yöneldim şuan as takımda 5 6 tane 17 - 18 yaşlarında regenler oynuyor.Oyunun en yüksek PA'sına sahip ilk 5 futbolcusu bende..

conchis
27.Kasım.2013, 19:13
Köşe oldum.Regenlere yöneldim şuan as takımda 5 6 tane 17 - 18 yaşlarında regenler oynuyor.Oyunun en yüksek PA'sına sahip ilk 5 futbolcusu bende..

Ben genc oyunculari genellikle Reserve takimda ve turkiye kupasi maclarinda oynatiyorum, boylece 8 yabanci kuralina takilmiyorlar. Ama yetiskinlerle antremana cikip, tutor alabiliyorlar.

Tutor yuzunden genelde 29 yasinda gelmeden oyuncu cikarmiyorum elden. Ilk 11 oyuncularimdan sadece Bruma'yi sattim, o da Man Utd 52m euro verdigi icin. Yerine 40m euro'ya Mesut Ozil'i aldim, Januzaj yerine avrupa kupalarinda o oynuyor. Hemde Januzaj'i tutor ediyor.

Para cok onemli degil benim icin, avrupa kupalarinda basarili olunca para geliyor zaten. Mesut'a 40m euro vermeme ragmen su anda 60m euro transfer butcem var.

atakan42
28.Kasım.2013, 03:32
Ya mesut felan diyosunuz artık Türkiye'ye getirebiliyormuyuz daha ilk sezonlarda yıldızları ? geçen serilerde teklifi bile dinlemiyolardı.

birde bir ay sonra oyunu oynamaya başlıcam İnşallah. Yıllardan beri tek yönettiğim takım sadece Galatasaray'dır.

Hepiniz ilk sezon mu aldınız adnan ı hondayı ayew i ? ve kaça aldınız lütfen bunu söylermisin.

birde sniejder i ve muslera yı ilk sezon mu yoksa ikinci sezon mu satarar iyi para kırıyorsunuz ?

conchis
28.Kasım.2013, 13:30
Turk oyunculari almak bu sene daha kolay cunku hem GS'nin hemde Super Lig'in itibari daha yuksek. Ama Mesut'u ilk sene almadim, ilk sene oyle bir transfer butcesi yok zaten. Oyun su anda onumde degil ama aklima geldigi kadariyla yazayim.

Muslera ve Sneijder'i ikinci sezonun basinda sattim. Muslera 28m Euro'ya Barca'ya gitti Valdez'in kontrati bitince.

Yeni transferlere gelince; Januzaj'i oyunun basinda 9m Euro'ya aldim. Ayew'i 2. sezon basinda 7.5m Euro'ya aldim. Marsilya transfer listesine koymustu, biraz sans yani. Ilkay Gundogan'i 3. sezon basinda 55m Euro'ya aldim. Mesut Ozil'i 4. sezon basinda 40m Euro'ya.

Mesut Ozil konusu biraz karmasik. Benim itibarim su anda baya yuksek cunku 3 senedir sampiyon oluyorum. Ilk sene sampiyonlar liginde ceyrek finale ciktim, 2. sene avrupa ligini kazandim, 3 sene avrupa liginde yari final oynadim ve super kupa'yi kazandim. Turkiye su anda en iyi 9. lig. Mesut Ozil'de Arsenal'de mutsuzdu, satisa konmustu. Satisa konmadan once gelmek istemiyordu.

Ilkay ilk sezondan gelebiliyor, ama transfer butcesi yetersiz oyunun basinda. Ben oyuna baslar baslamaz baya bir oyuncu satiyorum, eboue, dany, amrabat, riera vs. Ama bu paralari kullanarak sadece ilkay'i alacagima, Omer Toprak, Adnan Januzaj gibi oyuncular aldim.

..JoaQuiN..
28.Kasım.2013, 15:05
Ya mesut felan diyosunuz artık Türkiye'ye getirebiliyormuyuz daha ilk sezonlarda yıldızları ? geçen serilerde teklifi bile dinlemiyolardı.

birde bir ay sonra oyunu oynamaya başlıcam İnşallah. Yıllardan beri tek yönettiğim takım sadece Galatasaray'dır.

