PDA

View Full Version : Hugo Almeida

ReaList
22.Ekim.2013, 17:45
http://dosya.turksportal.net/research/14.0.0/Be%feikta%fe_Hugo_Almeida.png

barahir
27.Ekim.2013, 04:22
First Touch değerini gördüm, görmez olaydım. Almeida 15 ise Kuyt nasıl 13 diye sormuyor değillim kendime.

Almeida'nın birebirdeki beceriksizliğinin ana faktörü açık şekilde kontrol edememe iken 15 değerinin verilmesi yadırganabilir. Kıstas yaptığımızda da Kuyt'a göre orantısız.

perpetua
27.Ekim.2013, 19:55
First Touch değerini gördüm, görmez olaydım. Almeida 15 ise Kuyt nasıl 13 diye sormuyor değillim kendime.

Almeida'nın birebirdeki beceriksizliğinin ana faktörü açık şekilde kontrol edememe iken 15 değerinin verilmesi yadırganabilir. Kıstas yaptığımızda da Kuyt'a göre orantısız.

Ama gayet iyi duvar olabiliyor. Topu indirip, takim arkadaslarina servis edebiliyor.

barahir
28.Ekim.2013, 01:25
Ama gayet iyi duvar olabiliyor. Topu indirip, takim arkadaslarina servis edebiliyor.

Açıkçası diğer oyunculara da baktım, özellikle mevkisi forvet olanları tercih ettim. Baktıklarım arasında da Semih Şentürk'ün FT değeri 14. Emenike ve Sow 12 yanılmıyorsam. Burdan şunu anlıyorum FT değeri için belki de en önemli kıstas duvar olup, servis edebilmesi. Çünkü Semih'in de bu tür meziyetleri var. Böyleyse anlarım.

Ancak diğer türlü düşünürsek, özellikle son 2 haftada gelen pasları yanlış kontrol etmesi yüzünden kaleciler önce davranarak önünden aldılar topları. Sadece bu 2 hafta da değil aslında, dar alanda önüne alması gereken toplarda sıkıntı yaşıyor gibi geldi bana.

Nocna Mora
28.Ekim.2013, 01:50
13 ya da 14 ideal olabilir. 15'lik bir ilk kontrolü yok.

kapalicarsi
01.Kasım.2013, 03:43
Kafa hariç her şeyi dibe vurabilir:)

perpetua
01.Kasım.2013, 12:21
Açıkçası diğer oyunculara da baktım, özellikle mevkisi forvet olanları tercih ettim. Baktıklarım arasında da Semih Şentürk'ün FT değeri 14. Emenike ve Sow 12 yanılmıyorsam. Burdan şunu anlıyorum FT değeri için belki de en önemli kıstas duvar olup, servis edebilmesi. Çünkü Semih'in de bu tür meziyetleri var. Böyleyse anlarım.

Ancak diğer türlü düşünürsek, özellikle son 2 haftada gelen pasları yanlış kontrol etmesi yüzünden kaleciler önce davranarak önünden aldılar topları. Sadece bu 2 hafta da değil aslında, dar alanda önüne alması gereken toplarda sıkıntı yaşıyor gibi geldi bana.

Onu da vucut hantalligina baglayabiliriz bence.

mustangshelby
01.Kasım.2013, 18:33
sakatlanma yatkınlığı arttırılmalı, dirtiness baya bir düşmeli, kararlar düşmeli, uzaktan şut düşmeli, dribling 1 tık artmalı böylece gerçeği yansıtabilir galiba.

ttarlabasi
04.Kasım.2013, 02:18
Finishing, First Touch(!), Long Shots ve Off the ball düşürülmeli. Composure 5 falan olmalı.

perpetua
04.Kasım.2013, 12:32
sakatlanma yatkınlığı arttırılmalı, dirtiness baya bir düşmeli, kararlar düşmeli, uzaktan şut düşmeli, dribling 1 tık artmalı böylece gerçeği yansıtabilir galiba.
Sakatlanma yatkinligi yeterli. Oyunda bir kac oyun veya sezon oynayip Almeida'nin gercekteki kadar sakatlanmadigini goruyorsan o zaman uzerinde tartisiriz.

