PDA

View Full Version : Temsilciye Ortaklık Teklifi

myres
19.Ekim.2013, 12:34
Biri açıklarsa sevinirim. Brumaya %25'i çin 750 teklif ettim. Altta kabul et yada reddet çıktı. Kabul et diyince temsilci satışa sundu %25i filan. Tam çözemedim işi.

wolfson
19.Ekim.2013, 13:03
hiç bi bilgim yok sadece tahmin ediyorum. Ekonomik açıdan bir hamle sanırım bu. Mesela bir oyuncu var. Siz bu oyuncunun ileride yüksek bedele satılacağını düşünüyosunuz. Ama oyuncuyu almak istemiyosunuz ve ya alamıyosunuz. Bu sefer %lik olarak alıyosunuz.
Ve ya satıyosunuz. O sefer de sizde kalmasını istiyosunuz ama maddi gelire de ihtiacınız var. Bu sefer de %lik olarak satıyosunuz.
Bu dediklerim sadece tahmimdir :D

di canio
19.Ekim.2013, 13:11
Ben Ankaragücü ile oyun açtığım için transfer yapamıyorum henüz. Ama hani bazen kulüplerimiz transfer yaparken bir Uruguay ya da Kolombiya kulübüne bonservisinin bir kısmı o kulüpteymiş diye komisyon ödüyor ya, tahminimce öyle bir şey.

serwan
19.Ekim.2013, 14:03
Tam olarak yatırım işi. Takımda yer bulamayacağını ya da alamayacağınızı düşündüğünüz bi adamın bonservisine ortak oluyorsunuz kulüp olarak. Diyelim ki % 25ini aldınız 500k'ya.Adam büyük yıldız oldu ve 20m'a satıldı. 5m'u size geliyor. Ya da satılmadı ama size para lazım elinizdeki hisseyi satışa çıkarıp anlaştığınız bedelle satıyorsunuz gelir elde ediyorsunuz. Futbolcu borsası gibi. Hisse alıp satıyorsunuz. Zarar da edebilirsiniz kar da.

myres
19.Ekim.2013, 17:50
Fakat kaç teklif edersek edelim kabul et reddet çıkıyor. Onu anlayamadım ben.

Nocna Mora
20.Ekim.2013, 00:17
Son kararın mı gibi bir sey sanırım :)

kaanbjk07
20.Ekim.2013, 02:17
Arkadaşlar bugün bu sistemi tam olarak çözdüm. Öncelikle kendi oyuncunuzu baz alarak söyleyeyim. Mesela Almeida sizin oyuncunuz ve bunun bir kısmını temsilcisine satmayı öneriyorsunuz ve temsilci ilgilenirse sizden önerdiğiniz kısmı satın alıyor. Oyuncunun satışı söz konusu olduğunda oyuncuda ki kendi hakkını karşı taraf öderse almış oluyor. Eğer ödemezse yine o hakkı kendinde kalıyor.

Başka bir oyuncunun temsilcisinin oyuncunun bir kıısmını alması konusunda önerirseniz ve temsilci oyuncusunun önerdiğiniz kısmını alırsa bu oyuncuyu transfer etmek isterseniz yararlı oluyor. Mesela Gaitan için Benfica 9M istiyordu ben temsilcisini yüreklendirip %50'lik kısmını almasını sağladım ve klübün istediği ücret yarıya düştü bende futbolcunun yarısını almış oldum. Bu yüzden almak istediğiniz futbolcularda kullanırsanız bu özelliği kendi yararınıza olur. Oyuncuyu çok beğenme durumunuzda iyi bir mali zamanınızda tamamını alabilirsiniz. Fakat önemli bir notu aktarayım %50lik kısmını aldığınız için satışında %50lik kısmına sahip olabilirsiniz.

rapX
21.Ekim.2013, 18:09
Bu olayı tam olarak nereden yapabiliyoruz, ben bulamadım ?

Edit : Buldum.

kapalicarsi
21.Ekim.2013, 19:54
İngiltere de %100 ü almassan futbolcu oynamıyo mesela

sentugo
21.Ekim.2013, 20:41
Zaten oyunda bu olayın belli liglerde aktif olması lazım değil mi ? Türkiye liginde gerçek hayatta yok böyle birşey...