Hepiniz ilk sezon mu aldınız adnan ı hondayı ayew i ? ve kaça aldınız lütfen bunu söylermisin.

birde sniejder i ve muslera yı ilk sezon mu yoksa ikinci sezon mu satarar iyi para kırıyorsunuz ?

kardeşim ilk sezon ; sneijder, dany, amrabat, riera, eboue, chedjou yu satabilirsin güzel paralara gidiyolar.
ikinci sezon valdesin sözleşmesi bitiyor ve musleraya barca talip oluyor ver gitsin sinan bolat veya onuru alabilirsin tabi trabzon satarsa...
hondanın ilk sezonun ortasında sözleşmesi bitiyor oyuna başlar başlamaz sözleşme imzalayabiliyorsun ocak ayı için.

atakan42
28.Kasım.2013, 20:09
teşekkürler bilgi için.

sneijder en iyi parayı ilk sezon satışındamı devre arasındamı yoksa 2. sezonun başında mı verir ? eğer avrupada başarız bir sezon geçirirsem ilk sezon.

conchis
28.Kasım.2013, 20:24
teşekkürler bilgi için.

sneijder en iyi parayı ilk sezon satışındamı devre arasındamı yoksa 2. sezonun başında mı verir ? eğer avrupada başarız bir sezon geçirirsem ilk sezon.

Oyunculardan en iyi parayi almanin yolu her zaman icin satiliga cikarmadan teklif gelmesini bekleyip pazarlik yapmak. Eger oyuncu iyi performans sergilemiyorsa, zaten adam gibi para etmiyor. Ben olsam ne zaman teklif gelirse o zaman satarim.

Januzaj'i alsan bile, sneijder elde tutmak icin iyi bir oyuncu cunku tutor ettigin zaman Sneijder ile cok iyi anlasiyorlar ve Januzaj'in statlari cok daha hizli gelisiyor, ayrica cok daha iyi sut cekiyor Sneijder sayesinde. Zaten Sneijder oyunda hala daha ust duzey bir 10 numara, satmak icin acele etmeye gerek yok.

atakan42
28.Kasım.2013, 22:34
Oyunculardan en iyi parayi almanin yolu her zaman icin satiliga cikarmadan teklif gelmesini bekleyip pazarlik yapmak. Eger oyuncu iyi performans sergilemiyorsa, zaten adam gibi para etmiyor. Ben olsam ne zaman teklif gelirse o zaman satarim.

Januzaj'i alsan bile, sneijder elde tutmak icin iyi bir oyuncu cunku tutor ettigin zaman Sneijder ile cok iyi anlasiyorlar ve Januzaj'in statlari cok daha hizli gelisiyor, ayrica cok daha iyi sut cekiyor Sneijder sayesinde. Zaten Sneijder oyunda hala daha ust duzey bir 10 numara, satmak icin acele etmeye gerek yok.

tamamdır!

ayew ortalama herkez için mi 7-8 m civarında kolayca alınıyor ve şl için yeterlimi ?

Azadi
28.Kasım.2013, 23:21
Kullanılabilecek en güzel taktiğin şüphesiz sitede yayınlanan Baldemir taktiği olan takım.

conchis
30.Kasım.2013, 12:48
tamamdır!

ayew ortalama herkez için mi 7-8 m civarında kolayca alınıyor ve şl için yeterlimi ?

Ayew'i satiliga koyduklari icin o paraya alabildim ben. Normalde cok pahali. SL ligi icin iyi bir oyuncu, ama Oscar, Neymar gibi oyuncular duzeyinde degil.

zazanas
05.Aralık.2013, 14:10
Arkadaşlar size iki sorum olacak ,
birincisi Drogba'nın yerine pivot özelliklere sahip kimi alabilirim ?
İkincisi ise Sneijder'in yerine daha fazla mücade edebilecek ofansif bir orta saha kimdir ? (honda harici )

LifeYourself
05.Aralık.2013, 14:51
Gelişmeyi ne zaman bırakıp deli gibi özellik kaybedicek merak ediyorum.Adam hala pes etmiyor :zuhaha
http://img441.imageshack.us/img441/7799/ggaf.jpg
Buda oynadığım en eğlenceli maçlardan bir tanesi.Deplasmanda 4-1 yenildiğimiz rakibe karşı evde 4-1 skor ve sonrasında gelen final.Çok özel anlardı :)
http://img12.imageshack.us/img12/2034/2w4v.jpg

53Erdogan
17.Aralık.2013, 00:46
Satmalımıyım bu fiyata ?

http://i.imgur.com/E7uMiZD.png

LifeYourself
17.Aralık.2013, 00:56
Beklemen hata :)

53Erdogan
17.Aralık.2013, 01:06
Beklemen hata :)

Yerine kimi alacağım onu bilmiyorum. Teklif reddettikçe daha üstünü öneriyorlar. :)

http://i.imgur.com/GdRZgOg.png

LifeYourself
17.Aralık.2013, 18:49
Eğer başarılı bir klüpsen 1 aylık gözlemciyi şu andaki en iyi ülkeye göndersen yeter.Aradığın özellikleri yazıp.
Hatta o teklif veren 3 takımın istediğin bir oyuncusu varsa 72 milyon yerine para+beğendiğin oyuncu: Bruma takası deneyebilirsin.

lexoqe
23.Aralık.2013, 11:39
Satmalımıyım bu fiyata ?

http://i.imgur.com/E7uMiZD.png

Özelliklerini görebilir miyim sana zahmet siteye koyarsan sevinirim.