Finishing, First Touch(!), Long Shots ve Off the ball düşürülmeli. Composure 5 falan olmalı.

Notun cok kit.

Bunlarin hepsi dusurulurse Almeida ne pozisyona ne de gol atar.

Oyunda Almeida asiri fazla gol atiyor da bu sonuca mi variyorsun? Yoksa macta kacirdiklarinin hincini mi cikartmaya calisiyorsun? :)

mustangshelby
04.Kasım.2013, 13:02
sayın perpetua oyunu 98 den beri oynarım açıkcası beşiktaşlıyımdırda hatta en beşiktaşlısından dahada ben oyunun sağlıklı ve gerçeği daha iyi yansıtabileceği için formamı çıkarark yorumumu yaptım örnek: bir futbolcu sakatlanır 1 yılı geçkin süre oynayamaz, bir futbolcu 3-6 maç oynar bu her 3-6 maçtan sonra ya beli ya bilmem neresi ağrır sakatlık yaşar diğer 1+ maç oynayamaz bu durumda sizce hangisi sakatlığa daha yatkındır ?

perpetua
04.Kasım.2013, 13:46
sayın perpetua oyunu 98 den beri oynarım açıkcası beşiktaşlıyımdırda hatta en beşiktaşlısından dahada ben oyunun sağlıklı ve gerçeği daha iyi yansıtabileceği için formamı çıkarark yorumumu yaptım örnek: bir futbolcu sakatlanır 1 yılı geçkin süre oynayamaz, bir futbolcu 3-6 maç oynar bu her 3-6 maçtan sonra ya beli ya bilmem neresi ağrır sakatlık yaşar diğer 1+ maç oynayamaz bu durumda sizce hangisi sakatlığa daha yatkındır ?

Oyunu 98'den beri oynuyor olabilirsin.

Ama acaba hic editor ile sakatlik yatkinliklari ve dogal zindelikleri farkli degerlerde oyuncular yaratip, bu oyuncularin her sezon ortalama kac sakatlik yasadigini, bu sakatliklarin ortalama ne kadar sure oynamamalarina neden oldugunu test ettin mi?

Yani sakatlik yaktinligi 12 ve dogal zindeligi 8 olan bir oyuncunun bir sezonda ortalama kac defa sakatlanacagini ve sakatlik yuzunden ne kadar sure kaybedecegini biliyormusun ki yukseltilmeli diyorsun?

Ben bu analizleri yaptigim icin yanlis dusunuyorsun diyorum. Besiktasli olman veya olmaman onemli degil. Almeida bu ozellikleriyle sezonda ortalama 1.5 ay civarinda sakatlik yasayacak durumda. Mac oynama sayisina ve oyun temposuna gore fazlasi da olabilir, azi da. Bu da Almeida'yi oldukca iyi yansitiyor.

ttarlabasi
07.Kasım.2013, 02:32
Sakatlanma yatkinligi yeterli. Oyunda bir kac oyun veya sezon oynayip Almeida'nin gercekteki kadar sakatlanmadigini goruyorsan o zaman uzerinde tartisiriz.

Notun cok kit.

Bunlarin hepsi dusurulurse Almeida ne pozisyona ne de gol atar.

Oyunda Almeida asiri fazla gol atiyor da bu sonuca mi variyorsun? Yoksa macta kacirdiklarinin hincini mi cikartmaya calisiyorsun? :)

Ayağıyla boş kaleye dahi gol atmakta zorlanan bir oyuncudan bahsediyoruz. Bu finishingini düşürür. Ancak arka direğe kafasına top gelecek ki gol atabilsin.

Kaleci ile karşı karşıya gol atamıyor. Composure konusunda ciddi sıkıntısı var.

Long shot mazide atıyordu herhalde Türkiye'de pek göremedik.

Topsuz oyunda çok kötü. Çoğunlukla olması gereken yerde olmuyor. Ceza sahası dışında dolanıyor, özellikle sol kanada kayıyor içeriyi boş bırakıyor tek santrafor olmasına rağmen.

