PDA

View Full Version : Trabzonspor İncelemesi | FM 14

Kaka Leite
18.Ekim.2013, 23:26
Trabzonspor
http://b1212.hizliresim.com/14/8/gpd3t.png

Kulüp Başkanı (İbrahim Hacıosmanoğlu)
http://imgz.habercem.com/habercem/newpics/news/071020131051366662982_2.jpg

Stadyum (Avni Aker Stadı)
http://e1212.hizliresim.com/14/8/gpdn3.jpg

Tesisler'in Durumu

Antrenman Tesisleri: İyi antreman tesisleri
Alt Yapı Tesisleri: İyi alt yapı tesisleri
Kurumsal Tesisler: Yeterli kurumsal tesisler
Genç Takım Antrenörlüğü: Yeterli düzey genç antrenörü
Genç Yetiştirme: Ortalamanın üzerinde genç yetiştirme

Kulüp Hakkında

Trabzonspor, 2 Ağustos 1967'de kurulmuştur. Süper Ligi 6 defa kazanarak, İstanbul Hegemonyasına son vermiş, Bursaspor ligi kazanana dek Anadolu'da şampiyonluk aparatını uzun yıllar taşımıştır. 2003/2004 sezonundan bu yana Süper Ligde ilk 6 içinde yer alarak üst sıraları kovalamış ve son senelerdeki ataklarıyla adından söz ettirmiştir. Yeni sezona başlarken son yıllardaki başarılı kadronun tamamen tasnif edildiğine ve takıma yeni isimlerin kazandırıldığına şahit olacaksınız bu da sizi zorlayacak etkenlerden biri olacak çünkü bu kadronun uyumunu yakalamak, belirli bir sistem ve taktik şablonu oturtmak zaman alacaktır. Ayrıca çok zor bir koltuğun sizi beklediğini de asla unutmayın. Ayrıca 1. Ligde bulunan 1461 Trabzon takımı da kısmen bize ait bir kulüp statüsündedir. Genç oyuncularımızı rahatlıkla buraya aktarıp, onların maç tecrübesini arttırmaya yardımcı olabiliriz, bu pilot kulüp bizim için büyük bir şans.

Başkan Hakkında

İbrahim Hacıosmanoğlu (d. 1966, Trabzon) Türk iş adamı ve spor yöneticisi.

İbrahim Hacıosmanoğlu 1966 yılında Trabzon'un Hayrat Merkez Mahallesi'nde doğdu. Uzun yıllar ticaret ile uğraştı. 2005-2007 yılları arası Trabzonspor Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 2008'de dönemin Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak'ın istifa edip seçim kararı alması üzerine seçimlerde aday oldu, fakat diğer başkan adayı Sadri Şener seçimleri kazandı ve seçilemedi. 27 Şubat 2012 tarihinde yapılan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı seçimlerine adaylığını koydu, fakat seçilemedi. 26 Mayıs 2013 tarihinde yapılan seçimlerde kullanılan yaklaşık 4500 oyun 1571'ini alarak Trabzonspor'un 15. Başkanı seçildi.

Stadyum ve Tesisler Hakkında

25249 kişilik Hüseyin Avni Aker stadı 1951 yılında inşa edilmiş ve çeşitli dönemlerde modifiye edilmiş bir stat. Kapasitesi ve kalitesi lig standartlarına uygun. Sportif başarılarla beraber seyirci kapasitesini taşımadığı zamanlarda artık yeni bir stat için yönetimin kapısını çalabiliriz.

Tesislerin genel durumuna baktığımız zaman, Antrenman ve Genç yetiştirme merkezimizin iyi durumda olduğunu, Alt yapı tesislerimizin geliştirilmeye ihtiyacı olduğunu görüyoruz. Bunu mutlaka yönetimden talep ediniz.

http://i.imgur.com/0nQYGbq.png
Ekonomik Durum Hakkında

24 M Euro tahmini değeri bulunan kulübün 207 M Euro kredi borcu bulunuyor.

Teknik Heyet Hakkında

Personel sayısını arttırmanızı öneriyorum. Mevcut personeller çok kötü değiller..

http://i.imgur.com/YxA4Bdf.png
Kaleciler

Kale konusunda çok fazla tartışmaya gerek yok. Onur bu mevkinin en iyisi diyebiliriz..

