PDA

View Full Version : FM 14 MacOS Sorunu

Eogh
17.Ekim.2013, 15:35
15" MacBookPro kullanıyorum 10.8.5 işletim sistemi yüklübütün güncelleştirmeleri hali hazırda yapılmış olmasına rağmen oyun açılmıyor. Diğer bir konuda arkadaşların dediği gibi işletim sisteminin dili Türkçe iken oyun açılmıyor dili İngilizce yaptığımda oyun içerisinde oyun dilini Türkçe yapıp oynayabiliyorum. Umarım sorun final versiyonunda çözülür. Çok fazla İngilizce bilgim olmadığı için Sigames forumuna yazamadım ama aynı dertten muzdarip olduğunu gördüğüm biri vardı forumda bununla ilgili bir konu bulunmakta, forum yetkilileri sormuşlar hangi dilde sorun çıkardığını ama yazamadım.
:(

ibo
17.Ekim.2013, 15:55
Ben de MacBook Pro 15" kullanıyorum. OS X dili İngilizce olarak tanımlı. Oyun dilini İngilizce ve Türkçe yaparak oynayabiliyorum.

İşletim sisteminin dili Türkçe iken oyunun çalışmaması biraz tuhafmış. http://community.sigames.com/forumdisplay.php/343-Mac-Specific-Issues? şuraya baktım belki benzer sorunu yaşayan birileri vardır diye ama pek bir şey bulamadım.

burakurhan
17.Ekim.2013, 15:58
Evet dostum ben yazdım foruma,o mesajı da gördüm ve cevapladım.

Eogh
17.Ekim.2013, 16:42
Bende fark etmedim aslında sonradan gördüm senin yazdığını teşekkürler.

Eogh
26.Ekim.2013, 23:57
Yeni konu açmak istemedim o yüzden tekrar buraya yazdım. MacOs'a gelen yeni güncelleme ile oyun yeni bir ekranda, üst, alt ve yan taraflarda boşluk bırakarak tam ekranı ortalayarak oyunu açmaya başladı. 2880*1800 çözünürlüğün sadece sol üst kısmını veriyor ve düzeltemiyorum tercihler sekmesi ekranda gözükmüyor. Mavericksi yükledikten sonra bunu yapmaya başladı acaba aynı sorunu yaşayan var mı? Önceden böyle bir hata vermiyordu, hatta oyunu önce Pencere Modunda oynamaya çalıştım o zamanda ekranın sol üst köşesinde kaldı pencereyi belli bir boyutun üstüne çıkarmama izin vermedi.

dlyn1907
09.Kasım.2013, 05:42
Bendede sıkıntılar mavericks yukledigimden beri bitmiyor.Oyunun kendi kendini kapatması ve oyun ici zaman zaman aşırı derecede yavaşlaması,ben mavericks den kurtulmayı istedim ama dunya kadar ugras istiyor.Oyuna gelmeyecektik dostum bedava olan guncellemeyi yuklemek hata oldu