First touch 15 çok bence, en fazla 13 olabilir.

Yani Pektemek'in first touch'ı 13 ise Almeida'nınkisi nasıl 15 olabilir? Tam tersi olmalı bence.

ugur732
20.Kasım.2013, 16:42
almeidayı yaratan araştırmacı kimse buradan tebrik ediyorum adam gerçektekinin birebir aynısı 6 pasta kaleciye nişanladığı toplardan bıktım artık ama gerçekde de bu zaten yani eleştirecek bişey yok

perpetua
21.Kasım.2013, 21:24
Ayağıyla boş kaleye dahi gol atmakta zorlanan bir oyuncudan bahsediyoruz. Bu finishingini düşürür. Ancak arka direğe kafasına top gelecek ki gol atabilsin.

Kaleci ile karşı karşıya gol atamıyor. Composure konusunda ciddi sıkıntısı var.

Long shot mazide atıyordu herhalde Türkiye'de pek göremedik.

Topsuz oyunda çok kötü. Çoğunlukla olması gereken yerde olmuyor. Ceza sahası dışında dolanıyor, özellikle sol kanada kayıyor içeriyi boş bırakıyor tek santrafor olmasına rağmen.

First touch 15 çok bence, en fazla 13 olabilir.

Yani Pektemek'in first touch'ı 13 ise Almeida'nınkisi nasıl 15 olabilir? Tam tersi olmalı bence.

Portekiz-Isvec macini izlediysen saniyorum Almeida'nin ileride ne kadar iyi duvar oldugunu gozlemlemissindir (first touch). Pektemek eger Almeida kadar iyi duvar olabilse eminim kimse Almeida'nin yuzune bile bakmazdi.

Benim oyunumda bitiriciligi 16, soguk kanliligi 14 olan bir oyuncum var.

Biraz agir bir oyuncu oldugu icin kaleci ile karsi karsiya gol kacirma rekoru kiriyor cunku o sutu cekene kadar rakipler yetisiyor. Bir de tek ayakli oldugu icin genelde hangi ayagiyla vuracagi belli. Yani rakip onu daha kolay kapatabiliyor.

Bence veritabanindaki rakamlar kadar, oyuncularin oyun icinde ne yaptigina bakmak cok daha dogru.

Bu sezon rakip kaleye en az 15 tane sut atan oyuncularin sut sayisi, ayak ile attiklari goller, gol basina sut:

Drogba: 39 / 5 / 7.8
Cenk Tosun: 33 / 1 / 33.0
Oumar Niasse: 29 / 4 / 7.3
Hugo Almeida: 28 / 3 / 9.3
Moussa Sow: 27 / 3 / 9.0
Burak Yilmaz: 27 / 3 / 9.0
Adem Buyuk: 25 / 3 / 8.3
Paulo Henrique: 25 / 4 / 6.3
Muhammet Demir: 21 / 1 / 21.0
Emenike: 18 / 1 / 18.0
Lamine Diarra: 17 / 3 / 5.7
Sanharib Malki: 17 / 2 / 8.5
Theofanis Gekas: 17 / 2 / 8.5
John Utaka: 17 / 1 / 17.0
Bogdan Stancu: 16 / 4 / 4.0
Bruno Mezenga: 15 / 4 / 3.8

Almeida kaciriyor tamam ama her girdigi pozisyonu gol yapan oyuncu da yok ki dunyada.

Bir de sutlari kaleyi tutanlari listeyelim. Sut/Kaleyi tutan

Burak Yilmaz: 27/17 = 1.59
Lamine Diarra: 17/10 = 1.70
Bogdan Stancu: 16/9 = 1.78
Theofanis Gekas: 17/9 = 1.89
Paulo Henrique: 25/13 = 1.92
Oumar Niasse: 29/15 = 1.93
Cenk Tosun: 33/17 = 1.94
Hugo Almeida: 28/14 = 2.00
Pierre Webo: 20/10 = 2.00
Bruno Mezenga: 15/7 = 2.14
Didier Drogba: 39/18 = 2.17
Moussa Sow: 27/12 = 2.25
Emmanuel Emenike: 18/8 = 2.25
Sanharib Malki: 17/7 = 2.43
John Utaka: 17/7 = 2.43
Adem Buyuk: 25/10=2.50
Muhammet Demir: 21/8=2.63

Bu konuda da Almeida pek fena degil.