Yedek kalecilere baktığımızda 2 adet yedeğimiz mevcut. Fatih ve Zeki yedek için gayet iyi durumdalar..

Zeki çok olmasada gelişebilecek potansiyeli mevcut, Onur varken 5-6 sene kale sorunu yaşayacağınızı düşünmüyorum.

http://i.imgur.com/OJv6avV.png
Defans

Stoperler : Burada ilginç bir şekilde Bamba'nın çok iyi olduğunu görüyoruz. Stoperlerin arasında en iyi profile sahip oyuncu konumunda..

Kendisini burada kullanıp verim almanız zor değil. Yanına ise 3 adayımız mevcut..

Aykut, Mustafa ve Giray burada kullanılabilecek diğer oyuncularımız, Aykut yaşının genç olması ve diğerlerine göre daha iyi profile sahip olmasıyla bir adım önde.

Mustafa'nın da yaşı çok genç, gelişebilecek potansiyeli var. Bu sebeple ben size Aykut - Bamba ve Mustafa üçlüsünü dönüşümlü oynatarak formda tutmanızı öneriyorum.

Giray'ın yaşı sorun olduğundan satmanız iyi olabilir. Tabii isteyenler yedekte kullanabilirler kendisini.

Bekler : Takımın en sorunlu yerinden başlayalım, sol bek için oyuncular kısıtlı.

Olcan ve Kadir bu mevkide oynayabilen oyuncular. Olcan hücumcu olarak size iyi katkı verebilir ancak savunma olarak aynı şeyi söylemek zor.

Yine de Kadir'e bakışla burada oynatmanızı önerdiğim oyuncu Olcan'dır.

Sağ tarafta Bosingwa'dan başkasını düşünmek zor..

Bosingwa harika bir profil ile oyuna yansıtılmış. Bu yüzden bu kısımda sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum..

Yedeği ise genç Zeki Yavru olacak. Zeki de genç yaşı ile geliştirilebilecek oyunculardan birisi..

http://i.imgur.com/3sm8QdH.png
Orta Saha

Defansif olarak orta alanda Zokora ön plana çıkıyor. Çok iyi bir profile sahip olan Zokora bu bölgede ilk tercihiniz olacaktır.

Yedeği ise Aykut Akgün olacak, 25 yaşındaki oyuncu kadro genişliği açısıdan takımda tutulması gereken bir oyuncu.

Gelelim oyunu iki yönlü oynayacak oyuncumuza, Colman'dan hem savunma, hem de hücum katkısını alabiliriz.

Colman'ın profili gerçekten gayet güzel, ''İki yönlü orta saha'' olarak çok iyi verim alabileceğinizi düşünüyorum.

Aynı şekilde Colman'ı DMC yapıp ''Regista'' rolünde de eseceğini düşünüyorum. Seçimi size bırakıyorum taktiğinize hangisi uyuyor ise onu deneyin.

Orta saha'nın genç oyuncusu Soner ise ''Oyun kurucu'' olarak şans vermeniz gereken oyunculardan. Gelişimine önem verirseniz gayet iyi şekilde verim alacağınızı düşünüyorum ilerleyen sezonlarda..

Gelelim hücumcu orta sahamıza Adrian oyunda da gayet iyi bir profile sahip. ''Oyun kurucu'' ya da ''Takımın Beyni'' rollerinde AMC olarak çok iyi işler yapabilir.

Adrian duran toplar içinde çok önemli bir oyuncu, duran top değerleri yüksek olduğundan kullandırmanız halinde duran toplardan skor katkısı almanız mümkün.

Son oyuncumuz Alanzinho bana göre takımda işlevsiz bir oyuncu, 30 yaşındaki oyuncuyu satmanız finansal açıdan size yarar sağlayacaktır.

Tabii kullanmak isteyenler AMC olarak kendisini kullanabilirler.

Kanatlar :

Sol taraf ile başlayalım, çok fazla konuşmaya gerek olduğunu düşünmüyorum. Malouda varken burada başkasını oynatmanız saçma olacaktır.

Malouda burada ''İçe Kat eden'' olarak mükemmel katkı sağlayacak bir oyuncu. Geçen seride denediğimde çok iyi verim almıştım bu seride de böyle olacağını umuyorum..