William Rookwood
24.Aralık.2013, 16:46
Forvetlerden bi tek ben mi verim alamıyorum bilmiyorum ama ne Burak ne Umut nede Drogba gol yükünü çekiyor. Hepsinin maksimum 9'ar 10'ar golleri var.

davidvilla
24.Aralık.2013, 16:48
Forvetlerden bi tek ben mi verim alamıyorum bilmiyorum ama ne Burak ne Umut nede Drogba gol yükünü çekiyor. Hepsinin maksimum 9'ar 10'ar golleri var.

Gerçek yapmışlar işte. bire bir :D

LifeYourself
24.Aralık.2013, 19:31

Drogba'yı nasıl oynatıyorsun abi?Ben arkası kaleye dönük komple forvet(destek) oynatıyorum.Burak'ı oynatmıyorum:0:

William Rookwood
24.Aralık.2013, 19:40
Drogba'yı pivot santrafor olarak kullanıyordum da, kontejyandan dolayı serbest bıraktım. Matias Suarez'i aldım onun yerine fakat ondan da pek memnun kalmadım. Burak zaten maç seçiyor, kafasına göre oynuyor. :)

LifeYourself
24.Aralık.2013, 20:01
Drogba'yı pivot santrafor olarak kullanıyordum da, kontejyandan dolayı serbest bıraktım. Matias Suarez'i aldım onun yerine fakat ondan da pek memnun kalmadım. Burak zaten maç seçiyor, kafasına göre oynuyor. :)
Oyunda zaten genelde golü içe kat eden ofansif orta sahalar atıyor bende de.Fakat komple forvet olarak oynattığımda gelen şanslarıda değerlendiriyorlar.
Ama Drogba komple forvet oynarken gol kralı bile olabiliyor.Ben resmen ölene kadar kullandım kendisini.Birde 40 yaşında Yedeklerde 26 golle rekor kırdı.Sonrada emekli oldu :)
http://imageshack.us/a/img835/4241/p1a7.jpg

Gaston Ramirez (AMC), onun en çok golü attığı sırada sakatlıklar geçirmişti Drogba biraz tutukluk yaptı.
Drogba emekli olduktan sonra Hulk(AMR) sazı eline aldı :)

William Rookwood
24.Aralık.2013, 20:16
Oyunda zaten genelde golü içe kat eden ofansif orta sahalar atıyor bende de.Fakat komple forvet olarak oynattığımda gelen şanslarıda değerlendiriyorlar.
Ama Drogba komple forvet oynarken gol kralı bile olabiliyor.Ben resmen ölene kadar kullandım kendisini.Birde 40 yaşında Yedeklerde 26 golle rekor kırdı.Sonrada emekli oldu :)
http://imageshack.us/a/img835/4241/p1a7.jpg

Gaston Ramirez (AMC), onun en çok golü attığı sırada sakatlıklar geçirmişti Drogba biraz tutukluk yaptı.
Drogba emekli olduktan sonra Hulk(AMR) sazı eline aldı :)

Drogba'dan maksimum verim almışsın hocam tebrik ederim. :) Sanırım yıl olarakta baya ilerdesin :)

LifeYourself
24.Aralık.2013, 20:24
Drogba'dan maksimum verim almışsın hocam tebrik ederim. :) Sanırım yıl olarakta baya ilerdesin :)
Saol abi :)
Evet 19-20 sezonunda bıraktım öyle yeni kariyer açtım. Drogba, Kuyt ve Sow Türkiye liginde sakatlık yaşamazlarsa emekli edilebilecek oyuncular.Niyeyse özelliklerinden biri düşerken zihinsel ve oyunla ilgili özellikleri artıyor.Özellikle yakından incelediğim Drogba'da zihinsel bir patlama oldu :)

harun2000harun
24.Aralık.2013, 22:27
Ben de drogba dünya kupasında japonyaya 6 toplamda 11 gol attı

53Erdogan
27.Aralık.2013, 16:59
Özelliklerini görebilir miyim sana zahmet siteye koyarsan sevinirim.