Hatta bence Almeida icin mevcut 13/9 biticilik/soguk kanlilik bile yeterince yuksek degil. Koray ile de bu konuda konusmustuk oyun cikmadan once ama boyle birakmaya karar verdik.

Almeida'ya verilen ozelliklere bakarak degil, oyunda neler yaptigina bakarak yorum yapmak bizim icin cok daha degerli.

ugur732
21.Kasım.2013, 21:34
Almeida'ya verilen ozelliklere bakarak degil, oyunda neler yaptigina bakarak yorum yapmak bizim icin cok daha degerli.

Bu konuda size kesinlikle katılıyorum Almeida gerçekte ne oynuyorsa oyunda aynısı

ttarlabasi
24.Kasım.2013, 21:32
first touch demek duvar olabilmekmiş meğer... :)

Türkiyede gördüğüm first touch'ı en yüksek oyuncularından biri abdullah ercan'dı, hiç duvar olduğunu da görmedim. 40 metreden havadan gelen topu tık diye önüne alırdı. çok yumuşak bir biçimde. first touch budur.

herşeyi kılıfına uydurmak zorunda değilsiniz. evet pektemek'in first touch'ı almeida'dan iyi

pektemek'in almeida kadar iyi duvar olamamasının nedeni markaj altındayken fiziğinin özellikle strength'inin almeida kadar yüksek olmaması, markaj yokken de topu alıp dönüp kendi gitmeyi tercih etmesidir.

perpetua
25.Kasım.2013, 01:27
first touch demek duvar olabilmekmiş meğer... :)

Türkiyede gördüğüm first touch'ı en yüksek oyuncularından biri abdullah ercan'dı, hiç duvar olduğunu da görmedim. 40 metreden havadan gelen topu tık diye önüne alırdı. çok yumuşak bir biçimde. first touch budur.

herşeyi kılıfına uydurmak zorunda değilsiniz. evet pektemek'in first touch'ı almeida'dan iyi

pektemek'in almeida kadar iyi duvar olamamasının nedeni markaj altındayken fiziğinin özellikle strength'inin almeida kadar yüksek olmaması, markaj yokken de topu alıp dönüp kendi gitmeyi tercih etmesidir.

Peki.

Istersen Almeida'nin first touch ozelligini indirip hedef santrafor olarak oynatmayi bir dene ve o sonuclar ile yuksek first touch ile olan sonuclari karsilastiralim.

Benim beta testlerde gordugum dusuk first touch degeri alan Almeida'nin ileride top tutamadigi ve bu nedenle Besiktas'in hucuma cikmakta zorlandigi.

Yerine daha yuksek first touch ile Pektemek girdiginde de takimi ileriye tasidigi.

Gercekci olan hangisi?

Bu arada Almeida agir bir oyuncu oldugu icin topu kontrol ederken hata yaparsa bunun telafisi yok. Ama Pektemek'in bu avantaji da var.

brkdnz
17.Aralık.2013, 17:30
Profili oyunu yansıtmak için hak etmeyen özellikleri vermeye karşıyım. Madem duvar olamıyor bunun first touch veya başka hak edilmeyen özellikleri yükseltmeyle değil daha başka yollar ile çözülmesi lazım. Çözümü nedir nasıl yapılır bilmiyorum ancak yöntem bu ise çok üstün körü demektir ki bunu da buradaki insanlara yakıştıramam.

Profili bunun dışında incelersem hava topu hakimiyeti açısından top-class bir adam bence. Bunun için de jumping ve heading değerleri şuan yüksek olsa bile top-class olması adına 1 tık yukarı alınabilir. Off-the ball özelliği de 16yı hak ediyor bence zira topsuz oyunda yaptıkları gayet bilinçli işler var ve bu sayede bu sene çok gol attı.