Aynı şekilde sol kanat oynayabilecek Adrian ve Olcan da alternatif olarak burada bekliyorlar. Sakatlık halinde bu oyunculardan birisini buraya kaydırabiliriz..

Burada oynayabilecek bir oyuncumuz daha mevcut o da Yusuf, kendisinin profili çok iyi olmadığından size önerim Özel ders aldırarak gelişimine katkıda bulunmanız.

Kupa maçlarında şans vererek de gelişimi hızlandırabilirsiniz. Yusuf potansiyel olarak gayet iyi durumda. Malouda'dan sonra o mevkiye onu geçirebiliriz..

Sağ tarafa geldiğimizde burada Volkan Şen mevcut. Ondan daha iyi bir oyuncu orada olmadığından onu oynatmanız doğru olacaktır..

Emra Güral geçen serilerde oynattığımda harika işler yapabiliyordu ancak bu seride henüz denemediğim için net bir şey söyleyemeyeceğim. Ancak hazırlık maçlarında Emre'yi burada deneyerek görebilirsiniz.

http://i.imgur.com/2qTFsVL.png
Forvet

Forvet için en iyi iki adayım Janko ve Henrique ama Janko oyunu açtığımızda 2 ay sakat. Bu süre içinde burada Henrique'yi oynatabiliriz..

Janko döndüğünde burada oynatabilirsiniz. Ben bu kısmın transfere ihtiyacı olduğunu düşünüyorum ancak eldekilerle idare etmek isteyenler Janko ve Henrique'yi burada değerlendirebilirler..

Henrique için ''Fırsatçı golcü'' rolünü öneriyorum. İyi verim alacağınızı düşünüyorum bu rolde kendisinden..

Batuhan da forvet için ancak yedek olacak düzeyde bir oyuncu.

http://i.imgur.com/Bh0oYZT.png
Taktik Hakkında

Bu diziliş uygun olacaktır takım için, transfer ihtiyacı olan bir takım Trabzonspor.

Bu transferleri yaparsanız başarı yakalamak daha kolay olacaktır. Genç ve gelişebilecek oyuncuları da mevcut..

Transfer Önerisi
Bir sol bek ve forvet transferleri yapılmalı. Bu oyuncular kaliteli olmalı çünkü takımda bu mevkilerde yedek olabilecek kapasitede oyuncular zaten mevcut..

Addolorato
18.Ekim.2013, 23:28
http://rsm.haber365.com/H/1371111602_52_haciosmanoglu.jpg

Başkan.

Edit : Düzeltmişsin.

Kaka Leite
18.Ekim.2013, 23:29
http://rsm.haber365.com/H/1371111602_52_haciosmanoglu.jpg

Başkan.

Gerekli düzeltmeyi yaptım hemen :)

jevox06
18.Ekim.2013, 23:37
Ben de 4-1-2-2-1 sistemi ile oynuyorum. Ciddi anlamda bir forvet eksikliği var. Goller hep kanat oyuncularından ve oyun kurucu rolündeki oyuncudan oluyor. İyi bir forvet alınması gerekiyor takıma. Sol bek için ise ben Sead Kolasinac diye bir adam var Schalke de onu aldım. Salt Bek rolünde 7.30'un altına düşmedi. Bir de Sağ Açık alınabilir. Volkan Şen pekte iyi bir oyuncu değil. Güzel bir kanat alınabilir.

azaptar
22.Ekim.2013, 14:09
Ben her zaman en başta ts kariyeri açardım lakin bu sefer oyuncu bilgimi artırıp en iyi şekilde başlayacağım trabzonsporuma.Bi kadroya bakmak için açmıştım ve dediğiniz gibi forvet , sol bek,sağ açık transferleri gözüme görünmüştü acilen.2 3 yıla da bosingwanın yerine adam bakmak lazım gelecek...

orhuncet
01.Kasım.2013, 19:05
Arkadaşlar ben şuanda oynuyorum Trabzonla işler iyi gidiyor , Paulo Henrique 12 maçta 10 gol 2 asist yaratıcı forvet ama şöyle bi gerçek var her kariyerde oyuncu performansı değişiyor yani saatli bomba henrique benim param olmadığı için birazda riske girmek istedim oynadım ama çok fazla net gol kaçırıyor o yüzden forvet şart ama para yok ligdede iyi gidiyoruz 5 maçta 4 g 1 m Avrupa liginde Freiburg beraberliği deplasmanda öyle başladık henrique 4 tane net gol fırsatını değerlendiremedi ama önemli değil kariyer zevkli para sıkıntısı çok fazla ..