Biraz geç oldu kusura bakma.

http://i.imgur.com/CufwXmo.png

Ronaldinho 10
27.Aralık.2013, 17:58
Aranizda Sneijder'de sakatlik problemi yasamayan oldu mu hic? Adamdan bir turlu faydalanamadik :0:

ngn
01.Ocak.2014, 14:38
Altyapıyı geliştirebilen varmı. Gm scout ile bakayım dedim hem akademisi yok hem de yönetimle konuştuğumda geliştirecez demelerine rağmen gelişmiyor türlü. fenerde deli gibi adam çıkarken bizde vasat oyuncular çıkıyor. istiyorum ki şöyle bi tane genci çıkarayım alt yapıdan ama yok

ultraslanbe
05.Mart.2014, 16:47
Yeni guncelleme ile Galatasaray hakkinda ufak bir analiz yapabilecek birisi varmi? Bu aksam tekrar kavusacagim oyuna ama heyecanlandim iyice

caner485
05.Mart.2014, 17:12
Mali yapı çok kötü yapılmış güncellemeyle transfer yapmasan bile kulüp borca batıyor. Pek gerçekçi yansıtılamamış bu durum.

ThersoN
29.Mayıs.2014, 08:20
Resmi güncellemede var mı bilmiyorum ama editörden yapılan transfer yamalarında oynuyorsanız ve kadroda Endoğan Adili varsa kesinlikle satmayın serbest bırakmayın. Oyunun başlarında profili iyi değil bir kaç sezon kiralayın, 3 ya da 4. sezondan itibaren deli gibi oluyor.

LadroN
29.Mayıs.2014, 21:01
Oyunda Drogba insan değil.Aslında FM14'ü maç motoru yüzünden bırakmıştım ama bi GS kariyeri açayım dedim sonra.Drogba ligde 34 maçta 37 gol ŞL'de yarı finale kadar 9 gol attı.Avrupa'da altın ayakkabı aldı.Ayrıca ŞL'nin en golcü oyuncusu oldu.Haliyle STSL'de de gol kralı oldu.Dünyada yılın en iyi 3. oyuncusu aynı zamanda.4-2-3-1'de pivot forvet çılgın atıyor.Aslında oyunda orta kafa gol çok olduğu için pivot forvetler çok gol atıyor.Dirk Kuyt özellikle.

Gs kariyeri yapanlara tavsiyem 4-2-3-1'de Burak içe kat eden oyuncu olarak sağda oynasın.Sneijder oyun kurucu olarak AMC.Januzaj sol tarafta kanat.Drogba forvet.Çılgın takım oluyor.Burak içe kat eden oyuncu olarak asist kralı oldu:D

europeanconquer
29.Mayıs.2014, 21:28
Katılıyorum,Drogba'yı kesinlikle bırakmayın,doğru oynatıldığı zaman tam bir canavar.Aynı şekilde Bruma'da öyle,çok acaip gelişiyor.

tombul taho
21.Temmuz.2014, 17:32
uzun zaman sonra ilk defa bu kadar uzun soluklu kariyer yaptim. uzun soluklu kariyer dememe bakmayin 20 hafta oynadim sadece :)

gelelim asil duruma:
sizde de kulup maddi sikinti yasiyo mu? ne transfer yaptim ne bisey ama gelin gorun ki takimin maddi durumu rezalet seviyede. kriterlere uyamazsak bittik demektir. normalde Galatasaray'in boyle mi olmasi gerekiyor? Unal Basgan ne istesem "olmaz" diye karsilik veriyor. benim bildigim Unal Basgan boyle bi baskan diil yani.

bu derece kotu sekilde maddi sikinti yasayan arkadaslar var mi aranizda?

Ronaldinho 10
21.Temmuz.2014, 20:00
uzun zaman sonra ilk defa bu kadar uzun soluklu kariyer yaptim. uzun soluklu kariyer dememe bakmayin 20 hafta oynadim sadece :)

gelelim asil duruma:
sizde de kulup maddi sikinti yasiyo mu? ne transfer yaptim ne bisey ama gelin gorun ki takimin maddi durumu rezalet seviyede. kriterlere uyamazsak bittik demektir. normalde Galatasaray'in boyle mi olmasi gerekiyor? Unal Basgan ne istesem "olmaz" diye karsilik veriyor. benim bildigim Unal Basgan boyle bi baskan diil yani.

bu derece kotu sekilde maddi sikinti yasayan arkadaslar var mi aranizda?

Ben ilk sezon transfer yapmamistim ve baskandan da bir talepte bulunmamistim maddi durum kotu diye. 2. sezonda bir kac oyuncu sattim, maaslari azalttim.. o arada zaten borclara odenecek miktar da 3 milyondan 1 milyona dusmustu ve maddi olarak iyi duruma gelmistik. Bir de ligde sampiyon olarak ve Sampiyonlar Liginde de Ceyrek Final gorerek iyi para kazanmistik :)