huseyin91
02.Kasım.2013, 08:54
Oyuncularınız kaç puan ortalamayla oynuyor? bende bosingwa, malouda falan çok kötü. hatta genel olarak takım kötü. büttner kiraladım oda oynayamıyor. bi maçta 3 atıyorum sonra saçma bi takımdan 3 yiyorum. haddinden fazla istikrarsız takım. kornerlerde ön direeğ düşen tüm toplar gol oluyo nerdeyse. 2005ten beri fm oynarım ama 4 maçta bile standart tutturamamışlığım hiç olmadı.

şaktardan eduardo aldım o da çok istikrarsız, bi maç 7.5 sonra 3 maç 6.2 vs.vs.

hangi taktiklerle/kadrolarla oynuyorsunuz ?

Kaka Leite
02.Kasım.2013, 09:34
Oyuncularınız kaç puan ortalamayla oynuyor? bende bosingwa, malouda falan çok kötü. hatta genel olarak takım kötü. büttner kiraladım oda oynayamıyor. bi maçta 3 atıyorum sonra saçma bi takımdan 3 yiyorum. haddinden fazla istikrarsız takım. kornerlerde ön direeğ düşen tüm toplar gol oluyo nerdeyse. 2005ten beri fm oynarım ama 4 maçta bile standart tutturamamışlığım hiç olmadı.

şaktardan eduardo aldım o da çok istikrarsız, bi maç 7.5 sonra 3 maç 6.2 vs.vs.

hangi taktiklerle/kadrolarla oynuyorsunuz ?
Korner sorununu çözmek senin elinde şuan kariyerimde 19 maç yaptım kornerden gol yediğimi hatırlamıyorum.

orhuncet
02.Kasım.2013, 20:04
Kornerden bende yemedim ama özel bir taktikte kullanmadım genel olarak hücum duran topu çalıştırıyorum ben fazla gol atamıyoruz ama attığımızda oluyor zaman zaman :) Defans hattı bende fazlasıyla iyi oynuyor

huseyin91
02.Kasım.2013, 21:45
maloudayla bosingwa nasıl oynuyor sizde ?

hani 3 kez sırf denemek için kariyer açtım, hiçbirin de de sonuç değişmedi, 7nin üzerine çıkabilen adam sayısı her maç taş çatlasa 3-4 , sürekli dğeişekenlik göstren form durumu. hani acemi de değilimdir her inciğini bilerek 2005ten beri oynuyorum ama ilk defa bi takımı bu kadar adam edemediğim oldu. çok acayip.

orhuncet
04.Kasım.2013, 01:15
Bende Malouda güzel oynuyor sakatlandı 15 maçta 11 gol atmıştı yalan olmasın emin değilim ama iyiydi sonra 3-4 hafta sakatlandı şimdi döncek sakatlıktan .. Bosingwa da fena değil ortalaması iyiydi benim kariyerde savunma yönünden sıkıntım yok ama forvet arada %100 kaçırıyor o beni deli ediyor :/

Oguzhayne
12.Kasım.2013, 03:06
Alanzinho'yu 1.1 M £'ya önerip sattım.Zokora'yı 1 M £'ya önerip sattım. Adrian'ı 4 M £'ya sattım.Volkan Şen ve Batuhan'ı ise kiraladım.
Serbest transferden İvan Obradovic sol Bek'e transfer ettim. İlk başlarda iyi performans vermedi. Lakin ilerde çok katkı sağlayacaktır.İyi bir bedele de satış imkanınız olacaktır.
Stuttgart'tan Tunay'ı 2 M £'ya satın aldım.
Mehmet Ekici'yi 3.5 M £'ya satın aldım.
Ve sağ bek için Bosingwa'ya alternatif olsun diye Kayserispordan Salih Dursun'u 2 M £'ya aldım.Salihe verdiğim para biraz yüksek oldu ama hem profili iyi hem de 22 yaşında .Ayrıca yıllık 60 bin £'e oynuyor.
Stoperde Bamba'yı oynatmanızı öneriyorum.Çok iyi performans veriyor.Lakin Onur Kıvrak kendisini çok sevmeme ve çok iyi bir profili olmasına rağmen çok gol yiyor deli oluyorum :D

orhuncet
12.Kasım.2013, 18:01
Mehmet ekici yi ön siparişte almayı denedim 8 M ye falan çıkıyorlar acaba değişti mi bu sende 3.5 m ye nasıl aldın avrodan bahsediyorum ben

Bordo61Mavi
13.Kasım.2013, 04:18
Ekonomik olarak cok kotu durumdayiz.

Tunay Torun (Kiralik)
Pantelic (bedava )

Bu oyunculari aldim, Pantelici aldiktan sonra Jankoyu satmakti amacim ama iyilestigi gun tekrar sakatlandi. Nakit para getirmis olacaktik kasaya ama olmadi.

Sezon basi sattigim tek futbolcu Alanzinho oldu. Volkani kimse almak istemedi :)

Kulubun batmamasi adina yapilmasi gereken cok basit

Malouda, Bosingwa, Zokora, Janko ve Adriani 1 sezon oynatip, o sezon sonunda maximum fiyatta satmaktir. Yuksek maaslardan kurtulmanin yaninda bonservis getirisi borc odemelerini karsilar.

Onlarin yerlerine bedava oyuncu bulmak lazim, en kotu kiralik o sezonu gotursun diye.

Bonservisli oyuncu cok ucuz olmadigi surece alinmasi saglikli olmaz, bu seride UEFA fair play regulationlarinida cikarmislarki avrupa kupalarina katilamazsiniz.

Oguzhayne
13.Kasım.2013, 05:30
Mehmet ekici yi ön siparişte almayı denedim 8 M ye falan çıkıyorlar acaba değişti mi bu sende 3.5 m ye nasıl aldın avrodan bahsediyorum ben

Bilmiyorum kardeşim.Teklif yaptım biraz pazarlıkla indirime gittiler. Ben İngiliz Pound'u olarak oynuyorum Avro usulünden ise 4.1 M avroya tekabül ediyor
Oyunlar arası farklılıklar oluyor.O yüzden bir oyunda mesela Alanzinhoyu anca 250 bin Pounda bir oyunda 1.1 milyon pounda sattım.
He bir de Sağ açıkta Emre Güralı oynatın leblebi gibi gol atıyor :D

thedarkpart
27.Kasım.2013, 18:30
Bosingwa ve Onurun profilleri bence yetersiz bunun düzeltilmesi gerekiyor

Maddi olarak tam bir yıkım var takımda maaş konusunda ciddi kısıtlamalar yaparak oynanmalı

unal61
12.Aralık.2013, 01:33
Beyler benim yaptığım 2 önemli transfer var. Lucas Romero ve Sead Kolasinac . Bu iki oyuncuyu almaya bakın derim ben. sol bek için rizeden Ali Adnan'ı alın, Sağ bek içinde Kayseriden Salih Dursun'u. bu dört transferle defansı sağlama alırsınız. Lucas Romeroyu orta sahanın ortasında iki yönlü olarak oynatın daha çok verim alırsınız. 2-3 seneye kalmaz Arjantin milli takımının vazgeçilmezi olur.
Şu oyuncularıda satmanızı tavsiye ederim. Janko,Bamba,Giray,Batuhan. Bi yerlerden para kazanmalısınız yoksa transfer yapamazsınız. Kolay gelsin :)

Laz61g
12.Aralık.2013, 01:58
nacizane tavsiyem ilk sene sonu barcelonaya giden agustin allione takip edin barcelona genellikle sözleşme yenilemiyor 2 sene sonra bedavaya alabiliyorsunuz kısaca 35mn a satmıştım çok çok kaliteli bir futbolcudur tabi antremana dikkat edilmesi lazım

Selim Atalay
25.Aralık.2013, 01:30
Mali durumlar kötü olduğu için ucuz transferlere yönelmek durumdayız. Elimizdeki forvetler iş yapmadığı için sizlere ucuz ve etkili bir forvet önereyim.

http://i.imgur.com/XeDKM3j.png

41b'ye transfer ettiğim Vitali, şuan epey etkili ve takımı sırtlıyor. Avrupada ve Ligde gol krallık savaşını devam ettiriyor :)

musate
04.Mart.2014, 02:11
çok ekonomik sıkıntı var habire oyuncular sakatlanıyor halbuki antremanı az tutuyorum çok sinir olmaya başladım he bosingwamı neydi onu sattım paraya ihtiyacım vardı lig için çok fazla yabancı var bana göre trabzonu seçmemin sebebi gerçekçi oynamak istiyorum fener i pek sevmiyorum cimbomda şu an teknik direktor değişmedi tam güncel trabzondan tkn dir. ayrıldı bende gerçekçi olsun diye trabzonu seçtim

Kuzga
25.Mart.2014, 16:50
İlk sezonumu bitirdim Trabzonspor ile. Son yama ile oynadığım için doğal olarak kadro burada yazılından biraz daha farklı.

Oyunun başında Adrian'ı 5m euro ya Wigan'a sattım. Sezona başlamadan Bjk den Ersan Adem Gülüm'ü kiraladım ve İspanya 2. liginde Cordoba takımdan Arturo isimli bir forvet oyuncusunu 100 bin euro karşılığında aldım. Takım fena başlamadı lige ama avrupa liginden son eleme turunda elendim. Ligde ilk devrenin sonuna doğru orta sıralarda devam ederken kupada gruplara kaldım. Bursa-Bjk-Fenerbahçe grubunu çekince açıkası buraya kadarmış dedim ama süpriz galibiyetlerle yakın biten gruptan 2. olarak çıkmayı başardım.

Devre arasında maddi durumlar ve yaşlanması sebebi ile gerçek hayatta da çok sevmediğim Colman'ı 3.2 m euro karşılığında Dinamo Moscow'a sattım. Maluda'yı ise Newcastle a kiraladım. Orta sahaya destek olması amacı ile bedelsiz durumda bulunana Ibrahim Tandia ve Oscar Perez isimli oyuncuları kadroma kattım. İkinci devre işler daha iyi gitti. Türkiye Kupası finalinde Fenerbahçeyi 2-0 yenerek kupayı aldım. Ligde ise 4. oldum. Ligi Eskişehirsporun kazanmasın süpriz oldu benim adıma. Son haftalara doğru yükselişe geçtim ve Fenerbahçenin 2. olmasını umarak 3.lük hedefledim ama 2 si de olmayınca şampiyonlar ligi vizesi alamadım.

İkinci sezonun başında Maluda, Sol Bamba, Zokora gibi oyuncuları yolladım ve kiralık oynayan Özer, Ersan Adem Gülüm ve Yusuf Erdoğan ı kadroda tutmayı başardım. Ayrıca Beşiktaştan sözleşmesi biten Manuel Fernandes ve Corintians a dönen Ramon Motta'yı da kadroma kattım. Son olarak ligden düşen Gaziantep'ten Muhammet Demir'i transfer ettim. Açıkcası bu sezon da ilk 4. de yer alabilirim diye umuyorum. Sezonun başında pek iyi oynamasam da eskişehirspor'u yendim ve Süper Kupa'yı da aldım.

Yukarıda da belirttiğim gibi ben pek transfere kafa yormadan ilk kariyerim olduğu için hızlı ilerleyerek girdim sezona. Açıkcası Trabzonspor taraftarı olan ve zoru seven ben gibiler için oldukça eğlenceli ama bence biraz da zor. Kadro lig için bile çok yeterli değil ve transfer istiyor ama oyuncu satsanız bile bütçe gelmiyor özellikle ilk sezon. Ben başlarda 4-1-2-2-1 denedim ama başarılı olamadım ve kendi evimde 4-4-2 deplasmanlarda ise 4-1-4-1 oyanayarak devam ediyorum. Yukarıda uzun uzun yazılmış arkadaşlar tarafından ama bence de sol bek ve forvet ilk eksikler olarak göze çarpıyor. Ben Özer ve zaman zaman Olcan'ı sağ kanatta oynattığım için ihtiyaç duymadım ama gerçek bir sağ kanat isteyenler bu bölgeye de alternatif düşünebilirler.Benim gibi orta sahayı kalabalık tutmak isteyenler özellikle defansif olarak bu mevkiyi güçlendirebilirler. İlk sezonun sonunda Rize'den dönen Aykut Akgün de bu bölgeye başka bir alternatif oluyor.

Bordo61Mavi
26.Mart.2014, 01:49
Trabzonsporla isler gercekten zordu, yabanci coplugu diyebiliriz.

Tek positif yani yerli oyuncularin iyi olmasi.

Onur
Aykut
Musti(benim cok isime yaradi)
Olcan
Soner
Yusuf
Emre
Ozer

http://i.hizliresim.com/wL9Pzj.jpg
ilk sezon

http://i.hizliresim.com/KPX3J5.jpg
http://i.hizliresim.com/KZGNoG.jpg
http://i.hizliresim.com/wMqY3g.jpg
http://i.hizliresim.com/wvMzBz.jpg

Zokora
Malouda
Bosingwa
Janko

gittiginde zaten haftalik £150,000 maas butcesi aciliyor, aldigimiz bonservislerin 10% bize transfer butcesi olarak donse bile orta seviyede oyuncular kiralanabiliyor.

suan kasada £12milyon para var, ve zarar yapmiyoruz. OCak ayi geldiginde ek butcede verilecektir.

Bu yama ile beraber daha kolay oldu isimiz, bi oncekinde 3cu sezona kadar duzeltemedim takimi. Bunda ikinci sezonda istedigimiz adimlari atabildik.

Kuzga
26.Mart.2014, 03:01
Hakikaten yerlilerin neredeyse tamamı çok iyi iş yapıyor. Yanlız ben Emre Güral'dan ilk sezonda çok az verim alabildim. Soner de profili nedeniyle çok kırılgan özelliklerini sahaya yansıtamıyor ikinci sezonun başında sattım ben o yüzden teklif geldiği için. Yabancılardan Bourceanou, Bosingwa, Henrique dışındakileri yolladım çoktan iş yapmıyorlar çünkü.

Bordo61Mavi
26.Mart.2014, 04:04
Hakikaten yerlilerin neredeyse tamamı çok iyi iş yapıyor. Yanlız ben Emre Güral'dan ilk sezonda çok az verim alabildim. Soner de profili nedeniyle çok kırılgan özelliklerini sahaya yansıtamıyor ikinci sezonun başında sattım ben o yüzden teklif geldiği için. Yabancılardan Bourceanou, Bosingwa, Henrique dışındakileri yolladım çoktan iş yapmıyorlar çünkü.

Soner bulunmaz nimettir :)

MC oynarken bile verim aliyordum, ki suanda AMC oynatiyorum kaleye daha yakin. Composure, Creativiy ve Finishing ile Mesut Ozilin bi dusuk versiyonu gibi. Gol katkisida iyi, asistleride.

rexpo1994
26.Mart.2014, 19:17
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=118761 7.sezonumdayım TS ile hersene şampiyon oldum ama avrupada başarımızı yok en fazla şampiyonlarligi yarı finali var. Klübü maddi ve itibar açıdan en iyiler arasına soktum fikir almak isterseniz uğrayabilirsiniz:)

jevox06
26.Mart.2014, 22:51
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=118761 7.sezonumdayım TS ile hersene şampiyon oldum ama avrupada başarımızı yok en fazla şampiyonlarligi yarı finali var. Klübü maddi ve itibar açıdan en iyiler arasına soktum fikir almak isterseniz uğrayabilirsiniz:)

İlk sezonda mı şampiyon oldun ? Helal olsun. Ben ilk sezon son 5 haftaya kadar lider götürüp 3. olmuştum. İlk sezon gerçekten çok kötü bir kadro var Trabzonspor'da. Para da olmadığı için mevcut kadro ile götürmüştüm. Ama zevkli oluyor kariyerler. Hele ki Avrupa daha zevkli. İlk sezon Avrupa Liginde çeyrek final oynamıştım. Bir de bende Henrique çok etkili oynamıştı. Değerlendirmeye bakın. İyi oyuncudur kendisi.

BMAais28
07.Haziran.2014, 22:31
Alabilecekseniz Batalla yı alın derim. serbest oyuncu olarak oynattım sezonun yarısındayım 10 gol 9 asist. :) forvet olarakta Samed Yeşili aldım ama sezonumun sonunda takıma katılacak.Şuana kadar tek transferim Batalla ancak iyi ilerliyorum lider ile aramda sadece 1 puan fark var :)